LAATSTE PARTIJ DOOR EUWE GEWONNEN Kinderhoekje HET HELSCH COMPLOT Match behoort tot het verleden Velox zegeviert wederom Den Haag weert zich kranig „Denk en zet" len NEDERLANDSCHE RECORDS ERKEND Scherpenzeel als jachtterrein Moderne jonge menschen AMERSF. KUNSTHANDEL „ONDER AAN DE BERG" Doodelijk ongeluk te Hilversum Het groene oog van Baa-al Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 17 DECEMBER 1937 Om het wereldkampioenschap Onze landgenoot won voor de eerste maal met zwart Eindstand 17£-12£ ROTTERDAM, 16 Dec. - De 30ste en tevens laatste partij van de match tusschen dr. M. Euwe en dr. A. A. Aljechin, welke hedenavond in de Diergaarde werd ge speeld, is door dr. Euwe ge wonnen. Dr. Aljechin gaf n.l., nadat de veertigste zetten gedaan waren, na eenig beraad de partij op. De match is dus geëindigd in den volgenden stand: Dr. M. Euwe: 12^ punt, met 6 gewonnen partijen; dr. A. A. Aljechin, 17^ punt, met 11 gewonnen partijen. 13 partijen zijn in remise geëindigd. Met kennelijk gemenede gevoelens bekeek dr. Euwe omstreeks den 25sten zet zijn prachtige stelline en het was, alsof hij wilde zesden. „Hoe is 't moaelljk, de dertigste partij, de d e r t i g s t e". En het werd steeds beter. Ten slotte kon het aan geen twijfel meer onderhevig zijn: dr. Euw'e zou zijn eerste overwinning met de zwar te stukken in de laatste partij behalen. Wel scheen het nog even, dat dr. T\E recordcommissie van de K.N. LJ A.Uheeft de volgende presta ties als Nederlandsch record erkend: DAMES: 4 X 100 meter estafette in 484 sec., gevestigd door de nationale dames- ploeg. beslaande uit mei E. G- Koning. C. G. ter Braake. F. EKoen en A> E. C. de Vries, op 8 Augustus 1936 te Berlijn. HEEREN: 4 X 100 meter estafette in 41.3 sec gevestigd door de nationale ploeg, bestaande uit T> A. Boersma, W. van Bevercn. C. D. Berger en M B. Osen- darp. op S Augustus 1936 te Berlijn 3000 meter hardloopen in 8 min 48 sec., gevestigd op 29 Juni 1937 te Wee- nen: door S CPetit. Op te merken is. dat Petit's tijd 8 min 39-6 sec., gevestigd op 11 Juli 1937 te Stockholm, reeds als Neder landsch record is erkend. Aljechin de partij zou laten afbre» ken, doch hijzelf zag daarvan spoe dig het nuttelooze in en veront schuldigde zich later 'hiervoor op innemende wijze. Het moet voor onzen landgenoot een bijzonder groote voldoening zijn, dat deze laatste vijf partijen (waarvan Alje chin in zijn korte toespraak overigens geheel terecht, opmerkte, dat zij weinig doel hadden), zijn gespeeld. Zij zullen niet hebben nagelaten, zijn zelfbewust zijn te versterken en hem de toekomst met vertrouwen tegemoet te laten zien Het zou misschien wat eigenaardig zijn geweest, als deze match zonder een enkele formaliteit zou zijn besloten, doch indien rnen overweegt, dat Vrij dagavond in het Carltonhotel te Am sterdam een slotbanket zal worden georganiseerd moet de herhaling der huldiging van dr Aljechin na beëindi ging dezer zitting wel wat overbodig worden geacht. Opnieuw brachten vele sprekers (de heeren Levenbach. mr Oskam, alsmede de heeren R. J. van Trotsenbug en A. de Bruin) de hijzondere eigenschappen dpr beide helden naar voren en op nieuw werden aan beide tegenstanders en hunne echtgpnooten ki'ansen en hlnpmen uitgereikt De gastvrijheid van Rotterdam, voor al van het Rotterdamsche Nieuwsblad, werd geroemd, ook door dr. Aliechin; dr Eu we wees vooral op de groote pro paganda voor het schaakspel door deze match en daarna behoorde ook deze conventie weer tot het verleden. TAFELTENNIS Barna I komt opzetten in de eerste klasse Voor de eerste klasse in de Utrecht- sche Tafeltennis-competitie zijn 2 wed strijden verspeeld, waarvan er een met een verrassende uitslag de aandacht vraagt. Het waren do vvedstrijden Bar na IA'foort I en Velox IQuick II beide wedstrijden eindigden in een 8—2 overwinning voor de thuisspelende ver- eeniging. Amersfoort 1 leed hiermede haar eerste nederlaag, terwijl Velox door haar overwinning ongeslagen den kop heeft genomen in de eerste klasse. Deze groote nederlaag van Amersfoort hetwelk nog ongeslagen was, valt ons in bijzondere mate tegen. Niet zoo zeer nog de nederlaag doch de wijze waar op de partijen verloren gingen. Amers foort had weinig in te brengen. Men diene evenwel met dit team rekening te houden want Schild c.s. zullen den moed niet laten zakken en zeker trach ten deze nederlaag in Amersfoort to revancheeren. Door deze nederlaag moest Amers foort I de eerste plaats prijs geven. Barna I—Amersfoort 1 82 ButselaarMerkcns 01 Kleene—v. Leersum 10 ButselaarSchild 01 HubertsMerkus 10 Butselaarv. Loersum 1—0 HubertsSchild 10 KleeneMerkus 1—0 Huberts—v. Loersum 10 KleeneSchild 10 Dubbelspel: Kleeno/Huherts—Merkuê/Schild 1—0 De stand in de eerste klasse onder ging eenige veranderingen en ziet er thans als volgt uit: Velox 1 S 3 0 0 6 22- 8 Barna 1 2 2 0 4 20—10 Amersfoort 1 3 2 0 4 1$1-2 UT.T.C. 1 3 2 0 1 4 1315 Barna 2 3 1 n 2 2 10—15 Quick 2 3 1 0 2 2 12-18 Quick 1 3 1 n O 9 10-20 Zeist 1 3 0 0 3 0 8-22 Zuivert den mond. Een eervolle nederlaag tegen het sterke Dusseldorf met 34 's-GRAVENHAGE. 16 Dec. Het was een prachtige, snelle wedstrijd, die gisteravond op de Haagsche Kunstijsbaan werd gespeeld en waarbij Den Haag een eervolle nederlaag tegen de sterke ploeg uit Düsseldorf loed. Met 43 (00, 11, 32) verloren de Hagenaars en deze cijfers zijn geenszins geflatteerd, want had Don Haag in het begin van dpn derden speeltijd niet even een inzinking gehad, dan had een gelijk spel. ja misschien een over winning niet uitgesloten kunnen zijn. Het grootste aandeel in dezen gunsti- gen eindstand hebben wel Moony en van der Flier gehad. Moony, die alle Haagsche doelpunten maakte en van der Flier, die bewees, in hef doel zijn luiste plaats te hebben ge vonden en vele van de heftige Duitsche aanvallen met succes wist te keeren. De zaal was tot de laatste plaats bezet. SCHAKEN Een 100 zege op het derde team van Hilversum 3 In een onbevredigenden eenzijdigen wedstrijd sloeg Denk en Zet II gister avond, voor de 4e kl. van de S.G.S., de Arb. Sch.club „Hilversum III met 100 De oorzaak van deze nederlaag moet ge zocht worden In een totaal gemis aan theoretische kennis en begrip „schaken" bij de Hilversummers. De afgebroken partij uit den wedstrijd Denk en Zet III—Mat II (Utrecht) werd \erloren door Denk en Zet. De einduit slag wordt hierdoor 55. GROOTMEESTERS SPELEN SIMULTAAN AMSTERDAM, 17 December. Op 20 December zullen de vier grootmoes Iers Eliskases (Oostenrijk), Fine (Veree nigdo Stalen), Flohr (Tsjecho-Slowakije) en Keres (Estland) in 'het Muzieklyceum te Amsterdam een simultaan-séance ge ven, waarbij iedere grootmeester min stons dertig borden voor zijn rekening zal nempn. De bruto-opbrengst van deze sóanco welko georganiseord wordt door de bladen „Denksport" en „Kleine Denksport,, komt geheel ten goede aan „Liefdadigheid naar vermogen". Voor de genen, die een partij winnen of remise spelen zijn prijzen beschikbaar gesteld. Algemeen leider en scheidsrechter voor niet uitgespeelde partijen is de Neder- landsche schaakkampioen Landau. AMERSFOORT 24 December. Hooglandscheweg 44. Verkooping van planken en houtsoorten. 11 uur v.m. 28 December. Concordia. Verkooping landb. woning Lageweg 63: heerenhuis van Persevnstraat 12; woonhuizen Van Bemmelstraat 61 en Soesterweg 63, 64 en 65. EEMNES 23 December. Koffiehuis J. van We gen aan de Wakkerendijk. Verkooping wei- en hooiland 11 uur v.m. OMTREK Er worden wel minder konijnen en hazen dan anders, doch zeer veel fazanten geschoten SCHERPENZEEL. Vanouds is Scherpenzeel met zijn achter bosschen en houtwallen verscholen boerderijen een zeer begeerd jachtterrein. De af wisseling van bouwland en weide, houtwallen en bosschen met meest een overvloed van voedsel waren bevorder lijk aan het voortduren van een be hoorlijken wildstand. Het verlies in den jachttijd werd door sterke verme nigvuldiging in de zomerdagen meestentijds weer ingehaald. In 1937 schijnt dit niet het geval te zijn. Op de jacht, ook drijfjachten, worden zeer weinig hazen en konijnen geschoten Voor de laatstgenoemde ligt de verkla ring zeker wol grootendeels in het feit, dat steeds meer vergunningen tot het dooden van schadeliik wild de ko nijnen worden hiertoe gerekend wer den afgegeven; voor de hazen geldt dit echter niet. daarvoor moeten ander* oorzaken bestaan liet aantal fasantpn daarentegen Is ook dit jaar groot. Eens werden op een drijfjacht door een vier tal jagers bijna honderd fasanten ge schoten Zoowel aan de Noordzijde van den Rijksstraatweg, van Groot Vlae- tuin en Breehocf tot Wolfswinkel en Breeschoten. als aan de Zuidzijde daar van, van Davelaar tot Ravenhorst en Engelaar. komen deze fraaie dieren veelvuldig voor. Zoodra zulks nnodifc Is. worden zij gevoederd Grof wild komt zelden voor, dit najaar werd een reebok buitgemaakt. Daar er. behou dens de ontginningen op Gooswilligen hier nog weinig verandert, zal Scher penzeel In de naaste toekomst nog wel een heerlijk jachtterrein blijven. CHR. NATIONALE ACTIE TE BARNEVELD BARXEVELD. In oen ïlhier gehouden vergadering is besloten tot het oprich ten van een Provinciale Organisatie van dp Christelijke Nationale Actie, waarbij r'w provincie in drie districten wordt verdeeld, te weten de Noord-Veluwe, ce Zuid-Vcluwe en Zuid-Gelderland. Binnenkort zullen hestuursVêrklezin gen gehouden worden en zullen de Kies verccnlgingen en Commissies van Actie worden opgericht. De partij, die naar men weet prof. ITugo Visscher tot voor sitter heeft, wil zich richten naar do ba ginselen zooals Groen van Prinsterer die uitdroeg en tot het belilden en be 'even van de belijdenis der Hervormde 'pzindheid vinden hun keus bij de WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Rookvlceschsneetje Hak 1 ons rookvleesch fijn, en 2 hard gekookte eieren, vermeng ze met elkaar, en zorg dat de eieren zeer fijngehakt zijn. als kruimels; doe op 4 sneetjes be boterd geroosterd brood een laag rook vleesch met ei, en hierover wat mayon naise. VOOR DE MIDDAGTAFEL Koolraapstamppot. Gebraden versche worst. Karnemelksche pap. HET MENU VOOR ZONDAG VOOR DE KOFFIETAFEL Gevulde aardappeltjes Fruit een fijngehakt uitje in 2 eetle pels boter, roer er een ei door, verder 2 sneetjes brood in melk geweekt zonder korstjes, wat peper en zout en 100 gr. fijngehakte ham. Neem 8 groot geschil de aardappelen, snijd er een dekseltje af. hol ze van binnen uit, en vul ze met het mengsel, doe het dekseltje er weer op en schik ze naast elkaar in een vuur vast schaaltje. Giet er twee kopjes melk over heen en laat de aardappelen in den oven gaar stoven met deksel op hot schaaltje ca. 1 uur. af cn toe bedruipen. TOOR DE MIDDAGTAFEL Ossenstaartsoep. Kalfsborst (gevuld). Doperwten. Aardappelen. Custard met aardbeien. Bereiding: Doe de aardbeien uit het blik en zeef het vocht voor de saus. Kook gewone Custardpudding met 1 ei er door. Doe de helft in een omgespoel- den puddingvorm, leg hierop de aard- heien. Giet er de rest over heen en na het storten de met sago gebonden saus. Vijftienjarige wielrijder in botsing met aanhangwagen van vrachtauto HILVERSUM, 16 Dec. Vanmiddae om half vijf heeft op de Kerkbrink al hier een doodelijk verkeersongeluk plaats gevonden. De 15-jarige B. de J„ wonende van Ostadelaan alhier, reed per flets in ge zelschap van een meisje en kwam door niet opgehelderde oorzaak in botsing met den aanhangwagen van een vracht auto. Hierdoor sloeg zijn stuur tegen dat van het meisje. De jongen kwam te vallen en bleek een schedelfractuur te hebben opgeloopen. Het ongeluk Is vriiwel zeker aan een noodlottigen samen loop van omstandigheden te wijten. Het slachtoffer is naar het Dia- conessenhuis vervoerd, alwaar hij zonder tot kennis te zijn gekomen is overleden. UTRECHTSCHEWEG 36-38 Direct over het spoor - Tel 1758 MA IS TEVgEPEN... Wet is rijpe Star Tabak 123. Nu U'fls het nog maar een kleinig heid om Jet uit haar moeilijken toestand te bevrijden De dokter wierp haar een van de lianen toe. zoodat Jet zich daar langs kon laten zakken. Maar toen dokter Bergman omkeek, deed hij een verschrik kelijke ontdekking. GEMEENTERAAD VAN SOEST SOEST. De raad dezer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Dinsdag 21 Dec. a.s. te 10 uur. De agenda van 11 punten vermeldt o.m. de behandeling der begrooting 1938. DE BAARNSCHE BEGROOTING BAARN De Raad dezer gemeente is in openbare vergadering bijeen ge roepen op a.s. Woensdag, 22 December n.m. 2 uur ter behandeling o.m. vau de gemeentebegrooting Zoo noodig za! er ook des avonds en op Donderdag- en Vrijdagavond worden vergaderd. 124 Tusschen het hooge geboomte be woog een groote staart bezet met scherpe j punten. Het leek warempel wel de staurl van een draak. Vooruit, schreeuwde de dokter, maak dat Je wegkomt. En iedereen zette het op een loopen. FEUILLETON Vrij naar het Engelsch door ANNIE S. SWAN SOI „Tegen mij? Dat doet me plezier," zei za met een glimlach. „Wilt u niet gaan zitten? Er zijn wel is waar maar twee stoelen, maar ik zal op dit krukje gaan zitten." „Cummie," zei mr9. King streng, „je hebt gehuild. Proheer het maar liet te ontkennen, maar vertel me onmiddel lijk wat er aan de hand is Geneer je maar niet voor miss Harman Die is een evengoede vriendin van je, als ik Alice had ondertusschen de eenvoudi ge details van het schamele kamertje in Zich Opgenomen en haar hart werd van een groot, begrijpend madelijden ver vuld. „Het is niets, alleen maar, dat iemand me teleurgesteld heeft." „Vertel het me, Cummie," zei mrs. King, terwijl zij zich vriendelijk voor over boog. „Het gaat om een sommetje geld, zoo klein dat het eigenlijk niet de moeite waard is er over te praten. Ik heb wat geld geleend aan iemand, aan wien ik dacht, dat ik het gerust kon doen en nu krijg ik het niet terug en ik weet niet goed, waar ik het geld voor de huur vandaan moet halen. Maar kom, het zal wel ergens vandaan k.imen,' voegde zij er opgewekt aan toe." Dot doet het altijd. Kijk niet zoo somhor. mijn lieve mrs. King en vertel me liever eens wat van de jongens." „Cummie, heb je werkelijk weer geld durven uitleenenl Hoor nou toch eens aan, Alice, hoewel ze zelf haast niets heeft, probeert deze goede ziel altijd nog anderen fe helpen, die er dikwijls veel beter aan toe zijn, dan zijzelf. En Je '.iet het rpsuliaat Wat moeten we met haar doen? „Haar zoo gauw mogelijk vertellen, waarvoor wij gekomen zijn," zei Alico met schitterende oOgen. Mrs. King deed dal zoo kort en bon dig mogelijk en voordat miss Cummings tijd had om te antwoorden, ging Alice verder. „U zoudt niet veel te doen hebben. U moet alleen maar voor een nogal eigen zinnige jongedame zorgen en trachten haar in bedwang te houden, en dus hoop ik maar dat u wilt komen om mij een plezier te doen. maar voornamelijk om mrs. King gerust te Btellen, die er van overtuigd is, dat er. zonder u, ze ker iets met me zal gebeuren." De kleine gouvernante zat heel stil, met haar handen in haar schoot ge vouwen en zei geen woord. Alice vatte haar stilzwijgendheid als aarzeling op. „Ik zal u goed betalen vijftig pond per jaar en nog andere dingen, die we later wel samen zullen bespreken en als u geïnteresseerd bent in arme men schen, waar ik niet aan twijfel, kunt u me helpen, want dr. ""uthrie heeft me beloofd van den winter veel werk voor hem te doen te geven. Maar ik zou u voornamelijk voor de gezelligheid in huis willen hebben en ik zal mijn hest doen, u gelukkig te maken Mrs. King zal u wel mijn gebreken zeggen." „Die heeft ze niet, Cummie", viel mrs. King hartig in, „behalve een ongekend verlangen om veel te goed cn te vrien delijk voor iedereen te zijn, dus ik hoop, dat je, om ons allen te plezieren, naar haar toe wilt gaan „De Heer hooft u dit ingegeven", mompelde het vrouwtje fluisterend. „Is het echt waar? Vanochtend nog dacht ik. dat God mij verlaten had. Alles leftk donker. De raak, dio altijd mijn bor duurwerk kocht, is opgeheven en ik heb tot nu toe geen andere kunnen vin den. Alles scheen tegen mij to zijn. Maar bent u er zoker van, dat ik voor zoo'n verantwoordelijke positie geschikt ben?" „Daar sta ik voor in, Cummie". merk te rnrs. King op. „Ik kan u niet zeggen, hoe dankbaar ik u ben. Als u zelf oud en door zorgen gekweld was, God geve, dat dat nooit gebeurt, zoudt u weten, wat u van daag gedaan hebt. Ik zal heel graag komen, maar ik wil niet zoo veel geld aannemen dat zou niet goed zijn, want zooveel verdien ik niet. U kunt het allemaal behouden en God zegen* u, dat u aan een vrouw gedacht hebt. die verdiende vergeten te worden." „Oude vrouw! Hoe oud ben je in ja ren. Cummie? Je ziet er nog net zoo uit, als loon Je me alles leerde, wat ik nu weet, in het oude schoollokaal te Colinton." „Ik ben vijf en zevenlig", antwoordde zij en haar blik dwaalde bijna angstig naar Alice, alsof ze hang was. dat die haar te oud zou vinden. „Wanneer kunt u komen, miss Cum mings?" vroeg Alice, bijna kortaf „Ik heb ~u bijna onmiddellijk noodle. Kunt u vanavond om zes uur klaar zijn. dan stuur ik het rütulg om u te halen." Zoo werd alles afgesproken en toen ze het huis verlieten, wendde Alice zich met een bevredigende uitdrukking op haar gezicht naar mrs. King. „Ik dank u hiervoor en voor alles heel hartelijk. U hebt me geholpen om tenminste een goed begin te maken Zelfs ik gevoel mi'n hart edelmoedig kloppen, terwijl ik toch zoo weinig ge daan heb. Hoe moet u zich dan wel ge voelen, die slecht6 leeft om het iedereen aangenaam te maken?" HOOFDSTUK XXV Waar de schaduw lag Ongeveer om vier uur dien middag reed Alice naar het huis op het George Ploin. Een elgonaardiggevoel ovei mees terde haar, toen zij voor de bekende deur uitstapte. Want het was nu absoluut haar tehuis, waar ze mee doen kon. wat zij wilde. Het ontbrak haar niet aan een hartelijk welkom. Bij de open deur stond Christina Caldwell, een keurig net figuurtje in een goedzittende, zwar te jurk met een kort. geplooid schortje, waardoor zij zich van de rest van de huishouding onderscheidde Want Christina was voor haar trouwe dien sten gepromoveerd. Ze was nu miss Harman's eigen meisje, met zulke ge makkelijke plichten, dat zij ze bijna verachtte, alhoewel zij ze hSerlijk vond. Er stonden tranen in haar oogen. toen zij op haar meesteres toeliep om haar van haar mantel en handkoffertje te ontlasten, want voor Christina waren zelfs die weinige dagen van scheiding bijna ondragelijk geweest Alice glim lachte tegen haar en stak hartelijk haar hand uit, blij dat vriendelijke gezicht weer te zien. dat er zooveel toe bij droeg om haar een Idee van een eigen thuis te geven ..Hier ben ik weer. Christina en dit keer blijf ik voor goed." „Ja. miss. dat heb ik al den heelen dag tegen mezelf gezegd", antwoordde Christina, terwijl ze opzij ging om haar meesteres binnen te laten gaan. Daar stonden drie nieuwe bedienden om haar te verwelkomen, een flinke kokkin van middelbaren leeftijd, een vriendelijk dienstmeisje en een ernstige jongen Ze waren blijkbaar verheugd haar te zien, wat Alice prettig aandeed en ze keek met een zucht van tevredenheid om zich heen „Wat ziet alles er keurig uit", mom pelde zij onwillekeurig, „Het is allemaal schoon, miss", merk te de kokkin critisch op. „Ik heb nog nooit iemand zoo zien werken als Chris- tino en ze hoeft ons nu allemaal aan gehouden." Uit den toon. waarop zij dit zei, bleek dat er nu tusschen de leden \an de huishouding de beste verstandhouding bestond. „Ik dank jullie allen voor Jullie vriendelijke belangstelling en ik hoop, dat wij samen een prettigen winter zul len hebben", zei ze. terwijl ze de kleine bibliotheek binnenging en de deur ach ter zich sloot De bekende kamer, waar zooveel ge denkwaardige gebeurtenissen plaats ge vonden hadden, was precies zooals zij haar verlaten had. De hooge stoel stond alleen, inplaats van voor het vuur, tegen den muur, maar in haar verbeelding zag zij de groote, magere gestalte erin, die zij zich nog zoo goed herinnerde Ze was er zich zelfs van bewust, heel dicht bij de ongeziene dingen te zijn. toen een zachte klop op de deur haar stoorde. Het was Christina met een theeblaadje ..Kom binnen. Christina en laten wij «amen eens praten. Wat ziet het er alle maal netjes en gezellig uit. En ben je b 11j met wat er gebeurd is?" ..Natuurlijk, maar we hadden nooit iets anders verwacht Wat een brutali teit van die menschen. Ze moeten zich op het oogonbllk niet erg prettig gevoe len." „Ze hebben het gerechtshof verlaten, voordat de uitspraak gegoven werd en ik heb ze sindsdien niet meer gezien, als Je h*t tenminste over dr Ruthven en zijn vader hebt „Ja. die bedoel ik Ik heb hem gister avond door de velden zien loopen met een Jonge dame Dalgleish denkt, dat hij met haar gaat trouwen, dat had hij tenminste zullen doen. al6 hij het geld gekregen had „O, heb je Dalgleish onlangs nog ge sproken?" „Nee. mi6S. maar Jervis is hier twee maal geweest Ze heeft haar betrekking op de boerderij eraan gegeven en woont nu in hetzelfde huis als Dalgleish. Bij haar getrouwde zuster in de Causeway* side." „Wanneer i6 ze hier het laatst ge weest?" „Gisteravond. Dalgleish en Meikl® gaan samen trouwen, miss", zei Chris tina en haar aardige gezicht vertrok zicb in allerlei lachrimpeltjes, wat zoo aan stekelijk werkte, dat Alice niet na kon laten te glimlachen. „Werkelijk? Dus ze hebben mie's Dempster's raad als ernst opgevat Je schijnt er nogal pret over te hebben, Christina?" ..Ik lach me dood. als ik er aan deuk" antwoordde zij, niet in staat haar vroo- HJkheld te bedwingen. „En ze gaan een herberg beginnen op den Gilmerton Weg. Maar ik weet niet", voegde zij ernstiger aAn toe. „wat ze nu zull«n doen." (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 2