Bally en andere be kende Wereldmerken JOH. BOTTINGA In ooze bioscopen Ruwe handerf BOVEN DIGOEL W. J. VAN DIJK BEHANDELING DER BEGROOTING „De burgerlijkheid der Kerk" IS GROOTER DAN OOIT TE VOREN Alléén bij Tijdelijk: Utrechtsche straat 14 Tel 59 VERZENDING VAN BRIEVEN 1111 Mill 111II1111 IJ 11 Mil 1111111111 City Theater BOVEN-DIGOEL Boekhandel G. G. VEENENDAAL Groote animo voor sleesport Gladheid veroorzaakt ongeluk EEN LENTEDAG 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 11 DECEMBER 1937 STADSNIEUWS Interessante lezing van dr. L. J. A. Schoonheyt voor de vereeniging „Oost en West" Gisteravond werd in hotel „Mo- ïiopole" door dr. L. J. A. Schoon heyt voor de vereeniging „Oost en West" een lezing gehouden over het interneeringskamp „Boven Di goel" op Nieuw Guinea, De heer Coops leidde spreker met een kort woord in. Dr. Schoonheyt beschouwde Indië als een lichaamsslagader voor Holland en als wij deze bezitting zouden verliezen, zou dit niet alleen de ineenstorting voor scheepvaart en handel heteekenen. doch een groote catastrophe zijn voor iederen Hollander. De reis van Batavia naar Boven Digoel is nog langer, dan van het moederland naar Insulinde. Nieuw Guinea is een land dat groote toekomst heeft en vele perspectieven biedt. In dit verband vestigde spr. de aandacht op de ultra-nationalistische neigingen van Japan en wees op de talrijke conflicten, die in de Indische .wateren door Japansche „visschers" Worden veroorzaakt. Het js een eerste vereischte, dat wij een wederopbouw der defensie in In dië krijgen, want Japan zal niet rus ten voordat het de grenzen heeft tot aan de Soendahogen. Het beeld van China moet ons toch de oogen openen. Het klimaat op Nieuw Guinea is ge heel verschillend van dat op do Groote Soeda-eilariden. daar er een uitgespro ken Oost- en Westmoesson ontbreken. Op Nieuw Guinea hebben wij dus ge heel andere normen dan h v. op Java. De pnpoea's leven er als nomaden en houden zich meestal op in de binnen landen. ook kennen we er de men- schen-etpndo papöea's. De plaats Tanah-Merah, hetgeen roo- 'de grond beteekent, en in verhand ge bracht mnet worden met de roode leem, is het. centrum van het inter neeringskamp en wij kennen daar een bestuursterrein, een militair terrein en het kamp van de geïnterneerden. Waren in den beginne de kampe menten zeer aftandsch, momenteel i9 dit anders geworden en zijn goede wo ningen verrezen. Spr. wees er op, dat d6 geïnterneerden het eerst de beschik king kregen over een ziekenhuis, ter wijl de militairen het met een bouw vallige tent moesten stellen. Er wordt wel eens beweerd, dat het leven in Boven Digoel ondragelijk is, doch dit komt van communistische zijde, aldus dr. Schoonheyt, en de aanwezigheid van een sportterrein, een tennisbaan en tot voor kort zelfs een bioscoop welke door het geringere aantal ge- interneerden financieel niet meer te exploiteeren was bestrijden dit wel ten zeerste. Op de vraag of Boven Di goel aan de eischen voldoet, antwoord de spr. bevestigend en wel om de vol gende punten: 1. Uitstekende ligging en de bouw van het interneeringskamp; 2. het vrij goede klimaat; 3. de sinds 1930 bevre digende plaatselijke gezondheidstoe stand; 4. de groote moeilijkheid om te ontvluchten; 5. de betrekkelijk schaar- sche en achterlijke papoea-bevolking, die, voorloopig althans, niet vatbaar is voor communistische en nationalis tische propaganda. Thans zijn er nog 500 geïnterneerden in Boven Digoel, terwijl dit aantal in het begin ongeveer 2000 bedroeg. Er is dus wel een massale teruggang ge weest. Op dc gehcele bevolking drukt een cosmopolitisch stempel. Een groot nadeel is, dat dc post geheel geïsoleerd is, doch door den aanleg van een ha ven voor watervliegtuigen en een vlieg veld zal hierin mettertijd verbetering komen. De natuur biedt een groote verschei denheid en het is vooral de bijna on doordringbare jungle die een kolossa len indruk op een Europeaan maakt. De ziekte, waarmeda men het meest te kampen heeft, is de malaria. Voor 1930 was de gezondheidstoestand onbe vredigend, dank zij allerlei verbeterin gen is de toestand na 1930 goed ge worden. Het ziektecijfer voor malaria is dan ook maar 4.2476 en voor water koorts 0,5%. Voor de malaria in Boven Digoel behoeft men zich dus niet onge rust te maken. Het contact met de papoea's laat veel te wcnschen over en spr. toonde dit met enkele frappante en voor ons zeer komische voorbeelden aan. De verbinding met het overige deel van onzen archipel is mede door het niet aanwezig zijn van posten in de nabijheid slecht. In gunstige gevallen komt er twaalf maal per jaar in 1933 slechts acht maal een boot, die de post meebrengt. De opheffing van Boven Digoel zou een groote strop voor het gouvernement heteekenen, daar er schatten gelds zijn ingestoken. De mannen houden zich meestal met onledigheid bezig, terwijl de vrouwen al het werk moeten verrichten. Spr. wees nog op de ontvluchtingen van 1929 en 1930 en zeide, dat deze geïn terneerden door de menschenetende pa poea's waren verorberd. De missie en zending doen hier op nieuw Guinea veel goeds en spr. had bewondering voor deze menschen, die tochf eigenlijk de voorloopers van het bestuur zijn. Evenwel keerde spr. zich tegen de dubbele zending, welke groote verwarring sticht onder de bevolking. Het verstrekken van rijst, en tabak door de missionarissen en zendelingen speelt hierbij een groote rol en wil nu het toeval, dat de een iets meer geeft dan de ander, dan is de papoea eerder geneigd Katholiek of Protestantsch ge zind te worden. Voor het meererideel zijn fde papoea's heidensch. Groote be wondering had spr. voor kapitein L. Th.Becking, die in zes weken het kamp heeft gesticht. Onder zijn toe zicht werd hard gewerkt, men stelde groot vertrouwen in hem, thans is het nulitau- toezicht, veranderd in burger- iJK,lBecking was de pionier en spr. oracht hem zijn speciale hulde, speciaal vestigde dr. Schoonheyt nog v,0v,a&inclarllt 0,1 fIen bestand van de bannelmgen, die ongeveer f 13 tot 15 2n? verdienfn moet'n.l. i->„a ,ln Boven Digoel alleen in lander;, geïnterneerd zijn), De meeste ACCOUNTANTSKANTOOR UTRECHTSCHEWEG 119 AMERSFOORT - TEL. 1350 ACCOUNTANCY en BELASTINGZAKEN Digoelisten komen als arm man, doch gaan gefortuneerd na een paar jaar weer terug. De causerie van dr. Schoonheyt werd verduidelijkt door vertooning van licht beelden en film, welke bij het talrijk aanwezig publiek zeer werd gewaar deerd. Na afloop van de lezing bracht de heer Coops den spreker dank voor zijn onderhoudend betoog en hoopte, dat hij vóór zijn vertrek naar Indië nog eens voor Oost en West zou komen spreken. Zal Woensdag 22 December a.s. beginnen De agenda voor de openbare vergade ring van den Raad dezer gemeente op Woensdag 22 December a.s., des namid dags twee uur, voort te zetten des avonds om zeven uur, voorts op Donder dagmiddag twee uur en des avonds om 8 uur en zoo noodig Vrijdagmiddag om twee uur, luidt: 1. Installatie van het nieuwe lid van den Raad den heer J. H. van Lonk- huyzen. 2. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 3. Behandeling van de gemeentebe- grooting dienst 1938 met de voor stellen genoemd in Gednikte Ver zameling no 24, hlz. 15 en 16. 4. Voorstel van R. cnW tot ingehruik- geving van het sportterrein aan de Rubensstraat aan den Amersfoort- schen Bond voor Lichamelijke Op voeding en het verleenen van een crediet voor het stichten van een geböuwtje op dat terrein. EIERVEILING Aanvoer pl.m. 16.000 stuks. Heneieren f 4.30f 460. Witte eieren f 5.00—f 5.70. Bruine eieren f 5.60f 5.80. Eendeieren f 3.50. Rede van ds. S. J. Popma voor de oud-studentenorganisatie der Vrije Universiteit Gisteravond sprak d6. S. J. Popma, geref. predikant alhier voor den kring Amersfoort en Omstreken der oud- 6tudentenorganisatig van de Vrije Uni versiteit over het onderwerp „De bur gerlijkheid der kerk". Hij nam zijn aanleiding tot dit onder werp in het boekje van ds. Touw hier over, dat hij verder om vele zwakheden en onhelderheden ervan terzijde liet, om dan een uitvoerig en zeer oriëntee- rend overzicht te geven van vele litte ratuur, waarin dc „burgerlijkheid" als geestelijke degeneratie wordt geteekend en behandeld, speciaal ook in verband met het christelijke leven in de kerk. De verschillende opvattingen van deze „burgerlijkheid" werden scherp belicht; het geheole betoog had dan ook als hoofdinhoud het nagaan van de achter gronden van de beschuldiging aan het adres der kerk. dat zij verburgerlijkt zou zijn. De conclusie van sprekers betoog was dan ook. dat de kerk wel zichzelf moet blijven critiseeren, maar naar eigen uitgangspunt, uit Gods Woord gekozen, doch niet in het 6poor van allerlei beschuldigingen, die uit zooveel verschillend motief geboren zijn, dat de verwarring er grooter door zou worden, indien men zonder meer defensief daarop zou ingaan. Maar een zich als kerk en als christenvolk goed en veilig prijzen, zulks als tegenhou ding op de critiek van buiten af. achtte spreker zeker een begin van verwereld lijking. Het hoogstaand en rijk geargumen teerde betoog ontlokte een interessante discussie, waaraan vrijwel alle aanwe zigen deelnamen. De voorzitter, dr. Joh. II. Scheurer, kon aan het einde der vergadering, deze dan ook al6 een zeer vruchtbare typeeren. HANDELSREGISTER Rectificatie: Fa. Groenenberg en Gerritsen, Tim mer- en metselwerk, Havik 8, uittr. venn.: M. Gerritsen. Zaa'K wordt voortgezet onder den naam: 1ste Amersfoortsche Houtwaren- industrie Fa. Groenenberg, niet fa. Groe nenberg en Gerritsen. Scène uit de fi!m „Je moet maar boffen" ONZE VOORRAAD Wanneer de Nieuwjaars correspondentie voor het buitenland moet worden verzonden Om de hieronder vermelde bestem mingen nog vóór 1 Januari 1938 te kun nen bereiken, behoort de desbetreffende correspondentie aan het Post-, Tele graaf- en Telefoonkantoor te Amers foort uiterlijk te wordon ter post be zorgd op de nevens do verschillende be stemmingen vermelde data en tijdstip pen. De overtochtscluur is berekend tot dc plaatson achter dc landen vormcld. Voor vorder gelegen bestemmingen is in het algemeon verzonding met een vroe gere gelegenheid gewenscht. Dc verzending per luchtpost is alleen aangegeven voor zoover de uitwisseling van luchtpostcorrespondentie later kan plaats vinden dan op de voor de ge wone mail vermelde data. Argentinië: luchtpost (Buenos Aires) 24 Dec. 20 uur. Australië: luchtpost (Adelaide, Dar win, Brisbane, Perth, Sydney, Mel bourne) 18 Dec. 015 uur. Birma: luchtpost (Rangoon) 24 Dec. 20 uur. Brazilië gewone mail (Rio de Janei ro, Santos) 16 Dec. 13 uur; gewone mail (Bahia, Pernambuco) 18 Dec. 20 uur; luchtpost (Bahia, Rio de Janeiro, Floria- nopolis) 24 Dcc 20 uur; luchtpost (Na tal, Pernambuco) 29 Dec. 0.15 uur. Britsch-Indië: gewone mail (Bombay) 17 Dec. 7.30 uur; luchtpost (Madras) 23 Dec. 0.15 uur; luchtpost (Bombay, Cal cutta) 24 Dec. 20 uur; luchtpost (Kara chi) 28 Dec. 0.15 uur. Canada: gewone mail (Montreal) 21 Dec. 13 uur. Ceylon: luchtpost (Colombo) 23 Dec. 0.15 uur. China: gewone mail (Shanghai) 13 Dec. 19 uur; luchtpost (Canton) vla Penang-Hongkong 21 Dec. 13 uur; lucht post ((Canton) via Bangkok-Hanoi-Can ton 22 Dec. 0.15 uur. Curacao: luchtpost (Willemstad) 22 Dec. 0.15 uur. Egypte: gewone mail (Alexandrië) 24 Dec. 20 uur; luchtpost 30 Dec. 0.15 uur. Irak: gewone mail (Mesopotamië) 23 Dec. 20 uur; luchtpost (Bagdad, Basra) 28 Dec. 0.15 uur. Japan: gewone mail (Tokio) 13 Dec. 19 uur. III111111111111111111111111III lllll 'Grrarad» i Tiieatre Als Heinz Rühmann in de huid kruipt van den bankier Bartlett, een punctueel en fantasieloos man, dan gebeuren er van stonde af aan dc malste dingen. Men weet hoe Rühmann speelt, hij is de gentleman-komiek met een intellectueel gezicht, dat naïef kan zijn zoowel als eigenwijs en steeds een tikje verbaasd over zooveel gekheid. In deze film, de Model-echtgenoot, ko men drie mannen voor. Evans, de wufte, door vrouwen omzwermde. Bartlett, de brave, fanlasielooze, nuchtere modelccht- genoot en Wheeler, de gulden midden weg, de man die zijn vrouw wat te raden geeft. Van do wufto Evans rolt de jonge Margret in het andere uiterste zij heeft genoeg van een door vrouwen omringden man als Evans en zij kiest onder betoo- vering van VQnetië, den braven Bartlett met zijn principes en zijn kruiswoord- puzzles. Bartlett kijkt nauwelijks naar zijn eigen vrouw en heelemaal niet naar andere vrouwen. Een deugd, die in de oogen van Margret bijna een ondeugd gaat worden. Als Evans terugkeert, char mant, fascineerend vrouwenkenner, HEINZ RüHMANN dreigt het met Bartlett's huwelijk mis te loopen. Margret wil weg. Wheeler weet raad, hij zegt aan Bart lett hoe je met vrouwen moet omgaan, hoe je ze wat te raden moet geven. De club of het Turksche bad, er zijn vele uitvlurjiten. Als Bartlett nu ook eens flink zal doen, komt het noodlot hem nog te hulp in de persoon van Doddy, Whee ler's vrouw, die zich op dat Turksche bad wil wreken. Het lukt aanvankelijk niet erg met de onbewogen Bartlett en er is heel wat alcohol noodig om hem uit den plooi te krijgen. Die allerdolste nacht met de braaf-blijvende Bartlett-Adarn en zijn Emma is het hoogtepunt van deze film. De gevolgen ervan blijven heilzaam voor Bartlett's huwelijk. Margret ziet hem nu in een ander licht en als blij- eindend slot hervinden alle paartjes el kaar. Het is de film van Ruhmann, alles draait om hem, hij is de gangmaker. Hij kan dat goed, al hebben wij hem wel eens fijner gezien. Er zijn, naast kostc- luke vondsten, zoo in het genre van de beursvermelding: „Baumwolle... leicht angezogen", met de geheel andere betce- kenis van de laatste twee woorden, ook momenten, die grof zijn, en die de Ame- rikaansche roomtanrtensmijterij van vroeger naderen. Maar de goede mallig heden houden "clukkie de overhand en zoo is de Model-echtgenoot epn film ge worden met een luchtig geschiedenisje. waarom een groot publiek hartelijk en luidruchtig lachen kan. Een film die hier inslaat en onze Hollandsrhe opvat ting van grappigheid wonderwel ligt Geen wonder, dat ze overal wekenlang geprolongeerd moest worden. Een Hollandsche fifm, door een Franschman, en in Pariis vervaardigd, vraagt deze week de bijzondere aan dacht. In „Klokslag 12" constateeren wij met vreugde, dat onze nationale gedegen heid vermengd met Fransche charme nog niet zoo'n slecht resultaat oplevert. Louis de Bree en Fientje de la Mar ver vullen de hoofdrollen in deze sensatio- neele rolprent. Jean Verdier (Louis de Bree) een schat rijk industrieel vindt eenige raadsel achtige woorden op zijn programma ge schreven tijdens een tooneelvoorstelling die hij met zijn verloofde Régina (An nie van Duin) bezoekt. „De keten is niet meer verbroken", deze woorden brengen hem weer de mis daad in gedachten, die hij bijna tien jaar geleden beging. Hij was toen door de omstandigheden verzeild geraakt on der een bende gangsters, doch is bij de eerste gelegenheid, hem geboden, ont snapt en een eerzaam lid der maatschap pij geworden. Deze misdaad is nog altijd niet verjaard en de straf hiervoor wacht hem nog, tenzij hij 24 uur onvindbaar blijft. Dat hij juist aan den vooravond FIENTJE DE LA MAR van zijn huwelijk de gevaarlijke bood schap krijgt, maakt hem radeloos. Met veel praal en luister wordt het huwelijk gevierd. Verdier besluit voor eenige uren te verdwijnen, daar de po litie hem dan niets meer kan maken en laat een briefje achter voor zijn jonge vrouw, waarin hij haar mededeelt, dat hij is weggeroepen voor een zaak waar van hun beider geluk afhangt. Buiten zijn villa gekomen roept hij een auto aan die voor de deur staat en als hij instapt wordt hij door een bendelid over meesterd. Hij wordt naar het hoofd der bende gevoerd, die een prachtige villa bewoont en daar treft hij dc heele bende, pan volgt er een episode waarbij wij ons in Amerika wanen. Verdier heeft kans gezien de politie te waarschuwen en een overval in optima forma is hiervan het gevolg. Hoe het verder afloopt zullen we niet vertellen, het wordt een sensatio neel drama. Mexico: gewone mail (Mexico Stad) 17 Dec. 13 uur; luchtpost (van New- York af per luchtpost) 21 Dec. 13 uur. Nederlandsch-Indic: luchtmail (Band- jermasin, Balikpnpan, Taraknn) 18 Dec. 0.15 uur; luchtmail (Makassar) 21 Dec. 0.15 uur; luchtpost (Medan, Palcmbnng, Batavia, Bandoeng, Soerabaja) 24 Dec. 20 uur. Palestina: gewone mail (Jeruzalem) 24 Dcc. 20 uur; luchtpost (Lydda) 28 Dec. 0.15 uur. Siam: luchtpost (Bangkok) 24 Dec. 20 uur. Malava: luchtpost (Penang, Singa pore) 24 Dec. 20 uur. Suriname: luchtpost (Paramaribo) 22 Dec. 0.15 uur. Syrië: gewone mail (Beyrouth) 25 Dec. 7.15 uur; luchtpost (met Licht dienst Marseille-Saigon) 29 Dcc. 7.35 u. Uruguay: luchtpost (Montevideo) 24 Dcc. 20 uur. Ver. St. van Amerika: gewone mail 21 Dec. 13 uur; luchtpost (per luchtpost van New-York naar allo belangrijke plaatsen) 21 Dec. 13 uur. Zuid-Afrika: luchtpost (Kaapstad) 21 Dec. 0 15 uur; luchtpost (Durban, Johan nesburg) 24 Dec. 20 uur. Het boek van de weok: door L. J. A. SCHOONHEYT Arts. Ter bozlchtiglng bij: LANGESTRAAT 33. TEL. 232. Vooral op de Hugo de Groot- laan was het gisteravond druk Op de bobsleebaan bij het Belgisch Monument en op de Hugo de Groot laan is gisteravond met veel animo gesleed. Beide banen waren in goede conditie, maar niet op volle snelheid. De bobbaan ontwikkel e een behoor lijke vaart en ook de bocht voldeed nu aan vele eischen. De meeste jongelui niet stuursleecn hadden geen moeite om er heelhuids door te komen, een enke ling vloog over den rand en verdween in de diepte, om even later weer de gladde vlakte op te zoeken. Door de groote hoeveelheid sneeuw, welke er gevallen was, heeft het lang geduurd voordat de baan ingereden was. In de avonduren nam de snelheid regel matig toe en hooide men maar één roep, dat het jovel ging! Op de Hugo de Grootlaan was de slee- drukte veel grooter dan bij het Belgisch Monument. De lengte van deze baan is eveneens grooter, maar hier ontbreekt de sensatie van een bocht, welke eenige Stuurmanskunst vereischt. Niettemin werden daaraan gisteravond op een an dere wijze eischen gesteld. Het wegdek ligt namelijk eenigszins hol cn dus trachtte iedereen zooveel mogelijk het midden te houden. Aangezien de snel heden nogal uiteen liepen, moest er her haaldelijk gepasseerd worden zonder daarbij in de zijkanten terecht te ko men. Ook hierbij hadden de stuursleeën veel voor en waren zij het, die het minst strandden. Links passeeren Is nog geen vereischte in dit snelheidsverkeer, maar wel zagen wij verkeerseischen toegepast in den vorm van verlichte sleeen, terwijl ande ren weer met fluitsignalen hun komst aankondigden. De Hugo de Grootlaan bestaat eigen lijk uit twee gedeelten. Sommigen start ten bovenaan, maar krijgen slechts wei nig snelheid over de eerste honderd Me ter. Dan pas komt de steile helling, wel ke door dc meesten tevens als starpunt genomen wordt. De helling was niet spiegelglad, maar toch hadden de meeste sleeën een flink vaartje en bereikten zij gemakkelijk het eindpunt, waar rood zand en een groote schare toeschouwers hen opwachtten. Het laat zich aanzien, dat er van middag en vanavond nog flink gesleed zal worden. Wanneer er eenige dooi mocht intreden geven wij den sledevaar- ders in overweging, de noodige voorzich tigheid te betrachten, aangezien dan de banen wel op topsnelheid zullen komen. AANRIJDING Op het kruispunt Spaarnestraat Lekstraat is een driewielige melk-motor- carrier, die links reed, in hotsing geko men met een vrachtauto, die geen voor rang verleende De bak van de carrier werd beschadigd. IERSCHE SETTER Bij de Dierenbescherming in dp Java- straat. 24, wacht een Iersche setter van het manlijk geslacht met een halsband op zijn baas. 16-jarige wielrijder breekt het linkcronderbccn Hedenmorgen half acht heeft op het Smallepad ter hoogte van dc Soplafa- bricken een vrij ernstig ongeluk plaats gehad. Door dc galdheid van den weg is de 16-jarige wielrijder L. van H.. die rechts van den weg reed, naar links weggegleden en daarbij onder het ach terwiel van een met paar bespannen vicrwieligen wagen terechtgekomen. Het wiel ging over zijn linkeronderbeen, dat dientengevolge brak. Op medisch advies is hij overgebracht naar het St. Elisa beth's Gasthuis. Vrijdag 17 December geeft liet Rotter- damsch-Hofstad-Tooneel in Amicitia een voorstelling van het blijspel van Dodic Smith: Een Lentedag van 's mor gens acht tot middernacht (Call it a day). Dit is de derde abonnements voorstelling voor „Amicitia" en de tweede voor den Amersfoortschen Kunstkring. In verband met de vele changementen voor dezo uitgebreide voorstelling zal reed6 om kwart voor acht aangevangen worden. Voor kaartverkoop voor niet-geabon- neerden verwijzen wij naar de adverten- tie in dit nummer. Wij laten hieronder een paar pers- oordeelen volgen over dit vlot gespeeldo en amusante blijspel: Het Vaderland schrijft: Het Hofstad-Tooneel (hoeft dit seizoen wel een gelukkigen inzet van het seii zoen. Na het zeer belangwekkende The Children's Hour (Onschuldige Meis- jee), komt de andere groep van hot gezelschap met een gevoelig blijspel, dat van het begin tot het eind boeiend is door den echt Engclschen dialoog op zijn best. Het is uitstekend geschre ven en heeft een tintelenden dialoog., In alle acten Is de karakteristiek der personages zuiver volgehouden, de dia- loog werkelijk bekoorlijk en vaak virtuoos Men werd op een stukje superieur tooneel onthaald, dat ook terecht een spontaan open doekje kreeg, prachtig, soepel en 6ober samenspel. liet publick heeft de spelers hartelijk toegejuicht en minstens even hartelijk gelachen... Dc Haagse he Courant: Hoe voortreffelijk heeft de auteur in negen tafrcelen dit allo6 verwerkt, vol milde menschenkennis, vol alledags- poczie, vol beschaafden humor en in heel knap gevoelig en geestig geschre- ven dialogen met. een uitstekende, men-i schenkundige typeering van de perso- nen... Wij hebben in één stuk er van genoten... Zeer knappe tooneelschrijf- kunst, inderdaad. Ook de vertooning stond op hoog peil, dank zij de intelli gentie, zuiver gevoel en zin voor fijnen humor... De belangstelling was ver blijdend groot, evenals het succes. Het was duidelijk le merken aan do reac ties van het publick, dat men zich kos* telijk amuseerde. Ook het warme ap plaus getuigde daarvan... Doos 3Q-60cl. BiiAjoth-en Drogistu, RIJKSPOSTSPAARBANK In don loop der maand November werd aan het Bijkspostspaarbankkan» toor op spaarbankhoekjes ingelegd f 89.153,Hi en terugbetaald f 77.098,84. Derhalve meer ingelegd dan terugbo. taald f 22.055,00. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 52. FRUIT- EN GROENTENVEILING 10 December Goudreinet 8—17 ct. Bellefleur 6—11 ct Comtesse de Paris 8—11 ct. Bramlcy Seedling 6—7 ct. Campagne zoet 5—6 ct, Groninger Kroon 8—9 ct. Druiven 16—, 17 ct. Wintcrjan 6—7 ct. Giessen-Wildo. man 6—9 ct. Spinazie 9—12 ct. Spruiten 12—13 ct Uien 97—98 ct. Wortelen 26— 28 ct. Bieten 20—33 ct. Prei 21—30 ct. Knolselderij 22—33 ct. Boerenkool 13—J 27 ct Gele Kool 1820 ct. Groene Kool 3136 ct. Andijvie 7-12 ct. Schorseneer ren 7—9 ct. Bloemkool 6—S ct. Radijs 1012 ct. Selderij 013 ct. Peterselio 14—17 ct. EXAMENS Den 29sten November werden door het Centraal Bureau Instituut Pont to Haarlem evajnons afgenomen. Hierbij slaagden de volgende leerlingen van do Erkende „Pont-School", alhier: Kan- tooretenograaf Nedorlandsch: de heer P. G van Lierop; Kantoorstenograaf Engelsch; mej. E. A. Bregmajt,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5