Runners van de „Aden" door grondzee verrast Rijksdienst tot Bestrijding der Werkloosheid Binnen 10 seconden was alles voorbij Konden zij de huur niet betalen? Twee nieuwe schepen voor de K.N.S.M. Vereeniging van Ned. Gemeenten De Staatscourant bevat de ministerieele beschikking, waardoor deze dienst thans in het leven is geroepen De verbindingen met het Amstelstation Prinselijk gezin weer naar Soestdijk Tandartsen in Amsterdam's stadhuis ontvangen AMERSFOORTSCHE R. K. SPAARBANK RENTEVERGOEDING 2\% Radio-programma's RADIO-CENTRALE 2a BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 20 MEI 1939 Een kort, doch droevig relaas van kapitein Kalkman van de „Oostzee" MAASSLUIS. 19 Mei. Uit het relaas, dat wij vanmorgen van kapi tein C. J Kalkman van de ..Oostzee" te hooren kregen na aankomst van de sleepboot te Maassluis omtrent de droeve reis met den haggermolen „Aden" en den bak K.L.K 21 van Leith naar den Waterwee, waarbij de runners L. de Vos en A. A. Mar cus om bet leven kwamen, bleek dat bet drama zieb in enkele seconden afgespeeld had. De sleep was Dinsdagmorgen om zes Uur bij mooi weer van de Firth of Fnrth '(Scho(lanrl) vertrokken en alles ging aanvankelijk naar wensrh. Ieder uur werd op den molen en den bak door de runners de gebruikelijke ronden geloo- pen, waarbij alles van binnen werd ge ïnspecteerd. En hoewel toen de sleep tien mijl uit de kust was en een stevige Noordnoordoosfen wind mpt krarht acht Opstak, deden zich geen bijzonderheden Voor. De molen werd on den boelen tros Sn de bak op den balven tros cpsleept. Dinsdagavond om elf uur werd met morseteekens van af de sleenhoot een gesprek gevoerd met de runners van 8en sleep, dnoh alles was volkomen in orde bevonden. Zelfs Woensdagmorgen Om drie uur werden de runners op den molen gezien en ook toen vielen geen seinen te geven, omdat de molen nog volkomen zeewaardig was. Twee uur later, nrecies om vijf uur in den morgen, toen de wach ten afgelost werden, moet een grondzee nadat deze eerst een flin ke hoeveelheid water over den brug van de Oostzee" had geworpen wat zelden voorkomt den molen hebben opgenomen en doen om slaan. Eer er tien seconden verstre ken waren, was de ramp gebeurd en waren alleen de pontons van den omgeslagen molen nog zichtbaar. Niemand heeft hierdoor de ramp zien gebeuren." Kapitein 'Kalkman had juist tegen den stuurman de opmerking gemaakt, dat de molen zich ondanks het ruwe weer uitste kend hield. Toen hij echter van de eene zijde van den brug naar de andere was geloopen, moest hij lot zijn groote onsteltenis constateeren, dat de molen 'een prooi der golven was geworden. Zelfs de matroos, die achterop de „Oostzee" stond en terstond opdracht kreeg den tros te kappen, keek verwon derd naar den kapitein omdat ook hij enkele seconden tevoren den molen nor maal achter de'sleenhnot had zien han gen en niets van het onheil gemerkt had. Noch zelfs de runner D. Bern- hard en J. van'Dijk. die zich op den bak bevonden,, hadden iets gezien. Zij losten"elkander.af en in het korte tijds bestek. dat. de een naar het verblijf op den bak ging om zijn maat den wacht over te geven, vprdween de molen. Nog nooit aldus kapitein Kalkman heb ik zooiels mepgemaakt. Terstond heb ik eenig risico genomen en ben met den bak om de woelige zee gedraaid, om nog te redden wat er te redden viel. Tot ongeveer tien meter is de „Oost zee" den drijvenden molen toen gena derd. doch pr viel niets van de runners, die alle reddingsmiddelen zooals zwem vesten tot hun hesehikkine hebben, te hespeuren. Zij zijn dus geheel overval len. Slechts eenig wrakhout werd aan getroffen en toen de molen om acht uur in de diepte verdween, verliet de „.Oostzee" met de vlag halfstok, de plaats des onheils. en zette met den hak koers naar den Waterweg. Hier is zij vanmorgen in alle stilte zonder de ge bruikelijke aankondiging op de stoom fluit aangekomen. Waarschijnlijk hebben twee „vermiste" jongens gehuur de boot niet terug durven brengen AMSTERDAM. 19 Mei. Omtrent de Vermissing van twee Baarnsche jonge lui, die gisteren een tocht op het IJssel- meer zouden hebben gemaakt en van wie sindsdien niets meer zou zijn ge hoord, vernemen wij nog het volgende: Gistermiddag te twee uur hebben twee onbekende jongens bij de booten- verhuurinrichting ..De Watermolen" te Eemnes een boot gehuurd om een tochtje naar het IJsselmeer te maken. Zij zouden om vijf uur weer terug zijn. Toen gisteravond laat de boot nog niet was teruggebracht, heeft de verhuur der aangifte bij de politic gedaan, waar op de wijde omgeving per politieboot is afgezocht. Van de boot is echter geen spoor ontdekt. Men veronderstelt, dat de twee Baarn sche jongens de boot niet hebben terug gebracht, omdat zij het huurgeld niet konden opbrengen. Bij de politie is geen aangifte van vermissing van t\vry> jon gens gedaan, zoodat zeer waarschijnlijk met aan een ongeluk moet worden ge- oacht. VOGELBESCHERMERS VERGADERDEN Alg. vergadering der Ned. Ver. tot Bescherming van Vogels te De Koog DEN BURG, 1D Mei. De Nederland- sche Vereenigine tot Bescherming van Vogels hield deze week haar jaarverga dering te De Koog (Texel). Doordat de voorzitter, prof. dr. A. E. II Swaen. ver hinderd was aanwezig te zijn. werd de vergadering geleid door den ondervoor zitter mr. P. G. van Tienhoven, die een bijzonder woord van welkom richtte tot den burgemeester van Texel. mr. A. F Kamp en tot de commissarissen en den directeur van T.F.S.O.. welke alles in het. werk gesteld hadden om de reis naar Texel zoo vlot mogelijk te doen verloo- pen ondanks dc luchtbeschermings oefeningen te Den Helder en te Texel. Het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, den heer J. Drijver, werd on der applaus goedgekeurd, evenals de rekening en verantwoording over 1938. De aftredende bestuursleden, de heeren ihr. W. H de Beaufort. E. D. van Dissel en L. G. Gelderman. werden herkozen Bij de rondvraag kwam ter sprake de nieuwe wettelijke regelinc in Engeland inzake de jacht op en den invoer van waterwild, welke verboden zal worden met ingane van 1 Februari. Deze rege ling zal ongetwijfeld tot daling der een- denprijzen in het voorjaar leiden en al gemeen werd het. raadzaam geoordeeld, dat ook hier te lande dit waterwild met ingang van denzelfden datum be schermd wordt. Den daarop volgenden dag maakten de deelnemers, in zes groepen verdeeld, een excursie naar de broedplaatsen van het Staatsboschbeheer en van de Ver- eeniging tot Behoud van Natuurmonu menten in Nederland. Andermaal bleek de groofe vogelrijkdom, zoowel wat soorten als wat individuen bptreft, van het eiland met zijn groote verscheiden heid van landschappen. BOLNES, 19 Mei. De K.N.S.M. te Amsterdam heeft heden aan de N.V. Scheepsbouw Gebrs. Pot te Bolnes opge dragen den bouw en de levering van twee drieduizend ton motorvrachtsche pen, welke zullen worden uitgerust met een 1900 P.K. Purmeister-Wain-motor- installatie. te vervaardigen door de ma chinefabriek en scheepswerf van P. Smit Jr. te Rotterdam. MUURSCHILDERINGEN ONTDEKT BATHMEN, 19 Mei. In de Her vormde kerk te Bathmen, die reeds groote vermaardheid geniet door haar bekende muurschilderingen, waarover door verschillende kunstkenners is ge schreven, zijn thans, tijdens de kerkver- bouwing, opnieuw gedeelten van muur schilderingen aan het licht gekomen. De architect heeft onmiddellijk het restauratie-werk stop gezet en Rijksmo numentenzorg, die do kerkrestauratie subsidieert., van de vondst op de hoogte gesteld. Drukbezochte receptie ter gelegenheid van het jubi leum van het verificatie bureau Rede van minister van Boeyen 's-GRAVENHAGE, 19 Mei. Op de receptie ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Verificatie- bureau der Vereeniging van Neder- landsche Gemeenten, gehouden in het Kurhaus te Scheveningen, heeft de minister van Binnenlandsche Za ken. de heer H. van Boeyen, het woord gevoerd. Spr. zcide groote waardeering te heb ben voor den arbeid van het bureau, welken hij van zoo dichtbij heeft kun nen gadeslaan. De minister was diep doordrongen van de beteekenis van het werk, hetwelk voor de gaafheid van de gemeentcfinanciën uiterst belangrijk is en zoowel een preventieve als repres sieve werking heeft. In dezen labiclen tijd, aldus de heer Van Boeyen, maakt uw arbeid, dat de regecring met groot vertrouwen de moeilijke toekomst tegemoet kan zien en spr. gaf het jubileerend bureau de beste wenschcn voor de volgende 25 jaar mee. De directeur van het bureau, mr. D. Simons, dankt den minister voor zijn hartelijke woorden en zeide, dat het bureau zijn taak opvat als een plicht in het algemeen belang en dat het met die gedachte zijn werk zal voortzetten. Verder hebben op deze receptie het woord gevoerd dc heeren N. L. Reuve- kamp, namens de Vereeniging van Ge- meeirte-Accountants en J. J. Riem Vis, directeur van den Gemeentelijken Ac- countantdicnst te 's-Gravenhagc. Mr. Simons heeft ook deze beide sprekers met een kort woord dank gezegd. Voorts waren op deze drukke receptie aanwezig de heeren mr. II. E. J. Mul der. raad-adviseur van het Departement van Binnenlandsche Zaken, die met den minister meekwam, A. Vogel, ad ministrateur op het Departement van Financiën, die den minister van finan ciën vertegenwoordigde, de burgemees ter van Den Haag mr. S- J. R. de Mon- chv, de gemeente-secretaris mr. J. J- Boasson en wethouder M. Vrijenhoek. de heer Verdijk, waarnemend voorzitter van de Vereeniging van Ned. Gemeen ten (wijlen mr. P. Droogleever Fortuyn was voorzitter), vele bestuursleden van deze vereeniging, alsmede de directeu ren, de heeren N. Arkema en mr. A. Jonker, P. Noordenbos, directeur van de registratuur van de Ver. v. Ned. Gem., prof. mr. C. W. de Vries, voor zitter van het rijkscollege voor advies voor de gemeentefinanciën, L. J. Ver- sluys, ho.ofd van de Gemeentefinanciën. ter Generale Thesaurie van het Depar tement van Financiën en vele anderen. Het personeel was vóór deze receptie bijeengekomen en is toegesproken door zijn directeur, den heer mr. D. Simons, die zijn waardeering te kennen gaf voor den arbeid van het personeel. Namens het personeel antwoordde de hoer Elf ers, die de directie een fraaie lithografie van den kunstenaar Van Dobbenburg aanbood. Ook de oud-directeur, de heer J. Meyer Azn., heeft nog enkele woorden tot het personeel gericht. Er waren tal van bloemstukken bin nengekomen en ook hadden velen schriftelijke en telegrafische gelukwen- schen gezonden, zooals verscheidene commissarissen van de Koningin, ge meentebesturen en andere gemeentelij ke instanties, in het bijzonder gemeen telijke verificaticdiensten. 's-GRAVENHAGE, 19 Mei. De Staatscourant van hedenavond bevat een beschikking van den minister van Sociale Zaken, waarin bepaald wordt dat. een aantal artikelen van het orga- nisatiebesluit werkloosheidsbestrijding 1939 (S. 882) op 19 Mei 1939 en de ove rige artikelen op 1 Juni a.s. in werking treden. Het organisatiebesluit werkloosheids bestrijding 1939 omschrijft taak en werk wijze. alsmede de samenstelling van een „Rijksdienst tot Bestrijding der Werkloosheid". Door de inwerkingtreding van een aantal artikelen van dit besluit op he den is dus vandaag ook die rijksdienst in het leven geroepen. Tevens zijn door de ministerieele beschikking de bepa lingen omtrent de samenstelling van het bestuur van den dienst van kracht ge worden. De Rijksdienst tot Bestrijding der Werkloosheid zal tot taak hebben het bevorderen der werkloosheidsbestrij ding. voorzoover deze plaats vindt door middel van de uitvoering van werken. Deze taak kan op tweoëerlei wijze worden vervuld. In de eerste plaats door de behandeling van alle zaken, welke hetrekking hebben op het verlecnen van financieelen steun door het rijk ten be hoeve van werken, welke door derden worden uitgevoerd. De tweede wijze, waarop de dienst zijn taak zal vervullen is het geheel of gedeeltelijk voor reke ning van het rijk uitvoeren of doen uit voeren van werken. Binnen dit kader zal de dienst voorts alle werkzaamheden verrichten waarmede hij door den mi nister van Sociale Zaken wordt belast in het belang van de bestrijding der werkloosheid* De leiding van don dienst is opgedra gen aan een directie van drie personen, in overleg met en onder toezicht van een regeeringscommissaris. Naar wij vernemen, is de benoeming van deze vier personen thans op zeer korten termijn te verwachten. De groep artikelen, welke op l Juni a.s. in werking treedt, regelt o.m. de werkzaamheid van een commissie van advies. Dc regeeringscommissaris, die voorzitter met raadgevende stem zal zijn van de vergaderingen der directie, is tevens voorzitter van een commissie van advies. In deze commissie hebben, behalve ambtshalve de regeeringscommissaris en de directeuren, zitting ten hoogste twee verlcgenwoordigers van dc mi nisters van Algemoone Zaken, Binne.n- landsche Zaken. Economische Zaken, Financiën en Waterstaat cn bovendien ten hoogste twee vertegenwoordigers van dc Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten. Deze commissie van advies moet wor den gehoord alvorens de directie of de minister van Sociale Zaken een beslis sing neemt ten aanzien van werken, waarbij de te verleenen financieele steun meer bedraagt dan f 250.000.of waarhij kosten, die niet voor subsidie uit het werkloosheidssubsidiefonds in aanmerking komen, voor rekening van een gemeente zullen zijn. Door den raad van ministers wordt een werkplan vastgesteld, dat voor den aanvang van elk dienstjaar door de directie ontworpen wordt. Dit werkplan moet een uiteenzetting hehelzen omtrent de groepen van werken, welke in het komende dienstjaar ten uitvoer gelegd zullen worden, en van de daaraan vér bonden. kosten. Amsterdamsche raad neemt voorstellen van B. en W. AMSTERDAM. 19 Mei. Na breed voerige discussies heeft de Amsterdam sche gemeenteraad zijn goedkeuring verleend aan de tramplannen, zooals R. en W. die in een voordracht aan den Raad hebben ingediend en waaromtrent een beslissing van den Raad zoo lang zamerhand zeer noodzakelijk was ge worden. nu 9 October het nieuwe Am stelstation in gebruik zal worden ge nomen. De wethouder, de heer Jacq. Rus tige deelde mede, dat hij dezer dagen een onderhoud heeft gehad met de directie der spoorwegen en dat B. en W. zich bereid hebben verklaard om in October een proef te nemen met een rechtstreeksche verbinding tusschen Amstelstation en Zuid, waarbij gebruik zal worden gemaakt van bussen. Deze proef zal alleen op de spitsuren, 's morgens en' s middags worden genomen. Er werden nog talrijke andere voor stellen ingediend, doch deze hadden be trekking op détailpunten van de voor dracht en waren van minder beteeke nis. Voor het meerendeel werden zij door den wethouder overgenomen, een gedeelte werd ingetrokken, terwijl de in de toen nog resteerende voorstellen naar voren gebrachte wenschcn, nader zullen worden bekeken. Ten aanzien van een voorstel, waar bij B. en W. worden uitgenoodigd een onderzoek in te stellen naar eventueele vervanging of aanvulling van de elec- trische tram door auto- of trolleybus, merkte de wethouder op, dat deze zaak de volle aandacht van de tramdirectie heeft en dat bereids een onderzoek be treffende dit technisch zoo veelomvat tend vraagstuk en naar de verscheiden heid van mogelijkheden op dit gebied, wordt ingesteld. De Raad zal te zijner tijd het, resultaat vernemen. Daarop werd dit voorstel ingetrokken. •s-GRAVENHAGE, 19 Mei. H.K.H. Prinses Juliana is vanmiddag met Prin ses Beatrix van den Ruigenhoek naar Soestdijk teruggekeerd. Prins Bernhard is ongeveer kwart voor vijf per auto van zijn buitenland- sche reis op het paleis Soestdijk aange komen. Wethouder Kropman spreekt de leden der drie organi saties op hartelijke wijze toe AMSTERDAM, 19 Mei. Aan het slot van den voorlaatsten dag van het congres, dat een groot aantal leden van de drie jubileerende tand artsenorganisaties in Amsterdam, tezamen heeft gebracht, zijn de deelnemers vanmiddag op het stad huis door het gemeentebestuur ont vangen. In zijn toespraak zeide de w.n.d.-bur- gemeester, de wethouder mr. G. C. J. D. Kropman, dat, ofschoon de Alma Mater van Amsterdam de jongelui, die voor tandarts studeeren. niet haar kinderen kan noemen, Amsterdam, ook als uni versiteitsstad, verheugd en dankbaar is, dat het op dit oogenblik zoovelcn als gasten herbergt, wier studie heeft bij gedragen tot het heil der menschheid, want zoo zeide hij al moge een ge brek aan het gebit niet. te verge lijken zijn met vele ernstige ziekten, welke het menschdom bezoeken, toch weet ieder onzer, die met looden schoe nen naar ieder uwer ging, doch, vervuld van een gevoel van opluchtig, huis waarts keerde, hoe dankbaar de patiënt den tandarts dan mag zijn. En het staat vast. dat het onderhouden van zijn ge bit, onder deskundige voorlichting, den mensch voor menige kwaal kan behoe den. De tandheelkundige wetenschap heeft, gelijk de chirurgie van het overige deel van het lichaam, grooten en bewonde- renswaardigen vooruitgang te boeken. Spr. gaf uiting aan de hoop. dat dit samenzijn in de hoofdstad voor alle deel nemers een aangename herinnering moge opleveren en dat dc drie vereeni- gingen, welke het. gemeentebestuur in de raadzaal zon gaarne heeft ontvan gen, blijvend mogen bijdragen tot de ontwikkeling der tandheelkundige we tenschap. Namens het congres werd de toespraak van den wnd. Burgemeester beantwoord door dr. II. J. C. van Hassell uit Den Haag, die uiting gaf aan zijn spijt, dat aan de Gemeente Universiteit van Am sterdam nog steeds geen tandheelkun dig onderwijsinstituut is verbonden. Spr. herinnerde er aan, dat reeds in 1927 een poging is gedaan in deze leem te te voorzien, doch dat. deze zaak des tijds geluidloos in de doofpot is geko men. Spr. gaf uiting aan de hoop, dat deze jubileumherdenking in de hoofd stad des lands gehouden, er toe zal mo gen bijdragen, dat dezo ongetwijfeld be langrijke zaak opnieuw zal worden bekeken en dat Amsterdam binnen niet al te langen tijd een tandheelkundig onderwijsinstituut aan zijn universiteit zal verbinden. Gelegenheid tot inleggen en terugontvangen van spaargelden Breestraat 82 WOENSDAG van VRIJDAG ZONDAG Opgericht 15 Juli 1910. Telefoon 1783 7 tot 8 uur 10 11 12 1 Giro no. 248878 Spaarbusjes Inleggers kunnen spaarbusjes in bruikleen ontvan gen. Deze spaarbank is lid van den Nederlandschen Spaarbank- bond en staat onder controle van het Nederlandsch Spaar bankbureau. ZONDAG 21 MEI HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. S.S0 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.30 KRO. .30 Morgenwijding. 9.30 Hoogmis. 10.45 Gram.muziek. 11.00 Causerie „liet Katho liek Vacantiehuizenwerk". 11.13 Gram mu ziek. 12.15 Causeria „Week van Gebed en Offer". 12.30 Gram.muziek. 1.00 Literaire causerie. 1.20 R.K. Mannenzangvcreuniging „St. Caecilia" en gram.muziek. 2.00 Gods dienstonderricht voor ouderen. 2.30 Zang en piano (2.453 00 Gram.muziek). S.15 Cause rie „Brussel en de Brussolaars". 3.30 Gram. muziek. 3.45 Causerie „Brussel en de Brus selaars". 3.30 Gram.muziek. 3.45 Causerie „Het historisch aspect van Brussel" 4.00 5.00 KRO-Kamerorkest en het Symphonle- orkest van het NIR. 5.05 Gewijde muziek (opn.). 5.50 Gereformeerde Kerkdienst. Hier na: Gewijde muziek (gr.pl.). 7.45 Berichten. 7.50 Gram.muziek. 800 Berichten ANP, me- dedeelingen. 8.15 „Karneval in Rom". ope rette. 10.00 Gram.muziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog. 11.0011.30 Esperanto- lezing. HILVERSUM II, 301.5 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00— 12.00 AVRO. S.55 Orgelspel. 9.00 Berichten. 9.05 Tuin- bouwpraatje. 9.30 Orgelspel. 9.45 Causerie „Van Staat en Maatschappij". 9.59 Berich ten. 10.00 Zondagsschool. 10.30 Evangelisch- Luthersche Kerkdienst. 11.50 Causerie „Zo mertijd-reistijd". 12.00 Cyclus „Weg met de staketselcn". 12.20 Berichten, AVRO-Amuse- mentsorkest. 1.00 Prijsvraag. Hierna: Orgel spel. 1.30 Causerie „Wat er in Indië ge beurt". 1.50 Gram.muziek. 2.00 Boekenhalf uur. 2.30 Concertgebouw-orkest en solis ten. 3.50 Filmpraatje. 4.15 AVRO-Dance-Band en solist. 4.40 Sportreportage. 5.00 De Ram blers. 5.30 Voor de kinderen. 6.00 Gram.mu ziek. 6.30 Sportpraatje. 6.55—7.00 Sport nieuws ANP. 7.05 VARA-Kalender 7.06 Schuldig of onschuldig. 7.30 Noviteiten-or kest, solisten Novelty-Sisters en VARA- Mount-Girls. 8.00 Berichten ANP, Radio journaal. mededeelingen. 8.20 Omroeporkest en soliste. 9.15 Causerie „Hoe heeten onze vrienden?" 9.20 Radiotooneel. 10.35 AVRO- Musette-ensembble en soliste. 11.00 Berich ten ANP, Gram.muziek. 11.3012.00 Dans muziek (gr.pl.). DROITWICH, 1500 M. 12.20 Kenneth Sydney Baynes en zijn orkest en soliste. 1.00 De „Alphas". 1.40 BBC-Harmonie-orkcst. 2.20 Voor tuinliefhebbers. 2.40 Het Willie Walker- octet. 3,205.10 BBC-Symphonic-orkest en solisten. 5.20 Causerie „The mystery of pain (2)". 5.40 Radiotooneel met muziek. 6.05 Causerie „This and that". 6.20 Berichten 6.30 Europeesch overzicht. 6.50 Zang. 7.20 De Westminster Players. 7.558.10 Repor tage! 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheids- oproep. 9.10 Berichten. 9.25 BBC-Theater- orkest en -koor en solisten. 10.25 Fred Hart ley's sextet en' solist. 10.50 Epiloog. RADIO-PARIS. 1648 M. 9.00 en 10.00 Gram.muziek. 11.20 Ellis-orkest. 12.10 Gram. muziek. 12.30 Orgelconcert. 12.50 Zang. 1.25 Fr. Gras' orkest. 2.25 Gram.muziek. 3.20 Zie Droitwich. 5.55 Zang. 6.10 Gram.muziek. 6.35 Radiotooneel. 7.20 Gram.muziek. 8.50 Radio tooneel met muziek. 10.50 Gram.muziek 11.20 12.50 Jo Bouillon's orkest. KEULEN, 456 M. 6.20 Havenconcert. .25 Omroepkoor en -orkest. 9.25 en 10.30 Gram.muziek. 11.35 Vroolyk programma. 12.35 Militair orkest en sportreportage. 3.20 Populair concert. 4,20 Stedelijk orkest Diis- seldorf en toespraken. 8.50 Omroeporkest en solisten. 10.55 Omroepkleinorkest. Mannen koor en solisten. 12.203.20 Gevarieerd nachtconcert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.t 9.20 Gram.muziek. 10.20 Jan Steurs' Musette-en semble en soliste. 11.35 Gram.muziek.12.20 en 1.30 André Felleman's orkest. 2.35 Gram. muziek. 3.00 Omroepsymphonie-orkest, KRO- Kamerorkest en solist. 4.20 Omroepkoor en soliste. 5.35 Gram.muziek. 6.20 Vioolvoor dracht en gram.muziek. 7.20 Gram.muziek. 8.20 Omroeporkest en solisten. 10.30 Popu lair concert. 11.2012.20 Gram.muziek. 484 M.ï 9.20 Gram.muziek. 10.20 Gevarieerd concert en declamatie. 11.20 Gram.muziek. 11.35 Orgelspel. 11.50 Gram.muziek. 12.05 Accordeonmuziek. 12.20 Gram.muziek. 12.35 1.20 en 1.301.50 Radioorkest. 2.50 Muzikale causerie. 3.35 Omroepdansorkest. 4.20 Gram. muziek. 5.20 Radio-orkest. 7.15, 7.35, 8.20 en 8.40 Gram.muziek. 8.50 Symphonieconcert cn gram.muziek. 11.00 Omroepdansorkest. 11.50 12.20 Gram.muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Berlynsch Philharmonisch orkest, koren en solisten. 9.40 Radiotooneel. 10.20 Berichten. 10.40 Pianovoordracht. 11.05 Berichten. 11.20 12.20 Omroepkleinorkest. MAANDAG 22 MEI HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. NCRV- Uitzending. 6.256.55 V.L.R.A. .00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berich ten, gram. muziek. (9.30—9.45 Gelukwen- schen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ, lec- r. 11.30 Gram.muziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gram.muziek. 12.30 Stichtsch Salon orkest en gram.muziek. 2.00 Gram.muziek. 3.00 Causerie „Zomer-perkplanten". 3.40 Gr. muziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gram.muziek. 5.15 Voor de kinderen. 6.15 Gram.muziek. 6.256.55 Causerie ter herdenking van de oprichting van de Liberale Staatsparty. 7.00 Berichten. 7.15 Vragenuurtje. 7.45 Berichten ANP, herhaling SOS-Berichten. 8.00 Enkra- teia-uur. 9.00 Reportage. 9.40 Zie Droitwich. 10.50 Berichten ANP. 10.55 Gram.muziek, Ca. lt.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 M. Algemeen programma, verzorgd door de VARA. 10.00 10.20 voorm. VPRO. 8.00 Gram.muziek (ca. 8.16 Ber.). 10.00 Morgenwijding. 10 20 Leden van het Ko ninklijk Vlaamsch conservatorium „Conso nant" (opn.). 10.40 Gram.muziek. 10.50 De clamatie. 11.10 Gram.muziek. 11.20 Orgelspel 12.00 Gram.muziek. 12.15 Berichten. 12.17 1.45 Het VARA-orkest. (1.001.15 Gram.mu ziek). 2.00 Gram.muziek. 2.80 Zang met pia nobegeleiding, en gram.muziek. 3.00 Decla matie. 3.30 Viool en piano. 4.00 Gram.mu ziek. 3.00 Declamatie. 3.30 Viool cn piano. 4.00 Gram.muziek. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Zahg en orgel. 5.30 Gram.muziek. 6.00 .Esmeralda". 6.28 Berichten. 6.307.00 Mu zikale causerie met gram.platen. 7.05 VARA- Kalender. 7.10 „Wereldrecht", toespraak voor de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede. 7-30 Cello en piano. 8.00 Herhaling SOS-beric'nten. 8.03 Berichten ANP. 8.10 Ge mengde Arbeiders-Zangvereeniging „Herle ving". Arnhemsche orkestvcreeniging en so listen. 9.00 Declamatie. 9.20 De Ramblers. 10.00 Berichten ANP. 10.10 Het VARA-orkest 11.0012.00 Gram.muziek. DROITWICH, 1500 M. 11.50—11.50 So praan en bariton. 12.20 Causerie over Kerk geschiedenis. 12.35 Dansmuziek (gr.pl.). 1 20 Reportage. 1 502.20 Orgelconcert. 3.20— 3.5P Geiger en z'yn orkest. 4.15 Viool en pia no. 5.00 Zuid-Afrikaansch programma (gr.- platen). 5.20 Het Serge Krish septet. 5.50 Reportage.. 6.20 Berichten. 6.40 Uit Amerika Causerie „Business outlook from America". 6.45 Muzikale causerie. 7.05 Cembalo-voor dracht. 7.20 Gevarieerd programma. 8 20 Causerie ..How wild is the West?" 8 35 Het BBC-Symphonie-orkesten -koor o.I.v. A. Tos- canini, en solisten. 9.20 Berichten. 9 40 Ver volg concert; 10 50 Het New Georgian-trio. 11.20 Billy Bissett en zjjn Rand. 11.50 Gram. muziek. 12 10—12.20 Berichten. RADIO-PARIS. 1648 M. 9.00 en 10.00— 10.20 Gram.muziek. 12.30 Zang. 1.25 Gram. muziek. 2,35 Zang. 3.30 Gram.muziek. 3.35 Zang. 3.50 Pianovoordracht. 4.50 Gram.mu ziek 5.05 Zang. 5.25 Radiotooneel met mu ziek. 6 35 Het Raugelkoor, met toelichting. 7.20 Het Derveaux-orkest. 8.35 Zie Droitwich 19.35 en 11.2011.35 Gram.muziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Gram.muziek. 7.30 SA-orkest. S.509.50 Omroep-schram- mel-ensemble, 12.20 NSDAP orkest. 1.35 Het Omroeporkest. 2303.30 Populair concert. 4.20 Het Omroeporkest en solist. 6.45 Solis- tenconcert. 7.20 Gram.muziek. 8.50 Militair programma. 9.20 Wcstduitsch weekoverzicht 9.40 Orkest van de Staatsacademie voor mu ziek. 11.10 Het Omroepdansorkest (mot con ference). 12.203.20 Nachtconcert (opn.). BRUSSEL, 322 en 4S4 M. 322 M.: 12.20 Gram.muziek. 12.50Het Omroeporkest, cn soliste. 1.50—2.20, 5.20. 6.50, 7.45 en 8.20 Gram.muziek. 8.35 Zie Droitwich, (Om 8 20 Gram.muziek). 10.5511.20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Gram muziek 12.50 Het Ra dioorkest. 1.50—2.20 en 5.20—5.50 Gram.mu ziek. 6.35 Radiotooneel. 7 05 Het Radio-or kest. 8.20 Cabaret. 8.50 Het Symphonie-or- kest van Luik en solist. (9.50—10.05 Gram. muziek). 11.00—11.20 Gram.muziek. DEUTSCHLANPSENDER. 1571 M. 8.35 Interview en declamatie. 9.00 Sopraan en piano. 9.20 Het Omroeporkest en solisten (opn.). 10.20 Berichten. 10.40 Reporta'ge. 10-50 Trio-concert. 11.05 Berichten. 11.20 Otto Fricke's orkest, solisten en banjo-ensemble (opn.). 12.0012.20 Gram.muziek. Naast dat van de HolJandsche zen ders, geeft de N.V. Amersf. Radio Cen trale komende week het volgende bui- tenlandsche programma door: ZONDAG 21 MEI 8.303.20 Brussel Vlaamsch, 3.205.40 Droitwich. 5.40—6.30 Boedapest, 6.30—750 Hamburg, 7.50—12.00 Brussel Vlaamsch. 4e programma. 8.30—12.00 Keulen. 5e_ programma. 8.30—11.05 Luxemburg, 11.058.10. London Regional, 8.109.25 Di versen, 9.2a11.20 London Regional. MAANDAG 22 MEI 8.009.20 Brussel Vlaamsch, 9.2010.20 Diversen, 10.20—12.05 Hamburg, 12.20—2.20 Brussel Vlaamsch. 2.20—3.35 Kalundborg, -a—14® Radi°-Paris, 4.15—5.50 Droitwich. w Lu-Xembu'8. 7.00—8.00 Gram. u;tz. A.R.C,, 8.0011.20 Droitwiöh, 11.2012 00 Diversen. .„4® Programma. 8.00—12.00 Keulen. (6.508.20 Brussel Vlaamsch). i/nr P^r„al?ma", 8.00-11.05 Luxemburg. 11.0512.00 London Regional. DINSDAG 23 MEI 8.00—9.20 Brussel Vlaamsch, 9.20—10.00 Diversen. 10.2012.05 Hamburg, 12 203 15 Brussel Vlaamsch. 3.15—4.15 Kalundborg, Hl-5"50 Droitwich, 5.50—6.50 Boedapest 7.00—8.00 Gram. uitz. A.R.C., 8.00—8.50 Tou louse. 8.5012.00 Florence. 4e programma. 8.00—12.00 Keulen, (7 50 8.20 Bfussel Vlaamsch) 5e_ programma. 8.00-^11.05 Luxemburg. ll.Oo12.00 London Regional. WOENSDAG 24 MEI 8.009.20 Brussel Vlaamsch, 9.2010.00 Diversen. 10.00—11.35 Hamburg, 11.35—3.35 Brussel Vlaamsch. 3.35—4.20 Droitwich. 4.20 —5.20 Deutschlandsender, 5 20—6.20 Droit wich, 6.20—6.50 Diversen. 7.008.00 Gram. uitz. A.R.C.8.00—9.50 Droitwich 9.50—10.50 Sottens. 10.50—12.00 Radio-Paris (10.20— 10.30 Brussel Vlaamsch). 4e programma. 8.00—12.00 Keulen (7 50 —8.20 Brussel Vlaamsch). 5e programma. 8.0011.05 Luxemburg, 11.0512.00 London Regional. DONDERDAG 25 MEI 8.009.20 Brussel Vlaamsch, 9.2010.00 Diversen. 10.20—11.05 Hamburg, 11.05—12.05 London Regional. 12.20—2.20 Brussel V]., 2.203 20 Deutschlandsender, 3.35-6 20 Droit wich, 6.20—6.50 Diversen. 7.00—8.00 Gram uitz. A.R.C. 8.00—8.20 Straatsburg, 8.20—9.2Ó Boedapest, 9.20—12.00 Florence, (10.20— 10.30 Brussel Vlaamsch). 4e programma. 8.00—12.00 Keulen (7.50 8.20 Brussel Vlaamsch). 6e programma. 8.00—12.05 Luxemburg, 12.0512.00 London Regional. VRIJDAG 26 MEI 8.009.20 Brussel Vlaamsch, 9.2010 00 Diversen, 10.20—11.20 Hamburg 11.2012.10 Radio-Paris, 12.20—2.20 Brussel Vlaamsch, 2.203.20 Kalundborg, 3.205.20 Luxemburg. 5.206.20 Droitwich: 6.206 50 Diversen, 700—8.00 Gram. uitz. A.R.C., 8.00— 8.50 Straatsburg, S.509.35 Florence 9.3511 20 Droitwich, 11.2012.00 Boedapest, (10.20 10.30 Brussel Vlaamsch). 4e programma. 8.0012.00 Keulen, (7.50 8 20 Brussel Vlaamsch). 5e programma. S.0Ó11.05 Luxemburg. 11.0512.00 London Regional. ZATERDAG 27 MEI 8.009.20 Brussel Vlaamsch, 9.2012.10 Radio-Paris, 12.204.20 Brussel Vlaamsch, 4.205.20 London Reg., 5.206.50 Deutsch landsender, 7.00—8.00 Gram. uitz. A.R.C.» 8,009.20 Straatsburg, 9.2010.20 Diversen, 10.2012.00 Brussel Vluamsch. 4e programma. 8 0r' '2.00 Keulen, (7.50 8.20 Brussel Vlaamsch,. 5e programma. 8.00—11.05 Luxemburg» 11.054.20 London Regional. 4.206.50. Luxemburg, 6.5012.00 London Regional,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5