De verjaardag van Prins Bernhard I STADSNIEUWS Varkens met valsche oormerken Wat doet de Koningin Emmaschool Militair défilé en m uziek B.L.O. eischt de persoonlijkheid Vergadering van „De Hanze" Aanbesteding VOORLOOPIG GEEN NIEUW POLITIEBUREAU Troepeninspectie op de Vlasakkers CONCERT IN HET BOSCHTHEATER Dc De feestplannen van de Oranjevereeniging Ter viering van de Blijde Gebeurtenis f 800 boete werd geëischt Voor Practisch Palestina Werk Eindexamen Gymnasium Ze BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDfcRDAG ZD JUNI 1933 V.- INGENIEUZE LEERMIDDELEN HET onderwijs aan geestelijk onvolwaardige kinderen, heeft over 't algemeen nog veel te wei nig de aandacht van hen, die het geluk hadden, met een normaal stel hersenen te worden geboren. Gistermiddag waren wij in de gelegenheid, een kijkje te nemen in de „Koningin Emmaschool", voor Chr. Individueel Onderwijs. De voorzitter van het bestuur der school, de heer B. v. d- Kolk, de medische adviseur, Dr. A. van der Graaff en het hoofd der school, de heer Vos, lichtten ons uitvoe rig in op dit voor ons uiteraard onbekende terrein. Het bestuur van de school, die blij kens het aantal leerlingen, dat in vijf maanden tijds van twee tot zeventig groeide, in een dringende behoefte voorziet, heeft met een groote moeilijk heid te kampen: De school biedt veel te weinig ruimte. Waar men acht lo kalen noodig zou hebben, moet men met. vier volstaan. Dit brengt met zich mee, dat er kinderen, die in verschil lende groepen thuishooren, in hetzelf de lokaal geplaatst zijn. De onvolwaardige kinderen worden onderscheiden in: Idioten, imbecielen en debielen. Kinderen, dit tot de eerste groep behooren, zijn practisch onop- voedbaar. Voor hen is de Koningin Emmaschool niet bedoeld. Andere is het echter met de imbecielen. Aan hen kunnen met zeer veel inspanning nog eenige elementaire dingen worden bij gebracht. Heel vaak komt het voor, dat imbeciele kinderen zich niet zelf standig kunnen aan- en uitkleeden. Het vastmaken van een knoop, het strikken van een schoenveter, vormen bijna onoverkomelijke moeilijkheden. Door stelselmatige oefeningen, waarbij het personeel der school gebruik maakt van in den vrijen tijd vervaardigde, ingenieuss leermiddelen, slaagt men er echter in, deze moeilijkheden te boven te komen. De debielen staan nog weer dich ter bij het normale kind. Zij zijn ech ter niet in staat het onderwijs op de gewone lagere school te volgen. Op deze lagere school hebben zij een beklagenswaardig leven. Het gevoel, steeds niet mee te kunnen, kweekt vaak een houding van verzet die hij beter begrip, allerminst tot on wil te herleiden is. De leerlingen die, op grond van hun verstandelijke vermogens, het gewoon onderwijs niet kunnen vol gen komen in aanmerking voor het B.L.O. Men zal begrijpen, dat het niet gemakkelijk is een grenslijn te kunnen trekken. Toch moest dit op de een of andere wijze gebeuren. De wet schrijft voor, dat het test-on derzoek moet worden verricht door het Hoofd der B.O. school tezamen met een medicus, vertrouwd met het onderzoek. De psychiater is dan ook de aangewe zen persoon voor dit werk. Dr. A. E. van der Graaff heeft zich geheel belangeloos, beschikbaar gesteld, de kinderen die hiervoor in aanmerking komen, te testen. Men maakt hierbij gebruik van de methode Binet-Simon- Herderschel. De bevindingen van den klasse- onder wijzer, benevens een uitvoerige medi sche voorgeschiedenis van den leerling, worden bestudeerd. Als resultaat van het onderzöek komt men tot het intelligentie-quotient, dat de verhouding aangeeft tusschen intellectueelen leeftijd en werkelijken leeftijd. Wat leeren de kinderen? HET rekenonderwijs beperkt zich tot getallen onder de honderd en het rekenen met geld. Voortreffe lijke leermiddelen ontnemen aan de ge tallen de abstractie, die door normale kinderen wel te verwerken, voor de leer lingen dezer school een onoverkomelijke hinderpaal zou vorm. Wat de Nederlondsche taal betreft, stélt de school zich ten doel, de kinde ren zoover te brengen, dat zij in staat zijn, eenvoudige leesstof begrijpend te lezen en een eenvoudig briefje zelfstan dig te schrijven. Heel veel tijd wordt besteed aan de handvaardigheidsvakken, handenarbeid voor jongens, nuttige handwerken en huishoudonderwijs voor de meisjes. Juist deze vakken zijn. uit opvoedkun dig oogpunt gezien, van groot belaTig. Het zelfvertrouwen en de onderlinge samenwerking worden er door bevor derd. De leermiddelen op deze school be wijzen het beste, hoezeer hier getracht wordt van de zijde van het personeel, zich in het beperkte denkvermogen der leerlingen te verplaatsen. Veel wordt den kinderen als spelletje voor gezet. wat in werkelijkheid een voor treffelijke instructieve werking heeft. Het streven om kindéren, die door de meedoogenlooze maatschap pij als verschoppelingen zouden worden behandeld, „een plaats onder de zon" te geven, waar rekening met hen gehouden wordt, en waar hun belangen worden behartigd, is alleszins lofwaardig, en verdient dan ook ten volle de aandacht van publiek en overheid. Commissie-rapport ovèr de onderlinge bestuurs- kwesties Gisteravond had in „De Wapen roem" een ledenvergadering plaats van de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze'' onder leiding van den heer L. A. A. van Hamersveld. Door de heeren J Weers en F. J. Willenberg waren de boeken en bescheiden van den aftre denden penningmeester gecontroleerd en in orde bevonden. De financiën van de .Santoscommissie waren in orde be vonden. De Santoscommissie werd dank gebracht voor haar buitenge woon werk. Daarna volgde de hoofd schotel van den avond, het rapport van de commissie inzake de onderlinge be- siuurskwesties. Op de 22 Mei j.i. ge houden ledenvergadering was boven genoemde commissie op verzoek van den voorzitter benoemd, bestaande uit de heeren v. d. Berg, Casander en Wil- lenborg. Door den heer F. J. Willenborg werd het rapport uitgebracht. Geadviseerd werd de vijf zittende bestuursleden te ■handhaven. De commissie gaf ver schillende wenken om herhaling van kwesties in het bestuur tc voorkomen De heer Hogenboom drong aan op een spoedige bijeenkomst teneinde de vertegenwoordigers van de vakgroe pen in het bestuur te benoemen. De voorzitter zegde toe deze bijeen-, komst vóór 15 Juli te zullen beleggen. De vergadering werd gesloten met een dankwoord aan de commissie en aan de leden voor de aangename wijze van bespreking. Door den Stadsarchitect werd heden aanbesteed het aanbrengen van een olat dak op magazijn-stokerij van de gas fabriek. De laagste inschrijvers waren: W. Heere alhier en Th. Baars te Soest, elk met f 3420. De andere inschrijvers uit onze stad waren van Zwol 3658, Hollander f 3868. Boei f 3800. A. C. Bever 3006, v. d. Vijzel 4145, v. d. Berg f 4192, Wassink f 4297, J. de Bruin (Hoogland) 4328, Brandsen en Ouwerkerk f 4385, Bunnik f 4400. Bart en en Zn. f 4400, Hendriksen 4400, de Wit 45S0. Hiene- kamp f 4698. EXAMEN NUTTIGE HANDWERKEN R. K. KWEEKSCHOOL O.L. VROUW TER EEM Geslaagd voor het examen Nuttige Handwerken: B. M. W. Beenen. Amersfoort: J. Bors- boom. Vlaardingen: M. E. Hagen, Anke veen; G. R. W. Oosterbroek, Losser: M. H. N. Rihherink. Amersfoort en E. M. Sanders, Enschede. Afgewezen één. OFFICIEUS deelt men ons mede, dat het beroep van den gemeenteraad op de Kroon, inzake den bouw van een nieuw politiebureau, waartegen door Gedeputeerde Staten van Utrecht uit financieel oogpunt bezwaren waren gemaakt, af gewezen is. Hieruit volgt dus, dat de bouw van een nieuw politiebureau In onze stad voorloopig uitge steld is in afwachting van een anderen vorm ter verkrijging van het benoodigde bouwkapi- taal, waaraan Ged. Staten wel de vereischte goedkeuring zou den kunnen hechten. Zaterdagmorgen door den C.-VIII Divisie, kolonel A. de Vries TER gelegenheid van de verandering in de vredesorganisatie van het leger, waardoor de VlIIe Infan teriebrigade hier ter stede met ingang van 1 Juli a.s. VIIIe Divisie is gewor den en waardoor de nieuwe Divisie bovendien is uitgebreid niet een Regi ment Veld-Artillerie zal op Zaterdag morgen 10 uur een troepeninspectie door den C.-VIII Divisie, den kolonel A. de Vries, worden gehouden op de Vlasakkers. Als troepencommandant treedt op de luitenant-kolonel. C.-5 R.V.A., G. H. Schouten. Aan deze troepeninspectie zullen deel nemen 5, 16 en 21 R.T. en 5 R.V.A. Na afloop zal voor den Divisie-Com mandant worden gedefileerd. ALOM in den lande en ook in onze stad is vandaag de ver jaardag van Z.K.H. Prins Bernhard gevierd. Het bijzondere van dezen dag is niet vertolkt door groote f eest-programma's, gelijk met Ko ninginnedag, maar wel door tal van driekleuren? die de stad een vroolijk aanzien gaven, ondanks dat van morgen gedurende eenigen tijd de regen als spelbreker optrad. Laten wij hopen dat dit niet het geval is, wanneer vanavond het Vijfde in de muziektent Plantsoen Zuid concer teert en in het Soesterkwartier een muzikale optocht gehouden wordt.. Militaire défilé's mogen zich in een klimmende belangstelling verheugen. Dat bleek ook vanmorgen weer. Reeds lang voor den aanvangstijd hadden honderden belangstellenden zich in de omgeving van het Divisiebureau aan de Kaninginnelaan opgesteld. Op practi- sche wijze, door middel van het span nen van touwen had men voor een afzet ting zorg gedragen. Het défilé werd gehouden voor den generaal-majoor A. R. van don Bent, adjudant in b.d. van H. M. de Koningin, Commandant der IVe Divisie en Bevel hebber in de 4e Militaire afdeeling. Precies op tijd naderden de troepen de Koninginnelaan. De commandant van het geheel, de kolonel A. de Vries, commandant van de VlIIe Infanterie brigade. voegde zich bij den divisiecom mandant, in Wier-s gezelschap zich ook de garnizoenscommandant, kolonel A. G. Lagerwev bevond, terwijl de staf- muziek onder leiding van kapelmeester J. R. van der Glas, zich tegenover de generale staf opstelde en een pittige défileermarsch liet hooren. Keurig marcheerden vervolgens de infanteriereeimenten, elk met het vaan del aan het hoofd en de ingedeelde muziekkorpsen, voorbij Op de infanterie volgde de artillerie, éveneens onder geleide van het eigen muziekkorps. Daarna kwamen de huzaren, de groo te attractie voor het publiek, de muziek stelde zich al trappelend ter zijde op. Ook dit défilé mocht er zijn, al waren sommige paarden blijkbaar in een speel- sche stemming door het fiksehe regen buitje; dat juist. viel. Onze nieuwste aanwinst, het eskadron pantserwagens, maakte al een bijzonder Veelheid en schoonheid van klank tusschen de sparren /7J. ISTERAVOND gaven het Amersfoort's mannenkoor on der leiding van Gerrit van den Burg en de Amerefoortsche Muziek vereniging. directeur Ferd. de Goey, in het hosch-theater Birkhoven ge- zamenl':i< een concert. Hoewel het zich aanvankelijk liet aanzien, alsof de regen al spelbre ker zou optreden, lieten de zeer talrijke belangstellenden zich geens zins afschrikken. Het amphitheater was dan ook tot de laatste plaats be zet Tegen den statigen achtergrond van sparren en loofhout teekende zich het koper en witmetaal der blaasinstrumen ten af. Met den struischen marsch „over the top" van Grosby zetten de Goey en zijn mannen in, en zij deden hét met elan en pit. Het publiek beloonde déze daverende inzet met een hartelijk applaus. Na „Orpheus" en „Schatzwalzér" was de beurt aan Amersfoort's Mannenkoor met: ..Broeders. ,de wereld lijdt pijn en dé volkeren zijn verscheurd én uiteenge slagen". Dit, lied. op den tekst, van Bernavd Verhoeven, werd uitstekend gezongen. Op het einde van het tweede nummer van het Mannenkoor. „Die stem van Suid-Afrika" ontspoorden de tenoren een oogenblikje, waardoor de harmonie even werd verstoord. In het. ,,'k Heb mijn wagen vol ge laden", werd echter revanche geno men. Het sterke rhytme van dit oud- beiérsche lied werd uitstekend weer gegeven. Een prachtig samenklinken van 2 hoorns, trombone en zangstem men, hoorden wij in Nachtgesang im Walde. In „Notenregen", een potpourri van Urbach, toonden de blazers hun kunst. Het werkelijk niet eenvoudige „Lied von dem Abendstem" werd toonzuiver ten gehoore gebracht, en dat wil wat zeggen. Het populaire programma werd ge sloten met de Radetzky marsch, met woorden van Phil ia: Hulde aan ons dierbaar pand Aan ons Amersfoort! Aan haar ons groete-lied gewijd,, Aan haar, aan haar, aan haar ons woord. Wij dragen haar uit en bezingen haar rijkdom 't zij gehoord! Het was in alle opzichten een avond, die beantwoord heeft aan de verwa'ch- ting, zoowel wat de opkomst van het publiek betreft, als ook het gebodene van de samenwerkende vereenigingen En dat stemt verheugend. goeden indruk correct in colonne met onberispelijken ouderlingen afstand pas seerden de indrukwekkende auto's. Hiermede behoorde dit militaire schouwspel tot het verleden. Onze bur gemeester. mr. J. C. graaf van Rand- wijck woonde het défilé bij. Vermelden wij nog, dat in hét mid daguur het carillon van de O. L. Vrouwe Toren zich deed hooren. Avondprogramma OOR het muziekkorps van het 5e Regiment Infanterie wordt van avond S uur in de muziektent Plantsoen Zuid een concert gegeven. Om halfacht neemt in de Nijverheids straat de muzikale rondgang door het Soesterkwartier een aanvang, welke ge organiseerd wordt door de Oranjever- eeniging Soesterkwartier. Medewerking hieraan vcrleenen het R.K. Harmonie- Orkest „Wilskracht", directeur de heer J. Wakelkamp en het dameszangkoor „Animato", directeur kapelaan Ch. C. J. Bachg. Route: Nijverheidsstraat, Soesterweg, Puntenburgerlaan, Pieter Pijperstraat, Soesterweg, Dahliastraat, Anjerplein, Anjerstraat, Zonneblocmstraat, Oude Soesterweg, Berkelstraat, Spaarnestraat, Lingestraat, Schoolplein. Tot slot, heeft op het schoolplein aan de Lingestraat een conceft plaats. DOOR het. bestuur van de Oranje vereeniging (stad) is aan de be sturen van de Amersfoortsche vereenigingen een rondschrijven ge richt met. den volgenden inhoud: Evenals dit het geval was tegen het einde van het jaar 1937, komt er ook :hans weer de spanning, waarmede we de Blijde Gebeurtenis in ons Prinselijk Gezin tegemoet zien. En. zooals dit was on 31 Januari 1938, zoo kunnen we ook nu weer rekenen op een blijde feest stemming. als de verwachting van nu straks blijde werkelijkheid zijn zal. He: bestuur der Oranjc-vereeniging meen de, dat hot niet op zijn weg lag. bij deze gelegenheid een feest te organiseeren voor de leden dezer vereeniging. Bij een dergelijke gebeurtenis moet er feest zijn in de geheele stad en voor de geheele bevolking, zoowel burgers als militairen. De feeststemming zal zich moeten uiten op waarlijk grootsohe wijze, waarbij alle verschillen, welke er zijn van gods- dienstigen of van politieken aard, wee- vallen en waarbij we alleen maar let; ten op dat wat.ons samenbindt: ONZK LIEFDF. VOOR ONS ORANJEHUIS. Wij weten dit niet beter tot uitdruk king te doen komen, dan door het hou den van een optocht, waaraan alle plaatselijke vereenigingen deelnemen met hun vaandels en met een zoo groot mogelijk aantal hunner leden. Wij doen dan ook een dringend be roep op u. om aan dezen optocht deel te nemen. Amersfoortsche muziek vereenigingen!, nog nimmer is er bij bijzondere gele genheden tevergeefs een beroep op uw medewerking gedaan. Wij rekenen er ook ditmaal op, dat u deze medewer king spontaan en con amore zult geven En dat niet alleen voor den optocht. Wij stellen ons voor den optocht, te doen houden in het centrum van de stad, waardoor dus de route niet te lang wordt en waardoor de geheele bevol king naar de binnenstad wordt ge trokken. En dan zouden wij het op hoogen prijs stellen, als de muziekverenigin gen, na afloop van den optocht, zouden willen zorgen voor muziek op ver; schillende plaatsen in de stad. hetzij door een klein concert van volksliede ren en populaire muziek, hetzij door al spelende korte routes te maken. De moeilijkheid is nu alleen nog: Wanneer moeten we dit alles uitvoeren. Wij stellen ons voor dit als volgt te regelen: Wordt de geboorte van ons Prinsje of Prinsesje in den voormiddag van een bepaalden dag bekend gemaakt, dus vóór 12 uur, dan houden we den optocht nog aan den avond van den zelfden dag. Heeft de bekendmaking plaats na 12 uur 's middags, dan heeft de optocht plaats aan den avond van den volgen den dag. Echter met dien verstande, dat, wanneer de bekendmaking plaats KANTONGERECHT Het kantongerecht is een plaats, waar vaste normen, uitgezonderd die der wet, ontbreken. Het geloof in de goede trouw van den medemensch hangt voor een groot deel af van de plaats welke men ten opzichte van de groene tafél inneemt. Zit men er achter, rechts van den kantonrechter, dan ziet de wereld er donker uit, vol van slechte be doelingen en boöze opzetten. Staat men ervóór, om met overtuigings kracht de onschuld en onkreukbaar heid yan een client te verdedi gen. dan bestaat er niets dan ruis en onverstand, vergissing en ach teloosheid. Tusschen deze polen in hangt, aan een zijden draad als het zwaard van Damocles, het oosdeel van den kantonrechter. In den regel ligt dit tusschen het pessimisme van den ambtenaar en den argeloozen kijk op de menschen van den verdediger in. En dat is goed. Bij de overtreder*, van de Arbeidswet speelt het toeval een enorme rol. Ar beidslijsten vliegen het raam uit, door den wind opgenomen, die het gevolg is van het binnenkomen van den contro leur... Klanten in kapperswinkels, op verboden middagen, zijn altijd familie leden en toevallig steekt de zon op zoo'n middag zóó fel, dat de jaloezieën zijn neergelaten Zoo werden er ook dezen morgen weei eenige gevallen behandeld. Zelfs onze post, waar we, niet ten on rechte, trotsch op zijn, schijnt, wil men den kleinen werkgever gelooven, bij de bestelling van arbeidslijsten, schrome lijk tekort te schieten. Nu zijn de overtredingen van de ar beidswet in 't algemeen nog wel te be talen. Anders wordt het, wanneer de crisis- wetten op het boerenbedrijf in het ge ding komen, Dan gaat het om bedragen, die het in den arm nemen van een ju ridisch adviseur alleszins looneiid ma ken. Vanmorgen ging het over niet min der dan zeven en dertig varkens, die door de ambtenaren van de land- bouwcrisiswet in beslag waren ge nomen wegens het dragen van val sche tatoueermerken in de ooren. Boer v. d. G. uit Scherpenzeel had zijn zoon naar de markten te. Amers foort en Utrecht gestuurd om var kens te koopen. De twintigjarige jon geman, dis nog niet zoozeer met de handelaars daar ter plaatse bekend was, had, volgens zijn zeggen, ge heel te goeder trouw, van een hande laar dien hij niet kende, een groot aantal van valsche merken voorzie ne varkens gekocht. Dat was in No vember. De controleur die de vervalsching constateerde, legde twee merken over aan de ambtenaar. Het verschil was slechts na nauwkeurige bestu deering waar nemen. Uit een rekensommetje van den con troleur bleek, dat v. d. G. in Februari 24 varkens bezat en op 10 Maart 37 stuks. Deze vermeerdering van aantal kon uiteraard moeilijk in verband ge bracht worden met aankoopen in den herfst verricht. De verdedigster. Mr. E. A. H a a rs uit Breukelen, had dan ook een moeilijke taak om, tegen den ambtenaar van het O.M., die 800 of vier maanden eischte, in, vrijspraak te eischen. De ambtenaar nam de goede trouw van verdachte v. d. G. niet aan en had daar goede gronden voor. De verdedigster nam die goede trouw wel aan en bracht inderdaad eenige mo tieven naar voren, waaruit een welwil lend luisteraar die zou kunnen opma ken. Wanneer iemand op de markt, zoo zeide Mr. Haars, waar vele controleurs rondloopen. varkens koopt, mag hij ver wachten. dat zij geen valsche merken dragen. Zij legde er den nadruk op. dat de kooper van de varkens nog geen „ouwe rot" in het vak was, doch slechts rijn eerste schreden op het (blijkbaar glibberige.) pad had gezet. Bovendien had deze jongeman de dieren gekocht van iemand, die onder een valschen naam handelde. Deze handelaar had den naam aangenomen van een als bo- na-fide bekend staand handelaar uit Barnevgld, en de jongeman die. dezen Barnevelder niet kende, zou daardoor op den koop zijn ingegaan. Het. reken sommetje van den controleur werd in heeft op een Zaterdag na 12 uur 's mid dags of op een Zondag, de optocht in elk geval op Maandagavond d.a.v. wordt gehouden. De tijd van samenkomst stellen we tusschen zeven uur en halfacht: plaats: Hellestraat,kwartier. De eerste muziekvere'eniging stelt zich op voor de Handelsschool in de richting van het plantsoen. Gaarne zullen wij vóór of uiterlijk op 20 Juli a.s. van u vernemen, of op uw medewerking gerekend mag wor den, opdat te voren ongeveer kan wor den berekend, hoeveel ruimte voor de opstelling noodig zal zijn. Tweedaagsche bijeenkomst van de Joodsche Vrouwen vereniging in de School voor Wijsbegeerte Op 27 en 28 Juni is in de School voor Wijsbegeerte een Landdag en Zom'er- bijeenkomst gehouden door de Joodsche Vrouwenvereniging voor Practisch Palestina werk. Begunstigd door prach tig weer konden alle lezingen in de open lucht gehouden worden. De hijeen- komst werd geopend door mevr. nir. Levenbach-Goudeket, die de vele aan wezigen welkom heette en het woord gaf aan de eerste spreekster van den morgen, mevr. Clara Asscher-Pinkhof. Op suggestieve wijze vertelde mevr. As- scher den inhoud van het door Char lotte Kohier zoo meesterlijk vertolkte prozastuk ..Marathondans" waarmede zij hét leven van het .Toodsche volk ver geleek. Na de gemeenschappelijke lunch stond oen „Gesproken Krant" op het programma, waarin verschillende ern stige artikelen werden afgewisseld door geestige advertenties vertrouwelijke raadgevingen c.d., waarmede redactri ces en verslaggeefsters veel succes hadden. Mr. Abel Herzberg. de voorzitter van den Zionistenbond, was de spreker van den avond. Mr. Herzberg. die zoo juist van een reis naar Palestina terugge keerd is, sprak over zijn indrukken van het land. den opbouw, de verschillende bevolkingsgroepen en de vele en veler lei problemen, die nog opgelost moeten worden. Den 2en morgen sprak dr. Koenig over: De perspectieven van het .Toodsche Volk. Op zeer bizondere wijze sprak Dr. Koenig over de geschiedenis van het Joodsche volk, over de catastrofen die het in den loop der eeuwen reeds moest doorstaan en die telkens geleid hebben tot bezinning op Palestina door de over levenden. Voor het eindexamen B van het Joh. van Oldenbameveltgvmnasiunv slaag den mej. G. A. v. d. Kluft, D. Kijne, C. Nicolaï, mej. G. M. Plas, mej. A. J. Schut, T. A. Tielens en J. L. Unger. Afgewezen geen. BURGERLIJKE STAND 29 Juni. GEBOREN: Pierre Hendrikus Maria, z. van P. J. Stevenaart en E. J. Pas. Cl ij s- berta Antonia, d. van G. T. Tommei en. G. G. J. Hoesik. Hendrika Bernardine, d. van B. E. te Lintelo en A. C. ten Ham. GEHUWD: G. H. Klaas*en en H. L. J. van Loenen. ONDERTROUWD. T. W. Verweij en M. Bax. Th. M. Evertzen en A. B. Wen- sink. A. Boon en G. A. Haverkorn; A. Tiemens en Chr. H. A. Spierenburg. J. Schoep en M. Hofman. B. F. Ilelmich en T. M. D. Bakker. W. Jagtenberg en J. Hooglandt. M. P. de Jong en J. W. H. Thoolen. OVERLEDEN: Hendrika Grondijs, 59 jaar, geh. met J. P. Bïerhuijs. AUTOMARKT Op de automarkt alhier werden gis teravond 232 wagens aangevoerd. TEMPERATUUR IN PESIE'S BAD De temperatuur van het water in Pesie's bad was hedenmorgen 68 gr. F. of 20 gr. C. Het diploma werd behaald door Her man Lammers. UITVOERING MELKBESLUIT B. en W. van Amersfoort maken be kend, dat het behoudens vergunning van of namens hen verboden is gelijk tijdig melk en taptemelk met hetzelfde vervoermiddel of door denzelfden per soon te doen vervoeren. U N A B E IT 4 to 'n Driehoek op e*n punt(roode rand, geen teekening erin) wil zeg gen: „pasop, gij nadert een voorrangsweg". V "n Vierkant op rijn punt (oranje met wit ten rand) vindt U langs de voorrangswegen, waar voorts de af standspaaltjes oranje koppen hebben. het pleidooi buiten beschouwing gela ten. Over veertien da een zal de waarne mend kantonrechter de heer O. Plan- tenga. dié de zaak ook vandaag behan delde, uitspraak doen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5