stadsnieuws! Sportief jagersfeest van de K.N.J.V. a.m.h.c. dames blijven winnen W esterkwartier finalist Alta klopt Enschedé met 6-4 Politie-varia r Hengelaars in feeststemming R.K. candidaten vereenigmg Robin Hood: kampioen jachtpaard Modderballet op het H.C.M.- veld Samos wint in Amsterdam Mixed-doubles gingen verloren Ie BLAD PAC. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 8 MEI 1939 Ernstige ontploffing R.K. Werklieden- voorkomen? Een 15 c.M. granaatal of niet geladenbevond zich tusschen vuilnis ZATERDAGMORGEN omstreeks elf uur bemerkte een werkman van de Gémeentereiniging, dat zich tusschen het vuilnis, dat bestemd was voor de verbrandingsoven, een 15 c.m. granaat bevond. Onmiddellijk waarschuwde hij den opzichter, den heer Schreuder, die de hulp van een militair des kundige inriep. Een officier van het 5e R. V. A. heeft het projectiel ter onderzoek meegeno men. Of het geladen was, kon men ons nog niet mededeelen Zoo dit laatste wel het geval was, mag men zich gelukkig prijzen, dat door de vroegtijdige ontdek king van den werkman, eon ernstige ontploffing in de verbrandingsoven voorkomen is. Ook heeft men nog niet kunnen na gaan, vanwaar de granaat afkomstig is. Wel weet men. dat het projectiel tus schen ander afval meegevoerd is door een vuilnisauto. Propaganda-feestavond met tooneel en bal na in „De Valk" De afdeeling Amersfoort van den Algemeenen Hengelaars Bond hield Zaterdag in „De Valk" een propa ganda-feestavond. De voorzitter van de feestcommissie, de heer de Wil de, sprak een kort openingswoord en bracht daarin o.m. dank aan de tooneelvereeniging „Huygen Wes- sel". De voorzitter van de afdeeling, de heer Joh. van Dijkhuizen, hield een propagandarede. Zooals de hengelsport vroeger beoefend werd, kon men haar moeilijk sport noemen; men maakte er meer een vroolijken dag van. De laat ste jaren is dit veranderd. Spreker schetste de vreugde, welke men aan de hengelsport kan beleven; het genieten van het natuurschoon speelt daarbij een belangrijke rol. Jammer is net, dal onze stad geen vischwater heeft en dat men dezen tak van sport slechts buiten Amersfoort kan beoefenen. Na dank gebracht te hebben aan de feestcommissie, het muziekensemble „The Harlem Rovers" onder leiding van den heer W. Ripken en de tooneelver eeniging „Huygen en Wessel", wekte spreker tenslotte op om het ledental van de afdeeling, dat op het oogenblik 75 bedraagt, op te voeren. Onder regie van den heer J. v. d. Heuvel voerde liet tooneelensemble het blijspel in drie bedrijven „Een halsbre kend huwelijk" op. Reeds eerder zagen wij dit stuk hier opvoeren, ook ditmaal werd er weer vlot en met veel animo gespeeld. Het. veelvuldige applaus was een bewijs, dat het gebodene op prijs jverd gesteld. Na het slotbedrijf, dankte de heer de Wilde alle medewerkenden en werden de dames met bloemen gehuldigd. Een geanimeerd bal met vele aardige attrac ties onder leiding van Bert Kamper man en met medewerking van „The Harlem Rovers" besloot dezen feest avond van den Hengelaarsbond, welke het volgend jaar zijn derde lustrum hoopt te vieren. Op het Stationsplein had gisteren een aanrijding plaats tusschen een personen auto en een motorrijwiel. De auto, die vroegtijdig zijn richtingwijzer uitstak, om om de vluchtheuvel den Berkenweg in te rijden, werd door de motorrijder die den besturder van de auto wilde in halen, aangereden. Beide voertuigen liepen schade op, welke onderling geregeld werd. Een banketbakker is verbaliseerd we gens overtreding van de winkelslui tingswet. Gistermiddag ontstond bij de Madoe- rastraat een begin van boschbrand. Toen de politie ter plaatsen arriveerde, was het vuur reeds gedoofd; door voor bijgangers. Bij de politie werd aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel. naar het koloniaal instituut Zaterdagmiddag maakten de leden van de Studieclub verbonden aan Ro- zendaals Erkend Handels Instituut een excursie naar het Koloniaal Instituut te Amsterdam. Een flink aantal deelne mers profiteerde van deze gelegenheid, om kennis te maken met de groote ver zameling. die een zoo juist beeld geeft van al datgene wat onze koloniën bie den. De beschikbare tiid was bijna te kort om al het moois en interessants wat er te zien fs'iri öogenschouw te nemen. Na afloop werd gezamenlijk thee ge dronken en de Cineac bezocht. Het was een prettigen tocht, die deel nemers en leiding voldoening gaf. Gisteren werd de stemming gehouden voor de groslijst van de R.K. candida ten voor den gemeenteraad. Uitge bracht werden 536 stemmen waarvan geldig 398. Op het politiek advies wer den 49 stemmen uitgebracht. De volgorde werd: 1. A. J. Spiekermann (aftr.) 2. L. Waterloo (aftr.) 3. J. J. v. d. Linden (aftr.) 4. H. M. de Haan 5. G. J. Noordman (aftr.) 6. mr. A. E. Th. Kooien 7. L. A. A. van Hamersveld 8. R. Jonkhart 9. B. J. van Munster 10. B. Speekman 11. H. Nijboer 12. W. C. A. Kroes 13. G. A. Hendriks Hierop volgen W. van Nieuwkerk, P. K. van Eykelenburg en mej. E. M. van Hamersveld (aftr.) Viering van het patroons feest Gisteren vierde de R.K. Werklieden- vereeniging „St. Josef" voor de 45ste maal het patroonsfeest. De kerkelijke viering werd ingezet Vrijdagavond met een godsdienstoefe ning in de Kerk van O.L. Vrouw met een preek van den geestelijk adviseur Kapelaan Nieberding. Zondagmorgen te 6 uur werd in dezelfde parochiekerk de H. Mis bijgewoond en naderden de leden ter H. Tafel. Na de H. Mis vereenigden allen zich aan een gemeenschappelijk ontbijt in de zaal van het gebouw St. Jozef. 's Avonds had in de groote zaal van St. Jozef de feesta vond plaats met .mede werking van het Utrechtsch Voordracht- kunstenaarspaar Joe en Nelli. Zij brach ten een program vol humor, afgewisseld met eenige levenslessen. Kapelaan Nieberding voerde in de pauze het woord en wees op het devies van Dr. Schaepman „Nederland te geven arbeiders met een rotsvast geloof." Z.Ecrw. schetste de bereikte resultaten door de organisatie en merkte op dat allen moesten medewerken de organi satie groot te maken. Dat zijn we ver plicht, aldus spr., aan de twee groote Priesters Dr. Schaepman en Dr. Ariëns. De vrouwen moeten daaraan eveneens medewerken. nationale reclasseerinos- collecte De opbrengst van de Zaterdag gehou den reclasseeringscollecte bedroeg 663. Het plaatselijke comité van uitvoering brengt dank aan allen, die medewerking en steun aan deze collecte hebben ver leend. examennieuws Voor het laatste gehouden examen uitgaande van den Koninklijken Erken den Stenografen Bond slaagden voor het diploma: Stenografie Ned. 130 lettergr. mejuf frouw D. van Tijn: Machineschrijven Dipl. B mejuffrouw M. Ruitenbeek; Ma chineschrijven Dipl. A. mejuffrouw H. v. d. Wijngaard. Twintigjarig bestaan met luister gevierd ZATERDAGMORGEN is het eind- feest der Koninklijke Neder- landsche Jachtvereeniging aange vangen met een eenvoudige slip- jacht, waaraan ook generaal-majoor A. R. v. d. Bent deelnam. De route voerde de deelnemers vanaf den meet bij het Belgenmonument over de Vlasakkers, de Stompert en de vlieghei te Soesterberg naar de kill in de omgeving van het springveld der K.N.J.V. Een licht aperitif was het, dat op dezen zonovergoten mor gen wel een heel goed begin van het ruiterfestijn vormde. De voornaamste strijd werd dit jaar gestreden om het kampioen schap „Jachtpaard 1939". Z. K. H. Prins Berhard wiens twee paar den Bunny en Peggy van de partij waren, doch die zelf niet meereed had voor deze primeur op het programma der „Koninklijke Ne- derlandsche" een zilveren wissel beker beschikbaar gesteld. Terwijl op het springterrein de dres- suurproef plaats had, werd achter de steeple chasebaan van de Rijschool ge start voor de cross country. Deze was dit jaar weer om meer dan één reden belangrijk. Want behalve onderdeel voor het kampioenschap Jachtpaard en van den strijd om den beker van Rot terdam, was er ook nu voor dezen cross de traditioneele. afzonderlijke prijs be schikbaar gesteld, namelijk de beker van Amsterdam. De deelnemers aan de cross verheug den zich' in een fraai parcours. De veel al natuurlijke hindernissen waren niet moeilijk: cn steeds fair. Een klein na deel was misschien', dat de grond wat los en rul was op sommige plaatsen, waardoor de afzet voor den sprong na- deelig werd beinvloedt. Degeen, die verleden jaar den beker van Amster dam wón, was de heer D. van Leeuwen uit. Laren. Ook thans blijft deze wissel- prijs in 't Gooi, want nu was het jhr. C. Röell, die het winnende paard Hurry bereed._ Dezen ruiter, die ook den twee den prijs in den cross op zijn naam zette, komt wel een eercsaluut toe. De dressuurproef is voor don paar denliefhebber steeds een punt van ge wicht. Men leert er de kleine stijlken merken der viervoetige kameraden door kennen, het is haast zooiets als een karaktertest voor het. paard. Ditmaal leverde deze proef wel een zeer bekoor lijk schouwspel op. Het was een lust om te zien, hoe soepel en elegant, cr op de aanwijzingen van den ruiter ge reageerd werd. Zeer tercht hoorden wij van verschillende insiders vele prij zende woorderj' over dit nummer. Ritm. L. C. Cnopius, met Tatiana, werd als lste geklasseerd. Hij haalde 88 1/3 van de bereikbare 100 punten. Ritmeester T. L. D. Baron Sirtcma von Grovestins, die Prins Bernhard's Bunny bereed, werd tweede met 83 2/3 punt en J. E. von HOCKEY De Rotterdamsche dames werden met 4-2 geslagen Om den Amsterdam-beker ZATERDAGMIDDAG is het, dit maal volledige, A.M.H.C.-da- mes-elftal er wederom in geslaagd één van haar mededingsters van zich af te schudden. Helaas ge schiedde dit op een andere wijze dan beide partijen zich hadden voorge steld, daar een klein formaat wolk breuk in 't eerste kwartier van den wedstrijd het Rotterdamsche veld in een naargeestig, vies moeras ver anderde. Van een behoorlijken hoc- key-wedstrijd is dan ook niet voel meer gekomen, de modder maakte elke poging tot samenspel onmoge lijk. Het individueel betere, spel der Amersfoortsche dames heeft ten slotte den doorslag gegeven. Men ving aan in een stortbui, die, zooals gezegd, het. veld in korten tijd grondig inundeerde. Als bij tooverslag ontstonden her en der verspreid, don kere poeltjes, waar op gezette tijden de hal in verdween, zoodat om het bezit van den zwarten kogel onder, water gevechten geleverd moesten worden, met alle gevolgen van dien. Na tien 'minuten spelen* wist blijkbaar beter op de hoogte van de verdeeling van knobbels en hobbels, de leiding te nemen, toen de Amersfoortsche verde diging zich niet snel genoeg kon vrij maken, cn de rechtervleugel der, gast vrouwen daardoor ongehinderd op het doel af kon skiën. Doch ziet, toen gaf Pluvius het op, en de linksbuiten, mej. J. Langelaan, hierdoor aangemoedigd, wist op fraaie wijze gelijk te maken. Na veel gemodder over en weer moch ten de gasten zelf* het genoegen sma ken de leiding over. te nemen, toen mej. Garrels haar verrichtingen met een doelpunt beloond zag. Met dezen 21- voorsprong voor A.M.H.C. ging de rust in. De tweede helft bracht weinig ver betering.- De regen bleef weliswaar ver re, doch het terrein was nu pas goed „ingegleden" en bleef den speelsters een rijk gevarieerde reeks verrassingen be reiden. De Amersfoortsche dames kwa men cr, voorzoover mogelijk, nog wat heter in en wederom werd het Rotter damsche doel doorboord. Mej. Garrels vergastte vriend en vijand op een fraai uitgevoerde „switch", waarhij zij op de rechtsbuitenplaats belandde, cn een pas* naar de geheel vrijstaande rechts binnen, mej. Hendriks, stelde de laatste toen in staat met een hoog schot den voorsprong te vergrooton (3—1). Welis waar moest de Amersfoortsche doclver- dedigster ten tweede male voor een aan val van II.C.M. zwichten, (32), doch toen mej. De Koning bij oen beleg voor het dool der gastvrouwen den bal van mej Garrels kreeg toegespeeld die tot bij de doellijn was doorgedrongen en daar niet verder kon komen wegens de overvloed van tegenstandsters en mod der aarzelde zij niet, en scoorde, al glijdende, het vierde Amersfoortsche doelpunt. Hiermede was de overwinning veilig gesteld cn met een zucht van ver lichting keerde men het moeras den rug toe on daarna huiswaarts. O. i. moeten er vreemde dingen gebeuren, als onze stadgenooten, na twee versterken de modderbehandelingen, resp. in Dord recht (De Staart) en Rotterdam (H.C.M.) ondereaan te hebben, niet in de a.s. „Cup-final" als Het Zegevierende Elftal te .voorschijn zullen komen, Hemert, op Robin Hood, plaatste zich met 82 2/3 punt als derde. Een glansnummer, zoowel voor deelnemers als voor publiek, is altijd het springconcours. Mevrouw Fabius en de ritmeester Pahud de Mortanges en Heuff werden om wedstrijd-technische redenen met verhoogde hindernissen gehandi capt Nochtans behaalde ritmeester Pahud de Mortanges tweemaal een prestatie met 0 fouten, respectieve lijk in een tijd van 1.06 en 1.06 4/5. Onze Olympische kampioen Pahud de Mortanges liet op Made] wie Du en Silver Star een serie snelle, leni ge sprongen zien. waarvoor hem evenals trouwens den anderen cracks een spontane ovatie van het publick werd gebracht. Door de firma Lanson Père de Fils te Reims en den directeur van Hotel De Witte was een zilveren sigaretten doos beschikbaar gesteld als wissel- prijs voor leden der K.N.J.V., die ge regeld de jachten achter de meute vol gen in het springconcours. Hoewel ritmeester Pahud de Mortanges de bei de eerste plaatsen bezette, komt. de sigarettendoos dit jaar in het, bezit van It. R. O. van Manen, die het paard Peggy van Prins Bernhard bereed cn daarmee als derde geklasseerd werd. De heer W. H. van Leeuwen met Thallo (4 ft. 104 2/5 pnt.) werd vierde en ontving uit handen van luitenant D. A. Camcrling Helmolt een voorworp, dat naar den vorm een kaarslantaarn en naar het wezen een jeneverkruikje was. Ritmeester Heuff behaalde niet Bally Waxford den vijfden prijs in dit nummer (4 ft. 1.06 1/5 pnt.). achtpaard 1939 T-X ET paard „Robin Hood" van den secretaris der K.N.J.V., den heer Timmermans, had zijn be rijder ter overwinning gevoerd. Dit was kapitein von Hemert, die dus het nieuwste K.N.J.V.-kampioen- schap op zijn naam wist te zetten. Behalve de Prins Bernhard-wissel- beker werd hij in 't bezit gesteld van een herinneringsmedaille, aan geboden door den jagermeester jhr. Rademacher Schorer, terwijl hij voorts het St. Hubertusschild der jachtvereeniging in ontvangst mocht nemen, als belooning voor het feit, dat hij aan honderd jachten heeft deelgenomen. Lt. van Manen bereed Prins Bern hard's Peggy en hij bei-eed een goed paard, dat hem in staat stelde den tweeden prijs (eveneens in het nummer „Kampioen jachtpaard 1939") te veroveren. De derde en vierde prijs werden behaald door ritmeester baron Sirte- ma van Grovestins en den heer v. Leeuwen, respectievelijk op Bunny (eveneens „Prinselijk") en Masters Own. Het totaal aantal punten, door de vier kampioenen Jachtpaard 1939 behaald, luidt als volgt: 1. Robin Hood: 723% (kampioen 1939) 2. Peggy 716 3. Bunny 703% 4. Masters Own: 609% Voorts werden er nog eenige andere prijzen uitgereikt: mejuffrouw Hentzen ontving als best geplaatste dame een medaille, beschikbaar gesteld- door den heer Gillissen. De heer Bolle won den prijs van den oudsten deelnemer, lt. van Manen nam den beker van Rotter dam in beslag, als belooning voor zijn prestatie in springconcours en cross country, kapitein jhr. van Lennep ont ving de medaille van den comman dant van het Veldleger, daar hij de be roepsofficier was, die dit seizoen het hoogste aantal jachten meereed. Kapi tein Driebeek was de reserve-officier, die aan de meeste jachten deelnam en hij ontving hiervoor de medaille van den inspecteur der Cavalerie, terwijl luitenant Goldschmidt, de officier der vierde Divisie die aan het hoogste aan tal jachten deelnam, de door den gene raal-majoor A. R. van den Bent com mandant der vierde Divisie, bevelheb ber in de vierde militaire afdeeling, ad judant i.b.d. van H. M. de Koningin, beschikbaar was gesteld. De leerling- wachtmeester Tutein Nolthenius, die des morgens het. onderling springcon cours voor leerlingen van de S.R.O.C. had gewonnen, ontving hiervoor reeds eenige uren geleden den prijs uit han den van Luitenant-generaal Baron van Voorst tot Voorst. De voorzitter der K.N.J.V., lt.-kol. D. A. Camerling Helmolt, sprak alvorens tot de prijsuitreiking over te gaan en kele woorden, waarin hij terugblikte in de twintigjarige historie der verecni- ging. Generaal-majoor van den Bent heeft in een sympathieke speech zijn waardeering geuit voor de jubileeren- de organisatie, die óók in het belang van militair Nederland zooveel goed werk verricht. Des avonds verzamelden zich in een hotel te Naarden vele vrienden der jachtvereeniging rond een feestelijk diner. De wedstrijden werden opgeluisterd door het Vrijwillig muziekkorps der Huzaren onder leiding van den wacht meester-staf trompetter M. Klijnen. KORFBAL Excelsior moet degradatie wedstrijden spelen. D.D.V. uit de eerste klasse De twee wedstrijden om het lands kampioenschap hebben overduidelijke overwinningen voor de westelijke kam pioenen opgeleverd. Had Deetos geen belang meer bij den uitslag van het treffen tegen Onder Ons, niettemin won het met niet mjnder dan 13—3. Wester kwartier moest beslist van Wordt Kwiek winnen en zette dus alle* op alles. Hoe wel de Friezen langen tijd stand hiel den, moesten zij tegen het einde gedoo- gen, dat de Noord-Hollandsche kam pioenen de dubbele cijfers (10—2) be reikten. In de promotie-degradatiecomopetitie le cn 2e kl. N.-H. is de eerste beslissing gevallen. D.D.V. heeft namelijk, tenge volge van de 63-nederlaag tegen D. E. D.. haar eerete klasserschap, na het verleden jaar pas weer herwonnen te hebben, verloren. Luto en Amsterdam-Zuid deelden (5—5), zoodat de volgorde thans is: D.E.D. 2 2 0 0 4 13—4 Oosterkwartier 2 110 3 S6 Amsterdam Zuid 3 1113 10—14 Luto 2 0 2 0 2 9—9 D.D.V. 3 0 0 3 0 7—14 De Gymnasiasten wonnen in Z.-H. van H.B.S. Hier is de stand nu: Gymnasiasten 2 1 1 0 3 98 Achilles 10 10 14—4 H.B.S. 1 0 0 1 0 4-5 Voor de competitie in N.-H. II A wer den eenige merkwaardige resultaten ge- zoekt. Baerne wist bij Vogel een gelijk spel te behalen (44), terwijl ook Ex celsior bij Bilthoven een puntje weg kon sleepen. Toch hielp dit den Hilver summers niet meer, zij zijn thans aan gewezen op degradatiewedstrijden. Om de andere in te nemen plaats gaat het thans nog tusschen Baerne en Sa- mos. De rood-grijze Utrechtenaren speel den het gisteren klaar, in Amsterdam met 74 van Nieuwen dammerham te winnen, zoodat hun positie lang niet hopeloos is. Zij hebben hun lot nog ge heel in eigen hand, met nog twee thuis wedstrijden (tegen Olympia en D.T.V.) en een uitwedstrijd (tegen Baerne) voor den boeg. Baerne moet naast den wed strijd tecen Samos nog uit tegen Nieu wen dammerdam 6pelen. De volgorde onderaan is: Samos 13 3 2 8 8 43—48 Baerne 14 2 2 10 6 26-67 Excelsior 15 3 3 9 5* 3573 4 winstpunten in mindering. De stedenwedstri|d RotterdamAm sterdam om den Maasstadbeker eindig de in een 6—O-overwinning voor de hoofd6tedelingen. Zij bewezen hierme de du* wederom hun suprematie. De verhouding is nu: Amsterdam Rotterdam 27 18 4 5 40 27 5 4 18 14 SCHEEPSTIJDINGEN HoIIand-Amerika Lijn, Noordam, 8 Mei 1 uur v.m. g.t. te R'dam verwacht. Nieuw Amsterdam, 8 Mei 3 uur n.m. g.t. te Plymouth verwacht. Zaandam, 5 Mei n.m. Cape Race gepass. Maasdam, 5 Mei n.m. van Havanna. Volendara, 5 Mei n.m. van New York. De lagere teams werden allen met 62 geklopt Alta II stelde teleur 7 AN de vier A.L.T.A.-teams, die gisteren in het strijdperk kwa men, heeft het eerste team zich het beste gehouden door een 64 over winning op Enschede I. Bij die twee winstpunten is het gebleven, want de overige teams kregen allen een 62 nederlaag te incasseeren. Vooral van Alta II was dit resultaat teleurstellend; ook al moesten de re serve's met een invaller uitkomen tegen het sterke U.T.V. I. Begunstigd door fraai tennis-weer en onder veel publieke belangstelling ving tegen half elf gistermorgen de wedstrijd tusschen A.L.T.A. en Enschede I aan. De inzet was al dadelijk veelbelovend. Mej. Hylkema bewees wederom, dat zij een goed single-speelster is Boor mej. Birnie mot overtuigende cijfers te slaan. En ook mevrouw Vleugels Schutter be schaamde onze voorspelling niet. Door een snelle zege in twee sets nam zij re vanche op mej. Menko voor de neder laag, welke zij vorige week in de tex tielstad led. Ditmaal was het tempo van de Amersfoortsche speelster veel hooger en kwam haar overwinning geen oogen blik in gevaar. De eerste heerensingle tusschen Leen- knegl en Wisselink had een teleurstel lend verloop. De Amersfoorter bracht er niet veel van terecht, zijn spel miste alle controle en zekerheid. Wiselink won gemakkelijk en met rake cijfers ook! De twede herendouble Cesar en Ver burg sloot goed cn wist de geroutineer de double mr. Meerburg en Menko zoo waar vlot in twee sets te slaan. De eerste heercndouble werd door de gasten, Tessina cn Wisselink gewonnen. In de derde set kon de „proefdouble" Leenknegt—de Jongh zich bii lange na niet handhaven. I. de Jongh zorgde voor een prettige verrassing door met vasthoudend spel Menko in twee sets te kloppen, denzelf den speler, waarvan de Amersfoorter in Enschede kansloos verloor! Alta had alzoo een 4—2 voorsprong, die tot 52 opgevoerd werd, doordat de da mes in de double, geheel volgens de verwachting, met 6—3, 7—5 wonnen. Het was Cesar, die Alta in veiligheid bracht met een benauwde, maar welver diende zege op Tessina. Beide spelers demonstreerden mooi tennis, waarbij door Tessina meer risico genomen werd. De eerste twee sets van deze single ston den op behoorlijk eerste klasse-peil. Vooral Cesar doet zich dit seizoen g«V den; hij speelt met meer zelfvertrouwen waardoor zijn vlot spel meer en meer tot. zijn recht komt. De twee mixed-doubles kwamen ten slotte aan Enschede. In dé eerste mixed- double was Wisselink met zijn sterk allround spel heer en meester op de baan. Alta hoekte uiteindelijk een 64 overwinning, waarvan de waarde nog verhoogd werd, doordat A.T.V. er in slaagde het sterke Hilversum in Arn hem een gelijk spel af te dwingen. De uitslagen luiden: Heerensingles: LeenknegtWiewelink 3—6, 1—6. Cesar—Teesina 9—7, 3—6, 6—3. De JonghMenko 63 64. Damessingles: Mevr. Vleugels Schut ter—mej. Menko 6—3, 6—1. Mej. Hylke ma—mej. Birnie 6—1, 6—1. Heerendoubles: Leenknegt en De Jongh—Wisselink en Teesina 4-45, 6—4, 26. Cesar en Verburg—Menko en mevr, Meerburg 6—2, 6i. Damesdouble: Mevr. Vleugels Schut ter en mevr. Mennega—mej. Menko en mej. Birnie 63, 75. Mixed-doubles: Mej. Birnie en Wisse link—mevr. Vleugels Schutter en Cesar 6—1, 10—8. Mevr. L. Mennega en a. Verburg—mej. Menko en Tessina 6—3, 3—6, o7. U.T.V*—Alta II 6-2 Alta 2 moert het zonder den 6teu.n van H. Streefkerk tegen U.T.V. I opne men. Het werd een rake 6—2-nederlaag, waarbij alle partijen in twee sets be slist werden. U.T.V. I is door deze zege vrijwel ze ker van het kampioenschap. Heercnsingles: Mr.. Vinkesteyn—D. Streefkerk 6—2, 6—4. J. Bonnet—J. Ca merling Helmolt 6—3 9—7. Damessingles: Mej. Haagen Smit mej. L. Hendrik* 63, 6—4. Mej. De Greef—mej. Cramerus 26, 57. Heerendouble:. Mr. Vinkesteyn en Bonnet—H. Streefkerk en J. Camerling Helmolt S—6, 8-6. Damesdouble: Mej. Haagen Smit en mej. De Greef—mej. Sevenhuijsen en mej. Cramerus 2—6, 7—9. Mixed-doubles: Mej. De Greef en mr. Vinkesteijnmej. Hendriks en Camer ling Helmolt 6—4, 63. Mej. Haagen Smit en Bonnet—mej. Sevenhuijsen en D. Streefkerk 62, 6—4. Rood ZwartAlta III 62 Dat Alta 3 in Amsterdam zou verlie zen, was te venvachten. In de singles wist alleen Douma met 79, 36 over Schmidt te zegevieren. Ook in deze afdeeling is het nu vrijwel zeker, dat Rood Zwart I kampioen wordt. Heerensingles: HoutmanHogewind 6—1, 63 Schmidt—Douma 79. 36 Damessingles: Mevr. Gaarkeuken—Mei. Kaaskooper 6—2, 6—3 Mevr. Schmidtmej. Goudswaard 6-3,6—4 Heerendouble: Schmidt en Sitter—Douma en Kaaskoo per 62, 6—3 Damesdouble: Mevr. Schmidt en mevr. Gaarkeuken— mej. Kaaskooper en mej. Goudswaard 6-3, 6-3 Mixed-doubles: Mevr. Lesage en Sitter—mej. Kaaskooper en Hogewind 6—3, 4—6, 4—6 Mevr. Gaarkeuken en Houtman mej. Hinze en Kaaskooper 6—2, 6—2 Alta IV—U.T.V* II 2—6 Alta. IV kon het ook op eigen grond niet bolwerken tegen de U.T.V. reserves. Vooral de heeren uit Utrecht bleken te sterk te zijn, al is het. opmerkelijk, dat, de heerendouble door de Amersfoorters Hof kamp en v. d. Veer, gewonnen werd. In de derde set nog wel met 6—0! De damesdouble duurde lang, niet meer en niet minder dan 46 games. Do jeugd won het in uithoudingsvermogen. U.T.V. II kan zich nu bijna kampioen rekenen. Heerensingles: v. d. Veer—de Graaf 36, 26 Ludert—Witkamp 1—6, 1—6 Damessingles: Mei. Beeger—raej. Heins 57, 26 Mej. Cambier van Nooten-mevr. Kap penberg 3—6, 2—6 Heerendouble: v. d. Veer en Hofkamp—de Graaf en de Rijk 7—5, 6-8, 6-0 Damesdouble: Mej. Boegheim en mej. Cambier van Noo ten—mevr. Koppenberg en mej. Heins 7—0, 6-4. 11-0 Mixed-doubles: Mej. Beeger en Ludert mef. Heins en de Rijk 3—6, 2—6 Mej. Boegheim en Hofkamp—mevr. Kop penberg en Witkamp 7—9, 0—6

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3