2-1 Zwitsersche zege op Nederland Goede verdedigingen in C. H. van DOORN Zn., ORANJEPLOEG VORMDE GEEN GAAF GEHEEL j)e voetbalbalans van dit Verdedigingen beheerschten den wedstrijd r seizoen Zwitserland-Nederland Smit scoorde het eenige doelpunt Soesterkwartier scoorde zesmaal VAN DOORN PRACHT COLLEC TIE RACKETS AMERSFOORT Dijkstra en Stam de zwakke punten Stemmen uit de kleedkamer Peleton wedstri j den 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 8 MEI 1939 BERN, 7 Mei. (Van een specialen A.N.P.-verslaggever). HET Nederlandsch elftal heeft het internationaal seizoen besloten met een nederlaag tegen Zwitserland, na een wedstrijd, waarin tenslotte de zege is terechtgekomen bij de ploeg, welke er het meeste recht op had. Tot aan het laatste kwartier is het een gelijkwaardige kamp geweest, doch toen bleek, dat onze tegenstanders over een betere eindspurt beschikten, en het scoren van het tweede Zwitser sche doelpunt, vijf minuten voor het einde, is daarmede volkomen verklaard. De belangstelling voor dezen wedstrijd was niet bijzonder groot. In het aardige Wank-stadion hadden zich 15.000 toeschouwers verzameld. In de morgenuren had de foehn regen gebracht, maar des middags kwam de zon door en later op den dag was het bepaald warm en heerschte er een temperatuur, welke wij in Nederland nog niet gewend zijn- Ruststand 11 tot vijf minuten voor tijd DE niet sterke wind stond over de lengte van het veld. Sappig groen zag het prachtige grastapijt er uit, doch het gras had wel wat korter kunnen zijn. Nu bestond de mogelijkheid, dat de hal in zijn vaart geremd zou worden, hetgeen tijdens den wedstrijd herhaaldelijk het geval bleek te zijn. Het enthousiasme, waarmede de oranjeclub bij haar komst werd be groet, deed weldadig aan. Men voel de het direct, dat de bevolking van het kleine Alpenland sympathiseer de met de gasten van de lage lan den der Noordzee en deze hartelijke verstandhouding demonstreerde zich tijdens den wedstrijd, want voor fraaie staaltjes voetbal van de Ne- derlandsche ploeg klonk een even hartelijk applaus als voor eigen spe lers. Zwitserland verscheen in rood shirt en witte broek en zoo werd het een reeks van levendige kleuren, waardoor de gemoedelijke stemming die in deze landelijke omgeving heerschte, nog meer geaccentueerd werd. Scheidsrechter Baert (België) liet Trello Abegglen en Anderiesen raden. De Zwitser koos wind mee en zon tegen, heel juist gezien, omdat later de wind zou gaan verflauwen en in de tweede helft de oranjeploeg tegen den veel la ger staanden zon moest intrappen. Precies drie uur Zwitsersche tijd brengt Vente den bal aan het rollen. In de eerste minuten is het een spel- verkenning, een nerveus heen en weer getrap, waarin de verdedigingen even wel niet doelen, die de situatie volko men beheerschcn. Het Nederlandsche doel komt dank zij G. Aebi in moeilijk heden, maar Caldcnhove weet den hal na eenig wirrewar weg te werken. De oranje voorhoede geeft het juiste ant woord op dezon Zwitserschen aanval. In rechte lijn gaat hot op Schlegel af en Draeger stelt Vente door een zuivere pass in staat den Zwitserschen doelver- dediger op de proef te stellen. Maar de Feijenoorder kan de goede richting niet vinden en het leder gaat dan ook ver naast. Toch komen de oranjehemden te rug en al zijn het dan geen moeilijke ballen, die Schlegel moet stoppen, hij heeft voorloopig meer te doen dan Dijk stra. Anderiesen voert het tempo onmid dellijk hoog op en het is hij, die de voorhoede steeds aan het werk zet en ten aanval stuwt. Weer zijn het Vente en Draeger, die door de verdediging van Zwitserland weten te komen, maar he laas mislukt de korte voorzet van Drae ger eenigszins. Stelzer en Schlegel we ten er echter ook geen raad mee. zoodat De Harder, die bliksemsnel is toegeloo- pen een kans tot scoren krijgt. Juist op het moment, dat hij zal schieten, wordt hij zwaar gehinderd, zoodat de bal van richting verandert en naast gaat. Het spel begint zich steeds duidelijker af te teekenen. Zwitserland valt aan in kort spel, waar Caldenhove en Wilders wel raad mee weten, terwijl de aanval len van Nederland een open karakter dragen en snel worden uitgevoerd, waar door zij gevaarlijker zijn. Do Harder neemt na een kwartier den eersten hoek schop en het getuigt toch niet van goed inzicht van doelverdediger Schlegel, als iVente er in slaagt op een meter voor doel den bal nog te bemachtigen. Een worsteling ontstaat, maar het tikje, dat noodig zou zijn geweest den bal achter de doellijn te plaatsen, ontbreekt. Smit wil bewijzen, dat het met zijn schot nog niet zoo slecht gesteld is. Na een alge- meenen aanval lost hij een scherp schot, dat evenwel langs doel gaat. Abegglen, de Zwitsersche linksbinnen, wil het hem nadoen, doch zijn schot vliegt over den lat. De Haarlemmer probeert het dade lijk daarna weer en op een door De Har der keurig naar binnen gespeelde bal. lost Smit een hard schot, dat door Drae ger, die zich hij he.t doel heeft opgesteld, wordt tegengehouden. Het leder blijft niet effect in het doelgebied zweven en slechts met de.grootste moeite gelukt het de Zwitsersche verdediging den fei len aanval af te slaan. Nederland leidt Maar Anderiesen. die het midden veld volkomen beheerscht, zendt het leder terug. Hij geeft zuiver aan Smit af, die niet wacht, tot hij op tegenstand van de Zwitsersche ach terhoede zal stuiten, maar na eenige passen een laag, scherp in den rech terhoek geplaatst schot, lost, dat Schlegel, verrast door dezen kogel, van vrij verren afstand, te machtig is (0-1). Er zijn negentien minuten gespeeld en Nederland heeft een verdienden voorsprong genomen. Geprikkeld door den achterstand spant de Zwitsersche ploeg zich gewel dig in om aan den druk te ontkomen, maar nog blijft het oranjeteam in het veld domineeren. Onze voorhoede slaagt er evenwel niet in de zeer sterke verde diging van onze gastheeren. waarin iedere speler zijn taak precies weet, voorbij te komen. Zwitserland ziet kans om den opzet van het spel te varieeren en het korte spel te veranderen in aanvallen langs den vleugel, die, zooals begrijpelijk is, een veel gevaarlijker karakter dragen. Bickei weet van de lijn af een schot te losen, dat door Dijkstra gemist wordt. Het leder gaat langs doel uit. 1—1 gelijk Maar thans gaat het bij de Zwit sers over den anderen vleugel. Do samenwerking tusschen Stam en Wilders is verre van goed en de Hagenaar kan de goede opstelling maar niet vinden. Zoo is het moge lijk, dat G. Aebi enkele malen den bal van Trello Abegglen, de ziel van de ploeg, den opbouwer van eiken aanval, krijgt aangegeven. De linksbuiten weet het leder keurig voor te zetten, precies voor de voeten van den aanstormenden Adamo. Als iedereen denkt dat hij in volle vaart een schot zal lossen passeert de kleine rechtsbinnen han dig Paauwe, struikelt over Calden hove, weet zich te herstellen om den bal nog juist langs den uitloo penden Dijkstra in doel te plaatsen. Na 27 minuten is de stand 11 ge lijk. Nederland beantwoordt dit doelpunt met enkele snelle aanvallen. De Harder lost een schot, dat een meter naast gaat en Smit schiet, in een moeilijke positie staande, in. Maar Schlegel heeft geen moeite met den effectvollen, maar niet harden bal. Nog een kwartier van de eerste helft is er te spelen en men mag met voldoe ning constateeren, dat het tot zoover een zeer aantrekkelijke wedstrijd is met een spannend karakter. Het overwicht van Nederland is inmiddels verdwenen en kort achter elkaar krijgen onze te genstanders twee hoekschoppen te ne men, waarvan een zijn ontstaan te dan ken heeft aan Wilders, die een scherp schot van Abegglen, van dichtbij ge lost, met het hoofd uit het doel haalt. Een zeer gevaarlijk moment voor het Zwitsersche doel volgt nu. Vente en De Harder hebben zich door de verdedi ging heen gewerkt. De Hagenaar, die naar binnen is gekomen, krijgt den bal tenslotte in zijn bezit, hij omspeelt Mi- nelli en komt ook den uitgeloopen Schlegel voorbij. Doch de Zwitsersche doelman, op den grond liggend, houdt onze linksbuiten hij de voeten vast, zoo dat deze niet in staat is den bal in het verlaten doel te trappen. De Harder komt ten val en Minelli heeft zich in- tusschen hersteld en brengt redding in de precaire situatie. Een strafschop zal hier wel op zijn plaats zijn geweest. Een zeker doelpunt werd door een opzette lijke fout van Schlegel verhinderd. Maar de heer Baert die de ontmoeting slecht leidde heeft op het middenveld niets ge zien door de wirwar van spelers. In den resteerenden tijd voor de rust is Zwitserland sterker. Paul Aebi ligt voor open doel, terwijl Dijkstra op hoo- ge ballen zeer onzeker is door het ver keerd „timen" bij de voorzetten van links en rechts in groote moeilijkheden kmt. Doch ook deze tegenslag komt on ze achterhoede te boven. Vier minuten voor de pauze krijgt Smit van Springer een trap, juist beneden de oude ver wonding. aan zijn knie. In denzelfden aanval is ook Van der Veen even buiten westen. De laatste kan echter dadelijk weer medespelen, de Haarlemmer moet zich door Glendenning laten verzorgen. Nu in de meerderheid zijnde krijgt Zwitserland nog enkele kansen om de leiding te nemen. Zer nerveus weet Dijk stra een gemakkelijke bal niet anders dan tot een hoekschop te verwerken, waarna Paul Aebi, zwaar gehinderd, een schot lost, dat echter naast gaat. Smit verschijnt dan weer in het. veld, maar direct daarna is het rusttijd. De tweede helft In de eerste vijf minuten na de her vatting blijven do verdedigingen over wederzijdsche aanvallen volkomen de baas. maar de oranje voorhoede tracht tenminste nog te schieten. Zoo vliegt een schot van Smit naast en even later komt een kogel in den hoek, juist tegen Springer terecht. Vente wil het alleen probeoren, maar ook de Feijenoorder zoekt het doel op de verkeerde plaats. Na tien minuten zet Zwitserland een serie aanvallen op, doch het spel wordt weer te veel in de breedte gehouden en Wilders en Caldcnhove weten dit spel letje wel te breken. Aan den anderen kant echter ziet het er, nadat Draeger een hoekschop heeft genomen, wel even benauwd uit voor het doel van Schlegel, maar Minel li is eveneens in goeden vorm. Van der Veen probeert het ook alleen. Van ver ren afstand lost hij een schot, dat Schlegel slechts met moeite kan hou den. Toch gaat hot moeste initiatief nu van Zwitserland uit en Wilders en Cal denhove moeten allo mogelijke moeite doen om doelpunten te voorkomen. Een schot van Trello Abegglen na 25 min. houdt Dijkstra er goed uit. Smit die De Nederlandsche doelpunten De Nederlandsche doelpunten in in ternationale wedstrijden werden dit seizoen gemaakt door: Vente Drtiger Smit De Harder Van Leur Van der Veen Totaal De resultaten van de in dit seizoen gespeelde interland wed strijden luiden: 2—2 3—2 5—4 3-2 2—1 23 October Kopenhagen: Denemarken—Nederland 26 Februari Rotterdam: NederlandHongarije 19 Maart Antwerpen: BelgiëNederland 23 April Amsterdam: NederlandBelgië 7 Mei Bern: ZwitserlandNederland Nederland 5 2 12 13—13 V.. zeer veel achter blijft, bouwt de aan vallen op en na rush van hem geeft hij een goeden voorzet, waaruit Vente overkopt. liet zwakke punt in de ach terhoede wordt door Stam gevormd, en als hij G. Aebi weer eens vrijlaat kan de Zwitsersche linksbuiten een schot lossén, dat evenwel overvliegt. Met Smit als de blijvende grondleg ger van de aanvallen, welke niet van gevaar ontbloot zijn, komt Nederland dan weer terug. Smit en Van der Veen probeeren het steeds met schieten, doch telkens rolt de bal buiten den doel- mond. Het tempo is in de tweede helft veel minder snel dan tevoren. Na 32 min. krijgt G. Aebi, als Stam weer eens gepasseerd wordt, een schit terende kans om te scoren, maar weder om schiet zijn schot naast. Zoo breekt het laatste kwartier aan. Van der Veen schiet weer eens zuiver in, maar Schle gel toont zich betrouwbaar. Aan den anderen kant is er weer een worsteling voor het Nederlandsche doel na een corner, maar Stam brengt ditmaal redding. Sensationeel slot De Zwitsersche ploeg speelt nu beslist beter voetbal dan het Oranje elftal. De eindspurt wordt ingezet en Nederland is de verliezer. 7 min. voor het einde schijnt een prach tige aanval de beslissing te geven. Een zuivere pass naar Bickei wordt hoog voor doel teruggegeven. Amado heeft zich prachtig opge steld en kopt zuiver in, hoog in den linkerhoek. Met een prachtigen sprong redt Dijkstra op fenomenale wijze, waarvoor hij een ovatie der Zwitsers, die natuurlijk teleurge steld zijn, ontvangt. Twee minuten later valt toch de beslissing. Amado, die in het laatste gedeelte met P. Aebi van plaats heeft gewis seld, is in een duel van Caldenhove gewikkeld, in plaats van het leder voor Dijkstra te laten loopen en Amado achter te houden, tracht de Amsterdammer den bal zelf weg te werken. Hij slaagt daar in niet ge heel en Amado ziet kans dank zij snel en handig reagecren het leder in doel te schieten, juist voordat Dijkstra hem bereikt heeft (2—1). In de laatste minuten is Zwitserland veel sterker. De Nederlandsche ploeg is ontmoedigd. De wedstrijd is verlo ren. Maar tot verdere doelpunten komt het niet meer, ondanks twee hoekschop pen op het Nederlandsche doel, terwijl ook doelman Schlegel een benauwd oogcnblikje meemaakt, zoodat het ein de wordt aangekondigd met een 2—1 overwinning der gastheeren. KORFBAL de Amersfoort II bood in tweede helft beter tegenstand De wedstrijd Amersfoort IISoes terkwartier I is voor Amersfoort een groote teleurstelling geworden. Met een 60 nederlaag moesten de Amersfoort-reserves genoegen ne men, waardor Soesterkwartier ten tweeden male bewezen heeft, de meerdere der blauw-witten te zijn. Toch kan niet gezegd worden, dat. Soesterkwartier den geheel en wedstrijd sterker is geweest. Integendeel, wel was er het eerste halfuur een overwicht der groenwitten, maar daarna is het een gelijke strijd geweest. Het zuivere schie ten van Soesterkwartier gaf den door slag, waardoor zij reeds na een kwar tier spelen een 4—0 voorsprong kreeg. Nog voor de rust bracht van Eist den stand op 50. Na de rust vlotte het wel wat beter bij Amersfoort, doch dit belette Soester kwartier niet, den stand na enkele mi nuten op 60 te brengen. Aan beide kanten zagen wij nu goede aanvallen, het schot was echter zoek. De wedstrijd werd besloten met een vlot spelbèeld, waarin geen der partijen wist te scoren, Soesterkwartier behaalde al- zoo een verdiende overwinning. Tennist U? BIJ VINDT U EEN reeds vanaf f 2.50 Uw Racket defect? Wij repareeren! Ook bespanningen UTRECHTSCHESTRAAT 9 TELEF. 219 Het eerste half uur had de zege kunnen brengen ZWITSERLAND heeft de overwinning verdiend, dank zij de betere eindspurt, zooals wij reeds schreven. Dat dit mogelijk was, vindt zijn oorzaak in het feit dat de Zwitsersche ploeg gaver was dan die der onzen. In hun elftal viel geen zwakke plek te onderkennen, in het oranje-team echter wel. Zoo waren Dijkstra en Stam onvol doende en Van der Veen middelmatig, waardoor de andere spelers moesten bijspringen. Er kwam daardoor iets ver- wrongens in het spel van de ploeg. De rust ging er uit, terwijl enkele spelers als Anderiessen, Bas Paauwe, Calden hove en Wilders onnoodig zwaarder be last werden, hetgeen zich in het laatste gedeelte van den in voortdurend hoog tempo gespeelden wedstrijd moest wre ken. Het peil van de Nederlandsche prestatie op internationaal voetbal- gebied is in technisch en tactisch opzicht de laatste jaren niet achter uitgegaan, dat is dit. seizoen toch wel bewezen. Maar de sterke onder grond van toen, het ploegverband, de groote eenheid in het team. het peil van het sterke oranjeteam in 1934 en latere jaren, bestaat niet meer. Beter gezegd, dit verband is er nog niet, want met de dit jaar sterk gewijzigde en verjongde ploeg hoopt men binnen afzienbaren tijd weer op het vroegere peil terug te kecren. Maar zoolang men dat doel niet bereikt heeft, zullen er ook geen roemruchte overwinningen, waar over de internationale voetbalwe reld met waardeering kan spreken, volgen. Daarom zullen de technische commis sie en de keuzecommissie van den voet balbond ijverig doorwerken om te trach ten in de bestaande leemte te voorzien. Vergeleken met den wedstrijd Neder land—België to Amsterdam is het spel der Nederlandsche ploeg te Bern beter geweest, maar in één opzicht ontbrak cr weer wat aan, namelijk de bezieling. Dit is weer te verklaren door het feit, dat er tegen België nu eenmaal met meer overgave gespeeld wordt dan te gen elk ander land. Wy vernamen voorts, dat, de Zwitsersche ploeg beter voetbal demonstreerde dan onlangs te gen Hongarije, waarvan men notabene met 31 had gewonnen. Dit wijst toch wel weer on de groote kracht, welke ex- in dit Oranjeteam onweerlegbaar schuilt. Wanneer wij het 6pol der Zwitsers ont leden, dan kunnen wij constateeren, dat de groote kracht in de vei'dediging ligt. MinelÜ en Stelzer zijn twee voor- troffelijke backs. Minelli staat reeds ja ren aan de spits van het Europeesche voetbal en Stelzer is den laatsten tijd sterk naar voren gekomen. Zij werden uitstekend gesteund door de beide kant hal fe Bichsel en Springer, die zwaar on ze vleugelspel ex-s dekten. Het was voor do onzen bijna niet mogelijk door dezo verdediging heen te komen; Niettemin is onze voorhoodo voornamelijk vjor de rust, daar enkele malen in geslaagd. En dat pleit ongetwijfeld voor de ca paciteiten van onze aanvaller^. Vernati dekte Vente wel goed, doch was in geexxen dcele een goede stopper- spil. Het opbouwende werk kon hij nog voor een belangrijk deel aan de binnen- spelers, die in een sterk teruggetrokken positie opereerden, overlaten. Daarbij was de geroutineerde Tx'ello Abegglen de grooto man, de grondlegger der aanval len, de dirigent, die een stempel drukte op het spel van zijn geheele ploqg. En in de voorhoede was George Aebi veel ge vaarlijker dan Bickei, wiens spel sedert de wereldkampioenschappen te Paxijs achteruit gegaan is. Een versterking beteekent het opstel len van Amado. Hij, de maker van heide doelpunten, is de doorzetter van de voor hoede, van hem moeten de puntenn komen. Wat de Nederlandsche ploeg betreft, ook hier waren de beide achterspelers Caldenhove en Wilders het meest op vallend. In dat opzicht zal men deze ontmoeting gerust kunnen noemen „de wedstrijd der uitblinkende achterspelers". Met het korte spel maakten de beide backs korte metten. Daarvoor stond de middenlinie, welke slechts één kwetsbare plek had. namelijk Stam. De Hagenaar was absoluut onvol doende. Zijn opstellen deugde niet. hij kon het juiste antwoord op het geraffi neerde spel van den vleugel Abegglen Georg Aebi niet vinden. Daarentegen hebben Anderiessen en Paauwe prachtig gespeeld, beiden met onbluschbare ener gie, technisch uitstekend, goed verdedi gend, en daarbij hun steunende taak niet vergetend. In de eerste helft was het binnentrio begonnen het spel zooveel mogelijk oi»en te gooien. Dit was uitstekend gezien en menigeen was na afloop de meening toe gedaan, dat Nedexiand de overwinning eigenlijk in het eerste half uur had moe ten bewerkstelligen. Daarin is men niet geslaagd, eensdeels door het krachtige defensieve spel der gastheeren, ander zijds door het middelmatige spel van an der Veen, die juist datgene miste, waardoor het spel der voox-hoede tot grootcr hoogte en meerdere productivi teit had kunnen worden opgevoerd. Doelman Dijkstra heeft niet voldaan. f-Iij toonde zich niet betrouwbaar bij hooge ballen, zijn ingrijpen was aarze lend. Paauwe heeft zijn 25e wedstrijd op waardige wijze gespeeld. Hij was uit stekend cn vooral zijn aangeven viel te loven. Met Anderiessen was dat ook het geval. De Ajaxied speelde een hijzonder goede partij en waar deze niet jonge spil uithoudingsvermogen vandaan liaalt om tweemaal drie kwartier in zulk een hoog tempo te spelen, zal voor menigeen een raadsel blijven. Tenslotte de voorhoede: Drager was snel en handig, maar hij werd onvoldoende gesteund door Van dor Veen, die het minste van het vijftal was. Vente kon ook weinig uitrichten. Hij speelde zijn normale spel, doch deed geen buitengewone dingen. Wat Smit betreft, do Haarlemmer zal er beter aan doen de eex-stvolgende weken zich wat rustig te houden in verband met zijn knieblessure, totdat deze weer geheel genezen zal zijn. De Harder werd het minst in het spel betrokken, doch wat hij te doen kreeg, deed hij goed. Hij werd zeer zwaar ge dekt, zoodat het niet gemakkelijk w^s vrij te komen en voorzetten te geven. De heer Baert leiddo den wedstrijd, welke .zeer fair gespeeld werd, goed, doch hij zou ons inziens meer mee die nen te loopen, dan bestaat er minder kans op onjuiste beslissingen. De voorzitter van de technische commissie, de heer O. de Vries, deelde ons na afloop van den wed strijd mede, dat zijns inziens in het laatste kwartier de druk op onze achterhoede tc zwaar werd, waar door een beslissing geforceerd kon woi'den. De Zwitsersche verdedi ging muntte hijzonder uit en er was voor de Nederlandsche voorhoede tegen het systeem van vier spelers op ccn rij geen doorkomen aan. Voor onze kanthalfs was het al bui tengewoon moeilijk den bal naar de voorhoede te dirigceren. het beste was het nog over de spelex-s heen te plaat sen. Hij vond Andriessen een van de beste spelers van het veld. Ook over Trello Abegglen i'aakte de heer De Vries niet uitgepraat. Hii vond hem den besten man uit het Zwitsersche elftal. De aanvoerder van het Nedexiand- sche elftal, Wim Andriessen was van xneening, dat het een zeer prettige wed strijd was geweest toch was hem de warmte in de tweede helft niet meege vallen. Dat zijn de Nederlandsche spe lers nog niet gewend. Wat het resul taat betreft, de aanvoerder was van meoning, dat de uitslag de verhouding goed weergeeft. Er zit nog op het oogen- blik, zoo drukte Andriessen zich uit, iets vreemds in het Nederlandsche elf tal en dat zal er uit moeten en dan zijn we zeker weer tot nog betere resul taten in staat. De heer H. W. H. Herherts. voor zitter van de keuze commissie vond het eveneens een aardigen wedstrijd. Het verdedigende snel van de Zwitsers liet ons niet. Aan het binnentrio was de raad gegeven het spel zoo veel mogelijk open te houden en in het eerste half uur heeft, vooral Smit buitengewoon goed voldaan. De overwinning van Zwitserland is zeker niet onverdiend te noemen, al waren de goals niet buiten gewoon fraai. De leider van de toer het bestuurslid van den bond de heer K. J. J. Lotsy was ook van meening, dat Zwitserland de overwinning verdiend heeft. Wel was Nederland voor de rust beter, maar do eindspurt was goed en dat is tenslotte de beslissing, al is het begin van Nederland nog zoo voortreffelijk geweest. WIELRENNEN Tusschen „De Pedaalridders", „De Volharding" en „De Adelaar" De drie vereenigingen aangesloten bij de Federatie Midden Nederland hadden Zondagochtend elkaar te bekampen in een peletomvedstrijd. Iedere vereeni- ging had een tweetal pelotons t.w. één A en één B peleton afgevaardigd van elk 6 renners. De wedstrijd werd be slist door de tijdon, welke het A en B peleton van iedere club hadden gemaakt door deze bij elkaar te tellen. De vereeniging, welke zoodoen de den kortsten totaaltijd had gemaakt was winnaar. Opgenomen werd de tijd van den dei-den renner van elk peleton. Alhoewel de Pedaalridders met tegen slag hadden te kampen, hebben zij zich toch dapper geweerd. Zoo werd het. A- peleton reeds in do eerste ronde tot S renners teruggebracht. Deze 3 renners, Bouwman. Tholenaars en Van Uitert, bicken elkaar uitstekend te verstaan en hielden tot het .einde dapper stand. Slechts 34 seconden verschil had dit peleton met het winnende A-peleton van de Adelaar-Hilversum. Ook in het B-peloton waren er spoedig slechts 3 renners over. De nieuweling Van der Laan, die eerst zeer kort het rennen beoefont. komt zekpr een woord van lof toe voor zijn doorzettingsvermogen, waardoor de Pedaal ridders nog als tweede konden eindigen. Helaas viel de A ploeg van de Volharding uiteen waar door deze vereeniging buiten klassee- rxng viel. De vereeniging De Adelaar uft Hil versum kwam met. twee goede peletons aan den start, waarvan de renners el kaar goed bleken te verslaan. Deze ver eeniging kwam als winnaar te voor schijn. Door een spannen den fa i ren strijd was deze race het aanzien jeker waard. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN U.P.V.B. Zebra'sAmersf. Boys 2 2—2 Reserve le klasse A A.P.W.C. 2Donar 2 n.d* Reserve 2e klasse D U.S.C.L. 3—Quick 4 2—1

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5