De bekende robbenjager Piet Leen te De Cocksdorp op Texel wist dezer dagen met een welgemikt schot niet minder dan drie zware robben te bemachtigen Na een voorspoedige retourvlucht uit Ned. Indië zijn de belde sportvliegers Rous (midden) en Heymans Dinsdagavond behouden op Schiphol geland, waar zij door familieleden hartelijk verwelkomd werden Een interessant gebeuren vormen steeds de traditioneele sleepboot wedstrijden te Delfzijl, welke jaarlijks worden ge houden. Een moment uit den strijd, waarvoor ook deze keer weer groote belangstelling bestond Op de Reeuwijksche plassen tijdens de Goudsche Zeilweek. Een zonovergoten moment van den start der 12 meter sharpies Een der deelnemers In actie tijdens de traditioneele ringrijderijen te Koude- kerke (Z.), welke immer oo .Pinkster-drie" worden gehouden De ramp van den Amerikaanschen onderzeeër Squalus. Een luchtfoto op de plaats van hetongeluk. Rechts onderscheidt men het bergings vaartuig .Falcon" Memorial Day is in Frankrijk gevierd met een groote Fransch Amerikaansche betooging te Neuilly, waar Daladier een rede uitsprak, welke door duizenden werd aangehoord Indië's luchtmacht wordt uitgebreid. In de groote vliegtuighal van Andir wordt druk gearbeid aan het monteeren der nieuwe toe stellen voor de Indische militaire luchtvloot Ir. H. M. Prins, ontwerper van het nieuwe m.s. .Oranje" is op 51-jarigen leeftijd overleden Een Koolhoven-vliegtuig, F. K. 43, bestuurd door leerlingen van de Nationale Luchtvaart- school, is bij een landingspoging op een roggeveld nabij het vliegveld op Texel over den kop geslagen. Het toestel in zijn hachelijke positie Koningin Elizabeth van Engeland legde den herdenkingssteen voor het nieuwe gebouw van het Hoog gerechtshof te Ottawa tijdens de reis van het Britsche Koningspaar door Canada

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 8