VERORDENING GEMEENTE POLITIE GEEN BANDENPECH MEER ONDERWEG! Leeraren in de biologie Sportterrein Leusderweg Euwe verliest wederom SCHILDERSTUKKEN G. G. Veenendaal Amsterdam slaat den Haag ten tweede male CLqunda Rangen, samenstelling, baarheid en POLITIE EN BRANDWEER DE GOEDE TEMPELIEREN Vroeger en nu eischen van benoem- bezoldiging „STOP - LEAK" WERKT SNEL ENORME KEUZE LIJSTENMAKERIJ Verkoop D. K. W. Garage F. FREEDE KALENDERS op de 1e etage Schaakvereeniging Amersfoort COMPETITIE VAN HET K.N.G.V, 2e BLAD PAG. 1 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 26 NOVEMBER 1937 "DlJ besluit van 20 April '37 ■■—'werd door den Raad vastge- j Bteld de verordening:, regelende de rangen, het aantal, de samenstel ling, de eischen van bekwaamheid en de bezoldiging der gemeentepo litie. nadat den Raad een Kon. Be- sluit had bereikt met. de aanma ning de in dat besluit omschreven regeling vast te stellen. Daar de Raad aan die aanmaning geen gehoor had gegeven, maar een an dere regeling had gemaakt, werden B. ,en W. bii Kon. Besluit uitgenoodigd de idaarbij aangegeven bepalingen met be trekking tot de eischen van benoem baarheid en de bezoldiging van de amb tenaren van politie vast te stellen. Bij iden brief, waarbij aan B. en W. het Kon. Besluit werd toegezonden, werd medegedeeld, dat de Minister ook op andere punten van de door den Raad vastgestelde verordening bezwaren had. Déze zouden later kenbaar worden ge maakt. Aan de uitnoodiging van het Kon. Be- Muit hebben B. en W. voldaan. Daar van werd mededeeling gedaan in de vergadering van 29 Juni 1937. Bij brief van 1 Nov. '37. genomen ter voldoening aan de uitnoodiging vervat in het Kon. Besluit was goedgekeurd bii Kon. Be sluit van 23 Aug. '37. Ten gevolge van de Kon. goedkeuring Van dat besluit zijn de artikelen 2 en 3 (eischen van benoembaarheid) en hoofdstuk 3 (bezoldiging) vastgesteld en daarin zal geen verandering meer kunnen worden gebracht vanwege den van den Minister te verwachten tegen stand: De Minister heeft geen vrijheid ge vonden te bevorderen, dat, ook het Raadsbesluit van 20 April '37 wordt goedgekeurd en dat het te eerder onder jdeze omstandigheden zaak zal zijn. dat 'de onderhavige materie in haar geheel opnieuw in den door den Raad vast te Stpllen verordening wordt geregeld. Inmiddels was door B. en W. ook ontvangen hef schrijven, waarin te hunner kennis werden gebracht de be zwaren, welke de Minister heeft tegen het door den Raad in de vergadering van 20 April '37 vastgestelde besluit. Dit Propaganda-feestavond De gisteravond gehouden Propa ganda-feestavond van de loge Immer Voorwaarts der I.O.G.T. is zeer goed geslaagd en was buitengewoon druk bezocht. Toen om ruim 8 uur de heer 1 Stuurman met een kort welkomst woord opende, was de zaal van de Valk geheel gevuld. Dat welkomstwoord van den voorzitter was in de eerste plaats gericht tot de af gevaardigden van zusterorganisaties, de S.O.V., de Dr. Ariensvereeniging en de V.A.S. Na de samenzang van lied 27. waarbij het Bergstrijkje van den heer Wielaert, dat den gebeelen avond voor keurige muziek zorgde, voor begeleiding zorgde, presenteerde zich het duo Hofman, dat later uitgroeide tot een kwartet. We ken nen het duo-Hofman al lang en telkens opnieuw valt het ons op. hor beschaafd het is in zijn repertoire en hoe goed het is in de uitvoering daarvan De uitbrei ding met de dochters Jeanne en Truusje is vooral in muzikaal opzicht, zeer te Joven. De veelzijdigheid dezer beide jeug dige artisten belooft een goede toekomst: zang, accordeon, viool, xvlophoon, het was alles evengoed. De zaal had al gauw contact met het tooneel en dat is geen oogenblik weggeweest. Duo Hofman 6chijnt daarvan bet geheim te bezitten: wat werd rr gelachen, wat werd er mee gezongen! De keuze van het bestuur der loge je coed geweest Na de pauze, waarin een verloting plaats had. hield de heer Vleeming. Groot-tempelier en leider in Nederland der I.O.G.T. een propaganda-rede, waar bij hij als onderwerp koos: „Vroeger en nu". Spr. wees er op, hoe vroeger de drinkgewoonten ingeroest waren en hoe dat nu anders is. Hij sprak over de velen, die lijden op dp wereld door het gebruik van alcohol of de gevolgen daarvan. Spr. deelde mee van ziin ervaringen als direc teur van het consultatiebureau voor drankzuchtigen te Rotterdam en hij wekte de aanwezigen op. niet alleen om geheelonthouder te worden, maar ook lid der Tompelierenorde. omdat voor ieder, die de drankellende begrijpt en kent. het niet voldoende is orn het drin ken zelf te laten, doch ook en vooral om anderen tp helpen. Deze duidelijke pro- paeanda-rede werd luide toegejuicht. De rest van den avond werd op zeer gezellige wijze ge\uld door de familie Hofman met muziek, zang cn voordracht KEURINGSRAAD r Tot plaatsvervangend voorzitter van den Keuringsraad in District Amster dam 1, in Haarlem en in Alkmaar is benoemd onze stadgenoot, de reserve- Juitenant-kolonel Js Govers, schrijven geeft B. en W. aanleiding voor te stellen: Art. 1 aan te vullen en te wijzigen als volgt: in alinea 1 op te nemen de rang „ad- lunct-inspecteur; in alinea 2 te bepalen, dat er 1 a 2 inspecteurs 2e klasse of adjunct-inspec teurs zullen zijn; het aantal brigadiers vast te stellen op 7 a 9. De art. 4 tot en met 9 te doen ver vallen. Na het nieuwe art. 5 in te voegen een nieuw art. 6 luidende: „Aan den Hoofdinspecteur van Poli tie, aan de Inspecteurs van Politie le en 2e klasse, aan de adjunct-inspecteurs, aan de brigadiers van politie en aan agenten van politie wordt voor brand weerdiensten jaarlijks een toelage toe gekend van f70.—". Zulks op grond van het feit, dat het personeel der politie met een taak bij de brandweer als zoodanig is belast. De politie rukt bij eiken brand uit cn neemt ook deel aan het blusschingswerk. Haar taak beperkt zich niet tot het leggen van de brandslangen. Als regel blijft het politiepersoneel gedurende den ge beelen tijd. daj de brand woedt, ter plaatse aanwezig en verricht dan dien sten op denzelfden voet als het brand weerpersoneel. Ook de Hoofdinspecteur, de Inspecteurs en de brigadiers werken mede. derhalve niet alleen de agenten Ook neemt het geheele politiepersoneel regelmatig deel aan het onderricht in de bediening van het brandweermate riaal en aan de oefenineen. Gewoonlijk rukt de politie met 6 7 man uit. Naar gelang van de behoeftp aan personeel in verhand met den omvang van den brand stijgt dit aantal tot plm. 15 man. Het geheele politiepersoneel verricht daadwerkelijke diensten hij de brand weer, en het karakter van eerste hulp. zonals het reglement voor de Brand weer aangeeft, geeft niet den werkelij- den toestand weer. Het Reglemént voor de Brandweer moet in dien zin worden gewijzigd. In verband met voorgaande wijzigin gen moeten ook enkele andere artikelen worden gewijzigd. Ten aanzien van de door den Minister aangeduide regeling voor het geval de ziekte of het ongeval is ontstaan in ver hand met. de dienstbetrekking, stellen B. en W. zich voor den Raad een wij ziging van dezp verordening voor te stellen hij de vaststelling van het al gemeen Ambtenarenreglement. Ten slotte zou de Minister gaarne zien. dat de Verordening in haar geheel op nieuw door den Raad wordt vastgesteld, opdat wederom één geheel verkregen wordt. Volgens aanwijzing van den Mi nister zou de in werking treding zijn te bepalen op 1 Juli 1937. De Vereeniging van leeraren in de Biologie hield een goed bezochta leden vergadering in hotel Monopole te dezer stede, onder voorzitterschap van den heer W. L. Varossieau Jzn. Besloten werd een op 3 en 4 Januari te houden vacantiecursus te Leiden voor te bereiden waarvan het voorloopig pro gramma nader zal worden uitgewerkt door het bestuur. De secretaris deelde mede. dat van het departement van onderwijs K. e>n W. het besluit was afgekomen, dat in de oplei ding tot huishoudkundige ook les dien' gegeven te worden in plant- en dierkun de. Hij achtte dit een verheugend ver schijnsel en sprak de hoop uit, dat dit de' eerste stap was om de biologie ook weer als vroeger in de examenvakken voor N" VII en N VIII op te nemen evenals schei- en natuurkunde. De heer W. L Varossieau hield een voordracht over: de opleiding der leera ren in de biologie aan de universiteit Dr G Brouwer sprak daarna over- mogelijkheden met het nieuwe leerplan volgens het nieuwe K.B. Vereenigingen adresseeren aan den Raad om behoud van dit sportterrein Aan den raad dezer gemeente is het volgende adres gezonden: Geven met verschuldigden eerbied te kennen, ondergeteekenden bestuursle den van Vereenigingen. welke gebruik maken van het Sportterrein aan den Leusderweg, dat opheffing van dit terrein zeker niet in het belang van de lichamelijke oefening moet worden geacht; dat" ook voor Volksfeesten, demonstra- tips e. d. dit terrèin als het ware aan gewezen is; dat het drukke gebruik aantoont, dat dit terrein in het Leusderkwartier in een bestaande behoefte voorziet; dat het blijven voortbestaan op grond van een en ander dus ook een gemeen tebelang moet worden genoemd Redenen waarom wij U verzoeken genoemd terrein als sportterrein te la ten bestaan of een ander terrein in het Leusderkwartier aan te wijzen, dat de taak van het bestaande terrein kan overnemen. Aan de Memorie van Toelichting ont leen en wij: Dat het terrein aan den Leusderweg een veel bezocht terrein is. moge blijken uit het feit, dat de volgende vereenigin gen er gebruik van maken: A.P.W.C., Amsvor.de, Rood Wit, C.J. Grand Théêtre. Van Vrijdag 26 t.m. Donderdag 2 December vertoo ning van de film „De Vlucht voor het huwelijk." Zondag 1.45. 4.—. 6.15 cn 8 30 uur. Avondvoorstelling ovarige dagen 8.10 uur n.m. Woensdag en Zaterdag 2.30 uur n m matinée City Théater. Van Vrijdag 26 t.m. Maandag 29 November vertoo ning van de films „Tweelingbroers" en „De Geheime Brigade." Dinsdag en Woensdag vertooning van de film .De Dorpsdokter." Zondag 1.45 4 uur 615 en 8 30 uur fDoorlooppnd) Aanvang laat ste voorstelling 8 30 uur Zaterdag 615 en 8 30 uur Overige dagen 8.10 uur Zaterdag en Woensdag matinée 2.30 uur Museum Fléhlte. Westsingel Geopend dagelijks van 10—12 en 1—4 uur uitgezonderd Zondags 'sZatprdacrs 10—12 en 130—3 uur f^tadgenooten hebben Zaterdags vrijen topeang) Sterhols Beekenst.lano 0. Tedere avond geopend en Zondagsmiddags voor alle meisfes. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Filiaal uitleen-bibliotheek Edison- straat 35 Openbare Leeszaal met Jeugdlees zaal, Muurhuizen 9. Glldehuls A.K.G, t'o. Zuidsingel 16 Verkoopsfpntoonstelling van schet sen. grafiek en kunstnijverheid. Ge opend 3—28 November, dag. 105 uur n.m. 11 tjn. 30 November. Sierkunst Tentoonstelling schilderijen teeke- ningen en grafiek van J. Bezaan. Dag 105 uur. 13 t.m. 28 November. Dr Poth Amersf Kunstkring Tentoonstelling schilderijen van mei T G M van Hettinga Tromp en van schilderijen en cpramirk van H Kamerlineh Onnes Dag 104 uur 25 en 27 November. Amicitia. luhileumu it voeringen Gymnastiek vereniging Excelsior 26 November Amicitia. 't Nut, Gooiscb Svmphonie 0rke6t. 27 November. De Valk. 47ste jaar feest. van den Kon. Ned. Bond van Oud-onderofficieren. 8 uur. 29 November. Remonstr. Kerk. N.P.B. De heer G. van Veen spreekt over: Confessionalisme en Huma nisme. 8 uur. 29 November. Gildehuis. Ver. Ned. Fabrikaat. Lezing J. B. Wolff over ontwikkeling der Ned. Luchtvaart. 8.15 uur. 29 November. Volksgebouw. Inst. v. Arb. Ontwikkeling. S. de Ia Bella over: „Hoe het N.V.V. denkt over ordening" 8 uur. 30 November. Amicitia. Ned. Ka meropera- Fra Diavo'.o. 8 uur. 30 November. Eben Haëzer. Chr. Kantoor- en Handelsbedienden. Sprekpr de heer P. Koning, Am sterdam. 8.15 uur. 3 December. Monopole. Genoot schap NederlandFrankrijk. De heer AndrO Josset over: Le mouve ment dramatique francais moderne. 8 uur. BAARN 13 November t.m. 3 December Baarnsch Lyceum. Tentoonstelling schilderijen, t?ekemineen en studies van Ankie Crommelin. Dag. 10—4 en Zondag6 1.304 ZEIST 27 November Figi. Fritz Hirsch Operette: „Sag beim Abschied leisp Servu- 8 uui. Spijkers doen de banden niet leegloopen In allen eenvoud en stilte had de zer dagen op het autopark aan de Utrecht6chestraat een hoogst opmer kelijke gebeurtenis plaats. Drie leden van het Amersfoort- sche schrijversgilde waren daarvan de eerlijke getuigen en verder een door de vochtige mist verkleumde toeschouwer, die zijn oogen niet kon geiooven, toen een luxe auto het parkeerterrein verliet. Wat daarvan de reden kon zijn? Alleen maar het feit, dat, alvorens de auto startte, een man met een hamer naderde en drie groote spij kers in één van de voorbanden van de auto sloeg. En daarmede uitge rust, verdween de wagen snel in de wazige verten Wie nu denkt, dat de wagen hals over kop naar een garage reed, om daar ge repareerd te worden, vergist zich schro melijk. De automobilist ging met ons en met de spijkers een eindje rond rilden. Na eenige kilometers werd halt gehouden en een kopje koffie genoten. Toen werd de terugtocht begonnen, na eerst de spijkers uit de banden getrokken te heb ben. Eenmaal terug in de garage van den heer Henri Nefkens in de Korte Bergstraat, hebben we met eigen oogen geconstateerd, dat de voorband, welke het twijfelachtig genoegen gehad had om eerst met en later zonder spijkers te mogen ronddraaien, nog keihard was. Het noodlot van een lekken band was op alle mogelijke manieren, maar in ie der geval met 6ucces, getart. Dat was geen louter toeval of èen spe ling van het lot. Hier was een tooneel- stukje opgevoerd, waarin de hoofdrol vertolkt werd door een paar handen vol poeder, dat naar den naam „Stop-Leak" pleegt te luisteren. Nu eerst een stukje geschiedenis. Het is den fabrikanten van handen nog al tijd niet gelukt, luchtbanden te fabri- ceeren, welke niet leegloopen, wanneer ze door spijkergaten lek worden. Er be staan wel luchtbanden met tusschen- schotten, maar deze stellen te groote fi- nantieele offers, om praktisch van nut U.S.O.-VOLKSCONCERT Maandagavond heeft in Tivoli te Utrecht het zevende volksconcert door het U.S.O. plaats onder leiding van Wil lem van Otterloo en met medewerking van Johan Patist,"piano en Ludwig Wer ner, violoncel. Het programma luidt als volgt: 1. Symphonie in g (K.V.) 550 Wolfgang Amadeus Mozart 2. Variations Svmphoniques Voor piano en orkest César Franck 3. Concert voor violoncel en orkest Edouard Lalo 4. Hary Janos-Suite Zoltan Kodaly MARKTBERICHT 26 November Appelen 3.— tot 5.—, Peren 4 tot 6. per H.L. Hoendereieren 5.tot 5 50, Een deneieren 3.00 tot 3.50 per 100 stuks. Hooihoter 1.70 per k.g. Kippen 0.50 tot 1.00, Hanen 0.70 tot 0.80. Tamme konijnen 0 60 tot 1.80, Hazen 1.25 tot 2.25, Fazanten 0.90 tot 1.10 per stuk. Tamme duiven 0.10 tot 020 per paar. Zeugen drachtige 90.tot 130.Biggen 16.tot 21.per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 40 ILL. appelen, 10 H.L. peren, 190.000 stuks hoendereieren, 000 stuks eenden eieren, 15 kg. hooiboter, 9 zegen drach tige en 130 biggen. GARNIZOEN te zijn voor den doorslag-automobilist Men zocht naar vele middelen om het euvel van lekke banden te voorkomen, maar slaagde daarin niet of ten deele. Met de tot nog toe toegepaste vochtige middelen was het niet goed mogelijk, de binnenbanden te herstellen. Het nfeuwe product „Stop-Leak" daar- rentegen, is een droog poeder, een zeer bestendige stof, waarop geenerlei weers gesteldheid eenigen invloed blijkt te hebben. Het tast het rubber der banden noch het metaal van het ventiel aan, terwijl het evenmin sameiikoekt. Mat be hulp van een eenvoudig apparaat wordt het poeder, dat een gemiddelde dicht heid van 0,416 heeft, door het ventiel in den band gebracht. Laat men de lucht weer ontsnappen, dan blijft het poeder in den band. Het vermengt zich met de samenge perste lucht in den band en verhindert terstond elke kans op spanningsverlies, welke het gevolg zou kunnen zijn van een of meer gaatjes. Dringt een spijker met geweld in den band, dan ontstaat een opening, welke een grooteren dia meter heeft dan de spijker; de lucht tracht te ontsnappen en de opening te vergrooten. Het poeder stuit echter oo- genhlikkelijk het wegvloeien van dc lucht, hoopt zich op en vormt, voortge stuwd door de samengeperste lucht een stop, welke den vorm van den scheur geheel aanneemt. Het poeder bezit een onbegrensden werkingsduur, is bestand tegen een temperatuur van 6000 graden, kleeft niet en sluit evenmin vulcaniseering van banden uit. We zouden hier nog vee! meer over deze stof kunnen zeggen, ook, dat Italië in acht maanden meer dan 100000 K.G. kocht hoofdzakelijk voor legerdoel- einrlen dat de deskundige rapporten uitermate gunstig zijn. etc. De slotconclusie mag echter kort zijn en wel. dat „Stop-Leak" bandenpech voorkomt. Men behoeft niet meer bij nacht en ontii aan den weg te staan, zelfs is de mogelijkheid groot geworden, dat bij het plotseling springen van een hand. men niet meer de macht over het stuur kwijtraakt, maar de band0 als het ware gedwongen wordt geleidelijk leeg te loo- pen De gevolgen van bandenpech. soms zoo schrikbarend groot voor au to's. mogen uitgeschakeld worden. Daarvan heeft deze demonstratie ons overtuigd. Menig automobilist zal in de toekomst met grooter vertrouwen kun nen rijden. Het product is niet geschikt voor rij wielbanden, aangezien daarbij de lucht druk geringer is dan pen atmosfeer. Vermelden wij nog. dat de N.V. Gara ge en Autohandel Henri Nefkens aan de Korte Bergstraat dit Belgische pro duct hier vertegenwoordigt. bCHAKEt De wereldkampioen heeft de één-en-twintigste partij na 32 zetten opgegeven AMSTERDAM, 25 Nov. - De hedenavond in hotel „Krasna polsky" gespeelde één-en-twintig «te partij van de revanche-match om het weréldkampioenschaj schaken tusschen dr. Euwe cn dr Aljechin is door den wereldkam pioen na 32 zetten gewonnen ge aeven. De stand van de match i* thans: 129 ten gunste van dr Aljechin. Nabeschouwing En zoo had Aljeohin zich dan einde lijk eens geheel in bedwang en was hij er uitsluitend op uit. zijn voorsprong te consolideeren met uitschakeling van alle risico en halsbrekende toeren In deze voor Euwe zoo dringende phase der match vond de uitdager eindelijk Ie bcbeersching om de eenige tactiek loe te passen, die hem voortreffelijke kansen bood: afwachten Onder deze omstandigheden stond de wereldkampioen v~><>r de schier onver vulbare taak. op vinst te spelen in een ^telling die repds na 14 zetten remise had kunnen worden gegeven Een onvervulbare taak: inderdaad. Na omstreeks 20 zetten tochtte bet niet al leen meer in de zaal. maar ook op het bord en wel speci'-al in de omgeving van den witten koning als een kaar tenhuis stortte 's wereldkampioene po sitie ineen Een moedeloos gebaar met beide han den sportief applaus verslagen dropen de bezoekers af. Hel noodlot had zich voltrokken. Euwe had opeegeven. De stand is thansr Al'echin 12. Euwe 9 punten, met resp 7 en 4 gewonnen nartijen. 10 partijen eindigden in remi se. De volgende partij wordt Zaterdag 27 Vnvember te Delft gespeeld De slotstelling luidde; Wit - Euwe- Kf2 Dh3 Pc3. a2. 1)2 15. p2. go en h4 Zwart Aliechin Kh8. Dh5. Tg4. a? b6 c7. g6 en h6. D.O.S. SPELERS NIET IN HET UTRECHTSCH ELFTAL De D O S. spelers, Dumortier en Velt meijer, zullen Zaterdagavond niet uit komen in den lich (wedstrijd in het Stadion te Utrecht voor hef Utrechtsch elftal. In verband met de zware compe titiewedstrijden welke D.O.S. nog te spelen heeft, acht het bestuur van deze vereeniging het beter den spelers een week rust te geven. MET MODERNE STAAF- EN ORNAMENTLIJSTEN KUNSTHANDEL IANGESTRAAT 33- TEL. 232 vraagt vrijblijvend demonstratie btj: Dlotrlct-Vert. Oostelijk Utrecht. LEUSDERWEG 23—25 Tel 1819. GROOTE SORTEERING zie onzen winkel Boekhandel G G. Veenendaal Langestraat 33 Tel. 232 nsHucKn Forsche wedstrijd met 43 voor de hoofdstedelijke ploeg AMSTERDAM, 26 November. De re- turnwedstrijd tusschen Amsterdam en den Haag voor het tournooi om den i.ippensbeker vond reeds hedenavond plaats. De belangstelling viel wel wat tegen. Er waren voorts hardrijwedstrij- den aangekondigd, georganiseerd door cn Ijsbond Hollands Noorderkwartier. Deze wedstrijden over de korte baan hadden niets om het lijf. Het aantal deelnemers bedroeg vier en de helft hier van kon slechts met de grootste moeite het kunstijsbaantje rond komen. Overi gens zijn wedstrijden op een baan van dergelijke afmetingen van twijfelachtige waarde. De ijshockeywedstrijd was spannend van begin tot eind. Ook nu stond het spel der vier Canadeezen in het middel punt der belangstelling. Geen wonder, dat van hen alle doelpunten afkomstig waren. Zoo was het Griffin. die voor Vmsterdam het score opende, waarira Mooney in duidelijke buitenspelpositie gelijk maakte. Kirby bracht na een so loren den stand op 21 voor de Amster- animers; waarna Mooney de partijen weer op gelijken voet bracht, 22. In den tweeden ipeeltijd was Amster dam sterk in de meerderheid, doch ver der dan één doelpunt uit een ver «chot van Kirhy bracht de hoofdste delijke ploeg het niet. In den derden speeltijd vergrootte Griffin, den voorsprong tot 42, maar Mooney antwoordde prompt met een keurig doelpunt. 43. Was het in de beide eerste speeltiiden tI weinig zachtzinnig toegegaan, het werd nu zelfs voor ijshockey wel wat al (p bar. F.erst werd Everwijn en later van der Stok voor verscheidene minu- tpn aan den kant gezet. De meest wonderlijke beslissingen van de beide scheidsrechters Bruck en Goebl kwamen af en daarbij bleken de mana gers van do Amsterdamsche en Haag- «che kunstijsbaan het niet altijd met elkaar eens te ziin. Van een fairen, nnrtrpven wedstrijd kon allerminst ge sproken worden. F.r werd verder niet meer gescoord zoodat hpf slot met een 'i—3 zege der Amsterdammers kwam. De stand in het tournooi om den 1 ippensbeker luidt thans: Düsseldorf 2 2 4 9—5 Amsterdam 2 2 4 86 Brussel 2 1 12 1211 Dortmund 1 1 68 Den Haag 3 3 712 SCHAKEN Amersfoort II verliest van Utrecht V Gisteren werd een wedstrijd gespeeld voor d3 competitie van den Stichtsch Gooischen Schaakhond tusschen Amers foort II m Utrecht V. De volledige uitslag luidt als volgt: Amersfoort II Utrecht V 1. G. MeijlingA. H. Pigmans 01 2. J. A. Udine Jr.A. Rodrigo V2V2 3. J. van DamTh. v. d. Meer 0 4. A. WalingaJ. Fucks 10 5. Ir. W. MerkensW. Vasbinder 10 6 D. C. HeldermanC. H. v. Altena 01 7. Ir. K. J. I. Kuiler— Chr. van Renswoude 10 8. C C H. van Doorn C G. Hoppener 01 9. A. BruinenbergJ. F. v. Doornik 10. J. J. v. Vollenhoven—A. C. Bos 01 Totaal 3V$bV» Afgebroken. Amersfoort speelde aan de even borden met wit. V.V., A.A.V., Athletiek- en Hockeyclub. Excelsior. St. Hubertus, Doto, Jahn. Politie Sport Ver., Wilhelmina. Verder worden od dit terrein verschil lende cursussen gegeven en maken eenige lagere scholen ervan gebruik. Tenslotte zij er op gewezen, dat de feesten der Oranieverecniging er elk iaar worden gehouden, terwijl ook de winkeliersvereniging in het Leusder kwartier er gedurende de feestweek ge bruik van maakte. Dat drukke gebruik wiist er wel op, dat het terrein in dit kwartier in een bepaalde behoefte voorziet. Gerust mo rren we zeggen, dat het het centrum is der sportbeoefening in Amersfoort. Daar er reeds vele jaren werd be weerd. dat het terrein voor bouwterrein was bestemd en op een eeeeven oogen blik daarvoor zou worden gebruikt, kon de A. B. v. L. O., welke met de ex ploitatie er van is belast, er eeen al te loogo kosten voor maken, hoewel met een niet te hoog bedrag de velden onge twijfeld in zeer goeden staat zouden zijn te brengen. Dat de sneelvelden niettemin toch aan bepaalde eischen voldoen, bewijst ook het fr»it. dat er door K.N.V.B. noch door U.P.V.B. ooit aanmerkineen ziin gemaakt. Ook voor Volksfeesten is een goed droog terrein zeker aan te bevelen. Geen wonder dan ook. dat de Oranie- vereeniging de grooté waarde van het terrein inziet en het niet gaarne voor een ander terrein 7011 willen ruilen. Het adres is onderteekend door de vereenigingen: Amersf. Bond v. Lieh. Opvoeding, C. J.V.V.. Oranieverecniging. A.A.V.. A.P. W.C., Amersf. Bovs. Amsvorde. Speel- tuinver. „Leusderkwartier". .Tahn. Chr. Gvmn. ver. Wilhelmina. R.K. Gymn.st. ver. St. Hubertus, Excelsior. Majoor van den staf der Ve infante rie brigade te Venlo A. R. van der Woude i6 overgeplaatst naar 't garnizoen alhier en aangewezen als hoofd instructeur bii het 18e regiment infanterie. ONDERWIJZERES Onze stadgenoote mej- R. Nijenhuie is benoemd tot onderwijzeres aan de Open bare Lagere School te IJzendoorn. BURGERLIJKEN STAND 26 November GEBOREN: Eveline, d- van L. van Achterbergh en R. Moscoviter; Gerar- dus Joannes, z. van J- H. J. Schoenma ker en M. C. Janus; Johanna Maria, d- van J. Leenards en J. Wakelkamp. SPORT EN SPEI. Voor Zondag a.o staan drie heeren wedstrijden op het programma n.l It recht 1Attila, Utrecht 2Utrecht welke heide door de gasfhpcen gewon nen zullen worden, en Sport Vereen t- Achilles. waarover we in het onzekere vorkeeren. De competitiestanden luiden: Heeren: Utrecht 7 7 0 0 14 88—IR Achilles 7 6 0 1 12 62—26 Attila 8 4 1 3 9 41—36 Excelsior 6 3 1 2 7 30—28 Sport Vereent 7 1 2 4 4 32—31 Utrecht 2 5 2 0 3 4 19—23 Utrecht 3 5 1 0 4 2 17—49 Sport Vereent 2 6 0 0 6 0 9-88

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5