v/ OUDERAVOND OUDE GEVELS gerestaureerd Restaurant „Qermania" Ontvangdag op Paushuize SCHOOL No. 8 LITURGISCHE WIJDINGS DIENST Gebouw der N.V. Midden- standsbank Qedurende de Feestdagen KERSTMENU VEREENIGING VAN HUISVROUWEN INTERNATIONALE TREINEN KERSTNACHTDIENST Jeugdconcert "van ,,'tNut" Fraaie Kerstétalage W -de KERSTVIERING Üqmda In verband met de a.s. Blijde Qebeurtenis V y 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 22 DECEMBER 1937 STADSNIEUWS Nieuwe opvattingen omtrent de lichamelijke opvoeding op de lagere scholen Men schrijft ons: In school no. S aan den Leusderweg, werd Maandagavond de tweede ouderbijeenkomst van dit jaar gehouden, welke zeer druk bezocht was. Na opening en notulenlezing zongen de leerlingen van de 5e en 6e klas een 8-tal liedjes, o.l.v. den heer Van der Linden. Hierna was het woord aan de heeren Commijs en Prins, directeuren van het Amersfoortsche Instituut v. Lichaams ontwikkeling. Eerstgenoemde hield een causerie over het onderwerp: „Nieuwe opvattingen omtrent de lichamelijke opvoeding op de lagere scholen." Deze causerie was een bespreking der Oostenrijksche schoolgymnastiek, ook wel genoemd natuurlijke gvmnastiek en ontworpen door Prof. Dr. K. L. Gaulho fer en Dr. M. Streicher. De moderne gymnastiek wil dit vak niet langer zien als leervak, waarvan het eenige doel is het leeren van oefeningen, welke voor het dagelijksch leven geen beteekenis hebben, maar het doel is veel ruimer en vooral gericht op karakteropvoeding; het opvoeden van het geheele kind met het lichaam als aangrijpingspunt op voeding \An en dóór het lichaam. Deze gymnastiek maakt uitsluitend gebruik van natuurlijke bewegingsvormen, ter wijl elke oefening voor het kind ook een geestelijken inhoud moet hebben, die aan zijn ontwikkeling is aangepast. Met het oog op de ontwikkeling van het initiatief worden de oefeningen niet voorgedaan, maar in opdrachtsvorm gegeven, waarbij het kind zélf dc oplos sing van het bewegingsprobleem moet vinden. De nu volgende gymnastiekles met een 10-tal leerlingen van de school en o.l.v. den heer Prins, liet zien, hoe zoon les in de practijk wordt gegeven; hierbij kwamen de verschillende principes van dit onderwijs duidelijk tot uiting. De demonstratie werd met groote be langstelling gevolgd. Na afloop was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan eenige aanwezigen gebruik maakten. O.m. werd het vraagstuk van orde en discipline nader besproken. Hierbij werd nog gezegd, dat deze gymnastiek niet streeft naar uiterlijke orde en gelijkheid, maar de orde van binnen uit bij de kinderen wil vormen. Daarom is het ook noodig, dat de kin deren van jongs-af in dit stelsel worden opgevoed. Door hef bedanken van den voorzitter der Oudercommissie, den heer Middelman en he vertrek van den se cretaris, den heer Schots, was aanvul ling der Oudercommissie noodig. Bei den, speciaal den secretaris, werd har telijk dank gebracht voor het door ben verrichte werk. Tot nieuwe leden wer den gekozen de heeren Evertse en De Lange, zoodat de commissie nu bestaat uit de heeren Breel, voorzitter, Evertse, secretaris en De Lange en de dames .Willemsen en Dirkmaat. In de pauze was gelegenheid met het personeel te spreken. Mede door het groot aantal aanwezigen kwam dit punt niet geheel tot zijn recht, zoodat een vol genden keer ook vóór den aanvang van den avond hiertoe gelegenheid zal wor den gegeven. De avond werd besloten met dé op voering van het bekende tooneelstukje van Jan Ligtharf: „Toch timmerhout," gespeeld door 2 leerlingen, 2 leden der oudercommissie en 2 van het personeel. Vrij laat werd de goedgeslaagde avond Öoor den heer Besteman gesloten. Liturgie was opgesteld door den heer A. Visser en ds. F. Oort Maandagavond werd in de Theosofi- sche Loge een Adventsdienst gehouden, waartoe op ruime schaal kaarten be schikbaar waren gesteld aan ieder, die op deze wijze zich wilde voorbereiden op het naderend Kerstfeest. De liturgie was opgesteld door de heeren A. Visser, priester van de Vrij- Katholieke Kerk. en Ds. F. Oort, predi kant-voorganger van de afd. van Vrijz. Hervormden. De Liturg was de heer Visser, terwijl Ds. Oort de Bijbelgedeel ten voorlas: „Wij willen," zoo zei de aanhef en de uitnoodiging tot den Liturgischen Dienst," in een samenkomst ons één we ten met de Levensrnacht, die aanbeden moet worden. Want dan kan èn in ons leven èn door onze levensdaad Zijn Hei lige Werkelijkheid als een Kerstlicht gaan stralen en Zijn Koninkrijk Ko men". De geheele dienst was er dus op gericht de deelnemers te brengen in nauw contact met God. De deelen van dezen liturgischen dienst waren: Lofzegging, Hem tege moet, Zijn Koninkrijk Korne en Aanbid ding Gods. Het geheel was een afwis seling van Bijbelgedeelten en gebeden en zang. De zang was voor een deel zang van allen, en voor een deel ook verzorgd door het Vrijzinnig Zangkoor, onder leiding van den heer J. Bijl. Ver dienstelijk en vol stemming vertolkte het koor enkele liederen. De dienst culmineerde in een toe spraak van den heer Visser, die naar het motief sprak: Innerlijke vrede schept vrede; en scheppende vrede vindt de juiste wegen. Daarna volgde een oogenblik van stilte, waarna heel stil het orcel een lied inzette dat uitliep op een blij zpgepralend slot. Daarop sloot Prachtig aan de lezing van .Tesaja's hoofdstuk 0 en Mattheus 5 1416. Het orgel werd bespeeld door den heer van den Hoef uit Utrecht. Talrijke aanwezigen uit verschillende godsdien stige gesteldheid bezochten dezen plech htten en stemmigen wiidinesdienst. Het een waardige en innige vooibeiei ding op Kerstmis 1937, Een aanwinst voor het Ara- sterdamsche stadsschoon Het is zeker geen alledaagsch gebaar, wanneer het gezamenlijke personeel van een bankinstelling aan zijn Hoofddirec tie een geschenk aanbiedt in den vorm van de restauratie van een ouden gevel. Daze lofwaardige geste is een dezer dagen gemaakt door het personeel van alle kantoren der Nederland6cho Mid- denstandsbank N.V. met de restauratie van de gevels Heerengracht 578 en 5S0 te Amsterdam, tusschen de Utrechtsche- straat en den Amstel, waar da Hoofd directie van genoemde Bankinstelling zetelt. Het huis Heerengracht 580 is een fraai oud dubbel hoerenhuis met een deftigen gevel, die nog geheel intact, was, al had een afkeurenswaardig verlangen naar groote ruiten het aspect geschaad. Het aangrenzende perceel Heerengracht 578 is een enkel heerenhuis, in vergelijking tot den anderen gevel, smal en hoog. Het huis 580 heeft een roemrijke ge schiedenis. Hat werd in 1670 gebouwd voor den Stadssecretaris en koopman Dirck Schaep en werd achtereenvolgens bewoond door Amsterdamsche ingezete nen van naam, leden van bekenda Be- geeringsgeslachten en leden van de Vroedschap van Amsterdam. In 1875 had een algeheele vernieu wing plaats en in 1922 kocht de Neder- landsche Middenstandshank N.V. het pand van den heer R. van Lennep, di- De perceelen Heerengracht 578 en 580 te Amsterdam, waarvan de gevels thans zijn gerestaureerd recteur van de Cultuurmaatschappij der Vorstenlanden, die de ongebroken reeks van eigenaars afsloot, die sedert 1670 het pand als patriciërshuis hadden be woond. Het pand Heerengracht 580 is een der zeer weinig voorkomende complete hui zen uit den laten Louis XVI tijd, kort voor de Fransche revolutie, epn tijd van weinig welvaart. Het huis 578 is wat den gevel betreft, vrij gaaf bewaard ge bleven. Slechts de stoep ontbreekt. Het is een zoogenaamde verhoogde lijstge- vel en de verhooging op de lijst is een kuif in Rococo-vorm, wat tevens den bouwtijd ongeveer bepaalt op 1725. De restauratie werd uitgevoerd door den architect A. A. Kok, die aan de hand van historische gegevens, een op- meting-teekening maakte van de beide gevels, om daaruit de verhoudingsstel sels terug te vinden, waarop elk der ge vels oorspronkelijk was gemankt. Het gevel-oppervlak werd met behulp van een 6oort loog ontdaan van zijn ontsie rende verf- en oliehuid, waarna de hak- steenen gevel onaangetast te voorschijn is gekomen. Het kostelijke stoephek, een uiterst zeldzaam specimen van smeed werk uit de stijlperiode van het aller laatste deel der 18e eeuw, is op dezelfde wijze behandeld en behouden. De gevels verkregen sierlijke lan taarns op de aanwezige lantaarnarmen en kunstig gesmede hekken voor de on dervensters, in de vormen, welke bij het huis passen. De harmonische vormgeving en de frissche kleuren van de perceelen Hee rengracht 578 en 580 geven thans aan het wat verlaten stuk Heerengracht tusschen de Utrechtschestraat en den I Amstel, een 6feer van eerbiedwaardige schoonheid. UTRECHTSCHE STRAAT 49 Amersfoort f 3.per couvert Versche Kreeft Mockturtlesoep Zwezerikpastei Filet van Tong Surprise Ossenhaas Jardinière of Gevulde Kalkoen Compile Chipolatapudding Fruit Tijdig tafel reserveeren strekt tot aanbeveling Leo HoefnagelsKiittschrütler Dr. van Amerongen droeg gisteravond voor uit Dickens' „A Christmas Carol" Gisteravond hield dr. van Ame rongen in den foyer van Amicitia voor de plaatselijke af dee ling van de Ned. Vereeniging van Huis vrouwen een voordracht uit „A Christmas Carol", zooals dit in de donkere dagen voor Kerfetmis wel haast een gewoonte is geworden. Dr. v. Amerongen bleek een geboren verteller, die met een enkel sober ge baar en een geringe intonatie de juiste sfeer weet te scheppen. Misschien is zijn grootste gave deze, dat hij een sprookje voor kinderen en voor groote menschen, geheel als sprookje weet te geven. In „A Christmas Carol" komt Dickens' genie op grootsche wijze tot uiting. Hu dwingt onze aandacht af, niet alleen 0111 ons een wijle te verliezen in de ver bluffende effecten van zijn komische visie, maar ook en bovenal om getrof fen te worden door wat hij ons in maat schappelijk opzicht te vertellen heeft. Om dit aan een groot publiek duidelijk te maken, moet men meer dan louter voordracht-kunstenaar zijn. Men moet Dickens kennen èn begrijpen. Dr. v. Amerongen voldeed aan deze voorwaarden. Hij bracht ons de schra perige, vittende Scrooge (een echte Dickens-figuur!) zooals de schrijver die bedoeld heeft: als leerzaam draaipunt van de vertelling. Met Scrooge en den geest trokken wij door den konden, En- gelschen Kerstnacht en het was zoowel aan Dickens als aan dr. v. Amerongen te danken, dat wij Scrooge en zijn gees telijke revolutie eigenlijk alleen maar aan ons voorbij lieten gaan om ons te verdiepen in de sfeer van het sprook je: de Kerststemming. De presidente van de vereeniging. mevr. M. Schuitemaker—Kuipers, die den heer Van Amerongen bij zijn tach tigste opvoering van A Christmas Carol reeds met een enkel woord had inge leid, sprak een hartelijk dankwoord. Hadden gisteren met de sneeuw te kampen. Trein uit Ber lijn 2 uur te laat Alhoewel in het Noorden van ons land eenige sneeuw is gevallen en ook het Oosten niet geheel hiervan vrij bleef, is de treinenloop, dank zij de vele maatregelen, welke de Nederland- sche- Spoorw egen nemen, normaal. Evenwel is men niet opgewassen tegen den grooten sneeuwval in Duitechland. Vooral gisteren heeft het in het Noor den van Duitschland kolossaal ge sneeuwd en het gevolg was, dat de trei nen daar met groote vertraging reden. Ook de inlernationale treinen, komende van Munchen en van Berlijn hadden hiermede te kampen. Zoo kon men gis teravond den grooten internationalen trein van Berlijn geheel in de sneeuw gehuld het perron te Amersfoort zien binnen rollen. De vertraging bedroeg ruim twee uren. In verband hiermede heeft men maatregelen getroffen, betref fende verdere verbindingen te water en door de lucht, zoodat de reizigers wei nig nadeel van deze vertraging onder vonden. Men schrijft ons: Op Vrijdag a.s. om 9.15 uur wordt in de kerk aan den Ap pelweg, evenals het vorige jaar, een Kerstnachtdienst gehouden, in dezen dienst, welke ongeveer drie kwartier zal duren, wordt er niet gepreekt. De litur gie bestaat uit lezing van Schriftgedeel ten, betrekking hebbend op het Kerst feest, waarop de gemeente antwoordt met psalmen, gezangen en gebeden en het uitspreken van baar geloof. Bij dezen soberen inzet van het Kerst feest is ieder hartelijk welkom. „Verduisterd is ons hart door angst de nacht der wereld is op 't bangst." Maar het Licht schijnt in de duisternis Twee „klassieke" en twee „moderne" werken vorm den het programma Gisteren vond in Amicitia de bizonder goed geslaagde eerste uitvoering plaats van een kleine reeks concerten voor „de jeugd", te geven door het „Nederl. Ka- mèr-órkest" onder leiding van Otto Glas tra van Loon, een goede bekende uit vroegere jaren. Uitgevoerd werden twee „klassieke" en twee meer „moderne" nummers De dirigent wees hierbij op de duidelijk hoorbare ontwikkeling in de techniek, zoowel van componist als van uitvoerenden: Corelli, Bach, Proko- fieff, een volgorde, die 's middags werd verkozen boven die van 's morgens, waarbij eerst de „modernen" en daarna de „klassieken" aan het woord waren. Vóórdat gespeeld werd, liet d« dirigent de verschillende thema's hooren, die ge diend hadden als bouwstoffen voor het uit te voeren stuk. Veel succes oogstte hierbij de heer J. v. Opstal, de eenige blazer, die zich zeer verdienstelijk in de ouverture van Prokofieff liet hooren, bij de demonstratie van de klarinet, waarbij duidelijk bleek hoevele moge lijkheden dit instrument biedt. Een voi- gende maal treedt het orkest in meer uitgebreiden vorm op, nu waren alleen strijkinstrumenten (viool, alt, cello, con trabas) in actie in de drie overige num mers. waarbij voornamelijk in de „klas sieke" nummers diverse soli (voor viool en cello) te beluisteren vielen. Het vol gende concert zal waarschijnlijk 4 April 1938 plaats vinden. Gothiek eetkamer van Van Nieuwkerk N.V. in de Beekensteinschelaan T~\ E dagendie de naderende Kerst- ■U mis voorafgaan, kenmerken zich. door somberheidternauwernood over wint het licht de duisternis. De men schen brengen de lange avonden zoo veel mogelijk binnenshuis door en vermijden de grimmige koudewelke buiten haar stempel op alles drukt. Alleen de winkels stralen een stem mig licht uit en vragen om de aan dacht door Kerstversieringen en arti kelen, welke in deze winterdagen van noode zijn. Hooge eischen worden ge steld, om een passend karakter aan de étalages te geven. A. H. van Nieuwkerk N.V. in dc Beekensteinschelaan heeft ditmaal al bijzonder werk van haar inrichting ge maakt en is er wel uitstekend in ge slaagd, om de binnenkamers/eer van Kerstmis tot uiting te brengen. Al van verre trekt de Gothiek eet kamer aller belangstelling. De zoo gunstig gelegen hoek-ètalage heeft een ware metamorphose ondergaan, prach tig van eenvoud en toch voornaam. Rondom de smaakvol door hotel „De Wittegedekte tafel zijn rustig en desondanks op in het oog loopende wijze een dressoir, fauteuils, stoelen, fraaie plaids, een servcerwagen en ver dere noodzakelijke bijkomstigheden aangebracht. Geen stralende lichtbun dels, maar zocht kerstlicht verhoogt het cachet van deze stemmige kamer waarin een mooie draperie in donker rood met imitatie-kerstklok geheel tot haar recht komt. AI et deze aparte Gothiek eetkamer legt de woninginrichting van Van Nieuwkerk N.V. wel bijzonder veel eer in, eens te meer is zij een bezoek aan de Beekensteinschelaan waard. Ook de overige étalages rechtvaardigen ieder3s belangstelling. (Adv.) VAN DE POLITIE Door de politie werd gisteren een auto aangehouden, welke zonder licht reed. Bij nader onderzoek bleek, dat de wa gen -een aanrijding bad gehad met de kiosk te Leusden, welke hierdoor ern stig was beschadigd. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van lood vanaf het dak van het schoolgebouw in de Coninckstraat Een bewoner van de St. Radbouri- straat deed aangifte van diefstal van een verzilverden armband. GRAND THEATRE De Directie van het Grand Theatre or ganiseert evenals andere jaren voor de kinderen tijdens de Kerstvacantio weer speciale kindervoorstellingen. De belangstelling voor Mickey Mouse zal ook nu worden bevredigd door het optreden van dezen beroemden film held in eenige teekenfilms. Als bijzonderheid kan worden mede gedeeld dat de hoofdfilm dit keer zal zijn een geheel geteekende komische film getiteld „Koning Hermelijn", iets wat door de kinderen zeer zeker op prijs zal worden gesteld. Da entréeprijzen ziin laag gesteld, men raadplege daaryoor de advertentie in dit nummer. BEDRIJFSLEVEN Banketbakkerij Huize Bono De Berg is een moderne banketbak kerij rijker. Huize Berno, Utrec.htschï- weg 53 toont in de smaakvolle étalage en in den winkel haar \akkennis. Ter zijd-» noodisrf een automatiek tot het nuttigen van lekkere hapjes. Aannemer van Keulen heeft de ver bouwing in handen gehad. Voor de ope ning hedenmiddag bestond groote be langstelling. u Vreeselijk eenvoudig: 'nV-vormlg verkeers bord beteekent, dat u 'n Voorrangsweg nadert, waarop het verkeer voorrang heeft, onverschillig of het voor u van links of van rechts komt. Let op de V-borden: *t to voor ww eigen reftighetd! Van de plaatselijke afdeeling van de Vrijz. Chr. Jeugd gemeenschap DE jaarlijksche Kerstviering van de plaatselijke afdeeling van de Vrij zinnig Christelijke Jeugdgemeen schap werd ook dit jaar wederom in de Remonstrantsche kerk in de Heeren straat gehouden. Gisteravond was het voor de jongeren tot 15 jaar, vanavond is het voor de jongeren boven de 15 jaar, terwijl ook de ouderen welkom zijn. Bovendien zal ds. F. Oort heden avond een korte predicatie houden. De heer Hefting kon bij de opening van deze Kerstbijeenkomst verheugd zijn; geen wonder, want het kerkgebouw dat geheel met dennegroen was ver sierd, terwijl ontelbare kaarsjes brand den, was tot de laatste plaats bezet. De kinderen heette hij hartelijk welkom doch ook de ouderen, die gekomen wa ren. Uit de groote opkomst leidde de heer Hefting af, dat er naast de wereld- sche genoegens ook nog geestelijke ge noegens waren, n.l. de viering van het Kerstfeest. Na het gemeenschappelijk zingen van een lied werd een Kerstverhaal verteld, waarna een inleiding werd gegeven van het op te voeren Kerstspel „In menschen een welbehagen." Overal op de wereld worden jammer klachten geuit en geloof en liefde heb ben plaats gemaakt voor ongeloof en haat. De geboorte van den Heiland zegt nog velen zoo weinig. Zij weten niet dat uit 's werelds duistere, wolken een Licht is opgegaan en dat dit Licht komt om de schaduwen te verdrijven, de zwarte schaduw van den dood. Het Licht, dat de nacht der zonde zal ver dwijnen. Het opgevoerde Kerstspel, waarin wij de Engelen Gods, Jozef en Maria, de wijze koningen uit het Oosten, de her ders en eenvoudige vrouwen zien, zegt ons, dat in dien donkeren Kerstnacht de Heiland geboren is in een kribbe. Het Kind, dat Koning zal zijn tot in eeuwigheid. ..Ons is een kind geboren in 's werelds winternacht Toen is ons 't lieflijkst gloren van 's Hemels lied gebracht Het straalt in ons gemoed, dat blij met d'engelenkoren den Vredevorst begroet O. verblijdende, o gü wijdende, zegen brengende Kerstmistijd Hemelsche reien, vroolijk schalmeien, Jubelt allen nu. die Christ'nen zijt." Het waren de liederen, die gezongen werden, terwijl het Kindeke lag in die kribbe in Bethlehem's stal en de konin gen uit het Oosten het geschenken kwa men aanbieden, terwijl de herders uit het veld waren gekomen om het te aan bidden. Op eenvoudige, doch aangrijpende wij ze, werd ons door dit spel het Kerst evangelie verteld. De Kerstboodschap, die de blijde boodschap is voor allen, een boodschap van vrede voor een wereld van strijd, belofte en verlossing uit knel lende banden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Maria, dochter van G. van Bamselaar en A. H. W'erii: Rijntie. d. van T. Kamerheek en P. Nieuwerthuis. Overleden: Hendrik van Batenburg, 18 iaar, ongehuwd; Maria Francisca San ders, 75 jaar, ongehuwd; Douwe Jan de Boer, 68 jaar, echtgenoot van E. G. Mal ga. Gehuwd: J. Chr. Duj'f en A. L, I. Müller, Grand Théatra. Tot en met Donderdag 23 December vertooning van de film „The Green Pastures". Zondag I 45. 4 6 15 en 8 30 uur Avondvoorstelling overige daten 8 10 uur n m VVoenorta'» en Zaterdag 2.30 lui n m matinée City Theater. Tot en met Don derdag 23 December vertooning van de film „We zijn toch allemaal geen engelen". Zindag 145 4 uur 6.15 en 8 30 uur tdoorloopendl Aanvang laat ste voorstelling 8 30 uur Zaterdag 6 15 en 830 uur Overige dagen 8.10 uur Zaterdag en Woensdag mati née 2 30 uur. Gfldehnl* A K G o Zuldelngel 16 Tentoonstelling bloemstillevens en kunstnijverheid Masenm Fléhlte, Westelngel* Geopend dagelijks van 10—12 en 14 uur uitgezonderd Zondags. Za'ardags 1012 en 1-303 uur. f^inrJeenooten hehhen 's Zaterdags vrijen toegang). Sterhnls Bcckenst.-lann 6. lede ren avond geopend en Zondagsmid dags voor alle meisjes. R.K. Loesznal, Nleuwstraaf 24 Filiaal uitleen-bibliotheek Edison straat 35- Openbare Leeszaal met Jeugdlees zaal. Muurhuizen 9. 4 t.m. 25 December. Sierkunst. Tenfoonc,r>iHne werken van Machiel Brandt dne 105 uur. 22 December Bemonstrantsche kerk. Kerstviering dóór de Vrijz. Chr. Jaugdgemeenschap. 8 uur n.m. 22 December. Nieuwe Kerk. Kerst uitvoering door „Sursum Corda". 8 uur. 23 December. Remonstr. Kerk. Kerstfeest Zondagsschool N. P. B. 6.30 uur n.m. 23 December. Clubgebouw Soest er- kwartier. Kerstfeest N. P. B. 7 uur n.m. 24 December. Amicitia. Gezelschap „De Narren". Kinderoperette Jaap en Mickey Mouse. 2.15 uur n.m. 25 December. Amicitia. Vergade ring S.D A.P. Spreker: 2e Kamer lid H. J. van Braamheek. 10 uur van. 25 en 26 December. Amicitia, Ge zelschap Jan Nooy. „De Twee Wee zen". 8.15 uur. 26 December. Amicitia. Amersf. Fllmkring. 10 uur v.m. 27 December. Amicitia. 't Nut. Kindarmiddag. 30 December. Grand Théatre. Jeugdvoorstelling Dik Trom. 2.30 uur. UTRECHT 25 Decembar. Stadsschouwburg. „De Komedianten" voeren op „Ping pong". 8.15 uur n.m. 26 December. Stadsschouwburg. Nieuw Schouwtoorteel voert op: „Pompelmoes", 8 uur. ZEIST 30 December. Figi Hofstad Toon eel voert op: „De Tijd en de familie Conway". 8 uur. TT ET ligt in het voornemen -*■ van den Commissaris der Koningin en Mevrouw Bosch van Rosenthal, op den dag volgende op dien van de ge boorte van een Koninklijken Prins of van een Koninklijke Prinses in den namiddag en den avond na 9 uur op Paus huize te ontvangen. Mocht die dag een Zondag zijn dan wordt deze ontvangst op den onmiddellijk volgen den Maandag gehouden. In verband hiermede zal de Nieuwjaars-ontvangst niet plaats vinden. OOST-INDIE F. DERSJANT BLÏTEXZORG, 22 Dec. (Anef? verzoek is met ingang van 22 .1: 1938 eervol, en onder dankbetn voor de langdurige, den lande bewe i diensten, omslagen de beer F. Dersjant, resident ter beschikking van den gou verneur van Midden-Java,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5