GARNIZOENSELFTAL WINT den Van Randwijck beker HUGHAN EN VAN SWOL WINNEN DUBBELSPEL FRAAIE GOALS Amersfoort's team geslagen met 3-4" A.Z.&P.C.Iwon gemakkelijk Mej. Nicholl reeds uitgeschakeld 2e Competitiedag te Hilversum 2c BLAD PAG. 4 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 28 JUNI 1939 Een boeiende kamp met momenten van zeer goed spel en een pakkend slot Het (jarnizoenselltul. dut gisteravond up het Sportterrein ..Birkhoven" na een spannenden en boetenden kamp het Amersfoortsch Elftal met 4—3 klopte en daardoor in het bezit kwam van den „Van Randwijck-wisselbeker" (Foto Weers) •TP EN aanschouwe van ruim 10.000 toeschouwers is gister- avond de eerste wedstrijd gespeeld tusschen een elftal, ge formeerd uit het garnizoen ter plaatse en een team, samengesteld uit de Amersfoortsche vereenigingen, om den „Van Randwijck- wisselbeker", welke de burgemeester Mr. J. C- graaf van Rand wijck bij de in gebruik name van het vernieuwde Sportterrein „Birkhoven" het vorige jaar beschikbaar stelde om meer be kendheid te geven aan het Sportpark en ter populariseering van de voetbalsport. De wedstrijd heeft volkomen aan zijn doel beantwoord. Het is een boeiende en spannende strijd geworden waarin vele mo menten voorkwamen van brillant spel en doelpunten van zeer goed gehalte. Doch de wedstrijd muntte vooral uit door zijn spannend karakter. Spannend, doordat het er op leek, dat de ontmoeting zou eindigen in een gelijk spel. De score 10, 11, 12, 22, 23, 33 wijst hier voldoende op. Kort voor het einde gelukte het den militairen de winnende goal te fabriceeren en met een 43 overwinning den wisselbeker voor één jaar in hun bezit te krijgen. heer J. W. Repelius (U.P.V.B.). Nadat beide elftallen zich voor de tri bune hadden opgesteld en de muziek van het 5e R.I. plechtig het Wilhelmus had gespeeld, was het woord aan den burgemeester, die in de eerste plaats den Generaal Majoor v. d. Bent harte lijk welkom heette, om daarna de aan wezigheid van de corps-commandanten en vele officieren met hunne dames op hoogen prijs te stellen. Na de totstand koming van dezen wedstrijd geschetst te hebben, dankte spreker het bestuur van den K.N.V.B. en U.P.V.B., de autori teiten hier, den heer P. C Colder en allen, die deelgenomen hebben aan het défilé. Want. zoo zeidc spreker: „Er wa ren vele moeilijkheden te overwinnen". Tenslotte riep hij de clementie der aan wezigen in om niet al te hoogo eischen te stellen aan het spel der elftallen. Het doel is, nauwer samenwerking te krij gen tusschen burgerij en garnizoen en de populariseering van de voetbalsport. De Garnizoens-Commandant, Kolonel Lagerwcij, bracht den dank over van het garnizoen voor het tot stand komen van dezen wedstrijd. Wij stellen, aldus spreker, de samenwerking op hoogen prijs. Hoewel de Commissie vele moei lijkheden heeft moeten overwinnen ho pen wij niettemin een mooien wedstrijd te zien, welke het volgend jaar herhaald zal moeten worden. Onder leiding van den heer A. A. Thijssen uit Utrecht bijgestaan door de grensrechters de heeren J. L. Schelle- kens en Z. v. d. Biezenbos stelden beide elftallen zich als volgt od: In het Amersfoortsch Elftal was Brom (Wit-Rood) en v. d/Burg (Amersf, Boys) vervangen door H. Welter (H.V.C.) en de Haan (Spoorvogels), waardoor er een omzetting in do ooispronkelijko opstel ling noodzakelijk was. Vrijwel onmiddel lijk na den aftrap viel het waar te ne men, dat het samenspel en het plocg- verband bij de militairen beter klopten dan bij het Amersf. Elftal. Bovendien speelden zij een tempo hooger en daar ook hun middenlinie met aan het hoofd de spil Beekencs beter de tweeledige taak aanvoelde dan die der tegenpartij boekten zij vrij spoedig een veldmeer- derheid, zonder dat dit direct resulteer de in een doelpunt. Weliswaar viel het handige spel van het binnentrio op, doch na een eenigszins zwak begin van de achterspelcrs. kwamen zoowel Tommei als v. d. Pol er steeds beter in. Midden voor van Vlaanderen kreeg dan ook geen kans om doelman Mosterd to ver ontrusten. Trouwens, deze doelman heeft evenals zijn collega Barends aan den anderen kant. prima werk geleverd. Beide koepor!? konden aan de doelpun ten weinig of niets doen. Na ongeveer 15 minuten spetens raak te ook de middenlinie der Amersfoor- ters wat beter in baar spel, zonder nu bepnnld een gmotcn indruk te maken. De Haan zwoegde bard om zijn techni sche tekortkomingen eenigszins op te heffen, terwijl Weiter toonde geen mid- denhalf te zijn doch een kant-half. Niet temin zette dit drietal zijn voorhoede aan het werk. waar v. d. Brug kans zag om het eerste schot te lossen, dat de keeper ving. In de voorhoede was het merkbaar dat de spelers elkaar in het geheel niet Muziek en toespraken Voordat do wedstrijd een aanvang nam. werd een optocht gehouden van bijna alle voethal vereenigingen in onze stad die met hun vlaggen en vaandels van den Wcstsingel vertrokken naar de kampplaats. Medewerking hieraan ver leende het Vrijwillig Muziekkorps van het le Reg. Huzaren onder leiding van den wachtmeester-trompetter M. J. Klij- nen en de Politie Harmonie. Aan dezen marsch waren prijzen verbonden voor de beste marsehhouding. welke gewon nen werden door Wit-Rood (le prijs), Amsvorde (2e prijs) en H.V.C. (3e prijs). Voor den wedstrijd Reeds lang voor den aanvang trokken velen naar het Sportterrein, waar het wachten bekort werd door vroolijke marschmuziek van de Stafmuziek van het 5e Reg. Inf. onder leiding van ka- pelmeestor J. R. v. d. Glas en de R.K. Muziekvcreeniging „Wilskracht" onder leiding van den heer J. v. d. Linden. Zoo schiep men een sfeer van een in terland-wedstrijd. Op het terrein waren uitgebreide ordemaatregelen genomen, zoodat tegen het tijdstip, dat de vereeni gingen moesten arriveeren, het terrein met een duizendkoppige menigte om zoomd was. Voor de tribune defileerden de vereenigingen voor de burger- en mi litaire autoriteiten. Op de tribune zagen wij o.a. Burge meester mr. J. C Graaf van Randwijck. Generaal Majoor A. R. v. d. Bent, adj. in b. d. van H. M. de Koningin, bevelheb ber in de vierde militaire afdoeling, Commandant van het vierde legerkorps. Kolonel A. G. Lagerweij, garnizoenscom mandant, Kolonel A. de Vries, comman dant van de VIHe Infanterie brigade, de regimentscommandanten, de luitenants kolonel J. W. v. d. Lely, J. Visser. H. Po lis, J. de Vries, J. Schouten, M. R. A. Bischoff van Heemskerck, resp. van het 5e. 16e, ISe en 21e R.I.. 5e R.V.A. en le R.H.. luitenant-kolonel D. A. Camer- ling Holmolt. directeur van de Rij school, Ritmeester Bruinier. Comman dant van de Pnntserafdeeling, den diri- geerend officier van gezondheid 2e klas se Luitenant kolonel N. H. Arkema. den Chef Veterinair Hospitaal Majoor van Driest, den Commandant der Politie- tpoepen Kapitein .T. L. Schaëfer. den Di recteur der Hnefsmidschonl. Maioor A. Kuipers henevens vele hoofdofficieren en officieren met hunne dames. Van de burger-autoriteiten merkten wij op de hoofden van de verschillende takken van dienst, mr. F. Kool. voorzitter V.V.V., wethouder A. .T Fpiekermann en den AMERSFOORTSCH ELFTAL T. MOSTERD A. v. d. POL J. TOMMEL DAMMERS WELTER DE HAAN HAVERLACH CESAR v. d. BRUO EMO C. J. v. d. KEUK A. O. KLEIN H. P. v. WIJNGAARDEN A. v. VLAANDEREN A. SIJSTERMANS J. DE JONG J. J. BEEKENES M. H. v. d. WINKEL J. F. H. NOORDHOFF D. P. STOELTIE J. BARENDS GARNIZOENS ELFTAL begrepen. Jan v. d. Brug was hier nog |e beste, doch Mossing en Emo, in hun club uitstekende krachten, konden maar niet op gang komen. Ook de rechtervleu gel ging aan dit euvel mank. Deson danks zagen de aanvallers kans Amers foort de leiding te geven. Het eerste doelpunt ontstond uit een fout van den achterspeler Stoel- tie, die in plaats van het leder naar zijn doelman terug te spelen het bij zich hield, waardoor er een scrim mage voor het doel ontstond. Van de Brug, die zich iets naar achter had opgesteld, kreeg het leder in zijn bezit om juist in dit gedeelte van het doel, dat onbeschermd was. met een goed geplaatst schot te sco ren (10). Qua spelverhouding verdiende Amersfoort dit doelpunt niet, doch de militairen hadden spoedig den balpns weer in evenwicht gebracht door middel van Sijstermans (11). Dit succes was voor hen een stimulans om het tempo op te voeren. Er zat pit in het spel. Vooral de linkervleugel was uiterst gevaarlijk. Slechts met moeite kon de Haan een doelpunt voorkomen. Voordat het tweede doelpunt voor het garnizoen ontstond, had Cesar tegen den staander geschoten. Wel bracht Ha verlach, hoewel hij links is, het le der weer a-oor het doel. doch het succes viel aan de andere zijde. Rechtsbuiten Klein kogelde den bal tegen de lat, waarna mid denvoor Van Vlaanderen, die inder daad ook een leider van den aan val was, met een prachtig onhoud baar schot zijn elftal de leiding be zorgde (1—2). Er brak nu een periode aan,- dat het tempo der militairen verslapte. Het ge volg hiervan was, dat de Amersfoorters en meer speciaal de verdedigers zich wat meer naar voren durfden te wagen. Het spel ging aardig gelijk op. Cesar's spel werd wat agressiever en dit kwam de gehecle voorhoede ten goede. De ver dedigers werden voor moeilijke proble men gesteld, temeer daar Emo momen ten vertoonde van geraffineerd en flit send spel. Zijn schot caramboleerde wel iswaar de lat, doch Cesar stond geheel ongedekt opgesteld om het leder op te vangen en met een vliegend schot den stand gelijk te maken (22). Het fraaiste doelpunt van de zeven goals was ongetwijfeld het derde doelpunt der militairen. Na een on derbreking voor een klein ongeval, bouwde het binnentrio een onge meen fraaien aanval op. Wiskundig zuiver plaatste men het leder langs de verdedigers heen met als bekro ning een prachtig doelpunt van den Ajax-speler van Wijngaarden (23). De spanning steeg steeds. Beide elftal len gaven zich geheel. Amersfoort was nu niet meer de mindere. Integendeel, men had het tempo der militairen over genomen. Enkele minuten waren er nog voor rust te spelen, toen Haverlach eon fraaie kans onbenut liet. Vliegens vlug herstelde bij zich, plaatste het leder naar den Quick-speler Cesar, die, voor dat de verdedigers realiseerden wat er gebeurde, den gelijkmaker achter Ba- -ends schoot (3—3). De tweede helft HET te hooge tempo der militairen speelde hen in de tweede helft parten. Voor out-siders was het merkbaar, dat dit niet de volle 90 minu ten gespeeld kon worden. De reactie bleef dan ook niet uit. Amersfoort diri geerde nu het spel, doch in het benutten van kansen schoot zij schromelijk te kort. Ontkennen mogen we niet, dat de erdedigers, welke ook physiek in de meerderheid waren, uiterst lastig te pas- seeren bleken. Middenhalf Beekenes werd gedwongen zich meer op het ver dedigend spel toe te leggen, terwijl van Wijngaarden zich een positie koos achter zijn voorhoede om de middenlinie tot steun te zijn. Het spel dreigde even „hard" te worden doch de heer Thijssen greep direct in, zoodat excessen achter wege bleven. Het leek er zelfs op. dat met den stand 3—3 geëindigd zou wor den. Totdat zeven minuten voor het ein de de beslissing viel. Uit een through pass van Beeke nes pikte van Vlaanderen het leder netjes tusschen de beide backs op om via den staander de vierde en naar later bleek de winnende goal te scoren. In de laatste phase van den strijd, waarin de militairen nog een buitenspel doelpunt maakten, laaide het enthou siasme hoog op. De militairen streden verwoed om hun voorsprong te behou den, de anderen om nog een gelijk spel te forceeren. Dit lukte niet maar het was een einde met een pakkend slot. Zoo wonnen de militairen den Van Randwijck-beker met één doelpunt ver schil. Het is mogelijk, dat een gelijk spel de verhouding over den gehee- len wedstrijd genomen beter zou weer geven, doch o.i. verdienen de militairen dit ééne doelpunt meer, door hun pit tiger en agressiever spel, in de eerste helft vertoond Uitreiking van den beker en medailles Direct na afloop reikte de burge meester den beker en de medailles uit. Hij dankte de spelers voor hun spel, dat het publiek enthousiast had gemaakt om daarna het winnende elftal geluk te wenschen met hun succes. In deze hul de betrok hij tevens den Generaal Ma joor v. d. Bent en den Garnizoens-Com mandant onder wiens bevel dit elftal stond. Ook de vereenigingen en muziek hadden van den burgemeester een dankwoord in ontvangst te nemen. Generaal-majoor v. d. Bent sprak het slotwoord, waarin'hij den burgemeester dank bracht voor den mooien avond, welke door hem bereid is geworden, evenals voor de woorden tot hem ge sproken in het begin van den avond. Het elftal prees hij om de keurige prestatie, maar was ook vol lof over het kranige werk van het Amersfoortsch elftal, waarna hij tenslotte het fraaie werk roemde van de beide doelverdedi- gers. Hierna reikte de burgemeester den beker aan den aanvoerder van het win nende team, terwijl alle spelers scheids rechter en grensrechter een herinnerings medaille kregen. Onder pittige marschmuziek, ook van het 21e Reg. Inf. onder leiding van den heer Serg.-majoor G. A. M. de Rie ver liet. men het terrein, waar men een boeienden kamp had aanschouwd. WIELERSPORT BAANKAMPIOENSCHAPPEN 1939 's-GRAVENHAGE, 27 Juni. De indi- vidueele kampioenschappen van Neder land op de baan zullen worden ver reden op de Stadion wielerbaan te Am sterdam en wel op Zaterdag 22 Juli, Zondag 23 Juli en Dinsdag 25 Juli a.s. Deze kampioenschappen zijn openge steld voor amateurs, onafhankelijken en beroepsrijders. Het programma bestaat uit: sprint, achtervolging over maximaal 5 km. alleen voor beroepsrijders en 100 km. met motorgangmaking eveneens alleen voor beroepsrijders. EUROPEESCHE KAMPIOENS WEDSTRIJDEN IN OLYMPIAJOLLEN AMSTERDAM, 27 Juni. Naar wij vernemen, wordt Ir. A. P. van Veen (Loosdrecht) afgevaardigd om Neder land te vertegenwoordigen bij de Euro- peesche kampioenswedstrijden in Olym- piajollen. Deze wedstrijden worden door den Poolschen Zeilbond, Polski Zwiazek Zeglarski, van 7 tot 11 Augustus op het Neckomeer bij Augustow georganiseerd. De reserves verloren met 30 van Brandenburg 2 T_T ET eerste zevental van A. Z. P. C heeft gisteravond in Pesie's Bad een gemakkelijke 81 overwinning behaald op Forel I. Van het Woerdensche team ging maar weinig kracht uit. De ach terhoede was niet snel en dekte slecht, de voorhoede lag bijkans de geheele ontmoeting geïsoleerd en vermocht daardoor niet het doel van de thuisclub ernstig te bedrei gen. De groenwitten waren stuk voor stuk sneller en voortdurend in het of fensief, waarbij vooral de Jong, van Ommeren en Smeitink den toon aan gaven. Al spoedig doelpuntte van Om meren na goed aangeven van L. Pesie waarna Smeitink eerst de sterkte van den staander beproefde om vervolgens met een onhoudbaar schot er 2—0 van te maken. Nog voor de rust bracht van Omme ren er met een achterwaartsch schot 30 van. Onmiddellijk na de rust liet doelman van Zuiden zich verrassen door een ver boogschot (31). De zege voor A.Z. P.C. kwam echter geen oogenblik in gevaar, want nauwelijks was weer uit- gezwommen of Smeitink doorboorde met een afstandschot het Woerden sche doel voor de vierde maal. Zonder dat de groenwitten zich bijzonder in spanden hebben zij verder de score re gelmatig tot S—1 opgevoerd met doel punten van van Ommeren (2), de Jong en de Jager. Forel kwam er bijna niet aan te pas, zoodat de tweede helft zon der ecnige spanning verliep. Blijkens den competitiestand slaat A.Z. P.C. er nu zeer goed voor en is het kampioenschap zoo goed als zeker. De samenstelling van het team was gisteren: van Zuiden (d.), de Jong, Wagenaar,, L. Pesie, de Jager, Smei tink en van Ommeren. De stand is: Derde klasse B AZ en PC 6 6 0 0 23— 4 12 VZC 5 3 1 1 15— 8 7 Forel 6 2 0 4 4—17 4 Fuut 3 1 1 1 54 3 wzc 3 1 0 2 48 2 Bilthoven 4 0 0 4 1—15 0 Aan dezen wedstrijd vooraf ging de ontmoeting tusschen A.Z. en P.C. 2 en Brandenburg 2. De gasten brachten een betere combinatie in het water en wis ten een verdiende 30 overwinning te behalen. A.Z. en P.C. 2 kwam met eenige in vallers uit, waaraan toegeschreven kan worden, dat het team zoo slecht partij gaf aan de a.s. kampioenen, die heuscli niet onverslaanbaar leken voor een vol ledig groenwit team. Alleen J. Pesie in het doel weerde zich goed en voorkwam een grootere nederlaag. De overige spe lers, Silfhout, Bottinga, Brink. Gróoten- dorst, van Woudenberg en van Haselen, deden wel hun best. maar speelden veel al niet oordeelkundig. Voor rust scoorde Brandenburg twee maal. De tweede goal ontstond door ver keerd uitgooien van J. Pesie. de eenige fout, die hij maakte. Ook na de rust wa ren de gasten gevaarlijker. De uitslag werd tenslotte 30 in bun voordeel. Beide wedstrijden werden geleid door den heer H. Wessels. De stand luidt: Brandenburg II 4 4 0 0 8 13—3 AZ en PC II 4 2 0 2 4 7—9 IJ IV 3 1 0 2 2 6—9 Amstel II 2 0 0 2 0 4—7 AZ III 2 0 0 2 0 5-7 Het Wimbledon tournooi Fraaie overwinning van onze landgenooten LONDEN, 27 Juni (A.N.P.) Vanmid dag is een aanvang gemaakt met de dames enkelspelen en heeren dubbel spelen. Ook heden gaf Koningin Mary van haar belangstelling blijk door de wedstrijden bij te wonen. Het weer was prachtig, warm en zonnig. Op het cen- trecourt kwam mej. J. Jedzrejowska (Polen) tegen mevr. .T. de Meulemeester (België) uit. De Poolsche won met 63, 8—6. Mevr. Mathieu (Frankrijk) speelde tegelijkertijd tegen mej. F,. Prokova (Bo- hemen-Moravië) en zegevierde met 64, 61. Mevr. S. Sperling (Denemarken) sloeg mej. G. C. Hoahing (Engeland) 6—2. 6—0. Mevr. D. L. Little—Round sloeg mej. M. Steart (Engeland) 6—1, 86. Mej. Schumann (Duitschland) sloeg mej. N. Liebert (Engeland) 75, 7-5. LONDEN, 27 Juni (A.N.P.)Hughan en van Swol hebben vanmiddag een fraaie overwinning behaald op Lee en Avorv. Onze landgenooten sloegen de Engelsche combinatie met 63, 97. 6—4. F.en verrassing was vandaag, dat het eerst 16 jaar oude en veelbelovende Engelsche speelster! ie Jean Nicholl in de eerste ronde reeds door haar land- genoote mej. Hunthach uitgeschakeld werd. Jean won de eerste set met 86. doch verloor de twee volgende sets met 6. 2—6- Het sterke dubbel Abdesse- lam (Frankrijk) en Kukuljevic (Zuid- slavië) verloor in viif sets van Russell en Etchart (Argentinië). De uitslagen luiden: Dames enkelspel: Mevr. R. T. EHis (Engeland) sl. mevr. R. D. Mac Kelvie (Engeland) 97. 6—2 Mej. K. E. Stammers (Engeland) sl. mej. E. A. Middleton (Engeland) 60. 6—2. Mej. R 51. Hard wiek (Engeland) sl. mej. R. Thomas (Engeland) 10—8, 6—4. Mej. Somogyi (Hongarije) sl. mej. B. M. Smith (Engeland) 6—4. 6—4. Mej- V. E. Scoft (Engeland) sl. mevr. L. ATHLETIER De uitslagen van den Zondag gehou den tweeden en laatsten competitiedag van het district Utrecht van de K.N.A.U. luidden: Heeren: 1500 M.: 1. B. A. Vos, Tempo, Bussum, 4 min. 26.4 sec.; 2. H. van Alfen, Hellas Utrecht, 4 min. 27.5 sec.; 3. H. van Doom. Tempo Bussum, 4 min. 36-9 sec. Kogelstooten: 1. B. v. d. Woord, USR Utrecht. 10.69 M.; 2. B. Castelüns. AAV, Amersfoort, 9.11 M.; 3. G. B. Sakkers, Hel las Utrecht. 8.67 M. 100 M.: 1. J. Ch. Obbink, USR. 11.4 sec.: 2. en 3. H. Truyers, Hellas en W. Bührman, AAV, 11.7 sec. 400 M.: 1. I. de Visser, AAV, 54.9 sec.; 2. H. G. v. d. Baan. AAV, 56.8 sec.; 3. E. Bies heuvel, Tempo, 57,1 sec. Hoogspringen: 1. W. de Rhoter, Hellas, I.70 M.; 2. A. R. C. de Vries. Tempo, 1.65 M.; 3. A. Stienstra, Tempo, 1.60 M. Discuswerpen: 1. B. v. d. Woord, USR, 36.43 M.: 2. I. Huizinga. Excelsior Amers foort, 28.94 M.; 3. S. Lankrjjer, Tempe, 26.39 M. 200 M.s 1. G. Dekking, Excelsior, 24.4 sec.; 2. H. Truyers, Hellas, 25.6 sec,; 3. P. de Moor, GAC, Hilversum, 25.6 sec. Speerwerpen: 1. Ch. Hardonk, Exc., 42.57 M.; 2. C. v. Uclhelen, AAV, 41.15 M.; 3. P. Huizinga, Exc-, 39.75 M. Verspringen: 1. J. J. Veercschild, GAC, 6.12 M.; 2. J. Ch. Obbink, USR, 6.11 M.; 3. A. F. Herrebrugh, USR, 5.82 M. 3000 M.: 1. B. A. Vos, Tempo, 9 min. 43.6 sec.; 2. J. Beekes, Celeritas Utrecht, 10 min. 04.5 sec.; 3. J. Veuger, GAC, 10 min. 12.9 sec. 800 M.: 1. W. Bührmann, AAV. 2 min. 7.8 sec.; 2. E. Bicsheuvel, Tempo, 2 min. 11.3 sec.; 3. H. Pelle, Tempo, 2 min. 11.8 sec. 4 x 100 M. estafette: 1. GAC en Hellas, beiden 47.6 sec.; 3. AAV, 47.4 sec.; 4. Tem po, 49.5 ?ec. Dames: Verspringen: 1. Th. Schwarze, Tempo, 4.85 M.; 2. M. KoetsierKnjjff, UDA, 4.45 M.; 3. H. v. Nieuwpoort, Athleta, 4.44 M. Discuswerpen: 1. B. Palm, UDA. 33.24 M.; 2. G. Middelman. AAV, 26.42 M.; 3. A. RÜP- stra, GAC, 19.98 M. Kogelstooten: 1. B. Palm, UDA, 10-11 M.; 2. Th. Schwarze. Tempo, 9.49 M.; 3. M. Koet sier— Knüff, UDA. 8.40 M. 100 M.: 1. G. Meyer, UDA, 13.5 sec.: 2. G. Swagerman, Athleta, 13.7 sec.; 3. M. Dirks 13.9 sec. Hoogspringen: 1. M. Dirks. UDA, 1.50 M.; 2. H. de Vries. Athleta, 1.45 M.; 3. A. We- her, AtJhleta, 1.40 M. Speerwerpen: 1. M. Rietveld, UDA, 26.19 M.; 2. G. Meyer, UDA. 25.50 M.; 3. G. v. d. Horst, GAC. 4 x 100 M. estafette: 1 UDA. 55,6 sec,; 2. GAC. 57.5 sec.; 3. Athleta, 57.5 sec. NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS NAAR LUIK AMSTERDAM, 28 Juni. Enkele Nederlandsche zwemsters zijn uitge- noodigd om op den Nederlandschen dag te Luik. welke od 29 Juni gaorgani- seerd wordt ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bern- hard, te demonstreeren. De volgende zwemsters zullen onder leiding van mevr. P. van Wijckhuise Groen in het Lido uitkomen: Rugslag: Cor Kint (Rotterdam), Dini Kerkmeester (Rotterdam) en Irene van Fcggelcn (ITet IJ.). Schoolslag: Jeanne Been (R.D.Z.), Jopie Stroomberg (Het IJ) en Doortje Heeselaar (O.D.Z.). Borstcrawl: Ali Stijl (Z.I.A.N.), Joke Groeneweg (R.D.Z.) en Jeanne Looyaards (R.D.Z.). Herbst (Bohemcn—Moravië) 62, 6—0. mej. S. Pannetier (Frankrijk) sl. mevr. P. N. Goodwijn (Ierland) 0—6, 6—0, 63. Mej. G. Wheller (V.S.) sl. mej. B. Nuthall (Engeland) 7—5. 2—6. 6—2. Mej. D. A. Hunthach (Engeland) sl. mej. Nicholl (Engeland) 6—8, 6—4, 62. Mej. H. Kovac (Zuidslavië) sl. mej. V. Tonolli (Italië) 6—2. 6—8. 6—1. Mej. M. E. Lumb (Engeland) sl. mej. A. Florian 61. 6—2. Mej. A. Marlde (V.S.) sl. mevr. .T. S. Kirk (Engeland) 63, 62. Mej. M. G Scrivcn (Engeland) sl. mej. A. Ullstein (Duitschland) 63. 75. Mej. H. H. Ja cobs (V.S.) sl. mevr. R E. Havlock (En geland) 6—0. 6—2. Mej. A. Weivers (Luxemburg) sl. mevr. F. S. Law (Enge land) 6—1, 6—0. Mej. M. Berescu (Roe menië) sl. mej. E. H. Harvev (Engeland) 2—6, 6—1. 6—4. Heerendubbelspel: T. H u g h a n en H. van Swol sl. E. R. Avorv en H. G. N. Lee (Enge land) 6—3, 9—7, 6—4. H. A. Hare en C F. O. Lister (Engeland) sl. V. Canapele en G. de Stefani (Italië) 68. 75, 63, 57, 64. F„ Gaborv en O- Szigetti (Hon garije) sl. H. C. Fischer en B. Maneff (Zwitserland) 64, 6—4, 6—1. A. Bawo- rowski en I. Tloczvnski (Polen) sl. H. Kleinschrofh en G. Nicolaides (Grieken land) 6—2, 6—3, 1—6, 6—4. D. Mi-tic en F. puncoc (Zuidslavië) sl. C. H- E. Betts en R. F,. Mulliken (Engeland) 6—1. 6—2, 6—3. H Gulcz (Duitschland) en H. Ploughman (Denemarken) sl. J. K. Ha milton en F. D. Levland (Engeland) 6— 4. 4_.fi, o_2, f,—u. F. Cejnar en .T. Drob- ny (BobemenMoravië) sl. M. D. Delo- ford en C. M. Jones (Engeland) 86, 6—3. 9—7. J. Bnrotra en J. Brugnon (Frankrijk) sl. B. Goepfert en R. Menzel (Duitschland) 26. 46, 63, 6—4. 6—2. M. Csikos en J. Asboth (Hongarije) sl. K. Aschner (Hongarije) en C. L Savara (Britsch Indië) 6—4, 6—4, 6—2. H. Hen kei en C». von Metaxa (Duitschland) sl. D. G- Freshwater en N. de Manbv (En geland) 6—4, 6—1, 6—4. D. Russell en H. J. Etchart (Argentinië) sl. R. Abdes- selam (Frankrijk) en F. Kukuljevic (Zuidslavië) 64, 68. 64, 26, 6 4. I. G. Collins en R. K. Tinker (Engeland) sl. C. Caralulis en A. Schmidt (Roeme nië) 14—12. 6—2, 3—6. 6—4. D. C. Coom- be en C E. Malfroy (Nieuw Zeeland) sl. D. Prenn (Engeland) en J. van den Evn- de (België) 64, 75, 36. 63. G. Dal- los en J. Pallada (Zuidslavië) sl. J. S. Comerv en J. M. Hunt (Engeland) 9—7, 4—6. 3—6, 6—1. 6—2. L. de Borman en P. Geelhand (België) sl. M. Elmer en H. Pfaff (Zwitserland) 64, 63, 6—2. WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Macaroni in tomatensaus. Bereiding: V» pond macaroni, L. kokend water, 4 theelepels Maggi's Aro ma, 1 ui, 1 stuk boter, \V> eetlepel bloem, 1 klein busje tomatenpuree, n pond gehakt, 1 ei, 1 eetlepel paneer meel, zout, peper, noot. Kook de macaroni gaar in 1 L. kokend water en een theelepel zout, giet ze af. Vermeng het gehakt met het rauwe ei, het paneermeel, zout, noot, maak er bal letjes van. Smelt een stuk boter in een diep pannetje, voeg de geraspte ui toe, stoof ze even gaar, doe er de bloem bij, roer er de kluitjes uit, voeg het koken de water toe, de tomatenpuree en laat het sausje even doorkoken. Doe er de gehaktballetjes in en laat deze eenige minuten koken, roer er voorzichtig de macaroni door en de Maggi's Aroma. Geef er gekookte aardappelen bij en desverkiezend sla. VOOR DE MIDDAGTAFEL Groentesoep. Gerookte ham. Tuinboonen Kersenpannekoekjes. Bereiding: l1/» L. water, 4 Maggi's bouillonblokjes. 1 stukje spek, allerlei groenten als worteltjes, ui, peterselie, selderie, bloemkool, enz., 4 aardappelen, een stuk boter. Snijd het spek in kleine dobbel steentjes. bak het in een diepe pan, voeg de boter toe en bak hierin de gesnipper de ui en geraspte wortels lichtbruin. Voeg nu het water toe en de Maggi's bouillonblokjes, de gehakte selderij en de in stukjes gesneden bloemkool en kook dit zachtjes 15 minuten. Voeg er daarna de geraspte rauwe aardappelen bij en laat alles nog 10 minuten koken. Maak de soep af met fijngehakte peterselie en eenige druppels Maggi's Aroma. PAARDENSPORT NEDERLANDSCH KAMPIOENSCHAP TERREINRIJDEN 1940 HAARLEM, 27 Juni. Naar aanlei ding van een daartoe gedaanverzoek, heeft het bestuur van den Nationalen Bond voor Ruiterwedstrijdcn besloten, dat de officiers jachtvcreen. ,,'t Derde Veld" te Breda zich zal belasten met de organisatie van het Nederlandsch kampioenschap terreinrijden 1940 op Zaterdag 27 April. Tevens werd vast gesteld. dat het Nederlandsch kam pioenschap terreinrijden jaarlijks op den laatsten Zaterdag van April zal worden gehouden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 8