DE ROVER MOOT 1939 IS IN ZICHT „De Prijs van Zandvoort" Zuid-Slavië komt definitief Wederom een wereldkamp nu voor senioren UIT DEN U.P.D.B. De majoor Vermeulen wandeltochten Uit den U.P.V.B. Münster slaat Amsterdam Voorbereidingen in vollen gang JEU GDTOURN OOI „DE ZWALUWEN" Finsche gezant plotseling overleden Geen voorrang verleend Fa. M. R. N. OOSTERVEEN LANGESTRAAT 42 - TELEF. 11 GLASTRA'S VISCHHANDEL 2e BLAD PAG. 4 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 17 MEI 1939 Wat de Jamboree is voor de verkenners... is de World Rover Moot voor de voortrekkers Ruim 8000 jonge mannen trekken naar Schotland AJ OG weerklinkt in ons land de echo van de grootsche 5e We reldjamboree, of een nieuwe wekroep klinkt tot de ouderen der Internationale Padvindersbeweging, teneinde zich op te maken om naar de massale voor trekkersbijeenkomst de Rover Moot in Schotland te komen. De eerste deelnemers zijn reeds 11 maanden onderweg. Het zijn de twee Australische voortrekkers David Walsh en Sidney Smith, welke nog nimmer op zee waren geweest. Juli 1938 hebben zij Sidney, de groote Australische haven stad, met een 50 vocts jol verlaten, in gezelschap van den Poolschen zeever kenner Wlad. Wagner, die 5 jaar gele den met een 28 vocts jacht een reis om de wereld heeft gemaakt, zoodat het stuurwiel van dit ranke bootje wel in ervaren handen is. Dit voorbeeld vond navolging. Ook Vanuit Malaya stapten een tweetal Ro ver Scouts (voortrekkers van 17—23 jaar) in een eenvoudig zeilbootje van nauwelijks 30 voet. Gelijk op onze Jamboree in „negen tien drie zeven" zullen ook op dit we reldkamp tal van naties vertegenwoor digd zijn. Vast staat reeds de deelname van voortrekkers uit Siam, Liechten stein, Japan, Zweden, Finland, Zwitser land, Frankrijk, Letland, Bulgarije, Noorwegen, Luxemburg. België, Polen, Denemarken, Estland, Hongarije, IJs land, Armenië, Lithaucn, Britsch-Indië, Portugal, Burma, Rhodesia en Holland De vorige moots DE eerste World Rover Moot (inter nationale voortrekkersbijeenkomst) vond plaats te K anders log in Zwit serland in 1931, alwaar 2500 Padvinders uit 22 landen en 10 verschillende deelen van het Britsche Keizerrijk elkander ontmoetten. Onvergetelijk waren de indrukken, die 'de deelnemers van deze eerste bijeen komst in het gastvrije Zwitserland heb ben opgedaan. Hier werden de shelters opgeslagen in de prachtige groenp vallei van Kandersteg, ver verwijderd van het lawaai en rumoer van de we reld. Prachtige bergtochten werden van hieruit ondernomen. Deze eerste Rover Moot kenmerkte zich door machtige schouwspelen, welke door de deelne mers der diverse naties gedemonstreerd werden. Vooral het sprookjesachtige schouwspel der F.ngelschen, beneden op de weiden, die met hun honderden brandende fakkels telkens nieuwe en mooiere formaties wisten te scheppen, viel bij deze zeer enthousiaste menigte zeer in den smaak. De tweede Rover Moot werd gehouden In 1035 te IngarO, een eilandje der Stockholm-arehipel. Groote contingenten voortrekkprs kwamen naar deze groote samenkomst, waarvoor de belangstelling nog grooter was. dan bij de eerste Moot. Het schijnt regelmaat te worden, dat zeeverkenners met hun eigen booten naar de World Rover Moots en Jambo rees komen. Ook bii deze tweede Rover Moot zeilden een vijftal voortrekkers van de Canibridee Universiteit met hun gchoener „Mornnel" naar Zweden, al waar zij zich bij hun 1400 landgenooten aansloten. Monzie Castte OP dé 9e Internationale Confe rentie. welkê in 193B te Den Haag gehouden is. werd besloten de 3e World Rover Moot In 1939 in Schotland te doen plaats vinden. Evenals bij onze Jamboree, was het ook voor de Schotsche leiding een zeer belangrijk vraagstuk, welke omgeving zich voor dit groote we reldkamp het beste leende. Ten slot te viel de keuze op het schilderach tige Monzie Castle, 5 K.M. ten Noor den van Crieff in Pertshire, mid den in het Schotsche Hoogland. Een kijkje op het schitterend gelegen kampterrein bü Monzie Castle Mr. D. Maitland Makgill Crichton Esq., eigenaar van deze mooie Schot sche burcht, mag van 15—26 Juli a.s. de gastheer zijn van de duizenden voor trekkers uit de vier windstreken der aarde. Dit echt typisch Schotsch kasteel is zeer rijk aan historie en kent evenals vrijwel de meeste andere Schotsche kasteelen zijn griezelgeschiedenissen, welke teruggaan tot in de middeleeuwen. De drie hoofdkampen, Maitland, Mak gill en Crichton (genoemd naar de gast heer) worden in sub-kampen onderver deeld van elk 500 Rover Scouts. Het ter rein van de Moot bevat een plaats der rally, speelvelden en een mooie zwem- gelegenheid door het Loch More. Voorts zal hier ook aanwezig zijn een Wissel bank, een informatiebureau, een Post en Telegraafkantoor, een Scoutshop, een leeszaal, een restaurant en een auto park. Deze ideaal gelegen kampplaats wordt momenteel door de Schotsche voortrek kers in gereedheid gebracht. Het met heide- en grasbogroeide kamp terrein ligt als het ware opgesloten door de bergen, die in de verte oprijzen en bedekt zijn met het groen' van dennen, berken en pijnappelboomen, die langs de oevers staan van de wild kronkelende bergstroomen, meeren en beken, welke met bruisend, helder bergwater gevuld zijn. Dit nu is de omgeving van het Schot sche Vogelenzang, waarvan 1526 Juli de 3o Wereld Voortrekkersbijeen komst zal plaats vinden. Hier zullen aanstonds de heldere, krachtige en enthousiaste yell's uit dui zenden keelen opstijgen als een ant woord aan den grijzen, maar onver- moeiden Chief-Scout, Lord Baden Po well, die tot hen zeide: „Voortrekkers, ik leg de toekomst van de padvinders beweging in jullie handen! Tot jullie zullen duizenden jongens opzien en mer ken dat scouting meer is dan kinder spel. Van jullie zullen de leiders steun en hulp verwachten en een onrustige wereld hoopt op jullie, waar het gaat om vrede en broederschap. Groot is jullie verantwoordelijkheid, maar onge looflijk zijn jullie kansen welke jullie geboden worden." De Nederlandsche deelname Voor den voetbalwedstrijd in het kader van den Olym- pischen dag op 11 Juni a.s. AMSTERDAM. 17 Mei. Van den Zuidslavischen Voetbalbond is bericht binnen gekomen, dat de uitnoodiging van Nederlandsche zijde om op 11 Juni a.s. te Amsterdam in het kader van den Olympischen da* een wedstrijd te spe len tusschen een Nederlandsch bonds- elftal en een Zuidslavisch elftal, is aan genomen. De Zuidslavische ploeg zal worden samengesteld uit spelers, uitko mend in de hoofdklasse van dat land. Astolfi komt Naar wij verder vernemen zal de be kende Italiaansche amateur-sprinter Astolfi aan de wielerwedstrijden van den Olympischen dag deelnemen. Zijn uitkomen, in het bijzonder tegen Derk- sen, mag met spanning tegemoet wor den gezien. Beide renners worden be schouwd als ernstige candidaten voor den wereldtitel van dit jaar. Onlangs wist Derksen te Milaan van Astolfi te winnen. Trainingsgelden Van de zijde van het Nederlandsch Olympisch Comité deelt men ons mede, dat de opbrengst van den aanstaanden Olympischen dag uitsluitend ten goede zal komen aan de training voor de spelen van Helsinki. De gelden om een flinke ploeg naar de Finsche hoofdstad te zenden, zijn bij een en zoo kan de opbrengst ditmaal geheel bestemd worden voor de kosten der training van de athleten uit ver schillende bonden. ZEIST. De Zeister Neutrale Wandelsportvereeniging „Ready" or ganiseert op Zaterdag 3 en Zondag 4 Juni wandeltochten ter eerbiedige nagedachtenis aan wijlen majoor J. J. Vermeulen, eere-voorzitter van den S.G.W.B. Vele hooge militaire autoriteiten heb ben in het eere-comité zitting genomen terwijl tevens militairen aan den tocht deel kunnen nemen. De lengte van het traject zal 35 K.M. bedragen, welke bin nen acht uur afgelegd moeten worden Voor de jeugd is een aparte tocht uitge schreven, waarvan het traject 20 K.M bedraagt en waarover maximaal vijf uui mag worden geloopen. De deelname aan de jeugdtochten is opengesteld voot jongelui van 10—16 jaar. Aan de 35 K.M.-tochten kan ieder die den leeftijd van 16 jaar heeft bereikt deplnemen. De start vindt plaats Zaterdag 3 Juni om 3 uur precies en Zondag 4 Juni om 12 uur precies, bij het Vereenigingsgebouw aan den 1en Hoogeweg te Zeist. leder die den tocht binnen den vast- gestelden tijd volbrengt, ontvangt een speciaal voor deze gelegenheid geslagen medaille met. beeltenis van wijlen majoor J. J. Vermeulen. Om het persoonlijk kampioenschap De wedstrijd om het persoonlijk kam pioenschap van den Utr. Prov. Dam- bond werd met de 2e ronde voortgezet. De in Utrecht, Hilversum en Amers foort gespeelde partijen, léidden tot het volgende resultaat: Hoofdklasse. Groep A (Utrecht). J. B. Wind—J. Horsmeier 0—2 G. van Os Gzn.—H. v. d. Brandhof x—x N. J. NotenboomG. van Noort 20 x) Afgebroken. Groep B (Utrecht). J. W. van Arkel—H. Damkat 0—2 P. v. d. Heuvel—A. Kooymans 0—2 A. J. UmmelsC. IJff 1—1 Groep C. (Hilversum). L. v. d. PoelG. Vos M. FlinkC. Bongenaar W. LensinkJ. van Dijk le Klasse. Groep B. (Amersfoort). A. P. Bey—G. J. Stappershoef A. dan BaasA. Morren M. WildemanW. Aarst J. W. IsingC. V. Berkenbosch 2e Klasse (Utrecht) B. de Bruin—D. de Jongh A. MooyJ. v. d. Heuvel H. van BeekP. J. Siljee 3e Klasse. Groep A (Utrecht). J. van LaarG. Timmermans J. van Rijn—G. van Eeden Groep B. (Utrecht). G. v. d. HaarJ. Goedee H. PloegerB. Wijnand G. Liefhebber—M. L. Vos Groep C. (Amersfoort). F. VinkPh. Hilversum C. de Gooyer—J. van Gent F. Louis—A. Schidon 1—1 •2-0 0—2 1—1 2-0 0—2 0—2 0—5 2-0 0-2 Nederlaag wedstrij den A.P.W.C. Door de Amersfoortsche voetbal- véreeniging A.P.W.C worden op 29 Mei, 4, 11, 18 en 25 Juni a.s. neder laagwedstrijden gespeeld. Naar wij vernemen zijn uitsluitend Amers foortsche vereenigingen voor deel name uitgenoodigd. Wedstrijdprogramma Zondag, 21 Mei Om het kampioenschap D.W.S.V.De Zebra's D.O.S. 3Amersf. Boys 2 Wisselprijswedstrijden 2e ronde AmerongenBarneveld Hilversum 6De Stichtsche Hilversum 5't Gooi 4 Quick 3—Victoria 2 Reserve le klasse A Don ar 3—A.P.W.C. 2 1-1 2-0 2—0 0-2 0-2 1—1 0—2 2—0 ATHLETIEK volgende week op 20 en 21 Mei a.s. In een week-end kamp verwacht op het kampterrein „Beukenwoud" bij Lage Vuursche, alwaar een inspectie zal plaats hebben van kampeêrmateriaal en uniform. Op dit appèl zullen tevens de voorbereidingen worden getroffen voor gezamenlijke demonstraties en beslist worden, welke voortrekkers Nederland in dit groote wereldkamp mogen ver- De Nédérlandsche deelnemers wordén tegenwoordigen. AUTOMOBILISME Op de tribunes kunnen vier duizend bezoekers een plaats vinden (Van een specialen verslaggever). A LS het voorjaar is, dan treffen **de bewoners van Zandvoort, evenals die uit andere badplaatsen, voorbereidingen, om op warme da gen duizenden te laten genieten van zon, zee en lucht. Het gemeentebe stuur blijft daarin niet achter en dat is wel gebleken uit de voortva rendheid. waarmee gewerkt wordt aan de voorbereidingen van den aanstaanden autowedstrijd, die op 3 Juni aldaar gehouden zal worden. Bij die voortvarendheid neemt de bur gemeester. de heer H. van A 1 p h e n, een belangrijke plaats in, want deze ijvert er voor, dat de vele duizenden, die over enkele weken uit alle deelen an het land verwacht worden, goed ontvangen zullen worden. De burge meester wordt bijgestaan door een staf van goede ambtenaren en werklieden en dat blijkt wel uit het feit. dat er in twee en een halve maand een autocir cuit is aangelegd. Het plan, om in Zandvoort autowed strijden te houden, dateert van het ein de van het vorig jaar. Toen kwam de Kon. Ned. Automobielclub met een ver zoek bij het Zandvoortsche gemeente bestuur en sindsdien is er hard ge- erkt. Het circuit is gelegen in, wat men in Zandvoort noemt „het plan Noord". In 1933 besloot de gemeente raad wegen aan te leggen, waarmee in 1931 begonnen is. Eenige jaren zijn de egen niet gebruikt totdat twee en een halve maand geleden de gemeentelijke dienst der Publieke Werken, onder lei ding van den directeur, ir. F. Kruger, met dén aanleg begon. De heer H. Schoemakers, opzichter vén de Neder landsche Heidemaatschappij, leidde de werkzaamheden van het grondwerk en ongeveer' veertig duizend kubieke me ter zand werd verzet. De firma N. Co- belens en Zonen uit Haarlem bouwde een brug, waarvoor noodig waren 500.000 steenen, vijftig ton staal, hon derd kubieke meter beton en twintig kubieke nieter natuursteen. Nu we toch bezig zijn met vermelden van cijfers, deelen we nog mede, dat de N.V. Ge- ruischlooze Weg uit Heemstede de we gen heeft uitgevoerd en dat er 44.000 meter asfaltbeton wegdek noodig was, om het circuit géreed te maken. De komende wedstrijden Bescheiden heeft de K.N.A.C. de wed strijden van 3 Juni ..De prijs van Zand voort" genoemd, doch ze hoopt in de toekomst het woord „groot" te kunnen gebruiken en internationale rijders uit te noodigen, om in Zandvoort te rijden. Voor dit jaar moeten de bezoekers met Manfred Brauchitseh. die met een Mer- ccdes-Benzwagcn demonstreert en Ne derlandsche rijders tevreden zijn. Bij die rijders ziin echter uitstekende auto mobilisten, die bij Sterritten naar Mon te Carlo en andere internationale wed strijden goed voor den dag zijn geko men. Het programma bestaat uit zeven nummers, die den geheelen dag in be slag nemen. Om halfticn vertrekken de eerste wagens en om vier uur de laat ste. Voor de. SdoiM klasse hebben o.a. ingeschreven M. Gatsonidas (Heem- slede), P. J. Nortier, K. S. Barendrogt, jhr. C. A. de Pesters jr. (allen uit Den Hang), Tjeerd de Boer (Amsterdam), C. Deelen (Lekkerkerk), M. S. F. de Mo- raaz Imans (Soest), L. F. Breeman (Rot terdam) en J. L. Molenaar (Amersfoort). Uit de andere klassen nemen we ver der nog E. A. C. Corn^Jius, H. A. de Beaufort en K. Ton. Er staat dus voor Zandvoort een be langrijke gebeurtenis op het program ma. waarvoor ongetwijfeld in den landè groote belangstelling zal bestaan. In de internationale Universi teitswedstrijden - A.S.S.U.- ploeg verbetert studenten record Olympische estafette AMSTERDAM. 17 Mei. Als onderdeel van de door de Amsterdamsche Stu denten Sport Unie georganiseerde wed strijden, vonden Dinsdagmiddag athle- tiek wedstrijden plaats tusschen een ploeg van de A.S.S.U. en een van de universiteit van Münster. De Duitsche ploeg bleek veel sterker dan de Am sterdamsche, welke nogal verzwakt was doordat sommige athleten de wedstrij den van Zaterdag nog in de beenen hadden. De bekende Duitsche tienkamper Ste- chemesser droeg door mooie prestaties (speer: 51,45 m., discus: 39,06 m., hoog: 1.80 m.) voor een niet onbelangrijk deel bij in de overwinning van Münster. Dahmann leverde een goede prestatie bij het speerwerpen met 58,20 m. Bijzon der spannend was de 800 m., waar na zwaren strijd de volgende resultaten erden bereikt: 1. Helm (M.) 2 min. 4 sec., 2. De Roy van Zuydewijn (A.) 2 min. 7 sec., 3. Berk houwer (A.) 2 min. 27,2 sec., 4. Con- rady (M) 2 min. 10 sec. Tot slot slaagde de A.S.S.U.-ploe* er in, al won ze dit nummer dan ook niet, het studenten-record op de Olympische estafette, dat op naam stond van de Groningsche Universiteit met. 3 min. 55 sec. te verbeteren en te brengen op 3 min. 51,1 sec. De ploeg, die dit presteerde, bestond uit Berkhouwer (800 m.), De Roy van Zuydewijn (400 m.), Meijst ên Van Lier (beiden 200 m.). VOETBAL Zondag op het terrein van „Hércules" Zondag 21 Mei zal de A.N.V.V. „De Zwaluwen" een jeugdtournooi organi- seeren op de terreinen van de U.C. en V. V. „Hercules" achter het Station. Aan dit tournooi zullen de volgende ereenigingen deelnemen: D.O.S. Elinkwijk, Hercules. Kampong. Utrecht, U.Y.V. en Velox. Uit Amersfoort en Hilversum komen elftallen van H.V.C. en Quick, uit de Bilt van B.V.C. en uit Zeist van Z.N.C De indeeling is als volgt: Groep A: B.V.C», H.V.C, Quick. Elink wijk. Groep B: Z.N.C., Utrecht, Hilversum, Velox. Groep C: Kampong. D.O.S., U.V.V., Hercules. Groep A bespeelt terrein 1, groep B terrein 2 en groep C terrein 3. De vóónvedstrijden vangen om 11 uur aan en zijn geëindigd om half 3. Daarna worden de beslissingswed strijden gespeeld tusschen de groepwin- naars. Het programma van deze finale luidt: Winnaar groep A groep B. Winnaar groep A groèp C. Winnaar groep B groep C AANVANG COMPETITIE 1939/1940 Als datum van aanvang der competi tie 1939/1940 werd vastgesteld de derde Zondag in September, met uitzondering evenwel voor Afdeeling IV. waar zij één week vroeger begint, terwijl aan de Af- deelingsbesturen de bevoegdheid wordt toegekend voor de 2e-. 3e- en 4e-klasse vereenigingen de competitie eerder te doen aanvangen. KORt-BAI NEDERLAND—BELGIë 's-GRAVENHAGE, 17 Mei. Voor den a.s. Zondag op het A.D.O.-terrein alhier te spelen korfbal-landenwedstrijd Ne derlandBelgië is door de Federation Internationale de Korfbal als scheids rechter aangewezen de heer L. Riket (Antwerpen). BINNENLAND De heer A. L. Astrom was zoowel gezant van België als van Nederland 's-GRAVENHAGE, 17 Mei. Gistermorgen is plotseling te Brussel op 56-jarigen leeftijd over leden de bij Hare Majesteit de Koningin geaccrediteerde buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minister der republiek Finland, Zijne Excellentie A. L. Aström. De heer Aksel Leonard Aström werd geboren te Oulo op 7 Maart 1883. Hij stu deerde te Helsingfors en zette daarna zijn studies voort in Engeland en in Duitschland. In Finland teruggekomen, werd hij leeraar voor handelseconomie te Kotka, daarna directeur van de Ka mer van Koophandel te Tammerfors en vervolgens hoofdinspecteur van het handelsonderwijs in Finland. In 1919 werd hij benoemd tot chef van de afdee ling handelspolitiek aan het ministerie van buitenlandsche Zaken te Helsing fors en in die kwaliteit nam hij deel aan verschillende onderhandelingen voor afsluiting van handelstractaten met andere landen (o.a. in 1920 met Po len en Letland en in 1921 met Frank rijk). In 1921 werd hij benoemd tot ge zant van Finland in Washington, al waar hij bleef tot 1934. Daarna trok hij zich enkele jaren uit het diplomatieke leven terug tot hij in 1938 benoemd werd tot Finsch gezant in Nederland en België. Ernstige autobotsing te Larén eischt vier gewonden LAREN (N.H.). 17 Mei. Gisteravond heeft zich op het kruispunt P::ksweg— Hilversumsche weg alhier een ernstige autobotsing voorgedaan. Een personen auto, waarin twee reizigers uit Amster dam waren gezeten, de heeren G. en K. en welke bestuurd werd door W. J. S. te Amsterdam, verleende bij het verla ten van den Rijksweg bij den Ililver- sumscheweg geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door P. G K. te Amsterdam, met het gevolg, dat de laat ste auto in don flank werd aaifgcreden. De twee reizigers in de eerste auto vlo gen met het hoofd door den tusscheti- ruit. Door den schok liep de een een hersenschudding op en brak de ander eenige ribben. Per ziekenauto werden de beide «e- wonden naar het Sint Jansziekenhuis te Laren overgebracht. De twee inzittende dames van de an dere auto werden licht gewond. De be stuurders bleven ongedeerd. TWEE BUREAUX VOOR MEDISCHE SPORTKEURING OPGERICHT [s-GRAVENHAGE. 17 Mei. Door be middeling van de Federatie van Bu reaux voor Medische Sportkeuring in Nederland (Secretariaat Schuytstraat 228, 's-Gravenhage) werden dezer dagen ederom een tweetal nieuwe bureaux in den lande opgericht, te wéten in Amersfoort en Baarn. Met verschillende comité's wordt over leg gepleegd om in die plaatsen even eens tot de oprichting van een derge lijk .bureau te geraken. WAT U IN FRANKRIJK DRONK EN IN HOLLAND ZOO MOEILIJK KUNT VINDEN: Anjou sec f 1.20 per flesch Vouvray moëlleux (iets zoet) 1.20 per llrtch Bij 12 flesschen I 1.10 WA TETEN WIJ MORGEN? HEMELVAARTSDAG VOOR DE KOFFIETAFEL Hollandsch-Indische schotel. Kook een hoeveelheid rijst gaar in water (2 X zooveel water als rijst). Fruit in een ander pannetje wat gesnedén ui in een klontje boter, doe hierbij wat to matenpuree (of soep) en hierdoor de ge kookte rijst. Strooi hierover wat oude geraspte kaas. Roer de massa goed door elkaar met eventueel nog wat peper en maggi aroma Bestrooi het schoteltje met wat pa neermeel. doe er wat klontjes boter op en zet dit even in den oven om een bruin korstje te krijgen. VOOR DE MIDDAGTAFEL Kalfsoesters. Asperges. Aardappelen. Abrikozenschoteltje. Bereiding: Klop 5 eieren met suiker Roer er langzaam een kwart liter melk door. Bedek den bodem van een vuur vast schoteltje met een laag abrikozen jam. Giet hierop de eiéren en laat ze bijna aar. den kook komen. Zet het scho- Ieitje in een matig warmen oven en Iaat het licht bruin worden. HET MENU VOOR VRIJDAG VOOR DE KOFFIETAFEL Macaronischoteltje met tomaten. Bereiding: 250 gr. macaroni, 5 lepels tomatenpuree, 20 gr. boter, 4 lepels room, 4 lepels gehakte peterselie, 80 gr. geraspte kaas, paneermeel. Smeer een vuurvast schoteltje in met boter, beleg het met gekookte macaroni (20 min. koken), strooi er geraspte kaas over, begiet het met de helft der toma tenpuree, giet' er twee lepels room ovér en strooi er de peterselie over. Herhaal deze volgorde nog eens en leg bovenop macaroni, paneermeel en stukjes boter.. Baktijd 20 min. (Dit schoteltje is, zeer smakelijk met versche tomaten 750' •gr. tomaten). VOOR DE MIDDAGTAFEL Gebakken schol. Aardappelen. ■Sla Flammeri met amandelen. Breiding: VA L. melk, 2 eierén, 100 gr. rijstmeel, 10 gr. aardappelmeel, 100 gr. suiker, wat vanillesuiker, de schil van een citroen. 80 gr. amandelen. Voeg de suiker bij 1 L. kokende melk. Vermeng het meel goed met A L. koude melk en de eieren. Voeg het al klop pend met de eierklopper hij de koken de melk, voeg er de gepelde geraspte amandelen bij, en breng de massa on der voortdurend roeren aan den kook, Roer er tenslotte de citroenschil en de vanillesuiker door en vul een met koud water omgespoelden puddingvorm met de „flammeri". Stort hem voorzichtig, wanneer hij koud geworden is en pre senteer er een vruchtensaus bij. Men kan de amandelen ook weglaten. De benoodigde viscb even bestellen Alleen gevestigd Utr.straat 40. TeL 02. Na automatiseering Tel 4092 ZIJN STIEFVADER MET SCHOP NEERGESLAGEN O.M. eischt ontslag van rechtsvervolging op grond van nood weerexces ROERMOND, 17 Mei. Voor de recht bank te Roermond stond vandaag te recht de 23-jarige landbouwer J. T. uit Maarheeze, die in den ochtend vah April van dit jaar zijn stiefvader, den 51-jarigen H. J. P., met een schop eenige slagen op het hoofd had toege bracht, tengevolge waarvan de getrof fene kort na het gebeurde was over leden. Verd. gaf toe, dat hij zijn stiefvader zeslagen had, doch zeide dit gedaan te hebben uit angst, omdat deze hem bedreigde. Uit de verklaringen van de vrouw, een dochter en een stiefdochter van den verslagene, alsmede uit hs» reclasseerings-rapport, kwam vast staan, dat de getroffene vrouw en kin deren meermalen had mishandeld. Kort voor het noodlottig gebeuren, had de verslagene, die het in het bij zonder op verd. gemunt had, en hem bij een vroegere gelegenheid al eens den neus had gestoken, gezegd, dat er iets zou gaan gebeuren. De officier van justitie eischte op grond van noodweer-exces ontslag van rechtsvervolging. Het verzopk van den verdediger om erd. in vrijheid te stellen, werd inge willigd. Uitspraak over veertien dagen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 8