Eindelijk is het lente THEE doet je goed! Wat zal Ajax in de Keizerstad doen? Schaduwen aan de kust D.W.S. wint van Eindhoven COMPETITIE K.N.A.U. Van Paarden en Menschen M. H. v. Raalte M. H. v. Raalte Alta I niet kansloos tegen A.T.V. I J. Jefferson Farjeon 2e BLAD PAG. U AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 13 MEI 1939 VOETBALOVERZICHT Verschillende clubs staan morgen reeds voor een beslissing Bekerwestrijden ZOO heel ver staan wij niet meer van de beslissing betreffende het landskampioenschap af. Zondag is de helft van deze competitie achter den rug en aangezien op Hemel vaartsdag D.W.S. tegen Achilles speelt, is het niet denkbeeldig dat het krachtsverschil zich dan duide lijker heeft afgeteekend m.a.w. wie kansloos is geworden en wie nog in the running is. .Voor Zondag wacht Ajax een zware taak. In het Ajax-huis hebben de Ajaxie- den ondervonden, dat N.E.C. op knappe wijze het Oosten vertegenwoordigt. Het werd slechts een 21 nederlaag voor de Nijmeegsche club. Daarom staan de kansen in den returnwedstrijd in Nijme gen voor N.E.C. lang niet slecht. Af gaande op den uitslag te Amsterdam, moeten de Nijmegenaren nu zeker een gelijk spel kunnen halen, vooral daar Ajax verre van in kampioensvorm speelt. Het is alleen te betreuren dat N.E.C. met een gelijk spel weinig ge baat is. Slechts door een overwinning blijft zij nog meetellen. Hoewel Eindhoven, een aardig en soms dikwijls vlot spel speelt, geven wij haar in Amsterdam toch weinig kans om D.W.S. te kloppen. Slaagde Eind hoven op eigen terrein er in D.W.S. een punt af te snoepen, een herhaling hier van lijkt ons uitgesloten. Voor de promotie naar de eerste klasse spelen in Haarlem twee eerste klassers tegen elkaar, n.l. II.B.S. dat haar plaats moet verdedigen en E.D.O. dat een poging waagt het eerste klasseschap weer te veroveren. Beide clubs wonnen van Hilversum, zoodat tusschen deze teams wel de beslissing zal vallen. E.D.O. heeft echter het terreinvoordeel en dat zegt veel. Niettemin is H.B.S. niet kansloos, temeer daar zij door een wijzi ging haar verdediging versterkt heeft, waardoor een verdeeling der punten niet uitgesloten is. Elinckwijk, dat succesvol startte tegen De Volewijckers krijgt het ditmaal in den uitwedstrijd tegen Vriendenschaar heel wat moeilijker. De Culemborgers, hoewel niet meer zoo sterk als eenige jaren terug, kennen dit soort wedstrij den. Bovendien is Vriendenschaar op eigen terrein lastig te bedwingen. Wij houden het op de thuisclub. In de 3e klasse C worden nog enkele competitiewedstrijden gespeeld o.a. Ra- piditas—De -Meteoor, De Volewijckers T.O.G. en J.H. KwartierAhrends. Wij vernamen, dat de laatste compe titiewedstrijd van Amersf. Boys tegen Schinkelhaven te Amsterdam niet ge speeld zal worden. In het Gemeentelijk Sportpark start Victoria voor de promotie naar de derde klasse tegen Schinkelhaven. Het spel der Hilversummers is van dien aard, dat een nederlaag niet te verwachten is. S.E.C. treedt aan tegen A.W. Hoewel A.W.'s spel o.i. op een hooger peil staat dan dat van S.E.C. blijft de Soester club op eigen veld een tegenstandster waar mee men niet behoeft te spotten. De Bus- summers mogen, wanneer zij met een gelijk spel vertrekken, dankbaar zijn. In afdeeling II speelt U.V.V., dat met een onverwachte zege op S.V.V. begon, thuis tegen het oude D.F.C. De Dordt- sche ploeg is gewaax'schuwd. Een neder laag schakelt haar weliswaar niet direct uit, doch het verstevigt U.V.V.'s kansen aanmerkelijk. De Utrechtenaren zijn dan zoowel op S.V.V. en D.F.C. vier pun ten voor. Aan spanning zal het op de Lage Weide niet ontbreken. In de overige districten speelt Z.A.C. thuis tegen Ensch. Boys. Doordat de drie candidaten, na de eerste helft, in puntenaantal gelijk staan, heerscht hier een groote spanning. Z.A.C. kan na mor gen een voorsprong nemen, tenminste als zij Ensch. Boys er onder houdt. Voor Bleyerheide wordt het nu heusch tijd, dat zij eens wint, alleen met gelijk spelen komt men er niet. Middelburg's kansen op promotie worden door een nederlaag zeer gering, een reden temeer om niet te voorbarig te zijn met een voorspelling van een Bleyerheide over winning. Helmond speelt tegen de leidende ploeg Limburgia. Ondanks dit, geven wij Helmond een goede kans om Lim burgia te ovenvinnen. W.V.V. speelt voor haar laatste kans. Weet G.R.C. haar 3—0 zege behaald in het eerste treffen te herhalen, dan zijn de Winschoters geheel uitgeschakeld en heeft G.R.C. het kampioenschap voor het grijpen. Tevens wordt morgen de tweede ronde voor den Nederlandschen Voetbalbekcr gespeeld. Interessante wedstrijden prij ken hiervoor op het programma, dat wi] in ons blad van j.l. Dinsdag reeds afdrukten. Duitschland en de Olympische winterspelen BERLIJN, 11 Mei (A.N.P.). De verklaring van den rijkssportleider, dat Duitschland in geen geval zal deelnemen aan een z.g. rompolym piade heeft de instemming. aldu9 luidt het commentaar in Duitsche sportkringen, van alle vrienden der wintersport. Voor ons zijn winterspelen zonder ski wedstrijden op hun best genomen een groot internationaal ijssportfeest, dus zeker niet dat, dat wij ons als Olympi sche winterspelen voorstellen. Een winterolvmpiade moet alle mo gelijkheden. welke de winter biedt, ook benutten. Wij kunnen ons, aldus luidt het commentaar in Duitsche sportkrin gen verder, wel voorstellen, dat het pro gramma nog wordt, uitgebreid, b.v. met het rodelen, een ware volkssport. In plaats daarvan heeft de Zwitsersche skibond, de sportbond in een land,_ waar het skiën de belangrijkste plaats in het sportleven inneemt, zelfs voor een ski- demonstratie geen toestemming mogen geven. Dit feit is aanleiding geweest voor het internationaal Olympische Co mité deze zaak nog een keer bij het Zwitserseh Olympisch Comité aan te snijden. Met goeden wil en een beetje moed is alles mogelijk. Het is al te betreuren, dat begin Fe bruari de Olympische skiwedstrijden en eind Februari de wereldkampioenschap pen zullen plaats vinden. Duitschland en Italië, welk land een zelfde verkla ring heeft afgelegd, zoo gaat het com mentaar verder, gaan gaarne naar St. Moritz. Deze landen zullen dat echter alleen doen, indien de Februaridagen van 1940 nog iets meer bieden dan een internationaal ijsfeest. Tenslotte zou geen land aan de zomerspelen deel nemen, indien de athlpfiek zou ontbre ken. En wat de athletiek voor de zomer spelen beteekent, dat is in nog veel ZONDAG begint voor district Utrecht van de K.N.A.U. het athletick-seizocn met een competi tiewedstrijd op het sportterrein Birk- hoven. Wel zijn te Utrecht en Hil versum reeds trainingswedstrijden georganiseerd, doch deze zijn als oefening te beschouwen. Het hoofdveld van liet sportpark is voor athletiek geschikt gemaakt. Er zijn bakken voor ver-, hoog- en polstokhoogspringcn aangebracht en vaste ringen voor kogel en discus, terwijl ook aan het veld waarop de baan zal worden uitgelegd de noo- dige zorg is besteed. Was de algemeene verwachting, dat met het verplaatsen van de competitie naar Amersfoort en Hilversum het aan tal ploegen zou verminderen, nu de in schrijving gesloten is blijkt het tegen deel het geval. Er is in totaal met 18 heeren- en 6 damesploegen (vorig jaar resp. 12 en 7) ingeschreven. Bij de hee ren nemen voor het eerst Celeritas (Utrecht) en Excelsior (Amersfoort) deel. Bij de dames valt de groote deel name van Athleta op en is Tempo (Bus- sum) verdwenen. In de le kl. heeren zijn de Hellas- ploegen wederom sterk favoriet. De prestaties van vorige week tegen Shot o.m. 44,9 sec. over de 4 X 100 M. esta fette doen dit jaar weer goede resultaten van de Hellasploegen verwachten. In de 2e klasse komt Excelsior met een sterke ploeg uit, welke echter geduchten tegen stand van de Utrechtsche Studenten- ploeg U.S.R. zal ontmoeten, terwijl in de 3e klasse het van de volledigheid van G.A.C. 2 en Tempo 2 zal afhangen of een van hen, dan wel BI. Zwart het wint. Interessant wordt de strijd bij de dames. U.D.A. is niet zoo sterk als vorige jaren. Wel bezit het nog goede krachten, maar reserves ontbreken, in tegenstel ling met Athleta, dat over een groot aan tal dames ën meisjes beschikt. Of het echter dit jaar al in staat zal zijn U.D.A. van de eerste plaats te verdringen, valt te betwijfelen. Niet alleen tusschen U.D.A. en Athleta gaat de strijd, ook A.A.V. en G.A.C. hebben goede kansen. Spannende wedstrijden zijn Zondag te verwachten; vrijwel alle bekende athle- ten staan ingeschreven: Barentsz, Hes sels, Bufselaar van Hellas, Bührman eii Wiegmink van A.A.V., Strube en Obbink van U.S.R., Biesheuvel van Tempo, de Graaf en Geereschild van G.A.C. ver schijnen aan den start; het eerste tref fen tusschen Bührman en Butselaar op de 400 M. wordt de race van den dag. Aan het verspringen nemen niet minder dan 51 athleten deel; aan de werknum- mers o.m. Wellerdieck en Grootewal van Hellas en Huizinga van Excelsior. Van de dames noemen wij: Dirks en Palm van U.D.A., de Vries van Athleta, Schmidt, de Geus en Middelman van A.A.V. De wedstrijden zijn tevens een selectie voor de ploeg van district Utrecht welke Zondag 4 Juni uitkomt tegen de ploe gen van Noord, Oost en Zuid op de Sin- telbaan in Utrecht. sterkere mate de skisport voor de win terspelen. BERLIJN, 12 Mei. De rijkssportlei der Von Tjchammer und Ósten heeft aan den voorzitter van het organisatie comité voor de Olympische Winterspe len 1940 te St. Moritz in antwoord op de tot Duitschland gerichte uitnoodiging den volgenden brief gezonden: „Ik dank u voor de uitnoodiging tot deelneming aan de Olympische Winter spelen. Het Duitsche Olympische Comité kan echter op het huidige oogenblik nog niet tot aanvaarding daarvan besluiten, daar de beteckcnis der Spelen als Olym pische wedkamp door het ontbreken van den grootsten tak van wintersport, het skiloopen, aanzienlijk is afgenomen. Het Duitsche Olympische Comité zal zich te gelegener tijd, wanneer de kwestie van de deelneming der skiloo- pers definitief is geregeld, veroorloven op uw uitnoodiging terug te komen". EINDELIJK is het dan toch min of meer lente. De wind staat nog wel in den verkeerden hoek en echt lekker warm is het nog niet, maar in het bosch kan je dat ver geten. Als daar het zonnetje koeste rend op je rug schijnt vergeet je ge makkelijk wat je straks weer tege moet zal blazen en je bent alleen maar blij, dat we nu toch eindelijk den zomer tegemoet gaan. De berken hebben hun lichtgroe nen sluier tusschen de takken ge spreid en dat maakt de lange laan tot een weg uit een sprookjesbosch. De zilveren stammetjes en het lichte groen tegen de ijlblauwe lucht weven een sfeer, zoo subtiel, zoo teer, dat je aan den ingang even aar zelend blijft staan, bijna huiverig om dit feeënrijk te verstoren. Ook de beuken staan in lichtgroen feest kleed, de blaadjes zijn nog zoo klein, dat ze nauwelijks of geen schaduw geven en van de eschdoorns glinste ren alleen nog maar gouden speer punten in het zonlicht. Tusschen berken, dennen en sparren zijn de eekhoorns geweldig in de weer. Er zijn zeker doopfeesten op komst, dat ze het zoo druk hebben. Telkens zie je een kleine bruine schim tegen een stam opvliegen om zich tusschen de takken te verliezen of zij steken een zandpad over, snel, sierlijk, onbekommerd voor de nabijheid van het paard. De schim mel trekt zich ook niets van hen aan. Ze mogen, als zij dat graag willen, ge rust tusschen zijn beenen doorschieten zonder dat hij een wimper vertrekt. Soms kijkt hij even met belangstelling naar den stam, waarachter zoo'n kleine bruine broeder verdwenen is, zooals hij ook kan staan kijken naar een paar opfladderende duiven of een kruisende sperwer. Voor een heel groot exemplaar, dat boven een weiland cirkelde, moest hij laatst even stilstaan om met opge heven hoofd en gespannen blik de snelle vlucht te volgen. Ik houd van die be langstelling voor wat hem omringt, van zijn meeleven met wat wij onderweg ontmoeten, zooals ik er ook van houd als hij op den top van een heuveltje een paar seconden blijft staan om weg te kijken met den verren blik van een dier, dat leeft in een land met onliegrensden horizon, waakzaam, met wapperende manen en zwaaienden staart. We galoppeeren langs een boschpad in wat wij overeengekomen zijn een zeer rustig tempo te noemen. Terzijde, tegen den rand van sparren aan, is een grijze vlek. Haas? Konijn? Voor het laatste is de vlek te groot, het kan wel een... We zijn toch blijkbaar sneller genaderd dan het grijze balletje berekend had. Want als het. toch wel wat schuw voor het na derende gevaarte wat moet een paard voor een werkelijk klein dier ontzag wekkend groot zijn! overeind vliegt en in wilde haast dwars over het pad schiet, zitten wij er bijna bovenop. De schimmel remt zich met een paar ealop- sprongen, die hem nauwelijks van de plaats brengen en ik heb tijd genoeg om te zien, dat het grijze diertje een klein reekalfje is, met een leeftijd, die bij we ken en waarschijnlijk beter nog bij da gen te tellen is. Zoo klein is het diertje nog kleiner dan het kleine donkete ding, dat we verleden jaar vaak zagen dat het niet anders kan of de moeder moot in de nabijheid wezen. Zoo n baby mag nog niet alleen op pad. Ik vermoed dat rle moeder tusschen de sparren ëtaat. Siegfried wéét het, want zijn ooren bewegen in het signacl. dat .waarschuwt: wild, let op, als je het zien wilt. Dan zie ik een flits tusschen de boomen van bruin en prijs.... Daar. gaan ze, moeder en kind. Het geluk is ons gunstig, een kwartier later, als we langs een ander pad, maar toch in dezelfde omgeving, voorbij komen, zien wij ze weer, op wat grooter afstand, maar toch duidelijk waarneembaar, juist als ze een ooen plek passeeren. scherp afgeteekend in het volle zonlicht. We gaan verder. We zwerven langs het meertje, steken een stukje hei over, dan langs een zandweg, een dwarsweg in... Halt! Rijkspolitie! klinkt het op eens en een waarschuwende hand gaat omhoog. Het is gelukkig, dat Siegfried niet handschuw is. zoodat we netjes aan het bevel kunnen voldoen. Stel dat hij schrok en de beenen nam, wat een in druk zou dat geven! Alsof je op de vlucht sloeg. Mag u hier rijden? vraagt de bosch wachter. Ja. zeg ik. Nee, zegt hij. Daarmee zijn we op een dood punt. Ik wacht dus maar gelaten af en hii legt me uit, dat dit een verboden pad is. Een betere gelegenheid oui inlich tingen le vragen, kan ik nooit hebben, dus ik informeer meteen wat er nog meer verboden is en wat niet. U kunt het toch zién, meent hij en dan moet ik me verontschuldigen met mijn bijziendheid, waar nooit iemand aan gelooft. Behalve Siegfried, die weet het. Die weet het zoo goed, dat hij onder weg voor me uitkijkt en waarschuwt en aangeeft: Ik geloof niet, dat je dat ding daar ginds gezien hebt, dat kon best eens iets gevaarlijks zijn. Antwoord ik, dat ik het wèl gezien heb en dat het in orde is, dan gaat hij er langs. Maar hij heeft me voor heel wat aanrakingen met prikkeldraad behoed. (Jawel, ik hèb u al gehoord: instinct tot zelfbehoud). We zouden nog genoegelijk een beetje aan het disputceren kunnen blijven over die verboden paden want en passant word ik beschuldigd van een paar over tredingen, waar ik werkelijk part noch deel aan heb als Siegfried niet on geduldig werd. Alles goed en wel, maar je gaat uit om te loopen en niet om stil te staan op een plek, waar nou letterlijk niets te zien is. Hij krabt met een drif- tigen voet op den grond, hij draait en dringt en wil weg. Daarginds ligt nog een stuk hei en dan is er dat pad, ginds, waar het zoo goed is de beenen te strek ken. En daarna, als er goed gewerkt is, dan is er vast ook wel een klop op den hals en een liefkoozing en een bewijs van goedkeuring. Kom dan maar! We nemen afscheid van den houtves ter als goede vrienden. Gelukkig. TRIXIE oooooooooo oooooooooo AMERSFOORT m AFD. STOFFEN Kreuk-vrije, kleurechte Linnens voor Zomer-Japonnen in mode-tinten én in aparte kleurige dessins m Shantung in aparte kleuren in brodé en fancy Georgette in marine-wit in zwart-wit in veelkleurige dessins oooooooooo oooooooooo TENNIS Van de lagere teams zal waarschijnlijk alleen het vierde winnen \7OOR A.L.T.A. 1 staat morgen een belangrijke ontmoeting op het programma. De Amersfoorters krijgen bezoek van het Arnhcmsclie A.T.V. 1, dat op het oogenblik drie winstpunten heeft en de tweede plaats op de ranglijst inneemt. Dat de Arnhemmers een vrij sterke ploeg hebben, bewezen zij vorigen Zondag door Hilversum een gelijk spel af te dwingen. Wil Alta niet in direct gevaar voor de laatste plaats komen, dan moet zij winnen. Een gelijk spel of een nederlaag zou fataal zijn, daar Enschedé uit de resteerende wed strijden vermoedelijk voldoende winstpunten zal halen, om buiten de gevaarlijke zóne te blijven. Het komt ons voor, dat de Aniersfoor» ters een behoorlijke kans hebben, om met 64 te winnen. In Arnhem had men niet veel geluk en werd met een mini maal verschil verloren. In de drie damespartijen zitten even- zooveel winstkansen al zal mevr. Vleugels-Schutter moeten oppassen voor mej. Sluis terwijl twee van de drie heerensingles gewonnen kunnen wor den. Om tot een zesde en daarmede win nend punt ten komen, moet de eerste mixed-double of de tweede hèercndouble gewonnen worden. Zeker kan men daar van in geenen deele zijn, maar een mo gelijkheid is er! Laten de Amersfoorters het belang van dezen wedstrijd beseffen en daar mede het behoud van eerste klasse ten nis in onze stad voor een groot gedeelte tot een feit maken. Alta 2 gaat naar Amsterdam om Score 1 op eigen hanen te bekampen. Eenige weken geleden werd de eerste ontmoe ting bij den stand 42 voor de Amster dammers gestaakt. Dit wijst er wel vol doende op, dat de reserves voor een moeilijke taak gesteld worden en tevre den zullen mogen zijn met een eervolle nederlaag. Alta 3 bracht het in den eersten (ge- staakten) wedstrijd op eigen grond tegen Kat 3 niet verder dan 3—3. Ook dit team kunnen wij dus in Amsterdam niet veel hoop geven op een overwin ning.. Misschien, dat zij het tot een ver deeling van de punten kunnen brengen. Na al deze ietwat dubieuze en pessi mistische voorspellingen, is het prettig ook een zekere overwinning te kunnen aankondigen. Daarvoor zal Alta 4 zorg dragen. In Amsterdam werd reeds met 80 van de Twentsche. Bank 3 gewon nen. cijfers, die er op wijzen, dat de gasten van het vierde al heel zwak zijn en ook morgen wel zonder een gewon nen partij naar de hoofdstad zullert terugkeeren. KORFBAL ZWALUWEN II—AMERSFOORT II De Amersfoort-reserves gaan a.s. Zon dag naar Hilversum om Zwaluwen II te bekampen. Daar het de eerste ontmoe ting wordt, kunnen wij niet over de Hil versummers oordeelcn. Wel weten wij, dat Zwaluwen II onderaan de ranglijst staat met één winstpunt uit 9 wedstrij den. Amersfoort II heeft daarentegen 2 winstpunten uit 7 wedstrijden. Daar om achten wij onze stadgenooten in staat met een kleine zege huiswaarts te keeren. WIELRENNEN RONDE VAN HOOGRAVEN Op 18 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) or ganiseert de Utr. Wielerclub „De Vol harding" voor den derden keer den groot.cn wielerwedstrijd op Hoograven, welke onder den naam van „de Ronde van Hoograven" in korten tijd uitgroei de tot een wielersportgebeuren van he- teekenis. Was het vorig jaar de Prinses Julianaweg nog maar gedeeltelijk af, thans heeft men de beschikking over een weg, die klaar is. Hierdoor zal de wedstrijd wel bijzonder in het teeken van snelheid staan. FEUILLETON Naar het Engelsch van 4 „Luigi!" riep zij op Bitsen toon. „Wat doe je daar? Denk je, dat ik alleen voor de thee kan zorgen?'' „Ik zie. dat ik je niet langer moet ophouden", zei de heer. „Hier heb ik iets voor je." Hij stopte een halve kroon in de hand van don kellner. „En zeg aan niemand, dat ik hier geweest ben, denk erom!" De heer verdween tamelijk snel en Luigi draaide zich om en ontmoette daarbij de zooze oogen van het dienst meisje. „Jullie", brieschte zij. Jullie willen een twee-urigen werkdag en dan denk je nog, dat je overwerkt bent. Schiet op en help eens met het presen teerblad Wie was dat met wien je daar sprak?" „Hij wilde weten den weg", antwoord de Luigi. „Nou. hij vroeg er een heelen tijd naar en je harl nog laneer werk om het hem te vertellen", snibde het meisje. „Denk je. dat je hier betaald wordt om te kletsen?" Gehoorzaam volgde Luigi het dienst meisje naar de conversatiezaal en wan neer hij eruit zag alsof hij ergens van onder den indruk was, dan was het niet daarvan, dat zijn geweten hem plaagde. Het was meer omdat hij het gezicht van den goed gekleeden heer voortdurend voor zich zag tusschen de theepotjes en koekjes en dit had een verderfelijk en invloed op de handig heid, waarmee Luigi deze dingen an ders hanteerde. Luigi was niet bestemd om nummer drie te zijn. De mogelijkheid, dat hij het zou wezen, deed zich echter dezen middag: hij hem voor met onpleizicrigo levendigheid. Aan een tafel bij het raam zaten Leo nard Scfton en Valentine Morley. De laatste was al veel zachtaardiger ge worden en zag er belangrijk minder nurks uit. dan toen wij hem het eerst ontmoetten. „Misschien zullen de zaken er een beetje beter op worden, nu jij hier bent gekomen", zeide hij, naar zijn chocola kijkende met eenige waardeering. „Maar we hehhen hier de laatste week een hel doorgemaakt en iedereen stond op springen." „Ik kan niet inzien waarom", ant woordde Leonard. „Ik verwacht tenslot te. datvmijnheer Fyne te gelegener tijd wel weer voor den dag zal komen, stra lend en lachend en ik heb nog nooit een prettiger hotel gehad." „Ja. het is hier aardig", gaf Morley toe. „Ook een aardige leiding." Hij trok zijn chocola naar zich me en begon er van te genieten. „Maar met al die rond- zwermende lui van de politie je weet hoe dat is. Die lui werken op je zenu wen. Je kimt niet dat ware vacantie- eevoel krijgen; je weet wat ik bedoel. We waren hier juist met een gezellig stelletje, voordat het geheurde „En ik wil wedden, dat we weer het gezellige stelletje worden, Morley", on derbrak Leonard hem. „Ter wille van ons zelf en ook ter wille van dat dap pere vrouwtje, dat de tanden op elkaar zet en ervoor vecht om de zaak goed te laten marchecren." „Ja, dat is zoo", knikte Morley. „Eerlijk gezegd, ik vind het een goed idee om haar te helpen, ging Leonard verder. „Ze is van de goede soort negen en negentig van de honderd meisjes zouden het bijltje erbij hebben neergegooid als haar zooiets overkwam en zij is ook tot. het inzicht gekomen dat haar eenige hoop ligt in den zin: „de zaken worden op den gewonen voet voortgezet". Ik geloof dat jij en ik er een hoop toe kunnen hijdragen om ze op den gewonen voet te laten voortzet ten dat wil zeggen, als je van de partij bent?" „O, ik wil best mee doen" antwoordde Morley dadelijk. „Ik geloof dat ik tot het. gemiddelde soort, van zelfzuchtige menschen behoor, maar als je wat met me wilt tennissen en mijn gedachten wat wilt afleiden van die eruwelijke dingen, dan wil ik hier nog een maand blijven plakken!" Hij keek uil het ven ster en voegde er inconsequent aan toe- „Weet je dat afschuwelijke wrak werkt op mijn zenuwen." Leonard volgde zijn Mik. Het schitte rende goud was veranderd in gebrand koper. „Waarom?" vroeg Leonard, en Mor ley merkte niet op, dat hij zijn wenk brauwen fronste. „Dat kan ik niet zesgen, maar het is zoo", antwoorde Morley. ,.Ik zou het ding graag in vlammen' zien opgaan. Ik moet al maar denken aan wat er op gebeurd zal zijn in dien nacht, toen het op de rotsen sloeg en bovendien, weet je. eens „Eens wat?" vroeg Leonard, toen Morley ophield te spreken. „O, niets. Laten we het vergeten. Maar daar heb je het nu! Ik word nerveus, net als de rest. Kleinigheden lijken soms een groote beteekenis te hebben. Welk racket is van jou?" „Als iets je hindert, is het het beste er recht op aan te gaan" merkte Leo nard op. „O, ja? Nu. we kunnen niet recht op een wrak aan gaan dat een paar kilo meter in zee ligt." „Neen, maar we kunnen er naar toe zwemmen." „Vandaag niet. dank je", grijnsde Morley. „Je zoudt het heter aan dat meisje in 't groen daar kunnen vragen om het met jc te doen. Voor zwemmen is zij altijd te vinden." „Goed, ik zal haar eens aanklampen", lachte Leonard, met een blik naar de jonge dame in kwestie een flink meisje met een lenig lichaam en een vroolijken glimlach. „Hoe heet ze?" „Reryl Haines. Die grijze man aan haar tafel'je is haar vader, die jonge zwarte is haar broer Guy en die andere vent lijdt onder den ijsclijken naam Napoleon Truelove. zooiets als Napo leon, onrecht in de liefde. Hij verwacht niet, dat jc hc» gelooft, maar hij zweert, dat hef waar is. Geen kwade kerel, die Napoleon, maar een volmaakt stomme ezel." „Hij schiint nog al gek op juffrouw Haines, is het niet?" „.Tn, dat zijn we allpmaal. Ik geloof bensrh, dat als het niet voor juffrouw Haines geweest was. de bevolking van de „Zeemeermin" nog meer geslonken zou zijn," „En zoo net dacht je er over om zelf te deserteeren" riep Leonard uit. „Dat is waar," mompelde Morley wei felend. „Zie je, de familie Haincs spreekt er zelf over om morgen weg te gaan." „Dat is verdraaid jammer", gromde Leonard, zijn wenkbrauwen fronsend. „En ze ziet er zoo verbazend sportief uit „Asjeblieft!" onderbrak Morley hem, met eenige warmte in zijn stem. „Ver onderstel maar niet, dat ze niet spor tief is! Hot zijn haar vader en haar broer, die er genoeg van hebben. Wer kelijk, Sefton, .ie hebt er geen idee van hoe het hier was." Leonard zette zijn kopje neer en keek zijn metgezel ernstig aan. „Ik geloof wel, dat je gelijk hebt. Het moet hier aardig onbehaaglijk geweest zijn en ik zou wel een dwaas moeten zijn om over iemand te oordeclen. Maar ik zal je dit vertellen, ouwe jongen: wanneer er hier een brand en drie on gelukken en acht moorden gebeuren tusschen dit oogenblik en middernacht, dan blijf ik nog mijn kamer houden. Juffrouw Fyne beeft geen vrienden of verwanten waar zij zich tot kan wonden en nu. zoo denk ik er over. Denk je, dat we de Ilainesen kunnen vragen om met ons te tennissen?" De Hainescn deden het graag. Juf frouw Haines bad den nieuw aangeko mene al opgenomen en was al tot de conclusie gekomen, dat hij iemand was, dien zij graag zou willen ontmoe ten. Ze was zeer verrast aangenaam verrast, dat hij zoo vroolijk was. want zij had zich voorgesteld, dat hij zich als tamelijk ernstig en nuchter zou ont poppen, doch de ernst, die Leonard Sefton bezat, werd bewaard voor een andere gelegenheid en twee minuten, nadat zij zich hadden voorgesteld, klonk er gelach door de conversatie zaal, zooals er vele dagen lang niet ge hoord was Jessica Fyne hoorde het in haar. kan toortje tegenover de hal en haar hart begon een beetje sneller te kloppen. En haar boeken zagen cr ook veel vroolij- ker uit. Ze zouden er nog vroolijker hebben uitgezien, wanneer zij getuige was geweest van een kort gesprek tus schen Leonard en Beryl Haines eenige minuten later, terwijl ze wachtten op de anderen op het tennisveld. „Ik hoor, dat u morgen deserteert, juffrouw Haines", zei Leonard. „O, cr staat nog niets vast", antwoord de het meisje. „Maar waarom zegt U „deserteeren"?" Ze fronste haar wenk brauwen. „Een onpleizierig woord, vindt u niet?" „Onpleizierig? Nu, dat hangt er van af boe u het bekijkt", antwoordde Leo nard en hij glimlachte voor zich heen, want kon zij de onschuldge opmerking letterlijk hebben opgevat, wanneer deze niet een bestaande gedachte bij haar had wakker geroepen? „Hoe kijkt u er dan naar?" vroeg Be ryl Haines. „Nu ik kan het niet helpen, dat ik er naar moet kijken van het stand punt van juffrouw Fyne", antwoordde Leonard. „Natuurlijk deserteert nie mand werkelijk van haar, wanneer men weggaat dat idee is belachelijk. Maar, wanneer ik juffrouw Fyne was, dan geloof ik. dat ik het. erg sportief zou vinden van hen, die niet weggin gen. Ik geloof, dat ze een flinke, zware taak heeftDaar komen uw broer en mijnheer Morlpy. Het is gelukkig, dat Morlcv een enthousiast tennisser is en een 'racket over heeft. Mijn bagage is nog niet van het station gekomen. Hoe zullen we spelen? Zullen we het tegen hen opnemen?" (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5