Mevrouw de Vlugt- Flentrop vertelt ECHTPAAR Haar rol in de witte het huis met pilaren NEDERLAND EN ITALIË Kinderhoekje aangehouden PARA-TYPHUS Fa. M. R. N. OOSTERVEEN Vrouw had nog twee maanden te goed IN GELDERLAND EN OVERIJSSEL? Wees voorzichtig met eendeneieren WAT ETEN WIJ MORGEN? Langestraat 42 - Telef. 77 De geinterneerde Spanjaarden KERSTFEEST VAN EEN GEGIJZELDE Vrouwen van bekende INederlandersI De baby-uitzetten hebben haar volle sympathie Amy Groskamp ten Have Erkenning van de verovering van Abessynië „Slechts voldongen feit erkend" Het groene oog van Baa-al Radio-programma's 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 28 DECEMBER 1937 De man verdacht van moord en doodslag, waarvan de laatste verjaard is BEEK (L.) 27 December. Vanochtend is de 50-jarige zigeuner-muzikant S. R. en zijn vrouw, die in een woon wagen te Beek bij kennissen onderdak hadden gevonden, aangehouden en ter beschik king van de justitie te Maas tricht gesteld. In 1916 heeft R. te Deventer een doodslag begaan, welk misdrijf intusschen is ver jaard. In 1928 pleegde hij in Duitschland eveneens een moord op een politieman weshalve de Duitsche justi tie zijn uitlevering had ge vraagd. R. heeft de politie een valschen naam opgegeven, doch hij vertoont een zoo- danipe overeenstemming met het signa lement van den dader der beide moor den, dat de politie er niet aan twijfelt den juisten persoon te pakken te heb ben. De vrouw, die eveneens een anderen naam opgaf, had nog twee maanden ge vangenisstraf te goed wegens diefstal te Zwolle, waarheen zij op transport is ge steld. Er zouden te Nijverdal reeds drie sterftegevallen hebben plaats gehad ZUTPHEN, 27 December. Er komen in den laatsten tijd in Gel derland en Overijssel o.a. in Lochem, Deventer en Nijverdal ziektegeval len voor, die op para-typbus wijzen. 0ndank6 de herhaalde waarschu wingen om eendeneieren alleen te gebruiken als zij minstens acht mi nuten gekookt zijn, blijken enkele banketbakkers en anderen, die eet waren, zooals crociuetjes, taartjes en slaatjes met mayonnaise bereiden, daarbij toch eendeneieren te hebben gebezigd, die onvoldoende verhit waren. Het gevolg daarvan is geweest dat in bovengenoemde gemeenten verscheidene ziektegevallen zijn voorgekomen, die op para-typhus wijzen. In twee gevallen is reeds door het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid aaangetoond, dat do oorzaak moet worden gezocht bij de eendeneieren. Te Nijverdal zouden reeds drie sterf gevallen hebben plaats gehad. De me dische inspectie der volksgezondheid en de keuringsdienst van waren te Zut- phen stellen een uitgebreid onderzoek in. VOOR DE KOFFIETAFEL Uitgesneden zalm. VOOR DE MIDDAGTAFEL Hongaarsche goulasch. Aardappel purée. Moutkoekjes. Bereiding vleeschschotel: 500 gr. rund-, kalfs- of schapenvleesch, 5 gr l1/* afgestreken eetlepel zout, 2 flinke uien, 30 gr. bloem, 70 gr. Delfrite, Del- fia of boter, 2 theelepels paprika, 2 eet lepels dikke tomatenpurée. Bestel het vleesch in blokjes gesne den, (als niet te klein poulet). wasch het. bestrooi het met het zout en doe het dan in een ijzeren potje, waarin het vet of de boter flink heet is go- maakt. Laat de stukjes vleesch rondom bruin braden, voeg er dan de gesnip perde uien bij en laat die even mee kleuren (vooral niet te donker). Strooi nu over het mengsel de bloem en de paprika, voeg er ook de tomaten puree bij en roer alles goed door elkaar. Giet er voortdurend roerende zooveel water bij tot een niet te dikke saus wordt gevormd, dek de pan dicht eu laat alles met elkaar nog Vh k 2 uur stoven, tot het vleesch gaar en de saus mooi gebonden is. Presenteer bij dit ge recht aardappelpuree (of droge rijst). Bereiding toespijs: 100 gr. havermout, 2 d.L. room, 2 eieren, '/a citroen, 3 afge streken eetlepels suiker, 50 gr. boter. Week de havermout een paar uur in den room, meng er dan de geklopte eieren, het sap en de geraspte schil van den halven citroen en suiker door. Bak van het deeg in de koekenpan in de boter kleine ronde koekjes, aan weers kanten goudbruin Schik ze op een scho tel en bestuif ze met wat poedersuiker. VOOR DE FEESTDAGEN ADVOCAAT PER FLESCH f 1.25. 1.50, f 1.75, 2.00. Diverse merken Champagne. AFDEELING WIJNEN EN GEDISTILLEERD. Maatregelen ter voorkoming van ontvluchting 's-GRAVENHAGE, 27 December. Op vragen van den heer Van der Goes van Naters betreffende het nemen van maatregelen ter voorkoming van ont vluchting bier ten lande geïnterneerde Spaanjaarden, heeft de minister van buitenlandsche zaken geantwoord: Zes te Zeist, vier te Eindhoven en vijf te 's-Gravenhage ondergebrachte Spanjaarden hebben de hun aangewe zen verblijfplaatsen en, voor zoover be kend, het land verlaten. Het verhoudingsgewijs zeer groote aantal voortvluchtigen (15 op een totaal van 68 geïnterneerden) maakte het ne men van afdoende maatregelen noodza kelijk om verdere ontvluchting te voor komen. Op 6 December j.l werd daarom be vel gegeven, de 53 nog hier te lande aanwezige geïnterneerden, in afwach ting van hun overbrenging naar een speciaal voor hen in te richten verblijf plaats, voorloopig aan te houden. Deze geïnterneerden zijn thans ondergebracht in de Citadelkazeme te Gorinchem, waar zij onder voortdurend toezicht staan. BIJZONDERE LEERSTOEL IN DE SOCIALE WETGEVING VGRAVENHAGE, 27 December. - Staatsblad no. 1371 bevat een besluit van 7 December 1937. tot aanwijzing van de stichting „Labor", gevestigd te Amsterdam, als bevoegd om bij de fa cnlteit der rechtsgeleerdheid aan de Rijksuniversiteit te Leiden een bijzonde rer. leerstoel te vestigen in de sociale wetgeving in Nederland, Zijn geestkracht nog ongebroken 's-GRAVENHAGE, 27 Dec. Aan be langstelling heeft het den gegijzelden journalist, den heer C. L. Hansen, ge durende de Kerstdagen niet ontbroken. Collega's hadden er voor gezorgd, dat hem de beide Kerstdagen uit de keukens van „De Witte" een smakelijk Kerst diner werd bezorgd en zelfs uit Londen had een collega hem een Kerstkrans laten toezenden. Het bericht in een der plaatselijke bladen, dat hij Vrijdag in vrijheid was gesteld, maakte dat in zijn particuliere woning tal van bloemstukken, telegram men en geschenken werden bezorgd. Helaas was het niet waar, maar de bloe men en geschenken, zoo meldt de Tel zijn hem daarop in de gijzelkamer van het Huis van Bewaring toegezonden. Het bezoek blijft voortdurend groot en soms moet er queu gemaakt worden. De heer Hansen blijft vol opgewekt heid en is niet van pian, hoe lang zijn gijzeling ook mag duren, zijn geheim nrijs te geven. Thans zit hij drie wek?n in de gijzeling en Vrijdag is de tweede termijn van twaalf dagen om, waarvoor hij in de gijzeling is gezet. De heer Han sen rekent zelf met do mogelijkheid, dat hij nog wel eenigen tijd in het Huis van Bewaring ze' moeten doorbrengen, maar op zijn houding zal dit niet den minsten invloed hebben. De drie weken, welke hij er vertoefd hoeft, zijn voor hem omgevlogen, dank zij het bezoek, de lectuur en het jour nalistieke werk, dat hij doorloopend blijft verrichten. Voor hem is het rook verbod bovendien niet het minste be zwaar, omdat hij nooit rookt. Over zijn behandeling in het Huis van Bewaring is hij nog altijd goed te spreken. Zijn gezondheidstoestand blijft even eens goed en tot heden weet hij zich uit stekend te schikken in zijn gijzeling. a MSTERDAM op een natten guren De /-i cemberdagAmsterdam in een wegsmeltend sneeuwkleed; een voor beeld van somber-tonige kleuren onder een dikke grijze luchtwaarin zwaar de sneeuw te wachten hangt Heerengracht 502het huis met de witte pilaren, het burgemeestershuis van Amsterdam. Mevrouw De Vlugt wacht ons Een rose wollen babymanteltje wordt uit de bezige handen terzijde gelegd. Wij zitten naast elkaar op de groote zacht groene canapé. En wat wou U nu eigenlijk van me weten? vraagt mevrouw De Vlugt. Hmallesdenken wij, maar dat gaat toch niet goed, om dat zoo maar ronduit te zeggen. Vertelt U een beetje over U zelf, stel len wij voor. Mevrouw De Vlugt lacht. Ik ben de vrouw van den burgemees ter van Amsterdam en daar is alles mee gezegd. Verder valt er niets over mij te vertellen. Deze bescheidenheid is allerbeminne lijkst. Wij hebben beloofd, dat wij zoo wei nig mogelijk lastige vragen zouden doen, maar dan moet U ook vertellen... want zonder wol kan men geen kous breien, zonder ingrediënten geen pudding ma ken en zonder gegevens geen interview schrijven! Dus toch vragen. Waar is U geboren? In Hillegom en ik ben jong getrouwd, op mijn twee en twintigste. Dus al heel jong het hart verlorenconstatee- ren wij. Heeft U, zoo vragen wij verder, vroe ger, voor U getrouwd was, aan maat schappelijk werk gedaan? Neen nooit. Heeft U misschien gestudeerd, acten gehaald, een werkkring gehad voor Uw huwelijk? door wil, weten zij op wier tijd en belangstel ling van vete zijden beslag wordt gelegd. TT ET zijn vele en velerlei functies, die H bij 't ambt van burgemeestersvrouw behooren. Het representatieve ge deelte is hiervan zeker niet het minst in beslagnemende. Voeg daarbij de nimmer aflatende stroom van aanvragen en ver zoeken om hulp. om steun, om voorspraak en bemiddeling, de vele besprekingen hei particuliere leven, de zorg voor garderobe en huishouden en al wat er nog verder komt kijken en ge hebt wellicht eenig be grin van dit drukke en welgevulde leven Zag U er niet reusachtig tegenop, toen U het pas was? vragen wij onbe scheiden. De dames van Amsterdam zijn zéó lief en hartelijk voor mij geweest. Zij hebben mij heerlijk geholpen met alles, verklaart mevrouw De Vlugt tactvol. Bedankt U wel eens voor de een of andere eerefunctie? willen wij weten. Ja, maar dit gebeurt heel zelden, maar als ik ergens geen heil in zie, dan doe ik het niet, klinkt het beslist. Wij hooren hoe mevrouw De Vlugt persoonlijk alle verzoeken om hulp en bijstand doorleest en zoo noodig van commentaar voorziet. Een brief wordt nooit ongelezen ter zijde gelegd of door ondergeschikten behandeld. En wat doet U er dan mee? Beant woordt U ze ook zelf? Neen, ze gaan dan naar het stadhuis, naar den particulieren secretaris van den burgemeester, die ze voor nader on derzoek doorstuurt naar Armenraad en Liefdadigheid naar Vermogen. Antwoordt IJ nooit persoonlijk? Neenalleen op volstrekt persoon lijke brieven. Waarom antwoordt U nooit zelf? Dan zou ik in conflict kunnen komen met de officieele instanties en die moe ten natuurlijk altijd hand in hand wer ken. Als ik zonder verder onderzoek hulp zou gaan toezeggen, waar wellicht de Armenraad of een ander officieel lichaam op grond van degelijk onder zoek hulp geweigerd heeft, dan zou dat aanleiding tot allerlei moeilijkheden gaan geven, begrijpt U?, Wij begrijpen het. Neen, niets van dat alles. Ik was heel gewoon bij mijn ouders thuisWij zijn bijna twee en veertig jaar getrouwd en ik heb zes kinderen gehad. Het is al weer bijna zeventien jaar geleden, dat mijn man bur gemeester werd. Een enkel zinnetje typeert soms raker een persoonlijkheid, dan een lang relaas. Mevrouw De Vlugt zegt niet: het is bij na zeventien laar geleden, dat ik burge meestersvrouw werd. maar: het is zeven tien laar geleden, dat mijn man burge meester werd. De vrouw van den burgemeester van Amsterdamhet is geen gemakke lijke positie, die deze vrouw bekleedt. Haar tijd, haar energie en haar werk kracht behooren aan anderen. Er is na genoeg geen comité van eenige beteeke nis, of de vrouw van den burgemeester is er eere-presidente van. Nu kan men eere-presidente zijn op twee verschillende wijzen: men kan vol staan met den eere-titel als zoodanig, want het zijn de ijverige comité-dames, die het eigenlijke werk verzetten, zooals mevrouw De Vlugt ons verzekert, en men kan daadwerkelijk belangstellen in datgene, waaraan men zijn naam ver bonden weet. Het is de laatstgenoemde manier en dat is de manier waarop mevrouw De Vlugt haar taak verstaat die behalve bloote belangstelling ook tijd en energie vraagt, en wat dit zeggen Vragen van den heer Albarda beantwoord 's-GRAVENHAGE, 27 Dec Naar aan leiding van vragen van den heer Albar da in verband met de door de Regeering ondernomen stappen, ten einde te ko men tot erkenning van Abessynië door Italië, verwijst de minister van buiten landsche zaken allereerst naar de me.fe- 'celingen, gedaan op 24 December 1937 ii de beantwoording van de omtrent 'czp aangelegenheid door het lid van lc Tweede Kamer der Staten-Generaal •i heer Wijnkoop gestelde vragen. Voorts wordt het volgende gezegd: De Regeering heeft gemeend te moe ten aanvangen met raadpleging van de Oslo-staten aangaande het doen van stappen bij de regeeringen van Frank rijk en van Groot-Brittannië. Een behandeling, gemeenschappelijk met al die regeeringen, met welke de Xederlandsche regeering ten aanzien van het conflict in den Volkenbond een zelfde gedragslijn heeft gevolgd, zou be- teekenen een hernieuwde aan-de-orde- stelling in den Volkenbond. Afgeschei den van het uitstel, dat daarvan een ge volg zou ziin geweest, heeft ook de over- egine gegolden, dat door de opheffing der sancties de verplichtingen ingevolge het Volkenbondspact in dit geval waren uitgeput. Het initiatief tot de ondernomen stap pen is geheel zelfstandig en zonder eenige beinvloeding van derden geno men. De minister is van meening. dat het gebruik van den titel de erkenning van de souvereinite.t niet behoeft in te slui ten. De bedoeling is intusschen erken ning van het voldongen feit. De erkenning van een feit kan niet in strijd zijn met eenig zedelijk begin sel. Indien de minister van meening ware, dat de erkenning het aanzien van Nederland zou schaden, zou hij geen stappen hebben ondernomen om daar toe te geraken, Mevr. C. de VlugtFlentrop Maar toch Doet U nu nooit iets buiten die offi cieele instanties om? O jawel, laatst schreef een vrouw mij dat zij geen kachel had en dus in dc kou moest zitten. En toen Toen heb ik laten informeeren of hot waar was. Het was waar en toen heb ik gezorgd, dat zij een kachel kreeg. Zijn er takken van liefdadigheid, die Uwe speciale belangstelling hebben? vragen wij. Mevrouw de Vlugt denkt na. Officieele personen hebbon geen voorkeur, zegt zij lachend en daar moeten wij het mee doen. U ontmoet zeker ambtshalve heel wat interessanto persoonlijkheden? vragen wij. O la, alle bekende en beroemde perso nen, die door het gemeentebestuur ont vangen worden, komen hier eten of lun chen. We hebben o.a. een groot diner ge geven voor Prins Eugène van Zweden en voor den Hertog van Kent en met het hu wclijk van de Prinses is de Indische Prin Mangoc Negoro bü ons geweest met zijl vrouw en dochter. U weet wel dezelfde die voor het Hof gedanst heeftDe moeder was 32 en de dochter 16. Ze hadden schil terende zelf gebatikte sarongs aan. Het zijn zulke prachtige mensclicn met zulke mooie edele gezichten. En dan hebben we gehadmevrouw de Vlugt denkt na, o ja, den Lord-mayor van Londen met zijn sherifs Wij hooren hoe het de gewoonte is. dat de oudste sherif het volgens jaar den Lord-mayor opvolgt en hoe de familie de Vlugt het jaar na het bezoek aan Holland werd witgenoodigd voor een tegenhezoek in Londen en hoe zij toen gelogeerd hebben in het oude eerbiedwaardige Mansion House in East London. Wij hooren over een bezoek van Liver pool's burgemeester, den grooten scheepsmagnaat, Mr. Hold, aan Amster dam. En hoe de familie de Vlugt werd uit- genoodigd de terugreis met een van de schepen van de Hold-line mede te ma ken en in Liverpool te logeeren. Weet U wat zoo aardig is?? vroeg me vrouw de Vlugt, de buitenlanders, die wij bij ons thuis ontvangen, zijn alle maal even verrukt over dat oude 16de eeuwsche grachtenhuis. Een restaurant zegt al die bereisde menschen niets, hoe mooi het ook zijn rnag, maar zoo'n echt Amsterdamsch pa triciërshuis brengt hen in verrukking. U had de Amerikaansche dames eens moe ten hooren, die ik verleden jaar hier hadl HOUDT U nog tijd over om te lezen en te reizen voor ontspanning? verbazen wij ons. O ja, ik lees graag en reizen vind ik heerlijk. Wij hebben v?el gereisd, ver telt onze zegsvrouw. Ik lees niet alles over een vreemd land, voor ik er heen ga, maar als ik terugkom, want anders wil men in den vreemde altijd precies datgene zien, waarover men gelezen heeft, dat neemt zooveel weg van het spontaan genieten. En leest men alle bij zonderheden na thuiskomst dan is het of men de reis voor een tweede maal maakt. Een standpunt waarvoor onge twijfeld wel iets te zeggen valt. Wij kij ken naar het wilskrachtige gezicht, waari nhelder de nog zoo jonge oogen staan. U geniet zeker een goede gezondheid? Ik ben nooit ziek geweest en ik weet niet wat het is om moe te zijn. Deze benijdenswaardige vier-en-zestig- jarig- is zoo vol levenslust, zoo vol onge broken kracht en levensmoed, dat vele jongeren er een voorbeeld aan zouden kun nen nemen. En toch heeft ook het lot haar niet gespaard. Twee maal moest zij een kind verliezen. En als de Moeder spreekt dan hoort men aan de even trillende stem. dat die wonde nimmer heelde. Maar deze vrouw is een dappere vrouw die moedig en berustend het haar opge legde weet te dragen, vergoeding vindend in een leven gewijd aan de belangen van anderen. Ik heb nog tien minuten voor U, zegt de gastvrouw, want zoo meteen komen er een paar dames uit Haarlem om naar de babyuitzetten te kijken. Baby-uitzettenO U bedoelt van dat comité van Ja juist van Oranjevreugdedat goed wordt allemaal hier in huis ver deeld, geregistreerd, ingepakt en klaar gemaakt. Er is zooveelzoo heerlijk veelmevrouw de Vlugt stróólt. Dat is een onderwerp, dat haar heele hart en haar volle sympathie heeft. Hier kan deze moederlijke vrouw haar rijke ga ven van hoofd en hart ten volle ont plooien. ONDER de tallooze comité's. waarvan zij ambtshalve eerepresidente is, moet dit speciale comité haar wel heel na aan het hart liggen. Zij begint te vertellenen nu hoeven wü niet meer te vragen. Wij hebben nu al voor vijfhonderdveertig jonge Moeders! Krijgen ze allemaal een heele uitzet Neenalleen zij. die niets hebben, krij gen het compleet. De anderen krijgen een grootere of kleinere aanvulling. Wij heb ben verschillende soorten pakken Maar hoe weet U nu O, dat wordt allemaal uitgezocht door de comité-dames. Die gaan op huisbe zoek en brengen rapport uit en aan de hand van die rapporten komen zij, die aangevraagd hebben op een lijst. Zet U toch vooral in de krant, dringt mevrouw de Vlugt aan, dat de dames van de ver schillende Besturen en comité's al het werk doen. Ja maar U zelf... Neen heusch de eere-presidente doet niets, weert mevrouw de Vlugt beschei den af, maar wij weten wel beter. Verleden week kreeg ik ineens vijf-en- twintig wiegen, vertelt mevrouw de Vlugt. Daar moeten nu nog vijf-en-twin tig bedjes bij. Boven in huis zijn hier drie groote kamers in gebruik voor het comité Oranjevreugd. Alles wordt hier in- huis ingepakt en geadministreerd, lederen dag zijn de comité-dames er druk bezig. En ik doe zelf ook mee! Ik wil niet alleen eere-presidente zijn en slechts in naam meedoen. Ik wil echt meedoen. Dan moeten wij het rose manteltj'c en het mutsje bewonderen en dan worden de dames uit Haarlem aangediend. Nog gauw geeft mevrouw de Vlugt or der. dat de vriendelijke dienstbode ons de biljartkamer, die als stapelplaats der ge reedgekomen pakketten is ingericht, zal tooncn. Rijen en rijen en rijen achter elkaar staan zij daar, de grappige zakken, ge vormd door een groote badhanddoek met breede oranje strepen, waarin de luier- mandklecrtfes ziin verpakt. De punten zijn als groote opstaande oor en saamgesnoerd en voorzien van een ferme oranjekleurige label, waarop In duidelijke letters Oranje- vreugd staat gedrukt. Maar er zijn ook pakketten in wit pa pier met breed oranjelint kruislings toe- gebonden en dan zijn er groote open bakken waar de inhoud der verschillen de pakken te zien is. Wij hooren, dat deze respectabele hoe veelheid nog maar 'n heel klein onder deeltje is. Wij denken aan de huisbezoeken, aan do contróle, de verdeeling en klasseering der binnenkomende goederen, wij den ken aan de noodzakelijke inkoopen, die bij deze grootsch opgezette uitdeeling on vermijdelijk zijn, aa-n de besprekingen wij denken aan 1001 groote en kleine moeilijkheden, die te overwinnen zijn alvorens een comité met zijn resultaten voor den dag treedt, en wij stellen ons voor hoe onvermoeid en onverpoosd deze flinke energieke vrouw bezig moet zijn om zij het zijdelings aan dit alles deel te nemen en op de hoogte te blijven van de vaak zoo uiteenloopende belangen. Een eeresaluut voor de vrouw, wier verdiensten eenige jaren geleden door de Regeering erkend werden en beloond met de benoeming tot Officier in de Orde van Oran je-Nassau, de vrouw, die met zoo beminnelijke bescheidenheid alle verdiensten toeschrijft aan de dames van Amsterdam, die om met haar eigen woorden te spreken, altijd zoo heerlijk hebben ereholpen en zoo tronw hebben bijgestaan. Amsterdam is trotscvh op ziin popnlairen burgemeester, maar Am sterdam mag ook trotsch zijn op ziin flinke burgemeestersche, de vrouw met het groote plichtbesef en het warme meelevende hart, die haar lang niet ge makkelijke taak op zoo voorbeeldige wijze vervult. 139. De vermoedens van Hassan en dok ter Bergman werden spoedig bewaarheid toen de dokter op een gegeven oogenblik achter een luikje het gezicht van den Ame rikaan zag. Ja. la. grinnikte de Ameri kaan hem toe. ik heb u geholpen uw doch ter terug te vinden. 140. Dat heb Ik gedaan om u te tooncn dat ik haar niet ontvoerd had. maar van dit oogenblik af zijn we weer vijanden en u kunt er van op aan. dat ik u niet nul vrede zal laten voor ik het Groene Oog y mijn bezit heb. WOENSDAG 29 DECEMBER. HILVERSUM I. 1875 M. en 415.5 M. Al gemeen programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (gr.pl.8.30 Gram.muziek. 9.30 Geluk- wenschen. 9.45 Gram.muziek. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram.muziek. 11.15 Ensemble Van der Horst. 12.00 Berichten. 12.15 Ver volg concert. 1.15 Gram.muziek. 1.30 Pianc- voordracht. 2.35 Christ, lectuur 3.00 So praan en piano. 3.45 Gram.muziek. 4.00 Viool en piano. 5.00 Causerie .Jongensleven in de 17e eeuw". 5.30 Orgelspel. 6.30 Voor tuin- liefhebbers. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespre king. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP- Herhaling SOS-berichtcn. 8.15 NCRV-Hsr- monie-orkest. 9.00 Causerie j,Geestelijk' Volksgezondheid voorheen en thans" 9.30 Vervolg concert (om 10.00 berichten A N. P.). 10.30 Gram.muziek. 10.45 Sportpraal- je. 11.0012.00 Gram.muziek. Na afloop: Schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 M. VARA-uitr«- ding. 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPR'1 8.00 Gram.muziek. 9.30 Kookles. 10.00 Mor genwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Con tinubedrijven. 11.30 „Voor de werkloozen'. causerie. 12.00 Gram.muziek. 12.30 VAR*- orkest 1.151.45 Gram.muziek. 2.00 Knip- les. 2.30 Voor de Vrouw. 3.00 Voor de kit- deren. 5.30 Gram.muziek. 6.00 „The Luck? Birds" en Bolist. 6.35 Gram.muziek. 6.< Causerie „De ontmoeting van godsdienst socialisme". 7.00 Vocaal concert. 7.30 Lezi „De beteekenis van ons geloof in de ge'' telüke crisis van deze dagen". 8.00 Her-f ling SOS-berichten. 8.03 Berichten AN'- VARA-Varia. 8.15 Radiotooneel. 9.15 Oper» concert. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VAR* orkest en soliste. 11.00 Declamatie. 11~ „Fantasia". 11.45—12.00 Gram.muziek. DROITWICH, 1500 M. 11.25 H. En?.' man's kwintet en solist. 11.50 Orgelspi 12.20 Gram.muziek. 12.50 BBC-Empire-orkr' en soliste. 1.35 A. Dulay's kwintet. 2.05 G' muziek 2.35 J. Leonardi's orkest. 3.20 B' Wellesley Colliery-orkest. 4.05 Paedagfi sche causerie. 4.20 Vesper. 5.05 Gram.K; ziek. 5.20 Eugene Pini's tango-orkest. 6-' Berichten. 6.40 Landbouwdialoog. 7.00^ Or gelspel. 7.20 BBC-Harmonie-orkest. 7.50 j B C-orkcst. 8.35 Radiotooneel met 9.20 Berichten. 9.40 Lou Preager's B»:; 10.2012.20 Jazzmuziek (gr.pl.). RADIO-PARIS, 1648 M. 7.50, 8-55 10.40 Gram.muziek. 12.20 De Souza-orkestr' zang. 2.05 Pianovoordracht. 3.20 Zang. j- Vioolvoordracht 4.35 Zang. 5.20 Cantrc^ orkest. 6.20 Zang. 8.50 Pianovoordracht. Variété. 10.50 Gram.muziek. KEULEN. 456 M. 5.50 Hermann HjF stedt's orkest 7.50 SS-orkest. 11.20 roeporkest. 4.00 Gram.muziek. 4.80 Omro'f amusementsorkest. 6.30 Omroeporkest, en mannenkoor. 8.20 HJ-concert. 10.00—U- Omroepdansorkest, schrammelkwartct solisten. BRUSSEL. 322 cn 484 M 322 M-: 1-* Gram.muziek. 12.50 Omrocpkleinorkcst. L —2.20 Gram.muziek. 5.20 Omroepkleinork'- en Gram.muziek. 6.50 en 7.35 Gram.mui"' S.23 Vocaal concert. 9.20 Omroepsymph°Dl orkest. 10.5011.20 Gram.muziek. 484 M. 12.20 Gram.muziek. 12.40 Z«» 12.50 Omroepkleinorkest. 1.502.20 Gf' muziek. 5.20 Pianovoordracht. 5.40 DecU" tie en Gram.muziek. 6.00 Cello en P'®c.s, 6.20 Gram.muziek. 6.50 Pianovoordracht. cn 7.35 Gram.muziek. 8.20 Omroeporkest solist. 10.30—11.20 Gram.muziek en Cn»8- sons. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. - J-S Omroeporkest en -koor. 8.20 HJ-Conccrt. ?•- Barnabas von Geczy's orkest. 9.20 Berich" 9.40 Politiek maandoverzicht. 10.05 Scheep weerbericht. 10.2011.20 Barnabas T Geczy's orkest.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6