L>ood en veroeif zaaien de hardnekkige aanvallen der Japansche strijd krachten op de Chmeesche wijken In Sjanghai. Groote gebouwen, in brand geschoten, vallen ten prooi aan het vernielend element Het hoofdbestuur der Nederlandsche padvinderij Is Dinsdag door Z. K. H. Prins Bernhard ten paleize Noordeinde te Den Haag ontvangen in verband met de benoeming van den Prins tot Koninklijk Commissaris. Voor het paleis v.l.n r. de heeren: ds. Kalkman, Van Ryen, Telder, baron Van Pallandt van Eerde, mr. Höpoener, Oosterlee. Van Leeuwen, Mante en Spijkerman De strijd In Sjanghai. Een schrijnend beeld van de ellende in deze Ooster- sche stad. Jeugdige Chmeesche vluchtelingetjes komen een schuilplaats zoeken In de Internationale concessie Het 40 jarig jubileum van de Italiaansche Opera is Dinsdagavond gevierd met een gala opvoering van «Manon Lescaut» in hel theater Carré te Amsterdam. De medespelenden In de bloemen. Geheel links Sara Scuderi In de Joint Savings Bank te Sjanghai tot het uiterste stand hielden, retireeren op hevel hunner legerleiding De heer E. G. M. Roolvink te Almelo, die benoemd verklaard is tot lid der Tweede Kamer als opvolger van prof. dr. P. J. M. Aalberse Bij de installatie van den nieuwen burgemeester van Haarlem. De wachtende menigte voor den aanvang van de receptie in de Oude Raadszaal Koningin Elizabeth van Engeland bracht een bezoek aan de tentoonstelling van werk, verricht door oorlogsinvaliden, welke expositie in het Imperial Institute te Londen is ondergebracht. De Koningin onderhield zich od hartelijke wijzemetde exposanten De eerste uitzen ding via de nieuwe draaiende zend masten van Phohi- P.C J. te Huizen had Dinsdag plaats. De uitvoerenden bij deze «birlhday- party». Op de eerste rij links: Greta Keller; in het middenFien- tje de la Mar De uitvoering ten bate van den Engelschen Bond van variété artisten in het Palladium te Londen werd deze week ook bijgewoond door Koning George VI, de Koningin, den Hertog en de Hertogin van Kent Sara Scuderi wordt ter gelegenheid van de gala-opvoering van «Manon Lescaut» in het Theater Carré te Am sterdam in verband met het 40-jarig jubileum der Italiaansche Opera ge huldigd door den beroemden tenor Isalberti, die speciaal voor deze voor stelling uit Italië overkwam Dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk Is Dinsdag In een plechtige raads zitting officieel geïnstalleerd als burgemeester van Haarlem. Tijdens dc welkomstrede van wethouder W. J. B. van Liemt

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 8