A.M.H.C. hield Kameleon er onder Verrassende H.V.C. zege op de leiders R.C.H. geklopt met 3-2 Het tweede team verloor St. Nicolaas veld- loopen A.A.V. Wat Aimersf, clubs deden Ruststand 2-2 DE EER WERD OP A.M.H.C. III onttroonde Kampong I Kilian-Vopel winnen Zesdaagsche van New-York De Engelsche league Oostelijke voetbaldag HET LAATST NOG GERED KORFBALCIJFERS BIJ Amsvorde-Quick 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 6 DECEMBER 1937 HOCKEY Bij Amersfoort vielen v. Amstel, Wit- scnburg cn Douma op. Een gehavend A.M.H.C. II kon het te- pen Gooi niet bolwerken en verloor met 62, nadat de rust reeds met een 2—1 achterstand was ingegaan. Vos was de maker van de beide Amersfoortsche doelpunten. Het is A.M.H.C. III gelukt Kampong I 13 onttroonen, door dc Utrechtenaren met een 2—1 nederlaag naar de Dom stad terug te zenden. Door deze over winning hebben de rood-witten in hun afdeeling de leiding veroverd. Door een misverstand kon de. wed strijd A.M.H.C. IV—Gooi VII geen door gang vinden. De dames stuittan zooals wij reeds verwachtten, op grooten tegenstand bij de IInrley-dames en konden het dan ook niet tot een overwinning brengen. De wedstrijd had een zeer spannend ka rakter; beurtelings waren beide doelen in gevaar, doch zoowel mej. T. Garrels als haar collega aan den anderen kant kon dan haar doel voor een doorboring vrijwaren. Langzaam maar zeker nam H.V.C.—R.C.H. 32 AmsvordeQuick 59 B.P.C.A.P.W.C. 6-2 KampongSopla 14 Hurley het spel in handen en na onge veer 20 minuten kon de midvoor (naar wij vernamen in clean off-side positie) de score openen (10). Met dezen stand ging tevens do rust in. Direct na de hervatting kwamen de Amsterdammers sterk opzetten. Al gauw brachten zij den stand op 2—0. A.M.H.C. liet achter den moed niet zak ken, maar zette de tanden op elkaar en viel verwoed aan. Spoedig had mej. Ridderhof succes. Na dit doelpunt kre gen de rood-witten meer zclfvertrou- ken, zij waren sterk in de meerderheid, doch de Hurley-backs gaven g3en krimp. Eindelijk, even voor het einde, deponeerde mej. Halcwijn den gelijk maker achter de keepster. Nu volgde een spannends strijd om de leiding, doch gedoelpunt werd er niet meer. A.M.H.C. II deed wat van haar ver wacht werd en won met 10—0 van Schaerweyde II. Beide verdedigingen maakten een fout, welke een doelpunt kostte RC.H.'s trotsche record, ongeslagen te zijn, is gesneuveld! Wat andere clubs in zeven wedstrijden niet heb ben klaar kunnen spelen, is aan H. V. C. gelukt in de achtste ontmoeting met de doelcijfers 32, een uitslag welke volkomen de verhou ding in het veld weergaf, m. a. w., de rood-witten be haalden een regelmatige, ver diende zege. Zoo moest de hechte verdediging der Racingclub, welke deze com petitie slechts vijfmaal werd gepasseerd, thans in één wed strijd driemaal capituleeren, wat een compliment inhoudt voor de voorwaartsen van H.V.C. Wij mogen zeggen, dat wij op „Birk-1 hoven" ondanks het gladde veld, de grimmige koude en den aanhoudenden regen, een bijzonder aantrekkehjken wedstrijd hebben gezien, zelfs dat niet alleen, maar bijwijlen ook een partij, met uitstekend voetbal. Feitelijk hadden wij dit ook verwacht. Want het is een algemeen bekend staand feit, dat een sterke tegenpartij IIVC prikkelt om iets goeds te bieden. In onze voorbeschou wing wezen wij hier reeds op, zoodat wij daarop ook het. gelijke spel baseer den. Dat het tenslotte een verdiende 3—2 zege is geworden, hadden wij, en velen met ons niet verwacht. Onze hulde hier voor aan de rood-wittenl Toch zag het begin er alles behalve florissant voor IIVC uit. RCII, steunende op haar rou tine, begon direct al met een fraai po sitiespel te demonstreeren, gepaard gaande met een behoorlijk tempo, waar HVC en meer speciaal de verdediging een weifelend spelletje tegenover zette Wij kregen den indruk, dat zij over bluft werden door de RCH-ers, riie soe pel hun tegenstanders passeerden of c'eze a.h.w. niet bestonden. Of keken zij de kunst af om later hetzelfde op de uitvoerder toe te passen? Dit laatste bleek het geval te zijn. Doch voorloopig was RCH de club welke het spel geheel en al dirigeerde en het naar haar hand zette. En nog zou HVC o.i. wel door deze eerste phase zonder kleerscheuren heen gekomen zijn, als Heitman maar tijdig had ingegrepen. Dit verzuim kostte zijn club een doel punt. Zoo nam R.C.H. op tamelijk for- tuinlijke wijze de leiding. Wel kreeg Mosterd het schot van Van der Horst nog op zijn vuisten, doch het leder ver dween in het net 01. Hoe zou H.V.C. hier op reageeren? Gelukkig deprimeerde dit doelpunt de thuisclub niet. Wij zouden haast zeggen, 'dat. het stimuleerend werkte. H.V.C.'s achterhoede kwam er allengs heter in terwijl de half linie met Brandsen aan het hoofd, vele aanvallen onderbrak. Het ophouwen der eigen aanvallen bleef onder deze omstandigheden nog achter wege. Af en toe kwamen Emo en Wassink wel naar achteren top om een attaque in te leiden, doch hoofddoel van de half- linie was om de voorhoede der Haarlem mers „kapot" te spelen En daar slaagde zij na 12 minuten volkomen in. H.V.S.'s defensie had hlijkbaar al spoe dig ontdekt, dat de Racingclub een groote voorliefde koesterde voor het korte spel. En dit werd den Haarlem mers noodlottig. Het korfe spel moet wel in de perfectie worden uitgevoerd om succes te hebben. Aan deze uitvoe ring haperde nog al het één en ander, al mogen wij geenszins ontkennen, dat het soms verrassend gevaarlijk was. Onverwacht tegenpunt van H.V.C. VOETBAL De opstelling der elftallen was als volgt: H. V. C. Mosterd v. d. Pol, Heitman Weiter. Brandsen, v. d. Linde Emo, Lijnsvelt, Wassink, Appeldoorn Groothuis De tweede helft opende met een serie Sopla-aanvallen, waarbij de Kampong verdediging zich minder betrouwbaar toonde en een tactische fout. in deze de fensie bracht na ongeveer 12 minuten spelen den stand op 20. Bij een aan val der bezoekers over den linkervleu gel, richtte de Kampong-verdediging zich met man en macht naar dien kant, zonder voldoende aandacht te schenken aan den Sopla-rechtsbuiten, die uit den voorzet van v. Zoghei den bal hard in het Kampong-net schoot. Nog gaf Kam pong zich niet gewonnen, doch Sopla won zienderoogen aan kracht en haar aanvallen, gesteund door een flinke mid denlinie, droegen met afwisselend kort on lang spel, zulk een gevaarlijk karak ter, dat het slechts de vraag was, hoe lang de Kampong-verdediging nog stand zou houden. Na ongeveer 20 minuten spelen gaf de Sopla-midvoor hierop het antwoord. Na een fraaie pas9 van Kaal bracht v. d. Brug met een zuiver en hard schot den stand op 03. Kampong was hiermede een geslagen elftal en hoe de Utrechtenaren zich ook inspanden, zij slaagden er niet in om den moreelen schok van een zoo grooten achterstand te hoven te komen. Ofschoon ook aan Sopla-zijde zich de vermoeienis van den zwaren strijd deed gelden, was toch het initiatief voortdurend aan haar zijde en het verwonderde dan ook niet, dat van Keeken negen minuten voor tijd op nieuw voor Sopla wist te doelpunten, 0—4. Eén minuut voor het einde weet Dekker voor Kampong te scoren, zoo dat Sopla deze ontmoeting met 4—1 won* Het eerste elftal der dames speelde tegen Hurley gelijk, terwijl het tweede team met 100 won T) E afgeloopen Zondag heeft veel regen gebracht en het mag een wonder heeten, dat er geen wed strijden werden afgelast, althans wat de A.M.H.C.-elftallen betreft. De Amersfoortens hebben moeilijke wedstrijden gehad, doch slechts A. M.C. II viel uit den toon door, te verliezen. De overige wedstrijden leverden 3 overwinningen en 1 ge lijk spel op. A.M.H.C. I ging met 2 invallers naar Kameleon met de verwachting een sterk elftal tegenover zich te krijgen, doch de Bussummers vertoonden een spel, dat een schim was van hetgeen zij vorige week lieten zien. De Birkhovenaren wa ren daarentegen uitstekend op dreef en zetten onmiddellijk een groot offensief in. Het doel der gastheeren was voort durend in gevaar. Na 10 minuten werd het eerste doelpunt geboren uit een hard schot van Bierman. Gesterkt door dezen voorsprong, sloten de rood-wit ten Kameleon geheel in en reeds na en kele minuten was het weer Bierman, die uit een voorzet van rechts, den stand op 20 bracht. De Bussummers 6telden alles in het werk om den strijd naar de andere helft te verplaatsen en wij za gen dan ook enkele uitvallen, waarvan er één den gasten bijna noodlottig werd, daar Frederiks miste. De mid voor der zwarthemden schoot echter ra kelings langs het verlaten doel. Hierna namen de Amersfoorters het spel weer in handen en 10 minuten voor de rust maakte Douma aan alle onzekerheid een einde, door met een strak schot het 3e doelpunt te maken. Met dezen stand werd gedraaid. Na de rust deed A.M.H.C. het wat kalmer aan, zoodat wij wat meer aan vallen van Kameleon zagen, echter zon der dat, zij eenig gevaar opleverden. Aan den anderen kant ontstonden nog eenige gevaarlijke momentan, doch de doelman van Kameleon verstond zjjn vak en aan hem hebben zij het te dan ken, dat de nederlaag niet grooter is geworden. Een kwartier voor het einde kwam Amersfoort weer opzetten en Douma scoorde fraai. Door dit doelpunt werd Kameleon wakker geschud en pakte zij flink aan, wat tot gevolg had, dat de midvoor even voor het einde met een goed schot dc eer kon redden. ATHLETIEK Winnaars werden mej. G de Voogd, M. Heinz en J. van Asch MEER en meer gaan de ver- eenigingen er toe over den ver jaardag van Sint Nicolaas te her denken, hetzij door het. houden van wandelmanschen of andere wedstrij den. A.A-V. bleef dit jaar ook niet ach ter en organiseerde, evenals het vorige jaar, veldloopen voor haar leden- Aanlokkelijk was het weer gistermor gen allerminst. De temperatuur was grimmig koud, doch van de 30 inschrij vers lieten er slechts 5 verstek gaan. De deelnemers waren als volgt ver deeld: Dames S00 Meter, 6 deelneem sters; Junioren 1 K.M. 8 deelnemers, B. C. en D- klasse 2'/2 K.M- 11 deelne mers. Bij de dames ging de strijd hoofd zakelijk tu6schen mej. de Voogd en mej de Geus. Wèl nam laatstgenoemde 150 Meter voor de finish de leiding, doch Mej. de Voogd liep haar in dit laatste gedeelte nog voorbij. Na den 6fart zetten de Junioren er reeds dade lijk een hoog tempo in, dat voor de mees te at.hleten óp den duur fnuikend was. Ileinz» die het tempo aangaf, liep zien- deroog uit, had op den terugweg een zeer grooten voorsprong op Van Gelder en Leeflang. De handicap-race tusschen de B- C en D. klasse was zeer interes sant. Ondanks dat J. van Asch een handicap had van 13 6ec. op de D klas se, slaagde hij er in als eerste door de finish te gaan- De C. klasser F. de Wolf hield hem langen tijd bij, doch te gen de eindspurt bleek hij niet be stand. De uitslagen: 800 M- dames: 1 G. de Voogd 2 m. 57 sec.; 2 N. de Geus 3 man. 2.4 sec.; A A- van Daalen 3 min. 12.6 sec.; 4 H- B. de Voogd, 5 E. Hertzinger. Junioren 1 K.M.: 1 M. Heinz 3 min. 8.4 sec.; 2 H. van Gelder 3 min- 31.8 s.; 3 A. Leeflang idem; 4 H- Beems, 5 Th- Kipp; 6 T Westerhout; 7 C. Keijzer: 8 E. Govaert. Heeren VA K.M.: 1 J. van Asch 11 m. 31-4 sec-; 2 T. de Wolff 11 min. 40 s.; 3 J. Tiggelaven 12 min. 6.4 s.; 4 I. de Visser, 5 L- van Beek, 6 B. Casteleyns, 7 W. Bührmann, 8 L. Nuysenburg, 9 R- Boeyenga, 10 de [Visser- WIELRENNEN NEW YORK, 5 Dec. Het in de ver- eenigde staten zoo populaire en succes rijke Duilsche koppel KilianVopel heeft ook de Zesdaagsche van New York welke vandaag eindigde, gewonnen. Wejiswaar werd deze overwinning niet met rondenvoorsprong behaald, maar de groote puntenmeerderheid laat toch niets aan duidelijkheid te wen- schen over. Het Nederlandsch-Ameri- kaansche koppel WalsThomas eindig de op de zevende plaats met twee ron den achterstand op de winnaars. De eindstand van deze Zesdaagsche luidde: LONDEN, 5 Dec. De uitslagen van de in de Engelsche league gespeelde voetbalwedstrijden luidden: Eerste afdeeling: BirminghamArsenal 1—2 Charlton AthleticEverton 3—1 ChelaeHundersfield Town 3—1 Grimsby Town—Leicester—City 2—1 Leeds UnitedSunderland 4—3 Liverpool—Derby County 3-4 MiddesboroughBlackpool 2-^2 PortsmouthBolton Wanderers 1—1 Preston North EndWolverhampton 2—0 Stoke CityBrentford 3—0 West Bromwich AlbionManchester City niet gespeeld wegens sneeuw. Vanaf dit moment begon H.V.C. te voethallen en hield R.C.H. er mee op. De H.V.C.-ers hadden te allen tijde het initiatief dat vastgelegd werd in enkele hoekschoppen. Nu niet meer een half- linie die met verre trappen de voorhoe de trachtte te bereiken, neen, nu drie rniddenspelers, die zelfs in de breedte speelden, om hun voorwaartsen gelegen heid te geven een goede positie te kie zen. Het zou blijken, dat de R.C.H.-ver- dediging moeilijk te passeeren viel. Re soluut grepen de stoere backs, soms wel iets te hard in, doch de H.V.C.-ers lie ten zich niet imponceren, vooral niet meer toen Emo na goed aangeven van Wassink met een ver doch doeltreffend schot de partijen op gelijken voet bracht 11. Ontegenzeggelijk schonk dit doel punt den II V.C.-ers vertrouwen. Zij ble ven het beste van het spel behouden. Prachtig hield men het tempo vol. De sterk spelende half-linie der R.C.H.-ers werd teruggedrukt, waarbij zij in kwali teit afnamen. Druk werk en soms heel moeilijk waren de spel-problemen van ie R.C H.-achtcrhoede. Want al blijven wij er bij, dat Lijns velt geen middenvoor is. gefaald heeft hij geenszins. Hij zet stevig, soms wel •wat al te 6tevig. door, dorh in het spel- verdeelen schoot hij schromelijk te kort. Wassink deed in bet begin nog ol onwennig op de linksbinnenplaats, in de tweede helft, toen hij eenigszins achter de voorhoede opereerde, was hij 'de beste speler uit de 6tormlinie. Groot In de eerste helft van den wedstrijd KampongSopla is er van eenig krachtsverschil geen sprake geweest. Men kreeg twee ploegen te aanschou wen, die zich ten volle gaven en in hoog tempo spelend, met goed opgezette aan vallen beurtelings eikaars doel belaag den, waardoor de strijd een spannend karakter droeg. Sopla wist na 15 minu ten spelen de leiding te nemen. Uit een scherpen voorzet van v. Keeken wist v. Zoghei het leder in het Kaïnpong-doel te de poneeren, 01. Wel verre van zich door dezen tegenslag te laten ontmoedi gen wierp Kampong zich met groote kracht in den strijd, waarbij vooral v, d. Woord zich onderscheidde. De voorhoe- do der Utrechtenaren slaagde er in be nauwde situaties voor het Sopla-doel te scheppen. Technisch was het spel der gasten, ook reeds voor de rust, hooger aan te slaan dan dat van de gastheeren. Toch kreeg de Amersfoortsche doelman v Zogheiook in deze periode veel werk te verrichten, door het solide ingrijpen der backs werd zijn taak aanmerkelijk verlicht. Zoo streek de eerste helft van een vinnigen en aantrekkelijken strijd, waarin een gelijk spel de juiste verhou ding zou hebben weergegeven. Rust 0Ij 1. KilianVopel 1384 pnt., afgelegd 4128,525 K.M. 2. Ignat—Diot 938 pnt. 3. Gebrs. Peden 616 pnt. 4. AllenO'Brien 477 pnt. 5. WalthourCrossley 341 pnt. Op een ronde: 6. DebaetsLetourneur 309 pnt. Op twee ronden: 7. WalsThomas 781 pnt. SPELREGELAVOND VAN DE S.V.D.A. Vrijdagavond a.6. houdt de Scheids- rechtervereenlging district Amersfoort in de zaal van „De Valk" een spelregel- avond, waar de spelregelfilm van den K-N.V.B- gedraaid zal worden- De heer J. H. J. van Doorn uit Utrecht zal deze film toelichten en verklaren. BILLIET—BUMSSE LEIDEN TE KOPENHAGEN KOPENHAGEN, 5 December. In de zesdaagsche van Kopenhagen liggen nog steeds vijf ploegen aan den kop. BuysseBilliet leiden op punten voor SlaatsPellenaars en van Schijndel van den Broek, die zich een plaats omhoog hebben gewerkt. De 6tand was hedenmorgen: 1. BillietBuysse 218 pnt. 2. SlaatsPellenaars 205 pnt. 3. Van Schijndel—van den Broek 140 pnt. DUITSCHLANDBELGIE 1—1 DUSSELDORF, 5 December Onder sneeuwjachten is vandaag te Düssel- dorf een landenhockey-wedstrijd ge speel dtusschen Duitschland en Belgie, welke in een verrassend 11 gelijk spel is geëindigd. De snelle Belgen pasten op den zwaren, drassigen bodem de juiste tactiek toe, zij hielden den bal nooit lang bij zich, maar gaven steeds snel weer af. Ook technisch verrastten de Belgen. De gasten dekten hun tegen standers op uitstekende wijze en mede door het. teleurstellende spel van de op papier zoo sterke Duitsche ploeg mag het resultaat volkomen verdiend door de Belgen heeten. AMSTERDAM, 5 December. Naar wij vernemen zal 12 December a.s. een be langrijke dag worden voor het voetbal in het Oosten des lands. De hoofd schotel vormt natuurlijk de wedstrijd tusschen een Oostelijk elftal en de En gelsche derde divisieclub Reading E. C te Nijmegen, maar men heeft hef plan, van deze gelegenheid gebruik te maken om eens een overzicht te krij gen van het beschikbare spelersmate riaal in het Oosten. Men wil name lijk als voorwedstrijd voor den hoofd wedstrijd twee Oostelijke jeugdelftallen tegen elkaar laten spelen en indien dit bij gebrek aan goede, jeugdige spe lers niet mocht kunnen doorgaan, zal een Nijmeegsch elftal als tegenstander van een Oostelijk jeugdelftal funged- ren. Daar er voor dezen oostelijken voet baldag waarschijnlijk groote belang stelling za.1 blijken te bestaan, zal op 12 December de competitie voor de eerste klasse geheel en voor de tweede klasse nagenoeg geheel worden stilge* legd. Ook in Nijmegen, Arnhem en Wa* geningen en omstreken zal het com petitieprogramma worden opgeschoven FRANKRIJK ITALIË 0—0 PARIJS, 5 Dec. Ondanks regenach tig weer waren vanmiddag 45.000 toe schouwers aanwezig, toen de Zwitser* sche scheidsrechter Wuetrich den wed strijd tusschen Frankrijk en Italië liet beginnen, welke in een puntloos gelijk 6pel eindigde. Het was een ontmoeting, waarin de wereldkampioenen in sommige perio den eenigszins in de meerderheid ^'a' ren, maar niet verder kwamen dan het Sochaux-achtertrio. dat ook in den wedstrijd tegen Nederland een strui kelblok is gebleken. De Fransche ach terhoede speelde subliem en het was voornamelijk aan het spel van Caze- naveMattierdi Lorto te danken dat de Fransehen een dergelijk eervol re sultaat hebben weten te bereiken. Frankrijk heeft het nieuwe seizoen met overwinningen op Zwitserland an Nederland en een gelijk spel tegen Ita lië wel bijzoner succesvol ingezet! huis op den linkervleugel zagen wij we) eens beter, evenals Appeldoorn, die op de rechtsbuitenplaats wel de minste was, ondanks dat hij den steun genoot van Emo. Van het binnentrio kwam dus het gevaar. R.C.H. scoorde voor H.V.C.! Het tweede doelpunt, dat R.C.H. voor H.V.C. scoorde, was wel het mooiste van den middag Voordat zich dit af speelde was het H.V.C. doel nauwelijks bij een vrijen schop aan een doorboring ontkomen Van uit de halflinie bracht v d. Linde het leder op. speelde het naar Groothuis die een hoogen voorzet gaf welke ongemeen fraai werd inge kopt door Kors 21 R.C.H. werd nu totaal overspeeld. Eenige hoekschoppen op het R.C.H.doel demonstreerden duidelijk H.V.C.'s meer derheid. Er openden zich zelfs ortgedach t? perspectieven een overwinning voor de H.V.C 'ers. R.C.H. slaagde er door haar techniek in aan de omsingeling van H.V.C. te ontkomen Het opdringen der H V.C.-achterhoede en middenlinie was door R.C.H uitstekend bekeken om met een nijdigen uitval af te straf ten De rechtsbuiten Iloogendoorn, die veel te weinig in het spel betrokken werd, had nu een vrij veld voor zich. zijn schot, dat blijkbaar bedoeld was als voorzet caramboleerde de paal, kwam terecht op het hoofd van Hel lingman. die de score weer gelijk maak te 22. Kort daarop was het rusten. H.V.C narn de leiding WIJ kregen zoo het ver moeden, dat R.C.H. op een dergelijken tegenstand niet had gerekend. Wijselijk ging zij haar verdediging in de tweede helft versterken, doch ook H.V.C. nam blijk baar genoegen met een ver deeling der punten. Van een H.V.C. standpunt bekeken aannemelijk, van R.C.H. als partij met de sterkste troeven onverklaarbaar. Wel waren de eerste aanvallen zeer gevaarlijk, doch het korte spel lag v. d. Pol en Heitman uitstekend. Zoo ver dween het agressief optreden der R.C.H.-ers spoedig om plaats te maken voor een aanvallend H.V.C., dat felle pogingen deed de leiding te hernemen. Wel zetten de corners geen zoden aan den dijk, doch zij drong R.C.II. in een positie, welke moeilijk gevaarlijk kon worden. R.C.H. verdedigde. En dit werd nog heftiger, toen Wassink, die zooals wij reeds zeiden, achter zijn voorhoede opereeerde als een flits naar voren echoot op een bal van Emo, en dezen achter Mette deponeerde 32. Een kwartier was er gespeeld. Tn het res- teerende half uur is R.C.H. niet gevaar lijk geweest, uitgezonderd dan de laat ste minuten. Voor out-siders was het merkbaar dat R.C.II. geheel uit haar spel raakte De verdediging deed zwaar werk. Ook keeper Metten onderscheidde zich bijzonder, door harde schoten van Groothuis met zijn rechtervoet! uit zijn doel te houden, welke zoo oer- hard waren, dat zijn handen pijn deden Het spel werd er niet zachtzinniger op. Men voelde het, H.V.C. vocht om den 3—2 voorsprong te consolideeren, R.C.H. daarentegen streed voor den gelijkma ker Botsingen waren onder deze om standigheden onvermijdelijk. Zoo kro pen de minuten voorbij, totdat ongeveer vijf minuten voor het einde R.C H. een laatste krachtsinspanning deed. Alles trok naar voren. Bliksemsnel versterkte H. V. C. haar verdediging. In de laat ste minuut kreeg Hoogendoorn zijn kans. Hij glipte langs tal van spelers been, gaf een schot, dat één der H.V.C.'ers met beide handen wegsloeg, wat den leider ontging, en zoo was ook deze kans verloven. Zoo bleef tot aan het einde toe, de spanning bestaan, wel ke opgeheven werd toen de heer Hof man, die goed leidde, het slot aankon digde, H.V.C. had de leiders geslagen! Lenselink Hoogendoorn Hellingman. Kedde, v. d. Hor6t v. d.. Bel. Dansink, Slot Kors. v. Tiel Metten R. C. H. Amsvorde heeft Quick gistermid dag op haar eigen terrein bij het torentje van Oud-Leusden ontvan gen en het er in deze haar ver trouwde omgeving slecht afge bracht. De zwarfc-witten speelden vrijwel voortdurend zonder eenig systeem, ter wijl het combineeren van de linies on derling veelal te wenschen overliet. De beste speler bij de thuisclub was nog altijd Dammers, hoewel deze zich te veel verleiden liet tot pingelen in het middenveld, waardoor hij het de tocB al zwakke voorhoede niet gemakke lijker maakte. Van de kanthalfs ging weinig kracht uit In de achterhoede stonden Pietersen en v. d. Hoek hun mannetje nog wel. Doelman Kraak had gisteren geen gelukkigen dag, hij was niet klemvast en had aan eenige doel punten schuld. Ook zijn collega aan de overzijde, Kwetsie, ging aan hetzelfde euvel mank en zagen wij in vorige wed strijden veel betere dingen doen. Wat de club van Dorrestein verder betreft, in de achterhoede rammelde het soms geducht. Wij denken daarbij vooral aan het tweede kwartier na de rust, toen Amsvorde kans zag haar ach terstand van 72 tot 75 te reducee- ren. Die inzinking was voor een gedeel te toe te schrijven aan de roodzwarte middenlinie, welke toen ver en ontac tisch opgedrongen was. De Quick-voorhoede liet bij momen ten staaltjes van behoorlijk voetbal zien, de eenige lichtpunten in dezen wedstrijd, welke overigens heel middel matig vierdeklasse spel te zien gaf. Voeg daaraan toe, dat Pluvius een groot gedeelte van de anderhalf uur 6pelen bijwoonde, dan kan men wel na gaan, dat er voor de weinige club-vol gelingen weinig te genieten was. Moge lijk dat de veertien goals, die gescoord werden, er den moed ingehouden heb ben De gasten namen al vrij spoedig de leiding door een mooi schot van Leeflang. waarna Amsvorde bij een van haar volgende aanvallen den gelijkma ker scoorde. De roodo achterhoede zag zich genoodzaakt haar voorliefde om op buitenspel te spelen prijs te geven, aangezien scheidsrechter H. Minnes de verrichtingen uit het middenveld gadesloeg en daardoor herhaaldelijk niets of valsche fluitsignalen deed hop- ren. Quick hernam de leiding en voer de zelfs de score op tot 31. Amsvorde vond het toen blijkbaar welletjes en kwam krachtig opzetten met het ge volg, dat zij 3—2 maakte en eenige vrij wel niet te missen kansen op onbegrij pelijke wijze om zeep bracht. De laatste tien minuten voor de rust zagen wij aardig aanvalsspel van Quick, waarbij rechtsbuiten Kole, die Leenknegt Sr op die plaats verving, zich verdienstelijk weerde. Met den stand 4—2 voor the reds werd thee gedronken. De rust, scheen de gasten schotvaardigheid in de schoe nen geschoven te hebben, want een kwartier na de herv atting hadden zij de score reeds tot 72 opgevoerd. Toch bleef de spanning erin, want de zwart- witten zorgden ook voor drie goals en dus konden beide ploegen een begin maken aan het tweede dozijn! Ver is men daarin niet gekomen. Quick scoorde nog twee goals en Ams vorde bracht het niet verder dan eenige gevaarlijke corners. Zoo won de club van Dorrestein de derbv met 9—5, abnormale cijfers, die wij maar toe zullen schrijven aan St. Nicolaas en niet aan degelijk voetbal. Een troost is dat beide ploegen beter kunnen en een verontschhuldiging, dat htt veld uitermate effectvol was en bal- contröle zeer bemoeilijkte. Volledigheidshalve vernielden wij nog, dat de doelpunten voor Amsvorde ge maakt werden door P. Hannesen, R. v. d. Burg en G. v. Esveld, die na de rust A. v. d. Koov verving; voor Quick door Cesar. (1), Nijkamp (2), de Jong (1), Leef lang (1) en Kortbeek (4)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6