Tegen kantoorhouder uit Soest vijf jaar geëischt dtaat&jte (BcJikhitw Kalme reactie op Duitsch- Italiaansch verbond 'sWerelds draaiboek Officier kwalificeert verdachte als een zwendelaar, die nergens tegen op ziet DaUKDreUK Geld in een lamp verstopt EEN OUDE VROUW DOODGEREDEN Luchtgevechten bij de grens van Mandsjoekwo Japan zendt een gelukwensch naar Berlijn Burckhardt naai Danzig terug Advertentiën Grafwerk Amersfoortsche Kunsthandel 2e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 23 MEI 1939 RECHTBANK T) 1 *1 faillissement, aan de administratrice ge- nCClnP'^PI^I Kft seven. De leden werden alleen geroy- J eerd, wanneer zij herhaaldelijk gewei- ■f 1 i 1 O Rerc* ^adden te betalen. DE 4000 guldon waren, zooals bij het onderzoek aan het licht kwam, eerst op het kantoor van verdach te in een lamp veretopt, voorts had hij deze som. tezamen met zijn administra trice, die tevens medebeheerster was van het kantoor, naar diens zwager in Hil versum gebracht. Deze zwager werd ook als getuige gehoord en deelde mede, dat hij niet geweten had, wat er in de en veloppe, welke verdachte hem gaf, ge zeten had. Pas later had hij toevallig gezien, dat het bankbiljetten waren. De president vond het vrij vreemd, dat de getuige het geld onder een kast verstopt had en dat hij er later bank biljetten van zichzelf bijgedaan had, terwijl hij, zooals hij verklaarde, niet een6 geteld had, hoeveel geld verdachte hem gegeven had. Voorts kwam de administratrice als getuige naar voren. Zij verklaarde, dat zij de 4000 gulden „gekregén" had. President: TT hebt wel tien verschil lende verklaringen afgelegd. U staat maar te liegen. Voor den rechter-com- missaris zei u, dat het geld van ver dachte was, maar dat u het alleen be waarde. Past u maar op. anders zullen wij u gelegenheid geven in een cel rus tig na te denken over de waarheid. Wij moeten hier de waarheid weten en u zult die nu zeggen!" Getuige verklaarde, dat zij het geld had gekregen, maar dat zij niet wist of het voor haar was, of dat zij het bewa ren moest. President: „Het is wel gebleken, dat u eigenlijk met verdachte alles samen Tijdens faillissement werden 4000 gulden verstopt en premieloten verkocht Men schrijft ons uit Utrecht: DEZE verdachte is een groo- te zwendelaar..." Dit was het oordeel dat de officier van jus titie hedenmorgen velde over een 52-jarigen kantoorhouder uit Soest, die voor de meervoudige kamer der arrondissementsrechtbank, gepresi deerd door mr. Veen, terecht stond wegens bedriegelijke bankbreuk. In zijn requisitoir zette de substituut officier, mr. Camphuys, voorts uit een, dat de verdachte, terwijl hij in staat van faillissement verkeerde, 4000 gulden en een aantal Belgische en Fransche premieloten aan zijn schuldeischers, in casu de winnaars van de honderdduizend, had ont trokken. Het was wel een zeer handige wijze, .vaarop verdachte de menschen geld wist af te zetten. De man wa* eigenaar van een ..nationaal kantoor", dat be stond uit een aantal kassen, waaruit lo ten, premie-papieren etc. gekocht wer den. Iedereen kon aan zulk een kas deelnemen, door elke maand een be paald bedrag te storten. Toen de man failliet ging, viel op één der loten van do Staatsloterij, dat aan een kas toebe hoorde, de hoofdprijs, bestaande uit S5.000 gulden. Van dit bedrag had de verdachte de 4000 gulden afgenomen en 't aan zijn administratrice gegeven. Het ring nu om de vraag of deze vrouw er recht op had, of dat zij het maar in be waring had genomen voor den verdach te. De officier nam als bewezen aan, dat verdachte dit geld voor zich zelf had willen behouden. De wijze van werken van het kan toor noemde hij een groote zwendel beweging; van de gelden, die ont vangen werden, maakte verdachte goede sier. terwijl men de prijzen, die gewonnen werden, door allerlei practijken in eigen zak terecht trachtte te laten komen, inplaats van deze bedragen aan de deelne mers van de kassen uit te koeren. Deze verdachte zag volgens den of ficier nergens tegen op en verdien de een zware straf. Hij eischte, re kening houdende met de anteceden ten van verdachte, een gevangenis- straf van v ij f j a a r. De verhooren U IJ het verhooren der getuigen, voordat deze eisch uitgespro ken werd, kwamen interessante din gen aan het licht over de wijze, waarop de verdachte zijn zaken deed. Allereerst werd de inspecteur van politie uit Soest gehoord, die de 4000 gulden in beslag had genomen. Hierna deed de curator in hel faillissement, mr. Stadig uit Amersfoort, een omstandig verhaal van toedracht van de verschil lende zwendelarijen. De deelnemers aan de kassen verkeerden in de overtuiging, dat zij een aandeel hadden in een lot. Ticl er op dat nummer eer. prijs, dan moesten zij dus ook een deel van het bedrag krijgen. Nu Was al dadelijk gebleken, dat er voor de 33 kassen, maar in het ge heel voor elf voldoende loten wa ren. Voorts werden de deelnemers bij het minste of geringstp geroy eerd, waardoor zij alle rechten ver loren. die zij op de loten hadden. Zoo was er een dtinte uit Winterswijk, die eenmaal een kwitantie terugstuur de. ook geroveeri. terwijl juist op het lot, waar zij aanspraak op kon maken, de honderdduizend viel. Zij begaf zich naar de woning \an den verdaente, die zeide, dal hij zou proiieeren of r.ii haar aandeel alsnog kon krijgen, maar dan nmost zij perst een verklaring tcekenen dat zij van haar rechten op het lot af- stand deed De president vroeg of verdachte niet te goeder trouw gehandeld kon hebben, waarop de getuige ant woordde. dat hij tot de conclusie was gekomen, dat verdachte en goe de trouw, twee Geheel tegengestelde b"grippen waren. De verdachte voerde hiertegen aan, dat de deelnemers alleen geroyeerd wer den als zij zich niet aan de voorwaar den. welke zij vooruit geweten haddon. hielden. F.r waren volgens hem wel vol doende mi.Melen om alle schulden te betalen. Daarom had hij de vierduizend gulden, die naar zijn meening over zou den blijven na de afwikkeling van het deed. Het was een groote Ünoeïr.ommel en u hebt daaraan medegewerkt. Hebt u die 4000 gulden nu cadeau gekregen of niet?" Getuige: „Nee, dat geloof ik niet, ik moest wel meer geld bewaren." Voorts bleek nog, dat zij de premi loten in Amsterdam was gaan inwisse len. De getuige had dit gedaan, terwijl verdachte had gewacht. Zij had hierbij een verkeerden naam opgegeven. De laatste getuige, een directeur van een bank in Amsterdam, kon zich her inneren. dat dc verdachte met de ad ministratrice bij hem geweest waren om de papieren in te wisselen. De verdachte ontkende voorts nog maals pertinent de opzet te hebben ge had om het geld zich toe te eigenen en het aan 't faillissement te onttrekken. Hij had ook de premiepapieren ver kocht, omdat hij dacht dat er toch ge noeg geld was door het. winnen van de honderdduizend, om de schuldeischers te voldoen. De president: „U hebt. dit voor de po litie en aan den rechter-commissaris telkens weer anders gezegd. U staat ge woon iedere keer wat nieuws te bewe ren." Verdachte: „De rechter-commissaris heeft me zóó verhoord, dat ik gedwon gen werd bepaalde antwoorden te ge ven". President: „Dat weten wij wel beter, u draait er omheen." Pleidooi NADAT de officier van Justitie vijf jaar gevangenisstraf geëischt had. zooale wij in het bovenstaande reeds vermeldde, ving de verdediger, mr. De Haas, zijn pleidooi aan, met naar voren te brengen, dat het geheel niet vast stond, dat verdachte te kwa der trouw had gehandeld en zich dus aan bedriegelijken bankbreuk had schul dig gemaakt. Verdachte meende, dat hij de 4000 gulden in eigendom kon over dragen aan de administratrice, daar cr dan nog genoeg van de „honderddui zend" zou overblijven om de schuld eischers te bevredigen. Volgens pleiter stond hot vast, dat verdachte het geld aan de administratrice gegeven had en niet had afgestaan om het te laten be waren „voor beter tijden". Wat dc pre mieloten betrof, ging het om een luttel bedrag, ook in dit geval kon mr. Do Haas niet vinden, dat dit op een bedrie gelijke wijze was geschied. Verdachte had steeds adviezen ingewonnen van zijn juridischen adviseur, die zeer goed aangeschreven staat, terwijl hij boven dien ook geregeld een accountant raad pleegde. Pleiter was van oordeel, dat verdach te niet kon veroordeeld worden, daar bij hem nimmer de opzet aanwezig is ge weest de winnaars van dc honderddui zend te kort te doen. Volgens hem had verdachte steeds te goeder trouw; ge handeld. Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen. BINNENLAND EINDHOVEN, 83 Mei Maandag- avond om ongeveer kwart over elf keerde de 78-jarige weduwe Van den Broek, wonende in de Reinken- straat. met een autobus van den stadsverkeersdienst naar huis. Toen zij uitstapte, stak zij, zonder acht te slaan op het verkeer, de Hoogstraat over, juist op het moment, dat een auto naderde. De bestuurder, de 24-jarige J. M. uit Eindhoven, kon een aanrijding niet meer voorkomen. De vrouw liep tegen het linker por tier en werd rrfet zulk een kracht over den weg geslingerd, dat zij dood werd opgenomen. Het stoffelijk overschot is naai' het politiebureau overgebracht UIT DE STAATSCOURANT 's-GRAVENHAGE. 23 Mei. Bij K.B. van 22 Mei 1939, zijn opnieuw benoemd: Met ingang van 1 Juni 1939, tot burge meester der gemeente Halsteren, J. M. Mastboom; met ingang van 4 Juni 1939, tot bur gemeester der gemeente Oost- West- en Middelheers, J. W. A. Smulders, secre taris dier gemeente; niet ingang van 16 Juni 1939, tot bur gemeester der gemeente Gorinchum, G. Kootstra. niet ingang van 20 Juni 1939, tot burge meester der gemeente Amsterdam, dr. W. de Vlugt; met ingang van 15 Juni 1939, tot bur gemeester der gemeente Hoorn, mr. TL C. Leemhorst; met ingang van 1 Juni 1939,. lot burge meester der gemeente Laren (N.H.), Jhr. H. L. M. van Nispen van Sevenaer; met ingang van 15 Juni 1939, tot bur gemeester der gemeente Wonseradeel, J Weerstra; met ingang van 23 Juni 1939, tot bur gemeester der gemeente Bicrum. D. H. n. Harrenste.in; met ingang van 16 Juni 1939' tot bur gemeester der gemeente Sappemeer, A. Jonkeren; met ingang van 1 Juni 1939, tot. bur gemeester der gemeente Maasbracht, mr. J. F,. L. M. H. Geradls; is met ingang van 1 Juni 1939, be noemd tot burgemeester der gemeente Duiven: W. J A F. R van den Cloostrr baron Stoet tot Everlo; is met ineang van 1 Juni 1939. hc- noemd Int burgemeester, der gemeente Poortvliet: B. J. van Oeveren. LIJKJE OPGEHAALD 's-GRAVENHAGE. 23 Mei - Heden ochtend om halfzes is uit de Nieuwe Binnenhaven te Sclieveningen. tiet.lijkje opgehaald van het sinds 11 Mei vermiste zevenjarige jongetje M. J. J. van der V. van den Hellingweg. De 65-jarige vis- scher A. P., een kennis van de familie van het knaapje, was er van overtuigd, dat het lijkje fier negenden dag zou bo vendrijven daarom voer hij niet een bootje omstreeks dien tiid in de haven rond en inderdaad is het in staat van ontbinding verkeerende. lijkje bovenge komen. Het is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. BUITENLAND HSINGKING, 23 Mei (Domei). Zeven vliegtuigen der luchtstrijd krachten van Buiten-Mongolie zijn bij luchtgevechten, die zich in het grensgebied hebben voorgedaan op 20 en 22 Mei door Japanners en Mandsjoereezen omlaag geschoten. Volgens een van de grens ontvan gen telegram waren de Buiten-Mon- göölsche vliegtuigen over de grens gekomen om het gebied van Mands joekwo te verkennen. Buiten-Mon- golië is een Sovjet-Russisch in- vloedsgebied. De Japansch-Mandsjoerijsche vliegers bonden gevechten aan en hebben in drie dagen tijd zeven toestellen neer gehaald, n.I. twee Zaterdagavond om zeven uur cn twee Zondagavond om zeven uur. Maandagmiddag om half twee, toen tien Mongoolsche vliegtuigen in formatie vlogen over het gebied van Mandsjoekwo ten Z.W. van Nomonhan, ten Oosten van het Boeirnor-meer, ste gen drie Japansch-Mandsjoerijsche vliegtuigen op, die drie vreemde toestel len neerschoten. Volgens de berichten waren het eenige Mongoolsche toestel len van het Sovjet-Russische type 116. NED. VER. VOOR VROUWEN- BELANGEN EN GELIJK STAATSBURGERSCHAP De Ned. Vereen, voor Vrouwenbelan- gen en Gelijk Staatsburgerschap hield 20 cn 21 Mei haar jaarlijksche algcmec- ne vergadering te Arnhem. an de aftredende hoofdbestuursleden waren de presidente inej. E. H. Piepers, Bilthoven en mevr. Cli. L. Polak-Rosen- berg, benevens de hneren mr. J. Veegens on mr. A. van Dullemen niet herkies baar. Mej. mr. N. S. Corry Tendeloo werd herkozen. Als presidente treedt op mevr. F. J, van Gelder-Droste, den Haag. Ande re nieuwe hoofdbestuursleden zijn: dc heeren mr. M. H. de Roer, Utrecht, en mr. B. C. Goudsmit. Amsterdam, alsme de dc dames mevr. dr. W. H. Posthumus- vnn der Goot, Amsterdam en mevr. mr. M. Witholt-Broesc van Groenau, Apel doorn. Na afloop van de vergadering hield mej. W. G. Kernkamp, directrice van de H.B.S. voor meisjes te Amsterdam een inleiding over „Het Middelbaar Onder wijs aan meisjes". „TORENVALK"GELAND AMSTERDAM, 23 Mei. Hedenmid dag om 14.16 uur is de „Torenvalk" op Schiphol celand. EEN NEDERLANDSCHE KUNST- WEEK IN BELGIE Het Belgisch ministerie van onder wijs deelt mede, dat van 8 tot 16 Aug. een eerste „Nederlandsche kunstweek" zal worden gehouden. Fransche bladen meenen, dat Italië zich volledig onder Duitsche voogdij heeft geplaatst LONDEN, 23 Mei- (Reuter). De onderteekening van het Duitsch-Italiaansche verdrag heeft in de Britsche pers opmerkelijk weinig reactie veroorzaakt. De Times wijst voornamelijk op de sinistere beteekenis van Gayda's commentaar, waarin wordt ge sproken van de organisatie van indrukwekkende reserves, altijd gereed voor mobilisatie, hetgeen van het grootste belang wordt ge noemd voor een verrassenden oorlog. De News Chronicle zegt, dat door het verbond bewezen wordt, hoe nutteloos het is te pogen, Italië van de as los te maken. Juist door deze sterke verdrags banden is het echter mogelijk, dat Italië een matigenden invloed op zijn as- genoot zal hebben, omdat van alle groo te mogendheden Italië zich een oorlog het minst kan veroorloven. Ook de Man chester Guardian gelooft, dat Mussolini geen reden tot optimisme heeft, daar het Britsch-Turksche verdrag de strategi sche positie van Italië in de Middcl- landsche Zee zeer verzwakt heeft en het nieuwe verbond Rome in dit opzicht weinig voldoening kan geven. De Daily Express herinnert er aan. dat de handteekening van Italië in 1914 aan dc eene zijde cn zijn troepen aan de andere zijde stonden. Hitler is zich hiervan bewust, maar hij wil de demo cratische staten in een toestand van vrees brengen om concessies af te per sen. „Hij heeft aldus het blad met deze truc éénmaal succes gehad, doch zal geen tweeden keer slagen". Het Fransche oordeel De Fransche bladen meenen, dat Ita lië zich volledig onder de voogdij van Duitschland gesteld heeft. De Jour schrijft: „Een onverbrekelijke gemeen schap, zeker, maar de hoogste handha ver van die eenheid is niet Mussolini. Ons blad, dat den leider van het Ita- liaansche volk zoo lang heeft beschouwd als den prijzenswaardigen bewerker van het prachtige herstel van dit volk, dat na den oorlog zoo laag gezonken was, heeft het recht te zeggen, dat de onder werping van den Duce aan den Führer geen vooruitgang voor den vrede en geen reden tot trots voor Italië is". Met een toespeling op de Duitsche en Italiaansche cischen, zooals die in de redevoeringen en de persartikelen van den laatsten tijd naar voren zijn ge bracht. schrijft de Epoque: „Het is al te duidelijk, dat niemand in Engeland of Frankrijk ook maar de mogelijkheid van bespreking dezer cischen in overweging zou kunnen nemen. Dat beteekent dus, dat de groote krachtproef in een be slissend stadium is gekomen. Duitsch land en Italië staan thans voor het di lemma: zich matigen of oorlog veroor zaken. Zij hebben de bruggen afgebro ken en de verantwoordelijkheid op zich genomen. Wij kunnen hier niets doen. De conclusie ligt voor de hand: wij moe ten ons wapenen, onze zenuwen harden en afwachten, op alles voorbereid". De Populaire zegt: „Laten we ons niet te zeer verontrusten over dit. ver bond. Daardoor zouden we waarschijn lijk te veel beantwoorden aan de ver wachtingen van de onderteekenaars. Heeft men niet den indruk, dat de pu blicatie van liet verdrag voor Hit Ier en Mussolini belangrijker is dan de tot standkoming?" Een Japansch telegram De Japansche regeering heeft een te legram gezonden aan de Duitsche regee ring, waarin wordt gezegd, dat de Ja pansche regeering vast overtuigd is, dat ■het sluiten van een verdrag tusschen Italië en Duitschland, de beide met Ja pan bevriende mogendheden, een waar devolle bijdrage is voor het behoud van den vrede. De Japansche regeering yvenscht hiermede hartelijk geluk. De Japansche premier, baron Hiranoe- ma, heeft een verklaring afgelegd, waar in hij zcide: „Als met Duitschland en Italië bevriende natie, cn ook van een standpunt van verzekering van den we reldvrede. wenscht Japan Duitschland en Italië hartelijk geluk met de afslui ting van het verdrag van vriendschap en bondgenootschap. Japan is voorne mens nauwe betrekkingen te handhaven niet. Duitschland en Italië en die betrek kingen nauwer en hechter te maken om der wille van den wereldvrede". GENèVE, 23 Mei (Reuter). De Volkcnbondscommissie voor Danzig heeft besloten voor liet oogenblik geen wijzigingen te brengen in de betrekkingen tusschen Danzig en den Volkenbond. Zij heeft verder besloten den Hoogen Commissaris Burckhardt te verzoeken naar Dan zig terug te keeren om verslag over den toestand in de Vrije Stad uit te brengen. Operatie met een scheermes GANGSTERS zijn er nog steeds in Chicago, al zijn de gouden dagen van hel drankverbod voorbij. Al Capone cn John Torrio zitten thans wel in de gevungenis over hun zonden na te denken, en vrijwel alle overige be roemde bendeleiders zijn gesneuveld op de slagvelden der misdaad, maar roof overvallen zullen in de Amerikaansche milUocncnsteclen voorloopig nog wel aan de orde van den dag blijven. In ieder geval is een dergelijke overval thans nog geen bijzonder schokkend „nieuws", daarvoor is het te alle- daagscli. Toch valt er thans uit Chicago iets te berichten, dat. in de Ver. Staten groote opschudding hoeft gewekt: het slagen van een gevaarlijke operatie, verricht op een gangstor door een be kend chirurg met een scheermes. De arts in kwestie werd dezer dagen midden in don nacht telefonisch voor een dringend en ernstig ziektegeval ontboden naar een woning in het Noor den van de stad. Hij werd er ontvan gen door een man met een revolver in de hand. Verdér bleken er nog aanwe zig te zijn een jonge vrouw, lid van de bende, en een man, die zwaar bloedend op een bed lag. Het bleek dat de ge wonde een schot in de nabijheid van de wervel kol om had. De arts begreep dat tegenstand nutteloos was, bedreigd als hij werd door een gangster met een re volver, en schikte zich naar de wen- schen van de misdadigers, die van hem eischten dat hij zou trachten het leven van den gewonde te redden. Toen hij zeide, de benoodigde instrumenten niet bij zich te hebben, gaf de man met de revolver hem een scheermes en zei: „Aan het werk, dokter!" Een half uur had de chirurg noodig voor de operatie om den kogel te ver wijderen, terwijl dc bandiet met de re volver en de „gangster moll", zooals de vrouwelijke bendeleden in de Ver. Sta ten worden genoemd, toekeken. Ten slotte was dc kogel gevonden en kon de wonde zoo goed mogelijk worden ge dicht. De gewonde werd daarna in een auto geholpen en met groote vaart raasde het gezelschap heen. De arts be gaf zich naar het naasthijzijnde politie^ station en deed aangifte van het gebeu ren De operatie, zoo dicht bij de wervel kolom, is goed afgeloopen, zooals bleek toen eenige dagen later de bandieten toch alle drie gearresteerd werden. En het was een operatie, die gewoonlijk heel gevaarlijk wordt geacht, wanneer zij geschieden kan met. alle hulpmidde len van een modern ziekenhuis bij de hand! DUITSCHER UIT CHILI GEZET SANTIAGO (Chili) 23 Mei (Reuter) Hans Voigt, chef van het kantoor der Duitsche Spoorwegen te Santiago, is op last Van den minister van binnenland- sche zaken uit het land gezet., omdat hij zijn kantoor zou hebben geb'ruikt om politieke- en raspropaganda te maken. Heden behaagde het den Heere van ons weg le nemen, na een ge duldig gedragen lijden, onze geliefde Vrouw, Moeder, Dochter, Be huwddochter en Zuster ALIJDA v. BINNENDIJK geb. KOK, in den ouderdom van 30 jaar. Uit aller naam: L A. v. BINNENDIJK. BRAM. Amersfoort, 20 Mei 1939. Soesterweg 6. Verzoeke geen bloe men. De teraardebestelling zal plaats hebben Don derdag. 25 Mei 1939 des nam. 12.45 uur op de Algemcene Begraaf plaats „Rusthof" bij Amersfoort. Vertrek van het Sterf huis des voormiddags 11.45 uur. JUWEEL ENAMEL Diep zwart voor rijwielen enz. in 1 uur droog. HET VERFHUIS JO WOERDMAN Tel. 146 naast Heck's Lunchroom. BALTEX t 15 UlQrtyRi; Cajvgmsstji. 'jO.TkL.2au i 480ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 6de lijst Trekking van Dinsdag 23 Mei 1939 Hooge Prijzen f 15.000.—; 14654 f 1.000.—: 8074 10506 400.—: 10417 13712 13779 18712 21609 200.—: 5426 7907 13129 15703 19292 19783 100.—: 3815 3988 4016 4935 6974 11385 11971 15272 16204 17375 17741 17784 18264 Prijzen van 70. 1086 1147 1219 1253 1281 1395 1509 1575 1639 1728 1769 1861 2055 2157 2195 2200 2371 2424 2492 2664 2716 2838 2969 3185 3245 3513 3571 3605 3609 3712 3744 3761 3898 3929 4013 4132 4192 4225 4294 4480 4561 4567 4572 4816 5004 5041 5043 5062 5100 5173 5238 5260 5407 5473 5553 5617 5640 5665 5840 5868 5970 6009 6174 6249 6269 6444 6494 7561 6638 6657 6711 6856 6904 6929 7107 7132 7231 7275 7388 7394 7457 7459 7750 7937 8029 8067 8101 8197 8305 8320 8372 8495 8770 8788 8369 8896 8907 9015 9083 9170 9330 9361 8420 9436 9517 9651 9738 9766 9817 9871 9986 10020 10132 10188 10294 10336 10401 10523 10573 10643 10813 10352 10942 10953 11132 11206 11223 11243 11326 11425 11462 11518 11567 11607 11642 11652 11703 11743 11812 11907 11972 12033 12051 12086 12128 12207 12377 12450 12563 12603 12693 12760 12964 12972 13013 13067 13070 13078 13165 13179 13224 13240 13420 13450 13547 13687 13851 13957 13993 14010 14039 14140 14315 14464 14472 14586 14689 14709 15036 15135 15181 15277 15483 15567 15676 15695 16700 15701 15801 15836 15910 15944 15945 15947 16067 16093 16177 16407 16535 16575 17069 17318 17390 17396 17556 17700 17830 17931 17942 18122 18272 18293 18453 18480 18486 18615 18702 18711 19743 18892 19051 19197 19261 19291 19299 19339 19435 19506 19566 19835 19990 20023 20160 20227 20535 20545 20655 20676 20748 20757 20900 21097 21101 21320 21374 21463 21581 21833 21928 1009 1364 1751 1957 2336 2489 2S00 3114 3405 S668 3972 4095 4217 4415 4620 4942 5168 5269 5454 1114 1403 1752 1988 2337 2499 2901 3149 3517 3765 3982 4136 4263 4439 4622 4962 5178 5314 5459 1120 1418 1765 1994 2372 2612 2908 3180 3547 3772 3987 4150 4266 4470 4637 4982 5179 5369 5462 meien 1177 1233 1496 1555 1793 1852 2039 2082 2375 2376 2622 2639 2914 2923 3263 3294 3559 3572 3852 3885 4003 4005 4180 4186 4297 4309 4525 4529 4728 4740 4084 5008 5207 5213 5381 5418 5543 5347 1278 1574 1917 2220 2388 2647 2946 3335 3607 3903 4014 4138 4314 4546 4868 5016 5217 5424 5607 1292 1301 1634 1729 1923 1955 2243 2258 2416 2427 2827 2832 3065 3086 3344 3357 3617 3551 3921 3966 4033 4064 4200 4213 4355 4382 4551 4574 4889 4922 5049 5155 5243 5249 5441 5446 5653 5672 Steenhouwerij R. VAN DIJK Arnhemscheweg Tel 405 5746 5759 5763 5837 5860 5864 '5926 5927 6019 6112 6232 6273 6285 6291 6292 6324 6412 6415 6416 6429 6430 6445 6457 6480 6549 6554 6614 6712 6782 6804 6825 6883 6954 6960 6980 6991 7013 7067 7085 7086 7124 7152 7186 7196 7217 7228 7254 7295 7465 7472 7530 7532 7543 7568 7612 7687 7675 7747 7777 7783 7797 7841 7872 7927 7968 8025 8027 8036 8041 8112 8129 815» 8166 8174 8229 8289 8348 8383 8394 8447 8459 8528 8538 8574 8603 8631 8632 8661 8665 8688 8722 8754 8846 8859 8873 8884 8903 8905 8986 9004 9100 9299 9319 9324 9395 9396 9401 9447 9489 9520 9529 9536 9544 9555 9610 9669 9686 9754 9775 9804 9815 9836 9882 9884 9901 9921 9980 10097 10109 10195 10226 10227 10270 10271 10306 10317 10332 10367 10400 10447 10468 10481 10560 10572 10653 10667 10776 10858 10888 10905 10920 10956 10961 10985 11028 11031 11033 11034 11153 11173 11217 11274 11304 11359 11403 11408 11414 11427 11433 11471 11504 11561 11568 11576 11585 11586 11590 11596 11600 11632 11732 11738 11741 11766 11823 11844 11864 11888 11909 11924 11928 12047 12092 12122 12147 12173 12199 12324 12346 12347 12393 12445 12478 12534 12595 12830 12631 12638 12657 12769 12813 12848 12851 12863 12867 12891 12940 12959 12995 13011 13022 13033 13096 13127 13227 13256 13276 13318 13480 13543 13622 13631 13693 13741 13750 13757 13778 13783 13825 13834 13890 13899 13916 13965 13982 14034 14059 14150 14161 14259 14298 14309 14322 14416 14436 14437 14440 14507 14508 14530 14536 14537 14641 14680 14767 14854 14861 14903 14906 14910 14918 14959 14963 14995 15012 15043 15063 15112 15116 15136 15242 15270 15383 15436 15454 15457 15511 15530 15581 15617 15662 15735 15748 15782 15792 15807 15808 15821 15862 15901 15953 16006 16140 16179 16211 16224 16240 16280 16284 16323 16330 16406 16446 16459 16474 16484 16520 16590 16602 16623 16681 16710 16719 16734 16823 16830 16841 16850 16907 16915 16942 16982 17004 17043 17072 17092 17099 17110 17134 17148 17151 17200 17209 17252 17270 17271 17280 17298 17348 17369 17381 17402 17435 17482 17494 17514 17547 17607 17630 17642 17709 17747 17756 17789 17800 17819 17839 17882 17904 17907 17984 17992 18037 18042 18049 18093 18139 18185 18196 18244 18257 18287 18294 18300 18334 18254 18360 18444 18527 18535 18594 18604 18613 18625 18649 18686 18690 18719 18775 18783 18826 18838 19057 19068 19069 19092 19217 19226 19249 19351 19357 19377 19401 19412 19426 19433 19447 19462 19468 19475 19488 19493 19515 19593 19599 19618 16656 19658 19677 19719 19747 19794 19841 19851 19866 19925 19957 19978 19997 20001 20012 20016 20035 20060 20127 20129 20158 20171 20187 20197 20225 20231 20236 20314 20350 20387 20388 20390 20438 20440 20443 20460 20501 20532 20623 20634 20640 20662 20664 20685 20830 20837 20860 20863 20904 20914 20918 20919 20941 20970 20983 20986 21035 21038 21050 21068 21082 21117 21135 21143 21162 21179 21182 21198 21238 21256 21290 21295 21319 21342 21360 21401 21402 21422 21426 21445 21564 21566 21700 21730 21745 21811 21857 21865 .21893 21896 21911 21941 21971 21986 W&mva. MET PINKSTEREN! EEN TASCH, COLLIER OF ARMBAND? IETS GOEDS, IETS APARTS VINDT U BIJ ONS. UTRECHTSCHEWEG 36—38. ABONNEERT tl OP DIT QLAD!

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 7