EEN NADEELIG SALDO VAN f 23.748.05 JOH. BOTTINGA Grondbedrijf gaf minder verlies GEMEENTE-REKENING 1936 OUDERAVOND SCHOOL 14 Adres aan B. en W. SPEELTUIN VOOR Randenbroek kwartier? CURTIS KWARTET Voorraden grooter dan ooit te voren in de nieuwste modellén PANTOFFELS met extra warme vacht voering. Ook voor kinderen Avondschoenen Overschoenen enz. EERSTE LUSTRUM HOSANNA VAN DE POLITIE Propaganda-avond N.J.V. 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 18 NOVEMBER 1937 De gasfabriek gaf 42.055,32 meer winst dan was geraamd, in hoofdzaak ontstaan door minder uitgaven B. en W. hebben den Raad aange boden de gemeente-rekening over het jaar 1936. De bedrijfsrekeningen zijn die betref- ïende de volgende bedrijven, diensten en fondsen: Grondbedrijf sluitende met een nadee lig saldo van 139.767.08. Gasfabriek met een voordeelig saldo Van 85.355.32, Waterleiding met een voordeelig saldo .van 2S.S46.61. Reinigingsdienst met een nadeelig saldo van 98.903.42. Ontsmettingsdienst met een nadeelig saldo van 11.130.36. Brandweer met een nadeelig saldo Van 13.196.26. Bouw- en Woningtoezicht, Bouw bureau en Woningbedrijf met een nadee lig saldo van 34.26S.47. Openbare werken met een voordeelig saldo van f 3349. Centr. Boekhouding met een saldo van nihil. Slachthuis en Keuringsdienst met een Voordeelig saldo van 210.16. Fonds voor bijzondere doeleinden met een voordeelig saldo van 12S1.4S. Fonds wegens overdracht van het Ge meentelijk Électr. bedrijf met een voor deelig saldo van 81.126.25. Fonds van door besturen van bijzon dere scholen gestorte waarborgsommen, met een saldo van nihil. Reservefonds lot het doen van uitkee- ringen, krachtens de Pensioenwet 1922. met een nadeelig saldo van 11.167.79. Krachtens arf. 41 tweede lid der Reke- hingsvoorschriften moet het geheele saldo van de rekening van baten en lasten van een bedrijf in de gemeente rekening worden opgenomen. Ï-Ticraan is voor alle bedrijven cn fondsen vol daan. Het verlies van het Bouwbureau ad. 'f 3567.71 is voor een bedrag van f 261.27 gedekt uil gereserveerde winst van 1935 (waardoor deze reserve thans geheel is verbruikt), terwijl het restant verlies door de gemeente is gedekt. Het nadeelig saldo van het Reserve fonds Pensioenen ad 11.167.79 is afge boekt van het reservefonds. Het Grondbedrijf heeft f 39S0.97, min der verlies gegeven dan was geraamd, in hoofdzaak ontstaan door minder rentebetaling in verband met conversie 1900.cn minder aan- en verkoop- posten 1S00. Bij de ramingscijfers is uitgegaan van een grondverkoop van 200.000. terwijl de grondverkoop in 1936 bedroeg 115.413 (kostprijs plus winst 156 478.65, min verlies op verkochten grond ad 41.065.65 in hoofdzaak om staan door den verkoop aan de N.V. Mij. voor Wasverwerking). Het verlies over 1936 kon worden bijgeschreven. De gasfabriek gaf 42.055.32 meer winst dan was geraamd, in hoofdzaak ontstaan door minder uitgaven: grond stoffen 1S.700, aandeelkosten C.B. 4600, jaarwedden f 1300, loonen werk lieden 1800, onderhoud bezittingen f 27.580, afschrijvingen 6SiO, huizen- recht, 42S0, omzetbelasting 1600, pro visie muntgaspenningen 500 en exploi tatiekosten auto's 1700; ee.n meerdere ontvangst van gas voor openbare ver lichting 3000, waartegenover een min dere ontvangst van licht-, kook- en industriegas 16.800, muntgas f 700. cokesverkoop 10.400 en verkoop kool- teer 2000. De winst der Waterleiding overtrof de geraamde winst met 7446.64, in hoofd zaak ontstaan door minder uitgaven: Onderhoud bezittingen 5500, drijf- en smeerolie 2700, belasting, verzekering enz. 300, afschrijvingen 6500 en rente van opgenomen kasgeld 3900; een meerdere opbrengst van meterhuur van 1300; waartegenover minder opbrengst water f 11.900 en meerdere kosten C.B. 1400. De Reinigingsdienst had 9206.58 min der tekort dan geraamd, in hoofdzaak ontslaan door minder kosten: Verwisselen van privaattonnen 4000, ledigen beer- en zinkputten f 1400, be sproeiing 1000, mestbereiding en vuil verwerking 1600, onderhoud gebouwen en terreinen f 200; onderhoud privaat- tonnen 1200, belasting, verzekering enz. 1500, pensioensbijdragen f 1200, en rente opgenomen kasgeld f 900; een meerdere ontvangst voor mest en beer 1500, waartegenover een mindere ont vangst van 2000 en 4300 voor het ledigen van putten en verwisselen van privaattonnen en meerdere kosten straatreiniging 700. Hierbij mei-ken B. en W. op, dat in plaats van een opneming uit de reserve voor zandstrooien en sneeuwruimen van 2500 in 1936 nog een bedrag van 116.55 in deze reserve is gestort. Oor spronkelijk was geraamd voor zand strooien en sneeuwruimen f 6000, waar tegenover stond een uit keering uit de reserve van 2500, zoodat ten laste van den reinigingsdienst kwam 3500, ter wijl volgens de rekening de uitgaaf voor zandstrooien cn sneeuwruimen 2172,92 bedroeg, in de reserve is gestort 1116.55 en voor rente en afschrijving van den mechanischen zandstrooier respectieve lijk is uitgegeven 30.89 en f 179.61 of totaal 3500 ten laste van den reini gingsdienst is gekomen. De reserve voor zandstrooien en sneeuwruimen is na deze storting groot 8259 17. De Ontsmettingsdienst geeft 1800.36 meer tekort dan was geraamd, in hoofd zaak ontstaan door meerdere kosten exploitatie Ziekenbarak. Het verlies van de Brandweer is 5f 1527.54 lager dan het geraamde, in hoofdzaak ontstaan door minder kosten tractementen en loonen in verband met mindere oefeningen en branden 400, en de volgende minder uitgaven voor: telefoon en wekbellen 140, verzeke ringskosten 200, overige uitgaven 100, rente van opgenomen kasgeld 150 en afschrijvingen 100; en een meerdere ontvangst voor hulpverlee ning aan andere gemeenten van f 360 en rechten voor bewezen diensten 60.—. Bouw- en woningtoezicht. Bouw bureau en Woningbedrijf geeft S52.40 minder verlies dan geraamd. Voor het Bouwbureau is het verlies het gevolg van mindere ontvangst we gens opslagkosten, aangezien minder werk is verricht. De winst van Openb. Werken is in hoofdzaak het gevolg van de volgende mindere uitgaven: Aandeel kosten C.B. 1400, schoon houden verlichting, verwarming enz. 600, pensioenkosten 1700, diverse kosten van den dienst 1200, ziekte, ver lof en onvrijwillig verzuim 1400, rente van opgenomen kasgeld 600, afschrij vingen 200 en premie ziektewet 800; dc volgende meerdere ontvangsten: magazijnwinst 1200, vrachtautodien sten 350, diverse opslagkosten 5400, motorwalsdiensten 500 en huurmachi- nes 1100; waartegenover de volgende minder ontvangsten stonden, te weten: voor salarissen en loonen werklieden rep. 2400 en 6000 en winst op werk zaamheden verricht voor particulieren 4700. Blijkens de uitkomst der tellingen van de gemeente-rekening bedraagt het totaal: der gewone ontvangsten 4260.118.37 der gewone uitgaven 4303.719.05 zoodat het nadeelig slot bedraagt f 43.600.68. Hiervan is af te trekken het saldo van de lijst van „Achterstand" over 1936 21.598.94, zoodat het nadeelig saldo blijft 22.001.74. Nog te betalen f 1746.31, zoodat het nadeelig saldo kan worden berekend op 23.748.05. Bespreking van door de onder wijzersorganisaties ver spreide brochure Men schrijft ons: Dezer dagen werd in het schoolge bouw aan de Vondellaan een Ouder avond gehouden. De belangstelling der ouders, blijken de uit de opkomst, was zeer bevredigend te noemen. O.m. werd door de Oudercommissie verslag uitgebracht van een bezoek bij den Wethouder van Onderwijs. Dit bezoek was gebracht in verband met de moeilijkheden, welke ontstaan waren door vermindering van het aan tal leerkrachten aan de school. Aan den Wethouder was verzocht te willen be vorderen, dat, ter vervanging van den eervol ontslagen onderwijzer, een kwee kei ing werkzaam wordt gesteld. Door de ouders werd aan de Commis sie opdracht verstrekt, zich ook over deze zaak met een adres tot den Raad te wenden. Voorts werd een door de onderwijzers- organisatie verspreide brochure „Er dreigt gevaar" besproken. Opgemerkt werd daarbij, dat, blijkens berichten in de dagbladen, door de on derwijzersorganisaties pogingen worden aangewend om het onderwijs, dat door be bezuinigingsmaatregelen zoo zeer ge leden heeft, weder te verbeteren. De organisaties hebben daarvoor, mid dels een brochure „Er dreigt gevaar" thans ook de hulp der ouders ingeroe pen. In het bijzonder wordt daarin ge wezen op het ernstige bezwaar van de te groote klassen, waarvan tucht, on derwijs en opvoeding wel zeer nadeelige gevolgen moeten ondervinden. Met de pogingen der onderwiizersor- ganisaties werd instemming betuigd en dc hoop uitgesproken dat deze succes mogen hebben. De voorzitter der Oudercommissie verzocht de ouders nog, ieder voor zoo ver dit mogelijk was, het streven der onderwijzersorganisaties te steunen. Verzoek om de cokesprijzen voor huisbrand aanmerke lijk te verlagen Naar wij vernomen heeft het bestuur van den Amersfoortschen Bestuurders- bond een adres gericht aan B. en W., waarin verzocht wordt de cokesprijzen voor huisbrand aanmerkelijk te verla gen. Het verzoek is gedaan in verband met de gestegen kosten van het levens onderhoud. Het bestuur is van mee ning, dat de thans geldende prijzen n.l. 0.95 per II.L. geklopte cokes en ƒ1.05 voor parel cokes, buiten het bereik lig gen van de gezinnen der armsten. Het bestuur vreest, dat bij invallende kou de deze gezinnen van normale warmte verstoken zullen blijven. Waar indertijd de barakken aan den Arnhemscheweg waren Door B. en W. is eenigen tijd geleden een schrijven gericht aan hei bestuur van de speeltuinvereeniging Randen- broekkwartier, waarin gewezen wer.l op de mogelijkheid van een speeltuin bij de barakken naast Kinderzorg. Door de ver eeniging is aan B. en W. teruggeschre ven, dat zij gaarne de beschikking zou willen hebben over een terrein ter plaatse. De mogelijkheid is dus niet uitgeslo ten, dat de kinderen van het Randen- broekkwartier daar hun speeltuin zul len krijgen. Speeltuinvereeniging Het Leusderkwartier Lofwaardig streven: het aan- kweeken van dierenliefde Door de commissie van dierenvrien den van de Speeltuinvereeniging „Hel Leusderkwartier" is in 1936 en in het voorjaar van 1937 onder de kinderen van het kwartier gratis een groot aantal 6weekschc konijntjes verstrekt, welke zij zelfstandig groot moesten brengen. Hierdoor hebben zij alle dagen een steeds terugkeerende taak gekregen, waardoor tevens meer verantwoorde lijkheidsgevoel wordt bijgebracht. Op een binnenkort te houden tentoonstel ling zullen in het clubgebouw al deze dieren, die nu volwassen zijn. worden ingestuurd en beoordeeld. Het streven van de commissie, meer dierenliefde aankweeken, bij de jeugd, is toe te juichen. Nog maar al te zeer, helaas, laaf dierenliefde niet alleen bij de jeugd, maar ook bij de volwassenen te wenschen over. Elke dag is weer rijk aan voorbeelden, die demonstreeren hoe het niet moet. Het is daarom te hopen, dat de speeltuinvereeniging vruchten van haar initiatief zal plukken en dat zij, die met dit doel sympathiseeren, daarvan blijk' zullen geven door het be schikbaar stellen van prijsjes voor de tentoonstelling. JUBILEUM EBEN-HAEZER In verband met het feit, dat het 8 De cember a.s. 50 jaar geleden zal zijn, dat het gebouw Eben Hagzer door prof. .Tos. Phil. Valeton Sr. werd geopend en in gebruik genomen, heeft zich een feest commissie gevormd onder eere-voorzit- terschap van den burgemeester, welke zich ten doel stelt om met geheel Pro testantsch Amersfoort dit jubileum te herdenken. In Februari denkt men zich een dank- bijeenkomst te houden in de St. Joris- kerk, in welke maand tevens de afrtee- lmg van den Chr. Nationalen Werk mansbond het veertigjarig bestaan her denkt. Jubileum-obligaties zullen worden uitgegeven. Uitvoering voor de Concert- vereeniging in samenwerking met den Amersfoort- schen Kunstkring Het spelen van Mozart's muziek is moeilijk. Niet omdat aan de technische vaardigheid der executanten zware ei- schen worden gesteld, integendeel, slechts zelden schreef Mozart iets, dat een middelmatig diletant niet zou kun nen spelena Ook niet. omdat op het ge bied van dc voordracht ingewikkelde problemen worden gesteld; Mozart's werk is steeds zoo in-muzikaal, loopt zoo natuurlijk en ongekunsteld, dat men nimmer naar de juiste stemming behoeft te zoeken. Maarde Mozart- stijl! Het musiceercn alleen om de vreugde te musiceeren! Het kruipen in de huid van de muzikale Mozart! Dat is het moeilijke, dat slechts door weinigen benaderd, alleen door uitverkorenen be reikt wordt. Dat wij niet aarzelen de vier kunste naars. die gisteravond in het Grand Theatre een uitvoering gaven tot die uitverkorenen te rekenen, is zeker wel de grootste lof, welke we hen kunnen toezwaaien. Nog nimmer hebben we een kwartet van Mozart in zoo uiterste perfectie hooren vertolken. Met. een in fijne, ae- therische stemming volgehouden door zichtigheid van klank, met een vol maakte eenheid in voordracht en volu-, me, met een adembenemende broosheid die nimmer naar zoetelijkheid zweemde bewezen ze doorgedrongen te zijn tot in het diepste wezen van Mozart's godde lijke kunst. Het verschafte ons een su perieur genot naar dit op zeer hoog peil staand vreugde vol musiceeren te mogen luisteren. Onvergelijkelijk mooi werden ook de variaties op „Der Tod und das Mad- chen" in het tweede deel van Schubert's bekende kwartet gespeeld. Trouwens ook de overige deelen werden fraai en volmaakt homogeen vertolkt. Toch zou den we in dit kwartet iets meer gela denheid wenschen. Naar onze smaak was de opvatting iets te lyrisch, was er een tekort aan romantiek. Ook denken we ons het Scherzo iets speelscher en puntiger. Doch dit zijn slechts gradu- eele verschillen van aanvoeling. Als ge heel was het ook een prachtige presta tie, welke onzen gunstigen indruk van de kunstzinnigheid dezer voortreffelijke musici slechts kon bevestigen. Het concert werd geopend met de Ne- derlandsche première van een kwartet van Bernard Wagenaar. Het bleek een knap getoonzette compositie te zijn, eerlijk, zonder effectbejag. Het Curtis- kwartet gaf er een vertolking van in een permanent volgehouden mysterieuze wazige stemming en met een vrijwel doorloopend gelijk- blijvende toonsterk te. We weten niet of dit zuiver de be doeling van den componist weergaf. We kregen den indruk dat met wat meer expansie, met grootere verschillen in dymaniek, met iets heftiger accentuee ring de muziek aan beteekenis zal win nen. Nu klonk het werk wat vlak, als gespeel met klanken zonder groote diepte. We zouden dit kwartet wel eens willen hooren uitvoeren, door spelers, die het meer in het heftige zoeken dan de musici, die het gisteravond vertolk ten. Mogelijk zou daardoor de indruk van matheid, die we er thans van heb ben gekregen, weggenomen, kunnen worden, SCHWERZEU Tijdelijk: UTRECHTSCHE STRAAT 14b Jubileum-uitvoering in de Valk Veel belangstelling De herdenking en viering van het egrste lustrum der christelijke muziek- vereeniging Hosanna, welke gister avond in de Valk plaats had, i» voor de vereeniging een feestavond geworden in dien zin, dat er ruime belangstelling was, waaruit gebleken is, dat deze be trekkelijk nog jonge vereeniging zich al ruimschoots populair heeft gemaakt De zaal was geheel gevuld met een dankbaar publiek, dat met helangstel- ling luisterde naar de muzieknummers. Nadat de aanwezigen met begeleiding van Hosanna twee verzen van Psalm 150 hadden gezongen, las de eerevoor zitter, de heer G. v. Tellingen een gedeel te voor uit denzelfden psalm, welk ge deelte zeer toepasselijk was op deze mu ziekuitvoering. Hierop ging de heer van Tellingen voor in gebed, waarna hij in ccn kernachtig openingswoord aller eerst de afgevaardigden der zusterver- eenigingen welkom heette. Hij wees op de homogeniteit in het bestuur, waar- \an drie leden, n.l. de heeren A. en E. v. t Hoenderdaal en A. Steenbeek vanaf de oprichting zitting hebben. Spreker hoop te. dat ze nog lang in hun funcrie zul ien blijven. Hij dankte de commissies voor de herdenking van dit lustrum en voor de propaganda, alsmede de com missie van aanbeveling. Dankbaar me moreert hij de belangstelling van Ds. Gerritsen, die op de receptie kwam feli citeeren. De voorzitter der jubileumcommissie, de heer Pruis, huldigde daarna den eere-voorzitter voor zijn groote en zeei gewaardeerde hulp voor de vereeniging. Als blijk van erkentelijkheid hooi hi| een bloemenmand aan, henevens een foto, vergroot naar de opname in het feestprogramma. Nadat de heer van Tellingen voor de huldiging lipdankt had, werd begonnen met de afwerking van het muzikale gedeelte van den feestavond. Er bleek weer veel verbe terd te zijn sedert de vorige uitvoering en er werd goed gespeeld De zeer lage temperatuur op het tooneel was even wel de hoofdoorzaak van de ontstem ming der instrumenten. Het samen spel, de maatvastheid waren goed. even als de stemming. Soms hadden we het klankgehalte wat helderder willen heb ben, maar de ruimte spreekt bij al de/e factoren een woordje mee. Bij Roses du Midi kregen we den indruk, also? lat nummer wat te zwaar was. Overigens niets dan lof voor leden en directeur, die met ijver en toewijding hebben ge studeerd; een compliment voor den di recteur, den heer A. J. Bruinooge, is ze ker op zijn plaats. De vereeniging bracht hem hulde door hem een bloemenmand en een vergrooting van zijn foto aan te bieden. De tooneelgroep zorgde voor pretMee afwisseling door de opvoering van een blijspel in drie herlrijven, met den veel- 7eggenden titel: De Baas in huis. De heer H. Morren, die de regie voerde, kan tevreden zijn over de opvoering. Op rle gebruikelijke wijze werd deze zeer goed geslaagde uitvoering gesloten. En nu met moed begonnen aan de tweede vijf jaar! Controle De politie heeft gisteravond een ver lichtingscontrole op den weg gehouden voor auto's en fietsen. De noodige waar schuwingen zijn uitgedeeld, terwijl pro cessen-verbaal werden opgemaakt tegen wielrijders wegens het rijden met ver blindende verlichting en zonder reflec tor, en tegen automobilisten, die geen rood achterlicht en nummer en letter niet verlicht hadden. Hetzelfde lot deelde een wielrijder, die zijn eigen snelheid niet genoeg vond en zich daarom door een auto liet voort trekken. Ook schijnt men nog niet te weten, dat het verboden is te fietsen met. een last, welke buiten het stuur uitsteekt. Schoorsteenbrand In een perceel aan de Narcisstraat is gisteren door de politie en brandweer lieden een flink schoorsteenbrandje ge- bluscht. Emmers water deden als altijd goed werk. Aanrijding Omstreeks zes uur gisteravond is op de Kamp ter hoogte van perceel 14 een vrachtauto in botsing gekomen met een luxe auto. Eerstgenoemde, 'n Haarlem mer verleende voorrang aan een ander, waardoor der Dritte im Bunde een aan rijding veroorzaakte. Materieele schade was het gevolg en wordt waarschijnlijk onderling geregeld. AUTOMARKT Op de automarkt alhier werden gis teravond 193 wagens aangevoerd, Een drietal sprekers en filmvertooning in Concordia In Concordia heeft gisteren do afdeeling Amersfoort van het Natio naal Jongeren Verbond een propa ganda-avond gehouden. De voorzitter van de afdeeling, de heer Traast Jr., riep de aanwezigen een welkom toe, waarna hij het woord gaf aan gep. luit.-kolonel b.d. H. A. Fischer, hoofd van den Luchtbeschermingsdienst alhier. Spreker zette uiteen welke diensten bij de luchtbescherming in het rayon Amersfoort begrepen zijn en wekte de leden van het N.J.V. op zich daarvoor in tijden van oorlog en luchtaanvallen beschikbaar te stellen, zoowel jongens als meisjes. Hun medewerking kan in geroepen worden hij de onderdeelen van luchtbescherming als ordonnansen- dienst, verzorging van dieren, bestrij ding van brandgevaar, telefoondienst en verder niet te vergeten bij de zelfbe scherming en bomvrije schuilplaatsen. De voorzitter kon spreker aan het slot van zijn uiteenzetting mededeelen, dat onder het N.J.V. veel belangstelling be staat voor de vereeniging Luchtbescher ming Amersfoort. Hierna hield het hoofdbestuurslid mr. O. Verdoorn, een causerie, waarin hij er vooral den nadruk op wilde leggen, dat de volksgeest nog niet zoo nationaal voelend is als wel lijkt. Het huidige geslacht is grootgebracht in den defailistischen, onnationalen geest van na den wereldoorlog. Men leed onder de theorie van het materia lisme, het Communisme. Langzamer hand kwam de nationale gedachte in allerlei schijnvormen ons land binnen Men ging de nationale vlag uitsteken, omdat men meende, dat het zoo hoorde en meer niet. Thans is het echter de taak van het N.J.V., om alle wel goed- willenden op te vangen en te wijzen op nationalisme, vaderlandsliefde en liefde voor het Vorstenhuis. De historie heeft uitgewezen, dat de vrijheid hij ons volk altijd vooraan ge staan heeft. Dat is de voornaamste ka raktertrek van het Ned. volk en zijn Oranjehuis en daaraan mag niet getornd worden. Vervolgens had filmvertooning plaats, waarbij mr. Verdoorn een verduidelij kend en onderhoudend weord sprak. Vertoond werden de jaarlijksche N. J. V. marsch, de luchtverdedigingsdag, de vlootrevue met de Piet Ilein cn het N J.V.-Zeekamp 1937. Tot besluit van dezen geslaagden pro paganda-avond. heeft dr J. H. Ronhaar gesproken over de waarde van het na tionale bewustzijn Spreker verklaarde, wat men onder vaderland verstaat en welke waarden het vaderland voor ons heeft. Hij schet ste de Nederlandsche volksgemeenschap in haar eenheid; een deel daarvan is de taalgemeenschap, gelijke afstamming het Ned volkskarakter, het.zich één voelen met dp historie van ons volk, de eenheid in haat tegen onderdrukkers en de eenheid in nationale trots. Met een woord van dank tol de spre kers werd de bijeenkomst door den voor zitter gesloten. GUNNING Door den directeur van Gemeentewer ken te 's-Hertogenbosch, werd aan de N.V. Bouw- en Aannemersbedrijf v.h. Jac. van Gent alhier, opgedragen het maken van rioleeringsvverken met we genaanleg der stadsuitbreiding „de Vliert" aldaar voor de somma van 244.739.Een tweede plan op dat ter rein voor de somma van f 25.500— zon der de levering van rioolbuizen en trot toirbanden, welke door de Gemeente geleverd worden. VESTIGINGSWET In verband met de door deze wet voor vestiging te stellen eischen, heeft de afdeeling Amersfoort van den Christe- 1 ijken Middenstandshond een cursus ge organiseerd ter verkrijging van het Middenstandsdijloma. De cursus vangt aan 1 Januari. FRUIT- EN GROENTENVEILING 17 November Druiven 1011 cent; Tomaten 45 cent; Bellefleur 46 cent; Goudreinet G11 cent; Stcrappcl 78 cent; Notaris appel 67 cent; Zoete Ermgaard 57 cent; Zoete Pippeling 45 cent; Com- tesse de Paris 1314 cent; Jodenperen 14—15 cent; Winterjan 67 cent; Gieser VaHdeman 79 cent; Schorseneeren 78 cent; Spruiten 68 cent; Spinazie 59 cent; Prei 15—32 cent; Boerenkool 18—23 cent; Groene kool IS—32 cent; Chin kool 1012 cent; Roode kool 1214 cent; Gele kool 1721 cent; Knolselder*/ 3036 cent; Bieten 28—29 cent; Andijvie 7—12 cent; Peterselie 5—7 cent; Seldcrv 10—12 cent; Wortelen 35 cent; Bloemkool 89 cent. Grand Théétro. Geen filmver tooning. Zondag 1.45, 4.6.15 en 8.30 uur. Avondvoorstelling ovarigo dagen 8.10 uur n.m. Woensdac en Zaterdag 2.30 uur n.m matinée. City Théater. Woensdag- en Donderdagavond 17 en 18 Nov. ver tooning van de films „De zanger van Hara Hoogheid" en ,,'t Begon in Parijs Zondag 1.45, 4 uur. 6.15 en 8.30 uur fPoorlonppnd). Aanvang laat ste voorstelling 830 uur. Zaterdag 6.15 en 830 uur Overige dagen 8.10 uur. Zaterdag en Woensdag matinée 2.30 uur Musenm Fléhite. Westsingel Geopend dagelijks van 1012 en 14 uur uitgezonderd Zondags. 's Zaterdags 1012 en 1 303 uur. (Sfadgenooten hebben 's Zatcrdag9 vrijen toegang) Sterhuls Beekenst.laan 6. Tedere avond geopend en Zondagsmiddags voor alle meisjes. R.-K, Leeszaal, Nieuwstraat 2-4. Filiaal uitleen-hibliotheek Edison- straat 35 Openbare Leeszaal met Jeugdlees zaal, Muurhuizen 9. Gildehuis A.K.G. l'o Zuidsingel 16. Verkoopstentoonstelling van schet sen, grafiek en kunstnijverheid. Ge opend 328 November, dag. 10—5 uur n.m. 11 t.m. 30 November. Sierkunst Tentoonstelling schilderijen teeke- ningen en grafiek van J. Bezaan. Dag. 10—5 uur. 13 t.m. 28 Novemher. De Poth. Amersf Kunstkring Tentoonstelling schilderijen van mej'. T G M. van Hettinga Tromp en van schilderijen en ceramiek van TI Kamerlingh Onnes Dag 104 uur. 18 November. Amicitia. ïïerden- kingsvergadering tg.v. 20-jarig he slaan Sovjet-Unie, m.m.v. „Dyna mo." 8 uur. 18 Novemher Grand Théatre. Cul- fuka. Ned. Tooneelgroep. Dr. Platon Kretsjet. 8 uur n.m. 18 Novemher. Gildehuis A. K. G. Voordracht door Jhr. H. Teding van Berkhout over het vervaardigen van prenten. 8 uur n.m. 19 November. Amicitia. 2e ahonn.- voorstelling Centraal Tooneel voert op: Lorelei 1937. 8 uur n.m. 20 November Gildehuis. Concert Joh. Blok en M. BlokGaljaard. 8.15 uur n m. 20 November. Amicitia. Uitvoering door leerlingen van Sophie H. \an Galen cn Louise G. Brandsen. 7 uur. 21 November. Monopole. Joodsche Ver. Nut en Genoegen. Lezing van den heer J. Khan uit Eindhoven, ovpr: De criminaliteit der Joden m Ned. 8 uur. 22 Novemher. Amicitia. Jubileum- avond Charlotte Köhler. 8 uur n.m. 24- Novemher. Theosofische Loge. Openbare lezing van den hesr Vis ser over Theosofie. 8.15 uur n.m. 24 November, 's Prinsenhof. N. R. V. Wintersport. 8 uur. 24, 25 en 27 November. Amicitia. Juhileumuitvoeringen Gymnastiek vereniging Excelsior. 25 Novemher. De Valk. Propagan da-avond I.O.G.T. 8 uur. 26 Novemher. Amicitia. 't Nut. Gooisch Symphonie Orkest. 30 Novemher. Amicitia. Ned. Ka meropera. Fra Diavolo. 8 uur. BAARN 13 November t.m. 3 December. Baamsch Lyceum. Tentoonstelling schilderijen, trekeningen en studies van Ankie Crommelin. Dag. 104 en Zondags 1.304. ZEIST 27 November. Figi. Fritz Hirsch Operette: „Soy" heim Abschied leise Servus." 8 uur. CONCERT IN HET GILDEHUIS Zaterdagavond a.s. geven Joh. Blok en M. BlokGaljaard een concert in het Gildehuis. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de desbetreffende advertentie.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5