stadsnieuws] i De A.B.v.L.O. en zijn veld aan de Rubensstraat Auto's voor de oudjes A.L.T.A. I bezet de tweede plaats Drainage is zeer verbeterd „Goed wonen" H.V.C. vergaderde in „De Valk" Twee nieuwe films Ledenvergadering der N.R.V. Schoonheidsles in Hollywood Soefi-beweging hield haar eersten landdag Op Hemelvaartsdag: V oetbalprogramma Toch nog gevaar voor degradatie 2e BLAD PAG. 1' AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 16 MEI 1939 r Fraai kleedgebouw HET heeft lang geduurd, maar thans zal dan eindelijk het sportterrein aan de Rubensstraat door den A. B. v. L. O. in gebruik worden genomen. Enkele jaren lang heeft het veld daar gelegen: te laag. te vochtig en te onver zorgd. Het was een sportterrein, waar men in Amersfoort een stad. die op goeden grond gebouwd is de schou ders voor ophaalde. Men is hier nu eenmaal verwend op dit gebied. Men verkeert hier in een betere positie dan in de provincie Zuid Holland bijvoor beeld, waar men weet wat het betee- kent: terreinen te draineeren, die eigen lijk niet te draineeren zijn. Maar zooals het sportterrein aan de Rubensstraat geweest is, zoo is het nu niet meer. Sinds het vast stond, dat de Amersfoortsche Bond voor Lichamelijke Opvoeding er zijn honk zou kiezen, is er goed en met succes gewerkt aan de verbetering. De afwatering is er inderdaad zeer op vooruit gegaan. Bepaalde stuk ken, waar dit het meest noodzake lijk was. zijn van draineersleuven voorzien. Op andere punten heeft men gaten in den grond geboord voor het. aanleggen van zgn. drai- néerputten, welke gevuld werden met grint en sintels. En door een verfijning van het afwaterings systeem naar de Beek heeft men de vochtigheidsgraad ook behoorlijk kunnen verlagen. Hoe houden wij het terrein droog? was de kritieke vraag, die men zich stelde bij de gereedmaking van dit veld. Wij ge- looven, dat men voor de moeilijk heden een zeer bevredigende oplos sing heeft gevonden. Het zal er na tuurlijk van afhangen, hoe de grond zich zal houden bij gestagen regen val. maar toen wij er gistermiddag een bezoek brachten stonden wij toch verbaasd over het resultaat, dat bereikt is. De A. B. v. L. O. kan, gezien de omstandigheden, zich ge lukkig prijzen. Het ruime terrein zal op een practi- sche wijze worden ingericht. Er komt een „hoofdveld", geschikt voor handbal, voetbal en andere spelen, er zal gele genheid zijn voor grensbal en korf bal. Voorts komen er speciale gedeel ten voor de athletische werpnummers, dus voor speer, kogel en discus. Het kogelstooten zal achter de kleedkamers gedaan kunnen worden, de overige werpnummers zullen gelocaliseerd wor den op hoeken van het terrein, waarbij bijzondere zorg zal worden besteed aan de keuze van de werprichting.'Het ver dient immers aanbeveling om speer en discus naar de grenzen van het veld te werpen en niet naar het centrum, waar men voortdurend spelers kan venvach ten. Een goede indeel ing van de werp- velden is een eisch van veiligheid. Rond het hoofdveld, dat honderd bij drie en zestig meter in 't vierkant meet, zal gelegenheid bestaan om een 400-me- ter grasbaan uit te leggen. Voorts ko men er natuurlijk springbakken en de besprekingen dienaangaande zijn reeds in vollen gang. Er zal zoowel voor hoog- als vèrspringen gezorgd worden. Op het oogenblik is er sprake van twee gelegenheden voor hoog- en één voor vèrspringen, maar dit staat nog niet heelemaal vast. In ieder geval zullen de athletiekvrienden ook dit onderdeel kunnen beoefenen. Het kleedgebouw is wat uiterlijke verzorging betreft goed genoeg om den trots van den A. B. v. L. O. te worden. Er zijn vier kleedlokalen in: twee voor de dames en twee voor de heeren. Weliswaar is de ruimte niet overdadig groot, maar dit wordt weer goed ge maakt door de comfortabele inrichting. Men vindt er lange waschbakken en vier douches, bergruimten en hygiëni sche toiletten. Kortom: ook hier bestaat reden tot tevredenheid. Wij gelooven de ruimte van iedere kleedkamer niet te overschatten, wanneer wij verklaren, dat er minstens voor twintig personen plaats is! En wij hopen de toekomstmoge lijkheden van den A. B. v. L. even min te overschatten, wanneer wij de verwachting uitspreken, dat vele, zeer vele personen in de ko mende jaren van dit nieuw terrein een goed en tot dank stemmend gebruik zullen maken! Morgenavond zal het Rubensterrein officieel door den A. B. v. L. in gebruik worden genomen. Omstreeks 7 uur zal de tweede voorzitter, de heer J. J. v. d. Linde het woord nemen. Jaarvèrslag van de woning- bouwvereeniging over 1938 A AN het jaarvèrslag 1938 van de Woningbouwvereeniging „Goed Wonen" wordt het volgende ont leend. Door den Raad dezer gemeente en door den Minister werd goedge keurd, dat het bouwvoorschot voor den aanbouw van 64 woningen ver hoogd werd van 137.500.— tot 149.000.waardoor de op 3.75 per week vastgesteld huurprijzen tot 3.90 moesten worden verhoogd. Met dezen bouw van 64 woningen heeft de vereeniging nu 739 wonin gen in exploitatie. Van verschillende woningen in com plex VIII zijn de plafonds afgevallen. Tot einde October 1938 zijn door de ver eeniging in eigen beheer alle in aanmer king komende plafonds afgenomen en opnieuw aangebracht. In totaal betrof dit 23 woonkamer-, 18 keuken-, 76 slaap kamer- en 7 overloopplafonds. De totale kosten voor het herstel bedroegen i 1.956.47. Langs arbitralen weg wordt getracht van den aannemer betaling te krijgen van de gemaakte kosten. De to tale huurderving door leegstaan van woningen bedroeg dit jaar 3.348.75, verdeeld over 694 weekhuren of 2.22% van den totaal-huurontvangst. Over de acht complexen tezamen werd aan onderhoudswerk uitgegeven 20.353.02 aan loon en 7.289.22 aan materialen, waarvan 1.956.47 ten laste is gebracht van de stichtingskosten van complex VIII in afwachting van de te nemen belissing door den Raad van Ar bitrage inzake de door de vereeniging aanhangig gemaakte vordering op den aannemer van complex VIII. De totale huurachterstand was per 31 December 1938 1589.55. Het aantal leden bedroeg einde vorig jaar 723. De samenstelling van het bestuur on derging dit jaar een belangrijke wijzi ging, doordat de heerpn D. Blekkenpol en J van Doorn naar elders vertrokken. Het bestaat nu uit: J. Dragt. Ie voorzitter, R. Struik. 2e voorzitter. H. G. Huslage. secr.-penning- meester, H. Hulst, 2e secretaris en K. P. Cornelissen, 2e penn. Het jaarverslag besluit met de woor den. dat men thans het 20e vereeni- ginesiaar ingaat met denzelfden wil,om actief te blijven als in vorige jaren. Met het oog op de omstandigheden zijn de verwachtingen echter niet te hoog ge spannen en wordt een iaar voorzien met weinig of geen perspectief om een nieuw plan te verwezenlijken. De balans per 1 Januari 1939 sluit met een eindcijfer van 2.896.897.83. Het sal do-verlies bedraagt 26.657.84. De heer L. Overhoff als secretaris in het bestuur ge kozen Donderdagavond hield de A.V.V. „H.V.C." in één der zalen van „De Valk" haar algemeene ledenvergade ring onder voorzitterschap van den heer C. B. Brits. Tijdens de bestuursverkiezing werd de secretaris de heer G. W. Heere, niet herkozen. Dit feit was voor de heeren H. Koekoek en A. Mosterd, resp. 2e voorzitter en penningmees ter, aanleiding om eveneens hun functies neer te leggen. De voorzitter schorste hierop de vergadering. Gis teravond kwam „H.V.C." in een spoedeischende ledenvergadering welke zeer druk bezocht was, weer bijeen. De voorzitter, de heer C. B. Brits, deelde bij den aanvang mede, dat ook hij zijn functie prijs gaf. Uit de vergadering kwam een voorstel dat het geheele bestuur en bloc zou af treden om daarna een vrije stemming te houden voor een nieuw bestuur. Dit voorstel werd aanvaard. Het volledige oude bestuur werd voor deze stemming weer als candidaat gesteld. De stemming had tot uitslag, dat het oude bestuur met groote meerderheid van stemmen werd gekozen met uitzondering van den heer G. W. Heere (secretaris), waarvoor de heer L. Overhoff in de plaats kwam.. Al len namen hun benoeming aan. In de Elftal-commissie werden geko zen de heeren J. van Dijkhuizen, A. van Appeldoorn, L. van Dijk, J. W. Hopman, G. Mörsing en A. F. Donath. De heeren L. van Dijk, A. v. Appel doorn werden benoemd in de Junioren en Adspiranten-commissie terwijl in de redactiecommissie van „De H.V.C.-er" zitting kregen de heer A. F. Donath, L. Overhoff en H. J. Holtman. De reglementswijzigingen werden door de vergadering goedgekeurd. Na de rondvraag sloot de voorzitter de verga dering. BURGERLIJKE STAND 16 Mei 1939. Geboren: Gerrit z. v. R. Bouwmees ter en C. S. de Jong. Johannes Gijsber- tus z. v. J. G. Vos en R. Pasker. Johan nes Cornelis Henri Maria z. v. C. C. H. van Doorn en A. H. Steijlen. Getrouwd: M. Gerritsen en M. van Hoiten, H. Veer en M. Berkcloo, J. Brons en S. Meijer. Overleden: Hermanna Bcrendina van de Wetering, 9 jaar d. v. D. J. v. d. Wetering en M. Dekker. Jannetje Bier 61 j. geh. nvet J. Bakkenist, De goede kolonel Niel- son en de slechte spion lane in de film Bull dog Drummond" (City Theater) City Theater IN het City Theater draaien van hedenavond" tot en met Hemelvaarts dag twee nieuwe films: „Bu-lldog Drummond in Afrika" en „Het dubbele huwelijk." Het verhaal over Sapper's romanfi guur Drummond is rijk aan spanning en de film plaatst ons dan ook reeds bij den aanvang temidden van opwin dende gebeurtenissen. Er is een gesle pen spion, die den vooravond van Hugh Drummond's huwelijk benut om kolonel Nielson, een vriend van den „bulldog" te ontvoeren. Deze spion heeft het op Engelsche militaire geheimen voorzien, en om zijn doel te bereiken deinst hij voor niets terug: De kolonel blijft zwijgen, ofschoon Lane hem bedreigt met een hongerigen leeuwMaar dank zij het ijselijk flinke optreden van Drum mond moet de spion tenslotte zijn arg list met den dood betalen. En Phyllis, de geliefde van den bulldog, valt tegen het einde tengevolge van de vele grie zeligheden van haar stokje. Doch zoo iets is een zeer begrijpelijke reactie van voorbijgaanden aard. En de held Drum mond weet ook daar natuurlijk wel raad op. „Het dubbele huwelijk" is weer zoo'n film met een intrigue, waarvan men na afloop zegt: Hoe zat dat ook weer? Een film dus, met een nogal omstuimig ver loop, doch zooals het meestal het ge val is juist daarom voortdurend prik kelend tot een onbezorgden lach. Wij zullen den inhoud niet verklappen, maar volstaan liever met een vermel ding-van de werkelijk mooie strekking dezer historie: „Wanhoopt nimmer! Blijft vertrouwen in de menschheid!" En het verheugt ons, te kunnen ver tellen, dat Robert Lansford (die als hoofdredacteur dingen doet, die niet door den beugel kunnen) per slot van rekening niet zoo slecht is, als hij lijkt. Tn het Gildehuis werd gisteren een ledenvergadering van de Amersfoortsche afdeeling der Nederlandsche Reisver- eeniging gehouden. De voorzitter, drs. J. Melchior opende de bijeenkomst. De tweede secretaresse, mej. M. C. Breemouer las daarop de no tulen voor. Het jaarverslag werd door den eersten secretaris, den heer J. W. Kiel voorge lezen. Daaruit vernamen wij, dat het ledental der vereeniging in het afgeloo- pen jaar met 28 is teruggeloopen. De N. R.V. telt in onze stad op het oogenblik 562 leden. De periodiek aftredende bestuurs leden, de heeren Melchior en. Dik, wer den bij acclamatie herkozen. Het zomerprogramma der afdeeling behelst, behalve enkele fietstochten in de omgeving, nog een bezoek aan het Koloniaal Instituut te Amsterdam, een bezichtiging van de Zuiderzeewerken en een tocht naar de. Hooge Veluwe. Daariia werden enkele voorstellen van internen aard behandeld. Na de rond vraag werd de vergadering door den voorzitter gesloten. EEN schoonheids specialiste van de Parijsche firma Ritz houdt bij Par fumerie Hollywood een demonstra tie met de tallooze ingrediënten welke noodig zijn bij een goede -make-up. Legio zijn de preparaten, die een te droge, te vette, vermoeide of oneffen huid glanzend en soepel helpen maken. Maar de moeilijkheid berust bij de juiste toepassing, alleen vakkennis stelt in staat de geschikte middelen voor een bepaalde afwijking aan te wijzen. Ook de Hollandsche vrouw is in den loop dor jaren overtuigd geworden, dat zij moe der natuur in haar tekortkomingen op bescheiden manier mag aanvullen, zon der daarbij in excessen te vervallen. Het doel van de make-up moet niet zijn een camouflage van eigen persoonlijkheid, doch een accentueering van bekoorlijk heden. De artikelen van Ritz blijken in de praktijk goede resultaten op te leveren en zij hebben het groote voordeel, dat zij niet te kostbaar zijn. Vruchtensappen blijken niet alleen voor inwendig ge bruik voedende kwaliteiten te bezitten, ook voor de bereiding van bet schoon heidspreparaat vormen zij belangrijke bestanddeelen. Tot en met Vrijdag wordt nog de gelegenheid geboden zich in een practjsche les, welke gratis wordt ge geven en naar verkiezing op eigen ge zicht toegepast, de noodigc kennis en handigheid voor de make-up eigen te maken. Laat ook deze tocht een succes worden! ZATERDAG 3 Juni zal een groote dag voor de Amersfoortsche ouden van dagen zijn: dan zal wederom voor de elfde maal! een karavaan van auto's vele oudjes uit onze stad door de mooiste gedeel ten onzer omgeving voeren. De route leidt ditmaal via Soestdijk naar Bilt- hoven. waar in hotel „Heidepark" kof fie gedronken wordt. Evenals vorige jaren ligt het ook nu weer in de bedoeling om niet uitslui tend de ouden van dagen uit de ge stichten een genoeglijken dag te be zorgen. doch ook ..particuliere oudjes", leder deelnemend automobilist wordt daarom in de gelegenheid gesteld een bejaarde gast in z'n wagen mee te ne men. Heeft men hiervan gebruik ge maakt. dan worden de resteerende zit plaatsen gereserveerd voor ouden van dagen uit de gestichten. Een ieder, die lust gevoelt, mede te werken aan het succes van den elf den autotocht voor ouden van dagen, wordt verzocht zich vóór 24 Mei a.s. te wenden tot één der onderstaan de adressen: Mevr. C. Camerling Helmolt-van Kctwich Verschuur. Paulus Buijslaan 22; Mevr. Tydeman-Falck. Prinses Ma- rielaan 1: den heer M. M. A. Ramselaar, Lange- straat 5(L' den heer J. Stam. Schimmelpenninck- kade 8 Men wordt dan verzocht om nader aan te geven: 1) Naam, adres, woonplaats van automobielbczitterdie aan den tocht wenscht deel te nemen: 2) Of hij zelf een particulier oudje inviteert; 3. Hoeveel zitplaatsen er ter beschikking zijn of blijven voor de commissie. En tenslotte: Giften, hoe gering ook. worden gaarne door de commis sieleden in ontvangst genomen. Uitnemend geslaagde bijeen komst in de „Internationale school voor Wijsbegeerte" te Amersfoort In het gebouw van de „Interna tionale school voor wi,jsbegeerte" heeft de Soefi-bewéging haar eer sten landdag gehouden, onder, lei ding van den nationalen vertegen- waardiger, den heer S. A. van Stolk, van Den Haag. De heer Van Stolk verwelkomde de talrijke aanwezigen en mevrouw Z. van Ingen-Jelgersma, van Utrecht, riep her inneringen op aan den tijd, nu on geveer twintig jaar geleden, dat de stichter der beweging, Pir-o Murshid Inayat Khan, in Nederland zijn eerste leerlingen om zich heen verzamelde, zoowel door de aantrekkingskracht van zijn persoonlijkheid, als door de bood schap, die hij te brengen had. Spr. memoreerde, lioe de beweging haar organisatie en uitbreiding had ge vonden, en thans haar werk verricht door middel van haar universeejen eeredienst, haar lezingen en radio-toe- spraken, en dat zij ook buiten den kring van haar leden vele had gevonden, die met haar sympathiseerden. Het gaat daarbij om een grootere zaak dan het zuiver persoonlijke, de boodschap is een. en voor allen. Tot slot wekte spr. alle aanwezigen op. hun verantwoorde lijkheid voor zichzelf en anderen te be seffen in den dienst der menschheid. De dag werd besloten met een voorle zing uit de geschriften van Piro Murshid Inayat Khan. Aan den ochtend van deri tweeden dag heeft de heer S. A. van Stolk ge sproken over het nieuwe boek van Inayat Khan: „Kosmische taal". Mevrouw K. Beider heeft vervolgens een vertolking gegeven van het tooneel- stuk „De Mysticus", een mysteriespel van Inayat Khan, waarin deze de levens taak van den verlichten mensch temid den van zijn omgeving doet uitkomen. Na de gemeenschappelijke koffietafel begaf men zich per autobus naar Biltho- ven, alwaar in de Woudkapel van de Yrijz.-Christelijke Gemeenschap „Bilt hoven en Omstreken", een openbare „l'niverseele eeredienst gehouden werd. De heer W. G. van Essen, van Den Haag, heeft hierin gesproken over het onderwerp: „Het zoeken naar God". Voor dezen dienst bestond een ze«r grdote belangstelling. SPORT EN SPEL wedstrijden van Vogel Drie 12-tallen van Soesterkwartier Ook een team van de Kopschool De Utrechtsche Korfbalvereeniging „Vogel" organiseert haar bekende jaar- lij ksche serie-wedstrijden thans op He melvaartsdag. Voor het- eerst in zijn be staan komt het 1ste twaalftal van Soes terkwartier uit in de 3de klasse K.N.K.B., waar het o.a. ontmoet den kampioen van de 3de klasse Santos. Een goede oefening voor de groen-witte speeltuinbewoners! Vermeld zij. dat het 7e en Se leerjaar van de school aan de Lange Beekstraat deelneemt aan adspirant-wedstrijden. De indeeling is voor zoover het de Soesterkwartierders betreft, als volgt: 3de klasse K.N.K.B. Samos 2. Utrecht. S.K.V. 1, Utrecht. Soesterkw., Amersfoort. Victoria 2, Amsterdam. Erkende bonden: Soesterkwartier II, Amersfoort. Pechvogels I. Amsterdam. De Kweek II, Den Haag. Vogel III, Utrecht. Adspiranten: Soesterkwartier. Samos A. Kopschool. Samos B. De wedstrijden worden gespeeld in het- Sportpark „Welgelegen", te Utrecht. VOOR ZONDAG 21 MEI Kampioenschap van Nederland Achilles—NEC Eindhoven.—Ajax AFDEELING I Promotiecompetitie 2e klasse. HilversumHBS Promotiecompetitie 3e klasse De VolewjjckersVriendenschaar Promotiecompetitie 4e klasse HEDW—SEC Promotiecompetitie reserve 3e klasse HVC 2Vriendenschaar 2 Biauw Wit 4—Baarn 2 Reserve 3e klasse. G Voorwaarts 2LSV 2 AFDEELING II Promotiecompetitie 2e klasse. DFC—SVV Promotiecompetitie 3e klasse. VIOSBEC AFDEELING ITI Promotiecompetitie 2e klasse SCH—ZAC Wedstrjjden om den NeiierUndschen Voetbalbeker Tusschenronde: AFC—VUC LeeuwardenVelox RhenenJuliana Heracles—Heerenveen. RBCEmma CVVO VVO AGOWRoermond. NAC—BMT Wijziging wedstrijdprogramma Donderdag 18 Mei ingelasoht: De SpartaanWFC Blauw Wit 4—Vriendenschaar S. Baarn 2—HVC 2 Veenendaal 2Rigtersbleek 2 Het voetbalprogramma voor Hemel vaartsdag luidt: Kampioenschap van Nederland. D.W.SAchilles. Afdeeling IV. Promotie eerste klasse. Middelburg—Helmond. ERNSTIG ONGEVAL Hedenmiddag omstreeks 12 uur is de arbeider Kordewal, werk zaam op de H.A.P.A.M. fabriek, op den Bisschopsweg aangereden door een trailer. Hij werd per taxi naar de fabriek vervoerd waar men bij het slachtoffer een geheugen stoornis constateerde. Er bestaat zelfs reden voor geheugenverlies. Clqswjda GRAND THéSTRE. Van Vrijdag 12 t.m. Donderdag 18 Mei vertooning van de film „Gunga fin". - Zondag en Hemelvaartsdag 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur. Overige dagen 8.15 n.m. Zaterdag en Woensdag matinee 2.30 uur. CITY THEATER. T.m. Donderdag 18 Mei vertooning van de films „Bulldog Drum mond in Afrika" en „Het dubbele hu welijk." Voorstellingen: Donderdag doorloopend 1.45, 4.00. 6.15 en 8.30 uur. Zaterdag 6.15 en 8.30 uur. Overige dagen 8.10. Zater dag 2.30 uur matinée. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de films „De gemaskerde vrouw" en „De bende van Rio". Voorstellingen: Zondag 1.45 doorloo pend Overige avonden 8.15 uur. Zater dag vanaf 6 uur doorloopend. GILDEHUIS. Voorjaarstentoonstelling A. K. G. STERHUIS Beekenst.laan 6. Voor alle meisjes iederen avond geopend des Zon dags van 2 uur. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL. Muurhuizen 9 R.K. LEESZAAL Wgersstraat 2. Filiaal Uitleenbibliotheek Edisonstraat 35. MUSEUM FLélIITE. Westsingel. Geopend dagelijks van 1012 en l4 uur. uitge zonderd Zondags, 's Zaterdags 1012 en 1.303 uur. (Stadgenooten hebben 's Za terdags vrijen toegang). ALG. MILITAIR TEHUIS. 17 Mei. Ver koopdag. DE VALK. 17 Mei. E.H.B.O. 8.15 uur. HUISHOUDSCHOOL. 17 Mei. Ned, Fabri kaat. Jaarvergadering. 8.15 uur. SIERKUNST. 17 Mei. Lezing van Otto v. Tussenbroek over „De kleur in onze woning". 8 uur. DE VALK. 20 Mei. Feestavond wandel sportver. „Oké". 8 uur. AMICITIA. 26 Mei. M\j- voor Nijverheid en Handel. Alg. vergadering. 8 uur. DE VALK. 27 Mei. Derde lentefeest van Bert Kampeiman, 9 uur. De barbierswinkel in de openlucht bij de soldaten der Ned. grensbewaking. Het gaat er gemoedelijk toe HONGARIJE—ZUID-SLAVIË 1—4 BOEDAPEST. 15 Mei. (A.N.P.). De uitslagen van de beide laatste enkel spelen. gespeeld voor de DaDvis beker ontmoeting tusschen Hongarije er Zuid- Slavië voor de tweede ronde, luiden: Gabory (Hongarije) verl. van Puncec (Zuid-Slavië) 16, 16, 4-;-6. Asboth (Hongarije) verl. van Mitic (Zuid-Slavië) 7—9. 6—2-, 8—10, 3—6. Zuid-Slavië heeft den wedstrijd met 41 gewonnen en komt in de derde ronde uit tegen Italië. Groote spanning in de afdeeling van Alta III IN de eerste klasse afdeeling van A.L.T.A. is de spanning geducht toegenomen. Niet echter voor de bo venste plaats, want Hilversum I behoeft uit de resteerende twee wed strijden maar één punt te halen om kampioen te zijn. Toevallig gaan die twee wedstrij den juist tegen A.L.T.A., dat op het oogenblik de tweede plaats bezet. Te verwachten is, dat onze stadgenoo- ten op eigen banen een gelijk spel kun nen bereiken, maar Zondag a.s. den uit wedstrijd tegen de Gooiers verliezen. En wat zullen A.T.V. I eri Enschedé tegen elkaar doen? Van hun ontmoetingen hangt voor een groot deel af. of A.L.T.A. nog in degradatiegevaar komt. In den eersten wedstrijd kwam Enschedé met o—2 voor en waarschijnlijk levert deze voorsprong de textielclub twee kostbare punten op. De wedstrijd A.T.V. I—Enschedé brengt dan de beslissing. Vermoedelijk wordt dit een gelijk spel. Dan heeft A. l.V. vier punten en Enschedé vijf pun ten. Laat A.L.T.A. dus oppassen en op zijn minst voor een winstpunt tegen Hilvefsum zorgen! De stand is: Hilversum I 18 10 24—16 7 A.L.T.A, I 4 2 0 2 20—20 4 A.T.V. I 4 112 18-22 3 Enschedé 4 1 0 3 18—22 2 In de 2e klasse B.N.W. wordt U.T. V I kampioen. De Utrechtenaren heb ben nog maar een punt noodig. Alta II eindigt vrij zeker op de derde plaats. De reserve's mogen van geluk spreken, dat Bilthoven III zoo zwak is. De stand is: U.T.V. I 5 4 1 0 29—11 9 Score I 4 2 11 18—14 5 Alta II 4 112 14—18 3 Bilthoven III 5 0 1 4 11—29 1 In de andere afdeeling heeft Alta III Zondag j.l. een kostbaar punt veroverd in den uitwedstrijd tegen Kat III. waar door degradatie voorkomen kan worden ten koste van de Amsterdammers. Hilversum 4 en Rood Zwart I staan gelijk; eerstgenoemde club heeft echter een iets betere score. De laatste wdstrij- dpn zullen dus in dze afdeeling de be slissing brengen omtrent degradatie en kampioenschap. Dat het êr geducht spant blijkt wel uit onderstaanden stand: Hilversum IV 5 4 0 1 26—14 8 Rood Zwart 1 5 4 0 1 25—15 8 Alta III 5 0 2 3 15-25 2 Kat III 5 0 2 3 14—26 2 Tenslotte de 3e klasse B. N. W. waar in Alta 4 en D. D. V. 8 gelijk staan. De Amersfoorters kunnen de tweede plaats nog hereiken! U. T. V. II is reeds kampioen. De stand is: JJ- J. V. II 5 5 0 0 30—10 10 D. D. V. VIII 4 2 0 2 18—14 4 AlialV 4 2 0 2 17—15 4 Tw. Bank III 5 0 0 5 7—33 0

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5