dCcudóie (Bsüikhisw Het Kremlin maakt Londen nerveus Qmrn^ondsm Twee en zestig gevangenen in gezonken Amerikaansche duikboot Hc Een klep bleef open bij het duiken Tsjecho-Slowakije nog een staat? SPOEDIG SUCCES MET DE onderhandelingen Valsche tientjes zijn in omloop Wereldgebeuren Britsch'Russische betrekkingen nog in nevelen gehuld Oud - gein terneerden dankten onze Koningin v_J KINDERGESCHREI IRRITEERDE HEM De moeilijkheden in het bakkerij-bedrijf Worden brieven van vluchtelingen geopend? KONINGIN IN DEN GRAFKELDER TE LAEKEN v CHAUFFEUR REDT ternauwernood het veege lijf STADSNIEUWS Zilveren jubilea bij de N.S. Bazar van het Leger des Heils Juniorentournooi te Amersfoort UIT DEN U.P.V.B. Zwemploeg voor Parijs gevormd Om den Davis beker Ie BLAD PAG. 3 AMER5FOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 24 MEI 1939 BUITENLAND NABIJ de Amerikaansche marinehaven Portsmouth, aan de Oost kust der Ver. Staten, is in den Atlantischen Oceaan de duikboot „Squalus" gezonken tot een diepte van 72 meter met 62 man aan boord, die in levensgevaar verkeeren. Reddingsvaartuigen, welke ijlings zijn toegesneld, hebben door middel van klopseinen hedenmor gen een boodschap gekregen van de duikbootbemanning. Het bericht luidde: „Onze toestand is bevredigend, maar wij hebben het koud". Tevoren had een andere duikboot, de „Sculpin", door middel van de boeitelefoon van de gezonken duikboot vernomen, dat allen aan boord ongedeerd zouden zijn. Later werd deze telefonische verbinding ech ter verbroken. Thans trachten duikers van reddingsvaartulgen de bemanning te redden en de onderzeeër te bergen. HET ongeluk is te wijten aan het openblijven van een klep van de „Squalus" tijdens duikoefe ningen. Bij een diepen duik sloot zich een klep niet, tengevolge Waarvan het water eenige verblijd ven in de boot binnendrong. Men meent, dat het water ook is bin nengedrongen in de achterste ma chinekamer van de gezonken duik boot, en marine-autoriteiten te Portsmouth vreezen, dat daarbij manschappen, die zich in de onder water geloopen ruimten bevonden, om het leven zijn gekomen. Volgens de marine-autoriteiten moet de duikboot 24 uur onder water kunnen blijven, daar zij uitgerust is met de nieuwste véiligheidslnrlchtingen. Wan neer het een duiker gelukken zou. de opengebleven kien te sluiten, zou het mogelijk zijn het gezonken schip weer boven water te brengen. De kruiser „Brooklyn", eenige watervliegtuigen, hel patrouillevaartuig ..Falcon" en andere schepen der Amerikaansche marine zijn aangekomen bij of onderweg naar de plaats van het ongeval. Ook zijn per vliegtuig duikboot,experts gezonden, die hopen schip en bemanning te kunnen rodden. anngezien de zee kalm is. De commandant der vlootbasis van Portsmouth heeft bijzonderheden over het ongeluk verstrekt en middelen aan gegeven om het vaartuig te helpen. Hij gaf een beschrijving van het z.g. Mom- sentoestcl, dat porsonon, die zich op groo- te diepte onder water bevinden, in staat stelt naar de oppervlakte te komen. Alle officieren en manschappen zijn voor ge bruikmaking van het toestel opgeleid. Te Washington heeft president Roose velt aan de persvertegenwoordigers ver klaard, dat hij hoopvol gestemd was ten aanzien van de mogelijkheid, de Sc.ualus te redden en dat de regccring al het mo gelijke materiaal en manschappen naai de plaats dés onhells zendt. De president, die door den marine-radiodienst op de hoogte wordt gehouden, verklaarde, dat de zgn. ..Iongen" van de duikboot, met behulp waarvan de opvarenden naar de oppervlakte zouden kunnen ontsnappen, pas in het uiterste geval gebruikt zouden worden. Hot werd veiliger geacht, te trachton, het gehfiele schip naar de op pervlakte te brengen. Dit zou naaf hij uiteenzette gedaan kunnen worden, ais de duiker er in zou slagen, de klep. waardoor het water de verblijven bin nendrong, te sluiten, cn als de leiding met samengeperste lucht naar de duik boot zou kunnen worden gebracht, om haar met lucht te vullen. PORTSMOUTH. 24 Mel. (Havas): De commandant van de vloot basis te Portsmouth, Cole, heeft be vel gegeven, dat de 59 mannen aan boord van de gezonken Amerikaan sche duikboot „Squalus" moeten worden gered door middel van een duikerklok, zoodrft het berging*- vaarlui», de „Falcon", op de plaats van het Ongeluk zou zijn aange komen. BUENOS AIRES. 24 Mei (D.N.Kj - Het congres van de Wereldpusiunie is met een wanklank geëindigd. Uoew„l dt vroegere Tsjechische gedelegeerde me* hei oog op de gebeurtenissen in Mid o én Eui'Opa reeds vooi' den aanvang van hel congres was veil rok ken en de bijeen komsten niet heeft bijgewoond en on danks alie bemiddelingspogingen van Argentinië hebben do vertegenwoordi gers dér Vflrconigde Staten on Frankrijk er op aangedrongen, dat Tsjecho-Slowa kije in lief slóf protocol zou worden op genomen. Hierop weigerden de Duitsche, do Italinahscbè en dé Mongaarschc dele talie hei pt'óiöcól to onderteekenen. De Spaarische delegatie heeft, in afwach ting van verdcro instructies, êvenmin het protocol onderteekénd. VERTOONEN VAN GEDROCHTEN IN DUITSOHLAND VERBODEN BERLIJN. 24 Mei. (Havas). De lei der van de Duitsche politie. Himmler, heeft het. vertoonen van gedrochten, reuzen, dwergen, vrouwen met baarden e. d. verboden. Ook mogen in kermis tenten ceen -foto's -van- groote rampen d. meer worden te kijk gesteld. Bonnet is optimistisch over de besprekingen met Rusland PARIJS, 23 Mei (Havas). Paris Soir publiceert een door Georges Bonnet te Genève tegenover Jules Sauerwein afgelegde verklaring, waarin de Fransche minister zeide: Na de langdurige besprekingen, die ik gisteren met Maisky en lord Ha lifax heb gehad, heb ik thans de stellige overtuiging, dat de onder handelingen tusschen Groot Brit- tannië, Sovjet Rusland en Frank rijk snel tot een goed einde zullen komen. Voor Frankrijk, dat reeds door het Fransch—Russische ver drag verbonden is, zal deze geluk kige overeenkomst de consolidatie beteekenen van zijn stelsel van vei ligheid en een kostbare troef voor de handhaving van don vrede. Sauerwein schrijft in dit verband: voor wie de groote voorzichtigheid kent van Bonnet, kondigt deze ver klaring duidelijk het welslagen der onderhandelingen aan. Een uur van bespreking met Maisky,. een ander ur mot Halifax hebben hem instaat gesteld definitief de onderhandelin gen op te klaren, die gevaar liepen in Byzantijnsche spitsvondigheden WIJNHANDEL „DE MOOR' f 3.25 ptr literkruik. TEL. 129 BINNENLAND AMSTERDAM, 24 Mei. De Nederlandsche Bank N.V. te Am sterdam geeft kennis, dat te Gro ningen en ook in een enkele an dere plaats eenige valsche bank biljetten van 10,van het laat ste model zijn voorgekomen. De kenmerken van dit falsiflcaat zijn de navolgende: Algemoene indruk: bij eenige oplet tendheid is de namaak vrij gemakke lijk to herkonncn. Voorzijde: de blauwe druk is belang rijk waziger en onscherper dan bij de echts biljetten, heigeen sterk tot uitdrukking komt bij den bovenrand en de woorden „De Nederlandsche Bank"; de pet van den „ouden man" is vlak in plaats van geplooid, terwijl de baard onduidelijk is afgedrukt. Achterzijde: de voorgekomen exempla ren dragen de serieaanduiding nx 071529 en den datum 4 April 1938: verwacht kan worden dat. althans eenigo verdere exemplaren dezelfde serieaanduiding en datum zullen dragen, maar voor herkenning mag hierop toch niet uit sluitend worden afgegaan. De rozetten van paarse en groene banden (links en rechts naast den da tum) zijn onrustig door de te breede en niet passende witte zoomen tusschen het paars en het groen. De letters van de strafbepaling zijn sterk geschonden en ten deele onlees baar. Watermerk: op den achterkant is ter plaatse van het witte vak een wa termerk-imitatie aangebracht welke aan de achterzijde bezien te sterk naar vo ren komt en bij doorzicht als een donker beeld verschijnt. Papier: het papier voelt dik en zacht aan. Indien een dergelijk biljet wordt aan geboden dient daarvan onmiddellijk aan de politie kennis te worden gege ven. zoo mogelijk onder aanwijzing van den aanbieder. Nader vernemen wij nog, dat het eer ste biljet terocht kwam bij het agent schap van de Nederlandsche Bank te Groningen. Een paar dagen later bicken er meer van deze fnlsificatcn in beta ling te zijn gegeven. Zoo werd o.m. aan een der hulppostkantoren alhier een bankbiljet ontvangen, waar men onmid dellijk do vnlschhcid van ontdekte. Dit kwam, doordat de postambtenaren na de ontvangst van het eerste biljet, dat ook via de post was gekomen, waren gewaarschuwd. Op een kwitantie van de gasfabriek werd eveneens een biljet ontvangen en zoo waren er nog enkele meer. De biljetten zijn vrij goed nage maakt. De Groningsche recherche heeft in samenwerking met de contralo voor falsificaten te Amsterdam oen uitge breid Onderzoek ingesteld, dat nog wordt voortgezet. TIJDENS de ontvangst van Hare Majesteit Koninglh Wilhelmina op het station Brussel-Noord zijn drie afge vaardigden van de Belgische vereeniging van oud-geïnter neerden in Holland aan de Vorstin voorgesteld. Zij over handigden Hare Majesteit bloemen en een adres van huldewaarin de Koningin dank wordt gebracht voor alles, wat tijdens den wereld oorlog voor de geïnterneer den in Holland is gedaan. De oud-geïnterneerden, zoo zegt het adres, voelen zich ge lukkig bij dit bezoek van Neerlands landsvrouwe en zij betuigen opnieuw hun diepe erkentelijkheid. Vader bekent zijn kind te hardhandig het zwijgen opgelegd te hebben Baby overleden AMSTERDAM, 24 Mei. De poli tie van het bureau Stadhouders kade onder leiding van commissa ris J. C. Kreming, heeft vandaag klaarheid weten te brengen in een drama, dat zich hier ter stede Vrij dagavond j.l. heeft voltrokken. Een een-en-twintig jarige man heeft zijn 15 maanden oude zoontje, omdat het aanhoudond lag te huilen, met het hoofdje op zoo hardhandige wijze in het kussen gedrukt, dat het knaapje spoedig daarop is overleden. Aanvankelijk dacht men aan een on geluk, doch het politieonderzoek wees uit, dat van een ongeluk geen sprake kon zijn. De vader en moedor, die pas 18 jaar oud is, werden gearresteerd en op het bureau ingesloten. Gistermiddag heeft de vader te genover den inspecteur D. W. Smits, die den man aan een lang durig en ernstig verhoor heeft on derworpen, een volledige bekente nis afgelegd. Hi.i was Vrijdagavond uit den mili tairen dienst met verlof thuisgekomen en had het kind alleen aangetroffen. Het lag tc huilen en het geschrei maak te den vader zoo boos, dat hij het kind je met hot hoofd in het kussen heeft gedrukt tot het geen teeken van leven meer gaf. Aan zijn vrouw vertelde hij niets van het gebeurde. Pas later heeft hij haar ingelicht. Hij is ingesloten en zal wegens mis handeling, den dood ten gevolge heb bende. voor den officier van Justitie worden geleid. HALIFAX is hedenmorgen to Lon den teruggekeerd cn heeft in den BritsGhen kabinetsraad rapport uitgebracht over zijn besprekingen 'te Genève cn over den «tand der onder handelingen met de Sovjet-Unie. Welk lot wacht do Britsch-Russische bespre kingen? I-Iet valt niet to voorspellen, wat de Brifsche kabinetsraad zal besluiten, te meer niet, daar uit Genève en Lon den tegenstrijdige berichten binnenko men. Terwijl Bonnet zich te Gonèvo gis teren Optimistisch zou hebben uitge laten over de mogelijkheid van een Britsrh-Russisch aecoórd, Is men to Londen ten aanzien van de situatie sceptischer en hecnschto er zelfs eenige ongerustheid. Mén meende aan Britsche zijde namelijk te moeten vaststellen, dat de Sovjet-regeering een volkomen Uégatieve houding aanneemt ton opzichte van de plannen voor een hernieuwde BritsCh-Frnnsch-Ruseische „Triple Entente" ondanks bet feit, dat de Britsche readoring thans vér gaand aan de Russische wenschen tegemoet zou willen komen. Onder deze omstandigheden vraagt men zich in rogoeringskringen te Londen af, of mén niet de kans zou loopon pijnlijk cn com- promit toerend voor het hoofd gestóóten te worden, wanneflr men naar Moskou zou seinen, bereid te zijn tot een pact in den door Moskou gowcnschf.cn zin. Het leek gisteren velen in de Britsche hoofdstad namelijk niet uitgosloten, lat Moskou dan zou melden, er van af te zienl Dnarmcde zou de Britsche regeéring een preStige-nederlaag lc incasseeren krijgen, welke een zeer zware slag zou bctcekoneri. Het is be grijpelijk, dat. men te Londen beducht is vóór een dergelijke ontwikkeling, en dat men hot risico daarvan niet loopen wil. OE echter komt het, dat het Kremlin een dergelijke houding aanneemt en kan aannemen? Welke ijzérs heeft Stalin in het vuur, zoodat hij thans met de Britten een zelfde spel kan spelen als zij jarenlang met hem hebben gedaan? Het Is moge lijk. dat Moskou thans slechts „wraak" neemt, door op zijn beurt de Britten evenzeer te laten anti-chambreeren als deze hot do Sovjet-vertegenwoordigers hebben laten doen. Het is echter ook mogelijk, dat de Sovjet-rcgecrlng van don beginne af niet hot plan had de besprekingen tè doen slagen, en dat in die richting dé „schaduw" gezocht moet worden, waar Chnmhorlain In hot Lagcrhuiei ge wag vnn mankte. Deze .schaduw" tus schen Londen en Moskou zou dan een wantrouwen van boido kanten zijn: ccncrzijds een door het verleden begrij pelijk wantrouwen van Moskou, dat het er Londen slechts om te doen is de Sovjet-Unie voor oen (Britsch) „anti- agresslo-kflrretje" te spannen, ander zijds een door Moskou's deels negatieve deels vccleischcnde houding begrijpe lijk geworden wantrouwen vnn Londen, dat de bedoelingen van. het Kremlin in wezen niet gaan in do richting van een Britsch-Fmnsch-Bussisch pact. Mocht het Kremlin persistooren bij zijn negatieve houding, dan zou hot ge- heole ..anti-ngrossle-front" aan het wan kelen dreigen te raken. Zijn van andere nauw betrokken zijde aan Moskou concessies gedaan Ofwel belooningen toegezegd, om den Britten oen dorgelijk échec tc berokkenen'' Hoe is hol, in feite, op het oogenblik gesteld met de Duifsch-BusHlsche betrekkingen? Vraag- teekens zijn er vooralsnog te over. Het is geenszins uitgesloten, dat do „schaduw" tusschen Londen en Moskou uit den weg geruimd wordt. Mocht dit zoo zijn, dan ontstaat de voor den Eurö- peesciion vrede weinig verheugende constellatie van twee statenblokken, die elkaar beschuldigen van „agressie" en .•omsingeling". Komt het Britsch- Fransch-Russisch pact echter niet tot stand, dan zou dit duiden op een tot dusver achter do schermen gebleven ontwikkeling, welke tot merkwaardige verrassingen aanleiding zou kunnen ge ven, Het wachten ie thans op dê beslui ten der Britsche regeéringen op de reactie van Moskou. DE minister van Economische Zaken heeft een commissie in het leven geroepen, welke een onder» zoek zal instellen naar de oorzaken van do in het bakkerijbedrijf be staande economische moeilijkheden in den ruimsten zin, alsmede zal aangeven of en zoo ja, welke maatregelen van regeeringswege zouden dienen te worden genomen tot opheffing of vermindering dier moeilijkheden. Vragen van den heer Donker aan de ministers van Justitie en Binnenlandsche Zaken 'i-GRAVËNTIAGE, 24 Mei De heer Donker heeft aan do ministers van Juslitiê en Binnenlandsche Zaken de volgéndö vragen gesteld: 1. Zijn de ministers bereid mede te döelcn ,in welke mate len aanzien van Duitscho vluchtelingen inbretik is go- mankt op het briefgeheim? 2. Is het waar. dat met name de post. zoowel uitgaande als inkomende, van in kampen en tehuizen verblijf houden de vluchtelingen door of vanwege de kampleiding pleegt te worden geopend? 3. Willen de minlstors. indien inder daad óp bovenbedoelde wijze inbreuk is gemaakt op hot briefgeheim, medo- deelen op welke wettelijke voorschrif ten naar hun oordeel dozo Inbreuk steunt? 4. Zijn do ministers bereid zoo daartoe aanleiding bestaat, op gedetail leerde wijze mede te deelen, welke gedragslijn ten aanzien van de corres pondentie van vluchtelingen in de toe komst zal worden gevolgd?. OM tien minuten over tien heeft H.M. de Koningin het Paleis verlaten om een be zoek te brengen aan den Ko ninklijken grafkelder te Lae- ken, waar zich de tomben bevinden van koning Albert, koningin Astrid en de vorsten van het Belgische koningshuis- De Vorstin werd bij den in gang van de kerk van Laeken begroet door kanunnik van Reeth, pastoor-deken van de Koninklijke parochie te Laeken BARNEVELD. 24 Mei. Op den onbewaakten overweg aan den Nij- kerkerweg te Barnevold is vanoch tend om ongeveer halftien een vrachtauto, bestuurd door J. W. Kla- renbeelc uit Barneveld aangereden door een locomotiof, komende uit de richting Amersfoort. De wagen werd Op het afgaande spoor gedrongen, doch bleef onbeschadigd. De chauffeur, die geen letsel had ge kregen, bleef oenigen tijd versuft in de auto zitten. Plotseling zag hij uit de richting Am sterdam twee aaneengekoppelde locomo tieven in snelle vanrt naderen. Hij had nog juist den tijd uit de auto te sprin gen en zich langs do spoorlijn in veilig heid te stellen. Onmiddellijk daarop werd zijn auto door de locomotieven totaal versplinterd. De brokstukken versperden het ter plaatse zeer drukke treinverkeer, doch zij werden spoedig door het baan- personeel, met behulp van een kraanwa- gon van een garagehouder, opgeruimd, zoodat alleen de trein, die om 9.40 uur uit Amersfoort vertrekt, twintig minuten vertraging had. Het uitzicht ter plaatse is goed. .j Maandag 29 Mei a.s. hoopt dc heer G. Haverkamp, Schimmelp.straat 70, blok- wachter bij de Nederlandsche Spoorwe gen den dag te herdenken, waarop hij voor 35 jaar in dienst trad bij dezr maatschappij. Donderdag 25 Mei herdenkt de heer Ch. Wilkes den dag, dat hij voor 25 ja ren in dienst trad bij de Ned. Spoonvc gen. Gisteravond word in liet gebouw van het Leger des Heils in de Langestraat een twecdaagsche bazar geopend. De op brengst daarvan moet dc middelen ver schaffen voor de inrichting cn meubilee ring van het in aanbouw zijnde nieuwe gebouw aan hot Havik. Nadat dc aanwezigen lied 100 uit den zangbundel haddon gezongen, en de di recteur van het jongenshuis, de heer J. I.angclund in gebod was voorgegaan, verrichtte .kapitein Lahuis van Amster dam de opening. De bazar bood volo at tracties on er was van alles te koop. Wij twijfelen or niet aan, of deze bazar zal dé voor de inrichting van het nieuw te huis benoodigde gelden ruimschoots op brengen. BOTSING OP DEN HOOGEWEG Op den Hoogeweg. juist in de gevaar lijke bocht ter hoogte van no. 47, pas seerden vanmorgen een truck met op legger en eon motorWoon wagen met aanhangwagen elkaar. Waarschijnlijk, doordat de woon wagen teveel het midden van den weg hield, kwam de f'uck in botsing met oen boom, terwijl het meisje, dat den woonwagen bestuurde, de macht over haar stuur verloor. DC wagon, die ge lukkig een geringe snelheid had, botste tégen een hekje aan. v Persoonli'kc ongelukken kwameirniet voor. Beide wagens konden op elgert kracht verder gaan. Door de politie werd pro ces-verbaal opgemaakt. Het Juniorentournooi van den U. P. V. B. zal dit jaar te dezor stede gehóu den worden op het terrein van dè A'foort- sche Boys. Gespeeld wordt in één com- petilie met wedstrijden van 2 X 10 mi nuten. Aan dit tournooi nemen deel D. O. S., Vclox. U. V. V., Utrecht, 't Oooi, Hilversum. 's-Grnveland, Amersf. Bovs. Het adspirantontournooi A zal gehou den Worden te Hilversum. Gespeeld wordt in 3 groepen van 6 clubs met wedstrijden van 2 X 10 mi nuten. De wedstrijden tusschen de 3 winnaars van elk der groepen zal óp een nader te bepalen Zaterdagmiddag plaats vinden. Groep A: DOS, 't Goot, Hilversum, HVC. Vclox, UW. Groep B: Utrecht. Quick, Donar, Zeist, Amf. Boys, Victoria. Groep C: Naardon, Do Raven, BVC, St. Boys Minerva. Hef. adspirantentournooi B vindt plaats In De Bilt. terrein BVC. Gespeeld wordt in 2 groepen van 4 elftallen met wedstrijden van 2 X 15 minuten. De winnaars van groep A en B spelen ten slofte een wedstrijd van 2 X 10 minuten om den wisSelprijs. Groep A: DOS. 't Gooi, Velox. HVC. Groep B; PVC. Naarden, Laren, 'S-Gra- veland. Zondag 28 Mei Promotiewedstrijd le klas A. Sperwer—Maarssen (terrein Nljenrodes). Promotiewedstrijd le klas B. Wijk bij Duurstede—Minerva (terrein DEV). 2e klasse A. Posta—Volharding. 3e klasse B. Ares—DNV (terr. VSK). Reserve le klasse A. Hilversum 5Victoria 2. Maandag 20 Mei 1939 (2en Pink sterdag), Om den Moorman-beker, up het terrein van DWV te Amster dam (overkant van het IJ): Brab. VB—AVB Drontsche VBUP VB Om 2 uur: Verliezers. Om 2.30 uur: Finale (2x45 min.). Wissel prijswedstrijden. 2e ronde: Hilversum 6De Stichtsohe Reserve le klasse B Elinkwijk 3Velox 5 Reserve 2e klasse B: Minerva 2—ZNC 3 (terr. St. Bovs) UW 5—De Raven 3 Reserve 2e klasse D: Velox 6Holland 4 Reserve 3e klasse E JSV 2—Posta 2 Utr. Boys 2—Piasvogels 2 Reserve 4e klasse E: Eureka 2Arcs 2 Reserve 4e klasse F VSK 3—RC Den Dolder 3 USGL 4— Eureka 3 .Ares 3—'DWSV 4 (terrein VSK). VORIG GEBOUW DER R.K. LEESZAAL Het vorige gebouw van de R.K. Lees zaal in de Nieuwst raat is verkocht aan de O. L. Vrouwe Stichting om te dienen voor rijwielberging en speelgelegenheid der nabij gelegen scholen dezer congre gatie. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester is verhinderd dézé week spreekuur te hóuden. BURGERLIJKE STAND 24 Mei Geboren: Peter Jan z. van P. J. Lunter en C-hr. M. do Haas; Cornelis, z. van W. Gouw en G. van Dijk: Hermanus Wilhelmus, z. van H. W. Pouwen en D. B. Petersen; Adam Johannes, z. van W. G. Voorón cn E. Voskuilen. Gehuwd: B. Mosterd cn G. A. Ebert; B. Martin en H. A. Visser. Overleden: Christina van Keulen, 85 J., wed. van J. van Keeken; Geertrui- da Dirkje Mcilegers, 53 J-, wonende te Naarden. AMSTERDAM, 24 Mei. De Neder landsche zwemploeg, welke op 28 en 29 Mei (Pinksteren) zal deelnemen aan, wedstrijden, georganiseerd door den Franschcn Zwembond, in het Stade dés Tourelies te Parijs, zal uit de volgende zwemmers cn zwemsters bestaan: Doortje Heeselaar (O.D.Z.). Van der Kuil (Schicdamsche Zwemclub), Van Schouwen (De Jong. Kampioen), De Haas (Zwip, Den Haag) en dt IJ-zwnm- sters en zwemmens: Irene van Fegge- Ien, Jo Stroomberg, Hilda Willems, Bep- pie van Schaik, S. Moolcnaar. W. Geer- ling, j. p. Metman en TT. Lotgering. Verder zal de Watcrpoloploeg van het IJ meegaan mcrt de volgende spelers: H. Paerl, J. van Oostrom Soede, J. van Heeteren. J. J. Koehler, H. van Rootse- laar, C. van Aelst en H. Maier. Polen—Duitschland 2—3 WARSCHAU. 34 Mei - Het laattte enkelspel van de Davlsbekêrontmoeting Polen—Duitschland. dat wegens inval lende duisternis moest worden gestaakt, werd voortgezet. Baworowski (Polert) verloor van Hen kei (Duitschland) met 4—6, 2—6, 3—6. Duitschland heeft hierdoor den wed strijd met 3—2 gewonnen en komt in de derde ronde uit tegen Zwoden. ZEILWEDSTRIJDEN LOOSDRECHT. 24 Mei. Naar wij vernemén zullen er dit jaar met de beide Pinksterdagen internationale Zeilwedstrijden gehouden worden op de Löósdrechtsche Plassen. Dê wedstrijden zijn uitgeschreven dóór dé Kon. Loos- dfechtschê Zeilvcreeniging., f Bulten verantwoordelijkheid der Red.) BEROEPEN VOOR MEISJES In het „Vrouwenuurtje" van de A.V. R.O. zal op Donderdag 23 Mei en Don derdag 1 Juni van 2.00 tot 2.40 uur ö.m. gesproken over beroepen voor meisjes, die dit jaar van school af gaan. Donderdag a.s. behandelt mej. dr. J. J. van Dullemcn, directrice van de H.B.S. voor Meisjes te Rotterdam, het onder werp „Onderwijs" en mej. E. Mesdag, directrice van de Huishoudschool te 's-Gravenhage het onderwerp „Nijver heidsonderwijs," Donderdag 1 Juni worden medische beroepen en maatschappelijk werk be handeld. Met BéstUur van de afd. Amersfoort der Ned. Ver. voor Vrouwenbelangen cn Gelijk Staatsburgerschap. Secretariaat: Anna Paulownalaan 6.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3