ENGELSCHE ONDERZEEËRS. De Jeanne d'Arc-feesten zijn in Frank rijk met de gebruikelijke plechtigheden begonnen. Een detail uit den stoet der provincies, welke te Orléans langs het standbeeld van Jeanne d'Arc trok Een laatst vaarwel bij het vertrek van het Engelsche Koningspaar met de .Empress of Australia" uit Portmouth naar Canada. De oud-marketentster Johanna Hulsbergen werd Maandag op haar 85sten verjaardag gehuldigd namens het regiment Jagers, bij welk regimen1 zij van 1888 tot 1897 heeft gediend Op weg naar Canada. De „Empress tof Australia" met aan boord het Engel sche Koningspaar op den Oceaan, ge fotografeerd uit een der begeleidende vliegtuigen Aan Z. Exc. minister Slotemaker de Bruine werd Maandagavond te Den Haag een diner aangeboden ter ge legenheid van zijn zeventigsten ver jaardag, na afloop waarvan onze foto graaf bovenstaande opname maakte. Minister-president dr. H. Colijn en de ministers Goseling en Van Boeyen be hoorden tot de aanwezigen Het gereedmaken van een der inzendingen voor de tentoonstelling „Waar wonen wij?" die ten doel heeft, de Heemschut-gedachte te propageeren en die binnenkort in het Gemeente museum te Den Haag geopend zal worden Nieuwe onderzeeërs voor de Engelsche marine zijn te Barrow-in-Furness te water gelaten. Een der schepen in zijn element Op de vlucht voor den storm. Tijdens een ongekend hevig noodweer, dat dezer dagen nabij Batavia losbrak, zochten de inheemsche visschers met hun primitieve scheepjes in allerijl een goed heenkomen in de baai van Priok De autorennen, welke Zondag op de Monthléry-baan voor jonge kampioenen gehouden werden, vonden veel be langstelling. Wimille werd win naar Daladier in gesprek met Chautemps en Bonnet na de |ongste zitting van het Fransche kabinet over den internatio nalen politieken toestand

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 8