Tennis-triomfen van A.L.T.A. Velox bij laatste vier C. H. van DOORN Zn., Majoor Vermeulen door wandelaars geëerd Hilversum werd met 7-3 geklopt De Pedaalridders weer in actie A.Z. P.C. begint de competitie Een daad van piëteit U.V.V.-S.V.V. 0-2 VAN DOORN PRACHT COLLEC TIE RACKETS AMERSFOORT Amersfoort II verliest met 6-0 Woerden verliest met 5-2 van Steeds Hooger 2-2 gelijkspel tegen O.V.V.O. HET SPORTBLAD Alta 3 deed Kat 3 degradeeren DE Alta-teams hebben gisteren op waardige wijze een streep onder het competitie-programma ge zet. Het eerste bracht de kampioens- ploeg Hilversum een gevoelige 7—3 nederlaag toe, Alta 3 maakte zich vrij van degradatie door één set meer te maken dan Kat 3, terwijl Alta 4 met 53 zegevierde over D.D.V. VIII. Met al een zonnige gloriedag voor het Amersfoortsche tennis. Alta I en Hilversum I hebben het niet al te serieus opgenomen, hetgeen toe te schrijven was aan het feit, dat de gasten reeds kampioen waren. Beide ploegen kwamen niet op hun sterkst uit; zoo ont brak bij het Gooische team mevrouw van Lidth de Jeude. Het gevolg was, dat deze friendly game eenige verrassingen opleverde. Mevrouw Vleugels Schutter en mej. Hylkema sloegen zich vrij gemakkelijk door de singles heen, al bood mej. Maas- sen meer tegenstand dan mej. Brouwer. Ook de dames double werd een onbe dreigde zege voor de Alta-damcs, me vrouw Vleugels Schutter en mevrouw Mennega, die hiermede in deze compe titie ongeslagen bleven, zelfs geen set verloren. P. Cesar speelde ditmaal de eerste single klopte mr. van Stapele en met rake cijfers. E»e Hilversummer in casseerde daarmede zijn eerste neder laag. Hij nam het veel te gemakkelijk op, maar ook wanneer hij op volle kracht gespeeld had, weten wij niet, ol' hij het vlotte spel van onzen stadgenoot zou hebben kunnen weerstaan. I. de Jongh maakte korte metten met Cochius en kan op een goed competitie seizoen terugzien. Leenknegt speelde met een onwilligen arm en ook met weinig zin. Zijn spel was een demonstratie van "Jloe men niet tennissen moet. Hij verloor zelfs van Koppejan en was in de heeren- double ook geen goede steun van de Jongh, waardoor deze partij kansloos verloren ging. De tweede heerendouble werd door Alta gemakkelijk gewonnen. Invaller J. C. Camerlingh Helmolt weerde zich zeer verdienstelijk, ook in de mixed-double met mevrouw Mennega, welke echter verloren werd. Tenslotte maakten mej. Hylkema on de Jongh een frappante score tegen mej. Maassen en Kok. De resultaten waren: Heerensingles: Cesar—van Stapele 7—5, 62. Leenknegt—Koppejan 1—6, 62, 3—6. De Jong—Cochius 75, 61. Damessingles: Mevr. Vleugels Schuttermej. Brou wer 6—0, 6—3. Mej. Hylkema—mej. Maassen 4—6, 6-3. 6-2. Heeren doubles: Leenknegt en de Jongh—van Stapele Koppejan 1—6, 3—6. Cesar en Camerlingh Helmolt—Cochuis en Kok 62, 64. Damesdouble: Mevr. Mennega en mevr. Vleugels Schutter—rnej. Maassen en mej. Brou wer 7—5. 6—4. Mixed-doubles: Mevr. Mennega en J. C. Camerlingh Helmolt—mej. Brouwer en Koppejan 3-6, 5—7. Mej. Hylkema en de Jonghmej. Maassen en Kok 16, 6—1, 6—1. In deze afdeeling won verder Ensche dé met 8—2 van A.T.V. I uit Arnhem. Alta I is nu geëindigd op de tweede plnats met één punt achterstand op Hil versum. Voorwaar, een mooie prestatie van de Amersfoorters. Alfa 3Kal 3 4-4 Tusschen Alta 3 en Kat 3 heeft het wederom geducht gespannen. Er moest beslist worden wie van bei de zou degradeeren, daar men precies gelijk onderaan geëindigd was. De uitslag werd wederom gelijk, na melijk 44. Maar Alta 3 maakte één set in totaal meer. zoodat Kat 3 degra deeren zal. Hie eehe reddende set werd geboren uit het damesdubbelspel. De Amersfoortsche dames stonden in de darde set met 53 voor, verloren nochtans de partij. Maar hot feit. dat zij drie sets gemaakt hadden, bleek ach teraf van zeer groot belang te zijn en Alta.3 voor degradatie te vrijwaren! He resultaten waren hier: Heerenenkelspel: Hogewind—Hof 6—4, 62. BoumaHil legen 06, 16, Bamesenkelspel: Mej. Kaaskooper—mevr. Liicke C—3, 6—4. Mei. Beegermej. Bijlmer 46, 2—6. Mixed-doubles: Mej. Kaaskooper en Hogewind—mej. BHlmer en Hof 6—3, 7—5. Me'. Beeger en Dmimamevr. Lücken en Hi liegen 06, 46. Heerendouble: Hogewind en KaaskooperI-Iof en Hil legen 6—3, 6—3. Damesdouble: Mej. Goudswaard en mej. Kaaskooper prievr. Lücken en mej. Bijlmer 5—7, 6—3, 5—^7. Alta 4—D.D.V. VIII 5-3 Alta 4 legde definitief beslag op de tweede plaats door een 5—3 overwin ning op D.D.V. VIII. De Amsterdammers hebben de zege echter niet cadeau gedaan, gelijk uit onderstaande uitslagen wel blijkt: Heerensingles: v. d. VeerFeldmar 64, 36, 26. Ir. Ludert—Visscher 61, 62. Damessingles: Mej. Beeger—mej. v. Amerongen 6—3, 6-4. Mej. Cambier van Nooten—mej. Frij 2—6, 6—8. Heerendouble: v. d. Veer en Ir. LudertFeldmar en Nagtegaal 36, 86, 63. Damesdouble: Mej. Goossens en mej. mr. Boegheim mej. Frij en mej. v. Amerongen 16, 2—6. Mixed-doubles: Mej. Cambier v. Nooten en E. Huygen mej. van Amerongen en Nagtegaal 3— 6, '6—1, 0—4. Mej. Goossens en Kruissink—mej*. Frij en Visscher 63, 57, 61. WIELRENNEN Van Uitert en Barneveld winnaars van den eersten rit der Zomercompetitie Gisteren waren de Pedaalridders weer in actie op den weg. De Zomercompetitie begon met eon rit van 100 K.M, voor de A en 75 K.M. voor de B klasse. Van Uitert wist in de A klasse spoe dig alleen de leiding te nemen en deze eon veertigtal kilometers te behouden. Eenmaal weer in het peleton teruggeko men, duurde de rust niet lang, want ter stond vonden eenige heftige demarra ges plaats, waarbij het van Uitert ten tweede male gelukte alleen de leiding te veroveren en deze tot het einde te hand haven. Onbedreigd werd hij winnaar van dezen eersten rit in den tijd van 2 uur 57 min. Bouwman en Veldhuizen, die zich goed weerden, reden het grootste ge deelte van den rit samen, doch tenslotte moest Bouman, Veldhuizen zijn achter wiel laten zien en ook hij kwam mot slechts 4 minuten verschil op van Uitert aan het eindpunt. Jammer, dat Comelissen en Thole- naars wegens defecten tijdens den rit moesten opgeven waardoor de strijd in de A klasse verder verloren ging. In de B-klasse beproefden de deelne mers telkens uit te loopén, doch alle uit looppogingen bleven verder zonder re sultaat. Barneveld toonde in den eind spurt wederom zijn sprintcapaciteiten cn werd eerste. De uitslag luidt: Klasse A. 1. C. van Uitert. 2. W. Bouwman, 3. H. Veldhuizen. Klasse B: 1. G. H. Barneveld, 2. H. v. d. Laan, 3. B. van 't Hof, 4. J. Ouwerkerk. WATERPOLO Met den wedstrijd tegen W.Z.C. uit Woerden VOOR enkele clubs, die in een binnenbad spelen, is de com petitie reeds de vorige maand begonnen. Deze week komen vrijwel alle vereenigingen in actie, zoodat de nieuwe competitie bijna op volle toeren draait. Morgenavond is voor A.Z. P.C. de eerste wedstrijd vastgesteld tegen de Woerdensche Zwem Club. De groen-wit ten, die het vorige seizoen degradeerden naar de derde klasse, hebben de taak en dit is lang geeii gemakkelijke Om het tweede-klasseschap te heroveren. Onvoorbereid verschijnen de spelers niet to water. Behalve, dat zij aan de winter competitie hebben deelgenomen, kunnen wij de deelname aan den polodag van U.Z.C. j.l. Zondag te Utrecht, als een laatste serieuze oefening beschouwen. Hot. fraaie resultaat men behaalde daar den eersten prijs wijst er op, dat A.Z. P.C. een tegenstandster zal zijn, waar men rekening mee dient te houden. O.i. behooren de tegenstanders van Dinsdagavond tot de sterkste ploe gen. In Woerden heerscht een geani meerd zwemleven. De laatste jaren heeft de polospnrt daar een grootc vlucht ge nomen, zoodat de club voldoende mate- ritaal heeft om een sterk zevental In het water te leggen. A.Z. P.C- weet dus wat haar te wachten staat. Benieuwd zijn wij .op welke wijze de groenwitte» in Pesie's Bad zullen starten. De ploeg komt uit in de volgende sa menstelling: Moslerd A. de jong. E. Wagenaar.. J. Pesie. Smcitink. G. W. v. Ommeren. .T. de Jager. A.Z. P.C. II speelt dienzelfden avond In Biithoven tegen het tweede zevental van Brandenburg. De U.V.V. aanval In actie. De Ridder en Pino belegeren het S.V.V. doel in den gisteren gehouden promotie-wedstrijd. Op den achtergrond Hardeman. WANDELSPORT Het is de beste manier om den naam van dezen nobelen man levend te houden Kranslegging op „Rusthof" ZOOALS wij reeds vermeldden, hield de Zeister Neutrale Wan delsport Vereeniging „Ready" Zaterdag en Zondag nationale wan deltochten ter eerbiedige nagedach tenis aan wijlen Majoor J. J. Ver meulen, directeur van het R.O.G. en oud-voorzitter en eere-voorzitter van den S.G.W.B. Na de verplichte rust in Hotel Oud-Leusden, wandelde men Zaterdagmiddag naar de be graafplaats „Rusthof" te Amersfoort waar een daad van piëteit verricht werd, door op het graf een krans en bloemen te leggen. Op de begraafplaats waren aanwezig Mevr. Vermeulen en haar zoon, de leden van het eere-comité Kolonel dor Mil. Adm. J. J. Mac Kenzie b.d„ Utrecht; Ma joor tit. A. M. M. van Baak, 16 R.I. Amersfoort; Kapitein U. de Stoppelaar, 21 R.I. Amersfoort; Kapitein C. E. Chi- vat, 18 R.I. Amersfoort; den heer W. G. Lijesen, waarnemend directeur R.O.G. en Dr. M. A. de Jongh, Loenen. Voorts zagen wij nog Kapitein Jlir. F. A. J. Cal- koen, den heer Basterd, directeur V.V.V. Loenen, de heeren van Eijk en Klok na mens den S.G.W.B. en den heer Pijper (Nederl. Wandel Fodcratie). Achter het graf had een deputatie van de Zeister Wandelsport Vereeniging „Ready" plaats genomen. De Voorzitter der vereeniging, do heer Pijnenburg zcide: „Er was bij ons een drang ontstaan om hier heen te komen om te getuigen van den grooten eerbied, welke wij voor Majoor Vermeulen heb ben.' Dit is moeilijk onder woorden te brengen, doch door Uw naam aan onze marschen te ketenen, willen wij U dan- Majoor J. J Vermeulen. ken, wat U in Uw leven voor de wandel sport hebt gedaan, Uw nagedachtenis zal nooit bij ons vervagen". Hierna leg de spreker een krans op het graf. Do jeugd, zoo vervolgde de heer Pij nenburg. heeft den langen tocht niet kunnen maken. Slechts één der jeugd leden is meegekomen. Ook de jeugd wil U eeren door een bloemenhulde te brengen. De heer van Eijk voerde het woord namens den S.G.W.B.„Majoor Vermeu len was een man van grooto eenvoud. Juist door deze groote eenvoud zijn wij van hem gaan houden. Voor Mevrouw Vermeulen moot het wel een groote vreugde zijn, dat zoovelen aan dezen marsch deelnemen. Hieruit spreekt de groote liefde voor Majoor Vermeulen". Ook deze spreker legde bloemen op het graf. De heer Pijper, secretaris der Ne derl. Wandelsport Federatie, noem de het een prachtige daad van pië teit. dat „Readv" aan één der be langrijkste wandeltochten den naam van Majoor Vermeulen heeft ver bonden. Het ls de beste manier om den naam van dezen nobelen man levend te houden. Voor deze mooie geste dankte hij „Ready". Een der jongens van R.O.G. eerde Ma joor Vermeulen door bloemen bij de an dere bloemstukken te voegen. Namens Mevrouw Vermeulen, haar zoon en goede vrienden, sprak Kapitein C E. Chivat, die allen dankte voor hun belangstelling. Spreker was er van overtuigd, dat indien Majoor Vermeulen hier zou zijn, hij niet zou begrijpen, waarvoor wij dit doen. Doch hij zou te gelijkertijd verblijd zijn, omdat hij oen hart, had, dat iedere kleinigheid wist te waardeeren. Voor deze marschen heeft de heer Pijnenburg veel werk verricht. Bijzonder wordt het op prijs gesteld, dat de jongens van het R.O.G. aanwezig zijn met een kleine bloemenhulde. Hierna defileerden de deelnemende vereenigingen langs het graf. Tijdens het défilé legden Z.I.W. (Internaat Zeist) en het 5e Reg. Inf. Amersfoort, nog bloemen op het graf. De belangstelling voor den marsch was buitengewoon groot. Ongeveer 1200 wandelaars hebben op belde dagen deel genomen, zoodat, veel van de organisa tie werd geëischt. Deze was echter per fect. Ditmaal waren ook verscheidene ver eeniging buiten het rayon van den S.G. W.B. aanwezig, wat ongetwijfeld is te danken aan-de activiteit van de Zeister club. Zaterdag waren ook de militairen weer present, die met het oog op den toe stand geruimen tijd bij de wandeltoch ten hebben gemankeerd. Vooral de Kolo niale Reserve uit Nijmegen was flink- vertegenwoordigd en verwierf dan ook den éersen prijs. De uitslagen van beide dagen luiden: Zaterdag: Jeugdgroepen: 1. Nationale Jeugd Storm (Zeist), 2. Jong en Vroolijk (Utrecht), 3. Internaat (Zeist), 4. W.I.K. (Utrecht). Burgergroepen: 1. W.N.S. (Utrecht), 2. Volharding (Amersfoort), 3. O.S.B. (Utrecht), 4. Z.L.CA.W. (Zeist), 5. Ex celsior (Utrecht), 6. Meursing (Amers foort), 7. P.O.N. (Amersfoort), 8. Wilhel- mina (Amersfoort). Militaire groepen: 1. Koloniale Reser ve, 2. 5e Reg. Infanterie, 3. 18e Reg. In fanterie, beide laatsten uit Amersfoort, 4. Genietroepen (Soesterbejg). Semi-militaire groepen: 1. B.V.L. (Zeist), 2. Zoeklicht (Abcoude), 3. Roode Kruis (Utrecht). Zondag: Jeugdgroepen: 1. Rijnkanters (Wage- ningon), 2. Ster (Utrecht). Wisselprijs voor beste indruk over beide dagen Nat. Jeugd Storm te Zeist. Burgergroepen: 1. W.I.K. (Utrecht), te vens wisselbeker voor beste indruk over beide dagen; 2. Prinses Beatrix Jut- phaas), 3. Vivo ('Hilversum), 4. Rijnkan ters (Wageningen), 5. Vechtkanters (Maarsson), 6. St. Hubertus (Amers foort), 7. W.V. „Amsterdam", 8. Wandel- lust (Utrecht), 9. U.P.W. (Utrecht), 10. Sacstum (Zeist). „De Ordonnans" Uitslag van de op 4 Juni gehouden wedvlucht uit Laroche M. afstand 489 K.M. Gelost 6.40 met N.O. wind. In con cours 249 duiven. Aankomst le duif 3.47.24, idem laatste 5.35.16. A 25 ct. M. v. Keken met no. 1. 2e doel. H. Kollen no. 13. A 10 ct. Hendriksen met no. 4. 2e deel. v. Keken no. 7. M. v. Keken 1 5 7 21 58 62. Schaufele 2 16 39. Wijhands 3 31 50. Hendriksen 4 22. Piasken 6 40 52 59. Keilen 8 13 17. Kruis 9 32. Lablans 10. Jolis. Voorst 11 45, Kalkman 12, v. Boeijen 14, I-Ioen- derdaal 15 24 33. Waanders 18, Schun- sclaar 19 47. Stilting 20, v. Wessiun 23 te Kulvc 26 42. Béens 27. Lisdonk 23 38 EljkèlhOOfn 20. Issing 30. 34, 40. v. d. Berg 35. v. Doornik 36. Jan v. Voorst 37 53. Lups 41 44 61. Heideveld 43. Trijsling 48 54. v. d. Brink 49. Wickart 51. Nicolaas 55. Herschel 56. Ramse- laar 57 60. De op dit station uitgeloofde zilve ren beker werd gewonnen door den heer M. v. Keken met no. 1. UTRECHT, 4 Juni. S.V.V., dat ver leden week een gevoelige nederlaag leed in den strijd tegen D.F.C., was heden middag de gast van U.V.V. Vol optimis me werd de strijd aanvaard, doch al spoedg bleek, dat S.V.V. geenszins van plan was dezen wedstrijd cadeau te ge ven. De gasten demonstreerden een aan trekkelijk en gaaf spel, waarbij U.V.V. vooral voor de rust vrijwel geheel over speeld werd. Een der weinige onstuimi ge aanvallen van de U.V.V.-voorhoede bracht den Utrechtschen middenvoor v. Elswijk in botsing met keeper Krieg. Het bleek, dat v. Elswijk zich daarbij zoodang had geblesseerd, dat hij van verder spelen moest afzien. Wel wilde U.V.V. het eerst nog even aanzien en speelde daarom met 10 man verder. Dit werd den Utrechtenaren noodlottig, want in deze korte periode greep S.V.V de geboden gelegenheid aan. Versteeg benutte oen goeden voorzet van Bokhove cn schoot onhoudbaar langs keeper Pino (0—1). Van Elswijk probeerde het hierna op de rechtsbuitenplaats, doch hij bleek niét in staat dezen wedstrijd geheel uit te spelen, want na enkele minuten gul hij den strijd op en liet zich vervangen door Baams. In de tweede helft trok S.V.V. zich meer en' meer terug. U.V.V. kwam hier door wat meer In den aanval, doch daar het aan planteen en de noodzakelijke af werking nogal ontbrak, kon gedurende deze periode bijna niet van direct ge vaar gesproken worden. De beide vleu gels van S.V.V. bleven evenwel een voortdurende bedreiging vormen voor het U.V.V.-doel. Een snelle uitval van Bokhove, die onvoldoende werd gedekt door van der Lek, werd besloten met een voorzet aan van Diggelen, die via een been van Schilla scoorde (0—2). Tot aan het einde verdedigde S.V.V. hardnekkig den voorsprong, dien men had verkregen, zoodat U.V.V. niet eens do kans kröeg de eer te redden. Met deze nederlaag verliest U.V.V. voor een groot deel de kans op promotie. De over winning van S.V.V. was volkomen ver diend. Tennist U? BIJ VINDT U EEN reeds vanaf f 2.50 Uw Racket defect? Wij repareeren Ook bespanningen UTRECHTSCHESTRAAT 9 TELEF. 219 KORFBAL Met rust had Vogel II slechts een 1—0 voorsprong OOK de tweede ontmoeting van Amersfoort II tegen Vogel II is voor de Amersfoorters,een débacle geworden. De uitslag 60 in het voordeel van Vogel is wel wat ge flatteerd, daar het krachtsverschil niet zoo groot was als de uitslag aangeeft. Den doorslag gaf het veel betere schot waarover Vogel be schikte. Scheidsrechter Wernands had ver stek laten gaan, waardoor er om ruim kwart over twee begonnen werd. De eerste aanvallen zijn voor Vogel, welke direct een gevaarlijk karakter dragen. De wedstrijd is nog slechts en kele minuten oud als Toen verrast wordt (1—0). Er volgen nu enkele aan vallen van Amersfoort, maar er wordt te onzuiver geschoten. De middenvak ken zijn vrijwel tegen elkaar opgewas sen, waardoor het spel regelmatig ver plaatst wordt. De aanval van Vogel blijkt evenwel sterker te zijn dan dien van Amersfoort. De gevaarlijkste momenten ontstaan dan ook bij de Amersfoort-verdediging, maar doelpunten blijven uit. Hartig en van Dolron probeeren het op afstand, maar ook hier blijft .succes uit en de eerste helft verstrijkt zonder dat er nog meerdere doelpunten vallen. Na de rust speelt Vogel met den nog vrij straffen wind mede, waardoor er een vrij groot overwicht komt. De blauw witte verdediging weet geruimen tijd. stand te houden, maar als nu een kwar tier spelen het tweede Vogel-doelpunt komt, is de strijd beslecht, Vogel blijft in de meerderheid, en voert den stand regelmatig tot 60 op, waarmede ook het einde komt. Woerden heeft met een zeer onaan- trekkelijken wedstrijd de promotiecom petitie beëindigd. Het achtertrio, uitgezonderd v. d. Griend, die de ster van Woerden was, was bijzonder slecht op dreef, evenals de voorhoede. De wedstrijd was hoogstens drie mi nuten oud toen Steeds Hooger uit een snellen aanval de score opende, 01. Doch hieraan werd noch door de spe« Iers, noch door de supporters veel aan dacht geschonken. Dit werd iets anders, toen de stand voor rust reeds op 0—3 stond, doch de gedachten de tweede helft speelt Woer den mot het groote windvoordeel. deden allen nog het beste hopen, hetgeen dan ook later lot de onvervulde wenschen ia gaan behooren. Het eerste begin van de tweede helft bleek het,, dat de «astheeren een weinig overwicht uitoefenden, hetgeen echter ook al niet van langen duur was. Intus- schen moesten van Mouwerik en den Daas wegens opgeloopen blessure den strijd staken, waardoor hun plaatsen werden ingenomen door Wiegeraad en H. Blok. Laatstgenoemde zag kans den bal goed vrij te spelen waardoor Nagtegaal tusschen een haag van spelers de eer redde. 13. Nu brak een hopelooze periode aan. Een goed genomen corner op het Woerden doel bracht den stand op 14, terwijl even later een tergend rollertje nadat Engels deze had gekeerd, ten tweede malen werd ingeschoten. 15. Woerden zag zich nu definitief gesla gen, hetgeen dan ook duidelijk aan het spel merkbaar was. Een prachtschot van Nagtegaal van uit de cornerhoek bracht den achter stand op 2—5. Uitstekend resultaat van de Utrechters Men schrijft ons uit Utrecht: Tj ANK zij enthousiast en goed spel in de eerste helft, waar bij Velox vanaf het begin direct flink aanpakte, is het den Utrechtenaren gelukt de nederlaag tegen O.V.V.O. te ontgaan. De roodwitte Amster dammers zijn momenteel in uitste kenden vórm en reeds verscheidene eerste klassers stierven tegen O.V. V.O. een ontijdigen bekerdood, waar bij onderschatting natuurlijk een be langrijke rol heeft gespeeld. Een ge waarschuwd man telt voor twee, waaraan Velox groótendeels het ge lijke spel te danken heeft. Na een gelijk opgaand begin verkreeg Velox weldra eenig overwicht. De snelle voorhoede, waarin van Rooy en Kolk man het meeste opvielen, wist zich ver scheidene kansen te scheppen, doch stug verdedigen der O.V.V.O.'ers voorkwam doelpunten. Juist in deze periode van Velox-overwicht kwam succes geheel on verwacht aan den anderen kant, toen O.V.V.O., luide aangemoedigd, er einde lijk in slaagde ook eenige aanvallen te ondernemen. Prachtig werd het leder van rechts voor doel geplaatst en niet minder subliem kopte de linksbuiten dón bal langs den onthutsten Cabo, die met een geweldige uitval bijna nóg succes had. Wel kreeg hij den bal te pakken, doch achter de doellijn (01). Vanaf dit moment waren beide ploe gen goed tegen elkaar opgewassen, hoe wel de voorhoede van Velox gevaarlijker was. Bij een corner op het O.V.V.O.-dóel ontstond de gelijkmaker, toen Kolkman door een fout van een der O.V.V.O.'ers van dichtbij een niet te missen kans krepg (1—1). Weer door een fout in de O.V.V.O.-ver- dediging kwam Velox aan het tweed© doelpunt, toen de keeper een hard hoog schot uit z'n doel tegen één zijner me despelers aansloeg, waardoor de bal in eigen doel verdween (1—2). Hoewel het krachtsverschil verder niet groot was be hield Velox door een iets betere techniek toch het beste van hot spel. en het was daarom dan ook niet onverdiend te noe men dat de rust met 2—1 voor de Utrechtenaren intrad. De tweede helft gaf een geheel ander spelbecld te aanschouwen. Velox speel de nu meer "een verdedigend spel, waar door O.V.V.O, langen tijd aanvallend kon zijn. Door het falen van den midvoor, die steeds te langzaam was. bleef suc ces echter geruimen tijd uit en was Stof- meel niet zoo welwillend geweest tegen over de gastheeren, om bij één hunner aanvallen op zulk een slechte wijze terug te spelen, dat de rechtsbinnen van O.V. V.O. hieruit scoren kon (2—2), dan zou den de Amsterdammers geen tweede doelpunt meer gemaakt hebben. Thans dubbel aangemoedigd, zette O.V.V.O. al les op alles en vele malen scheelde het maar weinig of het Utrechtsche net had voor de derde maal getrild. De voorhoe de van Velox, die thans maar uit drie spelers bestond I. Sluyk en Kolkman bleven ver achter kon niets meer uit richten. Eerst tegen het einde waagden de Utrechtenaren zich weer meer naar voren, doch ook hier kwamen geen doel punten meer. Met 2—2 kwam ten slotte het einde van deze spannenden strijd. Velox hoeft een sterker elftal dan het vorige seizoen, speciaal de voorhoede is beter, hoewel de midvoorplaats verster king behoeft.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5