■rnrrmi W W DE VOLKEREN MOETEN op economisch gebied SAMENWERKEN De eenvoudigste vorm van toerisme Tafeltennissers blijven in volle actie Na competitie over de helft Een opmerkelijke rede van dr. F. H. Fentener van Vlissingen te Keulen De autarkie is uit den booze ZESTIEN FIETSEN in de rechtszaal EERSTE F. K. 58 naar Frankrijk Houtzagerij te Wilder vank in vlammen Hij haalde geld op voor de blinden Persdiner te Brussel Officieren weer tegen Onder-Officieren HALVE „JAGUAR" naar Amsterdam gesleept Quick kampioene? 2e BLAD PAG. 2 AMLKSFÜORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 26 MEI 1939 KEI LEN. Ter gelegenheid van het bezoek van de Nederlandsche ministers en vooraanstaande figu ren in ons economische leven aan Keulen, werd een bijeenkomst op het oude raadhuis gehouden, waar bij OherbiJrgermeister Schmidt zijn gasten een welkom toeriep. Di. Ken te re r van Vlissin gen. erkende autoriteit ook in Duit- sche ki'iigen wiens iu/.icliten om trent het intefnationale handels- leven bekend zijn heeft hier woor den gesproken, welke in groote openhartigheid toch eieenli'v niet anders waren dan een waarschu wing aan het adres dorgenen. die in Duitschland en daarbuiten aan sprakelijk zijn voor autarkie en al dan niet oaarbij behoorende belem meringen van den vrijen goederen- ruii. Onmiskenbaren indruk maakte dat de:l van het betoog van onzen landge noot, aldus de Telegraaf, waarin hij ziin gehoor voorhield, dat ieder die er naar wil stre den wereldvrede te verzekeren, dit niet moet doen door te pogen do wederkeerigc afhankelijkheid der volken op economisch gebied te verminderen, doch door deze afhanke lijkheid te erkennen, doch door deze overtuiging te verkrijgen, dat een eco nomische samenwerking van de volken onmisbaar en noodzakelijk "s. Dr F. FENTENER VAN VLISSINGEN Wanneer wij moeten erkennen, dat eenerzijds een deel van onze economi sche activiteit niet ten volle gebruikt wordt en er anderzijds op de wereld een onbevredigende behoefte aan bepaalde goederen bestaat, dan dient ook verhoo ging van den invoer, waar niet voldoen de goederen voorhanden zijn, ons uit gangspunt te zijn. Kan moet er allereerst naar worden gestreefd, aan gebieden, welke behoefte aan meer invoer hebben, door het be trekken van producten daarvandaan, een hoogere koopkracht te verschaffen. Wanneer dit gelukt, moet het ook moge lijk zijn. geleidelijk tot gezondere ver houdingen op monetair gehied te ko men, wel kb dan opnieuw den weg zou den openen. De i oogst ongewenschfe en gevaar lijke heen- en wee smijtcrii van kort- geld zou dan weder het ïeld moeten ruimen voor langdurige ir fernationale credieten. zooals die voor 1911 zulk een nuttige rol hehben vervuld in het eco nomische leven. Vanzelfsprekend zal hiertoe eerst moeten verdwijnen de in dezen tijd in vele landen waar te nemen men taliteit. dat men de van het buiten land betrokken goederen of de uit het buitenland verkregen kapitalen als een soort tweedeklas voorwer pen, om niet te zeggen in de natio nale economie ongewenschte vreem de eenheden, beschouwt. In het eerste deel van zijn belangwek- ken betoog had dr. Fenterer van Vlis singen Nederland en Duitschland verge leken met de twee koningskinderen uit bet oude lied, die niet bij elkaar konden komen, omdat het water te diep was. Dat water nu is de wild bewogen, vol klippen zittende wereldhuishouding. Zoolang deze laatste niet gezond is ge worden. il het op handelsgebied tus- fichen Nederland en Duitschland nooit geheel kunnen worden, zooals het vroe ger was. De mensch heeft geen reden, erg frotsch te zrn op de geesteskinderen, welke hij op economisch gebied gedu rende de laatrtc decenniën verwekt heeft. In plaats dat nu de wereldhandel en een doelmatige Internationale, ar- heidsverdeeling door goede internatio nale betrekkingen bevrucht werden, werden en worden zii door con hoogst- geraffineerd systeem van handelsbelem meringen van allerlei aard juist gesabo teerd. Zelfs al zou het oude hebben afge daan. dan nog ziin con tingen tecringen, clearingverdragen. bilaterale goederen- ruil. discrimineering en beschermende rechten niet bepaald de geëigende ver houdingen en de geëigende middelen om aanpassing aan nieuwe verhoudin gen en denkbeelden te bevorderen. Op die wijze zal niet de bedroevende para dox van dezen tijd het hand in hand gaan van gebrek en overvloed verdwij nen. Na op de manier, zooals hij dat kan. rustig maar vasthoudend verteld te heb ben. boe hii over autarkie en dergelijke zaken denkt, besloot dr. Fentener van Vlissingen ziin zeer toegejuichte rede al dus: ..Het natinnaal-socialisme heeft een trotsch woord in ziin vaandel geschre ven: Algemeen belang gaat voor eigen belang Wanneer de nazinnen om de economi sche betrekkinnen tusschen de volken weder in het treken van een vruchtbare samenwerking te brenzen succes willen hebben moeten wij ook hierbij leeren in zien. dat hel eincn, belann der nationale economie aan het alnemecn belann van de wereldhmshoudinz den voorranz zal moeten neven Zware straf tegen tweetal helers geëischt Samenwerking op groote schaal 's-GRAV F.N'HAGE. 25 Mci. Het a.n- tal rijwieldiefstallen in Den Haag neemt nauwelijks af en het zijn nog meer do helers op groote schaal, die zoo makke lijk een afzet-gebled voor de gestolen waar weten te 'vinden, dan de dieven zelfs, die dit groote aantal diefstallen be werkstelligen. Vanochtend hebben twee helers voor de Haagsche Rechtbank terecht, ge staan. Het waren de 41-jarige losarbei der A. van der K. en de 32-jarige H. de G. De eerste had het meest contact met het publiek, omdat hij handelaar in tvveedehandscli goederen was, de tweede had veel relaties met de „leveranciers". Zij waren met elkaar in contact geko men door de zuster van de G., met wie van der K. samen woonde. Van der K. moest zich eerst verant woorden. Niet minder dan zestien rij wielen waren in de rechtszaal neergezet en zestien getuigen moesten hunvroege- re eigendommen herkennen, opdat zij weer in hun rechtmatig bezit zouden worden hersteld. Van der K. ontkende, dat hij geweten heeft, dat de rijwielen niet op rechtma tige wijze verkregen waren. De G. had hem daar nooit iets van verteld. De Officier van Justitie, mr. N. S. Hoekstra, hechtte aan deze bewering weinig geloof en eischte anderhalf jaar gevangenisstraf. Dezelfde eisch werd uitgesproken te gen de G., die hierna moest terecht staan. Deze was eerlijkr in zijn verkla ringen en gaf toe, dat hij wel vermoedd de toen hij de rijwielen kocht dat er wel wat mee aan de hand was. De verdedigers, mrs. Ruyter de Wildt en G. Smelt nleitte.n clementie. Uitspraak 8 Juni. Jachtvliegtuig van nieuwe Koolhovenserie door Fran- sche luchtmacht overgenomen ROTTERDAM. 20 Mei. Gistermid dag heeft, na de officieele overname, ka pitein Renin, jachtvlieger bij de Fran- sclie luchtmacht, het eerste jachtvlieg tuig van de serie type Koolhoven F.K. 58. wel.ke, naar men weet, door de N.V. Koolhoven Vliegtuigen alhier in op dracht van de Fransche regeering wordt gebouwd naar Frankrijk overgevlo gen. De afstand Waalhaven—Villacou- blny werd in 50 minuten afgelegd. Met groote regelmaat worden thans de jachtvliegtuigen voor Frankrijk afgele verd. daar de fabriek op volle kracht produceert. Likeuren vanaf 1.30 p. V2 L. Advocaat vanaf 1.15 p. fl. Zoete Sp. wijn vanaf 0.65 p. fl. Boerenjongens op wijn 1.15 p. L. Boerenj. op Brande wijn 1.50 p. L. HAVIK 41 Door krachtig ingrijpen kon bedrijf gedeeltelijk be houden worden Machinerieën verloren gegaan WILDERVANK, 20 Mci. Gistermid- dag om ongeveer één uur ontstond een felle uitslaande brand in de houtzagerij van de firma Meïhuyzen aan het Oos- terdiep te Wi'dervank. De brandweer uit Wildervank was onmiddellijk aan wezig en pai\te in samenwerking met de fabrieksspuit. het vuur krachtig aan, Onk de brandweren van Stadskaneal en van Veondam begaven zich naar de brandende houtzagerij om assistentie te verleenen en om te trachten nog zooveel mogelijk van de groote hoeveelheden hout. die in de loodsen liggen opgesla gen. te redden, terwijl tevens een motor- spuit van de tricotagefabriek A. Schmidt en een groep militairen den brand krachtig bestreden. Door het krachtdadig ingrijpen was men om ongeveer vijf uur den brand meester en kon de schade beperkt wor den tot de machinekamer, de zagerij en de schaverij, welke echter geheel door het vuur verteerd werden. Enkele nieuwe machinerieën gingen in het vuur verloren. De aangrenzende groote loods, welke geheel was volgela den met hout. kon daafentegen bewaard blijven. De ..rand is vermoedelijk ontstaan in den z.g. motmolen, een opslagplaats naast den ketel, waarheen spaanders en zaagsel worden gezogen, welke door de hitte van den ketel aan het gloeien zijn geraakt. Op het terrein van den brand waren de burgemeester, die juist gisteren was geinstalleerd, en de wethouders aanwe zig. Er waren circa dertig man in deze fa briek werkzaam. Verzekering dekt de schade. „Kwitantielooper" tot twee en een half jaar ver oordeeld AMSTERDAM, 26 Mei. Het Ge rechtshof veroordeelde W. P., die er een gewoonte van maakte om geld op te ha len, dat z.g. bestemd was voor werkver schaffing aan blinden, wegens valsch- heid in geschrifte tot twee cn een half jaar gevangenisstraf met aftrek van een half jaar voorloopige hechtenis. De man had voor dit doel kwitanties laten drukken en onderteekende deze met een valschen naam. Hij en zijn fa milieleden ziin reeds herhaaldelijk voor dergelijke feiten veroordeeld. BRUSSEL, 26 Mei. De vertegenwoor digers van de Nederlandsche pers. die gedurende deze dagen in Brussel heb ben gewerkt bij gelegenheid van het be zoek van Hare Majesteit Koningin Wil- helmina aan den Koning der Belgen, waren gisteravond de ga6ten van de vereen icing der buitenlandsche pers te Brussel. In „Hotel Atlanta" zaten allen aan a-n een diner, waar de vriend schapsbanden nauwer werden aange haald. Zoowel van Belgische als van Nederlandsche ziidc werden hartelijke toespraken gehouden. MINISTERS UIT KEULEN TERUG AMSTERDAM, 26 Mei. Met. het toe stel van de Deutsche Luft Hansa is op Schiphol teruggekeerd dc Nederland sche delegatie die dezer dagen de gast was van het gemeentebestuur van Keulen. Het is 25 jaar geleden, dat de A.N. W.B. den eersten wandelweg openstelde Gisteren bracht de Britsche nezant, Sir Ncvilc Bland met Lady Bland, de pers- attaché Lord Chichester en een honorary attaché mr. Elliott een bezoek aan de Sunlight!abrieken te Vlaardingen. Het gezelschap met de directie, van de Sun- light-fabrieken bij de bezichtiging van het bedrijf TT FT is deze maand 25 laren geleden, dat de eerste bondswandelweg van den Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. tussclicn Amsterdam en Arnhem geopend werd Men was in die dagen hel wandelen zoowat verleerd en de A.N.W.B. heeft toen de gelukkige geduchte gehad, dezen oudsten en weinig kostbaren vorm van toerisme tot nieuw leven te wekken. Het uitzetten van wandelwegen in de schoonste streken van ons lund bleek daartoe een uitnemend middel te ziin: de A.N.W.B. zocht cn verkreeg daarbij de medewerking van landgoed-eigenaren en maakte een dankbaar gebruik van de daardoor geboden gelegenheid om wandel wegen af te bakenen grootendeels door particuliere terreinen, welke tot dusver voor het publiek gesloten waren. Dc wandelweg werd aangeduid door kleine metalen schildjes (verschillend van kleur voor den heen- cn den terug weg) op de hoornen, op enkele minuten afstands van elkaar, die het landschap niet ontsieren en door een richtingspijl den wandelaar, die, ver van het gerucht der groote wegen met hun daverend snelverkeer, rust en verpoozing zoekt, den weg wijzen langs binnenwegen cn boschpaden cn hein voeren naar de schoonste punten, waar hij ongestoord kan genieten van de weldadige stilte en de schoonheid in de vrije natuur. De eerste wandelweg, van Amster dam naar Arnhem, werd openge steld nu 25 jaren geleden, op 26 Mei 1914 en de belangstelling daarvoor van alle zijden betoond, overtrof verre de verwachtingen. Het succes was zoo groot en de liefhebbers van wandelen toonden zich zoozeer vol daan over deze nieuwe kans welke hun geboden werd, dat reeds in het zelfde jaar een tweede route: Arn hem— ZulphenDeventer, ter hand kon worden genomen. In den loop der volgende jaren zijn er steeds meer bijgekomen; als derde wandelweg volgde ZwolleOldcnzaal en daarna achtereenvolgens rondwandelin gen door Noord-Nederland; Limburg; Noord-Brabant; de Noord Veluwe; Nij megen—Plasmolenj Drenthe; Alkmaar en omgeving; Noord-Oost Twenthe: wan delingen bij Kootwijk; over de Hooge Veluwe; 's-HertogenboschKanne (in Z, Limburg), welke een onderdeel vormt van den ernoten internationalen wandel weg Den BoschLuxemburg, waarvan de officieele opening op 21 Juni a.s. zal ge schieden en een rondwandeling np Wal cheren. De totale lengte der A.N.W.B.- wandehvegen in ons land heeft zich al dus gaandeweg uitgebreid tot meer dan 3000 kilometer. Iedereen kan van deze Bonds- wandelwegen gebruik maken, maar aangezien sommige gedeelten over particuliere terreinen gaan, loopt men wel eens de kans bekeurd te worden, tenzij men ook op papier den juisten weg volgt en zich een A.NAV.B.-gidsje aanschaft voor de wandeling die men wil maken; men ontvangt dan daarbij de Bonds- toegangskaart, welke toegang geeft tot de gedeelten van den weg die op particulier terrein liggen en die een jaar geldig is. Deze kaart moet men niet verwarren met het A.N.W.B.-wandelbewijs, dat 5 jaren geleden werd ingesteld en dat het recht geeft tot. vrije wandeling op een groot aantal van onze mooiste landgoe deren, onverschillig of er al clan niet een Bondswandelweg over voert. Ook hier door heeft, de A.N.W.B. er toe medege werkt, het wandel toerisme te bevorde ren. Aan de Bondswanclelwegen is ten slot te nog deze attractie verbonden, dat degenen die in één jaar drie gedeelten van 60 K.M. afleggen, daarmede den Bondswandelslok met embleem en her inneringsschildje verdienen, Dc groote het eekenis van de Bonds- wandelwegcn is echter, dat zij het lan gen tijd verwaarloosde wandeltöerisme in eere hebben hersteld, ons volk weer aan het wandelen hebben gebracht, jaar in jaar uit zoovele toeristen ons mooie lanrl beter hehben doen leeren kennen en daardoor voor duizenden landgenoo- ten een weldaad en een bron van levens vreugde zijn geworden. CAFE UITGEBRAND BEEK EN DONK, 26 Mei. Door on- bekende oorzaak is brand ontstaan in het café met woonhuis van den heer P. Hoefnagels, gelegen aan den verkeers weg van Lieshout naar Helmond en Gemert. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat niets kon worden gered. Inventaris en inboedel gingen in de vlammen verloren en het pand brandde tot den grond toe af. Dc vrijwillige brandweer, die met de handspuit en met schuimblusschers aanrukte, kon tegen het felle vuur niets beginnen. Met veel moeite gelukte het haar twee tegenover liggende huizen, welke reeds hadden vlam gevat, te behouden. Ook de vier andere huizen, welke met het café in hetzelfde blok lagen en die door het vuur werden bedreigd, konden voor overslaan der vlammen worden be hoed. Een varken werd bijtijds.in veilic-, heid gebracht. Bij het blusschingswerk werd een brandwacht door vallend glas getroffen, waardoor hem een ader werd doorgesneden. De dokter heeft de wonde gehecht. SPORT EN SPEL Georganiseerd door de Kon. Ned. Amat. Scherm-Bond (K. N. A. S. B.) zullen op 18 Juni a.s. op het terras vnn het Kurhaus te Schevenineen de kampioenswedstrijden op degen getrokken worden. Was het de laatste jaren bij mi- nisterieele beschikking uitgesloten, dat officieren en onderofficieren in dergelijke sportevenementen tegen elkaar uitkomen, thans is het we der" mogelijk althans in kam pioenswedstrijdendat deze cate gorieën gemeenschappelijk optreden. In verband hiermede, tevens naar aanleiding van een desbetreffend voor stel, gedaan in de laatstgehouden alge- meene vergadering, heeft het bestuur van bovengenoemden bond besloten twee leden van den K. O. O. S. en twee leden van den K. O. S. (resp. Kon. Ond. Off. Schermhond en Kon. Off. Scherm- bond) uit te nnodigen aan de vermelde kampioenswedstrijden on degen te Schevcningen deel te nemen. Het K. O. O. S.-bestuur heeft aan dit eervol verzoek voldaan en de adj. onder officier der rnilit: admmistratie J. J. Desta te Utrecht alsmede de adj. onder officier C. C. Wabeke van 20 R. I. te Harderwijk als vertegenwoordigers aangewezen, zulks krachtens de door hen behaalde resultaten in den wed strijd 1038, hoofdafd. B. Beide schermers hebben deze uitnoo- diging. die op zich zelf reeds als een hooge onderscheiding moet worden aan gemerkt. volgaarne geaccepteerd, waar mede ze zich plaatsten op de candida- ten-liist van amateur degenkampioen van Nederland. Voor oude Noorsche vrachtboot wordt nieuwe neus gebouwd AMSTERDAM, 26 Mei. Gisteren is het achterschip van de „Jaguar" van Rotterdam naar de Amsterriamsche ha ven gesleept. Zooals men zich herinne ren zal, heeft deze vrachtboot, welke toe behoort aan een Noorsche reederij, op den Atlantischen Oceaan schipbreuk ge leden. waarbij het voorste gedeelte in de diepte is verdwenen. Een Nederlandsche en een Duitsche sleepboot hebben het hulpeloos ronddrijvende achterschip, dat door de bemanning verlaten was, opge pikt en naar Rotterdam gebracht Het zal thans bij de Nederlandsche Dok Maatschappij tot een nieuw schip wor den verbouwd. Het achterschip zal gron dig worden gerepareerd, terwijl op de helling een nieuw voorschip zal worden gebouwd, dat na de tewaterlating aan het overblijfsel van de oude „Jaguar" zal worden bevestigd. Deze arbeid zal zeven tot acht maanden vorderen. De „Jaguar" is door de slecpbootcn Ronde Zee, Oost zee en Blankenburg van L. Smit en Co. vanochtend om tien uur te IJmuiden binnengebracht. Ilier werd het transport door vier sleepbooten van de reederij Goedkoop overgenomen en om half- twaalf passeerde het de sluizen. Dr. COLIJN BEZOEKT KAZERNE APELDOORN. 2" Mei. Vanochtend heeft de minister-president, dr. H. Co lon. een kort bezopk gebracht aan de paviljoens van de Koning Willem 3 ka zerne alhier. De minister-president, die vergezeld was van den kapitein van den genera- icn staf, J. D. S. Paters, arriveerde om half negen per auto bij den ingang van de kazerne. De garnizoenscommandant, overste II. Mijsberg, leidde den minister-president rond. Ruim negen uur vertrok dr. Colijn weer in gezelschap van kapitein Paters. NA DUITSCHLAND, ENGELAND DEN HAAG. De Engelsche maat regelen inzake invoerbeperking van groenten in verband met het voorkomen van de colorado-kever in ons land, zul len. naar de Arbeiderspers verneemt, op 1 Juni a.s. van kracht, worden en tot 30 September voortduren. STERFGEVALLEN TENGEVOLGE VAN HET MOND- EN KLAUWZEER 's-GRAVENHAGE. 26 Mei. In de week li t.m. 20 Mei 1939 bezweken aan deze ziekte: 3 runderen. TAFELTENNIS Ook nu bereiken de Velox- "■eams goede resultaten Men schrijft ons uit Utrecht: TWT OGE het weer van de laatste dagen direct geen uitnoodi- ging zijn voor een zware tafeltennis- ontmoeting, de tafeltennis-enthou- siasten trotseeren alles ter wille van het wedstrijdwezen. De officieele competitie was reeds einde Februari beëindigd en de na-competitie is thans tol over de helft gevorderd. Het einde dezer reeks zal midden Juni daar zijn. Over liefde van de tafeltennissers voor het wedstrijd- wezen gesproken In de eerste klasse valt het kranige Velox 2 op. Zelfs met 73 werd Velox 1 geklopt. In dezen wedstrijd was Velox T volledig, daarna niet meer. aangezien Daalhuyzen zijn penholder griefs vaar wel heeft gezegd en voorloopig dus niet in wedstrijden uit zal komen. De overwinningenreeks van Velox 2 werd gestuit door Quick I. welk team met 82 van de reservisten won. Arends en r.s. moesten tegen Velox 1 met een gelijk spel genoegen nemen. Al is het wellicht eenigszins voorbarig, wij golnoven dal. Quick I den titel zal ver overen. De Bilt 1 debuteert in tie eerste klasse. Het zal dit team veel moeite kosten zich van de onderste plaats af te werken. De stand is hier: Quick 1 6 5 1 0 11 4812 Velox 2 6 5 0 1 10 38—22 Velox 1 5 3 1 1 7 35—15 Quick 2 7 2 0 5 4 32—38 Barna 2 9 2 0 7 4 20—70 De Bilt 2 3 0 0 3 0 7—23 Aangezien Zeist zich in de tweede klasse A heeft teruggetrokken, bevat deze afdeeling slechts vijf teams. Drie bergen 1 toont dat men goede vorderin gen heeft gemaakt. De gebrs. v. Dende ren zullen zeker niet dulden dat hun pad, hetwelk reeht naar het kampioen-' schap leidt, betreden zal worden. Bar na 4 blijkt wel in 2B, doch nog niet in de tweede klasse A thuis te behooren. De volgorde is als hieronder: Driebergen 1 7 7 0 0 14 55 15 Barna 3 7 4 0 3 8 39-31 Tuindorp 1 6 2 2 2 6 27-33 Velox 3 3 0 1 2 1 8-22 Barna 4 4 0 0 4 0 8-32 Velox 4 en de Bilt 2 zullen strijden om den titel in 2 B. De Bilt 2 klopte thuis Velox 4. doch eerstgenoemd team moest met twee spelers genoegen nemen tegen Tuindorp 2. Driebergen 2 zal hier vrij wel het kind van de rekening worden. Barna 5 en Tuindorp 2 zullen onderling strijden voor de derde plaats. De stand ziet er als volgt uit: Velox 4 7 6 0 1 12 56-14 De Bilt 2 5 4 1 0 9 35—15 Barna 5 6 3 1 2 7 34—26 Tuindorp 2 6 2 1 3 5 2733 Rivendi 1 6 114 3 1743 Driebergen 2 6 0 0 6 0 1149 De derde klasse moest voor het eerst verdeeld worden in drie afdeelingen. De komende competitie zal een zeer groo- ten omvang krijgen als alle vereenigin- gen deelnemen! In de derde klasse A gaat het.tusschen Velox 5 en Quick 3. De jeugd van Quick doet uitstekend werk Velox bevestigt haar goeden vorm van de afgeloopen competitie. Het eenige team van de U.T.T.C., dat aan deze na- competitie deelneemt, mocht het zoet der overwinning nog niet smaken. De volgorde is: Quick 3 8 8 0 0 16 64—16 Velox 5 5 5 0 0 10 49— 1 De Bilt 3 7 4 1 2 9 42—28 Rivendi 3 8 4 0 4 8 33—37 Ooe in Al 1 8 3 1 4 7 41-39 Tuindorp 3 6 1 2 3 4 26-34 Barna 6 10 1 2 8 4 27-73 U.T.T.C. 4 6 0 0 6 0 8-52 In de derde klassen doen de beide laagste teams van Tuindorp uitstekend werk Oog in Al en de P.T.T., die voor het eerst in competitieverband uitko men. vallen geenszins uit den toon. Slechts het tweede team van „de da mes der telefoon en tele<rranhie" warht nog op het eerste winstpunt, hetgeen met Barna 7 eveneens hef geval is. De standen van de derde klasse B en C luiden resp.: Driebergen 3 9 7 1 1 15 59-31 Tuindorp 4 7 6 0 1 12 55—15 De Bilt 4 7 4 1 2 9 4o25 Quick 4 6 3 1 2 7 34-26 Oog in Al 2 5 2 0 3 4 2426 Rivendi 4 7 1 1 5 3 24—46 Velox 6 4 1 0 3 2 11-29 Barna 7 6 0 0 6 0 8—52 Tuindorp 5 7 6 1 0 13 48—22 Oog in Al 3 5 4 0 1 8 32—18 Oog in Al 4 5 2 2 1 6 30—20 De Bilt 5 4 2 1 1 5 24—16 Velox 7 5 1 2 2 4 22—28 P.T.T. 1 8 1 2 5 4 34—56 P.T.T. Z 4 4 4 4 4 634

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6