A.V.R.O. GAAT WEER BOUWEN BOEREN RIEPEN DEN VEEARTS NIET HOUDT CANADA NOG BELOFTEN IN? „Hallo met wie?" INSIDER ZEGT uitgebreid F 80— BOETE VOOR VEEVERLOSKUNDIGE Gezond bidden! Juliana wiegen in Sierkunst Fit» ctlirHft wnvrlf A.V.R.O. een aantal omroeplokali- LJv ijtUUlU W vlt teiten te bezorgen ten dienste van - haar talrijke orkesten. Intensief gebruik veroor zaakte ruimte-tekort INGEZONDEN STUKKEN Postzegel-expositie te Amsterdam „ZEER ZEKER" Democratische toestanden 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 23 DECEMBER 1937 KANTONGERECHT Een meisje, dat sneeuwballen naar een agent gooide De veearts blijkt in het algemeen onder de boerenbevolking nog niet zoo populair te zijn als wel wensche- lijk is. Hedenmorgen waren daarvan op het kantongerecht weer drie voorbeelden. Het betrof een drietal boeren uit de omgeving van Barne- veld. Bij heh waren koeien ziek ge worden en werd niet de hulp inge roepen van een veearts, maar van een man, die het beroep uitoefent van veeverloskundige. Laatstgenoemde, verdachte De V., verweerde zich na het verhoor van de getuigen, dat men hem geregeld voor moeilijkheden plaatste. De boeren vra gen zijn hulp als verloskundige, maar bellen hem ook op, wanneer zich ziekte gevallen voordoen. Weigert hij dan medewerking, dan hebben ze hem later ook bij andere gevallen, die wel op zijn terrein liggen niet meer nootfig. Van daar, dat hij dan maar steeds kwam. De eerste getuige had een koe, die aan kopziekte leed en er slecht aan toe was. Verdachte verleende hulo met een pomp om de uiers op te pompen en het dier zoo op de pooten te helpen. Nog tijdens de behandeling ging de koe dood. Een andere boer had hem laten komen voor een geval van longontsteking van een koe, welk feit door verdachte geconsta teerd was door beluisteren. Hij had advies gegeven voor bepaalde poeiers. De kantonrechter vroeg den derden ge tuige, waarom hij niet den veearts had laten komen. Eenvoudig omdat de V. goedkooper was en hij wel degelijk wist, dat in dit ziektegeval de uiers opge pompt moesten worden. Daarvoor was een pomp noodig, die de V. toch had. De tweede getuige met de koe. die aan longontsteking dood was gegaan, hield zich van den domme en sprak heel on- Doozel. De kantonrechter imiteerde hem in zijn zg. onschuld, maar begreep best hoe hier de vork in den steel zat. Uit de getuigenverklaringen bleek maar al te duidelijk, dat aan den vee arts nimmer gedacht werd. Verdachte wees er tenslotte op, dat er vroeger onder Barneveld twee veeartsen waren, waarvan de eene vloekte en schold, wanneer men zijn hulp kwam inroepen. Vandaar, dat de boeren den voorkeur gaven aan den V Het O.M., waargenomen door mr. Klein, meende dat dergelijke practijken niet te pas kwamen en hier een flinke boete op haar plaats was. De eisch tegen den ondeskundige luidde .f 100 subs. 1 maand hechtenis. De uitspraak werd 80 sub9. 20 dagen hechtenis. Sneeuwballen gooien Een Amersfoortsch meiske stond terecht omdat zij sneeuwballen gegooid had en wel naar een agent! En weet U waarom ze dat deed. Ze had gedacht, dat de agent een goede bekende was en het dus niet erg zou vinden. Dat was echter anders uitgevallen. De agent was een vreemde en had haar gewaarschuwd. Heel dom van haar, maar toen wierp ze weer en kon de man van de wet het projectiel ternauwernood ontduiken. Het werplustige juffertje kreeg een proces verbaal en moet nu 1.50 betalen. Dure sneeuwballen. En heusch, ze vond haar daad niet zoo erg! De veldwachter ver waardigde het teleurgestelde meisje met geen blik, toen zij de zaal verliet. Geen wonder! Een flink uit de kluiten gewassen knaap had ook sneeuwballen gegooid, naar andere jongens in de Kamperbin nenpoort. Hij zal eveneens een zelfde bedrag moeten betalen. Dan was er nog een sneeuwballen- gooier bij geweest, die maar liever een valschen naam opgegeven had. De ver balisant had een uitgebreid onderzoek naar zijn waren naam en woonplaats ingesteld, maar tevergeefs. De jongen had tegen een ander gezegd, dat hij wel op de strafzitting zou komen, maar hoe of er ook in de zaal gespeurd werd, hij was er niet. De niet bestaande meneer met den valschen naam werd dus vrijgesproken en kan daar dus ook niets van hooren. Maar naar den waren Jacob zal ijverig gezocht worden Bier en nog wat Een winkeliertje in allerlei had in zijn winkel bierflesschen verkocht met in houd, welke door de klanten in de ach terkamer opgedronken werd. De politie wist reeds lang. dat deze Amersfoorter dergelijke wederrechtelijke practijken uitoefende. Hij deed dat om wat voor het huishouden te verdienen. Dat kost hem nu f25 subs. 10 dagen hechtenis. Opschepper Een bakker had een jongen op proef, maar die beviel hem niet. Na een week stuurde hij hem, waarschijnlijk om die reden, weg, maar intusschen had hij een proces-verbaal gekregen omdat de jon gen niet op de arbeidslijst gezet was De eisch tegen den bakker luidde 3 gubs. 2 dagen. Kantonrechter: Heeft U nog iets te zeggen? Pedant bakkertje: Ja. het valt me mee De kantonrechter liet zich dit grapje herhalen, maar de uitspraak werd daar door natuurlijk conform den eisch. Allerlei Verdachte stond terecht, omdat hii in een portiek van een winkelhuis iets on betamelijks gedaan had. Aan den verba Jisant gaf hij een valschen naam op. Maar dat laatste was maar een grapje geweest, want hij dacht, dat de verbali sant zijn naam wel degelijk kende en zoo maar eens vroeg. De kantonrechter las in het verbaal echter, dat verdachte angstig geworden was, toen men hem mee wilde nemen naar het bureau. De ware aap was toen gauw uit de mouw gekomen. Zijn uit- vluchtje werd hedenmorgen niet op prijs gesteld. Uitspraak resp. 3 en 10. Twee Spakenburgers, die ondanks een waarschuwing van de politie een groote partij vischafval in de Nieuwe Haven eegooid hadden werden veroordeeld tot f 8 subs. 4 dagen. Een slager had gesmolten vet geleverd aan een klant zonder banderolle. Hij had vele klanten, zeide hij, die alleen derge lijk vet wilden hebben. Die knoeierij kost hem 10. Gezond bidden! Een Zeistenaar die het ambt van gezond bidden uitoefent werd ver oordeeld tot f300 subs. 2 maanden hechtenis. De eisch was 500 subs. 3 maanden. De man was voor deze practijken reeds herhaaldelijk ver oordeeld en had ook reeds gevan genisstraf daarvoor ondergaan. De bestuurder van een auto, die naar den slooper gereden werd zonder hand rem, kreeg 12 boete. 24 wiegen en 13 mandjes, werden in een vroolijke uitvoering gereed gemaakt Het resultaat van eenige maanden liefderijken arbeid was hedenmiddag in de tentoonstellingszaal van Sierkunst voor belangstellenden te bezichtigen. Het comité dat zich ten doel stelde de baby's, die zich gelijk zullen melden met het te verwachten koningskind, het zij een eenigszins minder grootsche. dan toch wel een heel zonnigen ontvangst te bereiden, is daarin wel buitengewoon ge slaagd. Vier en twintig wiegen met vroolijke cretonnes bekleed, gevuld met alle be- noodigdheden voor een nieuwe wereld burger, zooals hemdjes, luiers, broekjes, dekentjes, en lakens en zelfs eenige aar dige luxe kleertjes wachten de komst van vier en twintig boorlingskes. Voor hen. die wel een wieg op zich zouden vinden wachten, doch waarvoor de verdere uitzet hiaten vertoonde, zijn kleurige mandjes klaargemaakt, waarin de ontbrekende artikelen zijn samenge vat. Hiervan werden er dertien gereed gemaakt. Vele aanstaande moeders zul len met spanning de gebeurtenis tege- moetzien en hopen, dat ook voor hen het geluk is weggelegd zoo'n zonnig uit- zetje het hunne te kunnen noemen. Namens het comité brengen wij allen, die aan dit buitengewoon sympathieke werk hun geldelijken steun en arbeid schonken hartelijk dank. Zeer zeker ook aan „Het Riethuis" dat tegen uiterst gereduceerden prijs de wiegen en de mandjes leverde. SCHIETVEREENIGINQ „PRINS HENDRIK" In de bestuursvergadering van 22 De cember van de schietvereeniging „Prins Hendrik" is besloten den 12en en 13en Januari propaganda te maken. Het ligt in de bedoeling om deze avon den voor liefhebbers der schietsport, dis ponibel te stellen in haar schtetlokaal, Stoovestraat 19 en een wedstrijd te hou den met een collectie prijzen er aan ver bonden. Hoofddoel der vereeniging is om door deze propaganda-avonden meer belang stelling voor de schietsport te kweeken en de vereeniging met hasr mooie sport meer bekend te maken. WIJZIOINO WEEKMARKT Inplaats van op '25 December zal de Zaterdagavondmarkt plaats vinden op 24 December a s., zoodat er a.s Vrijdag zoowel 's morgens als 's avonds markt zal worden gehouden, AUTOMARKT Aanvoer: 115 voertuigen. FRUIT- EN GROENTENVEILING 22 Dec. Goudreinet 8—15 ct., bellefleur 6—10 ct„ campagne zoel 46 ct„ Bramley Seedling 6—8 ct„ konlngsrood 9—12 ct., bergamot 89 ct., Comtesse de Paris (5li ct., wlnterjannen 7—9 ct., schorse- neeren 6—7 ct., spinazie 7—8 ct., sprul- len 9—10 ct, uien 92—95 ct., wasch- peen 48—50 ct., wortelen 22—25 ct., hie len 35—36 ct., rapen 1315 et., roode kool 40—45 ct., gele kool 14—17 ct„ groene kool 15—36 ct., boerenkool 16— 30 ct., prei 1.5-30 ct., knolseldery 20- 22 ct., andijvie 7—9 ct„ seldery 5—12 ct., peterselie 612 ct. BURGERLIJKE STAND 23 December Geboren: Willem Frederik, z. van E Jansen en M. v. d. Kolk; André, z. van J. A W. Richtering Blenken en M. M. Legult. Overleden: Emma Bonk, 76 jaar, echt- genoote van J. v. d. Plank. Ondertrouwd: J. H. Cirkel en A. A. Zeedijk; H. G. van Keken en E. C Ham mer: I. van Alphen en P. v. d. Linden; C. Kruvsse en S. C. Pels Bijcken. Getrouwd: J. NT. de Jong en T. G. v. Dijk; A. Wisgerhof en E. G. P. Heylen. Een schotsteekening van hel nieuwe bouwplan van de A.V.R.O. Hel ge deelte, dat Is gelegen ter rechterzijde van het ont moetingspunt van 's-Gra- velandschcweg—Melkpad. zal uit geheel nieuw te bouwen lokaliteiten be staan. De uitbouw, links tegen de wand van den schouwburg, is ecu ver bouwing van het be staande studio complex Frontbreedte der gebouwen zal van 80 op 125 M. worden gebracht Het groote studio-complex, dat verle den jaar gereed kwam, heeft n.l. door de talrijke nieuwe mogelijkheden, dat het de A.V.R.O. verschafte, tot gevolg gehad, dat de studiolokalen zoo inten sief werden gebruikt, dat vaak aan de behoefte aan uitzend- en repetitieruimte niet meer kon worden voldaan. De groote concertzaal b.v. heeft door de ontwikkeling van het instituut van den „Bonte Dinsdagavondtrein", door de Mengelbergconcerten en door de tal rijke andere uitzendingen met aanwe zigheid van publiek, een gebruik ge kregen, dat de verwachtingen verre heeft overtroffen en dat niet meer aan de eischen van het omroepbedrijf ver mag te voldoen. De talrijke orgelcon certen, zoowel die op het kerkorgel, als de concert-orgelbespelingen, zoomede de repetities van het A.V.R.Ó.-Morgenwij- ding-koor en van het kinderkoor van Jacob Hamel, blokkeeren het gebruik van de groote zaal zóó vaak, dat uit zendingen en repetities in het gedrang kwamen. De A.V.R.O. heeft daarom be sloten aan het in haar bezit zijnde pand aan de overzijde van het Melkpad een voor haar nuttige bestemming te ge ven. De nieuwe omroeplokaliteiten zul len zoodanig worden geconstrueerd, dat zij aan hooge eischen van geluids isolatie en acoustiek zullen voldoen. Men krijgt een idee van de afmetin gen der nieuwe lokaliteiten, wanneer men hoort, dat er een tweede grootö zaal wordt gebouwd, die dezelfde afme tingen zal hebben als die, welke aan den Hooge Naarderweg is gelegen. Bo vendien zal er op die plaats een nieu we studio voor de dansmuziek worden gebouwd, waarbij de hoofdafmetingen en de acouetische afwerking zullen worden gekozen op voorbeeld van de studio's der B.B.C. in Mayda Vale in Londen. HET tempo, waarin het oude dorps gedeelte aan het begin van den 's-Gravelandscheweg te Hilversum plaats maakt voor nieuwe in modernen stijl opgetrokken bebouwing,versnelt nog steed9. Nu de mokerslagen op het oude huis van het Notarissen-geslacht Perk niet meer klinken, omdat de sloopersar- beid daar is voltooid, grijpen er al weer andere handen naar hamers om straks aan den overkant nieuw puin te klop pen. De A.V.R.O. zal n.l. de frontbreedte van haar gebouwen aan den 's-Gra velandscheweg van 80 Meter tot 125 Meter verlengen. De oude villa op den hoek van dezen weg en van het Melkpad zal worden gesloopt. Op die plaats zal een nieuw gebouwen complex verrijzen, met het doel de GUNNING De architect J. F. Langenhorst heeft de verbouwing van perceel Langestraat 55, aanbesteed 11 Dec. opgedrages voor 4780.— aan D. van Schooneveld Jun. en het schilderwerk voor 867.— aan J. W. de Vaal, beiden alhier, VERGADERING S.D.A.P, Eersten Kerstdag des morgens houdt de plaatselijke afdeeling van de S. D. A. P. in Amicitia een openbare vergade ring. Als spreker treedt op de heer H. J. van Braambeek, lid van de Tweede Kamer. Medewerkenden zijn verder Mevr. D. LenstaSmit (zang), zangvereeniging „Stem des Volks," Tooneelvereeniglng „Kun9t na Arbeid" en het ensemble Rec tor. Men leze de advertentie in dit blad. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) ST. NICOLAAS OP SCHOOL Geachte stadgenootenl De commissie, belast met het organl- seeren van een St. Nlcolaasfeest voor de leerlingen der openbare lagere scho len te Amersfoort, heeft die taak be ëindigd en is ontbonden. Alvorens uiteen te gaan, wilde zij gaarne een woord van dank richten: Aan Burgemeester en Wethouders en den heer inspecteur van het lager on derwijs voor hun groote medewerking en belangstelling; Aan de dames en heeren, die huls aan huis collecteerden om de noodige gelden bijeen te brengen; Aan den heer J. W. v. d. Gang en allen, die hem geholpen hebben, om het tooneelstukje te doen slagen; Aan alle milde gevers en aan de fir ma's Kortbeek en Van Achterbergh voor hun belangelooze hulp; Aan de Directie van het Grand Théatre; En ten slotte aan U, Redactie, voor uw medewerking. Hoogachtend, DE ST. XICOLAAS-COMMISSIE 1937. Vóór Ket gaspedaal fknk Intrapt moet u er altijd éven oen danken, dat de remweg (afstand, noodig om te stoppen) met de tweede mocht der snelheid stijgt. (8IJ 40 km/v Is de remweg 16 meter bi] 90 km/u echter ó4 meter!) Aangezien met dezen bouw eerst midden 1938 kan worden begonnen, zal de A.V.R.O., als een afzonderlijk onder deel van de nieuwe plannen, beginnen met een uitbreiding van de recreatie- en garderoberuimten in de tegenwoor dige studio. Dit wordt bereikt door een sierlijken aanbouw aan den schouw- burgwantl, waaraan nu de grijze film- cabine uitsteekt. De zuilengalerij zal in een geslolen gang worden veranderd; boven de tegenwoordige gang meer dan de helft der hoogte van deze filmca bine „opslokkend" en inbouwend zal een levendige glasgevel ontstaan, die het ietwat stugge uiterlijk van de stu dio on die plaats niet weinig zal ver fraaien. Deze verbouwing moet tegen den zomer van 1938 voltooid zijn. Het oude en nieuwe gebouwencomplex zul len hoogstwaarschijnlijk door een on der het Melkpad te graven tunnel met elkaar worden verbonden. Tenslotte zal de A.V.R.O., die er een nieuwen grooten reportagewagen bij ge kregen heeft, op haar terreinen een ruime garage bouwen, waarin o.a. de accu's van de groote reportagewagens kunnen worden opgeladen en waar haar geheele wagenpark geriefelijk kan wor den ondergebracht. De architecten Merkelbach Kersten die ook de studio hebben ontworpen zijn reeds met de uitwerking der nieuwe bouwplannen begonnen en wij zijn in staat hierbij reeds een schelstee- kening te plaatsen van het A.V.R.O.- fronl, zooals dat er na de verbouwing zal uitzien. Ten bate van de opbrengst der weldadigheids postzegels AMSTERDAM, 23 Dec. De groóte postzegeltentoon9telling, welke tot 27 December a.9. in het gebouw Marnlx- straat 404 wordt gehouden door de Am- sterdamsche Postzegel Sociëteit ten bate van de opbrengst der weldadigheids- postzegels, mag zich in een steeds toe nemende belangstelling verheugen: on geveer 700 bezoekers konden in de eerste drie dagen worden ontvangen, terwijl voor 600 aan kinderzegels en -prent briefkaarten werd verkocht. Het aar dige speciale stempel, door de posterijen in haar kantoortje gebruikt, blijkt ter completeering van hun collectie door de verzamelaars op bijzonderen prijs te worden gesteld. Door verschillende instellingen werd het den organisatoren mogelijk gemaakt aan een bezoek enkele verrassingen te verhinden. De postzegerhandel Ederzeel schenkt aan lederen 5den bezoeker een aardige postzegel en aan iederen 250ston bezoekers pen album van Nederland en koloniën. De A.V.R.O. begiftigt iederen lOOsten bezoeker met zijn kalender, ter wijl het Theebureau een reder grati9 van thee voorziet. De tentoonstelling is. ook gedurende de beide Kerstdagen, van 10—22 uur geopend. Mits men, zoo zegt de heer Wisse, niet ontbloot van geldelijke middelen de reis aanvaardt (Van onzen .redacteur) ZL/eT is met Canada vat even -Z tueelo vestiging aldaar be treft. evenzoo gesteld als met andere landen. De een heeft het er goed ge troffen de ander komt gedesillu sioneerd terug en wijt het aan het vreemde land waar hij zijn geluk be proefde". aldus spreekt de heer Wisse, die op het oogenbllk in het Gelder- sche Veenendaal vertoeft en van een korte vacantle in het vaderland geniet. „In het algemeen kan men zeggen, dat de grondoorzaak voor de ondervon den ellende in het voordien als El Do rado beschouwde land, te weinig finan ciën Is. Men is zoo erg geneigd om met zeer geringe contanten de rei9 te aan vaarden en er zijn wel gevallen dat menschen met twee honderd gulden uit Nederland vertrokken. Hun lot was tevoren reeds bezegeldl Want al ie het waar dat die som vol doende is om naar Canada te varen en nog een heel stuk daar te reizen met den trein naar het binnenland, daar houdt het toch ook mee op. En u kunt zich wel voorstellen wat de gevolgen zijn als men in het hartje van een vreemd land zit en geen cent meer op zak heeft. Dat worden dan de menschen die clandestien met treinen meereizen, wat oogluikend wordt toegestaan omdat men medelijden met ze heeft, om elders het geluk te beproeven. Op steun behoeven ze niet te re kenen. Want men moet zee weken in een plaats of stad gewoond heb ben, om voor steun in aanmerking te komen. Zonder geld blijft men heusch niet zes weken in een stad. Nu kan men zich afvragen waarom zoo iemand dan geen werk zoekt I Maar dan moet men zich een goed beeld vor men van de arbeidstoestanden in Ca nada. die wel heel anders zijn dan hier. Men werkt 6oms een paar dagen, bij voorbeeld bit een timmerman. Het kan een week worden, veertien dagen, maar in vasten dienst komt men wel heel zelden. En hoe vaak gebeurt het niet dat iemand, die een paar dagen als timmerman gewerkt heeft, na afloop van dien arbeid, een plaatsje vindt als chauffeur van een tractor of als be diende in een comestibleszaak Dat kan allemaal heel goed en niemand zal het vreemd vinden. Maar waaruit u wel kunt afleiden dat men iemand moet zijn die alles wil aan pakken wat maar aangepakt k&n wor den en dat zoo'n mensch In het bezit moet zijn van een ijzeren gezondheid. Dat laatste niet in het minst door de kli matologische gesteldheden in Canada, waar het op vele plaatsen 8 maanden van het jaar winter is en waar tempe raturen van 40 graden Celsius onder nul geen zeldzaamheden zijn. Integendeel, die als heel gewoon beschouwd worden en geen beletsel zijn althans niet als zoodanig beschouwd worden voor het verrichten van arbeid. Inderdaad, als men naar Canada wil gaan, laat zoo iemand dan in het bezit zijn van een 2000. Dan heeft hij een behoorlijken ruggesteun en daardoor speelt de g e 1 u k s factor een minder be langrijke rol. Het leven behoeft er niet duur te ziin. In een logemeent i6 men ongeveer 10 dollar per week kwijt, men kan na tuurlijk duurder wonen, als men daar rle middelen voor heeft, maar noodzake lijk is het beelemaal niet. Het groote voordeel van niet ruime, maar behoorlijke finantieele middelen is, dat men desnoods voor zichzelf kan beginnen. Men kan een houtzaakje b.v. opzetten, een verfwinkeltje. Maar ook kan een boerderij gekocht worden. Noo dig is het heelemaal ook niet, dat zoo'n eventueel over te nemen farm meteen betaald wordt. Een som vooruit en de rest wordt betaald met een zeker per centage van de opbrengst. Maar wel Is het zaak om bij een dergelijke overname op te passen. Want als men u een boerderij aan biedt van zoo en zooveel bunders, dan Is het heelemaal nog niet gezegd dat er hulzen of wat dan ook op staan. En het Is heusch wel voorgekomen dat de kooper argeloos vroeg: .jWaar staat het huis" en ten antwoord kreeg: ..Dat moet u natuurlijk zelf bouwen." Nu is er hout in overvloed en men verwacht niet anders dan dat iedereen in staat is een huis te bouwen. Maar voor een prijs varieerend ^van 4000 tot 7000 dollar kan men een zeer behoor lijke boerderij op afbetaling kooprn. Maar men beeft wel degelijk contant geld noodig om zich allerlei noodzake lijke dingen aan te schaffen. Wil men het nog goedkooper doen, dan kan men van het gouvernement land krijgen, waaraan het nadeel ver bonden is dat dergelijk land in vrij ruwe streken gelegen is en nog geheel bewerkt moet worden. Een paar ja ren heeft men du6 noodig om van woest land een vruchtbare streek te maken En in die paar jaren moet, men toch le ven! Al is het waar dat men gauw ge noeg een stuk land bewerkt heeft, waardoor men ruimschoots kan be schikken over eigen groenten, er schie ten zaken genoeg over. die betaald moeten worden. Meer dan een beroep uitoefenen, is de gewoonste zaak ter wereld. Ik ben tegelijk muziekleeraar en restauranthouder geweest. Een eigenaardige combinatie zult u zeg gen, maar voor Canada heel ge woon. In den morgen vioolles ge ven en even later eieren bakken Mijnindustrie zeer belangrijk MINING, zooal9 men dit noemt, neemt een vooraanstaande plaats in Canada in. Het land is buiten gewoon rijk aan delfstoffen, edel en niet edel. Ik aarzel niet om te zeggen dat men beter deed eens te kijken in de couranten naar de beurs van Toronto dan naar de beurs van New-York. Aan de eerste wordt gewonnen, aan de tweede verloren En geenszins is de exploitatie van de talrijke mijnen er op Ingesteld om de beter gesitueerden te bevoordeelen. Iedereen heeft niet alleen bet recht zich finantieel ta Interesseeren, maar ook fs iedereen ln de mogelijkheid daartoe. Want een aandeelenkapitaal van een millloen dollar is niet geplaatst in 1000 aandeelen van 1000 dollar, maar in een mlllioen van één dollarpapiertje. Ik verzeker u. dat de aandeelhou der met vijf briefjes van een dollar evenzoo behandeld wordt als de man met duizend aandeelen Ik zelf heb aandeeltjes Indertijd ge kocht van vijftien Canadeesche centen. Ze liggen nog ln m'n lade, maar zijn onderhand 60 cents waard gewor den. Een speculatie ln het klein mis schien, maar als men zooals vroeger niet veel geld had, dan kan men niet anders dan in het kleine werken. Het Is al mooi dat het tenminste kin. Een reusachtige vlucht heeft die „aandeelennemerij" genomen. Aparte mijncouranten worden met groot succes uitgegeven en dat wil toch wel wat zeggen. Mijn slotconclusie: Canada houdt ze ker beloften ln voor hen die zich „fi- nantieel-verstandig" op weg begeven, een goede gezondheid bezitten en aan willen pakken wht hen ook geboden wordt. Wil men, wie dan ook. inlichtin gen hebben van welken aard dan ook. ik ben ten allen tijde bereid ze te geven. Maar dan spoedig, want ik vertrek over een paar maanden weer. Natuurlijk terug naar Canada! Luisterwedstrijd van de A.V.R.O. ter bevordering van den verkoop van Kinderpostzegels Zondag, 2en Kerstdag, 'a avonds om 9.35 houdt de A.V.R.O. een aardige luis- terwedstrijd „Hallo met wie?" van en door Koos Koen. Als hoofdprijs Is een Flat-automobiel uitgeloofd Bovendien zijn er 10 groots en 250 troostprijzen. Oplossingen moeten met minstens 2 Kinderpostzegels van 5 cent worden gefrankeerd. De Inzen dingen moeten uiterlijk 6 Januari a.s in het bezit van de A.V.R.O zijn. De trekking der prijzen geschiedt 7 Janu ari a.s, ten overstaan van notaris E. Tb. Scheltinga Koopman. De wedstrijd ia goedgekeurd bij Kon. Besluit No. 11S3 van 2 December 1037. DE POSTVLUCHTEN AMSTERDAM. 23 Dec. Vanmorgen drie minuten over zeven is het K.L.M. vliegtuig „Oehoe", gezagvoerder te Rol ler, van Schiphol naar Tndië vertrok ken. Aan boord zijn twee passagiers, t.w. een voor Napels en een voor Athene. On derweg komen twee passagiers aan boord, n 1. een voor Athene-Ale vandrié en een voor Athene-Singapore. Medege nomen ie 599 kg. briefpost, 32 kg. pik- ketpost en 98 kg. vracht.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6