Rookkolommen en Instorting van ruïnes kondigden het feit aan, dat Chlneesche troepen de laatste stellingen In Sjanghai verlieten en de vijand niets dan brandende puinhoopen vgnd Een doorkijkje op het binnenplein van het Prinsenhof te Delft, dat In bouw- valligen toestand verkeert en waarvan restauratie dringend noodlg is De aanslag op Nahas Pacha te Caïro. De plaats, dader vier schoten op den Egyptischen minister- afvuurde, welke echter geen doel troffen. 'nzet\ Pacha beantwoordt, onmiddellijk na den aanslag. juichingen der menigte voor een der vensters van zijn wo In het Arsenal stadion te Londen zal een latie worden aangebracht, waarmede onm: lijk het totaal aantal personen geteld dat de hekken binnengaat, zulks om volking» van het stadion te voorkome* Honger. Dagelijks ontvangen honderden Chineesche kinderen een rantsoen voedsel te Sjanghai in de Fransche Concessie, van welke liefdedaad gretig gebruik gemaakt wordt De nieuwe brug over den Ouden IJsel te Doetinchem is Vrijdag onder groote belangstelling door den commissaris der Koningin in Gelderland, mr. S. baron van Heemstra geopend. De autoriteiten wandelen voor het eerst na de open stelling over de brug De Britsch Indische geleerde en houder van den Nobelprijs voor natuurkunde in 1930, prof. Chandrasekhara Venkata Raman uit Bangalore, komt ernstig in aanmerking voor de benoeming tot hoogleeraar In de natuurkunde aan de Gem. Universiteit te Amsterdam, als opvolger van prof. dr. P. Zeeman Karlis Ulmanls, president van Letland, inspecteert de eere- wacht tijdens de viering van den nationalen feestdag der republiek. Men merke op, hoe de grond met sneeuw bedekt Is Een vijftal Koolhoven-vliegtuigen, type F. K. 51, Is Vrijdag middag op Waalhaven door de luchtvaartafdeellng van Soesterberg van de Koolhovenfabrieken overgenomen. Een kijkje vóór het vertrek van Waalhaven ya Ail Ni liet door het righ yert tie I yert lijk fra en teg( star Are aan bee var de hac rno Bu Pig zij ten we vai tirc tro Wel De strijd In het verre Oosten. Ellende in Sjanghai. Een Chlneesche mot die met haar kind In de Internationale concessie was gevlucht

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6