Minister Goseling over zijn beleid ■SCaatAte tB Schil ALQEMEENE REISQIDS voor de provincie Utrecht PRIJS 10 CENT. Amersfoortsch Dagblad „Dat er zou zijn ingegrepen, ten behoeve van wien ook, is een fabel" De zoon liet zich niet keuren De „Oranje" te IJmuiden Is Lipinski door S.S. mannen dronken gevoerd? De dijkbreuk bij Albert-kanaal Arita's gesprek met Craigie Agitatie tegen Belgische onafhankelijkheids- politiek DEBAT OVER EEN CONTACT MET LEGERSTAVEN Generaal Matsoei wil een tempel stichten Advertentiën A. v. d. W E G Belangrijke Verkooping Luxueus Meubilair en Tapijten De Stadgenoot, AMERSFOORTSCH DAGBLAD GIRLY Japonnen Maison de Bonneterie Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 27 JUNI 1939 BINNENLAND (Vervolg van Eerste blad, pag. 1) Minister Goseling zou gaarne zien, dat het mogelijk ware een weg te vinden, waarlangs degenen, die door stemming voor de conclusies dér commissie wantrouwen willen uitspreken in spr.'s onkreukbaar heid, daartoe openlijk en eerlijk de gelegenheid krijgen. Naar de meening van de commissie was er geen sprake van machtsover schrijding en in gevaar brengen van de rechtszekerheid. Wat de werkwijze van de commissie betreft, deze beperkt zich terecht tot de beleidskwestie. Dit beleid is het gebied van ambtenaren van politie en justitie in strafzaken. Daarin ligt de moeilijk heid in deze zaak. Welke rol kan de Kamer hebben met betrekking tot strafzaken. De bepaling van art. 1 van het welhoek van straf vordering heeft wezenlijke heteekenis Niemand zal de Kamer willen beklee- den met de functie van een orgaan bo ven de aaneewezen organen De artike len 160 en 161 bevatten de plicht voor iederen burger om aangifte te doen. Waar gaat het heen. als men aangifle gaat doen bii de Kamer? De Kamer heeft op dit gebied een con trolerende bevoegdheid. Bii de verant woording van Pen minister van justitie zal dpze wijze matiging moeten betrach ten, daar eroote belangen van burgers erin betrokken zijn. Spreker geeft hier van een voorbeeld. Vooral op het oor- dep|. of pen vervolging bad moeten wor den ineeifeld. moet de Kamer matiging be»fqrhten. Dp Kamer mag wel aantoonen, dat de normale rpehtseang niet zou zijn ge volgd. De citaten in spreker's nota dien den om te bewijzen, dat de rechtsgang niet geschonden was. Onomstootelijk staat vast, dat spr. geen enkele loopende rechtszaak heeft stopgezet. Wanneer hij de pastoors had willen sparen, had spr. beter den maat regel niet kunnen nemen. De maatregel diende om te voorkomen, dat de tekort komingen van de marechaussée zich zouden herhalen. Dat spr. zou hebben ingegrepen ten behoeve van wien ook, is een fabel. Spr. heeft het doel bij te dragen tot een stukje parlementaire geschiedenis, als hij verklaart, dat hij weigering van inzage van dossiers heeft opgevat als gevolg van zijn plichtsvervulling. Wat de dossiers betreft, er zijn gede poneerde dossiers; „geheime dossiers" onder den minister zijn er niet. Tnzage daarvan beeft spr. moeten weigeren, daar dit het ergste is in Nederland, dat iemand kan overkomen. Men wordt niet vervolgd, doch wordt later berecht door deze Kamer. Meent men. dat dergelijke gevallen er in den Haag ook niet zijn? Men weet, wat het precedent hetee- kent in bet staatsrecht en in de poli tiek. Tn 1007 heeft zich e.en dergelijk -ge val voorgedaan bii pen interpellatie- Schaper inzake beweerde mishandelin gen door de marechaussée Minister Van Kaalte had bezwaar tegen overleg ging van strafdossiers in ha rechte zaken. Dit pleit in 's ministers voor- deel. In dit geval had men geen uitzonde ring mogen maken, daar een precedent heteekent afschaffing van den regel. Het bezwaar, dat spr. uit de dossiers heeft geciteerd, heeft spr. in zijn schrij ven aan de commissie voorzien. De pu blieke opinie beoordeelt n.l. deze stuk ken geheel verkeerd. Indien men tot pu blicatie overgaat, zit men volop in het volksgericht. Geen verantwoordelijk he- windsman zou dit doen. Buirnoro opvat tingen van zijn plicht waren den minis ter wellicht vnnrdeeliper geweest. Doch het. gaat niet om den persoon, doch om het stelsel. Ten aanzien van het verbod aan amb tenaren om de commissip in te lichten merkt spr. op. dat a 1 z ij n a m h t s g e noot en met hem van meening waren, dat. ook hier geen precedent mocht wor den geschappn. (De vergadering duurt voort). DE NEDERLANDSCHE PADVINDERS 's-GRAVENHAGE, V Juni. Ten pa- leize Soestdijk heeft op j.l. Maandag in den namiddag de vergadering van den raad der vercenigin'g van „De Neder- landsche Padvinders", gehouden onder het presidium van Prins Bomhard, plaats gehad. Op de agenda voor de vergadering stond o.m. vermeld de décharge van den penningmeester voor zijn beheer over het jaar 1938, goedkeuring van enkele wijzigingen in de spelregels met het oog op een nieuwen druk, welke eerstdaags het licht zal zien. Herkozen werden de periodiek aftre dende leden; gep. genernnl-niajoor C. .1 M. CoIIette, voorzitter van den raad prof. nir. I'. .1, M. Aalborsc en gep vice admiraal .T. F. Osten. De vergadering werd bijgewoond door de hoeren J M. de Roov. G. J. M. CoIIette. C. .1. Hassel man, Pangeran adipati Ario Koesoemo Joedo, J. F. Osten. prof. dr. J. Schnuitzpr. leden van den raad. A Oosterlee en A H. van Leeuwen, resp. voorzitter ©n penningmeestor van het bestuur der N. P. V. en H. J. Spijkerman, secretaris van het Nationnal Hoofdkwartier dor N P.V. DIPLOMATIEKE DIENST 's-GRAVENHAGE; 27 Juni. - De nieu we gezant van Letland, do heer Edgars Kreewins'cfa liceft vanochtend zijn op wachting gemaakt bh den minister van buitenlandsche zaken. De vader tot gevangenisstraf, de zoon tot geldboete veroordeeld HAARLEM, 27 Juni. Veertien da gen geleden hebben voor de Haarlem sche rechtbank een kunstschilder en zijn twintigjarigen zoon terecht gestaan wegens overtreding van de dienst plichtwet. De zoon had in Februari van het vorig jaar een oproeping ge kregen om zich te laten keuren voor den militairen dienst, doch daaraan c.p aandrang van zijn vader geen ge- vole eeeeven. Uit het onderzoek dat de keuringsraad liet instellen, bleek dat de ouders om principieele redenen ge kant. waren tegen het vervullen van militairen dienst door hun zoon. Men gaf den jongen nog een kans door hem nogmaals een oproeping te sturen, doch toen ook daaraan geen gevolg werd gegeven, maakte men de zaak bij de justifie aanhangig. De officipr van justitie 'had tegen den vader f 250.— boete, subsidiair een maand hechtenis en tegen den zoon f 50,boete, subsidiair tien dagen hechtenis geëischt. De rechtbank deed heden uitspraak en veroordeelde den vader tot twee weken gevangenisstraf en den zoon tot honderd gulden boete, subsidiair 25 dagen hechtenis IJMUIDEN, 27 Juni. Te kwart voor één is de „Oranje", het nieuwe mail schip van de Stoomvaart Maatschappij Nederland, in de nieuwe sluis te IJmuiden aangekomen om straks voor den driedaagsdhen technischen proef tocht naar zee te vertrekken. Niet alleen op het IJ, waar tallooze motorbooten vele honderden belangstel lenden tegen het tijdstip van vertrek in de nabijheid van het nieuwe vlagge- schip. brachten, doch langs het geheele Noordzeekanaal stonden op steigers en op vele andere punten duizenden het eerste vertrek van de „Oranje" naar zee gade te slaan. Gedurende de vaart door het Noord zeekanaal werd te elf uur slocpenrol voor de passagiers gehouden, opdat Je opvarenden in geval van nood hun plaats in de reddingboot zullen weten le vinden. Dc oefeningen werden met grooto op gewektheid verricht, vooral ook omdat de weersomstandigheden voor deze eerste reis van de „Oranje" bizonder gunstig zijn. Het is helder zomerweer, niet to warm, met een zwakken wind uit Zuidwestelijke richting. Op de sluis was de belangstelling minder groot dan onder normale omstandigheden het ge val zou zijn gewoest. Dan zouden zeker duizenden de kade langs de sluis ge vuld hebben. Door de militaire afzet ting beperkte de belangstelling zich tot een groep bevoorrechten, die in het be zit zijn van een toegangskaart. Om haiféén was de „Oranje" de Vel- serbrug vlot gepasseerd en even later gleed het vaartuig, waarvan do eigen aardige romphouw zeer opvalt, geas sisteerd door twee sleepbooten, de sluis binnen. Na een oponthoud in de sluis van ongeveer een half uur is de „Oran je" naar zee vertrokken.Op dc buiten havens en ook op de Zuiderpier waren honderden aanwezig om het imposante schouwspel gade te slaan. J. F. L. de Balbian Verster overleden Bekend publicist AMSTERDAM. Drie dagen voor zijn 78 eten verjaardag is hier ter stede overleden de heer J. F. L. de Balbian Verster, bekend publicist, oudheid- en geschiedkundige. Als publicist verleende hij zijn me dewerking aan „De Telegraaf" waar 'bii onder het pseudoniem „Broer Jansz" tal van gezaghebbende artikelen uit de geschiedenis van Amsterdam het licht deed zien. In het „Algemeen Haniels- h'ad" leverde hij belangwekkende schetsen over verschillende hurgemees- sters van de hoofdstad uit de 17c en 18e eeuw. „Eigen Haard" publiceerde zijn werk met den schuilnaam „Bintana Djaoeh" en „Amstetlodamum" genoot zijn medewerking zoowel als bestuurs lid als redacteur van het orgaan van dit genootschap. Als journalist leverde hij zijn arbeid als redacteur van het voormalige „Nieuws van den Dag". Ter gelegenheid van zijn zeventig- sten verjaardag werd De Balbian Ver ster op hartelijke wijze gehuldigd, waartoe zich een comité had gevormd, dat burgemeester de Vlugt en prof. dr. H. Brugmans, voorzitter van „Amste- lodamum", tot eere-voorzitters had. BUl'l ENLANL) Poolsch douane-inspecteur zou nog sporen vertoonen van ernstige mishandeling DANTZIG, 27 Juni. (P.A.T.) - Na verscheidene weken van vergeefsche démarches is de advocaat Romauowski gisteren eindelijk gemachtigd een be zoek te brengen aan den Poolschen douane-inspecteur Lipinski, in tegen woordigheid van den rechter van in structie. Lipinski verklaarde, dat hij door S.S.-manncn dronken gevoerd was, en vervolgens naar de Oost-Prui sische grens was gebracht, waar hij zoodanig werd gemolesteerd, dat hij het bewustzijn verloor. Hij herinnert, zich niet meer. wat er daarna gebeurd is. In een tweede bericht meldt het Poolsche persbureau P.A.T. dat Li pinski na een verblijf van verscheidene weken in de gevangenis en ondanks de verpleging nog de sporen vertoont van de behandeling, die hij heeft onder gaan. Een tand is gebroken, zijn gelaat is geheel gezwollen, hij is woest ge trapt, toen hij bewusteloos op den grond lag en draagt op zijn geheele lichaam nog de talrijke sporen van kneuzingen. HASSELT, 27 Juni (Belga). Van ochtend stond het vak van het. Albert- kanaal tusschen de sluizen van Has selt en Diepenbeek, waar gisteren de dijk is bezweken, vrijwel droog. Het water was slechts 20 tot 30 centimeter hoog. Ilct water, dat de weiden over stroomd had. is door de Demer weg- geloopen. De minister van openbare werken, Vanderpoorten. is op de plaats van de dijkbreuk aangekomen. Ook do staf van de genietroepen is aanwezig. In tegen stelling tot zekere geruchten wordt ver klaard. dat buiten ir Cogan geen men- schen om het leven zijn gekomen. De schade aan het kanaal is tot het vak in kwestie beperkt gebleven. TOKIO, 27 Juni. (Havas.) De Brit- sche ambassadeur zou in zijn onder houd met minister Arita de aandacht van Arita hebben gevestigd op nieuwe gevallen van onwaardige behandeling, door Engelschen te Tientsin ondergaan na do protestnota van 20 Juni en het openbare protest van Chamberlain op 23 Juni. Craigie zou verder een formeel schriftelijk antwoord op de nota van 20 Juni verlangd hebben. Minister Arita heeft het kabinet en de vereenigde conferentie van kabinets leden en raadslieden vanochtend ver slag uitgebracht over den toestand te Tientsin, waarna een gedachtenwisse- ling volgde. Chinoezen, werkzaam in de gemeente bedrijven der Britsche concessie te Tientsin, hebben opnieuw brieven ont vangen waarin gedreigd wordt met maatregelen tegen hun op Chineesch gebied wonende familieleden, wanneer zij geen ontslag nemen. In de conces sie heerscht thans ook gebrek aan huisbrand. De controle op de rivier is sedert Zaterdag strenger geworden. NIEUWE BOMAANSLAG TE JERUZALEM JERUZALEM, 27 Juni. (Havas.) In een buitenwijk van Jeruzalem is een bom ontploft, waardoor verscheidene Arabieren gewond zijn. DE LICHTING VAN DE „THETIS" LONDEN, 27 Juni (Havas). De werkzaamheden tot lichting van den duikboot „Thetis" zullen Woensdag be ginnen. Duikers gelooven, dat het oogen- blik gunstiger is dan een week geleden. MOTORONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP HAARLEM, 27 Juni Vanmorgen te ongeveer half twaalf is op den Haar lemmerweg in de gemeente Haarlem- mèrliedo een verkeersongeluk gebeurd, dat een motorrijder het loven heeft ge kost. Ongeveer ter hoogte van de Israëlie- tiSche begraafplaats dicht bij de grens van Haarlem moest de motorrijder, die uit Amsterdam kwam, een rechts van den weg staande handkar passeeren, doch vermoedelijk is hij daarbij niet ver genoeg uitgeweken. Hij reed de kar aan, verloor de macht over het stuur en sloeg ovor den kop. Bewusteloos en he vig bloedend uit, een hoofdwonde bleef hij op don weg liggen. Een lid van den ongevallcndienst uit Haarlem constateerde een schedelbreuk en liet den gewonde naar de Maria- stichting overbrengen, waar hij korten tijd later is overleden. Daar het slachtoffer drie rijbewijzen met verschillende namen in zijn bezit had, kon zijn identiteit nog niet met zekerheid worden vastgesteld. AANBESTEDING VOOR HET NIEUWE GEBOUW VOOR DE B. I. M. 's-GRAVENHAGE, 27 Juni De ar chitect J. J. P. Oud te 's-Gravenhage heeft heden aanbesteed het bouwen van een kantoorgebouw met aangebouwde cantine en dienstwoning, vrijstaande aulogarago terreinwerkzaamheden en bijbehoorende werken op een terrein aan den Wassenaarschcweg, hoek Floris Grijpstraat Ie 's-Gravenhage voor de N.V. Bataafsche Import Maatschappij. Laagste inschrijfster was de N. V. Nieuwe Rotterdamsche Aanneming Maatschappij voorheen fa. Krijger en Kok te Rotterdam, voor 684.291,—, Bij een motie van de senaatscommissie van Buitenl. Zaken (Van onzen correspondent) BRUSSEL, 26 Juni. HET is wel overbodig, uitvoerig uit een te zetten welke de internatio nale positie is van België. Ieder een heeft de gebeurtenissen gevolgd en weet welke ontwikkeling zich in Bel gië heeft vooi'gedaan, sedert de bood schap van den koning in 1936, welke tot de opzegging van het Franse h—B elgisch militair a c c o o r d heeft geleid en tot een in ternationaal statuut van neutrale onafhankelijkheid, met de daarbij aansluitende Fransche. Engel- sche en Duitsche verklaringen, die steun toezeggen, indien deze onafhan kelijkheid zou worden bedreigd, zonder dat België zelf waarborgende verplich tingen op zich neemt. Het is een onbetwistbaar feit dat het internationale statuut van België, zoo ais het thans is bepaald, beantwoordt aan wat de openhare meening in haar groote meerderheid eischt. In Vlaande ren is er geen enkele stem die zich te gen de huitenlandsche politiek van de regcering verzet, tenzij aan Vlaamsch- Nationalistischen kant, waar men meent het standpunt te moeten verde digen dat de neutrale onafhankelijk heid een anti-Fransch karakter zou moeten hebben. Dat gaat natuurlijk niet op. De tegenhangers van dc Vlaam- sche nationalisten zijn diegenen, die het niet hebben kunnen verduwen dat hel Fransch—Belgisch militair -nccoord werd opgezegd. Dezen zijn steeds actief geweest om propaganda te voeren tegen het nieuwe internationale statuut van België en het is inderdaad juist, dat in sommige kringen deze propaganda eenig succes heeft gehad. In enkele belangrijke persorganen bijv. werd inderdaad betoogd, dat de re geering op haar hoede behoort te zijn en dat het van belang is de onafhanke lijke neutraliteit niet te laten ontaar den in een gebrek aan krachtige, zelf standige onafhankelijkheid, waardoor België niet in staat, zou zijn, de maat regelen te nemen welke het voor zijn belang noodig oordeelt.. Het gevaar van de internationale verwikkelingen heeft natuurlijk in een bepaalde richting dezen veldtocht voed sel gegeven. Dat was onvermijdelijk en thans komt men met verdubbelden ijver voor den dag met. de eischen die men hier heeft bestempeld als van defaitis- tischen aard. Zij komen neer op het in stellen van ccn nieuw contact met mi litaire legerstaven. IN de commissie voor buitenlandsche zaken van den Senaat is deze nieu we atmosfeer tot uiting gekomen. Zij heeft namelijk op verzoek van ver scheidene leden een vergadering ce- houden om de kwestie te onderzoeken van het contact met legerstaven, op welke vergadering door baron de Dor- lodot een motie werd voorgesteld, lui dende dat de commissie van oordeel was dat de regcering liet recht had. maatregelen te nemen om een zeker contact met vreemde legerstaven tot stand te brengen. De motie voegde er bij dat deze contactneming zelfs als on misbaar was te beschouwen en dat er een karakter van openbaarheid aan moest gegeven worden. De Commissie nam een motie van Nothomb aan, luidende dat de onafhankelijkheidspolitiek voor België het recht meebrengt overal in contact te treden met leger staven. Bovendien drukte de Com missie de meening uit, of liever den wcnsch dat de ministers er zich van zouden onthouden verkla ringen af te leggen welke kunnen doen gelooven dat de regeering dit recht zou verzaken. Deze houding van de Commissie van den Senaat heeft, zooals men wel be grijpen kan, eenigen indruk gemaakt, liet zijn natuurlijk degenen die met de onafhankelijkheidspolitiek van de regee ring het minst ingenomen zijn, die er het hardst mee zwaaien, eenerzijds om te bctoogen dat hier nu het bewijs is geleverd dat men het met die politiek niet ernstig zou meenen en anderzijds om het voor te stellen dat de politiek van de regeering een slag heeft gekre gen. De eersten vindt men hij de VI. nationalisten. De anderen bij degenen die alles wat in België gebeurt op het Zuiden zouden ingesteld willen zien. In werkelijkheid moet men de zaak zeer nuchter beschouwen. Men kan aan vaarden als een vaststaand feit dat de onafhankelijkheidspolitiek volkorpen het recht insluit in voeling te treden met andere regceringen, voor het hou den van legersfafbesprekingen. De re geering heeft dit recht nooit in twijfel getrokken. Maar zij is vast besloten, blijkens een mededeeling over den Ka binetsraad, waarin deVwestie ter sprake, is gebracht te volharden in de buiten landsche politiek die sedert 1936 de voortdurende goedkeuring van het Par lement heeft verworven. Men moet dus niet te veel belang hechten aan dergelijke uitingen. De motie van de Commissie was niet voor openbaarheid bestemd, maar is dan toch in de pers gekomen. Dat gaat immer zoo. Zij bevatte critiek op de woorden van den eersten*minister, den heer Pier lot, tevens minister van Buitenlandsche Zaken, toen deze kort geleden de inter nationale positie van België andermaal heeft toegelicht en o.m. heeft verklaard dat de kwestie van een militaire af spraak met Nederland ongewenscht is. De motie van de Commissie van Buiten landsche Zaken beoogt evenwel nie.t een dergelijke afspraak met Nederland. Voor de nagedachtenis van de onder zijn com mando gesneuvelde Ja- pansche soldaten TOKIO. 27 Juni (Domei). De vroe gere opperbevelhebber van het Japan- sche expeditieleger in Centraal China, generaal Matsoei, is voornemens een tempel te houwen voor Kwannon, de go din der barmhartigheid, ter nagedachte nis van dc Japansche soldaten, die onder zijn commando zijn gesneuveld. Bij deze tempel wil hij een klein huisje bouwen, waar hij zijn dagen wil slijten in gebed en overweging. Matsoei wil aarde van alle slagvelden, waar zijn mannen heb ben gestreden, verzamelen om hiervan een beeld van Kwannon te laten ma ken. Sinds zijn .triomfantelijken terugkeer uit China in het vorige jaar heeft gene raal Matsoei, zoo melden de Japansche bladen, te-ruggel rokken geleefd in zijn huis te Omori. een voorstad van Tokio, biddend voor de zielen van de onder zijn commando slaande gevallenen. Bii een bezoek aan Izoesan bij Atami kwam hij op dc gedachte een kleinen tempel voor Kwannon. de godin der barmhartigheid te bouwen, en daarbij een klein huisje voor hemzelf in te richten, waar hij de rest van zijn leven biddend voor dc ge vallenen wil doorbrengen. Verder wil hij van de slagvelden, waar zijn soldaten ge streden hebben een weinig aarde laten komen, waaruit hij door een beeldhou wer ccn beeld van de godin Kwannon wil laten maken, dat in den tempel opge steld zal worden. Het beeld zou meer dan twee meter hoog worden en den naam dragen „Kwannon der ontwikke ling van Azië". Op het vernemen van de plannen van den generaal hebben zich reeds velen in Atami aangeboden voor het verrichten van diensten in den tem pel. ITALIAANSCHE VLOOT DOOR STRAAT VAN GIBRALTAR ROME, 27 Juni (Havas). Een Ita- liaansch escader, bestaande uit het slagschip „Cavour" en twaalf andere schepen, is gisteren op weg naar Lis sabon de straat, van' Gibraltar gepas seerd. Het. escader wordt heden te Lis sabon verwacht. T. W. VERWEIJ Leeraar, Assistent v. d. Directie a. h. R. O. G. (Weduwnaar van CORNELIA BOSSERBROEK) en MARIA BAX hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk op Dinsdag, 11 Juli 1939, waarvan dc kerkclijko inzegening door den Wel- eerw. Heer Ds. S. J. POPMA D.V. zal plaats hebben te half 2 n.m. in de Gerefor meerde Kerk, Lieve .Vrou westraat. Thuis: Amersfoort, Utr.- weg 261: 4 Juli van 8—9)4 n.m. Halfweg, Olmenlaan 29: 6 Juli van 8—9)4 uur n.m. Amersfoort. 27 Juni 1939. (In plaats van kaarten)* Tip-ton tegen vctpuistjes 35 cent. Viëto, Odorodo, Odorodocrême Langestraat 23. TeL 217 op Donderdag 29 Juni a.s. des v.m. 10 uur in de grooto Bovenzaal van het Gebouw „Eben Ilaëzer" te Amers foort, Muurhuizen 139. Morgen Woensdag 28 Juni van v.m, 10 tot n.m. S uur laatste kijkdag. Vendumeester en Taxateur J. L. J. STEIN. die met ds plaatselijke gebeurtenissen medeleeft LEEST HET Heeft U geen tijd om iets te halen? Geen nood! Bel om een Voor Woensd. en Donderd. Roastbeef, Gebr. gehakt Preskopf, samen 1j ons voor 25 cent Arnh.str. 19 - Tel. 89 Voor meisjes van H.B.S. en Lyceum moderne vlotte mo dellen in wasch- baar linnen en kant Ideale Japonnen in prijzen van; fl. 9.75 - 11.50 13.75 Nachtegaalstr. 16-18 UTRECHT Afdeeling Advertentie-Bureau Iel. nos. 513 en 66 PLAATSING VAN ADVERTENT IEN IN ALLE BLADEN ZONDER PRIJS- VERHOOGING VERSCHENEN. ZOMERDIENST 1939 Bevat in duidelijken druk en overzichtelijk gerangschikt, de volledige DIENSTREGELINGEN VAN ALLE AUTOBUSONDERNEMINGEN. SPOOR- EN TRAMWEGEN. WAARVAN DE TRAJECTEN GEHEEL OF GEDEELTELIJK BINNEN DE PROVINCIE UTRECHT ZIJN GELEGEN. Samengesteld met medewerking van de Rijksverkeersinspectie te Utrecht. RUIM 100 PAGINA'S MET 2 KAARTJES VERKRIJGBAAR: in den boekhandel en in de kiosken, bij vele autobus-chauffeurs en de agentschappen van de Nederl. Buurtspoorweg Mij. N.V. DRUKKERIJ v.h. L.E. BOSCH ZOON, UTRECHT Oude Gracht 172-176 Telef. 15927 - Postgiro 47777

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3