MASSA tel»! 'sWerelds .draaiboek HONGAREN TE AMSTERDAM Magazijndieven ZATERDAGMIDDAG VERKOOP AMSTERDAM WINT VAN DORTMUND MET 6-2 CROSS COUNTRY VAN BINGERDEN DISCH VERLIEST VAN CARRICK VAN DER VOORT PROFESSIONAL UIT DEN S.G.S. 10% KORTING DE ROOSTER Langestraat 83 Nederland in den vreemde Een flesch in elk huisj Haardkachels en fornuizen ontvreemd 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 3 DECEMBER 1937 IJSHOCKEY Het team uit onze hoofdstad leidt in het tournooi om den Lippens-beker AMSTERDAM. 3 December. Onder groote belangstelling (er waren circa 2500 toeschouwers) is gisteravond op de kunstijsbaan alhier de ijshockeywedstrijd A.Y.H.C.Dortmund voor het tournooi om den Lippensbeker gespeeld. Als bijzonderheid dient te worden ver meld, dat de spelers van het Duitsche team, uitgezonderd de twee Canadeesche spelers, niet ouder waren dan zeven tien jaar. Reeds direct bii den aanvang bleek, dat de Duitschers de beide Canadeezen in de achterhoede geplaatst hadden. De voor hoede wist dan ook niet veel in te bren gen tegen de hechte Amserdamsche ver dediging. waarin van Marle gedurende den geheelen wedstrijd uitblonk. Reeds spoedig wist Taconis in het eerste speel kwartier na keurig opdrijven van Kirby Amsterdam de leiding te geven, welke kort daarop door Kirby vergroot werd De gevaarlijke aanvallen van de Cana deezen aan Duitsche zijde konden alle onschadelijk gemaakt worden, terwijl juist uit een der Amsterdamsche aanval len Griffin, na prachtig samenspel met Kirby, voor de derde maal wist te sco ren. In den tweeden speeltijd ging het vrij wel gelijk op. Lammerts wist het geringe overwicht der Amsterdammers uit te drukken in een doelpunt. In het laatste gedeelte van dezen wedstrijd ging het een weinig feller toe, zoodat Taconis tweemaal achter elkaar voor een minuut het veld werd uitgestuurd. Na uitstekend opbrengen van Ring wist Becker het eerste doelpunt voor Dortmund te scoren In de laatste minuten ging de strijd zeei verhit toe. Griffin smaakte bet genoegen nogmaals voor Amsterdam te doelpun ten. nadat hij de puck uit het midden van het velrl opgehaald had Direct daar op mocht het den Duitscher Becker nog maals gelukken het Amsterdamsche doel te vinden, hii welke goal keeper van Marle echter niet geheel vrijuit ging Slechts enkele seconden voor het einde van dezen strijd werkte Suurbeek de puck voor de zesde maal in het doel der tegenstanders. De stand van het tournooi luidt thans: Amsterdam Dusseldorf Brussel Dortmund Den Haag 3 1 6 17—12 - 4 9—5 1 4 16—14 2 2 11—15 4 8—15 PAARDENSPORT Luit. van der Hoog wint den Irish Comedy Beker BINGERDEN, 3 December. Onder gunstige weers- en terreinomstandighe den is gistermiddag de jaarlijksche cross country van Bingerden verreden, georganiseerd door de Koninklijke Mili taire Sport vereen iging. In totaal namen tien ruiters deel, waarvan er slechts twee. n.l. luit. Egter van Wissekerke en luit. van der Laan. het eindpunt niet hereikten door een. niet ernstigen, val. Om voor een priis in aanmerking te komen moest het par cours binnen 14 minuten afgelegd wor den. De winnaar, luit. van der Hoog op „Result" had ruim de helft van dezen tijd noodig. Hij kwam als eerste binnen in den tijd van 7 min. 17 sec. op onge veer drie lengten gevolgd door luit, Tim mer op „Peggv". Hierdoor won luit. van der Hoog don Irish Comedy Beker voor den tijd van een jaar. De winnaar van het vorig jaar. kolonel Baron van Voorst tot Voorst, maakte reeds bii den twee den sprong een val. rloeh hij herstelde zich weer spoedig en wist toch nog de viifde plaats te bezetten. De uitslag van deze cross country luidde: 1. Luit. M. van der Hoog op „Result". 7 min. 17 sec. 2. Luit. G. Timmer op „Peggv 2". 3. Luit. J. van Eekelen op „Charlotte Corday". 4. Luit. W van Hellenberg Huhar op „Puckv" (R.P.). 5. Kolonel H. Baron van Voorst tot (Voorst op „Donizetti". 6. Luit. F. Rouffaer op „Joyce Fit" (R. P.). 7. Luit. R. O. van Manen op „Hop Along". 8. Majoor C. L. Hollertt op „Ghandi" (B P.). Luit. A. F.gter van Wissekerke op „Freckles of Black" (R. P.) en luit. H van der Laan op „Leonine" kwamen niet aan. Na afloop reikte res. kol jhr. K. F Quarles van l'fford de prijzen uit. ZESDAAGSCHE TE NEW YORK NEW YORK, 3 Dec. Na 95 uren rijden was de stand van de Zesdaag sche te New York de volgende: 1. Kilian—Vop'l, 421 punten. Met 1 ronde achterstand: 2. Ignat-Diot 392 punten. 3. Gehr. Peden. 253 punten. Met 2 ronden achterstand: 4. O'Brien— Bussel, 204 punten, 5. Walthour-Cross lev 119 punten, 6. LetourneurDebaets 105 punten. Het koppel WalsThomas ligt met tien ronden achterstand op de tiende plaats en heeft 2-15 punten. VIVIANNE HULTEN NAAR DE BEROEPSSPORT NEW YORK, 3 Dec. De bekende ÏAweedsche kunstrijdster op de schaats "tvianne Hultén heeft een contract ge lregen voor een ijsrevue. Het heeft^or- éjpronkelijk in haar bedoeling gelegen aan de komende wereldkampioenschap pen deel te nemen, doch de zaak van haar vader heeft groote verliezen gele den, weshalve zij besloten heeft reeds thans tot de beroepssport over te gaan. ZWEMMEN De gemaakte tijden niet meer dan matig AMSTERDAM. 3 December In het „Sportfondsenbad" werden gisteravond zwemwedstrijden gehouden, georgani seerd ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van het „YDe Hongaarsche zwemclub B. E. A. C., de club van Csik. was te gast. De wedstrijden droegen in het alge meen een spannend karakter, records werden echtsr niet verbeterd. In dit op zicht vormden deze wedstrijden geen uitzondering in de rii der laatste dagen. Antwerpen. Eindhoven, Rotterdam en Amsterdam. Op de 200 meter schoolslag werd Jo- pie Waalberg gemakkelijk eerste, doch zij kwam niet beneden de 3 minuten. De A. D.Z.-zwemster traint de laatste weken niet zoo intensief, omdat zij zich niet geheel fit voelt. Doortje Heeselaars werd na spannenden strijd met Jopie Stroom berg tweede. Wederom had Csik op de 100 meter borstcrawl Moving en Molenaar als sterkste tegenstanders. Zijn start was snel, zijn keerpunten nam hij voortref felijk. zijn armslag was sterk en krach tig. Men kreeg bij het kijken naar het zwemmen van den Olvmpischen kam ninnn onwillekeurig den indruk dat hii zich niet geheel gaf, hetgeen anderzijds weer duidelijk bewijst, hoe gemakkelijk Ie Hongaar door het water gaat. Helaas werd ook ditmaal het Nerlerlandsch re cord niet verbeterd. Hoving werd dank zij een soepclen eindspurt, tweede voor Moolenaar. maar de tiid van den kam pioen van Nederland, 1 min. 1 sec., viel tegen De vele wedstrijden van de laat ste dagen zullen ook wel hun invloed op de prostaties hebben gehad. Nida Renff heeft haar vorm nog steeds niet teruggevonden. Ook nu werd zii door Cor Kint en Tet van Feggelen rovaal op de 100 meter rugslag geslagen Oe TJ-zwemster fikte als eerste aan met miniem verschil voor Cor Kint. De tiid van Iet van Feggelen bedroeg 1 min 10 sec. Internationaal beschouwd zijn •le tijden van de drie Hollandsrhe meis- ies natuurlijk prachtig en geen land kan op het oogenblik over zoovele snel le rugslagzwemsters bogen. Maar thans blijkt wel heel duidelijk, dat het wereldrecord van Nida Senff. 1 min. 13.6 sec., destijds te Dusseldorf gemaakt, een phenomenale verrichting is geweest, welke niet gauw zal worden verbeterd. Hetzelfde nummer voor heeren werd door Scheffer gewonnen, die op de laat ste 25 meter nog kans zag Metman de IJ-zwemmer had vrijwel steeds de leiding gehad door een laatste krachtsinspanning te passeeren. De tiid van Smitshuvzen op de 100 m schoolslag. 1 min. 17 sec., was verre van fraai. A lie Stijl deed op de borstcrawl over dezen afstand 1 min. 10,8 sec. De A. D. Z.-ster hield slecht haan en herhaal delijk kwam zij met de baanlijnen in aanraking. De 4 x 100 meter borstcrawl heeren droeg een spannend karakter. Het Y nam onmiddellijk de leiding en toen Moolenaar als laatste man in het water ging. bedroeg ziin voorsprong op Csik als vierden man van den B.E.A.C. (Boe dapest) zeker 8 meter. Op de eerste 50 meter wist Moolenaar ziin voorsprong te handhaven, doch daarna liep Csik regelmatig in. Maar de Y-man tikte toch nog als eerste aan, waarbij het Y den goeden tijd maakte van 4 min. 12,2 sec. Een waterpolowedstriid tusschen het Y en de B.E.A.C. vormde het slot van het programma. In het eerste gedeelte, ging de striid gelijk op Lenevel scoorde voor Boeda pest een prachtig doelpunt, maar ook de gelijkmaker van Van Heteren ontstond na goed samenspel der Y-ploeg. Met 11 werd gedraaid In het tweede gedeelte gaf Van Root- selanr met een tactisch hoogballetie toen de Hongaarsche keeper onnoodig uit bet doel was gekomen, ziin club de leiding (21) Beide nloegen kregen nog fraaie sco- ••ingskansen. doch doelpunten kwamen or niet meer zoodat het einde met 21 voor bet Y kwam. BOKSEN HULL. 3 Dec. In het vrijwel uitver kochte White City Stadium, waarin on geveer 3000 toeschouwers hun plaats hadden ingenomen, heeft de Nederland sche kampioen in het lichtgewicht, Ro bert Disch, na een uiterst zwaren strijd over twaalf ronden van drie minuten van den kampioen van Noord-Engeland. Jack Carrick, volkomen verdiend op punten verloren- Carrick, die ongeveer een half jaar geleden te Sheffield van Disch verloor, heeft op prachtige wijze revanche ge nomen. Tegen zijn gewoonte in begon Disch dadelijk aanvallend te boksen hetgeen hem duur kwam te staan, want nadat bet gevecht aanvankelijk gelijk was opgegaan, wist Carrick in de vijfde ronde een zeer harden counter te plaat sen, waardoor de Nederlandsche kam pioen voor vier tellen tegen de planken ging- Men wist Disch deze ronde uit te hoksen maar van dezen slag heeft hij zich toch nipt meer geheel kunnen herstellen Zijn boksen was niet meer zoo zeker als in de eerste ronden en het was dan ook niet te verwonderen, dat de Engelsch- man vaak rake stooten wist ie plaat sen. hoewel Disch zich moedig verde digde. In de elfde ronde scheen de par tij een ontijdig einde te zullen nemen toen Disch voor den tweeden keer neer ging, thans voor zeven tellen, maar de Nederlandsche kampioen verzamelde alle energie, waardoor hij het gevecht kon beëindigen. De puntenoverwinning van den Engelschman kon dan ook vol komen verdiend worden genoemd- Hij gaat met Joolen naar Antwerpen DE bekende Utrechtsche wielrenner Ben van der Voort heeft besloten met in gang van 1 Januari a.s. over te gaan tot het professionalisme. Hij doet daarmede wel een zeer belangrijke stap. Van der Voort is een renner die Utrecht regelmatig iets nieuws brengt. In 1936 werd hij gekozen in de Neder landsche wielrenploeg voor de Olympi sche Spelen te Berlijn en was daarme de de eerste Domstedelijke renner die aan de Spelen deelnam. Enkele weken later vertegenwoordigde hij ons land in de Wereldkampioenschappen en ook hierin had men nog nimmer een Utrechtsche renner zien starten. Thans wordt Van der Voort prof en daarmede dan ook nog de eerste Sticht sche beroepsrenner. Zijn prestaties in 1936 hebben voldoen de aangetoond daf Van der Voort veel kan bereiken, doch helaas heeft hef hem dit seizoen niet meegezeten. Zijn val over de balustrade op de Nenvto- haan te Rotterdam bij den aanvang van de Zesdaagsche hracht hem een stuk achterop en in het zomerseizoen was hii ook op onze Utrechtsche banen niet ge lukkig met valpartijen. Gisteren is hii vergezeld van den ren ner Wim Joolen naar Antwerpen ge gaan om daar geruimen tijd door te brengen met te trainen en het rijden van wedstrijden in het Sportpaleis al daar, waaraan zij in 't voorjaar Belgi sche wegwedstrijden hopen vast te knoopen. De Antwerpsche baan zal hei de renners ongetwijfeld in goeden vorm brengen en laten we. hopen dat we spoedig successen van de Utrechters kunnen vermelden. Gisteravond was het een goede avond voor de schaakclub Utrecht. Zoowel het 5de als 6de tiental speelde een thuis wedstrijd resp. tegen De Dom I en Hil versum IV en beide wisten met flinke cijfers te winnen. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: Utrecht V DE DOM I A. RodrigoL. M. Siliakus yy7 P. RoozendaalP. v. Keulen 1/2Vi G. H. BruinsA. K. Reurslag 01 Th. v. d. MeerR. H. v. Leyenhorst yH F. C. Kleyn v. WilligenA. W. Kesler 10 J. FuehsG. Monceau 10 W. VasbinderH. P. Smies 10 C H. v. AltenaK. Gill y G. J. GoudaW. Drinkenburg 10 Dr. M. A. TrompP. Sipkes 10 7—3 Utrecht speelde aan de even borden met wit Utrecht VI Hilversum IV Dr. O. v. d. HielH. Teuni6sen 01 W. P. Blokpoel-A. W. N. v. Heeringen yVa Chr. v. RenswouwW. Goedhardt J. J. den DaasH. E. Jacobs C, G. HoppenerF. H. Harms E. v. RenswouwA. v. d. Meyden A. C. Bos—H. W Kat Dr. W. GrotepassJ. Jaquemyns W. KaltofenJ. F. Weeland W. W. Lodder—D. R. de Boer 64 Utrecht speelde aan de even borden met wit. Deze ontmoeting was nog voor de eer ste ronde; de overige hier vermelde voor de tweede ronde. De niet beëin digde partijen werden direct door Jhr. A. E. v. Foreest beslist. Te Amersfoort werd in Gebouw Amicitia de wedstrijd gespeeld tusschen Amersfoort II en Tuindorp (Utrecht) I. Hoewel de jonge Utrechtsche club met drie invalleis uitkwam, (Amers foort had 1 invaller) wist zij toch de overwinning te behalen. De gedetailleerde uitslag luidde als volgt: Amersfoort II Tuindorp I G. MeylingA. A. Andriese 01 A. BruinenbergJ. B. Hellings 01 J. v. DamK. Munting 01 A. Wal ingaN. M. H. van D\jk V»V» W. MerkensH. Rietjens 10 D. C. HeldermanJ. C. Kat Val/a K. J. L. KuilerC. J. W. Greeter yy C. C. H. v. DoornD. J. Bouman 01 B. M. KarmanS. Hulst yy J. J. v. VollenbovenP. Hoepermans 10 46 OOSTELIJK ELFTAL—READING F.C. 's-GRAVENHAGE, 3 Dec. Naar wij vernemen zal op 12 December a.s. op het Quickveld te Nijmegen een oefen wedstrijd gespeeld worden tusschen een Oostelijk elftal en de Engelsche derde divisieclub Reading F.C. De wedstrijd zal des middags om twee uur aanvan gen. ZESDAAGSCHE TE KOPENHAGEN KOPENHAGEN, 3 Dec. Vrijdagmor gen twee uur was de stand van de Zes daagsche te Kopenhagen de volgende: 1. PellenaarsSlaats, 61 punten. Met 1 ronde achterstand: 2. Buysse— Billiet 91 punten, 3. van Schijn del- -van den Broek 56 punten. BINNENLAND INTREEREDE VAN PROF. Dr. H. KRAEMER LEIDEN. 3 Dec. Dr. H. Kraemer, benoemd als opvolger van Prof. Dr. \V. Brede Kristensen tot gewoon hoog leeraar aan de Leidsche Universiteit om onderwijs te geven in de geschie denis der godsdiensten in het algemeen en de phaemenologie van den gods dienst, heeft heden, Vrijdagmiddag, zijn imht aanvaard met het houden van een rede in het groot-auditorium dezer Uni versiteit over het onderwerp: De wor telen van het syncretisme. Contant terugbetaald A I EE. maar die is goed, is wel hel jf Y summum van lof. dien een grap kan uitlokken, behalve natuurlijk wanneer de instigator het zelf zegt. Nu is het eigen aardig. dat bij een zeker soort „moppen" van die handtasteliike aardigheden, de bedenker er van er altijd om moet scha teren, terwijl het slachtoffer niets anders kan doen dan sip kijken en de omstanders slechts pijnlijk kunnen glimlachen. Wanneer zoo'n type ergens in de buurt is, wees dan over niets verbaasd en op alles bedacht: op spuitjes water bij het bekijken van een mooie bloem, op valsche handen, op piepende stoe len, sigarettendoosjes waar een duivel tje uitspringt, sigaren die ontploffen en vulpennen die breken Meestal is de man er dan zoo kinderachtig blij mee en zijn de aardigheden zoo flauw, dat men het maar vergeet, maar, o wee ah men den man zelf eens een poets bakt Dezer dagen is er in Londen weer iemand bezig geweest en... afgepoeierd. De Times heeft een „persoonlijke ko lom" op de „hof-pagina", de pagina, waar al het society-nieuws en de berich ten over het koninklijk hof wordt gege ven. waarin men tegen den prijs van vijf tig k zestig gulden huwelijksannonces kan laten opnemen. Wanneer dat een maal gebeurd is en bet behoort tot den „bon ton" dan is de eerste semi- officieele stap van het huwelijk al ge daan. De Loridensche bladen nemen dergelijke advertenties natuurlijk niet zoo maar op. Heel dikwijls wordt er even gecontroleerd, tenzij de indruk, dien de steller maakt, alle bedrog uit sluit en zplfs dat is al geen criterium meer. Op 25 November heeft een gees- tigaard, een vijftigjarige kapitein, die beter behoorde te weten, een gefingeer de advertentie geplaats, waarbij die-en- die kennis gaf van zijn voorgenomen huwelijk met Mary, de dochter van etc. en waar vooral de zin: „Alle vrienden zijn welkom in de kerk en op de re ceptie nadien, die plaats zal vinden... etc." vele gevolgen had Als hij het. daar nog bij had gelaten. Maar bij een huwelijk hooren bloemen, redeneerde hij, dies werden er dien dag voor vijfhonderd guldens orchideeën be zorgd, betaalbaar bij ontvangst. En om dat een huwelijk zonder bruidstaart toch ook maar half werk is, liet hij zes Londensche firma's ieder een groote taart sturen, ook betaalbaar bij ont vangst. Den heel én dag liep het storm met allerlei huwelijksgeschenken, wijn en whisky, klokken en kleeden. Hij probeerde het „paar" zelfs vijftig mud anthraciet thuis te sturen, maar dat lukte hem niet. Wel verscheen er een prachtige ambulance, heelemaal uit Birmingham. Het geheel werd besloten met vier zendingen schildpadsoep. De man. die dit gedaan heeft, is niet de eerste de beste. Hij is kapitein ge weest in den groot en wereldoorlog, heeft nu een bekende autozaak en is heel normaal. Zijn slachtoffer heeft hem contant terugbetaald. Zaterdag avond werd er aan zijn deur geklopt en stonden er een politie-éergeant en drie agenten voor de deur, die zonder veel te zeggen, hem mee naar buiten namen, waar hij in een ambulance ge stopt werd. Hij werd naar een psychia trisch instituut gebracht, waar hij nu nog zit en als een ongevaarlijk patiënt behandeld wordt. En dat is nog eigen lijk de beste mop van allemaal. Wie het laatst lacht Om U in de gelegenheid te stollen extra voordelig te kopen geven wij op alle contant gekochte artikelen Alleen ZATERDAG van 2—10 uur. Een geslaagde filmavond te Kopenhagen In tegenwoordigheid van den Neder- landschen gezant, het gezantschapsper- soneel met hun dames, gaf de Deensch- Nederlandsche vereeniging te Kopenha gen een Nederlandschen avond, voor een talrijk Deensch-Nederlandsch pu bliek in de groote zaal van Foreningen af 1860. Een drietal Nederlandsche rolprenten werd bij deze gelegenheid vertoond, n.l. de bekende nieuwe, sprekende smalfilm over Nederland, eigendom der vereeni ging „Nederland in de vreemde," een Indisch journaal en de opening van de Jamboree door H. M. de Koningin. De film van „Nederland in den vreemde" trok groote belangstelling, terwijl het Indisch journaal, vooral voor de vele aanwezigen Denen die Neder- landsch-Indië van vroeger kenden, aan leiding was oude herinneringen op te halen. De avond was een groot succes. HET R.D.V. SPOORWEGPERSONEEL Het ontwerp-reglement Dienstvoor- waarden 1938 N S, dat onderworpen was aan de goedkeuring van den Mi nister van Waterstaat, is door dezen goedgekeurd en geldig verklaard tot 1 October 1938. DE MEINEED TE ROLDE ASSEN. 3 December. De officier van justitie heeft hooger beroep aange- teekend tegen het vonnis van do recht bank te Assen, waarbij de gemeente veldwachter A. E. en de winkelier II.. beiden te Bolde, werden vrijgesproken van den hun ten laste gelegden mein eed. Diverse soorten: O. GENEVER i LIKEUREN ADVOCAAT BOERENJONGENS DE BEKENDE KWALITEIT VAN I □□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□dcc: Fen complot te Amsterdam ontdekt AMSTERDAM, 3 December. Eenige dagen geleden werd door de firma Carl Birkenstock, groothandel in haarden, haardkachels, fornuizen en aanverwan te artikelen, aan het politiebureau Spaarndammerstraat aangifte ervan ge daan, dat zoowel uit het hoofdmagazijn der firma op het Prinseneiland, als el ders uit filialen in de stad, een vrij groote hoeveelheid haardkachels, for nuizen enz. werd vermist. Aangezien deze artikelen niet onge merkt konden worden medegenomen, stond van den aanvang af vast, dat zii op een weinig de aandacht, trekkende wijze moesten zijn verwijderd. De rechercheur Blonk, die zich in den laatsten tijd wederom bij verschillende gelegenheden verdienstelijk heeft ge maakt, zoowel in het opsporen van ver dwenen goederen, als van de daders, die aan de verdwijning hadden mede gewerkt, vond hierin voldoende aan wijzingen om ook deze zaak aan te pak ken en met succes. Gisteravond is hij er in geslaagd een aantal daders op te sporen en ook een deel van de ontvreemde goederen terug te vinden. De goederen bleken, alsof ze als be stelling aan klanten van de fa. Birken stock geleverd moesten worden, uit de Magazijnen met bestelauto's naar een bestemming te zijn overgebracht, welke aan deze firma onbekend was en waar zii slechts ten bate van de ontvreemders en ten deele van de nieuwe eigenaars werden afgeleverd. In den loop van den avond arresteer de rechercheur Blonk en zijn mannen een viertal personen, waaronder eenige. die bij de firma Birkenstock werkzaam zijn, alsmede eenige personen, die ver dacht worden van lie ling. Zij werden naar het bureau aan de Marnixstraat overgebracht, waarheen ook de bij hen gevonden, van de firma Birkenstock afkomstige goederen ver voerd werden. Op genoemd bureau was men dan ook tegen middernacht reeds in het bezit van twee haardkachels, een emaille for nuis, twee gascomforen, eenige vergas sers en verschillende gasstellen. Vermoedelijk zijn nog andere leden van het personeel bij deze affaire be trokken en kunnen verdere arrestaties en inbeslagnemingen worden verwacht. Hedennacht is het de politie gelukt ook nog een vijfde persoon aan te hou den in zijn woning aan de Rustenbur gerstraat, die betrokken is bii den dief stal. In hoofdzaak zijn de aangehoudenen helers, die de ontvreemde goederen ver beneden de waarde hadden opgekocht. Gaandeweg vermeerdert ook de voor raad in beslag genomen artikelen, zoo dat rle wachtkamer van het bureau Marnixstraat. waar deze voorloopig ziin opgeslagen bijna geheel daarmede ge vuld is. Zes personen in arrest Gebleken is nog. dat goederen door personeel waren ontvreemd en ver kocht ver beneden de gangbare waarde. De politie van het bureau Spaarndam merstraat is er dan ook vanmorgen vroeg toe overgegaan om twee magazijn bedienden van hun bed te lichten en naar het bureau over te brengen. Zii worden verdacht van diefstal of mede plichtigheid. Bovendien ziin verschillen de haarden en fornuizen, welke stonden in huizen, gelegen in de omgeving, waar de vier helers, die gisteravond werden gearresteerd, hun verblijf hadden, in beslag genomen. De mogelijkheid be staat, dat nog meer arrestaties in dit verband zullen worden verricht. Er bevinden zich op het oogenblik in totaal zes personen in arrest, van wie de een varensgezel is. een ander machi nist, de derde, en vierde kooplieden en twee tol het personeel van de firma C. Birkenstock behooren. Hun leeftijden varieeren van 30 tot 50 jaar. RADIOTELEFOONVERKEER MET NED.-INDIE IN NOVEMBER 's-GRAVENHAGE. 2 December. - In de maand November werden met Ned.- Indié in totaal 622 gesprekken gevoerd, waarvan 237 in Nederland en 385 in Indie werden aangevraagd. Van de in Nederland aangevraagde gesprekken hadden 167 betrekking op zakelijke en 70 op familie-aangelegen heden. Voor de in Indië aangevraagde gesprekken waren deze aantallen 196 en 189. In totaal werden 37 verzamelge- sprekken gevoerd, waaraan in Neder land of in Indië door meer personen in verschillende spreekgelegenheden werd deelgenomen. Van huis uit werden 507 gesprekken gevoerd, waarvan 197 in Nederland en 310 in Indië werden aangevraagd. In het verkeer van Ned.-Indië met an dere landen via Nederland werden 12 gesprekken gevoerd, namelijk met Duitschland 7. Engeland 3, België en Zwitserland ieder 1. dysuida Grand Théêthro. Van Vrijda? 3 t m. Donderdag 9 December ver tooning van de films „Mary Ty. dor" en „Rijksmuseum". Zondae 1.45. 46-15 en 8.30 uur. Avondvoorstelling overige daten 810 uur n.m- Woensdag en Zaterdag 2.30 xur n.m. matinée. City Theater. Van Vrijdag 3 t. m. Donderdag 9 December ver tooning van de films „Marinella* en Meisje overboord." Zondag 1-45. 4 uur 6.15 en 831) uur (doorloopend). Aanvang laat ste voorstelling 8.30 uur- Zaterdag; 6.15 en 8-30 uur Overige dagen 815 uur. Zaterdag en Woensdag mati née 2.30 uur. Museum Fléhlte, Westeingel- - Geopend dagelijks van 10—12 en 1i uur. uitgezonderd Zondags, 's Zaterdags 10—12 en 1-303 uur, (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang). Sterhuls Beekenst.-laan 6. lede ren avond geopend en Zondagsmid dags voor alle meisjes. R.K. Leeszaal, Nieuwstraat 24 - Filiaal uitleen-bibliotheek Edison- straat 35- Openbare Leeszaal mot Jeugdlees zaal. Muurhuizen 9. Glldehuis A-K.G- t.o. Zuidsingel 18 Verkoopstentoonstelling van schet sen, grafiek en kunstnijverheid. Ge opend 328 November, dag. 10-5 uur n-m. I t.m. 5 December. Foyer Amici-i tia. Hongaarsche Schilderijenten toonstelling. 4 t.m. 25 December. Sierkunst Tentoonstelling werken van Machiel Brandenburg, dag. 10—5 uur. 229 December. Gildehuis A.KG Tentoonstelling bloemstillevens en kunstnijverheid. 3 December- Monopole. Genoot schap Nederland—Frankrijk. De heer Andr. Josset over: Le mouve ment dramatique francais moderne 8 uur. 9 December. Amicitia. Vereeniging van Huisvrouwen. Filmvoordracht over wintersport door den heer Au- kes. 2.30 uur. 9 December. Gildehuis. Winter sportavond N. R. V. 8.15 uur. II December. Amicitia Vijfde lus trum van Mercurius. Receptie 3-5 uur. 11 December. De Valk. Feestavond Mercurius. 8 uur. 11 December. Amicitia Uitvoering Kunst na Arbeid. 8 uur. BAARN 13 November t.m- 3 December Baarnsch Lyceum. Tentoonstelling schilderijen, feekeningen en studie? van Ankie Crommelin. Dag 10—1 en Zondags 1-304. ZEIST 10 December. Figi. Hofstad-Tooneel voert op „Hilariteit in de Rechts zaal." 8 uur. DE AMBTSAANVAARDING VAN PROF. DR. B. H. J. WEERENBECK NIJMEGEN, 3 Dec. Hedenmiddet heeft Prof. Dr. B. H. J. Weerenbeck h" ambt aanvaard van buitengewoon hoof leeraar in de Fransche en Provencal sche taalkunde aan de R.K. Universi teit te Nijmegen, waarbij hij een re'1- hield over het onderwerp: „Remarqn" ?ur la linguistique et la langue caise". „Bemerkingen over de Franscb? taalkunde en taal." DOOR TREIN OVERREDEN EN GEDOOD 's-HERTOGEXBOSCH, 3 December.- Vannacht is de twintigjarige J. Beckeri wonende te Tilburg, bij blokpost 53 uj' der de gemeente Berkel-Enschot op lijn Oosterwijk—Tilburg door den hoi" van 23 u. 53 gegTepen en gedood trein had tengevolge van dit onge^* een kwartier vertraging. BRAND TE VALKENSWAAFD VALKENSWAARD, 4 December. - Gisteravond brak door nog niet bekend' oorzaak brand uit in de woning vaB den landbouwer Dieses aan de Pc,er' straat te Valkenswaard. Het vuur rreeoB zoo snel om zich heen, dat, toen brandweer arriveerde, woonhuis, stal O schuur één vlammenzee waren, waarin' niets meer kon gered worden. Al|cl brandde tot den grond toe af. Verzet ring dekt de schade. GESTRANDE LOGGER VLOT GEKOMEN EGMOND AAN ZEE, 2 Dec. De ge strande logger K.W. 57 is vannacht. •Mi iiav HM omstreeks half drie, met 6leepboothuiP vlot gekomen. De logger heeft geen schade 1 pen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6