De calougards EXPO '37 EEN VREEMD VERHAAL Het Belgisch kabinet 'sWerelds Idraaiboek MASSA HET HELSCH COMPLOT Ook Generaal du Seigneur gearresteerd 31 millioen bezoekers Tierelantijntje De natuurzuivers KING pepermunt Rac.o-programma's AAN ONZE LIKEUR Schenkt U de voorkeur HAVIK 41 TEL. 292 i le BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 26 NOVEMBER 193* De arrestanten laten niets los PARIJS, 25 Nov, (Havas). De geheimzinnige, zwaar geboeide „ge tuige", waarvan in vroegere tele grammen sprake was en die gister nacht naar het gebouw van de Su- reté Nationale overgebracht is, blijkt niemand ander* te zijn dan de lei der van de Gsar, Eugène de l'On- cle. Hij heeft den nacht in de ka mer van een commissaris doorge bracht. Vanmorgen is hem een ver hoor afgenomen, dat van negen tot half één duurde. Eugène de l'Oncle een broer van Henri de l'Oncle, die in de Santé-go- vangeni6 i6 opgesloten is geboren in 1S9Ö. Hij is vader van twee kinderen. Hij studeerde aan de polytechnische school, i6 ingenieur eerste klas van de genie en ridder van het Legioen van Eer. De l'Oncle heeft verklaard, dat hij na ontdekking van het complot zijn wo ning vrijwillig heeft veriatan. »n zijn intrek heeft genomen bij politieke vrien den, waarvan hij niet de namen wilde noemen. Henri de l'Oncle is in de Santé ge vangenis aan een verboor onderworpen, Hij verklaarde ten aanzien van de per sonen. die tot de Csar behooren, dat hij slecnie een hunner kende Deze per soon, dien hij slechts in een café had ontmoet, had hem het noodige geld ter hand gesteld om de verdediging tegen een eventueelen communistiechen staats greep te organiseeren. Deze persoon rnoest over belangrijke sommen beschik ken. Hedenmiddag is door den rechter van instructie medegedeeld, dat ge neraal Du Seigneur in verzekerde bewaring is gesteld. Hij is opgeslo ten in de gevangenis Generaal du Seigneur neemt een eerste plaats in in de industrie- en zakenwereld. Tegen het einde van den middag heeft Hubert Pastre, kasteelheer te Evry. een klein plaatsje in het departe ment Seine et Oise zich aangemeld bij de politie. Zooals men zich zal herinne ren, is zijn naam genoemd in de zaak der ontdekking van wapenopslagplaat sen. Pastre verklaarde dat bij op jac.nt was in Hongarije, doen hij uit de dag bladen vernam, dat zijn persoon in de zaak betrokken was en dat hij, zoodra hij In Frankrijk terug was, opheldenn gen vvenschte te krijgen, aangezien hij van de geheele zaak niets afwist. De verklaringen van Hubert Pastre zuilen aan den rechter van instructie, Beteille. overgebracht worden Hedenochtend is huiszoeking gedaan in de bureaux van het monarchistische orgaan Courrier Royal, In een heerenhuis in de buurt van de Invalides is een huiszoeking verricht, binnen het kader van het onderzoek in de zaak van de Csar. Bedoeld huis wordt bewoond door den architect Pier re Parent. In den kelder zijn o.m. 12 geweren, mitrailleurs en negen karabijnen, 13.000 patronen en 250 geladen granaten ont dekt. Naar de meening der onderzoekers is de voornaamste leider van de Csar, Eugène de l'Oncle, de vannacht gearres teerde ingenieur. Generaal du Seigneur was een der leden van zijn staf. De effectieven van de Csar zouden ongeveer 5000 6000 man voor get].eel Frankrijk bedragen, waarvan ongeveer 1500 voor Parijs. De architect Parent werd hedenavond in de huurt van Rouaan aangehouden, waar hij verblijf hield ten huize van een neef. Parent is naar Parijs overge bracht. Wereldtentoonstelling werd gisteren officieel gesloten PARIJS. 25 Nov. (Havas). De pre sident der republiek, Lebrun, is heden middag aanwezig geweest in het Tro- cadero bij de sluiting van de wereld tentoonstelling 1937. De commissaris- generaal van de tentoonstelling, Labbé hield een toespraak, waarin hij allen exposanten dank zeide en hulde bracht aan het door de jury verrichte werk. Generaal Piccio, commissaris-gene raal der Italiaansche regeering en de ken der buitenlandsche commissaris sen-generaal hield vervolgens bij de uitreiking der prijzen een toespraak, waarin hij o.m. zeide, dat de tentoon stelling in de herinnering zou voort leven. vooral als betuiging van vriend schap tusschen alle volkeren. De vriend schap, die morgen alle volkeren zal vereenigen, zal gegrondvest moeten worden op constructieve daden volgens het regelmatige spel der concrete be langen van ieder volk. De minister van handel, Chapsal, zeide in een rede, dat over enkele lus tra alle bevolkingen tot hetzelfde sta dium van beschaving zullen zijn geko men. Frankrijk heeft getoond zijn ver leden en reputatie waard te zijn. Wat het voortzetten of niet voortzetten der tentoonstelling aangaat, hierover zal het laatste woord door het parlement gesproken moeten worden, aldus de minister. Ons aller ideaal, zoo besloot Chapsal, is onder de volkeren de broe derschap te doen triumfeeren ter hand having en bevordering van de bescha ving. Na deze redevoering werden de vlag gen der verschillende landen door de beu akers der paviljoenen aan Lebrun aangeboden, waarop de prijsuitdeeling volgde. Om 12 uur hedennacht is de tentoonstelling ten einde. Bijna 31 mil lioen personen hebben haar bezocht. De nieuwe overvette Rlnso 1$ het enige wasmiddel, dat speciaal voor de was machine wordt gefabriceerd. Duizenden vrouwen hebben het reeds kunnen con stateren: met Rinso komt de wasmachine hel best tot zijn recht. In een oogwenk een overvloedig sop, dat in anderhalf uur al het was goed van 5 personen prachtig wit maakt voor slechts 121 ct Dit Is het resultaat, dat U alleen met Rlnso kunt bereiken. No eiken maaltijd. De „Giornale d'Italia" publiceerde een rede van een Franschen minister, die nooit ge houden werd PARIJS, 25 November. In een door het. Italiaansche persbureau Stefani overgenomen artikel beweert de „Gior nale d'Italia" dat de Fransche minister van marine. Campinchi, op 23 October te Toulon voor de bemanning van een koopvaardijschip een rede heeft gehou den, waarin hij felle aanvallen op Italië deed. De minister zou onder meer ge zegd hebben, dat Corsica niet langer aan de genade van een Italiaanschen aan val moest worden overgelaten. „Gij weet aldus zou hij daaraan hebben toege voegd hoeveel verachting wij hebben voor alles wat ïtallaansch is. Een oor log tegen Italië is noodzakelijk en het fascisme zal óp de knieën gebracht wor den." enz. Havas meldt thans, dat de minister, toen men bij hem informeerde, ver klaard heeft zich van iedere opmerking betreffende de hem in den mond ge legde woorden te kunnen onthouden De ..rede" is geheel verzonnen, want "ie minister heeft bij de door het Italiaan sche blad genoemde gelegenheid niet eên6 het woord gevoerd. Katholieken en liberalen nog niet tevreden over de samenstelling BRUSSEL. 25 Nov. In katholieke kringen toont men zich ontevreden over de wijze, waarop de katholieken ln het nieuwe kabinet vertegenwoordigd zijn. De katholieke leiders verzekeren, dat een der drie chri6telijk-democratische ministers, Marck, van Isacker of Rub- bens, vervangen zal worden door een vertegenwoordiger van de andere rioh- ting in de partij. Ook de liberale federatie te Brussel heeft uiting gegevên aan haar misnoe gen over de samenstelling der nieuwe regeering. GROOTE TOENAME VAN KOLONISTEN SEMARANG, 25 Nov- (Aneta). In Februari en Maart van h'et volgend jaar zullen van geheel Java 5000 families naar de kolonisatieterreinen in de Lampongsche districten worden over gebracht- In April zullen dan nog 1000 gezinnen en in Juni 500 naar Palem- bang worden overgebracht. Voorts is het de bedoeling om in Juli 193S 1700 gezinnen naar de nieuwe ko lonisatieterreinen in Celebes över te brengen. TfORT geleden ben ik, mak en hulpe- loos man, die ik ben, bij een mo deshow van internationale faam binnengeglipt en heb me daar tusschen een heel stel chique dames, would-be chique dames en bestudeerd niet-chique dames, vergaapt aan al de wonderlijke vondsten van mode-teekenaars en de laatste crea ties van de Parijsche modisten voor het winterseizoen. Het is zoo zegt mijn onderbewust zijn me in alle mode-salons hetzelfde: midden in al het verguldsel staan on gemakkelijke wiebelstoelen met roode pluche, staan verdroogde leliestaken in Chineesche vazen en gaan de wanden verborgen achter enorme ovalen spie gels. Over dat alles heersoht een ronde matrone, die charmante meiskes voor laat komen, groote rijzige mannequins met trotschen gang en weidsche floris sante namen, zooals Morning Dawn of Gloriette. Er zijn cocktails, verfijnde lekkernijen en licht-blauwe program ma's met crême-kleurigen tekst, maar geen aschbakjes. BIJ elk nieuw toilet fluistert een donkere microphoonstem den naam, kort of lang, romantisch als Rêve de nuit, Midzomernacht of Ooster sprookje of ook modern zakelijk als Flir tation Walk of Glückskind. Van de costuums weet ik niet veel meer te zeggen, behalve misschien, dat het mannequlntje met de roze wangen, in de groen,© casaque en met de groene kralen ketting er erg lief uitzag en dat de klassieke lijnen van het moderne toi let lang niet eek zijn. Alleen do hoedjes hebben me in al hun onbenulligheid, hun wereldwijsheid en impertinentie go- troffen. Er waren hoeden, hoog en historisch, hoeden met jachttropheeën en kippen rennen, hoeden als heiligenschrijnen en als steekmutsen. Maar het summum van alles wat er maar mooi en lief is op hoedengebied. aardiger nog dan de „Dakfantasie' of de „Duivelskus", die ook leuk waren, was het hoedje: „Tiere lantijntje". Het was een droom, een hoedje ojn mee naar huis te nemen en aan den muur te hangen, om er nu en dan half verliefd naar te kijken. Tiere lantijntje deed me dieper in mijn pluche stoel wegzakken en deed me met mijn potlood krabbeltjes maken in mijn notitieboekje. Het was meer nog dan een droom, het was ook een bekentenis: de bekentenis, dat een hoed tegenwoor dig niet meer is dan een duur stukje frivoliteit, slechts een fantasietje van een hoedenfantast, een tierelantijntje aan de charme van een vrouw. Een punt op de i. Toen ben ik de andere hoedjes gaan bekijken. Practisch was er geen -een. In den regen zouden ze binnen een paar minuten onherroepelijk bedorven zijn en in een briesje binnen een oogenblik de lucht in vliegen. Wat is een hoed eigenlijk? Niets meer dan een excuus om een ve'er in je haar te steken, een windvaan van de bui, waar in je bent Ben je sentimenteel, dan steek je een veer in een steile hooge dop en zet het heele ding scheef in een brutalen hoek en weg is alle sentimen taliteit. Ben je romantisch, dan neem je er een met een wijden rand en schmink je de oogen wat zwart en geen man zal aan je smachtende oogen weerstand kunnen bieden. Een heele- hoedenrevue schoof me voorbij. Hoeden al3 toovenaarsmuteen en hoeden in alle mogeliike pudding- variëteiten, Spaansche sombrero's en Viki.nger-schuiten, fregatschepen en roei bootjes, bananenschillen en pompel- mopshelften, hoeden van de heilige Bon- avontura en hoeden van hi-hei-ho, hoe den van kinderlijke onschuld en blauwe oogen, hoeden van do wie-doet-me-wat- o-zoo variatie en geheimzinnige hoeden achter voiles, juichende zomerdoppen en sportieve .heerenmodellen. Ik geef het op. U zult nu wel begre pen hebben, dat er veel hoeden waren, heel veel en als de mannen-lezers me niet gelooven willen, laten ze dan voor den eerstvolgenden hoedenwinkel, waar ze langs komen, blijven 6taan. En als ze dan zoover zijn, laten ze dan meteen maar naar binnen gaan en er een voor vrouwlief mee naar huis nemen. Tien tegen een, dat het net do verkeerde isl Proeft alles, waf U maar wilt. Proeft óók KING pepermunt. En op het* zelfde moment weet U het. KING blinkt uit in zuiverheid, in smaak^ij» verkwikking, in geneeskracht. Waar U staat of waar U gaat, draagt steeds KING bij U, om te genieten, om U te verkwikken, om fit te blijven. ZATERDAG 27 NOVEMBER HILVERSUM I, 1875 M. KRO. 8.00— 9.15 en 10.00 Gram.muziek 11.30 Gods dienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 KRO-orkest en gram.muziek 2.0Q Voor de rüpere jeugd 2.30 Vervolg concert 3.05 Kinderuurtje 4.05 De KRO-Melodis- ten, solist en gram.muziek 5.30 Gram. muziek 5.45 De KRO-Nachtcgaaltjes 6.15 Gram.muziek 6.20 Journalistiek week overzicht 6.45 Gram.muziek 7.00 Be richten 7.15 causerie „Zorg voor moeder en kind" 7.35 Actueele aetherflitsen 8.00 Berichten ANP. Mededeehngen 8.10 Overpeinzing met muzikale illustratie 8.30 Uitzonding van den Vrijzinnig-Dcmo- cratischen Bond 10.00 Gram.muziek 10.30 Berichten ANP. 10.40 Internationa le Bportrevuo 10.5512.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 301 M. VARA 8.00 Gram.muziek VPRO 10.00 Morgenwij ding VARA 10.20 Gram.muziek, Fanta sia en VARA-Maandrevuo (gr.pl.). 12.00 1.45 Gram.muziek 2.00 VerkeerB-reporta- ge 2.30 Gram.muziek 2.45 Optreden van amatours 3.15 Damcursus 3.30 Utrechtsch Stedelijk Orkest, de Stem des Volks, Amsterdam en solisten (gr.c<pn.) 4.45 Causerie „Esperanto en de radio" 6.00 Utrechtsch Stedelijk Orkest, de Stem des Volks Amsterdam en solisten (gr.-opn.). 6.25 Causerie voor het Nationaal Fonds voor bijzondere Nooden 5.35 Gram.mu ziek 5.40 Bespreking van kinderbóeken 6.00 Orgelspel 6.30 De Wielewaal 7.00 Filmland VPRO 7.80 Bübelvertel- lingen VARA 8.00 Herhaling SOS-Be- richten 8.03 Berichten ANP. VARA- Varia 8.15 Gevarieerd programma; Sou venir-orkest, VARA-Tooneel e. a. 9.15 De Ramblers en solsten 10.30 Berichten ANP. 10.40 Mededeelingen 10.45 Ba riton en orgel 11.0012.00 VARA-orkcst, Fantasia, de Lucky Birds cn solisten. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gram.mu ziek 12.05 Het BBC-Wels orkest en so list 12.50 Gram.muziek 1.20 De „Dol- ce"-zangers en solist 2.10 Sportreporta-. ge 2.30 Pianovoordracht 2.50 Sport- reportage 3.20 Gram.muziek 3.50 Sport- reportage 4.05 Het BBC Schotöch orkest 5.00 Declamatie 5.20 Henry Hall's dansorkest 6.20 Berichten 6.50 Het BBC-Northern orkest 7.50 Radiojour naal 8.20 Variété-programma 9.20 Be richten 9.40 Amerikaansch nieuws 9.55 Het BBC-Theater-orkest en -Vrouwenkoor 11.05 Declamatie 11.20 Ambrose en zijn orkest en solisten 11.50 Berichten 12.0012.20 Vervolg Ambrose en zijn orkest, RADIO-PARIS, 1648 M. 7.50 en 8.50 Gram.muziek 9.50 Orkest van de „Con certs du Conservatoire" 11.50 Gram.müv ziek 12.20 Pianovoordracht 12.35 Giar- dino-orkest en zang 3.20 en 4 05 Zang 6.05 en 8.35 Gram.muziek 8.50 Operette- uitzending 12.051.20 Jo Bouillon's dans orkest. KEULEN. 456 M. 5.50 O. H.eyden's or kest 7.50 Omroeporkest 8.60 Viool en piano 11.20 Silez. Orkestvereeniging 1.35 Vroolijk concert 2.20 Concert 3.20 H. Hagestedt's orkest en solisten 5.25 Solistenconcejrt 7J)D Gram.muziek 7.30 Omrocpdansorkcst en solisten 9.5512.20 Egon Kaiser's orkest en W. Raatzke's kwin tet. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 Salonorkest 1.50 Gram.muziek 2.20 Muzikale causerie (met gr.pl.). 3.20 Kleinorkest 4.05 Gram. muziek 4.20 Vervolg concert 5.20 Sa lonorkest 6.20 Gram.muziek 6.35 Zang 7.20 Pianovoordracht 8.20 Opera-uit zending 11.3612.20 Omroepdansorkest. 484 M.t 12.20 Gram.muziek 12.50 Om roeporkest 1.50 Gram.muziek 3.20 Ka mermuziek 4.05 Itnliaansch programma 5.05 Cellovoordracht 5.35 en 6.00 Gr.- muziek 6.35 Salonorkest 7.35 Gram. muziek 8.20 Bont programma 10.30 Omroepdansorkest J 1.0612.20 Gram.mu ziek. iC>OOOOOGOO<>OOOQGO&><><5<>0<>0<X><><><><>Cr&<>&<><><><>GOGOO 5 Diverse Binnen- en Buitenlandsche merken vanaf f 2.25 p. flesch o<xxxxxx><xxxxxxxxx><} r FEUILLETON Vrij naar het Engelsch door ANNIE S. SWAN 12) „Ze is, sinds ik hier ben, heel on vriendelijk tegen mo geweest, onvrien delijk en onhebbelijk, dr. Ruthven, maar ik zou haar zeker niet van haar réchten willen berooven Als u het raadzaam acht, zal ik de kamer van mijn tante 's nachts verlaten." „Ik acht het zeker raadzaam, in het belang van iedereen," antwoordde hij, verheugd dat hij zijn doel zoo gemak kelijk bereikt had. De dokter zei haar toen beleefd goe dendag en ging naar beneden, waar hij Dalgleish ln de hall vond. Èn, he-bt. u het voor elkaar gebracht, dokter?" vroeg zo gretig. Hij knikte. „O ja, het ging heel gemakkelijk'. Ik behoefde haar alleen maar even stevig aan te pakken, zooals de meeste vrou wen," antwoordde hij luchtig. „Je kunt ,8 nachta waken. Tusschen negen on tien uur, misschien ook wel vroeger, kom ik nog even aan om j'e precies te vertellen, wat je doen moet." Dalgleish's doffe oogen begonnen te schitteren en nadat ze den dokter uit gelaten had> ging ze gauw het goede nieuws aan Meikle .vertellen, Ondertusschen was Christina Cald well, met haar ketel heet water, die nu niet meer noodig was, bij miss Harman op de ziekenkamer gekomen „Hier is het water, miss, maar waar is de dokter? Het heeft akelig lang ge duurd, maar het vuur was uitgegaan en alle ketels waren leeg." „Het hindert niet, Christina, zet het maar in de kleedkamer neer. Ik dank je wel." Getroffen door den treurlgen toon van haar geliefde meesteres, deed het mei sje wat haar gezegd was en kwam toen, onder.het voorwendsel, dat ze naar het vuur moest kijken, in de kamer terug „Wat denkt de dokter, miss Alice? Is ze iets heter Alice schudde het hoofd. „Ikzelf geloof, dat ze erger is, veel erger," antwoordde zij. „Wat me ook bezorgd maakt, Christina, is, dat ik de kamer van mijn tante 's nachts ver laten moet. De dokter staat er op." „Waarom?" „Hij zegt, wat misschien wel waar is, dat ik niet door kan gaan met overdag en 's nachts te waken en dat ze, tenzij er iemand bij haar is, die nog volko men frisch is, ieder oogenblik kan ster ven. Maar je weet, hoe ellendig ik het vind om haar te verlaten. Ik heb zoo'n gevoel, dat ze het zelf niet prettig zou vinden." „En wie waakt er nu Jnplaats van u?" vroeg Christina. „Dalgleish." „Hm!" merkte Christina op, terwijl ze den leegen kolenbak opnam. „Wan neer wilt u uw thee hebben, miss? Zal ik hem boven brengen?" „Graag- Zet hem maar in de kleed kamer .Ik ben zoo blij, dat wij die ka mer hebben; het is zoo'n gemak." „Dat is het zeker," gaf Christina toe, terwijl ze de. kamer uitgingj Nadat ze de deur zorgvuldig achter zich geslo ten had, bleef ze in het nauwe gangetje staan, dat van de kleedkamer naar het portaal leidde. „Hm!" herhaalde zij. „Kokend water! Dat hadden ze heelemaal niet noodig. Ze wilden van jou afkomen, Tina. Van nacht zullen er twee opblijven, Dalg- leish zal de oene zijn en Tina de ande re, hoewel je haar niet zult zien." HOOFDSTUK IX. De professor. Toen Ruthven het huis verliet, sloeg het vijf uur van den toren van de Tron- kerk. Bij zichzelf overleggend, dat hij zijn vader waarschijnlijk nog net op zijn kantoor aan kon treffen, stak IflJ de George IV-brug over en na een paar minuten 9tevig doorgestapt te hebben, bereikte hij de St. Andrewstraat, waar de oude Ruthven zijn kantoor had. Hij hield nog vast aan een eerzame en deftige buurt, maar had zich gonood- zaakt gezien do parterreverdieping, die de menschen van zijn beroep over het algemeen bewoonden, te verlaten en twee trappen hooger zijn intrek te no men. Hij bezat daar echter ruime, pret tige kamers, waarvan hij de grootste tot zijn kantoor ingericht had. Een deel er van was door matglas afgeschut, waar zijn eenigc klerk te werken zat. Eenmaal had Patrick Ruthven Senior deel uitgemaakt van een keurig advoca tenkantoor, dat uitstekend aangeschre ven had gestaan. Nu echter vermeden zijn meeste collega's hem, omdat hij met zoovele kwade zaken gemoeid was geweest. Hij sprong op om zijn zoon te begroe ten, terwijl er een angstige uitdrukking in zijn oogen verscheen. Ofschoon Pat in den laatsten tijd veel van de voortdurende raadgevingen van zijn vader geprofiteerd had en in zooverre veel vooruit wa9 gegaan, dat hij tegenwoordig het belang van iedere kleinigheid inzag, wenschte de oude Ruthven toch dikwijls, dat hij de be roepen van dokter en advocaat in zich zelf had kunnen vereenigen. Het was een wanhopig spelletje, dat zij aan het spelen waren en de klein ste misstap zou al hun mocizamen ar beid van jaren, te niet kunnen doen. „En," vroeg hij bezorgd, „wat is er aan de hand?" Pat wees met zijn hoofd in de rich ting van het glazen tusschenschot en zijn vader haastte zich hem te verze keren, dat ze alleen waren. „Briggs is een dag met \acantie; hij moet zijn tante begraven," antwoordde hij luchtig. „Is er iets aan de hand? Je ziet er somber uit." „Ik weet niet, wat lk doen moet. Ze wil een anderen dokter consulteoi'en over de oude Kate." „Wie wil dat miss Harman?" Patrick knikte. „Wat heb je gezegd?" „Dat ik een professor mee zou bren gen, natuurlijk. Hoe kunnen wij daar met fatsoen afkomen. Weet jij het?" De oude advocaat, met zijn gladge schoren gezicht en onbetrouwbare, grijze oogen, was een oogenblik van zijn stuk gebracht en stond diep na te denken. „Je kunt er niet afkomen, je moet wel iemand meebrengen. Dat stiat vast. Ën het zal in ons voordeel zijn." „Als het ons niet volkomen de das omdoet," merkte Pat nadenkend op. „Als er een professor hij komt, moet ik zorgen dat ik weg kom." „Denk je werkelijk, dat alles dan uit zou komen?" „Ik weet het zeker. Er zijn sympto men, die iederen dokter moet herken nen." „Toch moet het gedaan worden." „Leg maar uit hoe, oude heer," zei de jonge man ongeduldig. „Ik vvoet na tuurlijk wel, dat u op de meeste din gen raad weet, maar ik wil u wel be kennen, dat ik niet zie, wat u in dit geval kunt doen." „Je moet iemand zien te vinden, die de rol van professor op zich wil ne men." Pat schudde zijn hoofd. „Je weet niet, wat je zegt, oude heer. Neem me niet kwalijk, maar het ls een feit. En zij is ontzettend gewiekst. Ze zou door een steencn muur heen zien, als er aan den anderen kant iets was, wat ze wou weten." „Als we Gardiner eens namen Dicky Gardiner, dio in Rankeillou»'- straat gewoond heeft. Onlangs ben ik hem nog tegen gekomen- Hij zag er ontzettend shabby uit. Hij zou dolblij zijn als hij iets kon verdienen, en als we hem een beetje verstandig aanpak ken, zal hij er geen bezwaar tegen maken. Hij heoft een heel fatsoenlijk uiterlijk. Ik zou hem mijn overjas kun nen leenen. De oudo Dick zou een op lossing zijn." Patrick Ruthven keek eon oogenblik volkomen onthutst. De man, waar zijil vader over gesproken had, was een ge- noesheer, die volkomen aan lager wa* geraakt en daarna aan don drank hij- na geheel ton gronde gegaan was. Rons had hij echter een goede practijk ge had en was hij graag gezien door de menschen uit den beteren stand. „Dat i6 wel een beetje heel erg laag, niet Vader?" zei hij, met een weifelen den klank in zijn stem. „Dat kan wel zijn, maar we staan er leelijk voor, tenminste jij", was het veelbeteckenende antwoord. |tJe weet, of je behoort tenminste te weten, wat de gevolgen zullen zijn, als je op hat oogenblik eon deskundige er hij haalt. Aan den anderen kant, als je weigert een consult te houden, krijgt het meis je natuurlijk achterdocht. Je staat tus schen twee vuren. Vén twee kwadén raad ik je aan Dickv te kiezen. Een paar woorden te rechter tijd gesproken en een borrel na afloop Is alles, wat er noodig is. En je moest er maar geen gra6 over laten groeien. Ik ga nu mot je mee en zal hij Je thuis op je wa.rh* ten, totdat je Dicky gesproken hebt en verslag over hem uit. kunt brongen. Daarna kan hij bij mij mijn overjas komon halen-" Ruthven voelde zich gedwongen ba« wondering te gevoelen voor de eenvou« dige en beknopte wijze, waarop zijn vader elk detail behandelde. „Je bent een kei, oude heer," zei hij langzaam. „Werkelijk een kei. Dicky, is een ingeving. Als hij nqchter genoeg ia om de rol te vervullen, is alles in orde, hoewel het voor ons misschien beter is, als hij iets op heeft." „Als hij dat niet heeft, kunnen wij hem wel wat geven, als hij bij je thuis komt. Laten we nu maar gaan. Vandaag kan ik toch geen Zaken meer doen, want het is bijna zes uur." Ze verlieten tezamen het huis en lie-» pen den weg terug, dien Patrick geko men was en praatten over wat de vol-» gende wekon hun zouden brengen. (Wordt vervolgd)'*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 2