Kinderhoekje Voor Uw Kerstgeschenken U belt 1357 KROON-TAX Fa. M. R. N. OOSTERVEEN Grazige weiden DES DUIVELS PRENTENBOEK Sportterrein aan Rubensstraat G. G. VEENENDAAL'S Boek- en Kunsthandel K. v. K. Geldersche Vallei BEGRAFENIS VAN W. BERG Wij komen direct! RAADSAGENDA Automatiek „Germania" WAT ETEN WIJ MAANDAG? Langestraat 42 - Telef. 77 BURGERLIJKE STAND INGEZONDEN STUKKEN PREDIKBEURTEN Het groene oog van Baa-al Clgswdct 2c BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 18 DECEMBER 1937 Opvoering door Rotterdamsch Hofstad Tooneel in Amicitia DE Hollands-Che Moln&r hiet A. den Hertog en hij heeft den grrooten meester de kunst aardig afgeke ken. De kunst of het kunst je? Eerlijk ge zegd het laatste, vrees ik. Want het is allemaal maakwerk. Hoofdzaak is de goede vondst, sterk genoeg om volgens Jiet gebruikelijke procdé de comódie op uit te bouwen. De vondst van den Her- tog's laatste stuk: „Des Duivels Prenten boek" was werkelijk een vondst waar over de auteur zich in de handen gewre ven zal hebben. Een leeggeschreven too- neelschrijver zit verlegen om stof. Een greep in het volle menschenleven en hij is er. Het spel, een speler. Een die alles vergokt, een verslaafde. Wat vergokt hij. Zijn geld. En dan? Stel nu eens, dat hij dan doet als de Bataviéren deden en zijn vrouw inzet. In dezeii tijd, hoe reageert de mensch van thans op dit anachronisme. De tooneel- schrijver wint de vrouw van den speler en hij wint de stof voor zijn nieuwe stuk. Een karrevracht stof, men heeft het maar voor het uitwerken. De spelers worden gespéelden, zij zijn marionetten of menschen. al naar de luimen van den aufeur. die aan de touwtjes trekt. Hij buit de mogelijkheden stuk voor stuk uit en als ze allemaal verbruikt zijn zit den Hertog met de handen in het haar, want dan blijkt zijn gegeven tocht te ir reëel vocft' een logisch slot en speelt hij ei' nog gauw een tweede mogelijkheid tegen aan, waarmede hij zijn eigen bouw sel den doodsteek geeft. Dit maakt het stuk tweeslachtig en het slot onbevre digend, wat te voorkomen was geweest, als het geheel irreëel was gespeeld en niet zoo nadrukkelijk als merkelijkheid. Onloochenbaar heeft den Hertog capa citeiten voor dit soort werk. Hij zet het handig in elkaar en hij heeft den Molna- resken geest voor het vernuftsspel, al is zijn dialoog voor een deel phrase en bom bast. Wat dit stuk geworden zou zijn zon- dpr Dirk Verbeek, men mag er niet aan denken. Met zijn markant 6pel heeft hij het tooneel beheerscht en een onwcrke- liike figuur als die van den tooncel- schrijver Philips Stone een positieve ge stalte gegeven. Of dit nu voor den stijl van het stuk wenschelijk was of niet, het kreeg er althans ruggegraat door en we kregen van Verheek een hartig stuk je tooneelspel te zien, expressief en. ho ven de situatie uit, waar we genoegen aan beleefden. Vêra Bondam was de ver speelde vrouw, een ietwat onmogelijke positie ook om het wat vage „houding bepalen". Wat er speelbaar aan was, de suggestie van haar vrouw-zijn tegenover den man in Stone, heeft zij charmeerend gespeeld. Paul Steenbergen speelde den speler bevredigend en intelligent. Henk van Buuren had de dankbare rol van den butler, wiens wijsheden insloegen. Een zeepbel, dit stuk, die eenmaal uit eengespat weinig nalaat. Wel amusant, wel aardig gevonden, wel goed gedaan soms, maar toch op dit luchtige gebied zelfs geen „caup de rnaitre". Al stellen de honderd-en-een voorstellingen in kor ten tijd mij schijnbaar in het ongelijk. V. naar LANGESTRAAT 33. Onze groote toonkamers boven, met luxe artikelen, zijn een bezoek ten volle waard. Grondgedachte van uitbrei dingsplan BergKop BergNoord B. en \V. schrijven hen Baad een na- 'drre toelichting behoorende bij het ge deelte uitbreidingsplan BergKop— BergNoord. De wijziging van dit uit breidingsplan is noodzakelijk geworden, omdat bij de vaststelling van het plan in velerlei opzicht andere stedebouw- kundige opvattingen gehuldigd werden en het gewcnscht geacht wordt het fraaie panorama-, o.a. pl.m. \anaf de Prins Frederiklaan in de richting Soest Hilversum, te behouden en de groene strooken zooveel mogelijk samen te voe gen tot aaneengesloten wandelingen rond den Amersfoortschen Berg eri naar de ongerepte omgeving. Verder schrijven B. en W., dat ten op zichte van liet oorspronkelijke plan deze wijziging een vierbetering inhoudt. Een nieuw plan dient thans aan de goed keuring van Ged. Ged. Staten te worden onderworpen. Het nieuwe ontwerp waarover des tijds reeds is geschreven heeft reeds ter visie gelegen, doch bezwaren daarte gen werden hiet ingediend. B. en W. schrijven den Raad, fiat in gekomen zijn de adviezen van de des kundigen, de heeren J. J. v. d. Berg, dr. ir. C. K. van Daalen en kolonel P W. Schaarroo betreffende het sportter rein aan de Ruhenstraat. Deze komen tot de conclusie, dat het terrein voor het beoogde doel geschikt is. De grondwaterstand zou grooten- deels te regelen zijn door middel van de randsloot. B en W. vinden nog geen aanlei ding om aan de te bouwen kleedgele genheden een overdekte ruimte te ver binden met het oog op ongunstig weer, Aan-springbakken voor athletiekbeoe- fening is gedacht. Aanleg van een sin- telbaan wordt niet direct noodzakelijk geacht. EXAMENS Voor het praktijk-examen Boekhouden van de Ned Vereeniging tot bevorde ring der Handelswetenschappen te Utrecht slaagde de heer W. Vossesteijn. alhier, Voor het doctoraal examen Genees kunde le gedeelte slaagden te Utrecht Kize stadgenooten G. E. ten Bokkel uinink en mej. M. J. van IJsselstein. VAN DE POLITIE Door de politie is in het woonwagen kamp hier een man aangehouden, wiens opsporing in verhand met een diefstal verzocht werd door den officier .van fustitie te Arnhem. Verkiezing voor de afdee- ling Kleinbedrijf In verhand met de periodieke verkie zing van 5 leden der afd. Kleinbedrijf van de K. v. K. en Fabrieken voor de Geldersche Vallei werden gekozen de heeren: Mr. A. v. d. Deure, Bennekom; B. van Dijk, Nijkerk; B. Kramer, Amersfoort en J. A. van Waveren, DriebergenRij- senburg. In de vacature N. van Os. Doorn, werd gekozen A. B. Fugers te Soest. Hedenmiddag heeft op de begraaf plaats „Rusthof" met corpseer de ter aardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer W Berg. Een groot aantal collega's van de Ned. Spoorwegen heeft den overledene, die ruim 36 dienstjaren had en alge meen als een hoogstaand college ha kend stond, naar zijn laatste rustplaats ce brac lit. De baar was bedekt met bloemstuk ken, waaronder eenige van het perso neel der N.S. Ook op „Rusthof" waren vele vrien den en kennissen aanwezig om den overledene de laatste eer te bewijzen. Naast tal van beambten der N.S. merkten wij' ook op hoofdingenieur G- van Hille. Namens de Maatschappij en het per soneel is aan de baar gesproken door den heer G. G. Alfrink, chef van den locomoticvendienst alhier. UITVOERING „SURSUM CORDA" Woensdag a.s. geeft „Sursum Corda" in de Nieuwe Kerk haar jaarlijksche uitvoering ten bate van den Diacones- senarbeid. Sursum Corda" is bekend en de Dia- conessenarbeid verdient aller steun. VRIJZINNIG CHR. JEUGDGEMEEN SCHAP Op 21 en 22 December a.s. houdt de plaatselijke afdeeling van de Vrijz. Chr. Jeugdgemeenschap haar jaarlijksche Kerstviering in de Remonstrantsche kerk. Qp beide avonden zal het kerst spel „hi Menschen een welbehagen" opgevoerd worden, terwijl Ds. F. Oort voor de ouderen zal spreken. JUBILEUM SCHAAK VEREENIGING „AMERSFOORT" De schoolwedstrijden, welke gehou den worden ter gelegenheid van het jubileum der Schaakver. „Amersfoort", zullen plaats vinden in de Mulo-school aan het Schoollaantje, alhier, waartoe B. en W. bereid*, toestemming hebben verleend. De aanvullingsagenda voor de open bare vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 22 December, des middags om 2 uur, voort te zetten des avonds om 7 uur en op volgende dagen, is als volgt: 18. Voorstel van curatoren van het gymnasium om mevr. C. H. M. Simon van der Aa een tijdelijke aanstelling te geven als leerares in de Fransche taal. 19. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de rekening-courant-overeen- komet met de Bank voor Nederland- sche Gemeenten N.V. 20. Voorstel van B. en W. om aan de Speeltuinvereeniging Randenbroek kwartier een perceel grond aan den Arnhemscheweg in gebruik te geven. 21. Voorstel van B. en W. tot aan koop van de provincie Utrecht van een perceel opgehoogden grond onder Hoogland. 22. Reclames en ontheffingen school geld. "53. Ontheffing baatbelasting dienst 1937. 24. Kohieren straat- en rioolbelas ting. „Germania" heeft thans naast het café en restaurantbedrijf, ter zijde van het gebouw aan den Utrechtschen Poort- wal, een moderne automatiek geopend. Door aanschaffing van een electrisch fornuis kan steeds voor tijdige aanvul ling worden zorggedragen. Men leze ook de advertentie in dit nummer. ENGLISH ASSOCIATION Men schrijft ons: Maandag, 20 Decem ber komt Mr. George Baker voor de English Association zijn lezing houden over Gilbert en Sullivan en hun opera- werk. Mr. Baker zou reeds verleden jaar op ons programma hebben ge staan, maar werd verhinderd zijn voor nemen om naar Holland te komen ten uitvoer te brengen. Hij zal nu Maandag avond de levensloop schilderen der bei de kunstenaars, die samen de Engel- sche „Light Opera" in het leven brach ten. Gilbert schreef de geestige teksten, terwijl Sullivan de mooie muziek com poneerde. Een der grootste aantrekke lijkheden van de lezing voor de Eng lish Association zal zeker zijn dat Mr. Baker, die concert en operazanger van beroep is geweest in Engeland, ter illu stratie van zijn „lecture" eenige der liederen uit de G. en S. opera's zal zin gen. Voor do rest van het seizoen staan nog drie lezingen op het programma, de eer ste van prof. Charlton over Engelsch Universitair en public schoolleven, de tweede van Mr. Cook over Engelsche schilders en hun werk (met lichtbeel den), en ten slotte een van de bekende spreekser en schrijfster. Miss Delafield over de Engelsche vrouw en verschil lende beroepen. Dit programma, met zijn lezingen op zulk verschillend gebied als kunst, on derwijs en maatschappelijk werk belooft dus al weer iets goeds. VEILING Hedenmorgen werd door notaris Johs, Knoppers in „het Boompje" in veiling gebracht: Perc. 1 t/m 9 weilanden in de buurt schap Zeldert, gemeente Hoogland. Perc. 10 weiland in de Horseweide ge meente Amersfoort. Kooper van perc. 1, 2 en 3 werd J. van Veluw te Nijkerk voor 13300. Perc. 4 t/m 9 aan J. Boersen q.q. te Hoogland voor ƒ21000. Perc. 10 opgehouden ƒ15000.4 BIJEENKOMST N.O.G.T. Men schrijft ons: Dezer dagen hield de N.O.G.T. haar open-zitting, welke met een korte inleiding door den heer Vuurmans werd geopend. Spreker zei- de o.a., dat het ledental sinds negen maanden was verdubbeld. Na het zin gen van „Het lied van moeder" werd door den heer Jansen de door hem ge schreven brochure over geheelonthou ding en broederschap voorgelezen. De avond werd verder gevuld met zang en voordracht. VOOR DE KOFFIETAFEL Ragout van vleeschresten in schelpen VOOR DE MIDDAGTAFEL Stamppot van boerenkool met kastan jes. Pekelrib. Citroensneetjes. Bereiding stamppot: Kook 5 a 6 stronken gewasschen en afgestroopte boerenkool gaar, laat ze uitlekken en hak ze fijn. Kook 1 K.G. kastanjes na ze gekruist te hebben ca. 20 min. in water, verwijder de schillen en kook ze verder gaar. Stamp ze met de boerenkool door elkaar en stoof ze nog een kwartiertje met V2 ons boter. Bereiding toespijs: Bak 4 sneetjes brood in boter aan beide kanten bruin: roer 3 eetl. boter tot room, doo er 2 eetl. poedersuiker bij en het sap van 1 citroen tot een zalfach tige massa ontstaat. Besmeer hiermede de afgekoelde gebakken broodjes dik. CHOCOLADE Kerstkransjes Kerstfiguren Kerstkransjes met 2 ons 25 ct. 2 ons 25 ct. truffelvulling V/2 ons 25 ct. FONDANT Kerstkransjes Kerstklokken 2 ons 25 ct. 2 ons 25 ct. Over deze millioenen menschen is het gruwelijke onheil losgebarsten, door menschenhand gebracht. Geheele ste den "zijn gebombardeerd en platgescho ten, verbrand. Ontzetting heeft zich van hen meester gemaakt voor het vreeselijke monster in de lucht; zij zijn gevlucht, her en der. Duizenden heb ben het leven verloren, mannen, vrou wen, kinderen; meerdere duizenden met afschuwelijke wonden overdekt, treft het erge lot van nog te moeten le ven. Allen is voor langen tijd de be staansmogelijkheid ontnomen, terwijl zij alles verloren hebben. Opgehoopt in vluchtelingenkampen, worden zij be dreigd door epidemieën. Aan alles is gebrek: aan geneesmiddelen misschien wel in de eerste plaats. De plaatselijke organisaties in China doen wat zij kunnen, Chineesche zoowel als buitenlandscha. Ook de Volkenbond, zooals men weet, zendt medische hulp. Dit alles is nog geheel ontoereikend, om zelfs een deel van den nood te lenigen. Waar andere hulp niet mogelijk is, mag een wereld, die zich beschaafd noemt, niet lijdelijk toezien, dat honderdduizen den onschuldigen in ellende vergaan. Ook Nederland niet. De nood bij ons moge groot zijn, onvergelijkelijk veel er ger is de ellende gincte. Dat menschen trachten het leed te verzachten, dat door menschen ward toegebracht. J. J. L. DUWENDAK. 18 December. GEBOREN: Jacobus Willem, z. van W. J. van Baarsen en C. M. Balken. OVERLE/DEN: B. Tondeur, 71 jaar, weduwe van M. Geytenbeek. FRUIT- EN GROENTEN VEILING 17 December Bellefleur 7—11 ct., Goudreinet 714 ct., Present v. Engeland 811 ct., Gro ninger Kroon 710 ct., Koningsrood S 10 ct., Branlev Seedling 6—S ct., Nota risappel 11—12 ct., Bergamot 78 ct., Winterjan 9—10 ct., Comtesse de Paris 1113 ct., Lof 89 ct.. Spinazie 810 ct., Spruiten S11 ct., Bieten 23—36 ct.. Wor telen 4962 ct.. Uien 9094 ct.. Knol selderij 2029 ct.. Andijvie 69 ct.. Prei 1525 ct.. Peterselie 812 ct., Selderij 58 ct., Wortelen 56 ct., Bloemkool 68 ct., Roode kool 28—33 ct.. Gele kool 1618 ct. Groene kool 17—35 ct. Boeren kool 1523 ct. EIERVEILING 16 December Aanvoer pl.m. 17000 stuks. Heneieren 4.454.60, witte eieren f 5.105.80, bruine eieren 5.70—ƒ.6. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) HULP AAN DE CHINEESCHE BURGERBEVOLKING Een oproep is dezer dagen gepubli ceerd voor hulp aan de zoo geteisterde burgerbevolking. Veel woorden zijn niet noodig. Heeft men de film „De goede aarde" gezien? Dan heeft men een klein denkbeeld ge-1' kregen van den onnoemlijk zwaren strijd om het bestaan dien de Chinees te voeren heeft. Een strijd met de na tuurkrachten, en daarom, hoe vreeslijk ook, ligt er iets groots in. De Chinees draagt dien strijd met heldenmoed en gelatenheid: zoo is nu eenmaal zijn on afwendbaar lot. Met bijna niets is hij tevreden; wat hij betrekkelijken wel stand acht, zou bij ons nog als de ergste armoede gelden. Een getrouwe weergave van het gelijknamige tooneel- stuk Het is een goede gedachte van de di rectie van het Grand Théatre als inzet van de Kerstweek van Maandag tot en met a.s. Donderdag de film „Grazige Weiden" (The Green Pastures) op het programma te zetten. Wij laten hier een inleiding volgen, die Ds. B. J. Aris, predikant bij de Ver. van Vrijzinnige Ned. Hervormden te Amsterdam, voor deze bijzondere film schreef. Eindelijk is het dan mogelijk geworden om de film „Grazige Weiden" (The Green Pastures") ook in Neder- landsche bioscopen tc zien. Ik hoop van harte dat duizenden in ons land nu van de gelegenheid gebruik zullen maken orn deze film te zien en te ondergaan, want de negerkinderen en -volwassenen, die deze film spelen, hebben een bood schap te brengen, die waard is door ons allen te worden gehoord. De film is een getrouwe weergave van het gelijknamige tooneelstuk waarnaar de film is gemaakt. De schrijver van het tooneelstuk. Marc Connelly, heeft zelf aan het scenario van de film mee gewerkt. De dialogen zijn, voor zoover ik kon nagaan, letterlijk gelijk aan het tooneelstuk: men hoort hetzelfde eigen aardige neger-Engclsch, dat in het too neelstuk staat geschreven. In het voorwoord voor het tooneelstuk dat dus ook kan gelden als voorwoord voor deze film, zegt de schrijver Con nelly, dat zijn stuk een poging is om „bepaalde kanten van een bestaande godsdienst in de uitdrukkingsvormen (terms) van zijn geloovigen uit te beel den." Hij heeft niet anders bedoeld dan het „eenvoudige geloof van sommigen van de oude negprdominees over te zet ten in een tooneelstuk." Het komt mij voor dat de schrijver dit doel volkomen heeft bereikt, ook in de film. Wij zien daar de negerkinderen op de Zondagsschool zitten en zij luisteren met spanning en graagte naar de ver halen, die de catechiseermeester Deshóe uit den Bijbel vertelt. Zij stellen hem vragen, zij willen er meer van weten en het zich kunnen voorstellen. En de ca techiseermeester helpt hen om den in houd van den Bijbel te doen aansluiten bij de realiteiten van hun dagelijksch leven. Zoo gelijkt de Hemel voor hen. gelijk Connelly opmerkt, zoo ongeveer op een eindeooze serie aardsche va- cantiedagen: de volwassen engelen roo- ken er sigaren van een kwartje, zij kunnen er naar hartelust zingen en vis- schen hun lievelingsbezigheid en de kleine engelen hebben er ook een Zondagsschool, alles nog veel fijner dan op aarde. En God, „the Lawd", zooals zij hem noemen, die moet wel ongeveer gelijken op dominee Dubois, die immers voor den catechiseermeester zelf de ver persoonlijking was van ale menschelijke rechtvaardigheid en liefde. Hun voorstellingsvermogen wordt door niets geremd. Zij kennen niet de tucht ook niet den zegen der critiek. Zij zijn. merkt Connelly met humor op, „niet be last met de uiteenzettingen van beter opgevoede theologen" Zij denken, voe len en overleggen nog zooals kinderen dat doen. Men mag hun dat niet vei wij ten, want in hun voorstellingsvermogen zijn het werkelijk nog kinderen. En wie het zoo ziet zal zich er ook niet aan ergeren, maar hij zal ontroerd worden door de warmte en innigheid en ook door de weldadige humor die in deze naïviteit behouden bleef. Bovendien: niet alleen negerkinderen en -volwasse nen kunnen zoo naïef ziin: ook vele „beter opgevoede" Westerlingen reagee- ren even naïef op de geweldige verhalen van den Bijbel! Velen en ik reken mij tot hen zullen de naïeve vorm dezer voorstel lingen van God, hemel en engelen niet meer de hunne kunnen noch willen noe men, ook al zullen zij telkens weer ook in deze film door deze naïeveteit worden ontroerd, wanneer deze zoo waarachtig is als lrier. Maar wat zij uit deze film zullen trachten vast te hou den, dat zal niet zijn de primitieve vorm dezer voorstellingen, maar hun inhoud. Want de groote waarde van deze film ligt voor mij ten slotte toch niet in het feit dat deze film ons bekend maakt met de voorstellingsvormen van neger kinderen, die een Zondagsschool bezoe ken. Hoe belangrijk dit ook voor die kinderen moge zijn, dit alleen zou toch niet voldoende zijn om in andere landen reeds meer dan twee millioen menschen naar deze film te doen gaan. De schrijver heeft met deze film veel meer bedoeld. „Het is ontzettend belang rijk voor al de volkeren» op Mijn aarde" laat hij aan het einde the Lawd zeggen (It 's awful impo'tant to all de people on My earth). De schrijver beeldt de schuld der men schen uit. De vogels en de bloemen zijn, zooals God heeft gewild, maar de men schen zijn niet, zooals God het heeft be doeld. Zij zondigen en spotten en hou den met God geen rekening. Dit heeft ontzettende gevolgen. Door de verhalen van den zondvloed en van den dood van Farao's zoon leeren de. negerkinderen God kennen als een God van Wraak en Vergelding, ook al. wordt Noach ge spaard en ook al wordt Mozcs' trouw en vriendschap met een wonderlijke vrede beloond. Maar als desniettemin de menschen volharden in het kwaad, on danks de ellende, die zij over zichzelf te voorschijn roepen, dan openbaart God zichzelf door Hosea (Jezus) als een God van Genade, die uit liefde lijden wil en de film eindigt met een aanduiding van Golgotha, waar Christus het kwaad aan valt door het op zich te nemen en waar Hij de schuld der wereld vermindert en wegneemt door haar op zijn eigen schouders te leggen. Met de aanduiding van dit beeld ein digt de boodschap van deze film. Daar van wordt ook gezongen in de prachtige godsdienstige negerliederen die deze film geeft, en waarmede zij tevens opent en sluit. Zij is „ontzettend belangrijk voor al de volkeren .op Mijn aarde." Zondag 19 December St. Joriskerk 10 uur: ds. S. Ybema, Doorn. 6 uur: ds. Pannebakker. Nieuwe Kerk 10 uur: ds. M. Groenenberg, Vlaardin- gen. Jeugddienst. 6 uur: ds. v. d. Berg. Emma Kerk 10 uur: cand. Schoonheim. 6 uur: ds. Gerritsen. Bethelkerk 10 uur: Kinderkerk. Gasthuiskerk 10 uur: de heer v. d. Heide. Wijkgebouw Monnikenpad 10 uur: Kinderkerk. Gebouw „Het Sluisje." 10 uur: Kinderkerk. Vrijz. Hervormden Luthersche Kerk Geen dienst. Evang Luthersche Kerk 10.30 uur: ds. de Jongh. Remonstrantsche Kerk 10.30 uur: dr. R. Miedema. Doopsgezinde Gemeente 10.30 uur: ds. W. F. Golterman. 21 December 8 uur: Wijdingsdienst. (Advent en Kerstmis) Koorzang. Vrijz. Chr. Jeügdkerk Remonstr. Kerk 21 en 22 Dec. Kerstfeestviering resp. voor jongeren tot en boven 15 jaar. 7.30 en 8 uur. Spreker ds. Oort. Geref. Kerk (Zuidsingel) 10 uur: dr. J. v. d. Linden, Zeist. 5.30 uur: ds. Popma. Geref. Kerk (L. Vrouwestraat) 10 uur: ds. Popma. 5.30 uur: ds. v. d. Linden. Geref. Kerk in Hersteld Verband 10 uur: ds. Rijnders, Hilversum. 5.30 uur: ds. Hinlopen, Amstelveen. 24 December 9.15 uur: Kerstnacht dienst. Christ. Geref. Kerk 10 uur: ds. Drenth. 5.30 uur: ds. Drenth. 22 December 7.30 uur: ds. Drenth. Bij bellezing. Geref. Gemeente Stoovestraat 11 10 uur: Godsdienstoefening. 5.30 uur: Godsdienstoefening. 23 December, 7 uur: ds. van Oordt, Zeist. Vrije Geref. Gemeente (Muurhuizen 53) 9.30 uur: Godsdienstoefening. 5 uur nam.: Godsdienstoefening. Universeele Eeredienst Soefi Beweging Toonzaal Sierkunst Geen dienst. Vrije Kath. Kerk Gebouw Theosof. Vereeniging 10 30 uur v.m.: H. Mis. Leger des Heils (Langestraat 94) 10 uur: Ileiligingsdienst. 3.30 uur: Openluchtsamenkomst. 8 uur: Openbare samenkomst. Christian Science Society Arnhemscheweg 7 10.30 uur: Hollandsche dienst. De Amersfoortsche Bergkapel Rcgentcsselaan 21 Geen opgave ontvangen. Oud-Katholieke Kerk 't Zand 15 10 uur: H. Dienst. Clubgebouw Zandbergen Leusderweg 302 10.25 uur: Jeugddienst. BUITENGEMEENTEN BAARN EN EEMBRUGGE Geen opgave ontvangen. BARNEVELD 9.30 uur: ds. Klomp. 5 uur: ds. van Montfrans. HOEVELAKEN 9.30 uur: ds. Abbringh. 2 uur nam.: ds. Abbringh. HOOGLAND 9.30 uur: Ds. Posthumus Meyjes. LEUSDEN 10 uur: ds. Hofstede. SOEST Oude Kerk 10 uur: ds. Groeneveld. 6 uur: ds. van Schaick. Emma Kerk 10 uur: ds. J. Cramer, em. pred. te Soest. (Vrijz. Godsdienstigen) 10 30 uur: Dr. K. F. Sparnaay, Am sterdam. SOESTERBERG 10 uur: ds. Tuinstra. 6 uur: ds. Tuinstra. DE VUURSCHE 9.30 uur: ds. K. J. v. d. Berg, Amers foort. 6 uur: ds. W. L. Mulder, Veenendaal. WOUDENBERG 9.30 uur: ds. Klomp, 125. Maar het monster scheen hen niet met rust te willen laten. Wat is dat voor een beest, riep de dokter uit. Een reuzen waraan, meende Hassan. Die komen hier nog wel voor, maar ze zijn heel erz zeldzaam. 126. Er was geen ontkomen meer aan! De reusachtige waraan bewoog zich me! de snelheid van een hagedis, tot welke la milie hij dan ook behoorde. De akelizi kop met de groene oogen was reeds vlal bii hen gekomen, toen er hulp kwam ojf- dagen van een kant waarvan niemand het verwacht had. Grand Théatre. Van Vrijdag 17 t.m. Zondag 19 December vertoo ning van de film „Durf te leven". 1 Zondag 1.45, 4.— 6-15 en 8.30 uur. Avondvoorstelling overige dagen 8.10 uur n.m- Woencdas en Zaterdag 2.30 ïur n.m matinóe City Theater. Van Vrijdag 17 t.m.' Maandag 20 December, vertoo ning van de film „De ondergang van de William Brown". Zondag 1-45. 4 uur, 6.15 en 8 30 j uur (doorloopend). Aanvang laat ste voorstelling 8.30 uur- Zaterdag 6.15 en 8-30 uur Overige dagen 8.10 uur. Zaterdag en Woensdag mati- née 2-30 uur. Gildebuls A-K.G- t.o. Zuidsingel 16 Tentoonstelling bloemstillevens en kunstnijverheid. Museum Fléhlte, Westsingel» Geopend dagelijks van 10—12 en 1—4 uur. uitgezonderd Zondags, 's Zaterdags 10—12 en 1-303 uur. (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang). Sterhuis Beekenst.-laan 6. lede ren avond geopend en Zondagsmid dags voor alle meisjes. R.K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Filiaal uitleen-bibliotheek Edison- straat 35- Openbare Leeszaal met Jeugdlecs- zaaL Muurhuizen 9. 4 t.m. 25 December. Sierkunst. Tentoonstelling werken van Machiel Brandenburg, dag. 10—5 uur. IS December. Monopole. Gvmna* siastenbond L.E.A. Kerstbal 8 uur. 18 December. Foyer Amicitia. Ver eeniging van Huisvrouwen. Kinder middag, 2.30 uur. 18 December. De Valk. Feestavond „Mendelssohn". 8 uur n.m. 21 December. Foyer Amicitia. Ver eeniging van Huisvrouwen. Voor dracht door dr. Van Amerongen uit A Christmas Carol, 8 uur n.m. 21 en 22 December. Remonstrant sche kerk. Kerstviering door de Vrijz. Chr. Jeugdgemeenschap. 7.30 uur n.m. en 8 uur n.m. UTRECHT 18 ep 20 December, Stads schouwburg. Gezelschap Jan Musch. „Nathan de Wijze". 8 uur.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6