EEN TECHNISCHE PROEFVAART OP DE NOORDZEE. Het voor Zuid Amerikaansche rekening op de werf «De Klop» te Sliedrecht gebouwde m.s. «Farrapo» heeft Woensdag zijn technische proefvaart gemaakt op de Noordzee. Een kijkje aan boord tijdens het nemen van de snelheidsproef vanwege het scheepbouwkundig proefstation uit Wageningen De minister van Defensie, Z. Exc. J. J. C. van Dijk woonde Woensdag te Naarden het défilé van het regiment motor-artillerie bij, dat zijn tienjarig bestaan herdacht Twaalf ton aan oude rijwielplaatjes zijn Ingezameld ten behoeve van de vereeniging tot bevordering der belangen van t.b c-patiënten Twee typische huizen aan de Reguliers gracht, hoek Keizersgracht te Amster dam, dateerende uit het eind der 17de eeuw, zijn thans geheel gerestaureerd Te Soerabaja brak brand uit op Wonokromo. In de petroleum installatie van de B P.M. De astaltplant had vuur gevat, dat een dreigend aanzien kreeg door de aanwezigheid in de nabijheid van benzine. Met groote moeite kon de brand geblucht worden, waarbij een tropische regenbui meehielp Het havenbedrijf van Delfzijl groeit steeds en weer zijn er plannen tot uitbreiding, waarover reeds met bevoegde instanties geconfereerd is De verkiezingen in Rusland. Een kijkje in een der stemlokalen te Moskou tijdens den verkiezingsdag it regiment mo tor-artillerie te Naarden herdacht Woensdag zijn 10-jarig bestaan, bij welke gelegen heid aan het regi ment 8 bazuinen met fanions wer den aangeboden Er was te Belgrado aan het station een geestdriftige menigte tegenwoordig, om de aankomst van den Franschen minister van Buiten'andsche Zaken, Yvon Delbos bij te wonen De weg van den Japanschen opmarsch naar Nanking wordt geteekend door de ontzettende verwoestingen als gevolg der hardnekkige gevechten. Steden en dorpen zijn platgebrand en in puin geschoten, waarvan hierboven een suggestief detail De echtgenoote van den burgemeester van Amsterdam, mevrouw C. de Vlugt Flentrop, bezichtigde Woensdag de tentoonstelling van en van een der scholen in de hoofd stad vervaardigd

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 4