Dagblad Groote toekomst voor Heymans en Rous zijn behouden geland DE HEIDE BRANDT DE D 23 VAN FOKKER ONDERGAAT ZIJN LUCHTDOOP de Montessori-opvoeding Het veen van de Peel ook aangetast .GRAVES SUPERIEUR J. A, SCHOTERMAN ZN. Het vliegtuig heeft in eersten aanleg zijn luchtwaardigheid bewezen N euswielonder stel 100 H.A. HEI DOOR BRAND VERNIELD Zwaar verlies voor onzen scheepsbouw DOOR EEN AUTO GEGREPEN Officieele stichting voor den Uitvoer Drs. E. Boekman ontvangt op het Amsterdamsche stadhuis een groep cursisten uit Londen Een terugreis uit Batavia met sensationeele ervaringen Vaak op 50 M. hoogte gevlogen SCHEEPSBRAND IN ROTTERDAM Het fatale eindje cigaret Gecompliceerd motor ongeluk Fraai gebied verwoest Partij-Van Rappard mocht geen districts dag houden EEREWACHT OP Oud Eik en Duinen Belgen vischten in Nederlandsch water 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 31 MEI 1939 AMSTERDAM, 30 Mei Hedenavond te zeven uur is op Schiphol voor de eerste maal het nieuwste product der Fokkerfabrieken, het tweemoto- rige eenpersoons jachtvliegtuig d. 23, dat op de Parijsche lucht vaartsalon in October j.l. zoo groot opzien baarde, door de ger heel nieuwe principes, volgens welke het geconstrueerd was. de lucht ingegaan. Het was voor de Nederlandsche Vliegtuigindustrie een merkwaardig moment, aange zien dit tevens de eerste maal was, dat een Nederlandsch vliegtuig met neuswielonderstel den lucht doop onderging. Deze eerste vlucht werd gemaakt door den jongsten invlioger der Fokkerfa brieken, den heer G. Sonderman. die eerst sedert eenige maanden in dienst der N.V. Nederla...!sche Vliegtuigenfa- briek is.'Voorts waren aanwezig de on derdirecteur der Fokkerfabrieken, de heer J. E. van Tijen en de procuratie houder. de heer L. Janse. lid dpr direc tie. de honfd-constructeur. de heer Z. M. Beeling, de chef van de constructie-af- deeling. de heer H. Bnrtho. de chef der afdeeling publiciteit, de heer E. Smits en velo andere belangstellenden uit luchtvaartkringen. Sonderman taxiede nog eenige malen naar liet einde van het veld. zooals hij in de afgeloopen dagen reeds herhaal delijk tijdens de verschillende taxiproe- ven heeft gedaan, toen zette hij het vliegtuig met den neus in den wind en startte vol gas weg, om halverwege gas te minderen en naar het uitgangspunt terug lo keeren. Opnieuw startte hij tegen den wind in en te zeven uur precies verhief zich de D. 23 voor de eerste maal in de lucht. Zonder het landingsgestel in te trekken, draaide Sonderrpnn op circa honderd meter hoogte een kleine bocht boven het veld om daarna, planeerende, te landen, zonder af te vangen, tegen den grond vliegende, zoonis dat door het neuswiel mogelijk wordt gemaakt. Ten tweede male stnrtte de vlieger en maakte nu een wijde bocht hoven het veld, weder om een prachtige driewicllanding ma kende. Hiermede had het toestel zijn luchtdoop gehad en had het in eerste instantie zijn luchtwaardigheid bewe zen. Natuurlijk is deze eerste vlucht slechts het begin van een groote serie proef vluchten. waarbij het vliegtuig zal too- nen over welke capaciteiten het be schikt en wnartusschen door nog tel kens kleine technische verbeteringen zullen worden aangebracht Bij den Fokker-hangar hadden direc tie, invlieger en constructeurs, tal van gclukwenschen in ontvangst te nemen. Naar men weet is de D. 23 uitgerust met twee, in tandem gebouwde Walter Sagitta-motoren van 540 P.K. elk, en be schikt. het over een intrekbaar landings- gestcld mot neuswiel. De heer Sonderman, die nog enkele maanden geleden luitenant-vlieger in Soostorberg was, heeft voor de eerste maal een prototype ingevlogen en is voor het eerst geland met een vliegtuig met. neuswiel-ondorstel. Hij -verklaarde, dat zoowel start als landing door het neuswiel ten zeerste vergemakkelijkt worden, omdat het neuswiel het toestel richting geeft en het afvangen vrijwel overbodig maakt. net vliegtuig had een groote stabili teit. getoond en was gemakkelijk be stuurbaar. Een complex van de Ver. tot behoud van Natuur monumenten s RUINEN. 30 Mei. Vannacht is, ver moedelijk door kwaadwilligheid, brand ontstaan in een complex heide te Kraloo (gemeente Hlllnen), tocbehoorcnde aan de Vcrceniging tot behoud van Natuur monumenten. Door den sterken wind ■werd het bljisschingswork zeer bemoei lijkt. Men hoonto tegen den avond de vlammen, die reeds pl.m. 100 h.a. heide hebben verschroeid, te kunnen stuiten. Wenscht U een beschaafden toon? Het spant de kroon! Ir. H. N. Prins overleden, de ontwerper van onze groot ste zeekasteelen In den ouderdom van 51 jaar is te Amsterdam overleden de heer ir. H. N. Prins, chef van de afdeeling „Scheeps bouw" der Stoomvaart Maatschappij „Nederland". De heer Prins, die in 1911 het scheeps bouwkundig ingenieursdiploma cum laude te Delft verwierf, was aanvanke lijk als scheepsbouwkundig ingenieur hij de Nederlandsche Scheepsbouw- Maatschappij werkzaam en van 1912 tot 1914 op de technische afdeeling der Stoomvaart-Maatschappij „Nederland". Daarna was hij eenigen tijd verbonden aan de Amsterdamsche Droogdok Maat schappij en vervolgens aan het Bureau van Scheepsbouw M. A. Cornelisse. In 1^17 trad hij wederom in dienst der Stoomvaart Maatschappij „Nederland", thans als scheepsbouwkundig ingenieur. Sindsdien zijn alle voor deze maat schappij gebouwde schepen door hem ontworpen en onder zijn toezicht uitge voerd. zooals o.a. de motorpassagiers schepen „P. C. Hooft". „Chr. Huygens", „Johan van Oldenbarnevelt". „Maraix sche scheepsbouw een zwaar verlies, van St. Aldcgonde". de motorpassagiers- vraehtschepen der „Poelau"-klasse, de motorvrachtschepen der T-klasse en ook de schepen, welke zich thans nog in aanbouw hevinden. Hiervan is wel het belangrijkste schip het M.S. „Oran- Je". De heer Prins heeft op' verzoek van de Hoiland-Amerika-lijn de leiding ge had hij het vaststellen van de lijnen en het ontwerpen van het algemeen plan van de „Nieuw-Amsterdam". Ook werden onder zijn leiding be langrijke veranderingen aan bestaande schepen uitgevoerd. Met zijn heengaan lijdt de Nederland- IN HET EINDHOVENSCH KANAAL Uit het Eindhovensch Kanaal is het lijkje opgehaald van den vijfjarigen I. Cabri. Het ventje werd sedert het begin van de vorige week vermist. Jong militair brak een rib, waarvan een punt hem in de long drong RIJEN, 30 Mei. Vanavond te ruim halfnegen wilde de 21-jarige dienst plichtige van Gijsel uit Someren, die in Gilze-Rijcn is gelegerd, komende van de soldatenkeuken, den weg BredaTil burg per fiets oversteken. Hij werd hierbij door een uit de rich ting Tilburg komende personenauto ge grepen. Van G. kreeg een klap van de koplamp en daarna van de kruk van het portier, waardoor hij een rib brak, welker punt hem in de long drong. In hoogst ernstigen toestand werd de man het café Gilles binnengedragen, waar de officier van gezondheid, dr. Dungelmann, hem de eerste geneeskun dige hulp verleende. De kapelaans van Mierlo en Douenburg dienden den on gelukkige de laatste H.H. Sacramenten toe. In hoogst ernstigen. toestand is van G. naar het militair hospitaal te Breda overgebracht. De auto werd zwaar beschadigd, doch kon de reis vervolgen. De fiets werd ge heel vernield. Bijzondere diensten voor het bedrijfsleven De Regeeringspersdienst meldt: Op 19 Mei j.l. is te 's-Gravenhage op machtiging van den minister van Eco nomische zaken opgericht de „Stichting tot bevordering van den uitvoer." Deze stichting heeft ten doel, werk zaamheden op het gebied der economi sche voorlichting te verrichten, ter aan vulling van hetgeen de Economische Voorlichtingsdienst op dat gebied ver richt. Zij opent de mogelijkheid, aan het be drijfsleven bijzondere diensten, welke buiten het normale kader der werk zaamheden van den economischen voor lichtingsdienst vallen, tegen betaling te bewijzen. Gedacht wordt speciaal aan meer diepgaande onderzoekingen naar afzet-mogelijkheden in het buitenland, waaraan onderzoek ter plaatse in het to bewerken marktgebied kan worden vastgeknoopt. Om misverstand te voor komen. worde er uitdrukkelijk op ge wezen, dat de normale werkzaamheden van den economischen voorlichtings dienst., als tot dusver, kosteloos zullen worden verricht. Do minister heeft tot directeur der stichting benoemd dr. T. P. van der Kooy, chef van den economischen voor lichtingsdienst. Het adres der stichting is Rijnstraat 24, 's-Gravenhage. tt sec demi sec) per flesch f 1.40 - per anker f 57 WIJNHANDEL UTRECHTSCHESTRAAT 17 TELEFOON 145 AMSTERDAM. 30 Mei. Heden avond om halfnegen zijn de beide Ne derlandsche sportvliegers J. Heymans en W. D. Rous op Schiphol terugge keerd. na een voorspoedige vlucht van Batavia naar Nederland met het sport- vliegtuig P.K W.D.R.. waarmede zij precies een week geleden Dinsdag 23 Mei l.l. uit Batavia zün gestart. Wanneer men nagaat, dat de mach tige Douglasmachines der K.L.M. dezen afstand afleggen in 5Vz dag, terwijl de beide sportvliegers den tocht maakten met een licht, vliegtuig zonder radio en bijzondere n a v i g a- t i e m i d d e 1 e n, dikwijls kampend met slecht weer en daarbij zonder er naar te streven een recordprestatie te verrich ten, dan kan men slechts groote waar deering gevoelen voor de kranige ver richting der beide sporislieden, die re gelmatig eiken dag den voorgenomen afstand hebben afgelegd. Er waren dan ook in het gebouw van de Amsterdam Aero Club vele vrienden, familieleden en belangstel lenden aanwezig om hen te verwelko men en geluk te wenschen. De hccren Heymans en Rous vonden nog even tijd om den aanwezigen pers vertegenwoordigers iets te vertellen over hun vlucht, die op 16 Februari aanving, terwijl zij op 1 Maart te be stemder plaatse aankwamen. Do heer Rous bleef in Nederlandsch-Indië, waar bij o.a. op Sumatra op de tijgerjacht was, terwijl de heer Heymans een za kenreis maakte naar Japan en China en o.a. als eerste passagier boekte voor den nieuwen Clipperdienst tussclicn Manilla en Hongkong. Op den terugweg, die verleden week aanving, had men gedurende de eerste twee dagen vrij veel last van den moesson. Het lichte vlieg tuig vloog herhaaldelijk op een hoogte van 50 meter om het grond- zicht boven zee niet te verliezen en onder de buien te kunnen blijven. De reis was zeer afwisselend. Soms overnachtte men in comfortabele hotels, terwjjl men den volgenden nacht op primitieve wijze in tenten moest slapen. Te Jhansi, in' Britsch- Indië, was de hitte zoo groot, dat men de bedden buiten liet zetten. Te 4.55 uur vertrokken zij gisteroch tend uit Ankara met de bedocling#Rome of Pisa te bereiken. Boven de Apenijnen hadden zij vrijwel geen zicht meer en slechts dc zwavellucht, die zij bespeur den bewees hen, dat zij in de omgeving van de Vesuvius waren. Vlak voor een gevaarlijke onweersbui konden zij op het vliegveld Monte Corvino, 50 K.M. ten Zuiden van Napels, landen, waar ook vier verkeersvliegtuigen van ver schillende lijnen voor het noodweer kwamen schuilen. Vanmorgen hadden zij een vlotte reis tot Lyno, ook daarna hadden zij gunstig weer, doch met een vrij stevigen tegenwind te kampen. Boven Gratay (het dprpje in Midden- Frankrijk. waar zij op de heenreis een noodlandiqp hadden moeten maken), cirkelden zij eenmaal laag en werden herkend door den jostmeester en zijn vrouw, die hun toen zoo goed geholpen hadden. Met nauwelijks vijf liter benzine over kwamen zij vanavond boven Schiphol, hoog vliegend, om ingeval de benzine te vroeg op zou zijn. planeerend te kun nen landen. Gelukkig was dit niet noo- dig en de beide sportvliegers kwamen vlot op den grond. AMSTERDAM. 30 Mei. Alvorens weer naar Engeland over te steken, zijn de deelnemers aan den 24sten Internationalen Montessori-opleidings- cursus te Londen, die onder leiding van dr. Maria Montessori zelve, gedu rende de Pinksterdagen een bezoek aan ons land hebben gebracht, van middag officieel in de raadszaal van het Amsterdamsche Stadhuis ontvan gen. Namens het gemeentebestuur werden de circa 70 gasten door den wethou der van Onderwijs, drs E. Boekman, toegesproken. In het Fransch sprekende, richtte de heer Boekman bijzondere woorden van welkom tot de leidster van dc excursie, mevr. dr Maria Montessori, voor wie zöb zeide hij Amsterdam geen on bekende stad is. Overgaande in het En- gelsch richtte de wethouder zich tot de leden van het gezelschap, die hij op een even hartelijke wijze verwelkomde. Spr. herinnerde er aan, dat zij naar Neder land zijn gekomen met het vooropge zette doel het Montessori-ondervvijs in al zijn onderdeelen goed te leeren kennen en begrijpen. U zult hebben geconstateerd aldus de heer Boekman dat de denkbeel den van mevr. Montessori hier in Ne derland reeds in groote mate een prac- tische toepassing hebben gevonden. Wij zijn er trotsch op, dat Amsterdam een der eerste steden was. waar onderwijs overeenkomstig de denkbeelden van mevr. Montessori in de practijk werd gebracht. De Montessorischolen in Am sterdam hebben in breeden kring be langstelling en sympathie. Er is een groote toekomst voor de Montessori-opvoeding weggelegd. Vooral in tiiden als deze, is het goed, niet alleen aandacht te schen ken aan de uniformiteit in de men- schen, maar ook te zorgen voor hun individualiteit, voor die dingen die hen als individuen waardevol ma ken voor de maatschappij. Dit in zicht is op het oogenblik ongeluk kigerwijze in Europa vaak ver te zoeken, maar zonder twijfel zal eens de tijd komen, dat het tegendeel het geval zal zijn. Dan zullen de denk beelden van mevrouw Montessori al gemeen worden gewaardeerd. Wethouder Boekman sprak de hoop uit, dat zij zelve den dageraad van dat tijdperk zou aanschouwen. Dat wij, in Amsterdam, voort zullen gaan uw denk beelden in practijk te brengen, zoo be sloot spreker, daarvan kunt gij verze kerd zijn. Mevr. Montessori heeft den wethou der met enkele woorden voor de vrien delijke woorden en voor de hartelijke ontvangst dank gebracht. Lading palmpitten ging smeulen ROTTERDAM, 30 Mei. Vanmiddag omstreeks twee uur brak brand uit in een der bunkerruimen van het te Liver pool thuishoorende 5342 tons metende Engelsche stoomschip „Bodnant", dat te Rotterdam aan de Maashaven een la ding stukgoed uit Afrika loste. In dit ruim had het schip een lading palmpitten in, die door tot nog toe on bekende oorzaak aan het smeulen is ge raakt. De Rotterdamsche vrijwillige brandweer pakte het vuur aanstonds krachtig met eenige stralen, o.a. van een motorspuit en een drijvende spuit aan, maar het duurde tot laat in den middag eer men het hardnekkig voort- smeulende vuur heeft kunnen stuiten. De brand liet zich in don beginne door de vrij sterke rookontwikkeling vrij ernstig aanzien, maar was ten slot te binnen een uur gelocaliseerd. Met de nablusschïng en het opruimingswerk is men echter nog geruimen tijd bezig ge weest. Twee loodsen op een jachtwerf, en acht zeilbooten door vuur vernield AMSTERDAM, 30 Mei. Door het achteloos wegwerpen van een eindje brandende/ cigaret, dat terecht kwam in een hoeveelheid scheepshuidverf een met benzine gemengde substantie, en dus zeer brandbaar ontstond vanmor gen te circa halfelf brand op het jacht- werfje „Veba" aan do Coenenkade te Amsterdam, bestaande uit twee haaks op elkaar gebouwde houten loodsen, waarvan een als werkplaats en de an dere als winkel en als showroom is in gericht. Het vuur, dat zich in een oog wenk over beide loodsen verspreidde, vond in de aanwezige voorraden hout en verf een gretig voedsel en hoewel de brandweer, die spoedig ter plaatse was. met vier stralen water gaf, kon vrijwel niets worden behouden. Een loods brandde geheel plat, ter wijl de andere onherstelbare schade kreeg. Acht zeilbooten, ongeveer van het type 16 vierk. meter B.M. werden door het vuur vernield. De eigenaar van de werf is tegen brand verzekerd. DE BEZICHTIGING VAN SCHIPHOL AMSTERDAM. 30 Mei. Naar de Dienst der Gemeentehandelsinlichtingen te Amsterdam heeft vernomen,, is men op verschillende plaatsen in ons land van meening, dat de luchthaven Schip hol voor het gewone bezoek in verband met militaire maatregelen voorloopig niet toegankelijk is. Deze geruchten heb ben reeds verschillende groepen van menschen, die het plan hadden Schip hol te bezoeken, er van*weerhouden aan hun plan gevolg te geven. Dat er geen sprake is van sluiting van Schiphol voor het publiek moge blij ken uit het feit, dat het vliegveld gedu rende de Pinksterdagen door duizenden personen is bezocht. AMSTERDAM. 30 Mei. Vanmorgen was de heer C. Mumm uit Zandvoort per motorrijwiel op weg naar Amster dam. Ter hoogte van het kruithuis bij Halfweg reed een driewielige bakfiets voor hem uit. Vermoedelijk verblind door het felle zonlicht kon de motorrij der niet tijdig meer uitwijken, met het gevolg dat hij tegen de bakfiets optorn de en daarna over den kop tegen den grond sloeg. M. werd zeer ernstig ge wond en bleef bewusteloos liggen. De G.G. en G.D. vervoerde het slachtoffer met een hersenschudding en bloedende hoofdwonden naar het Juliana-zieken- huis te Amsterdam. De berijder van de bakfiets, de 18-ja- rige B. Elster uit Haarlem bekwam en kele schaafwonden. Zijn .73-jarige vader, die op de vodden, welke naar de hoofdstad werden vervoerd, in den bak was gezeten, wipte uit den bak en kwam een tiental meters verder aan de andere zijde van het rijwielpad in het gras terecht. De oude man kwam er evenwel goed af. Hii kon zijn weg op de fiets vervol gen. Zijn zoon werd per particuliere auto naar huis gebracht. ASTEN, 30 Mei. Vanmiddag om twee uur is in de heide, 500 meter uit den provincialen weg AstenMeyel brand ontstaan. Door de groote droogte plantte het vuur zich snel voort, zoodat ook het veen van de Peel werd aangetast. Honderden hectaren heide en veen zijn aan de vlam men ten offer gevallen- Veel turf van particulieren en van de maat schappij „Griendsveen"\verd door den brand vernield. Met vereende krachten, waarbij ook mannen uit de werkverschaffing mee hielpen, wist men de vlammen te dooven. Niettemin blijft het smeulen, zoodat waakzaamheid geboden blijft. In het geteistèrde gebied staan geen hui- Nader wordt ons gemeld: Om halfdrie brak door onbekende oorzaak het vuur uit bewesten den pro vincialen weg AstenMeyel. Hier ligt de z.g. Astensche peel, waarvan een onderdeel bij de streek bewoners van oudsher bekend is als „de Veluwe". Deze „Veluwe" is geheel door brand verwoest. Aangewakkerd door den Noord-Ooste lijken wind nam het vuur over een breedte van 1000 meter zijn weg in de richting van de Zuidwillemsvaart. In het eerste gedeelte, dc z.g. Boerenpeel, waar nog veel oude heide en droog gras staat, vonden de vdammen gretig voed sel. Zij joegen voort tot in de Noorde lijke terreinen van dc N.V. Maatschap pij van der Griondt's Landexploitatie. In het Zuid-Oosten liep het vuur tegen de Weerterbaan dood. Het blusschingswerk werd, ondanks den verstikkenden rook, ter hand geno men door personeel van de maatschap pij en arbeiders uit de gemeentelijke werkverschaffing van Asten, daarbij ge holpen door de motorspuiten van Nedej- weert en Someren, welke het water be trokken uit het Peelkanaal. Met gezamenlijke krachten slaagde men erin op 2 K-M- afstand van de Zuid- Willemsvaart het vuur tot staan te brengen. Het had zich vier kilometer voortgevreten. Vierhonderd H-A. fraaie natuur, waar zich veel wild ophield, en waar een groote verscheidenheid vogels zooals korhoenders, patrij zen en roofvogels, juist hun broedtijd aanving, werden troos teloos zwartgebrand en bleven naargeestig smeulen en smokend over. Een schaftlokaal ging mede in de vlammen op. Het verwoeste terrein kan nog niet worden betreden zoodat de schade nog niet met juistheid kan worden opgege ven. NIJMEGEN, 30 Mei. De N.S.N.A.P., de partij van den heer van Rappard, had tijdens de Pinksterdagen te Nijme gen een distritcsdag belegd. De politie heeft, na de enkele jaren geleden opgedane ervaring, deze bijeen komst belet, zoodat alle deelnemers, die uit verschillende deelcn des lands naar Nijmegen waren gekomen, een vergeef- sche reis hebben gemaakt. De begrafenis van Generaal Snijders 's-GRAVENHAGE..30 Mei. Hoewel in overeenstemming met den wensch van den overledene de begrafenis van generaal Snijders zal plaats vinden zonder militair eerbetoon tijdens het overbrengen van het stoffelijk overschot naar de begraafplaats, sluit dit het brengen van een laatste eerbewijs door den troep op de begraafplaats niet uit. Mitsdien zullen op de begraafplaats Oud Eik en Duinen door een bataljon grenadiers met vaandel en een bataljon jagers met vaandel, zoomede door de Koninklijke Militaire Kapel, eerbewijzen worden gebracht. Het bataljon grena diers vormt een eerewacht met vaandel, waarbij de regimentscommandant langs den toegangsweg tot de Aula aan de voorzijde eereposten plaatst. Het batal jon jagers vormt een eerewacht met vaandel, waarbij de regimentscomman dant -aan de achterzijde van de Aula langs aen weg naar het graf eereposten plaatst De garnizoenscommandant zal aan den ingang van de begraafplaats aan wezig zijn, de gouverneur der Residen tie aan den ingang van de aula. H.M. de Koningin heeft gistermiddag door een ordonnans-officier een krans doen neerleggen bij de baar met het stoffelijk overschot van generaal Snij ders. Ook de Duitsche ex-Keizer heeft een krans doen toekomen. Naar aanleiding van het overlij den van generaal Snijders heeft de Belgische minister van landsverde diging, luitenant-generaal Denis, een telegram gezonden aan den Ne- dcrlandschen minister van defensie, dr. J. J. C. van Dijk, waarin hij zijn leedwezen betuigt met den dood van generaal Snijders en den minis ter, evenals aan het Nederlandsche leger, de condoleance overbrengt van het Belgische leger. Minister Van D ij k heeft hierop ge antwoord, dat hij zeer getroffen was door het sympathieke telegram. Zoowel namens het Nederlandsche leger, als persoonlijk, dankte hij generaal Denis hartelijk voor de condoleances van bet Belgische leger bij het overlijden van generaal Snijders. 's-GRAVENHAGE, 30 Mei. Drie Bel gische visschers hebben op 20 April van dit jaar op minder dan drie mijl van de Nederlandsche kust af hun netten uitgeworpen, hetgeen bij de wet van 15 Juni 1883 vérboden is. De vaartuigen werden aangehouden en naar Scheveningen opgebracht. Na storting van een waarborgsom van 360.— ieder, zijn ze weer vrijgelaten. De visschers moesten zich voor dit feit voor den Haagschen kantonrechter verantwoorden, doch waren niet ver schenen. Bij verstek veroordeelde de kanton rechter ieder tot een geldboete van 15 subs. 5 dagen hechtenis, met in beslag- neming van het tuig, waarmede de overtreding is begaan. De uitlevering van dit tuig werd be volen en de waarde daarvan, bij in ge breke blijven, bepaald op 60. VOORZITTERSCHAP A.N.V.V. Naar het Hbld. verneemt, zal de heer D. Hudig, voorzitter der V.V.V. „Am sterdam", als eerste op de voordracht voor het voorzitterschap van de Alg. Ned. Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer, voor welke functie, zooals ge meld, de heer C. R. T. baron Kravén- hoff heeft bedankt, aan het hoofdbe stuur worden voorgesteld.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6