OCCASION AMERSFOORTSCH DAGBLAD BLACK CAP Firma R. van den Burg SCHIEDMAYER VLEUGEL Het vangen van fazanten J. A. SCHOTERMAN Zn. LAATSTE BERICHTEN Anti-Japansch verbond in China Gijzeling trekt de aandacht r FOCKE S. KLEIN Plaatsing van Advertentiën in alle bladen zonder prijsverhooging OLD SCOTCH WHISKY p. fl. 3.75 UTRECHTSCHESTR. 17-Ao. 1878 Tel. 145 Het jubileum van Louis Saalborn A.Z. P.C. III WON WEDEROM Japansch offensief in Zuid-China Voor het reddings wezen Schuur uitgebrand Honderd kippen omgekomen REISPLAN „JAN VAN BRAKEL" Een octrooikwestie TWEEDE KAMER Nabij Barneveld BURGERLIJKE STAND Advertentiën Grafwerk THEEHANDEL OUDK.EUK.HOF48, UTRECHT Afd. Advertentie - Bureau Telefoon Nos. 513 en 66 Ie BLAD PAG. 3 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 16 DECEMBER 1937 99 99 Sole Importers: KUNS1 Huldiging in een vollen stads schouwburg te Amsterdam AMSTERDAM, 15 Dec. In een vollen stadsschouwburg heeft Loui9 Saalborn hedenavond onder groote belangstelling zijn 30-jarig tooneel- jubileum gevierd. Op de langzamerhand traditioneel ge worden wijze hebben de Amsterdam- sche studenten hem vanavond met het etatierijtuig, bespannen met bepluimde paarden van den Senaat van het Am- sterdamsche Studentencorps, van huis gehaald en met muziek voorop, om stuwd door mannelijke en vrouwelijke studenten te paard, ging bij den gloed van fakkellicht naar het Leidscheplein. waar een groote menigte wachtte, die Louis Saalborn met applaus begroette toen hij, na aankomst aan den schouw burg, enkele oogenblikkcn op het bal- con boven de peristyle verscheen. Na een gloedvol gespeelde hoofrol in het luchtige blijspel „De arme million- nair" van Wilhelm Lichtenberg, ver scheen Saalborn op het tooneel, omge ven door zijn collega's en de leden van het huldigingscomité, terwijl het pu bliek hem met een luide, hartelijke ova tie ontving. Namens den wethouder voor de kunstzaken, die vanmiddag de schilde rijententoonstelling van Louis Saalborn heeft geopend doch vanavond vorhin derd was, sprak de administrateur van den stadsschouwburg, de heer Bendien, die namens het gemeentebestuur van Amsterdam den jubilaris een krans overhandigde. Hij huldigde hem als veelzijdig kunstenaar doch vooral als hartelijk mensch. De heer Bendien her innerde aan de dagen van Royaards en prees Saalborn als een der beste vertol kers in ons land van Shakespeare. Do voorzitter van het huldigingsco mité, Dr. I. H. J. Vos, haalde persoon lijke herinneringen op uit zijn studen tentijd, toen hij Saalborn leerde ken nen. Een groot en veelzijdig kunste naar, een goedhartig mensch, noemde hij den jubilaris, die veel had geleerd van zijn grooten leermeester Royaards. Tenslotte bood spr den jubilaris een krans en een enveloppe met inhoud aan. Dr. A. Saalborn, broeder van den ju bilaris, sprak eenige gevoelige woorden, waarin hij herinnerde aan beider va der en aan Willem Royaards, de beide mannen, wien de jubileerende acteur zooveel verschuldigd is. Vervolgens spraken de vertegenwoor digers van den Senaat van het Amster- damsche Studentencorps, van het Utrechtsche Studentencorps, bij welks voorlaatste lustrum Saalborn de regie van het openluchtspel voerde, de Am- stcrdamsche vrouwelijke studentenver- eeniging en de U.A.S. Namens de Amsterdamsche Tooneel- verceniging gaf Albert van Dalsum uiting van zijn diepe persoonlijke be wondering voor Louis Saalborn, met wien hij samen bij Royaards begonnen is. Het tooneel in de dagen van Royaards was vol en rijk, zooals de ge stalten, die Saalborn uitbeeldt altijd gegrepen zijn uit het volle, rijke leven. Het moet moeilijk zijn voor Saalborn te spelen onder de armetierige omstan digheden, waarin het Nederlandschr tooneel helaas verkeert. Louis de Vries wenschte Saal born geluk en hoopt, dat het Amster damsche gemeentebestuur nu eindelijk een sterk gezelschap in den Stads schouwburg zal willen zetten met iemand als Saalborn aan het hoofd. Namens de Nederlandsche Tooneel- unie sprak vervolgens de architect P Kramer, verder spraken de kunstschil der Piet van Wijngaard, de kunsthan delaar de Vries, en Fred Sterneberg na mens hot gezelschap Saalborn-Parsser De rij van sprekers werd gesloten door Mngda Jansscns. Toen kreeg Louis Saalborn gelegen heid allen te danken, die hadden bij gedragen tot deze huldiging, die hem in vele opzichten had overstelpt In de eerste plaat6 dankte hij mevr. Mann Bouwmeester voor haar aanwezigheid, en verder het gemeentebestuur en al len, die tot hem hadden gesproken. Tal van telegrammen waren binnen gekomen van collega's en bewonderaars o.a. van Willem Mengelberg en Dr. Ru- dolf Mengelberg. In intiemen kring werd na afloop het feest voortgezet in de studentensociëteit aan de Sarphatistraat. SPORT EN SPEL Gisteravond trok A. Z. P. C. III weer ten strijde in het Sportfondsen- bad. Ditmaal moesten de Groen-Witten «et opnemen tegen Flevo uit Nijkerk het uitzwemmen toonde A.Z j PC. zich sneller dan haar teeenstan der. Het niet al te zuiver plaatsen was ^rzaak, dat er geen doelpunten ge- tnc u wer('en- Uit een schermutseling sschen de Jager en den Flevokeeper. 'i eerstgenoemde als overwinnaar strijd trad. kwam de eerste goal Zj'2rrnfi(1c de rust inging. Flevo gaf 1 evenwel niet gewonnen en vooral de midvoor van AZ. P.C. Ch. F. Bar telsman werd zwaar gedekt. Tenslotte gelukte het A. de Jong, door vrijzwem- men nogmaals den Flevokeeper te pas- sceren. waarna spoedig hot einde kwam met een 20 overwinning voor A.Z. P.C. Dit is de derde wedstrijd in suc cessie welke door het derde team der Groen-Witten werd gewonnen. SCHERMWEDSTRIJDEN K.O.O.S.B. De schermwedstrijden van den Ko ninklijken Onderofficiers Schermbond, welke wedstrijden zullen worden gehou den op 24, 25, 26, 27 en 28 Januari 1938, zullen plaats hebben in de gymnastiek lokalen van de Kazerne Genoeekundigo troepen te Utrecht. SCHAATSENRIJDEN SONJA HENIE'S NIEUWSTE PLANNEN OSLO, 16 December. Volgens berich ten uit de Vereenigde Staten heeft Son- ja Henle Madison Square Garden te New York gehuurd, waar zij ir Januari a.s. onder eigen regie demonstraties in hot kunst rijden zal 'Organiseeren. Zij wil voor dit doel een groep kunstrijders en rijdsters van ongeveer zestig personen uit Hollywood naar New York brengen. De samen te stellen ijsrevue zal worden gefilmd. ATHLETIEK AMERIKAANSCHE ATHLETEN NAAR EUROPA NEW YORK, 16 December. De Arno- rikaansche Athletiek Unie zal het vol gend seizoen een zeer groote en sterke ploeg naar Europa zenden. Voorts be -daan er plannen om het volgond jaar een wedstrijd te doen houden tusschen de Amerikaansche ploeg un een Euro- oeesch team. welke ontmoeting dan in het Olympisch Stadion te Berlijn zou plaats vinden. BUITENLAND HANKAU, 16 Dec. (D.N.B.). ï'aar hier medegedeeld wordt, heeft de Chineesche regeerlng een anti- Japansch nationaal verhond opge richt, waarvan de centrale te Han- kau gevestigd is, en da. in alle dis tricten onderafdeeilngen heeft. Het verbond omyat vijf afdeelingen voor militaire, bestuurs-, economische-, financieele en lar bouwzaken. Tegelijkertijd heeft de Chineesche regeering het twoede stadium der mobilisatie geproclameerd. In acht Zuidelijke provincies zullen omvang rijke recruteeringen plaats vinden. Alleen in Kwangsi zullen vijftien nieuwe divisies met )0.i00 man ge vormd worden. Het keizerlijk Japansch hoofdkwartier heeft medegedeeld, dat de Japanscoe troepen met succes bezig zijn, Noord Cxiina te zuiveren v n de overblijfselen der Chineesche troepen. In de provincie Fopei hebben zich Ie Lintsihg 7.000 man. en te Loengping 8.000 man Chineesche troepen aan de lananneezc» overgegeven. Het ministerie van marine heeft be vestigd, dat de autoriteit, die vcrant woordelijk is voor het tot zinken bron zen van de Pana;*. teruggeroepen is. De Britsche ambassade heeft van het Itinansche m»^'cterie van buitenland >rhe zaken een nota ontvangen, waarin verontschuldigingen worden aangebo den. voor het vernielen van do Britsche st omschepen Tuckwo en Tatoeng te Wqehoo op 5 Decc.ii'iei j.l. Japansch offensief in Zuid-China De Berliner Zeitung am Mittag meldt uit Sjanghai in verband met de berich ten over een aanstaand groot offensief Ier Japauneezen in Zuid-China en Kan ton, dat voor de kast de Zuid-Chinee >che provincie Kwangtoeng achttien Ja- pansche troepentransportschepen en een aantal oorlogsschepen samengetrokken 'iip Nabij de 1 che kroonkolonii- Hongkong liggen een Japansch vlieg- 'uigmoedererhm en verscheidene torp dojagers. terwijl in de monding van 1«' Paarl-rivier, nabij Kanton, een tweede vliegtuigrrvoederschip voor anker ligt Tevens komen berichten binnen over °en reeks stelselm .tige lu. htaanvallen der Japanneezen in de nabijheid der Chineesch-Britsche grens. De bedoeling dezer aanvallen is blijkbaar, het hrne hnnfd tp Sinentsjm. waarover de belang rijke verbinding van Hongkong naar Kanton leidt, te verwoesten. BINNENLAND De „Independance Beige" bevat een uitvoerig artikel BRUSSEL, 16 Dec. (A.N.P.). De zaak van den Haagschen journalist, die in gijzeling gezet is, wordt ook in Bel gië mei aandacht gevolgd: De „Independance Beige" bevat een uitvoerig artikel over deze aangelegen heid, van de hand van Paul Henen, den voorzitter van den Belgischen Persbond. !>e schrijver wijst op hot belang der kwestie, daar hier sprake is van een principicele aangelegenheid. Zij brengt, zoo schrijft hij, de vrijheid van meeningsuiting en de persvrijheid, de hoeksleenen van de democratie, van de beschaving en van den vooruitgang, in het geding. Onze Noorderburen heb ben dit niet over het hoofd gezien. Do kracht, waarmede zij in het onderha vige ecval reageeren, is een duidelijk bewijs, dat zij zich volkomen reken schap geven van hetgeen cr op het spel staat. De journalist kan zich, evenals de ge neesheer en do prioster, beroepen op het beroepsgeheim Hot is een waarborg voor pers\rijheid en een onmisbare voorwaarde voor het tot uitdrukking brengen van de waarheid. De schrijver wijst dan tenslotte op de noodzakelijkheid, dat het beroepsgeheim van don journalist, waarover de wet in België, evenals In Nederland zwijgt, wet telijk vastgelegd wordt Gift van H.M. de Koningin Het heeft Hare Majesteit do Koningin behaagd een gift beschikbaar te 6tallen als Haar bijdrage in do opbrengst van don „Piot Hein" Kalender ten bate van de Redding Maatschappijen Hoezeer de sympathieke gedachte van Prins Bernhard in veler harten warmen weerklank haeft govondon, blijkt duide lijk uit hot bijzonder groote aantal reeds bcstoldo Piet Hein Kalenders. 's-HEEBENBERG, 16 Dec. Gisto- avond omstreeks zeven uur is een schuur afgebrand bij do boerderij van den landbouwer Borkus, te Kildor. No- gen runderen konden worden gered, ter wijl honderd kippen in de vlammen om kwamen. De vermoedelijke oorzaak is kortsluiting. Verzekering dekt de schade •s-GRAVENHAGE, 16 Dec. Het reis- plan van Hr. Ms. Politiokruiser „Jan v. Brakel," die, onder bevel van den luit. ter zee le klasse Jhr. N. J. C. Versluys, van Den Helder naar Curasao zal vor- trekken, luidt als volgt: Dinsdag, 11 Januari vertrek van Den Helder. Maandag, 17 Januari aankomst te Lis sabon. Dinsdag, 18 Januari vertrek van Lis sabon. Woensdag, 26 Januari, aankomst te St. Vincent. Vrijdag, 28 Januari vortrek van St. Vincent. Woensdag 9 Februari aankomst te Port of Spain. Donderdag, 10 Februari vertrek van Port of Spain. Zaterdag, 12 Februari aankomst te Cu racao. Door de Beschwerde Senaat van het Patentamt in Berlijn werd op 14 De cember 1.1. het, ook in Nederland thans fel omstreden, Singmastcroctrooi defi nitief afgewezen, op grond van de be zwaren, welke door twaalf fabrieken op kunstzijdegebied waren ingediend. Dit is het bekende octrooi betreffende het matteeren van kunstzijde met TiOs, dat in Nederland werd overgono- men door de Hollandsche Kunstzijde Industrie op grond waarvan de H.K.I. thans processen voert o.a. mot de Ny- ma. Rhodiaseta en Snia Viscosa. Ook in Nederland wordt o.a. door bo vengenoemde firma's thans een nietig heidsactie tegen dit Ncdcrlandsch oc trooi Singmaster ingesteld, resp. ge voerd. 's-GRAVENHAGE. Vergadering van 16 December. Geopend 1.00 uur. Voorzit ter Mr J. R. H. van Schaik. Voortgezet wordt de behandeling van hoofdstuk VI (onderwijs, kunsten cn wetenschappen) der rijksbegrooting voor 1938. Bij afd. IV (nijverheidsonderwijs, voortzetting van hot debat in de mid dagvergadering van gisteren) betreurt de. heer Am el ink (A.R.) de omzet ting van 3-jarige nijverheidsscholen in 2'jarige. Spr. wijst op ongewenschte ge volgen daarvan. Voorts wijst spr. op het voordeel van een goed geregeld leer- lingensteisel. De minis'cr voere dien aangaande besprekingen met de organi saties. Spr. vestigt 's ministers aandacht inzonderheid op het advies van den Hooeen Raad van Arbeid aangaande de vakopleiding. De,heer Posthuma (Chr. Dem.) wijst op de groote beteekenis van goed nijverheidsonderwijs voor breede laeen der bevolking. De daarop verkregen be zuinigingen gaan ten koste van de min der gegoeden. De omzetting der 3-jari- ge nijverheidsscholen in 2-jarige hoeft ook spr.'s instemming niet. Het Is een eerste eisch van christelijke-sociale po litiek, de breedo massa zooveel mogelijk voor te bereiden voor den strijd des le vens. De minister van onderwijs, kunsten cn wetenschappen, de heer S 1 o t e m a- kerde Bruine, zegt dat er geen on recht is gedaan aan oude leeraren bij het amhach^onderwijs. Spr. zal niet ver langen dat een school met overwegend Roomsche leerlingen, op Allerhoiligen onderwijs zal geven, maar in het alge meen moet er in zulke gevallen een be paalde reden zijn. Spr. vestigt do aan dacht op do voortdurende toeneming van het aantal meisjes-leerlingen van nijverheidsscholen cn van bet aantal leorlingon der landbouwhuishoudscho- len. Do verkorting van d»n cursus op de ambachtsscholen gaat buiten don toe latingsleeftijd om Er blijkt 6toeds meer behoefte te bestaan aan arboidors die qualiteitswork laveren. Daarmede wordt bij hot nijverheids onderwijs rekening gehouden. Spr. vindt het verkeerd, het avond-nijver heidsonderwijs tegen te werken. Allen die het goed mecnen met onze jongens, hehooren daaraan hun steun te geven. Gelukkig worden er ook in die richting maatregelen genomen. Het avondpraktijkonderwijs trouwens heeft zeer groot nut Geeft men den ioneons gclogcnhoid, in hot bedrijf to werken on 's avonds do practijk met theorie aan to vullen, dan bewijst men hun eon weldaad, ook in psychologisch opzicht. Spr. zegt dat do industrie trou wens ook aan 2-jarige nijverheidsscho len met leerlingstelsel en avondonder wijs de voorkeur geeft. Het leerlingstelsel zou nchtoruitgaan, zoo wordt gezegd. Doch dit komt alleen voor bij do typografen. Zoo zijn leer- Als bljzondoro golagonhoid blodon wij aan: Een zoor mooie, moderne slechts M. 1,50 lang. in zwart go- pol. kast. Het instrument verkeert in bijna nieuwen staat en wordt mot vijf jaar garantio geleverd, franco huis AMERSFOORT ARNHEMSCHESTRAAT. lingstolscls weer Ingevoerd to Eindho ven. Delft, Gorinchem, Utrecht en In de motaulnijvcrheid. Spr. meent dnt het over hot gehcol bovredicend workt. In verschillende plaatsen zijn cr voortref felijke regelingen in samenwerking mei ambachtscholen. Hior ligt ook een taak voor do bedrijfsradon. KONINKLIJK BEZOEK AAN DE KUNSTZAAL BENNEWITZ •s-GRAVENHAGE, 16 Dec. Heden ochtend bracht H.M. de Koningin een bezoek aan de tentoonstelling van schil dorljen door mevrouw Pavno Best-van Rees, welke gohondon wordt in kunst zaal Bonnewitz alhier. K ANTON GERECH1 Het schoolverzuim te Spakenburg EEN landbouwor to Callenbrook bij Barneveld luid om zijn maïsveld eon omheining laten maken mot een spccialo bedoeling, zooals zijn ge machtigde hedenmorgen aan den kan tonrechter vertelde, en wol om de fazan- ton, welke zich in de omgoving van zijn maisveld bevonden, af te schrikken. Dus die schutting was een soort vo gelverschrikker, vroeg mr. Muller Mas- s. Pardon, een fazantcnverschrikker, zeide de zaakwaarnemer. Mr. Muller Massis kon niet begrijpen, dat de landbouwer last had van de fa zanten on het leek hom ook, dat do om heining voor een ander doel gemaakt was en dat het den landbouwer niet to doen was om fazanten schrik aan te ja gen, doch om deze te vangen. De zaakwaarnemer protesteerde hier ten zeerste tegen en verklaarde, dat er vele fazanten in die omgeving waren en de landbouwer de omheining niet had laten maken om deze schadelijke dieren te vangen. Een fazant behoort anders niet tot het schadelijk wild, aldus mr. Muller Massis. In de wet staat wel terdege, dat het schadelijk wild is. Dan hoeft U zeker eon oude druk van hot wetboek, als u eon nieuw op slaat, zult u hot misschien kunnen vin den. Een jachtopziener werd als getuige ge hoord en deze was van meening, dat hot geheele maisveld met de'omheining uitsluitend aangolcgd was om fazanten te vangen. Getuige had het geheel goed bekeken en hij had den indruk gekregen dat zijn gedachte absoluut waar was. Het duurde evenwol niet lang of getuige kreeg de gelegenheid van achter een heg te zien, hoe de 1'andbouwor, dio ge- hol pon werd door zijn knecht een twee tal fazanten trachtte te vangen. De die ren wareti in het veld gekomen en wel door een open gedeelte in de omheining. Getuige zeide, dnt dit de val was, als de dieren daar doorhoen waren gokomen, dan was 'n ontvluchtingspoging vruch teloos. Toen nu op dien zekeren dag de beide fazanten in het maisveld waren, haddon vordachto cn zijn knecht een achtervolging ingesteld, welke ovonwel tot niets leidde. Op het laatsto moment wist één dor fazanton nog juist te ont snappen. Een ?.n'e getuige, do knoc.ht van don landbouwer, vorklaardo, dat hot maiavold niet was gomaakt om fazanten te vangen on dat zulks ook nooit geschied was. Mr. Mullor Massis maakte gotui- ge erop attent, dat hij eonigon tijd golodon een schriftelijke verklaring had afgelegd, wclko gehocl in strijd was met hetgeon hij nu hior zeide. Donk u or vooral aan, dat u onder eede staat, zoo zcldo do kantonrech ter. De zaak werd hierna geschorst teneinde don laatston gotuigo, don Inndbouwersknccht, de gelegenheid to geven zijn geheugen eens „op te frisschen", aldus de kantonrechter. Na een uur werd de zaak voortgezet en de getuige wederom gehoord. Denkt u er nu aan, dat u nog steeds ondor eedo staat en niets anders dan de waarheid zegt, zoo waarschuw de de kantonrechter. Getuige was in dat uur tot een gohoel ander inzicht gekomen en zeide nu, dal hij wl9t, dat er wel eens fazanten go- vangen waren. Of hot nu do speciale bedoeling van don landbouwor was go- wcest om eon fazantcnval van het mals- vold te maken, wa9 hem niet bekend, hij kon zich tonminsto niot herinneren zich in dien geest te hobbcn uitgelaten. Getuige was oon beetje hang ge maakt en had daarom een andoren uit leg aan hot geval gegeven, zoo zeido hij. Hot O.M., waargenomen door mr Klein, was van oordeel, dat hier wel degelijk sprake was van oon fazan tcnval en leidde dit af uit do feiten Dat het eeno gedoolto van het maisvold was opongolaten cn dus als toegang voor do fazanten moeat beschouwd worden, achtte spreker het grootste bewijs en er dus geheel geen sprake was van to goe der trouw hebben gehandeld, zooals ver- dnehte's zaakwaarnemer had gezegd. Mr. Klein vroeg een straf van f 30 te vervangen door 10 dagen hochtenia voor het hebhon van een fazantonval on f 15 subsidiair 5 dagen voor hot grijpen van con fazant. De zaakwaarnemer van verdachte hopleitto clementie, dc kantonrechter was do mecning van don ambtenaar toogedaan en veroordeelde verdachte voor hot eerste feit tot 20.subs. 10 dagen en voor hot laatsto tot 10. suhs. 5 dagen. Geen kleeren? Spakonburg on schoolvorzuim zijn synoniem. Herhaalde malen kwamen do laatste weken personen uit hot visschorsdorpjo op het kantongorecht en haddon zich to verantwoordon voor hot thuishouden van school van één of moordero kinde ren. Do cono maal was hot excuus mijn vrouw was ziek, of do jongon moestmeo naar zoo om den kost voor hot gezin te verdionen. Doch hedenmorgen zeide een vader van negen kinderen, dnt hij geen kleeren had voor het eeno kind om het nanr school to sturen. Do ambtenaar van hot O.M. vond het vreemd, dat hot kind wel vier dagen in oen week naar school kon en do ovorigo dagen niot. Dan moesten de kleeren gowns- schen worden, zoido de vader. En toen de veldwachter kwam kijken, stond hot kind bij do wasch- tobho te werken. Hot is onwil van u om het kind thuis to houdon. Het kind is nog leorplieh- tig en moet dus ioderon dag naar school. Mr. Klein hield rokoning mot de omstandigheden van verdachte on vroog 3.Conform den elsch word vordachto voroordcold. Wilde aufodiensfen Een tweetal Amsterdammers kwam hedenmorgen voor den kantonrechter wegens het onderhouden van een wil don autohusdlonst tusschen do hoofd stad en Arnhom. In Schorponzeel wa ren de chauffeurs bokourd. Beide ver- dacjiten zeiden, dat er zopjang nog geen uitspraak was gedaan, gereden mocht worden. Dozo toezegging was bon vanwege do pomeonto Amsterdam go- daan. Do nmbtonaar van hot O.M. zoi do, dat zij dan maar te Amsterdam moesten rijden en niot in de ompeving van Amersfoort, daar hior zulks niot ge oorloofd was. Eon andoro autobusondernemer, wo nende to Barneveld, had zich voor hotzelfdo feit te verantwoordon. Deze vorvoordo lederen dag een veertiental schoolkinderen boneden do 10 jaren naar do Goroformoerdo school to Bar- novcld. Het betrof hier geen vorvocr per auto bus, doch por luxe auto. Do auto was niet bnrokond op oen zoo groot aantal personen. De pojitio had goconstatcord, dat slechts vier volwasson jüorsonon in dozo auto konden en vordachto or steeds 14 kinderen moe vervoerde Het O.M. noemde dit con ergcrlijko onverantwoordelijkheid en cisrhto in hot totaal oon geldboete van 18 subs. 9 dagen. 16 December GEBOREN: Hondrika Bernardino, d. v H. B. van Koningebruggo en C. Drieönhuizon. Helen Mary, d. v. B. II. J. Callonbach en A. M. Tolsma, Wilhel- mina Alijda, d. v. J. Snijders en S. Mertz; Francisca d. v. W. A. van Kou- len en F. M. G. Willemsc; Mnrgje Christina, d. v. S. Visschor en H. C. van Burgsteden. OVERLEDEN: J. van IJken, 80 echtgcnoo4o van G. v. d. Bor; G. J. J. Niouhorg, 76 j., ochtgonoot van D. H. Knmpormon. ONDERTROUWD: J. Mathijsen on A. J. W. v. d. Hall; N van Empelen en W. F. van Dijk; H. Morren on M. van Essen; G. Morkenij en C. van Putten; W. Kriosels en A. Lankheet; II. J. J. van don Eshof on M. J. .1. Snijders. GETROUWD: E. Kroon cn G. Alphen OMREKENINGSKOERSEN Oft Niet off, 15 Dec. 16 Dec. Londen 8.09 8.09 B®r,Un 0.72.50 0.72.52 Pa'U® 6.12 6.11 Broaeel 30.60 30.58 zurich 41.63 41.60 Kopenhagen 40.15 40.15 Stockholm 46.35 46.40 Orio 45.20 45.20 New Vork 1.80 1.80 Praag 6.37 6.34 Medecrod door de R'damache Bnnkvcrcen De Heer on Mevrouw SCHILD—SPAN geven hiermede kennis van do geboorte van hun Zoon ROB. Amersfoort, 15 Dec. 1937. Leusdcrweg 278. Heden overleed plot seling tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Echtgenoot, Va der, Behuwd- cn Groot vader, de Heer WILHELMUS BERG, in den ouderdom van 57 jaar. Amersfoort: P. BERG—ROMEYN. Utrecht: C. A. BERG. C. A. BERG— IMMIKHTJIZEN Amersfoort: W. J. KLIJNSTRA— BERG. J. G. KLIJNSTRA. W. BERG. L. BERG. Amersfoort, 15 Dcc. 1937 Puntcnburgerlaan 77. De teraardebestelling zal plaats hebben Za terdag 18 December op de Begraafplaats „Rust hof" te Amersfoort. Vor trek van ihet sterfhuis des middags 12 uur. Steenhouwerij R. VAN DIJK Arnhemscheweg 6 Tel. 405 VOOR 20 CENT met Uw duo-enoel NAAR AMSTERDAM... maar dat gaat alleen op een D.K.W. van HUIB HOLSTEIJN. Vraagt inlichtingen. is nog steeds de Utrechtsche speciaalzaak voor thee Een goede thee voor 25-27 ets. p. ons Een betere 31-35 De fijnste 45-54 (Ook bij vele winkeliers verkrijgbaar)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 3