D.O.S. 3 kampioen van den U.P.V.B. Tennis tournooi Soest Zebra's verliezen met 4-0 den beslissingswedstrijd V.Z.C. W.Z.C. 3-1 Butselaar derde te Antwerpen Ajax kampioen van Nederland Heeren enkelspel niet uitgespeeld Super tennis te Scheveningen Ronde van Duitschland beëindigd 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 26 JUNI 1939 De beslissingswedstrijd om het Bonds- kampioenschap tusschen D.O.S. 3 en de Zebra's uit Hilversum is geëindigd in een gedecideerde overwinning voor de geeltjes. Op verzoek van beide clubs was deze ontmoeting vastgesteld op het D.O.S.- terrein aan de Thorbeckelaan. Dat was voor de Hilversummers weliswaar het opofferen van neutraal terrein, doch daar stond tegenover een grootere fi- nancieele baten, die ze in verband met de kosten verbonden aan de promotie naar den K.N.V.B. best kunnen gebrui ken. D.O.S. 3 is door deze fraaie overwinnine kampioen van den U.P.V.B., een prach tig succes voor de geeltjes. Onze geluk- wcnschen aan het kranige elftal, een resultaat van prachtig volhouden is ze- kel dit zoo mooi behaalde Bondskam- pioenschap. D.O.S. 3 7 5 0 2 10 18—14 Zebra's 7 3 2 2 8 18—14 D.W.S.V. 6 3 1 2 7 15-11 Am. Boys 2 6 0 1 5 1 12—24 De uitslagen Beslissingwedstrijd U.P.V.B.- kampioenschap D.O.S.-De Zebra's 40 Finale Wisselprijs De Stichtsche't Gooi 4 uitgesteld Reserve 2e klasse B. Beslissingswedstrijd kampioenschap IJ.F.C 2—Holland 3 3—1 D.O.S. 3—DE ZEBRA'S 4—0 Er bestond voor dezen beslisingswed- strijd, gespeeld aan de Thorbeckelaan, zeer groote publieke belangstelling. De Zebra's hadden windvoordcel en waren over het algemeen meer aanvallend en gevaarlijker dan de geeltjes. Spil Schou ten viel bij de Hilversummers op door zijn goed afnemen en plaatsen. Maar de voorhoede van de Zebra's kreeg toch betrekkelijk weinig kans, aangezien* de D.O.S.-achterhoede, waarin rechtsback Van Zijl weer opviel, werd geholpen door de middenlinie. Keeper Van Bag- gem kreeg eigenlijk geen gevaarlijke ballen te venverken. De D.O.S.-voorhoe- de had nu in het geheel geen steun en zoodoende bracht elke afgeslagen aan val den bal in het. bezit van de Hilver- sumsche middenlinie die, zooals ge zegd, wel uitstekend steunde. Rechts buiten J. Poort werd zwaar gedekt, de veteraan Krank deed nog mooi werk en midvoor A. Poort was zeer gevaarlijk. Achter kon men het bij de Zebra's ook wel af, de Heus robust doch eerlijk als altijd, greep goed in maar werd ook wel eens gepasseerd. Even voor de rust kwam een goede aanval van de D.O.S.- rechtervleugel. Bal jet zette uitstekend voor en Van Beek stond in buitenspel- positie den bal op te wachten, aarzelde nog even of het fluitsignaal zou klin ken, en passeerde vervolgens den Ze bra's-keeper gemakkelijk, 1—0. Jammer dat scheidsrechter H. Jansen het geval niet constateerde, want overigens leid de deze op zeer kundige wijze. In de tweede helft was D.O.S. het eerst in actie doch zonder succes. Maar na tien minuten profiteerde Van Beek handig van een misverstand tus schen den rechtsback en keeper, 20. Eenigen tijd later werd het door Fon- villc zelfs 30 uit een hal die schijn baar uit was geweest, hier had de neu trale grensrechter actiever moeten zijn en trof den scheidsrechter creen schuld. Ht protest van aanvoerder Schouten werd natuurlijk afgewezen. De Zebra's gineen de onstelling wijzigen. Het gine er thans wel eens te vinnig toe in het veld. De D.O.S linksbuiten bracht ten slotte den eindstand op 40. Bij het eindsignaal was D O.fi. 3 T'.P.V.B.-kam- pioen. had verdiend doch op zeer geflat teerde wijze gewonnen. Vanzelfspre kend heerschte er hit de geeltjes een uitstekende stemmine en van verschil lende zijdn wrden gelukwensehen aan geboden Fen mooim dag voor D.O.S maar eveneens hulde aan da Zebra's die den nederlaag zon sportief droegen Onder leiding van scheidsrechter A. Winkelaar kwamen heide ploegen vol ledig in het water. W.Z.C. was het eerst aanvallend en al spoedig wist Alkema op de 2 Meter een achterwaarts schot in te zenden, dat den Veenendaalschen doelman verraste (01). De partijen wogen goed tegen elkaar on. Wel werd er forsch gespeeld, doch de wedstrijd bleef fair. Uit een vrije worp werd den hal naar Wanders gespeeld, die met een f-aaien doorstaehal gelijk maakte (1—1) Kort daarop kwam de rust. In hef tweede gedeelte van den strijd was V.Z.G beslist sterker. Toen hii een V.Z.O_-nanval de Woerdensche doelman den hal over de helft wierp, kreeg V.Z.C. een vrije worn te nemen, waaruit van Vemde ook al met een doorslagbal aan V.Z.C. de le'djng bezorgde. Uitstekend keepen van Benschop was oorzaak dat doelpunten uitbleven. In het laatst van den strijd kreen Wanders den hal schuin voor doel. hij loste een schot, dat via het hoofd van den keener, die volkomen verras* werd. in hpf doel terecht kwam. Hef einde kwam met een 31 overwin nine voor de Veenendaalsche ploee. die dit jaar voor het eerst in de K.N.Z.B - romnetitie spelend een uitstekend figuur maakt. DENEMARKEN—DUITSCHLAND 0—2 KOPENHAGEN. 25 Juni. - Vandaag heeft het Duifsche elftal een ontmoe ting gespeeld tegen de Deensche natio nale ploeg te Kopenhagen. Duitschland won dezen wedstrijd met 2—0. nadat de rust reeds met een 10 voorsprong was ingegaan. ANTWERPEN, 25 Juni. Heden middag zijn in het Beerschot sta dion te Antwerpen internationale athletiekwedstrijden gehouden, waaraan een sterke ploeg Neder- landsche athleten heeft meegedaan. 10.000 toeschouwers woonden deze wedstrijden bij, welke helaas niet door goed weer werden begunstigd. Osendarp won zoowel de serie en finale van de 100 meter als wel de 200 meter. Osendarp maakte in de finale van de 100 meter den prachti- gen tijd van 10.5 sec., waarbij hij slechts 0.2 sec. boven het Neder- landsche record bleef. Brasser werd eerste op het nummer 110 meter horden. Hij noteerde den ook zeer fraaien tijd van 14.7 sec. K. Baum- garten won de 400 meter, terwijl Butselaar derde werd. De gedetailleerde uitslagen luiden: 110 mteer horden: Finale: 1. Brasser 14.7 sec., 2. Lochton 14 8 sec., 3. Kunz (Zwitserland) 15.3 sec. 100 meter: Finale: 1. Osendarp 10.5 sec., 2. K. Eaumgarten 10.7 sec., 3. Strandberg (Noorwegen) 10.8 sec., 4. Lickerson (En geland). 11 sec., 5. H. Baumgarten 11.1 sec. 400 meter: Eerste serie: 3. Butselaar 51.6 s., twee de serie: 1. K. Baumgarten 50 sec.. Fina le: 1. K. Baumgarten 49.9 sec., 2. Pack (Engeland) 50 sec., 3. Butselaar 51 sec. Speerwerpen: 1. Varszegy (Hongarije) 67.36 meter,2. Frimot (Frankrijk) 59.06 meter, 3. Aarts 54.58 meter. 200 meter: Finale: 1. Osendarp 22.1 sec., 2. Wal lace (Engeland) 22.4 sec., 3. Haenni (Zwitserland) 22.8 sec. 1500 meter: 1. Peil (Engeland) 4 min. 2. Mostert (België) 4 min. 0.2 sec. 3. De Ruijter 4 min. 1 sec. 4. Hartikka (Finland) 4 min. IJ? sec. 800400200200 meter estafette: 1. Nederland (De Ruijter, K. Baumgar ten, H. Baumgarten en Osendarp), 3 m. 36 2 sec.. 2. Engeland Moreton, Pack, Wallace en Palmer) 3 min. 36.8 sec., 3. Noorwegen (Lie. Nilsen, Rijs en Strand berg) 3 min. 38.8 sec. Een 30 zege op Eindhoven levert den titel op De competitie om het kampioen schap van Nederland is ten einde. De laatste wedstrijd, AjaxEindhoven, heeft de beslissing gebracht. De Am sterdammers, die aan een gelijk spel genoeg zouden hebben gehad, heb ben de Zuidelijke kampioenen met 30 overwonnen en daarmede den titel veroverd. Slechts één wedstrijd hebben de Amsterdammers in deze competitie verloren: den uitwedstrijd tegen N.E.C. Ook de tweede plaats is voor een Amsterdamsche club: het is D.W.S., dat deze eervolle plaats inneemt. Doordat Eindhoven verloor, volgt N.E.C op de beide hoofdstedelijke vereenigingen met 8 punten uit even veel wedstrijden. Eindhoven is vierde geworden met één punt min der en slechts Achilles heeft een be langrijken achterstand. De eindstand der competitie om het voetbalkampioenschap van Nederland luidt: Ajax 8 5 2 1 12 19—11 D.W.S. 8 3 4 1 10 20—11 N.E.C. 8 4 4 8 12—20 Eindhoven 8 2 3 3 7 1415 Achilles 8 116 3 12—28 AJAX—EINDHOVEN 3—0 Toen Ajax het veld betrad, was de taak, waarvoor het stond, moeilijker dan zij op het eerste gezicht leek. Een gelijk spel zou den Amsterdammers het kam pioenschap brengen, zeker, maar dat ge lijke spel moest nog bevochten worden. Tegen Eindhoven, dat geen kans op de eerste plaats meer had en dus volkomen onbevangen kon spelen, moesten de gastheeren stand houden. Het was juist gezien van Ajax, dat het niet van den aanvang af een verdedi gend spel speelde. Een defensieve hou ding zou leiden tot een druk, die elk oogenblik noodlottig kon worden. Een voorsprong echter zou een gevoel van veiligheid geven, een waardevolle factor in een ontmoeting als deze. In dit opzicht hadden de Amsterdam mers niet over geluk te klagen, want nadat het spel gelijkelijk over het veld verdeeld was geweest, kreeg Van Reenen na 8 minuten een goede kans. Hij pas seerde de verdediging en schoot van korten afstand hard in. Van Veghel kon niet anders doen dan den bal terug slaan. Het leer kwam echter in de nabij heid van Van Wijngaarden, die zich niet lang bedacht en scoorde, 1—0. Het spel golfde op en neer, met wel licht een lichte meerderheid voor Ajax. In ieder geval waren de Amsterdam sche aanvallen gevaarlijker. Keizer werd echter ook op de proef gesteld door moeilijke scholen van v. d. Donk en de Zeeuw en de Eindhovensehe midden voor had geen geluk,- toen hij juist uit gleed op het oogenblik. dat hij een zeer goede kans wilde gaan gebruiken. Dit voorval was de inleiding tot een over wicht van de Zuidelijke kampioenen en het Ajax-doel maakte benauwde oogen- Moens en Schuuring in dè finale Het jaarlijksche tournooi te Soest mocht dit jaar niet zoovele inschrijvin gen boeken als vorig jaar. Een reden hiervoor is o.m. het feit, dat de tennis- phenomencn Budge c.s. dit week-end in on6 land vertoefden. Door de minder groote deelname behoefde men niet Don derdag reeds aan te vangen, doch kon men Zondag gereed zijn met de wed strijden indien men Vrijdag een aan vang maakte. De uitslagen van Vrijdag hebben wij reeds vermeld. Zaterdag dreigde stagnatie door het weer, echt ter men was Zondag tijdig gereed. Wel iswaar werd de finale Heeren enkelspel niet gespeeld, er was echter voldoende lijd beschikbaar. Het niet spelen der finale ging met overleg der finalisten J. Moens en W. Schuuring. Vermoede lijk zal deze Dinsdagavond gespeeld worden. Beide spelers zijn lid van de zelfde vereeniging, zoodat een en an der begrijpelijk was. J. Moens bereikte, overigens overeen komstig de verwachting, niet zonder moeite de finale. De halve eindstrijd te gen W. M. v. d. Bosch vergde twee long sets. W. Schuuring had aan G. Hoogewind eveneens de handen vol. Bij de dames bereikten mej. M. v. d. Horst en mej. B. Beyma Thop Kingma de finale. Laatstgenoemde speelster had mepr moeitp de finale te bereiken dan mej. v. d. Horst. Met de cijfers 6—1 6—4 veroverde mej. v. d. Horst, een jeugdige speelster met goeden aanlpg, den eenaten prijs. De finale heeren dubbelspel ging tus schen P. Rn*! en R. v. Spankeren eener- zijils en N. Kloots Jr. en R. Ahma. Deze dubbels gaven elkaar weinig toe, al thans in de eerste twee sets: fi—4 46. In de final-set geraakten N. Kloots Jr. en R. Ahma „er uit" en waren zij niet gelukkig. Met 6—0 was de derde set voor het dubbel P. Bos en R. van Span keren en daarmede den eersten prijs. Dames-dubbel werd niet verspeeld. Mei. M. v. d. Horst en dr. H. Scham- hardt sloegen mej. F. Moens en J. land weer in de finale met 2—6 8—6 6—1. De volledige uitklagen waren: Heeren-enkelspel. Ie ronde: W. M. v. d. Bosch si. J. C. Jongeneel 6—2 6—4. H. Streefkerk sl. C. L. Hecker 6—2 6-0. 2e ronde: W. M. v. d. Bosch sl. P. Bos 8—6 7—5. J. Moens sl. H. Streefkerk 75 64; J. Landweer sl. R. Abma 62 6—3. G. Hoogewind sl. N. v. d. Smit 79 63 62. W. Schuuring sl. W. van Meel 61 61; N. Kloots Jr. sl. mr. B. Slingenberg 6—1 6—3. 3e ronde: W. M. v. d. Bosch sl. J. C. van Dorp 6—3 6—2. J. Moens sl. J. Land weer 63 86. G. Hoogewind sl. Nieu- wendijk 62 6—3. W. Schuuring sl. N. Kloots Jr. 46 6—2 6—4. Halve eindstrijd. J. Moens sl. W. M. v. d. Bosch 10—8 7—5; W. Schuuring sl. G. Hoogewind 75 57 63. Finale: J. Moens tegen W. Schuuring wordt nog verspeeld. Dames-enkelspel. 2e ronde. Mej. M. v. d. Horst sl. mej. C. H. v. d. Poll 62 46 63; mëj. B. van Beyma Thoe Kingma sl. mej. E. A. A. Schutte 63 6—1. Halve eindstrijd. Mej. M. v. d. Horst sl. mej. F. Moens 4—6 6—2 6—2. Mej. B. Beyma Thoe Kingma sl. mej. G. I. Sevenhuyzcn 62 16 75. Finale: Mej. M. v. d. Horst sl. mei. B. Beyma Thoe Kingma 6—1 64. Heeren-dubbelspel. Ie ronde: J, Schol ten en R. Moens sl. C. L. Hecker en J. C. v. Dorp 75 5—7 75. Mr. Slingen berg en J. H. van Dorp sl. W. van Meel en F. Bult 62 63. P. de Ruwe en N. v. d. Smit sl. E. van Wieringen en Jeb- bink 6—4 3—6 6—2. 2e ronde: J. Landweer en J. Moens sl. mr. B. Slingenberg en J. H. van Dorp 60 61. P. Bos en R. van Spankeren sl. J. Scholten en R- Moens 6—4 86. Halve eindstrijd: N. Kloots Jr. en R. Abma 6l. dr. H. Schamhardt en W. M. v. d. Bosch 86 7—5. P. Bos en R. van Spankeren sl. J. Landweer en J. Moens 4_6 6—4 6-4. Finale. P. Bos en R. v. Spankeren sl. N. Kloots Jr. en R. Ahma 6—4 46 60. Gemengd dubbelspel. 2e ronde. Mej. Giesherts en W. M. v. d. Bosch sl. mej. L. Bossert en Van Heel 64 75. Mej. F. Moens en J. Landweer sl. mej. Hillers en Koenderink 7—5 6—3. Mej. v. d. Horst en dr. H. Schamhardt sl. mej. H. Schuuring en H. Schuuring 6—2 62. Mej. G. I. Sevenhuyzen en H. Streefkerk sl. mej. Dammerts en R. van Spankeren 6-4 2—6 6—2. Halve eindtsrijd: mej. F. Moens en J. Landweer sl. mej. Giesherts en W. M. v. d. Bosch 6—2 8—6. Mej. M. v. d. Horst pn dr. H. Schamhardt si. mej. G. I. Se- venhuysen en H. Streefkerk 6—2 64. Finale: mei. M. v. d Horst en dr. H. Halve eindstrijd mej. F. Moens en J. Landweer 2—6 8—6 6—1, blikken door. Maar weer zou het succes aan den anderen kant komen. Het offen sief van Eindhoven werd onderbroken door een aanval van Ajax, die een hoek schop opleverde. Uit dien corner kreeg Van Reenen den bal. Met een boog- balletje gaf hij door aan den voor hem staanden Bijl, die via de lat doelpuntte 20. De eerste minuten na de rust waren wat in voetbalverslagen sensationeel pleegt te heeten. Bij een hoekschop op het Ajax-doel kreeg Looys keeperneigin gen. Hij stak de handen omhoog juist toen de bal naderde en, daar deze voor een halfspeler ongewone manoeuvre zich in het strafschopgebied afspeelde, was een penalty het resultaat. De Zeeuw plaatste zich achter den bal en... schoot recht tegen Keizer aan. Even zweefde de bal op het middenveld, daar na ging van Wijngaarden er mee van door. Hij kwam voor het vijandelijke doel ten val. Van Veghel liep uit, greep naar het leer en raakte het kwijt, en Bijl zond het in kalm tempo naar het doel. Via de paal rolde het naar binnen, 30. Gedurende de laatste tien minuten keerde Ajax tot zijn gewone spel terug. De aanvallen der gasten leidden niet meer tot het zeker verdiende tegenpunt en zoo eindigde de wedstrijd met een 30 overwinning voor Ajax, dat daar door den kampioenstitel behaalde. Het eindsignaal was het teeken voor een ovatie, die het publiek den spelers bracht, terwijl de Amsterdamsche aan voerder, Anderiesen, op de schouders ging. LAWNTENNIS Tilden, Vines, Budge en Stoefen spelen 's-GRAVENHAGE, 25 Juni. „Tilden brengt altijd regen mee" is zoo langza merhand een vast bijgeloof in tennis- kringen geworden en inderdaad, het lijkt er werkelijk op, dat de verschij ning van „Big Bill" in ons land gepaard gaat met somber, donker weer. Doch dit regenachtige weer heeft het enthousiasme van Tilden en zijn troep tennis-artisten, die Zaterdag en Zondag op de M.E.T.S.-banen te Scheveningen een demonstratie supertennis hebben gegeven, niet kunnen temperen en hel eenige resultaat van het minder goede weer is wellicht geweest, dat de tribu nes niet zoo vol waren als bij een der gelijke reeks wedstrijden wel mag wor den verwacht. Er waren naar schatting een tweeduizend bezoekers, die van een prachtigen tennismiddag hebben geno ten. Begonnen werd met de partij Vines— Tilden, die door den laatste vrij regel matig verloren werd. Vooral in den eer sten set was Vines verreweg de meer dere en met 62 kwam deze set aan Vines. Toen het 42 in den tweeden set stond er werd „best of three" ge speeld leek het of de wedstrijd spoe dig beslist zou zijn, doch Big Bill liet zich niet zoo gemakkelijk overwinnen. Het duel werd ten slotte in het voor deel van Vines beslist, die met 9—7 won. BudgeStoefen was een geheel an dere partij. Niet twee bedachtzame, tac tische tegenstanders, maar hier twee spelers, die met den overmoed der jeugd sloegpn. die niet bang waren een risico te nemen, hard, snel en open spel te zien gaven cn naast tennis- ook lach successen bij het pbulick verwekten door hun gebaren en uitroepen, waar mee zij in het heetst van het gevecht hun vreugde of teleurstelling tot uit drukking brachten, Stoefen won den eersten set met 64. Het betere spel van Budge, die overi gens een drive heeft, welke in kracht niet voor die van Stoefen onderdoet, won het in den tweeden en derden set, welke telkens met 6—3 voor den rood- harigen speler waren. Het dubbelspel Tilden en Vines tegen Budge en Stoefen bracht taktiek tegen over kracht en het leek er in het begin op of het eerste zou ovenvinnen, doch laatstgenoemden zegevierden met 4—6, 6-0, 6—3. De tweede dag van de wedstrijden waren de banen vrijwel geheel met pu bliek gevuld. Spelenderwijs werd er ook gestreden, want in de eerste partij van dezen dag bijvoorbeeld had Tilden het allesbehalve gemakkelijk tegen de lan gen, gespierden Stoefen, wiens service vrijwel onhoudbaar is. Tilden won de eerste set door beter plaatsen, door listi ger gebruik maken van zijn kansen met 63, maar in de tweede set werd hij min of meer overspeeld door de vaart van zijn tegenstander, die een achterstand van 3—1 tot 6—4 in zijn voordeel om zette. In de derde set was Tilden weer de meester, die goede en afdoende ant woorden vond op de kogels van Stoefen. Tilden won met 63, 4—6, 64. Evenmin gemakkelijk had Budge het tegen Vines. Vines liet zijn tegenstan der in de zes en veertigste partij, welke zij tegen elkaar spelen, niet los. Vines won de eerste set met 46. Toen was het echter ook afeeloopen. want Budge werd een toonbeeld van vastheid, voer de in de tweede set de score regelmatig op tot 50, waarna Vines twee games scoorde. Hierbij bleef het, want Budge maakte er 62 van. In de derde set kwam er meer strijd, hoewel ook toen Budge met 51 voor kwam te slaan. Vines won zelfs nog eenmaal de sendee van Budge, maar daarmee kwam het einde. De derde set werd in het voordeel van Bud^e heslist. Hii won derhalve met 46. 6—2, 6—4. Tiet dubbelspel Tilden en Stoefen tegen Budge en Vines heeft oogenhlik- ken van hoogstaand tennis gebracht en oogenhlikken van groot plezier, wan neer de profs hun acteurs-gaven uitbuit ten... Budge en zijn nartner wonnen de eerste set al lachpnde roet 6—4. In de tweede set werd het ernst. Tot 54 ston den Tilden en Stoefen voor, daarna won Vines zijn servire-eame en 7.00 «ring het door tot den stand 99. F.indel>ik slaag den BudTe en Vines erin door de gewel dige service van Stoefen te breken, waarna Budge <ie rijne won. Het resul taat was 4—6, 9—11. Een veteranen tournooi te Baarn Mede in verband met het 40-jarig ju bileum van den N.L.T.B. is de Baarn- sche L.T.C. tegemoet gekomen aan den reeds meermalen geuiten wensch wed strijden te organiseeren voor veteranen. Deze wedstrijden zullen op de fraaie banen van de Baarnsche L.T.C. gehou den worden op 30 Juni en 1 en 2 Juli a.s. De leeftijdgrens voor dames die aan dit tournooi willen deelnemen is 35 jaar, die voor heeren 40 jaar. Er zijn talrijke speelsters en spelers boven die leeftijden die het spel nog geregeld be oefenen. Er zijn onder hen velen die nog eens graag de wedstrijdbekoring zouden willen ondergaan en het Baarn sche tournooi biedt hen daartoe de ge legenheid. Laten zij dus ditmaal in schrijven en daartoe medewerken tot de. instelling van een tournooi dat elk jaar terugkeert en dat steeds meer be langstelling zal trékken. Er zal gespeeld worden heeren-enkel- spel, dames-enkelspel, heeren- en da mes-dubbelspel en gemengd-dubbelspel, zulks met handicap. Gedelegeerde van den N.L.T.B. bij dit tournooi is jhr. ir. R. de Brauw, wed strijdleiding is in handen van de hee ren P. Korsten en J. J. Brutel de la Rivière. De wedstrijdcommissie beslaat uit de heeren jhr. mr. G. C. J. van Ree nen, H. J. Munzebrock, jhr. F. Hooft Graafland en C. L. Hecker. QUEENSCLUB TOURNOOI LONDEN, 25 Juni. De uitslagen van de eindstrijden in de dubbelspelen van het tournooi van de Queensclub luiden: Heeren dubbelspel: Olliff (Engeland) en Von Cramm (Duitschland) slaan Collins en Tinkler (Engeland) 64, 3—6, 6-2. Dames dubbelspel: Mevr. Andrus (V. S.) en mevr. Henrotin (Frankrijk) slaan mej. Yorke (Engeland) en mej. Jedzre- jowska (Polen) 62, 62. Gemengd dubbelspel: Cooke en mevr. Fabyan (V.S.) slaan Riggs (V.S.) en mej. Jedzrejowska (Polen) 97, 62. In het damesenkelspel won mej. Jedzrejowska (Polen) van mevr. Sper ling (Denemarken) met 61, 6—4, ter wijl Von Cramm (Duitschland) over den Britsch-Indischen speler Chau9 Mohammed in het heerenenkelspel ze gevierde met 6—1, 6—3. SCHAKEN Persoonlijk schaak kampioenschap Zaterdag en Zondag werden in Lunch room „Nova" Jutphaasche weg de voor wedstrijden om het persoonlijk kam pioenschap van Nederland voortgezet. De afgebroken partij tusschen ir. H. J. van Steenis en C. H. Roele werd na eenige zetten door van Steenis opgege ven, terwijl van Steenis in zijn afgebro ken partij tegen Vinken alle mogelijke moeite deed o>m eenig voordeel te beha len. Vinken gaf echter een prachtige verdediging te zien, zoodat men op de 91ste zet tot remise besloot. De uitslag van de 5de en laatste ronde luidt: J. H- C FonteinA. Vinken YV*. A. M. van EpenIr. H. J. van Stee nis ViYi. De partij tusschen C. H. Roele en J. M. A. Vink moest om bijzondere reden worden uitgesteld. Voor deze partij be hoeft Roele maar remise te maken om No. 1 te worden en daardoor in den eindstrijd te komen. Verliest hij echter dan moeten Roele, van Steenis en van Epen opnieuw spelen. Over beide partijen kunnen wij nog het volgende mededeclen: FonteinVinken. Een West-Indische verdediging welke door wit wel wat al te tam behandeld werd, temeer daar hij door op winst te spelen kans had om ook 3 punten te behalen. Beiderzijds werd correct afge wikkeld. Wit trachtte in het midden spel door het prijsgeven van een pion een lconingsaanval op touw te zetten, zwart gaf echter de pion terug en wist aldus over te gaan naar een gelijk staand toren eindspel dat op de 46ste zet terecht remise werd gegeven. A an Epen—van Steenis. Een Slavische partij met de afruil variant. Zwart week op de 6e zet af van de theorie. Er ontstond een middenspel dat zeer interessant was, aangezien bei de partijen op winst moesten spelen. Zwart kreeg een geïsoleerde pion, die wist hij bij afruil van officieren wist te winnen. Er ontstond een dame eind spel met voor wit een pion meer. doch daar hij geen winstkans had, bood van Epen op den 54sten zet remise aan. wat door zijn tegenstander werd aangeno men. De stand is thans: 1. C. H. Roele, 3 punten en 1 uitge stelde partij. 2 en 3 ir. H. J. van Steenis en A. M. van Epen elk 3 punten. 4. J. H. C. Fontein 21/? punt. 5. J. M. A. Wind 1 punt en een uit gestelde partij. 6. A. A'inken \Y> punt. De partij RoeleWiiid zal in Gronin gen worden gespeeld. RONDE VAN DEN BOSCH 's-HERTOGENBOSCH. 25 Juni. He denmiddag werden op het 1,3 KM. lange parcours in het Plantsoen te Den Bosch wedstrijden verreden door nieuwelingen, amateurs en onafhanke- lijken. Amateurs en onafhankelijken: 1. Chr. Srnits, Rotterdam 85 K.M. in 1.58.4 uur; 2. Bloem, Amsterdam; 3. AVerdler, Jut- phaas. ZWEMMEN BELGIE-NEDERLAND BRUSSEL, 25 Juni. Het Belgische zevental dat op 9 Juli een ontmoeting speelt tegen Nederland is als volgt sa mengesteld: Dosmet (Antwerpsche Zwemelub) Stoelen (Xage St. Gilles). Blitz Antwerpsche Zwemelub), Iselee (Circle Natation de Bruxelles), Depauw (Gentsche Zwemelub), Rigaumant (Ant werpsche Zwemelub), en Coppolters (Circle natation de Bruxelles). Als re serve is aangewezen Leenheere (Circle natation de Schaerbeek). Generaal Insinger beker voor Veluwezoom Zaterdagmiddag zijn de schietwed strijden van den Bijzonder Vrijwilligen Landstorm om den Generaal Insinger beker in het fort aan de Biltstraat te Utrecht voortgezet. De 21 korpsen leverden een spannen- den strijd en zooals wij Zaterdag reeds als onze verwachting uitspraken, wist Zeeland den beker niet te behouden, hoewel dit vijftal het tot de tweede plaats bracht met 703 punten, hetgeen 1 punt minder is als vorig jaar. A'elu- wezoom werd ditmaal winnaar met 708 punten en E. van Hal als beste schut ter met 146 punten, waarmede hij tevens de beste persoonlijke prestatie van den wedstrijd verrichtte. De uitslagen waren als volgt: (tus schen haakie den hoogsten korpsschut- ter) 1. Veluwezoom 708 pt. (E. van Hal, Lunteren 145), 2. Zeeland 703 pt. (J. de Jager Kloetingen 145), 3. De Meyer 700 pt. (J. F. Satz Den Bosch 145), 4. West Brabant 687 pt. (W. Leenderts, Bergen op Zoom 145), 5. Zuid Holland West 683 pt. (J. M. Bakker. Scheveningen 141), 6. Dordrecht 680 pt. (A. Braamker, Dor drecht), 7. Veluwe A'erband 678 pt. (G. Hoogebeen Aroorthuizen 138), 8. Sta van Amsterdam 678 pt. (B. H. Isings (Bad hoevedorp 140), 9. De IJssel 671 pt. (J. Meier Deventer 143), 10. Gronings Ver hand 671 pt. (J. Gopssen Wildervank 140), 11. Nieuwe Hollandsche Waterlinie 670 pt. (C. Anbeek A'eenendaal 140), 12. Rotterdam 660 pt (G. F. \rogels Rotter* dam 138), 13. Drents A'erband, 14. Ken- nenerland, 15. Twenthe, 16. Arollenhove, 17. Gouda. 18. Limburg. 19. Friesch A'er- band. 20. Alkmaar, 21. Monder der Maas. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN SCHIETEN AMSTERDAM, 25 Juni. Van 5 tot en met 10 Juli worden de wereldkam pioenschappen schieten te Luzern ge houden, waarin behalve Nederland, de volgende achttien landen uitkomen: België, Denemarken, Duitschland, Estland, Finland, Frankrijk, Grieken land, Hongarije, Italië, Letland, Li- tauen, Monaco, Noorwegen, Polen, Roe menië, Zuid-Slavië, Zweden en Zwit* scrland. Het team, dat Nederland bij de we reldkampioenschappen schieten met „petite carabine" te_ Luzern zal verte* genwoordigen is thans reeds definitief als volgt samengesteld: Borghouts, Brussaard en Hanken uit Rotterdam, Van Roon uit Vlaardingen, Schoonman uit Brumen, Both uit Breda en Bou- wens uit Amsterdam. Leider van de ploeg is dr. B. Brand, voorzitter der Koninklijke A'"ereeniging van Neder- landsche scherpschutters, terwijl de heer G. A. van der Bergh, lid der in ternationale commissie der K.V.V.N.S., ais chef d'equipe zal fungeeren. WIELRENNER BERLIJN, 25 Juni. Een en veertig renners van de 68, die op 1 Juni te Ber lijn zijn gestart, hebben de ongeveer 5000 K.M. lange ronde van Duitschland beëindigd. De twintigste en laatste etappe van Leipzig over AVittenberg, Potsdam en Spandau naar Berlijn, een afstand van 218,7 K.M. werd door den winnaar van de ronde van Duitschland 1938, den Duitscher Schild gewonnen met 14 minuten voorsprong op AVengler, die tweede werd. Georg Umbenhauer heeft de leiders trui niet meer behoeven af te staan. Hij eindigde in de algemeene rangschik king als eerste in een tijd van 149 uur 33 min. 44 sec., hetgeen een gemiddelde uursnelhcid van 33.43 K.M. beteekende. In het landenklasscmcnt won België met de renners Wierinck, Grysolle en Spiessens voor de ploeg van Frankrijk* De algemeene rangschikking luidt: 1. Umbenhauer (Duitschland) 149 uur 33 min. 44 sec. 2. Zimmermann (Zwit serland) 149 uur 43 min. 29 sec. 3. Schel ler (Duitschland) 149 uur 47 min. 3 sec. 4. Thierbach (Duitschland) 149 uur 47 min. 38 sec. 5. AA;ierinck (België) 149 uur 47 min. 39 sec. 6. Oubron (Frank rijk) 149 uur 49 min. 46 sec. 7. AVengler (Duitschland) 149 uur 51 min. 58 sec. 8. Petersen (Denemarken) 149 uur 52 m. 1 sec. 9. Grysolle (België) 149 uur 57 m. 15 sec. 10 Soiessens (België) 149 uur 59 min. 25 sec. Het landenklassement luidt: 1. België 449 uur 44 min. 23 sec. 2. Frankriik 450 uur 24 min. 51 sec. 3. Zwitserland 450 uur 31 min. 52 sec. 4. Gemengde ploeg 451 uur 56 min. 11 sec, 5. Duitschland 452 uur 1 min. 34 sec. AUTOMOBILISME GROOTE PRIJS VAN BELGIE FRANCORCHAMPS, 25 Juni. Van- daag is op het circuit van Francor- champs wederom de Groote Prijs van België verreden. Door den regen wag het wegdek zeer glad, hetgeen het cir cuit zeer verzwaarde. Het record, dat met 167.2 K.M. sinds 1937 op naam van Hans Sachs met Auto Union staat, werd niet verbeterd en de winnaar bleef er zelfs een heel stuk boven. A7an de dertien racewagens, die gestart wa ren, kwamen slechts zes door de finish. Hermann Lang met Mercedes Benz, die reeds zegevierde te Pau, te Tripolis, op het eiland Man en on de Xuernburgring behaalde vandaag zijn vijde overwin ning in dit seizoen. Hij maakte een tijd van 3 uur 20 min. 21 sec., hetgeen een gemiddelde uursnelheid van 152 K M. beteekende. Tweede werd Rudolf Hasse met Auto Union, Manfred von Brauchitsch met Mercedes Benz derde De Engelsche coureur Seaman raakte in den wedstrijd de macht over het stuur van zijn wagen kwijt, waardoor zijn wagen begon te slingeren, tegen een boom sloeg en in brand vloog. \7oordat toegesnelde monteurs den brandenden wagen hadden bereikt, had Seaman reeds zware brandwonden be komen. Men slaagde erin Seaman uit den wagen te bevrijden, waarna het slachtoffer in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Spa werd overge bracht.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6