MINISTER ROMME OPENT WERKKAMP. Z. Exc. prof. mr. C. P. M. Romme (x), minister van Sociale Zaken, heeft Donderdag te Hattem het werkkamp .IJsselstein", van de stichting .Neerlands Volkskracht", officieel geopend De autoriteiten bij de onthulling te Amsterdam van den gedenksteen ter nagedachtenis aan dr. C. Lely. V.r.n.l.: de heeren mr. dr. A. baron Röell, commissaris der Koningin in Noord Holland; minister mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren; minister-president dr. H. Colijn; de oudste zoon van dr. Lely; burgemeester dr. W. de Vlugt en overste W. A. Boswijk;' garnizoenscommandant te Amsterdam De vereeniging .De Hollandsche Molen" heeft aan verschillende molenaars een certificaat met loffelijke vermelding uitgereikt in verband met hun streven tot behoud of restauratie van hun molen De repetities voor de groote .gas'-oefeningen te Aldershot verliepen deze week naar wensch, waarbij de nieuwste be veiligingsapparaten gebruikt werden Het zeilseizoen staat voor de deur. Een vroo- lijk tweetal, dat zich de veilige aanwezigheid van een red dingboei heeft verzekerd Uitstel, doch geen afstel. Het vuurwerk, dat oorspronkelijk Maandag ter viering van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana op het Malieveld te Den Haag zou worden afgestoken, is*thans Donderdagavond gegeven. Een fraat detail De tweedaagsche afstandsmarschen te Batavia konden zich ook dezen keer weer in een zeer groote deelname verheugen. Militairen en .civielen" op stap in de felle zon Minister-president dr. H. Colijn onthulde Donderdag den gedenksteen ter nagedachtenis van dr. C. Lely in den gevel van het perceel Leidschegracht 39 te Amsterdam, waar dr. Lely in 1854 geboren werd Dr. S C. Bokhorst tijdens zijn rede bij de onthulling van den gedenksteen voor wijlen dr. C Lely te Amsterdam De nieuwe burgemeester van Grijpskerke (Z.), de heer H. U. Bouman, is Donderdag geïnstalleerd. - De feestelijke intocht van. den nieuwen burgervader en zijn echtgenoote Raoul Dautry, wiens naam genoemd wordt als Fransch minister van be wapening, indien, dit ministerie wordt ingesteld

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 10