Nieuwe luchtlijnen in Oost-Indië ontworpen STADSNIEUWS Calvinistische Jongeren bijeen Politie-varia r „Traditie en Vrijheid" Langs den Randenbroekerweg Buma's eisch tegen Bioscoopbond ontzegd AUTOBOTSING De heer Segers gehuldigd Te bevliegen met amphibievliegtuigen van Nederlandsch fabrikaat? Luchttaxidienst voor het Gouvernement Leeskring Klassiek Verbond EXAMENS Brandgevaar in hei en bosch Angstige uren op een lichtboei Prijsuitreiking Garnizoenselftal samengesteld Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 26 JUNI 1939 In deze woorden ligt een wereld van spanningen, aldus ds. B. Holwerda Muziek en declamatie ZATERDAGMIDDAG werd in de Gereformeerde kerk aan den Zuidsingel de achtste meeting van Calvinistische jongeren gehouden. Oorspronkelijk had het in de be doeling gelegen de samenkomst in het boschtheater van „Birkhoven" te doen plaats vinden. Het slechte weer verijdelde echter dit voorne men. De vergadering werd geopend door den voorzitter van den ring Amersfoort, den heer E. v. d. Weij. Na het gezamenlijk zingen van Psalm 89 veis S en voorlezing van Psalm 2-4, wijdde de voorzitter een kort woord aan de figuur van dr. Col ij n. Ds. B. HOLWERDA De eerste spreker van den middag, ds» JB. Holwerda, had als onderwerp geko zen: Traditie en vrijheid. In deze woorden ligt een wereld van Spanningen, aldus spreker. Zijn de woorden traditie en vrijheid tegenstel lingen, die elkaar uitsluiten? Is er een traditie mogelijk, die de vrijheid hand haaft? Bestaat haar een vrijheid, die de tra ditie onaangetast laat? Leeftijdsverschil is vaak verschil in kijk op de historie. Moeten de oude en jonge menschen tegenover elkaar staan in hun kijk op het historisch gewordene? Het is duide lijk, dat de jeugd van nu, houdt van de dingen van nu, en dat de ouderen de dingen van hun jeugd lief hebben. Ds. Holwerda waarschuwde tegen een .valsche probleemstelling, waarbij men de historie in de plaats stolt van Gods woord, en aan de andere zijde alle historie en traditie zonder meer ver werpt. Met het gematigde tusschenstandpunt. ■komen we ook al niet verder. In de practijk is dit standn„nt echter niet te hanteeren.. Dus: geen eenzijdigheid en piet: het kleurlooze midden. Ook de leeftijd of het argument van de leiding des Heiligen Geestes mag niet altijd den doorslag geven. Het 6chermen hiermee is echter door en door ongereformeerd. Toen Calvijn optrad was de traditie ïegen hem. Wij moeten beginnen aldus •pr. met het matig bestudeeren der tra ditie cn daarna de schrift over dat on derwerp te raadplegen. De gereformeerde jeugdorganisatie komt in aanraking met grootsche tra ditie. Die jeugd mag niet slechts napra ten; zij moet ook nadenken, en zoo noo- dig, nieuwe wegen inslaan. Wat in de traditie de toets van de Schrift niet kan weerstaan, kan en moet verdwijnen. Oud cn jong, beiden hebben hun plaats. De jongen zullen gezichten zien, en de ouden zullen droomen, droomen... Een gesignaleerde in het politieblad, die nog 4.— boete moest betalen subs. 1 dag hechtenis, werd door de politie aangehouden. Na betaling der boete kon hij weer vertrekken. De politie waarschuwde een bewoner, die de radio met open ramen liet spel len. Een vischliefhebber, die in de Flier- beek een vischje trachtte te verschalken werd geverbaliseerd wegens visschen in verboden vischwater. Een automobilist zag zich bokeurd doordat hij links in de bocht reed, waar door hij de veiligheid van het verkeer In gevaar bracht. Terzake openbare dronkenschap werd êen persoon in arrest gesteld. Achter de Arnh. Poortvval botste Za terdag een motorrijder, toen hij achter uit wilde rijden, tegen een lantaarnpaal, welke beschadigd werd. De schade is vergoed, ln de concrete binding van traditie en vrijheid van het woord Gods worden alle conflicten opgelost. De vroolijke noot werd hierna ge bracht door den heer L. van der Wey, wiens luimige anecdoten veel bijval oogstten. Na de pauze werd het woord gevoerd door N. Baas, Geref. straatprediker te Amsterdam met als onderwerp: „Zijn dat Uw kinderen?" Het muziekkorps van het le Regiment Huzaren onder leiding van den wacht meester-trompetter M. Klijnen, verleen de zijn medeAverking. Het geluid van de pittige marschmu- ziek vulde de geheele kerk en droeg niet weinig tot de goede stemming bij. Indertijd diende de architect J. F. Lan- genhorst bij den Gemeenteraad het ver zoek in om het uitbreidingsplan in dien zin te wijzigen, dat de bebouwing der gronden aan den Randenbroekerweg niet langer een landelijk karakter moest dragen en daar slechts 1 andbouwei'swo ningen geoorloofd zouden zijn. Op voorstel van B. en W. werd dit ver zoek afgewezen, maar tevens kwam toen sterk naar voren, dat streng vasthouden aan het beginsel, de bebouwing dezer gronden denkbeeldig zou maken. Een tusschenvorm werd aangewezon, de bouw van woningen voor gepensioneer den, die veel van tuinieren hielden, wo ningen dus, omringd met veel grond. Iiï dien geest heeft de heer Langenhorst reeds lang geleden een bebouwingsont- werp bij B. en W. ingediend. Aangezien hem tot dusver over dit ingediende plan niets werd meegedeeld, heeft inzender zich thans voor een beslissing gewend tot den Gemeenteraad. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 15 t.m. 21 Juni wer den gevonden: Kosteloos rijwielbelas- tingmerk, vulpen, ceintuur, dameshand schoen, 3 motorlampjes, pop, dames- schocnlje, hond, sjaaltje, stempel, sleu tel, paar dameskousen, hondje, heeren rijwiel, autoped, spatscherm, regenjas, damesschoen; damesportemonnaie, hee renrijwiel, biezen koffer, heerenhand- schóen, herdershond, zakmesje, badpak, badnapje, fox-terrier, jongensjasje, hee- i*ëxx rij wiel, gulden, koopmansbeurs, man teltje, hondje, vulpotlood, dashouder met kettinkje, rozenkrans, oorbel, wieldop (Pontiac), foxterrier, huissleutel, fox, vlam verspreider van een gascomfoor, koffertje m. rcisbenoodigdheden, mutsje, gouden damesring, beursje met inhoud, damesbroche, paspoort, portemonnaie- tje, kanarie. Inlichtingen dagelijks hoofdbureau van politie van 9 uur v.m.12 uur n.m. en van 2 uur n.m.4 uur n.m. Niet per telefoon! OPBRENGST ZONNESTRAAL COLLECTE De opbrengst van de Zaterdag gehou den Zonnestraalcollecte bedroeg f 537.50. Het vorige jaar was dit 452.10. Voor vertooning van geluids films is Buma's toestem ming niet noodig Zooals bekend had Buma bij de recht bank een vordering ingesteld tegen een bioscooponderneming te dezer stede tot verbod van vertooning van geluidsfilms, waarin muziek voorkomt van direct of indirect bij het Buma aangesloten com ponisten, zonder toestemming van Buma op verbeurte ecner dwangsom van 10.000.— per dag, waarbij in de eerste plaats de principieele vraag aan het oordeel van de rechtbank werd onderworpen, of een bioscoopexploitant, die een geluidsfilm vertoont, waarvoor de muziek ingevolge opdracht van den filmproducent is gecomponeerd tegen betaling van een zeker bedrag aan den componist voor het openbaar vertoonen van die geluidsfilm in zijn bioscoop, de toestemming behoeft van dien compo nist, resp. van het muziekauteursrech- tenbureau. aan wien die componist de behartiging van zijn muziekauteurs- rechtbelangeii heeft overgedragen. De rechtbank heeft thans in deze zaak vonnis gewezen en aan het Buma zijn vordering om vertooning van ge luidsfilms, waarin muziek voorkomt van bij dit bureau aangesloten compo nisten. te verbieden, ontzegd en het ver oordeeld in de kosten van het geding. De rechtbank overwoog, 'dat Buma niet het recht heeft om de toestemming tot de vertooning van geluidsfilms te weigeren. Immers, aldus de motlveerlne, als een film inderdaad een verzamel werk is, is zulks ook logisch, wijl anders de maker van elk afzonder lijk werk de vertooning van het ver zamelwerk zou kunnen tegenhou- den. Dit nu kan nooit de bedoeling zijn van den maker van het afzon derlijk werk, bij zijn medewerking aan het verzamelwerk. Blijkens het in het geding zijnde con tract had de componist zich wel be paalde rechten (zgn. „kleine rechten") voorbehouden, maar niet het recht om de toestemming tot de vertooning te weigeren. Derhalve kon het Buma dit recht niet voor zich opeischen en kon zijn actie niet worden toegewezen. Zondagmiddag omstreeks kwart voor twee had op B. Wuytierslaan ter hoogte van de Van Hogenclorplaan een botsing plaats tusschen een motorbestelwaf?en en eon autobus. Beide voertuigen reden in de richting van de Vlasakkers. De bestuurder van de autobus merkte te laat op, dat dc motor-bestelwagen de Van Hogewlorplaan wilde inrijden, hoe wel de bestuurder op duidelijke wijze zijn richtingaanwijzer had uitstaan. Het ongeval liep echter nogal gunstig af. Beide wagens kregen slechts lichte schade DE HANZE De vergadering der R.K. Midden- standsvereeniging is in afwijking van het programmaboekje, thans gesteld op Woensdag a.s. in de Wapenroem. Dan zal rapport worden uitgebracht door do commissie, indertijd samenge steld in verband met de in het bestuur gerezen moeilijkheden. OPBRENGST SPELDJESVERKOOP De gisteren aan de kerken gehouden speldjesverkoop ten bate van het K.R.O. Wereldapostolaat leverde een bedrag op van 152.16. OMTREK Ter gelegenheid van zijn veertigjarig jubileum als onderwijzer Toespraken en geschenken HOOGLAND, 26 Juni. Onder groote belangstelling heeft het hoofd der St. Henricussohool, de heer P. H. Segers, heden zijn 40-jarig jubileum als onder wijzer gevierd. Des- morgens 10 uur werd door pastoor De Jong tot intentie van den jubilaris een H. Mis van dank baarheid opgedragen. Na de II. Mis werd den heer Segers door de muzick- vereeniging St. Caecilia een serenade gebracht cn vond de receptie voor ge- noodigden plaats. Een leslokaal vun dg St. I-Ienricusschool was daartoe in een zee van bloemen herschapen. Onder, de aanwezigen merkten wij op de pastoors Dc Jong en Elberse, ds. W. C. Posthumus Meyes, kap. Doodkorte te Vecnendaal, wethouder G. Hilhorst, W. Gudde (secretaris schoolbestuur), dr. ir. C. H. van Daalen, rijkslandbouwconsxx- lent, L. W.van Loon, inspoctour L. O., B. te Lintels, secretaris commissie tot wering van schoolverzuim, C. de Bruin, P. H. Snieets, hoofd St. Josephschool, v. d. Broek, hoofd Chr. school, voltallig personeel St. Henricusschool, oud-pex*- soncel, mej. M. Adegeest en J. v. d. Pol, Lieshout, hoofd lagere landbouwschool Montfoort, W. Rcnkers, gemeenteont vanger, R.K. kerk- en armbestuur cn di verse besturen van vakorganisaties. Pastoor De Jong nam als eerste spre ker het, woord. Hij zette de voorname taak uiteen welke de onderwijzer naast de ouders en de geestelijkheid bij de opvoeding der. jeugd inneemt. Hij is de gene, die heiast is met de vorming der kinderziel en daarin de grondslagen legt voor het geestelijk en maatschappe lijk leven. De heer Segers- heeft zich ge- dui'endc deze jaren dat hij zich in Hoog land aan het onderwijs heeft gegeven doen kennen als een uitmuntend opvoe.- der en heeft ongetwijfeld heerlijke re sultaten geoogst. Als blijk van waardeè- ring bood hij een ruststoel aan. Inspecteur W. v. Loon wees op het pi'achtige sociale voorbeeld dat de heer Segers, daarin bijgestaan door zijn echt- genootc, heeft gegeven in de opvoeding van zijn groot gezin, t.en vooi-beeld niet alleen om de mentaliteit der gemeente maar in het bijzonder voor zijn school. De heer G. Lohmann sprak na mens het onderwijzend personeel. Hij toonde aan hoe de leerlingen der St. Heni'icusschool, wanneer zij later an dere scholen bezoeken, zijn toegerust met een goede dosis kennis en opval len door ernst cn volharding bij hun huiswei'k. Spreker ï-ocmde den aange- namen omgang -tusschen hoofd cn per soneel. In 't bijzonder bracht hij dank aan mevr. Segers voor de goede zorgen waarmee zij 't personeel dagelijksch omringt. Als feestgave bood hij een lectuxn-bak aan. Dc hoer A. Brouwer, voorzitter der Zuivelfabxüek, wees op de verdiensten van don heer Segers voor den land bouw. Dx*. ir. C. K. v. Daalen belichtte H werk van den jubilaris als landbouw- onderwijzer. In de rij der lanrihouwcur- sussen staat Hoogland bovenaan. Hierna hielden twee dochtex-s van den heer Segers een sanxenspi-aak cn werd hem een portret in lijst aange boden. Do lieer J. v. d. Pol spi-ak namens Intex-diocesane Bond Land- en Tuin- bouwondcrwijzers en als oud-ondexwij- zei'. I-Iij noemde den heer Segers de pilomotor van de Kath. Land- cn Tuin bouworganisaties boven den Moerdijk. De vereeniging is door hem gegx-ond- vest en hij neemt daarin als voorzitter van don Intcrdioccsanen Bond in 't Bisdom Ha«\rlcm en als voorzitter der Club Utrecht van Land- cn Tulnbouw- onderwijzers een voox-aanstaande plaats in. Achtereenvolgens werd nog gespro ken door wethouder P. Hilhorst, P. Kuyer (namens A.B.T.B.), W. Veldhuy- zen (namens J.R.B.) bood pendule met coupes aan, H. v. d. Bi-ock, p. H. Smeets, Jellcma (namens Amersf. Cac tusvrienden) cn pastoor Elberse (als adviseur kring Utrecht J.B.B.). Zeer onti-oerddankte de jubilaris voor de betoonde belangstelling. Des avonds tusschen 6 en 7 uur werd de heer Segers door nog vele belang stellenden gefeliciteerd. 1 BINNENLAND Groote plannen van de K.N.I.L.M. AMSTERDAM, 25 Juni. Met het Indië-vliegtuig „Reiger" zijn van middag od Schiphol aangekomen ir. Ch. F. van Haeften, dix-ecteur van het departement van verkeer en wa terstaat in Nederlandsch-Indië en reservemajoor B. H. C. van Lent, hoofd van de afdeeling luchtvaart van dit departement Werden zij Dinsdag bij het vertrek xiit Indië zoowel te Bandoeng als te Bata via door vele belangstellenden uitgeleid, ook op Schiphol waren vanmiddag vele vooraanstaande pex-sonen op luchtvaart gebied aanwezig om de beide heeren in bet moederland te verwelkomen. Na de officieele begroeting kreeg een aantal persvertegenwoordigers gelegen heid ir. van Haeften en majoor van Lent enkele vragen te stellen omtrent het doel van hun overkomst. Ir. van Haeften deelde mede, dat hij en zijn reisgenoot naar Nederland zijn gekomen om met de betreffende instan ties besprekingen te voeren over de financieele vex-houding tusschen de In dische regeering en de K.N.I.L.M., voor namelijk op het gebied van de burgen luchtvaart. Het subsidie-contract met de K.N.I.L.M. dat de laatste keer voor drie jaar is aangegaan, loopt dit jaar af en nu er een nieuw contract moet worden afgesloten, stuit men op moeilijkheden, die in hoofdzaak verband houden met de ontwikkeling van het binnen- landsch luchtverkeer in Indië en de plannen om het binnenlandsch luchtnet in onze Oost het volgen de jaar zeer aanzienlijk uit te breiden. In de eerste plaats bestaat het voornemen de lijn SoerabajaMa kassar (Celebes) te verlengen naar Ambon en vandaar naar Babo op Nieuw Guinea. Verder is er een lijn geprojecteerd, die de eerstgenoemde route kruist cn die loopt van Mena- do (Celebes)MakassarEdeh (Flo ras) naar Koepang (Timor) met een eventyeele vei-lenging naar Dilly (Portugeesch Timor). Dan stelt dc K.N.I.L.M. zich voor een luchtlijn te maken van Batavia Met ingang van October zal voor Amersfoort en Omgeving een lees- en studiekling van het Klassiek Verbond begonnen worden onder leiding van dr. F. C. Ungex*. Nadere bijzonderheden zullen begin September worden medegedeeld. Voor het prop. examen voor werktuig kundig ingenieur slaagde te Delft onze stadgenoot, de heer H. Stx-eefkerk. Geslaagd voor het examen akte l.o. (R.K. Kweekschool O.L. Vrouwe Ter Eem de dames: C. M. Rensen, Bemmel; M. H. N. Ribberink, Amersfoort; E. M. Sanders, Enschede en J. C. Sluiter, Gro- ningen. Twee candidaten werden afge wezen. Te Utrecht slaagde voor het Staats examen voor onderwijzers(-essen) onze stadgenoot, de heer J. D. de Boer. EERSTE STEENLEGGING WIJKGEBOUW Zatei'dag 1 Juli zal do eerste steenleg ging voor het nieuwe wijkgebouw van de Ned. I-Tervoi-mde Gemeente aan het Laux-ens Costcrplcin plaats vinden. De voorzitter van de wijkvex-eeniging, ds. A. Dönszelmann, zal den eersten steen leggen, waarna ook andere be langstellenden in de gelegenheid gesteld zullen worden aan deze plechtigheid daadwerkelijk deel te nemen. RECHTERLIJKE MACHT Bij Kon. Besluit van 23 Juni is her benoemd tot kantonrechter-plnatsver- vanger met ingang van 15 September in het kantoor Amersfoort mr. R. P. van der Mark. DE NATUURWACHTVEREENIGING In ons blad van Zaterdag publiceer den wij het bestuur van de Natuui'- wachtverceniging. 'Hieraan moet nog toegevoegd worden de heer J. N. Landré, Kampoord, Soesterberg, over Billiton naar Pontianac (West Borneo) en terug over Singapore. En tenslotte overweegt men een verbinding te maken tusschen Ba tavia en Sabang over Oost-Sumatra via Benkoelen. Padang en Medan Zooals men weet bestaat reeds de lijn Batavia—Medan, doch deze gaat via Palembang over West-Sunxatra Naast deze groote geprojecteerde lijnen zijn er plannen een luchltaxi- dxcxist te onderhouden van Anxbor. naar de kleixxe eilanden iu de omgeving, voor namelijk voor bestuursdoeleinden. De financieele regelingen tusschen de K.N.I.L.M. cn de Indische regcci'ing zijn op het oogenblik niet zoo. als gewenscht is cm de maatschappij zeker te stellen zoo ging ir. van I-Iaeftcn verder. Oor spronkelijk was het x*egeeringsgubsidie, 2,4 ton, maar toen de Australische lijn en de verbinding met Saigon tot stand kwamen en de exploitatiekosten dus gi'ooter werden, moest het subsidie om hoog. Dat gebeurde trouwens ook, in 1938 kreeg de maatschappij 3 ton extra cn dit jaar 5 ton extra. De nieuwe uitbreidingsplannen vra- guix uiteraard ook nieuwe kosten en het is wel het voornaamste doel van onze overkomst deze financieele vraagstuk ken bij het opmaken van het nieuwe contract tot een oplossing trachten te brengen. De bedoeling is de nieuw gepro jecteerde lijnen te vliegen met am- öhibie-vliegtuigen, toestellen dus, die zoowel op het land als op het water kunne starten en landen. We hopen Indië zou dat erg prettig vinden deze vliegtuigen in Ne derland te kunnen laten bouwen. Ook zal de Australische lijn een punt vaxx bespreking uitmaken. Men weet, dat de K.N.I.L.M. deze lijn twee maal in de week vliegt. Ook dat kost heel veel geld. Nu wil de K.L.M. er een ver binding van overnemen, zoodat K.L.M. en K.N.I.L.M. de lijn dan elk om de beurt zouden vliegen. Om financieele redenen kan de K.N.I.L.M. hiertegen geen bezwaar maken, maar de Austx-ali- schc regecring voelt er niets voor. Zij ziet in de K.L.M. de gi'oote concurrent van de imperial Airways. In feite be staat de rechtstreeksche verbinding Amsterdam—Sydney nu reeds, maar wanneer de K.L.M.-toestellen in Austra lië komen, denkt de Australische regee ring. dat de lijn effectiever zal worden. Rookverbod voor de terreinen van het Gooisch Natuur reservaat De rentmeester van de stichting Gooisch Natuurreservaat heeft, in ver band met de aanhoudende droogte, waardoor gevaar voor bosch- en heide branden ontstaat, een algemeen roolc- vei'bod uitgevaardigdvoor alle terrei nen, behoorende tot het grondgebied van deze stichting, die in het Gooi vrij wel alle heidegronden naast bosch en andei-e terreinen in haar bezit heeft. Zoodra daaraan geen behoefte meer bestaat zal dit verbod worden opgehe ven. DEN HELDER, 25 Juni. Zondag middag waren twee Helderscho jon gens, eon van 17 en een van 18 jaar gaan kanovaren op het Marsdiep, waar een vrij sterke golfslag stond. Hun kano sloeg dan ook om en de beide waag halzen wisten zwemmende een licht boei te bereiken, waar zij eerst drie» en-ecn half uur later door de beman ning van op verren afstand varende Texelschc boot werden gesignaleerd. De kapitein van de Tcxelsche boot waarschuwde na aankomst in Den Hel der den officier van de wacht op het wachtschip, die een marineslocp uit- stuui'de naar do aangegeven lichtboei, waar de drenkelingen nog steeds ril lend van kou en in doodsangst hun lot afwachtten. Op het wachtschip zijn zij aan een politievei'hoor onderworpen. Hun kano was afgedreven. BIJ HET TMEN VERDRONKEN BLITTERSWIJK, 25 Juni. Zater dagavond toen enkele miliciens in de Maas aan het baden wai*en. trachtte een zekexe van K. uit Eindhoven de rivier over te zwemmen. Hij beschikte evenwel niet over genoeg uithoudings- vennogen, met het noodlottig gevolg, dat hij halverwege in de diepte ver dween en verdronk. Vanochtend is ihet lijk met een dreg t?It het water gehaald. OPHEFFING VELDPOST Met ingang van 1 Juli a.s. zal de veld post worden opgeheven. Het adres veldpost moet daarna niet meer wor den gebruikt. Aan de militairen is op gedragen, hun coiTGspondenten in te lichten omtrent de wijze, waarop van 1 Juli af moet worden geadreseerd, met aanduiding van de plaats van be stemming. Vervolg A.Z. P.C. verslag De uitslagen De uitslagen zijn: 25 Meter vrije slag meisjes 113 jaar (A.Z. P.C-leden) 1. Yvonne Ivlasser 216/10 sec. 2. Jettie Luytjes 24 2/10 sec. 3. Ada Broere 251/10 sec. 4. Gerti Kroes 29 2/10 sec. 25 Meter vrije slag jongens 1013 jaar (A.Z. P.C-leden). 1. E. Ketelaar 15 8/10 sec. 2. W. v. d. Sande 20 sec. 3. F. Mispelblom Beijer 24 sec. 50 Meter vrije slag meisjes 1316 jaar. 1. Hennie van Veen (Rotterdam) 34 6/10 sec. 2. B. Warner (R.D.Z.) 34 7/10 sec. 3. Th. Rückener (id.) 34 8/10 sec. 50 Meter vrije slag jongens 1316 jaar. 1. W. dc Boer (U.Z.C.) 30 4/10 sec. 2. H. Smits (Haarlem) 31 sec. 3. R. Vundex-ink (id.) 31 6/10 sec. 100 Meter vrije slag heeren. 1. D. v. d. Kuil (S.Z.C) 1 min. 36/10 s. 2. J. van Merkesteijn (Dolfijn) 1 min. 4 sec. 3. H. van Leersum (U.Z.C.) 1 min. 9 1/10 sec. 100 Meter rugslag dames. 1. Cor Kint (Rotterdam) 1 min. 14 sec. 2. Dini Kerkmeester (id.) 1 min. 17 7/10 sec. 3. Iet van Feggelen (IJ) 1 min. 17 8/10 S. Cats (O.D.Z.) 1 min. 23 2/10 sec. 5. II. Willems (IJ) 1 min. 23 4/10 sec. 6. Hennie van Veen (Rotterdam) 1 m. 26 4/10 sec. 100 Meter schoolslag dames. 1. Dooi'tje Heeselaai's (O.D.Z.) 1 min. 253/10 sec. 2. J. Klilnoot (Rotterdam) 1 min. 301/10 sec. 3. J. Been (R.D.Z.) 1 min. 30 2/10 sec. 4. J. Groenendijk (R.D.Z.) 1 min. 316/10 sec. 5. C. Kraft (Haarlem) 1 min. 321/10 s. 6. M. Stuur (Ó.D.Z.) 1 min. 33 6/10 sec. 100 Meter rugslag heeren. 1. F. H. Aldendorff (A.Z.) 1 min. 15 6/10 sec. .2. G. C. van Daalen (IJ) 1 min. 17 sec. 3. A. In der Mauer (U.Z.C.) 1 min. 172/10 sec. 100 Meter vrije slag dames. 1. Rie van Veen (R.D.Z.) 1 m. 99/10 s. 2. G. Swercs (HiD.Z.) 1 min. 12 7/10 s. 3. Djnl Kerkmeester (Rotterdam) 1 m. 19 8/10 sec. 4. A. Kruis (O.D.Z.) 1 min. 214/10 sec. 5. M. van Belkum (id.) 1 m. 22 8/10 s. 6. R. Wortel (Inter Nos) 1 m. 23 2/10 s. 400 Meter borstci*awl dames. 1. Rie van Veen (R.D.Z) 5 m. 396/10 s. 2. B. van Schaik (IJ) 5 min. 52 8/10 s. 3. N. I.adage (Rotterdam) 6 min. 12 4/10 sec. 4. T. Burggraaf (Inter Nos) 6 min. 15 4'10 sec. 200 Meter borstcrawl heeren. 1. D. v. d. Kuil (S.Z.C.) 2 min. 217/10 s. 2. J. van Merkesteijn (Dolfijn) 2 min. 24 sec. 3. A. In der Mauer (U.Z.C.) 2 min. 37 4/10 sec. 5 x 50 Meter estafette vrije slag heeren. 1. U.Z.C. (Utrecht) I 2 min. 295/10 sec. 2. U.Z.C. (id.) II 2 min. 34 4/10 sec. 3. A.Z. P.C. I (Amersfoort) 2 min. 378/10 sec. 5 x 50 Meter estafette vrije slag dames. 1. R.D.Z. (Rotterdam) 2 min. 46 4/10 s. 2. Zwemclub Rotterdam 2 min. 52 6/10 sec. 3. O.D.Z. (Amsterdam) 2 min. 53 8/10 s. Schoonspi'ingen dames: 1. Mej. J. Looyaards (Zwemclub Rot terdam) 48.49 ptn. 2. Mej. J. Wolter (O.D.Z.) 43.71 ptn. 3. Mej. A. Stok (id.) 39.74 ptn. Schoonspxingen heeren: 1. Cl. de Goede (A.Z. 43.23 ptn. 2. T. Knevel (Zwemlust) 37.33 ptn. 3. K. Geerling (U.Z.C.) 22.08 ptn. Watei'polo (competitie): A.Z. PC. II—IJ IV 4-1 A.Z. P.C.. IBilthoven I 7o Zatex-dagavond had in hotel „Mono- pole" de prijsuitreiking plaats van hqt gehouden tennistournooi op de Volta- en Pascalhanen in het Leuederkwartier. waarvan wij de uitslagen reeds in het vorige Maandagochtendblad opnamen. Aan deze prijsuitreiking was dit keer een gezellig samenzijn verbonden en de voorzitter van de feestcommissie, de heer A. J. C. Durksz, kon z'n begroe tingswoord tot een geheel gevulde zaal richten. Een bijzondere attractie was de ver tooning van de film der demi-finales en finales, opgenomen en Zaterdagavond vertoond door den heer St. van Eijkelen- burg, waarop een Chaplin-filmpje volg de. De wodstrijd-rolpront, die alleen nxaar bekende en in de zaal aanwezige „sterren" op het doek bracht, viel zoo danig in den smaak, dat denzeifdeix avond nog een tweede vertooning plaats had. De wedstrijdleider, de heer P. E. Bos, i'eiktc met enkele toepasselijke woorden vervolgens de prijzen uit, waarbij de zij- vei*cn wissel bekers, die tweemaal ach tereen of driemaal in totaal gewonnen moeten worden om in definitief bezit over to gaan, aan mej. M. Horring <*p den heer L. J. H. Veer onder applaus wexxlen ter band gesteld. Met enkele vriendelijke woorden van mej. Herring mochten de leden van de tournooi-commissie een blijvend aanden ken aan de wedstrijden in ontvangst ne men, terwijl aan de dames een bloemen hulde nadoi-hand werd gebracht. Tot laat in den nacht (vroeg in den morgen) werd er gedansit, waarbij de band van den heer Commys als klanken- px-oducent optrad. „Volta-Pascal" kan met voldoening èn op tournooi èn op prijsuitreiking terugzienI Het Garnizoens F.lftal, dat a.s. Dins dagavond op „Birkhoven" zal spelen tegen het Amersfoortsch elftal om den „Van Randwijck-bcker" is nadat ver schillende selectic-wedsti'ijden zijn ge speeld, als volgt samengesteld: J. Barends (5e R. I.) (d); D. P. Stoeltie (Aanvoerder) (18e R. I.), J. F. H. Noord- hoff (21e R. I.) (a.); M. H. v. d. Winkel ,(5c R. I.), J. J. Beekenes (lSe R. I.), J. de Jong (5e R.V.A.) (m.); A. G. Klein (18e R.I.), A. Sijstermans (13e R.I.), A. v. Vlaanderen (16e R.I.), H. P. Wijngaar den (5e R.I.), C. J. v. d. Keuk (5e R.I.) (v.): Reserves: G. Scheffer (le R.H.); P. G. Dix (16e R.I.); A, de Groot (5e R.V.A.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3