EEN PROEFVAART OP DE NOORDZEE. De Jnconfidente", welk schip bij Boele's Scheepsbouw te Bolnes voor rekening der Braziliaansche regeering werd gebouwd, tijdens de proefvaart, welke Maandag op de Noordzee werd gehouden President Lebrun temidden der Parijsche kinderen, voor wie hij traditiegetrouw een kerstmaaltijd en uitdeeling van geschenken organiseerde De burgeroorlog in Spanje. Een overzicht van de veelom streden stad Teruel, welke thans in het middelpunt der internationale belangstelling staat De nieuwe Japansche gezant te Berlijn, Togo, bij aankomst met vrouw en dochter in de Duitsche hoofdstad De brand In het krankzinnigengesticht te Montredon eischte talrijke slacht offers. Het vuur richtte groote ver woestingen aan De heer R. H. Driessen Jr., secretaris- penningmeester van de Kon. Ver. van Gepensionneerde Officieren van het Ned Leger en directeur van het Ned. Toevluchtsoord voor Noodlijdende Dieren is op 56-jarigen leeftijd te Was senaar overleden Vefe autoriteiten woonden Maandagavond de opvoering van Vondels «Gijsbrecbt ven Aemstef» in het kader der Vondel herdenking In den Stadsschouwburg te Amsterdam bij. Een kijkje in de loges De collectie Hindoe-Javaansche bronzen van mr. J. G Huyser is gedurende eenige weken geëxposeerd In de Hindoe kamer van het Volkenkundig Museum te Amsterdam Het 25-jarig dienstjubileum van den regent van Bandoeng, Wiranatakoesoemo werd te Bandoeng met grootsche plechtigheid gevierd Delegaties van ongeveer 200 dessa's in het regentschap en collega's uit heel Java kwamen den jubilaris huldigen Kapitein-luitenant ter zee L. F. Klaassen is, onder eervolle ontheffing van het bevel over Hr. Ms. pantserschip «Hertog Hendrik», benoemd tot commandant van Hr. Ms. kruiser «Java», die op 3 Januari a.s. weder voor den actieven dienst beschikbaar wordt gesteld De wereldvermaarde golfspeler Gene Sar azen gaf tijdens zijn bezoek aan Ned. Indië een demonstratie op de terreinen van de Golfclub te Batavia. Gene Sarazen in actie

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 8