(Botste? i£etfamer Inbraak te Amersfoort LAATSTE BERICHTEN KASGELDLEENING VAN F 220.000 Dressoir Tttttreïtöfel 2 fauteuils 4 Stoelen Ven XXknxotctf Goede bekenden Anti-Britsche propaganda Het bloedbad op Haiti's grens De vlucht over Frankrijk's Lansbury terug te Londen Strijd om Teruel De vliegramp te Oostende Bestuur van Maatsch. Hulpbetoon AFSCHEID VAN L. P. H. MICHON n.23. 23ouenMen on$e i$% fortituj Dollebige Woninginrichting 4<> ïïtobelfömcrs Beef cnstein&céelaan 10 Cel. <>43 van de justitie Bezoek van Belgische reserve-officieren De twee-ton-actie voor het kind Kinderbij slagwet Hartelijke ontvangst te Breda Militairen- en Studenten- Schermbond koloniaal gebied Het rapport van Van Zeeland Kerstbij eenkomst voor werkloozen Ie BLAD PAG 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 21 DECEMBER 1937 RAAD VAN SOEST Het voorstel om 4 cent per K.G. te heffen op ingevoerd vleesch en vet verworpen SOEST, 21 Dec. Do Baad dezer gemeente kwam «hedenmorgen in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemees ter, mr. W. A. J. V i s s e r. Met kennisgeving waren afwezig de heeren Zijlstra en Hom. Bij de opening deelde de voorzitter mede. dat de secre taris een verlof van vier weken had aan gevraagd, spr. hoopte, dat de heer Ba tenburg spoedig hersteld zou zijn. Het overzicht van het gasbedrijf over de maand November 1937 werd z.h.s. goedgekeurd. Aan de orde kwam het voorstel van B. en W. tot het heffen van een bedrag van 4 cent per K.G. voor ingevoerd vleesch en vet. De heer Nood er (S.D.A.P.) verzette zich tegen deze verhooging. De heer E n d e n d ij k (A.R.) betoog- de,/dat zulks in de omliggende gemeen ten ook 4 cent per K.G. bedraagt. De heer van den Borg (R.K.) noem de het een extra zwaar belasten van de toch reeds in flnancieele moeilijkheden verkceronde slagers. Spr. achtte het voorstel van B. en VV. niet gunstig voor Soest. Wethouder G a e i 11 e (V.B.) zeide, dat toet bedrag thans gelijk gekomen wa9 met omliggende gemeenten. Het doel van de invoerrechten is de slachtplaats te Soest te helpen. De keurloonen zullen t.z.t. hierdoor omlaag kunnen gaan, ter wijl de mogelijkheid wordt geschapen, dat te Soost mper geslachtwordt en min der wordt ingevoerd. De heer Stro band (V.B.) vereenig- de zich met het voorstel van B. en W. en zeide, dat deze heffing eon aanspo ring voor de slagers was om te Soest te slachten. Het voorstel van B. en W. wordt met 7 tegen 6 stemmen verworpen. Aan de orde was vervolgens hot voor stel tot wijziging van de straatverlich- tingsovereenkomst. Op voorstel van den heer van Klooster werd het voorstel van B. en W. aangehouden. Aangenomen werd het voorstel om Dver te gaan tot vaststelling van een ta rief voor gasverbruik ten behoeve van de ïebouwen van de diverse takken van ïemeentedienst. De prijs wordt nu 3 pont. per kub. meter. I Goedgekeurd werd de crediotaanvrage, Inzake medewerking aan de spaarrege ling voor B-steun groot 100. Inzake do woningen der stichting „Ons Belang" te Soesterberg vroegen B. en W. een principe-besluit van den raad om tot verbetering van een gedeelte dezer ivnningen over te gaan. Hierdoor zal ivorden bereikt, dat meer woningen zul len worden bewoond. Thans zijn van de 87 woningen slechts 36 bewoond. De voorzitter zeide, dat de mi nister toegezegd had een voorschot van 13.200 te verloenen. i-De heer Stro band (V.B.) was be vreesd, dat na de vernieuwing der wo ningen veje bewoners van de oude naar •de vernieuwde perceelen zouden over gaan. Do voorzitter antwoordde den heer Stroband, dat de minister dan t.z.t. «misschien bereid was ook mede te wer- iken aan de verbetering van de andere "woningen. Het principe-besluit werd z.h>s. aangenomen. Vastgesteld werden enkele besluiten inzake gemeente-eigendommen. Behandeld werd een verzoek van J- Meen ling en P. van Esch om alsnog toe stemming tot het mogen laten staan van een schuurtje, hetwelk is gebouwd in afwijking van de verleende bouwver gunning. B. en W. stelden voor bedoel i verzoek voor kennisgeving aan te ne men, daar de beslissing in deze aange legenheid niet behoort tot de competen tie van den raad. De heeren van Breu- kelen en Helmus steunden dit ver zoek. Verschillende leden vroegon B. en W. clementie te betoonen. Kasgeldleening i' r Wethouder Gasille (V.B.) vroeg den raad machtiging een kasgeld- leening aan te gaan groot 220.000 togen een rente van lA voor den HOEVELAKEN, 21 Dcc. - In het ver een ïgingsgebouw te Hoevelaken heeft gisterenavond de heer L. P. H. Miction Afscheid genomen wegens vertrek naar Amersfoort. Ds. Abbringh opende de bijeenkomst ,n hield namens het Hoofdbestuur een .oespraak, namens bet Gemeentebestuur Sn. den B.V.L. sprak de Burgemeester, en heer Michon toe en bood hem een laaie plaat in lijst aan. Namens de oud- eerlingen heeft de heer B. Willigonburg esproken onder aanbieding van een liesche staartklok en een lichtkroon, ok Dr. van Aalst heeft woorden van '•lardeering en erkentelijkheid tot den eer Michon gericht. Verder waren er a'nike onderwijzers en hoofden van aelen die afscheid kwamen nemen, uit alles bleek wel duidelijk dat de eer Michon veler hoogachting weg leg. Tot slot heeft hij hartelijk dank ezegrl voor al de vriendelijke woorden ^waagde hij in het bijzonder van de prettige samonwerking met het school Personeel. tijd van twee maanden. Spreker deelde mede, dat hierdoor een 4 leening van 244.000 kon worden af gelost. Vervolgens werd toestemming ge vraagd in te schrijven op een lee ning der gemeente Zandvoort tot een bedrag van 25.000. De benoeming van een bestuur van Maatschappelijk Hulpbetoon kwam hier na aan de orde in verband met de in werking treding van het nieuwe regio- ment op 1 Januari a.s. De heer Nood er (S.D.A.P.) betreur de het, dat in de voordracht geen vrou wen waren opgenomen. De heer van den Berg (R.K.) acht te het wenschelijk, dat een raadslid zit ting had in het bestuur van Maatschap pelijk Hulpbetoon. De heer Endend ij k (A.R.) wees er op, dat dit laatste juist door de regle mentswijziging onmogelijk was go- maakt. De stemming had tot resultaat, dat de volgende bestuursleden werden geko zen: A. O. Dammars, G. G. Hol, A. Lege- maat, D. van den Broek en M. Sukkel. Om twaalf uur werd de vergadering geschorst tot hedenmiddag half twee, waarna behandeld werden de ontwerp- bedrijfsbegrootingen en gemeentebe- grooting voor het dienstjaar 1938. - n r> BIGGENMERKEN 's-GRAVENHAGE, 21 Dec. Wij ver nemen van bevoegde zijde, dat het aan tal aangebrachte biggenmerken in de week vp« 6 tot 11 December lO'V? '^droeg 34.253, tegenover 31.369 in de overeen komstige van het vorige jaar. Van de toekenning 1937 zijn van 1 Januari tot 11 December in totaal aan gebracht 1.746.097 merken, tegenover 2.025.916 merken in de overeenkomstige periode van 1936. UTR. RECHTBANK Een bewoonster betrapte de mannen toen zij binnen trachtten te komen Een 36-jarig reiziger te Amersfoort had in Augustus verschillende dorpen bezocht, zooals Barneveld, Nijkerk en Scherponzeel, waar hij aan winkeliers voorstelde om tarievonboekjos te laten vervaardigen. De boekjes zouden in steendruk worden uitgevoerd en voor zien worden van een imitatie leeren om slag. Deze uitgave zou den winkeliers niets kosten omdat zij zou worden ge financierd uit de opbrengsten van daar- geplaatste advertenties. In Scherpen- zoel had iemand een advertontie opge geven, de koston vergoedt en de druk proef gecorrigeerd. Toen het boekje ver scheen stond de opgegeven aankondi ging echter niet in het boekje. De reiziger, die zich hodenmorgen wegens oplichting had te verantwoor den, gaf to kennon dat de advertentie door een misverstand niet in het boekje was verschenen. Waarschijnlijk had hij de drukproef, die hij aan een dochter an zijn opdrachtgever had ter "hand gesteld, niet meegenomen. De officier van Justitie achtte het ten laste gelegde niet bewezen en vroeg vrijspraak De rechtbank wees dadelijk vonnis. Zij achtte het ten laste gelegde niet be wezen en sprak verdachte vrij. Tweetal inbraken Vervolgens stonden een tweetal man nen uit Amersfoort terecht, die zich te verantwoorden hadden wegeno -diefstal in verceniging van geld, postzegels, si garen en potlooden. Een van hen wa9 reeds negen keer eerder voroordoeld, terwijl de ander evenmin een blanco strafregister had. Hij was reeds vijf maal veroordeeld. Op 14 Augustus 1.1. hadden zij zich naar een perceel aan de Korte Gracht begeven, waar zij door middel van een sleutel, die toevallig paste, waron bin nengekomen. Eenmaal binnen vonden zij spoedig sleutels, die op andere ka mers van het kantoor en op een bu reau pasten. Daaruit haddon zij ver schillende goederen ontvreemd, o.in. een bedrag van ongeveor ƒ35. Laler hadden zij nogmaals getracht samen te opereeren. Op 31 Augustus wa- rou z;' naar een woning aan het Spui gegaan, met de bedoeling daar in te bre ken. De bewoonster had betrekkelijk vroeg in den avond haar zoon uitgela ten, maar nauwelijks was d'eze weg of hij kwam weer terug, met de mededee* ling, dat een paar ongunstig uitziende mannen in de nabijheid van de woning rondzwierven. Zijn moeder meende echter, dat hij rustig kon vertrekken en om ongewenscht bezoek te voorkomen grendelde zij de dour. Eenigen tijd daar na werd er gebeld, waarop zij echter niet open deed. Weer wat later werd u' hard tegen de deur gebonsd, terwijl de bewoonster tegelijkertijd een geluid hoorde alsof een sleutel in het slot werd geduwd. Zij liep toen snel naar beneden om het slot nog eens om te draaien. Daarna was ze naar de bovenverdieping gegaan, wa- rdoor zij op de deur kon kij ken en de verdachton herkende. Zij riep de beide mannen toe: Jullie dachten ze ker dat er niemand thuis was?, waarop deze het op een loopen zetten. De officier achtte het ten laste gelegde bewezen. Tegen den udsten verdachte, die reeds herhaaldelijk veroordeeld was en meestal aan het hoofd van een bende staat en zelf achter de schermen blijft, eischte hij een gevangenisstraf van vier jaar Teger den tweeden wei"d een ge vangenisstraf van één jaar mét aftrek van voorarrest geëischt. Mr. Drab be. den eersten verdachte verdedigend, achtte het eerste delict, de inbraak aan de korte Gracht, bewezen en refereerde zich te dien aanzien aan het oordeel van de rechtbank. De poging tot inbraak aan het Spui achtte pleiter echter niet bewezen en derhalve ver zocht hij verdachte vrij to spreken. Mr. Eykelenborg wees op de levens omstandigheden van den tweeden ver dachte en vroeg clementie. De oudste verdachte zei, dat hij steeds naar work had gezocht, maar overal werd hij afgewezen. Na veel moeite kroeg hij een rijksdaalder steun. De uitspraak werd bepaald op 4 Ja nuari a.s. Uitspraken Een 19-Jarige jongeman uit Amers foort, die zich to verantwoorden had wegens het plegen van verschillendo diefstallen werd overeenkomstig den eisch veroordeeld tot een gevangenis straf van twee jaren, door te brengen in de jeugdgevangenis. In den nacht van 28 op 29 October werd op het terrein van de Nod. Spoor wegen aan de Mineurslaan een 48-jarlg timmerman aangetroffen, terwijl op het zelfde terrein een jas on con colbertcos- tuum werden gevonden, die afkomstig bleken uit een kleedingmagazijn aan den Leidschewcg, waar deze ontvreemd waren. De timmerman werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van voorarrest. De officier had 2Yz jaar met aftrek geëischt. Een timmerman uit Utrocht, die zich terzake van diefstal van verschillende geldswaardige bedragen had te verant woorden, werd overeenkomstig den eisch veroordeeld tot een Jaar gevange nisstraf mot aftrek van voorloopigo hechtenis. BINNENLAND Gedurende eenige dagen de gast van de jubileerende Ned. Ver. van Reserve- officieren ten zich in het ontspanningslokaal, waar majoor Themann vrvorschlngon aanbood. De leider der Belgische officieren, res. kolonel Lentz, dankte namens de Bel- schp officieren voor de hartelijke ont vangst. Do stafmuziek van hot zesde regiment infanterie, dat ten tijde van den rond gang en het samenzijn had gemusi ceerd. speelde bij het vertrok der gasten de Brabangonne. AMSTERDAM, 21 Dec. De centrale commissie voor don verkoop dor welda- dighcidspostzegels in Nederland deelt ons mede, dat op de puzzle voor het misdeelde kind, welke omstreeks 11 De cember in zeer vele dagbladen en perio dieken i9 verschenon. reeds velo oplos singen zijn binnongekomen In vorband met terzake gestelde vragen, wordt er de aandapht op gevestigd, dat het ge oorloofd is. meer dan een oplossing in te zenden; elke oplossing, op een brief kaart geschreven moet voorzien zijn van twee kinderzegels van 5 cent (kostprijs 8 cent per stuk). De termijn van inzon ding blijft bestaan tot 25 Docember. Deze wordt niet verlengd. De commissie verwacht, dat iedereen zal willen helpen om een opbrengst van twee ton voor de misdeelde jeugd te krijgen en dat men daartoo kinder zegels zal koopen. Inzendingen aan het adres: Nicolaietraat 17, Don Haag. De prijzon zullen voor 31 dezer wor den verzonden. De toewijzing gesdhiedt ten overstaan van den notaris mr. S. K. D. M. van Lier te 'e Gravenhage. Ontwerp thans bij Hoogen Raad aanhangig gemaakt 's-GRAVENHAGE, 21 December De reRoerinasporsdlonst meldt: Het in do Troonrede aangekondig de wetsontwerp in zake de tooken- ning van kinderbijslag ia thans door den Minister van Sociale Zaken bij don Hoogen Raad van Arbeid aan hangig gemaakt. Maandagmorgen arriveerde aan het station Roosendaal een twintigtal Bel gische reserVe-officieren, die gedurende cenige dagen de gasten zijn van de ju- bileerendo Nederlandsche Verceniging van Reserve-officieren. Aan het station waren ter begroeting aanwezig de secretaris der Nederland sche Verecnlging. de reserve-kapitein der artillerie Roodenburg, alsmede de reserve-majoor Knot, die do buitonland- sche gasten tijdens hun trip begeleidt. Van Roosendaal ging mon per tou ringcar naar Breda, voor een bezoek aan de Koninklijke Militaire Academie, waar met den gouverneur, kolonel H. C G. baron van Lawick. ter begroeting aanwezig was de voorzitter der Neder landsche Verceniging van Reserve-Of ficieren, reserve-majoor Wouter Cool. Kolonel van Lawick riep de gasten in de Fransche taaj het welkom toe en gaf vervolgens een uiteenzetting van het ontstaan van het kasteel van Breda en de stichting der KM A De voorzitter der Belgische Vereehi ging van Reserve-officieren, de reserve- kol Lentz. dankte mot een kort woord voor de ontvangst, waarna een rond gang door de gebouwen en terreinen van de Academie gemaakt werd. Na de Kon Mil. Academie werd een bezoek gebracht aan de school voor res.- officieren der infanterie, waar de com mandant majoor Themann en de offi cieren voor ontvangst aanwezig waren De leerlingen der school hebben ver schillende demonstraties gegeven, ter wijl daarna in de filmzaal de vertoo ning werd bijgewoond van een film over het verbindingsvliegtuig. Na af loop vereenigden de^othceren en gas- DIRECTEUR VLIEGVELD TWENTHE ENSCHEDE, 21 Doe. Tot directeur van de N.V. Luchtvaart terrein Twenthe te Enschede is benoemd de hoor H. Mul der, adjunct chef van den verkeers dienst op Schiphol. IN AUDIËNTIE ONTVANGEN •s-GRAVENHAGE, 21 Doc. H. M. de Koningin heeft op 18 en 21 December audiëntie verleend aan dames uit het gchecle land, welke aan H.M. werden voorgesteld. BUITENLAND Eden verklaart den Italiaanschen ambassadeur voor mogelijke nadeelige gevolgen te hebben gewaarschuwd LONDEN, 21 Dec. (Havas), In het Lagerhuis heeft de arbeiders-afgevaar digde John Lawson de aandacht geves tigd op het antl-Britgche karakter van de Duiteche en Italiaansche propagan da door middel van pers. radio en film Eden antwoordde dat hij van deze pro* paganda op de hoogte was en zekere maatregelen had getroffen voor de In stelling van een inlichtingendienst in bepaalde streken Hij kon thans geen nadere bijzonderheden over die maat regelen geven Voorts heeft Eden geantwoord, dat in verhand niet berichten ten aanzien van de Italiaansche propaganda in het Nabije en Midden-Oosten, hij kortgele den den Italiaanschen ambassadeur te Londen. Grandl. er van In konnl6 had gesteld, dat de Britsche regeering goed op dc hoogte is van deze propaganda, en dat. tenzij daar een einde aan kon worden gemaakt het onmogelijk zou zijn de atmosfeer in het leven te roe pen. die noodig is voor het voeren van succesvolle besprekingen ter verbete ring van de onderlinge betrekkingen (toejuichingen). Op de vraag of hierop eenig antwoord was ontvangen, ant woordde Eden slechts, dat deze zaken in recente besprokingen te bordo waren gebracht. Naar schatting zijn meer dan twaalfduizend personen gedood WASHINGTON. 21 Dec. (Havas). De legatie van Haiti to Washington heelt medegodeold, dat naar schat ting 12.168 personen zijn gedood bi] hot bloedbad op do grons van Haiti en Santo Domingo in October van dit jaar. De republiek Santo Do mingo wordt beschuldigd het vre desverdrag van 1874 en het vriend schapsverdrag van 1929 te hebben geschonden. SPORT EN SPEL Een dertigtal der bijna honderd deelnemende vliegtuigen is in de koloniën gebleven ORLY, 21 Dec. (Havas). Dc minis ter van luchtvaart^ Pierre Cot. heeft gisteren de bemanning van de vliegtui gen, welke doel hebben genomen aan de imperiale vlucht, goïnepoctoord. In een toespraak tot de verzamelde vliegers zeide hij o.a., dat over het al gemeen alles ie verloopen, zooals ver wacht werd, waardoor werd aange toond. dat Frankrijk in staat is zijn ko loniën te verdedigen. Verdor werischte de minister de vliegers geluk met hun prestaties. Ingeval van een conflict zal men op hen kunnen rekenen. Van do 98 vliegtuigon, welke zijn ver trokken. Is con dortigtal ln do koloniën gebleven. Voornaamste problemen in Midden- en Zuid-Europa zijn volgens hem van economischen aard LONDEN, 21 Dec. (Reuter). Lansbury is teruggekeerd van een reis van tien dagon naar Tsjecho-Slowakije. Polen en Ooé-tenrij k. Hij verklaarde, dat het voornaamste probleem dozer landen van economischen aard 1b en bij wijze van Kerstboodschap aan Engeland drong hij er op aan, dat gowerkt zou worden ten behoeve van een herstel uit de economische moeilijkhodon, waaronder Midden- en Zuid-Europa thane lijden „Tedere staatsman, met wien ik heb gesproken, aldus Lansbury. heeft het mij duidelijk gemaakt, dat geen exclu- «•levo overeenkomsten mot ccnig land gewenscht worden, maar dat waarbor gen noodig zijn, die ln 6taat zouden stellen economische en handelsbetrek kingen aan te knoopen met alle lan den." Lansbury sprak tenslotte de hoop uit, dat Groot-Brittannlë oen onmiddellijke actio zou ondernemen, wanneer het rapport van Van Zoeland wordt ge publiceerd. aangezien iedere staatsman met wicn hij gesproken heeft, dit rap port. tegemoet ziet Het rapport mag niet ter zijde gelegd worden. Naar Reuter uit Londen meldt zal het rapport Van Van Zeeland naar men verwacht tegen Kerstmis ter beschik king staan van de Britsche Dn de Fran sche regeering. doch het is niet hëkend of het gepubliceerd zal worden. Zoo het al openhaar mocht worden ge maakt, zai dit zeker niet vóór Nieuw jaar geschieden. ITALIAANSCHE VLIEGBOOT OMLAAG GESTORT ROME. 21 Dec. (Havas). Door on bekende oorzaak is een vliegboot van de basis Brindisi bij het opstijgen In zee gestort. Drie inzittenden zijn om hot leven gekomen, drie anderen bleven ongedeerd. Jaarlijksche wedstrijden in dc residentie 's-GRAVENHAGE. 21 Doe. Heden ochtend zijn in do Haagscho scherm school aun de Laan van Mccrdervoort ile jaarlijksche wedstrijden van den Mi litairen en Studenten Schermbond aan gevangen. Begonnen werd mot don óquipowedstrijd op sabel, woni-nan werd leolgonomen door: Koninklilke Mili taire Academio 1 on 2, Koninklijk Insti tuut voor de Marino 1 en 2, Leiden, Utrecht en Delft. Doze zeven equipes werden in een poule ondergobraeht met oen directe beslissing voor drie prijzen waarbij allo équipes elkander eonmaal moesten ont moeten. Als hoofdsecondanton fungeor- den de luitenant-generaal b. d. G. A. Srheffer en do luitenant-kolonel b.d. P. Ken hoorn. Er werd getrokken om vier touchee's. Er werd over het algemeen good ge schermd, waarhij vooral do vooruitgang van do burger studenten opviel. Hot verloop van don wedstrijd was als volgt: KM A. 1 slaat Adelborsten 2 met 8 gew. part., 15 ontv. en 36 geg. troffors. K.M.A. 2 slaat Adelborsten 1 mot 6 gew part., 27 ontv. en 32 geg. treffers. Leiden slaat Delft met 7 gew part., 21 ontv. en 33 geg. treffers. IJtrerht wint van K.M.A. 2 met 6 gew. part., 24 ontv. en 27 geg. treffers. K.M.A, 1 wint van Leiden mot 6 gew. part., 25 ontv. en 27 geg. treffers. Rechts hoofdkwartier meldt dat aanvallen der regeerings- trocpen zijn afgeslagen SALAMANCA, 21 Dec. (Havas). Het grooto hoofdkwartier der rochtsche troepen doolt mode: In den soctor van Teruel hebben wij wanhopige aanval len van den Vijand &f£68l&gën. Onze troepen zotten hun opmarsch voort. Drie strijdwagens werden verwoest. Het aantal dooden is aan do zijde van don vijand zeer hoog. De stelling van Te ruel heeft Maandag vcrscheidon aan- valspogingon afgoslagen. Havas meldt uit Madrid, dat regee- ringsvllogtuigen, die boven Teruel heb ben gekruist, pamfletten hebben uitge worpen, waarin do vijandelijke solda ten worden uitgenoodigd zich over to govon. Hun wordt vrijheid, onafhanke lijkheid on het behoud van hun leven beloofd. Tijdens een gevecht in dc lucht werd een vliegtuig dor rechtschon onlangs door regeeringsvliegtuigcn gedwongen in de provincie Guadalajara to dnlen. Mon doolt rnodo, dat do vier leden der bemanning, die gevlucht waren. Maan dag zijn gevnngon genomen. Het zijn allen Duitschcrs. Zij hebben verklaard in Dultschland militaire vliegers te zijn en op bevel van hun regeering naar Spanje te zijn gokomen. BRUGGE, 21 Dec. (Bslga). De rech ter van Inetructio, belast met hot onder zoek naar do vliegramp te Oostende, hb.eft de getuigenverklaringen van be stuurders, rndiotolografistsn en don di recteur dor burgerlijke luchtvaart aan gehoord. Na afloop daarvan hooft do procureur den kapitein van het vlieg veld to Oostende wsgens dood door 6chuld in verzekerde bewaring doen stollen. STADSNIEUWS In het Alg. Militair Tohuis aan de Korte Gracht alhier had hedenmiddag een Kcstbijeenkonist voor werkloozen plaats. Dr. Miedema heeft een 120 werk loozen hartelijk welkom gehceten en er op gewezen dat con dergelijke middag Vrijdag en Dinsdag herhaald zou wor den. Ook lag het in dc hodoeling na Ja nuari voor hen 2 middagen to organi- seeren in het Rembrandt Theater en in het Militair Tohuis alhier. Deze bijeenkomst was niot bedoeld nis milddadigheid? maar iets waarop do werkloozen recht hebben. Door hot Nut was voor iedereen een traktatie ge stuurd in den vorm van een worst, ter wijl de heer en movrouw de Nooy prij zen beschikbaar gestold hadden voor do verschillende onderlinge wedstrijden, die de aanwezigen hedenmiddag go- speeld hebbon. Een bijeenkomst, welke ten volle aan haar doel beantwoord heeft. LEERAARSBENOEMING R.H.B.S. Bij K.B. van '20 December, is benoemd tot leeraar in vasten dienst aan do Rijks Hoogere Burgerschool to Amers foort H. J. j. Govcrs, onder gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als leeraar aan do Rijks Hoogere Burger school te Almelo. BURGERLIJKE STAND 21 December Geboren: Johannes Jacobus, zoon van H. J. F. Keer* en \V. S. Korman. Elisabeth Helena Maria Joscpha, doch ter van A. J. Hulsenbek en M. W A do Wit. Overleden: Hendrica Sehmelling 60 j., echtgenoote van Hendrik Schok.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 3