bij B. L. oCaaióie (BcjJdrjbw WASCHSTOFFENWEEK Minister - presidente Mrs. Chamberlain Fransche socialisten bewaren eenheid GENERAAL SNIJDERS' BEGRAFENIS Europa's cultuur te vitaal om onder te gaan Rede van Colijn Een herlevende belangstelling SENSATIONEELE AANBIEDINGEN 38 cent U SLAAGT WEL BIJ LANGESTRAAT 29 Voorstanders van synthese overbruggen tegenstelling tusschen Blum en Faure LANGESTRAAT 29 Joego Slavisch elftal samengesteld Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 31 MEI 1939 (Vervolg van pag. 1) Voorts waren aanwezig: ir. J. E. F. de Kok. directeur-generaal van de Ko ninklijke, voorzitter van de Kon. Ned. Vereeniging voor Luchtvaart; een depu tatie van de K.L.M., bestaande uit de heeren Plesraan, directeur. Martin, on der-directeur en Slotemaker. secretaris: de heer Nieuwenhuis. directeur van de K.N.I.L.M.; een deputatie van de Snij ders-kazerne te Nijmegen: een deputatie van de Hoogere Krijgsschool: de heer N. v. Zalinge. voorz. van de Kon. Vereeni- ging „Onze Vloot" en de secretaris dier vereeniging jhr. C. A. L. van der Wijck; de heer K. de Geus van den Heuvel, voorzitter van de stichting Vliegveld het Gooi; een deputatie van de militaire luchtvaart, bestaande uit Overste Van Heyst, inspecteur, overste Zegers, kapi tein Van de Zande en adjudant-onderof ficier vlieger Van der Griend, de heer J. H. Coops, directeur van het Luchtvaart bedrijf Soesterherg; de heer Edo Bergs- ma, eere-voorzitter van den Koninklijken Nederl. Toeristenbond A.N.W.B,; voorts rog tal van hoofd-ófficieren. subalterne officieren en oud-officieren van land- en zeemacht en vele anderen. Colijn's rede Nadat de baar in de aula was opge steld. nam de minister-president dr. H. Colijn het woord. Spreker hield de vol gende redê: VOOR de familie van generaal Snij ders uitgenoodigd zijnde om bij deze plechtigheid als eenige spre ker het woord te willen voeren, rust op mij dus de dubbele taak om getuigenis te geven van de gevoelens die de Neder- landsche régeering bij deze lijkbaar tot uitdrukking wil brongen en de tolk te zijn van zoo menige Organisatie, waar mee generaal Snijders bij zijn leven ver bonden is geweest. Het aantal dezer or ganisaties. waaraan de generaal zijn be langstelling of zijn werkkracht schonk, gaat de 30 te boven en reeds daarom zult ge het. begrijpen, dat ik er vooral naar streven zal do nationale beteeke- nis van den persoon en van zijn arbeid naar voren te brengen. Intusschen staat de waardeering van die beteekenis niet los van de feiten, waardoor dit lange, arbeidzame leven gevierd is geworden. Het zegt nog wel niet veel. maar toch wel iets wijl heenwijzend naar meer dan gewone intellectueele begaafdheid. dat de jonge Snijders op 17-jarigen leeftijd als no. 1 aan de K.M.A. werd toe gelaten tot de opleiding vöör officier bij het wapen der genie. Hot zegt reeds iets meer voor de toekomstige loopbaan van dén jongen 2en luitenant dat hij, die nog geen jaar officier was, dotacheóring aanvraagt bij het Nod. Ind. Leger op net tijdstip, dat dit leger gereed staat een aanvang te maken met het tot rode brengen van een weerbarstig sultanaat in het noordelijk deel van Sumatra. Het bevestigt de beteekenis van den drang naar daden, die óns in dat ver zoek om naar Indië te gaan reeds op valt, dat deze jonge ondernemende offi cier binnen drie maanden na zijn komst in Atjeh reeds werd voorgedragen voor dc hoogsto militaire belóoning die onze krijgsmacht kent: hot ridderkruis der Militaire Willemsorde. Dat kruis gewaagt van moed, van be leid en van tróuw. Zal het goed zijn, dan moeten die V/oorden voor den drager er van tot levènsdevies worden. Welnu, wie kan ook slechts den ge- ringstön twijfel Voelen opkomen bij de vraag, of het leven van generaal Snij ders de vervulling dier belofte heeft ge bracht. Of men hem volgt als leeraar aan de K.M.A. en later als hoofd van onder wijs bij dié inrichting, of men hem aan het work ziet bij hot wapen der genie, dan wel bij opdrachten in het buiten-1 land, altijd weer blijken kunde, dóór zicht, werkkracht ön karaktereigen schappen té beantwoorden aan de hoog ste eischen, die mén aan de bésten ón der ons stellen mag. Niet weinig opvallend was zijn benoe ming tot sous-chef en later tot chef van den goneralen staf. Ware hiermee cle militaire loopbaan afgéslotch geworden, dan had ze daarom alleen reeds gere kend mogen worden tot de zeer uitzon derlijke, omdat Snijders tevoren nimmer bij den genèraicn staf had gediend en ook nimmer de hoogere krijgsschool had bezocht. Spr. stond bij deze stafperiöde een oogenblik stil en dankte den ontsla pene voor de toewijding in deze periode betoond. Het waren de schokkende gebeurte nissen van de Augustusmaand 1914, zoo vervolgde spr., die generaal Shijdei's uit de afgeslotenheid van dê biii'cauv van den genernlcn staf ineens in hei volle licht van de algemeene volksaan- dacht, plaatsten. Wel was de mobilisatie vlot verloo- pen, en wél schiep de kort te voren tot stand gekonicn nieuwe lóaèrorganisatie de gelegenheid om dadelijk mét de con centratie der nagekomen troepen een aanvang te maken, maar aan het nnnn- raat. dat. zoo noodig. onze neutraliteit met. kracht van wapenen zou moeten handhaven, ontbrak nog véél. In dat alles moést verbetering worden gebracht: de uitrusting móést voor zoo ver dit mogelijk bleek worden aange vuld: de geoefendheid der troepen ver- hoogrl, En dat alles moest, geschieden terwijl tegelijkertijd telkens niéuwe scharen de bestaande legersterkte kwa men vergróOtén. Voegt men daarbij dan de spanningen, die zich, ondanks onzen neutraliteitswil, Van tijd tot tijd voordeden en de haast feövBttmenschólijke verantwoordelijkheid voor het krijgsbeleid, indien we met een onvoldoend uitgerust, leger in den oorlog zouden Worden betrokken, dan komt do vraag np, hoe het. mogelijk is, flat één man gedurende vier lange jaren, ónder zulke ongunstige verhoudingen, dien last heeft kunnen torschen. Onbegrensde toewijding aan vorstin en vaderland vormde de motorische kracht voor de vervulling van een taak. waarvan men de zwaarte slechts bona deren kan. Over het einde van deze vierjarige periode valt een schaduw, waaraan we hier en vandaag niet mogen voorbijgaan. Buigend voor onredelijke critiek hebben de toenmalige bewinds lieden den opperbevelhebber tot heen gaan genoopt. En wel werd voor die daad een jaar later verzoening gedaan door de verieening van het Grootkruis van den Nederlandschen LêeüW, maar dat. heengaan zelf en nog meer de wijze waarop dat heengaan plaatsgreep, doet nu nog zeer. Het was allerminst in overeenstemming met de ongemeen groote verdiensten, die generaal Snij ders van volk en vaderland bewezen had. En toch is er één goede kant aan. Dat ongewone afscheid uit het ambt heeft de gelegenheid geschonken om aan heel het volk te toonen welk ècn gaafheid van karakter deze groote sol daat bezat. Intellectueele begaafdheid, groote werkkracht, omvangrijke kennis, zijn eigenschappen, die in het leven veel be- teekenen. Maar ze worden alle over troffen door, wat de Engelschên plegen te noemen, hot bezit van een „sterling character". Zulk een karakter heeft do generaal getoond te bezitten döor de wijze waarop hij zich gedroeg onder de hem aangedane bejegening. Hier geen bittere polemiek, hier ook niet de geringste intrige. Integendeel: waardige berusting, geloovend, dat de tijd recht zal doen. En inmiddels zich aangordend om hot. leven niet als afge sloten te beschouwen,"dOch het ook ver der met al zijn gaven en krachten te stellen in dienst van het nationaal be lang. Alle arbeid die hem riep ter bevorde ring van de volkskracht en ter bestrij ding van een futloos defaitisme kon verzekerd zijn van zijn hartelijke in stemming en van zijn krachtige mede werking. Zelfs hoon, die een enkele maal zijn deel was. hield hem van dien striid niet terug. Als voorzitter van de Vereeniging „Ons Leger1', ee~ functie, diè hij zes jaar lang vervulde, is hij blijven wer ken voor de belangen van het leger dat hem lief was. De vereeniging .,Onze Vloot1' telde hem onder de warme belangstellenden. Er is, op het gebied van bevordering van 's lands weerbaarheid, nauwolijkB terrein te noemen waarnaar zijn diepgaande belangstelling niet uitging. Vroeger dan de meeste anderen on derkende hij de beteekenis Van de luchtvaart zoowel van militair stand punt als op civiel terrein. Bij de ma noeuvres in de Betuwe in 1911 vloog hij als chef van den staf mee in de toen nog uiterst gebrekkige vliegtui gen, die aan het leger waren toege voegd. Zijn krachtige medewerking bij de totstandkoming van de E.L.T.A. te Am sterdam blijft in dankbare herinnering, zijn medewerking bij de oprichting van de K.L.M. en de K.N.LL.M, wordt nog dagelijks vermeld. Zijn krachtig initia tief bij de voorbereiding van den eer sten vliegtocht van Nederland naar In dië is de oorsprong geweest van onze wonderbare luchtverbinding met Neder land overzee. Niet minder gaf hij zich aan de bevor dering van do belangen, die door de heide vereenigingon voor luchtvaart binnen het Koninkrijk en door de na- tionalo luchtvaarischoöl werden nage streefd, terwijl hui-ten den militairen cirkel het Koninklijk Instituut van In genieurs, de Nationale Tuehtunie en de vnderlandsche scheepsbouw van tijd tot tijd zijne aandacht opvorderden en die dan ook tot de vólle maat verwierven. En wat is van dit rijke leven, zoo vól vah geWichtigen arbeid, nu de waarde Vóór ons en voor de toekomst van ons volk. Die Waarde Hgt natuurlijk ook in het geen door hem werd verricht, maar ik zie haar toch vooral in het voor beeld, dat ons door dit leven is ge schonken. Als ik een woord mag bezigen, eeuwen geledon onder bijzonder moeilijke om standigheden eens gebezigd, dan komt mij Coon's „dispereert niet1' voor den geest. De gedachte die in dat woord ligt op gesloten, loopt als een draad ook door het leven van onzen oud-opperbevelheb- her. Nimmer wanhopen, altijd volhou den, ook als wind en stroom tegen-zijn. Juist do eerste 15 jaren na 1918, toen er niets dan tegenstroom en tegenwind was, leveren het bewijs, dat Coen's ada gium ook bij generaal Snijders richt snoer voor het leven was, En nu is dit aardsche leven ten einde. Wij, die hier op den doodenakker aan wezig zijn en een groot deel van het Ne- derlandsche volk, dat in gedachte heden met óns is, buigen ontroerd het hoofd voor de majesteit van den Dood, die ook de bosten niet spaart.. En in ons hart klimt de bede op, dat de genade Gods ook zijn sterven met licht moge hebben omstraald, Minister Colijn eindigde zijn rede met woorden van troost tot de familie van den generaal. UIT DE STAATSCOURANT Door de arrondissementsrechtbank te Roermond is ter vervulling van de vaca ture van rechter in haar college opge maakt de navolgende alphabetische lijst van aanbeveling: mr. A. M. P. A, Bloemarts, advocaat en procureur te Hilversum; mr. E. M. C. B. Franquinet, substituut- griffier bij de arrondissementsrechtbank te Utrecht; mr. A. J. P. M. Ru'bbens. substituut- griffier bij de arroiidlftseinénts-rèéhtbahk te 's-Hertogenbosch, Mr. G. J. Salm spreekt in de 153ste algemeene ver gadering van de Mij. tot Nut van 't Algemeen over het aspect van dezen tijd Ledental was stijgende, nieuw departement in Groningen AMSTERDAM. 30 Mei. Onder voorzitterschap Van mr. G. J Salm heeft de maatschappij tot nut van 't algemeen vandaag hiér ter stede Mar 153ste algemeene vergadering gehouden In zijn openingsrede herinnerde mr. Sultil aan de groote problemen, die de huidige wereld den menschen voorlegt en waarvan iedereen is ver vuld. om er vervolgens op te wijzen, dat het werk Van de maatschappij zich naüf zijn rtieening eigenlijk al leen met éen optimistische levensin stelling verdraagt Dê grondslag van het streven van de Maatschappij vormt het xerlangen naar verwezenlijking van ideevle doel einden Die verwezenlijking vereischt tijd, omdat zij slechts langs geleidelijk ken weg kan worden Verkregen. Slechts langzamerhand kan een duur zaam hooger cultüurhiVeau worden be reikt, eenerzijds dooi' vermeerdering van stoffelijken welstand, anderzijds döor vergroeiing van de waardeering van geestelijk bezit. Doch tijd alleen zal niet baten. Ook de omstandigheden moeten de geleidelijke evolutie begunstigen, weshalve rust én Vrede, gerechtigheid cn broederschap geboden zijn. Wij gaan zoo zcide spr. bij het verricht én onzer taak, hoe be* scheiden zij dan moge zijn, uit van het stellige vartrouwert, dat onze doeleinden bereikbaar zullen zijn en dat ons werk on dat van hen, aan wie wij eenmaal de fakkel zullen overgéven, vruchten zal dragen. Inlusschen heeft ook dit vertrouwen rekening tê houden met de les der his torie. dat reeds vele beschavingen zijn te gronde gegaan. Wij kunnen ons zeker niet ontvein zen, dat er symptomen zijn, die, ook in verband niét wat het verleden ons leert, op een dreigend verval wij zen. Maar het kómt spr. VQor, dat het allerminst gewettigd ware, aan die symptomen het gevreesde verval als een noodzakelijk gevolg te ver binden. Spr, acht het veeleer aan nemelijk dat wil getuigen zijn van een wel ernstig, maftr voorbijgaand ziekteproces, en dat onze Ëuropee- sche cuituur nog te vitaal en feite- lijk ook nog te jong is, om reeds nu tot ondergang gedoomd te zijn. In het vervolg van zijn rede gaf spr. uiting aan zijn meening, ais een hoop vol verschijnsel te mog3n boschouwen, dat steeds krachtiger de denkende mcnsch Zich tegen verder afglijden ver- Zét. Op wel zeer bijzondere Wijze uit zich dit verweer in het zich alom openba rende verlangen naar geestelijke en md- rêéle herbewapening, waaraan ook déze algemeene vergadering zal zijn gewijd. Vele zijn de uitingen en middelen van verweer tegön teruggang en afglijding. Eigenlijk behoort daaronder ook het eigen werk der maatschappij. Het deelhebben aan den arbeid der maatschappij schept de verplichting, voor dien arbeid de geheele persoonlijk heid in te zetten. Onze tijd vraagt ver dieping, niet vcrbi'öeding, indien deze met vervlakking zoude móeten gepaard gaan. Daarom strove oen departement vooral naar intensiveering van zijn ver richtingen. Men schrome in geen geval, ook jonaeren in den arbeid ie betrekken Wio hot werk en de doelstellingen in het jtiisté licht ziet, erkent dat eeh Nutsbêstuiir allerminst een seniorencon vent behöórt tè Zijn. Spr. wekte aan het slot van zijn toespraak de aanwezigen op de toe treding van leden te bevorderen en wees er daarbij op, dat het ledental weer stijgende is, waaruit mag wor den besloten dat de funeste invloed der langdurige crisis, begint af te nemen. In dit verband deelde spr. nog mede, dat er deze maand te Haren in Groningen een nieuw departement is opgericht, waartoe reeds bij de op richting het groot getal van 154 le den toetraden. Het is goed en opwekkend, te weten, zoo besloot spr., dat onder den alouden naam onzer Maatschappij in vele plaat sen des lands tot baat der gemeenschap wordt gearbeid. Maar wij blijven beden ken, dat in vele opzichten de tijden don ker zijn, De rustig voortkabbelende ja ren zijn, zeker vóór het hu levend ge slacht, voorgoed voorbij. De stormbal is geheschen, ónze Maatschappij blijve pa raat. FLEURETTE 70 c.M. breed. Voor het leuke, frissche Zomertoilet waschecht, kleurecht per Meter TUXO MOUSSELINE in gedekte deasins ^5 O it rt bi per Meter *5*5 CCÏlï DE IDEALE ZOMERDRACHT. VI NO LA PALETTE De nieuwste Zomerdessina in frissche, bonte kleuren CO per Meter 58 CGïlf LAVABLE AMERICAIN De nieuwe KREUKVRIJE ZOMERZIJDE haute nouveauté per Meter 1.25 en ÖO fUCII l „Schaduw-kabinet" komt iederen Donderdag in Downingstreei 10 bijeen /NGEWIJDE lieden te Londen bewerendat er een „schaduw kabinet" is, dat grooten, zij het indirecten, invloed uitoefent op de Britsche politiek. In dit kabinet zitten slechts vrouwenEn het voorzitterschap voert mrsCham berlain^ fnen zou kunnen zeggen als minister-presidente. VELE geheimen en mysterieuss ge schiedenissen omgeven het huis DoWning-Street nr. 10. Maar achter de groote deur, die nog van een ouder- wetschen klopper voorzien is, gaat hot even „menschelijk" toe, als in de minis teries van andere landen. Een bijzon Ier sympathiek karakter krijgt Downing- Strect nr. '10 ioderen Donderdag, wan neer op de eerste verdieping in een ele- ganten salon de. bijeenkomst gehouden wordt, welke men op het continent hot „politieke theekransje" van de echtge- nooten dor staasliccion cn diplomaten zou noemen. Overeenkomstig do Engelsche zeden drinkt men thee of chocolade, Deze sa menkomsten op Donderdagmiddag heb ben een bijzonder groote beteekenis, het geen een ieder begrijpt, die weet, dat de politiek niet slechts wordt „gemaakt" in de kabinetten, maar ook oen weinig thuis, aan het haardvuur, in een ver trouwelijk gesprek met de cehigenoote, die onbelast mot de diplomatieke voor- oordeelen dikwijls met, eön eenvoudige opmerking den beteren uitweg vindt. De leiding Vftn dit politieke „thee kransje" in Dowhing-Street heeft Mrs. Mrs. CHAMBERLAIN Chamberlain. Zij is een buitengewóón actieve Vrouw. Meii noemt haar de „eer ste dame van het kabinet11. Zij treft, dé kleine eii groote voorbereidingen voor do „theekransjes", zij verstuurt de uit- hoodigitigen, voor'zoover er uitnoodigin- gen noodig zijn. Zij brengt het gesprek op gang en zorgt er voor. dat dé onder werpen worden behandeld, die op het NANTES, 31 Mei (Havas). Het congres der Fransche socialis tische partij heeft een motie van Bracke aangenomen, waarin de le den der socialistische parlements- fractic worden uitgenoodigd zich te verzetten tegen een eventüeele verlenging van het parlementaire mandaat. Een motie, dié opzegging van de Fransch-Italiaansche over eenkomsten ten aanzien van Tunis verlangde, werd eveneens aange nomen, In de door het congres aangenomen motie wordt onder meer gezegd, dat het Fransche volk vastbesloten is de on schendbaarheid van zijn gebied te hand haven, zijn "politieke onafhankelijkheid tegen iederen aanslag te verdedigen en de inheemsche bevolking der koloniën te beschermen. I)e politiok van veilig heid, waarover door Frankrijk en En geland mét Polen, Roemenië en Rus land onderhandeld is, wórdt goedge keurd. De partij behoudt haar vertrou wen in de waarde van een internatio nale conferentie. Ten aanzien van de binnênland- sche politiek constateert de motie, dat de maatschappelijke Verove ringen van het volksfront ten dcclo vernietigd zijn door „den binnen- laiidschen weerslag van de interna tionale spanning". „Arbeiders, boe ren, handwerkslieden en kooplieden aanvaarden huh deel in de gemeen schappelijke óffers. Zij vragen Slechts gelijkheid in de verdeeling der lasten11. Tenslotte verklaart de partij zich steeds bereid tot deelneming aan één regeering, die stèunt'óp een duideüik- republikeinsche meerderheid, en besluit zij de democratie en de rechten van den arbeid te verdedigen. DRIE BERGBEKLIMMERS OMGEKOMEN MILAAN, 31 Mei (D.N.B.) In het gebied Van dén Monf Dlanc zijn twee Ilohgaarscho bergbeklimmers en een gids omgekomen, toen zij eon éteileii rots Wilden beklimmen. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan een berg- storting en sneeuwval. gegevêti oogenblik vóór de politiek van het wereldrijk van belang zijn. Kn wie ontmoet men nu Donderdag- middag om 5 uur in Downing- Street? In de eerste plaats valt Lady Simon Op, een zéér actieve en elegante Vrouw, die voorzichtig is ln haar ge sprekken en steeds beweert, dat men niét lang genoeg kan nadenken, eer men eeii beslissing neemt. Overigens spreekt zij gaarne over Perzische tapij ten en pörcelein. In activiteit is slechts Lady Kingsley Wood met haar gelijk, te stellen. Zij is zoor bekwaam, nadenkend en in haar Uiterlijk optreden bescheiden. Daarbij noemt zij snelle en scherpe besluiten. En haar critiek wordt ook doorwelbe spraakte diplomaten gevreesd. Een goede vriendin van mrs. Cham berlain is lady Mand Höare. Zij geeft zelf in Chelsea groote partijen. Men kan met haar over ieder onderwerp, litera tuur, muziek, film en töoneel spreken. Zij rijdt uitstekend auto, vloog reeds twee malen met haar echtgenoot naar Britsch-Indië en is steeds gekleed, alsof zij aan hét hof zou moeten worden ont vangen, Ook mrs. Butler en tenslotte zelfs mrs. Eden heeft men dikwijls in 'DoWning- Ströêt gezien. Het zou te ver voeren, alle andere vrouwen, die zich regelmatig of op grond van bijzondere uitnoodigingen in Downing-Street verzamelen, te noe men. EEN vrouw mag men échter niet ver geten, Lady Hilda Runciman, die vorig jaar op het theekransje en daarmee zonder twijfel op de Engelsche politiek een belangrijken indirecten in vloed uitoefende. Zij, de echtgenoot© van lord Riihciman, keerde in Augustus en September 1938 meermalen uit Praag naar Londen terug. En bij haar opont houd in Londen verzuimde zij nooit haar indrukken op hét theekransje van hot „schaduw kabinet" mede te doelen. Onder déze omstandigheden begrijpt men, dat ingewijde personen aan het „schaduw kabinet" één gróote beteeke nis toekennen! NIEUW BRITBCH JACHTVLIEG TUIG MET RECORD-SNELHEID LONDEN, 31 Mei (Havas) De Evening News deelt mejle, dat het mi nisterie van luchtvaart het prototype bezit van een jachtvliegtuig, dat in 'ho rizontale vlucht een snélhéid hééft be haald van 835 km. pér uur en in duik vlucht éch snelheid vnn 1.115 km. kan bereiken, TSJECHISCHE FASCI8TEN GEARRESTEERD PRAAG, 31 Mei (Havas) Dé Tsje chische politie heeft eeh twintigtal Tsjechische fascisten gearresteerd, die fn uniform in de straten der hoofdstad liepen, SPORT ÉN SPEL AMSTERDAM. 31 Mei. Het elftal, dat op 11 Juni ter gelegenheid van den Ol.Vmpischêii Dag de Joegoslavische kleuren zal verdedigen tegen hét Neder- landsch bondselftal, is als volgt samen gesteld; Doel. Lovricj achter: Andjelkovic en Duliac; midden: Manola, Dragicèvic en Lochnor; voor; Gllsövic, Petfóvic, Zizko- Vic, Matosic én Zecévlc. Invallers; Mrku- sle, Knezevic en Pcrlic. Lovric. Duhac, Dragicèvic, Lechrter, Glisovic, Pótrovic. Matosic en Perlic zijn spólers, die ook deel uitmaakten van het elftal, dat mét 2—1 van Engeland won. Uit het feit, dat dê linksbuiten Perlic, die ook tegen Engeland meespeelde, nu als Invaller-voorwaarts mee naar Amsterdam komt, moge blijken, dat de drie wijzigingen hog als versterkingen aangemerkt kunnen wórden. Overigens krijgt Joegoslavië Zondag nogmaals gelegenheid te toonen waaru>w het in staat is, want dan vindt te Bel grado de landenwedslriid Joegoslavië— Italië plaats. JO WAALBERG OP DEN S00 METER SCHOOLSLAG AMSTERDAM, 31 Mei Tijdens kring- en onderlinge wedstrijden van de Amsterdamsche Dames Zwémclub j0 )Vaö]bei'ff dén 200 meter schoolslag den fraaien tiid van 2 min. oGb sec., waarbij zij slechts 0,7 sec. onder haar wereldrecord bleef.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3