Niet Engeland iso leert Duitschland maar Duitschland zelf Noodweer in Bulgarije Pain's TEEKENEN VAN ONGEDULD IN MOSKOU „Levensruimte is verwerven van vertrouwen van naburen en niet hen onderdrukken" Vraagt Engeland ook garantie voor Nederland en Zwitserland? „KUNSTMATIGE MOEILIJKHEDEN" Aanslagen in en om Tel Aviv Radio-programma s Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 30 JUNI 1939 zegt Lord Halifax LONDEN. 29 Juni (Reuter). /.V een redevoering, uilgesproken tijdens Het jaarliiksch diner van het Chatham House Instituut voor internationale aangelegenheden heeft de minister van buitenlandscho zaken. Lord Halifax, nc verwezen te hebben naar de recente over eenkomsten tot onderlinge verdediging, ge sloten met Polen en Turkije, en den ge~ waarborgden bijstand voor Griekenland en Roemenië, gezegd: ..Wli zün thans aan het onderhandelen met Sovjet Rusland. Ik hoop, dat deze onderhandelingen binnen zeer korten tijd tot een succesvol einde mogen worden gebracht, teneinde Rusland bij ons aan te sluiten ten behoeve van de verdediging van de staten In Europa, wier onafhanke lijkheid en neutraliteit bedreigd zou kun nen worden. Wij hebben verplichtingen op ons genomen en bereiden ons er op voor nog meer verplichtingen te aanvaarden, met volledig begrip voor hare conse quenties. Wij weten, da<t wanneer de veiligheid en onafhankelijkheid van andere landen toudeq verdwijnen, onze eigen veiligheid en onafhankelijkheid ernstig bedreigd zal zijn. Wij weten, dat wanneer het internationale recht en de orde behouden willen worden, wij be reid moeten zijn te vechten voor hun .verdediging. Op geen enkel oogenblik sedert den borlog is er zoo'n nationale eenheid ge weest ten opzichte van de belangrijkste- èssentieole punten van onze huitenland- sche politiek. Met dien geest van een heid gaat gepaard een diepe, wijdver breide vastberadenheid om die politiek doeltreffend te maken. Ik geloof echter niet, dat er onder alle klassen een toenemende wensch be staat om verder te kijken dan het rechtatrceksche heden en een doel voor zich te zien, waarvoor men bereidvaar dig zijn tijd. en zoo noodlg zijn leven aou offeren. De onmetelijke krachtsinspanning, die het land ten uitvoer legt bij zijn uitrus ting voor de verdediging ter zee, in de lucht en te land, is zonder weerga in Vredestijd. Achtor onze geheele militaire krachts inspanning staat het Britsche volk, meer eendrachtig dan ooit tevoren en met te zijnen dienste zijp rijkdom en Eijn industrieole hulpbronnen. Wat voorta thans volledig en al gemeen aanvaard wordt in dit land. maar wat wellicht nog niet even goed elders begrepen wordt, is, dat in geval van een verdere agressie, wij vast besloten zijn om terstond onze geheele kracht te ge bruiken om onze verbintenissen tot het bieden van weerstand daar aan na te komen. Met wrok lezen wil de kwaadwillige Verkeerde voorstellingen van onze da> den en beweegredenen, wetende, dat zij valsrih zijn en wetende, dat degenen, die ■e opstellen, het ook weten. Deze din gen gaan niet onopgemerkt voortd] en •venmin de provocatieve beleedigingen van onze landgenooten verder in den Vreemde. Ik kan terstond zeggen, dat Groot-Britanje niet bereid is te wij- ken hetzij voor laster hetzij voor geweld. Iedere beleediging, die on zen menschen wordt aangedaan, iedera mwe uittarting, welke ge richt wordt tot wat wij op prijs atellen en vastbesloten zijn te ver dedigen, vereenigt ons slechts, ver- groot onze vastberadenheid en ver- sterkt onzen trouw jegens die an- deren, die onze gevoelens en ons 1 streven deelen. Omslr'gelingspoUfiek? Irf een tijd, waarin onze doelstellin gen voortdurend verkeerd worden voorgesteld, is het wellicht goed ze we derom koen uiteen te zetten. Ons eerste besluit is de agressie te stuiten. Om dien reden alleen hebben wij ons aan gesloten bU andere naties, teneinde het hoofd te bieden aan het gemeenschap pelijk gevaar. Wij allen weten en de wereld weet. dat deze regelingen geen ander doel dan de verdediging hebben. Zij zijn aan de kaak gesteld als hadden HJ ten doel de isolatie of omsingeling van Duitschland en Italië en alsof zij ertoe bestemd waren deze landen te ver hinderen de levensruimte te verwerven, die noodlg is voor hun nationaal be staan. Wat zijn de feiten? Zij zijn een voudig en ieder kent ze. Duitsch land isoleert zich zelf en doet dit hoogst succesvol en volledig. Wan neer men zichzelf opzettelijk iso leert van anderen door eigen daden, kan men niemand anders dan zich- - zelf verantwoordelijk stellen en zoolang deze isolatie voortgaat, moeten de onvermijdelijke conse quenties daarvan sterker en 'duide lijker worden. ,Levensruimfe Vervolgens sprekende over „levens- ruimts", zeide Halifax: „Iedere ontwik kelde gemeenschap staat tegenover het vitale probleem der levensruimte, maar het probleem wordt niet eenvoudig op- geloet door de verwerving van meer ge- Lord Halifax bieden. Inderdaad zou dit het probleem alleen accuter kunnen maken. Het kan alleen worden opgelost door een wijze ordening van zaken van een land naar binnen on door aanpassing en verbete ring van zijn betrekkingen met andere landen naar buiten. Naties breiden haar rijkdom uit cn verhoogen haar levens standaard door vertrouwen to verwer ven van haar naburen en daarmede den stroom van goederen onder elkaar te vergemakkelijken. Juist het tegen overgestelde zal waarschijnlijk het ge volg zijn van een actie door een natie, die het onafhankelijk bestaan van haar kleinere, zwakkere naburen onder drukt. Wanneer het hogrin levensruim- te in dien zin moet worden toegepast, verwerpen wij het en moeten wij weer stand bieden aan zijn toepassing. Opmerkelijk ls dat deze eisch raar levensruimte naar voren ge bracht wordt op een oogenblik, waarop Duitschland een land voor immigratie ia geworden, dat arbei ders in groote getalen invoert uit Tsjerho-Slowakije, Nederland en Italic om tegemoet te komen aan de behoefte van zijn industrie en landbouw. Hoe kan Duitschland dan bewaren overbevolkt te zijn? Funeste oorlogsvrees België. Nederland en niet minder onze eigen eilanden hebben reeds bewe zen, dat wat overbevolking genoemd wordt, voorkomen kan worden door pro ductief werk. Do uitgestrekte ruimte en natuurlijke hulpbronnen van het Brit sche rijk en de Vereenigde Staten kon don deze landen niet behoeden tegen wijdverbreide werkloosheid gedurende de grooto crisis van 1929 tot 1932. Duitschland kan niet moer dan ecnig ander land hopen zijn economische pro blemen in isolatie op te lossen. Onge twijfeld is het op het oogenblik onmo gelijk don dag te voorspellen, waarop alle handel overal geheel vrij zal zijn, maar het is wol mogelijk regelingen te treffen, gegeven do gelegenheden, die grnotelljks hot vrijheidsgebied zouden uitbreiden. Door samenwerking wat ons betreft, wjj zijn tot samenwerking bereid is er ampele ruim to om tot alle naties de gelegenheid uit te breiden van een breeder economisch leven. Wanneer do wereld georganiseerd zou zijn langs dergelijke richtlijnon, zouden Duitschland noch Italië behoeven te vreezen voor hun eigen veiligheid, en geen natie zou in gebreke blijven te pro- fitecren van do onmetelijke materleole voordoden, die de algemeene toepassing dor wetenschap binnen algemeen ge bruik heeft gebrndht. Maar oen dergelijke maatcchappij van volkeren kan niot worden opgebouwd op gewold in eon wereld, dio leeft In vrees voor gewelddadigheid, en die haar wezenlijke krachten moet uitge ven voor do voorbereiding tot het weer stand bieden aan geweld. Wanneer 'de leer van het geweld eenmaal verlaten zou zijn, zoodat de oorlogsvrees, die door de wereld gaat, opgeheven zou zijn. zouden alle openstaande kwesties gemakke lijker op te lossen zijn. Koloniale politiek Overgaande tot een bespreking van de beginselen van het Britsche koloniale bestuur zeide Halifax, dat koloniën eens uitsluitend beschouwd werden als een bron van weelde en een plaats van ves tiging voor Europeanen. In de laatste vijftig jaar echter heeft een zeer afwij kende opvatting terrein gewonnen een opvatting die zeer fijn tot uitdruk king is gebracht in artikel 22 van het Volkenbondshandvest, n.l. dat het wel zijn en de ontwikkeling van het volk, dat nog niet in staat is op eigen beenen te staan onder de inspannende omstan digheden van de moderne wereld" een „heilig pand der beschaving" is. Dit pand is gestadig behoed sedert den oor log in het geval van de mandaatgebie den. waarvoor de uitwerking van de be palingen van artikel 22 van het Volken- bondshandsvest ontzaglijke voordeelon heeft ongeleverd. Wij hebben dezelfde beginselen toegepast, in Tndio en Bir ma. In de paar laatste inren hebben wij de verandering vnn Ierland gezien tot een onnfbankelijk lid van het Britsche gemeentebest. dat met de andere deel- genooten van bet empire den volledigen status van dominion geniet. Gedurende vele jaren hebben wij getracht Ierland vast te houden in het onjuiste geloof, dat thans wordt aangehaald ter rechtvaardiging van de onderwerping van Tsjecho-Slo- wakijc, dat het onmisbaar was voor onze nationale veiligheid. Wij heb ben thans ec/hter ingezien, dat onze veiligheid niet verminderd is, maar onmetelijk is vergroot" door een vrij en vriendschappelijk Ierland. Wij erkennen, gelijk de Vereenigde Staten dat erkend hebben, dat zelfbe stuur het uiteindelijke doel behoort te zijn van de koloniale politiek. Wij hopen, dat in overeenstemming over een dergelijkcn grondslag van doelstelling anderen bereid zouden kun nen zijn met ons hun bijdrage te leve ren voor een betere wereld. Wat ook de moeilijkheden van het koloniale probleem mogen zijn, of van leder ander, ik zou er niet aan wan hopen de wegen te vinden tot eon roge- ling, wanneer eenmaal ieder den wil heeft tot regelen. Tenzij echter alle landen in feite een regeling wenschen. zouden besprekin gen moor kwaad dan goed doen. Het is bovendien onmogelijk te onderhandelen met een rogeering, welker verantwoor delijke woordvoerders een bovriend land brandmerken met. woorden als die ven en afpersers zich overgeven aan dagelijksche monsterachtige lasteringen over do Britsche politiek in alle deelen der wereld, Maar wanneer die geest, die duidelijk onvereenigbanr ls met lederen wensch tot een vreedzame regeling, mocht wijken voor iets anders, zou de Britsche regeering bereid zijn haar bes te gedachten te voegen bij die van an deren. teneinde den huldigen staat van politieke on economische onzekerheid te beëindigen. Onze eerstvolgende taak zou zijn een wederopbouw van de interna tionale orde op een breeder en hoch- ter grondslag. Wij moeten ons af- vragon in hooverro de mislukking van den Volkenbond te wijten is geweest aan tekortkomingen van het volkenbondshandvest zelf of in boeverre het de afwezigheid was van sommige der grootste landen In ieder stadium van zijn historie, welke zoowel zijn moreele gezag als zijn kracht hebben verzwakt De Britsche politiek Zijn rede tenslotte samenvattende zei de Halifax, dat de Britsche politiek be rust op tweo grondslagen van doelstel ling, waarvan do eene is do vastbera denheid om weerstand te bieden aan geweld en de tweede de erkenning van het verlangen der wereld om voort te gaan mot het constructieve work van opbouw van don vrede. Wanneer wij eenmaal de overtuiging zouden kunnen krijgen, dat do Inten ties der anderen dezelfde zijn als de onze en dat wij allen werkelijk vreed zame oplossingen zouden wenschen, dan zeg ik beslist, dat wij de proble men zouden kunnen bespreken, 'die thans de wereld ongerust maken. In zoo'n nieuwe atmosfeer zouden wij do koloniale problemen kunnen bcstudee- ren, do problemen der grondstoffen, der handelsbarrières, het probleem der le- venshuimte, de beperking der bewape ningen cn ieder ander vraagstuk, dat het leven van alle Europeesche burgers raakt. SOFIA, 29 Juni (Reuter). In den afgeloopen nacht is het district Sevlievo in het Noordon van Bulgarije door noodweer geteisterd. Hierdoor zijn veertig personen omgekomen, meest vrouwen en kinderen. Ongeveer tweehonderd hui zen zijn vernield en ruim vijfhonderd overstroomd, de materieele schade wordt op eenige millioenen leva geraamd. De menschen werden gedurende den nacht verrast door een overstrooming. De storm had de rivier RosBitz opgezweept tot een watermassa van 10 me ter hoogte. Het water sleurde alles wat op zijn weg kwam, bruggen, hulzen, vee en gewas mee. Ook uit andere deelen des lands worden overstroomingen gemeld. De autoriteiten nemen maatregelen om de getroffen bevolking te helpen. Door zeer zware regens, gevallen bij Lianokladi, 160 kilometer ten Noord westen van Athene, zijn gedeelten van den hoofdspoorweg die Athene met West-Europa verbindt, weggespoeld, De Simplon-express zal vanavond niet yan Athena vertrekken. I KINDERHOEKJE 172. Terwijl de kamerheer Iets schijnt te zeggen, steekt hij zijn hand uit en Pam bemerkt tot zijn ontsteltenis, dat de pink van de rechterhand ontbreekt. Ook de dief van dien nacht had hetzelfde gebrek. 173. 's Nachts weet Pam van de tafel te komen. Hij wil eens onderzoeken waar het gestolen document verstopt is, doch hij kan de kamer niet uitDat is erg tammer, want kij wil zoo graag zijn onschuld bewijzen. Een opvallend artikel in de Prawda MOSKOU, 29 Juni. (Tass)- DE Prawda publiceert een artikel, geschreven door Sjdanof, lid van den hoogsten Sovjet, die tot de conclusie komt, dat de Britsch-Fransch-Russische onderhandelingen op het doode punt zijn gekomen. Sjdanof schrijft onder meer: „Hoewel de Sovjet-Unie haar standpunt met de grootste helderheid heeft bepaald, hoewel zij alles in het werk heeft gesteld om zoo snel mogelijk tot een pact van we- derzijdschen bijstand te komen, worden geen belangrijke vorderin gen bij de onderhandelingen gemaakt. Bij de bestaande internationale situatie moet dat wel van groote beteekenis zijn. Het sterkt de hoop der agressieve staten op de mogelijkheid van verbreking der eenheid tusschen de democratische staten, het drijft de aanvallers tot nieuwe agressie. VVTAT is de reden van deze vertraging? Ik veroorloof mij, mijn VV persoonlijke meening uiteen te zetten, hoewel mijn vrienden die niet deelen. Zij gelooven nog, dat Engeland en Frankrijk, toen zij de onderhandelingen aanknoopten, de ernstige bedoeling hadden de krachtige barrière tegen agressie op te werpen. Ik geloof en zal trach ten te bewijzen, dat zij geen verdrag met Rusland op den voet van gelijkheid wenschen. DE onderhandelingen zoo schrijft Sjdanof verder duren reeds 75 da gen. Wie anders dan de Engelschen en Franschen zijn verantwoordelijk voor een dergelijke vertraging? De ervaring heeft geleerd, dat hetzelfde Engeland met Turkije en Polen verdragen van weder- zljdschen bijstand in zeer korten tijd heeft gesloten. Daaruit volgt, dat het toen in staat was. het noodzakelijke tempo te ver zekeren. Het eindeloos voortduren der on derhandelingen met Rusland geeft aanlei ding tot twijfel aan de oprechtheid der werkelijke bedoelingen van Engeland en Frankrijk en tot de vraag, wat eigenlijk do basis van die politiek is: het ernstige streven naar een vredesfront of de wil om d onderhandelingen zoowel als de vertra ging daarin te gebruiken voor zekere doeleinden, die niets uitstaande hebben met de vorming van een vredesfront." Do schrijver betoogt dan, dat de En gelschen cn Fransohen kunstmatige moeilijkheden hebben geschapen en noemt als voorbeeld de kwestie van de ?nrantio aan Letland, Estland en Fin- and. Hij zegt: „De verklaring, dat deze staten geen garantie willen dat daarom de Sovjet-voorstellen niet aanvaard kun- non worden, is klaarblijkelijk onjuist en kan slechts geïnspireerd zijn door de bedoeling, de onderhandelingen te be lemmeren en te verbreken. Men weet in ieder geval, dat, indien Engeland het in zijn belang acht een land te gnrandee- ren, het de middelen vindt om dat te doen. zonder te waohten, tot dat land die garantie vraagt De „Sunday Times" meldde op 4 Juni, dat Polen zich had ver plicht Engeland te helpen, indien dat land in een oorlog was gewik keld door een inval in Neder land, en dat Polen steun van Engeland zou krijgen, indien het in den oorlog ging wegens een inval in Danzig of Lithauen. Po len en Engeland geven dus tege lijkertijd Lithauen en Neder land een garantie. Ik weet niet of Lithauen en Ned er in d geraadpleegd zijn en de per» heeft dat althans niet gemeld. Voor zoo ver ik weet. ontkent zoowel Neder land als Lithauen het bestaan van een dergelijke garantie. Niettemin is de des betreffende overeenkomst in hoofdzaak reeds gesloten, naar de ..Sunday Times" meldt, en het is voor niemand een ge heim, dat het bericht van het Engol- 8che blad nergens gedementeerd is. De poolsche minister van buitcnland- sdhe zaken, Beek, heeft onlangs ver klaard, dat Polen van Rusland in htt 1 geheel geen garantie gevmagd heeft* De positie van Polen verschilt in het geheel niet van die der randstaten. Dit verhindert Frank rijk en Engeland echter niet van Rusland garanties te vragen, niet alleen voor Polen en vier andere staten, maar ook voor Neder land en Zwitserland, waar mede de Sovjet-Unie zelfs geen gewone diplomatieke betrekkin gen onderhoudt. Dit alles toont aan, dat Engeland en Frankrijk goen verdrag wenschen, dat gebaseerd zou zijn op gelijkheid en we- derkeerigheid, ofschoon zij iederen dag verkondigen voorstanders van gelijk heid to zijn. Zij wenschen een verdrag, waarin Rusland de rol zou spelen van den arbeider, die den geheelen last te dragen heeft. Geen staat met zelfrespect zal echter een dergelijk verdrag aan gaan, als hij niet de speelbal wensoht te worden In do band van menschen, die anderen de kastanjes uit het vuur wil len laten halen. Het komt mij voor dat de Fran schen en Engelschen voor de openbare meening in hun landen slechts willen specluleeren op de denkbeeldige halstarrigheid der Sovjet-Unie, om zoo den weg voor onderhandelingen met de aanval lers gemakkelijker te maken. De naaste toekomst zal leeren, of dit juist is." ITALIAANSCHE TREIN- CONVOOIEN NAAR DUITSCHLAND BERN, 29 Juni. (Havas). Vol gens uit Oostenrijk door het socia listische orgaan Berner Tagwacht ontvangen berichten zouden dag en nacht convooien Italiaansche wagons den Brenner passeeren en gezonden worden naar Inssbrück, Salzburg, Wels en Wcenen. De grootste opeenhooping van wagons zou geconstateerd zijn op het goederen- station te Wels, waar oen vijftigtal rnngeersporen kort geleden aangelegd zijn. Het Zwitsersche blad meldt, dat de Oostcnrijksche bevolking veronrust is over deze voorbereidingen, die al ver scheidene dagen duren. Oostcnrijksche spoorweglieden zouden de meening heb ben uitgesproken, dat het doel van deze concentratie van Italiaansche treinen vervoer van Duitaohe troepen naar Ita lië is in geval -van oorlog, JERUZALEM, 29 Juni (Reuter). - In de streek van Tel-Aviv zijn in totaal tien Arabieren gedood en drie gewond. Het betreden en het verlaten van Tel- Aviv en de dorpen Petahtikva en Reho- voth is tot morgen 16 uur verboden. Tweehonderd vooraanstaande Joden in Palestina hebben vandaag een mani fest gepubliceerd, waarin zij de terreur veroordeelen, aangezien hierdoor de sympathie, welke de democratie voor de Joden heeft, in gevaar komt. HAIFA, 29 Juni (Havas). Vannacht zijn 740 clandestiene immigranten ten Noorden van Gaza aan land gegaan. Zij zijn gearresteerd, terwijl het schip, dat hen vervoerd had, naar Haifa is opge bracht. ZATERDAG, 1 JULI HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 7.80 VPRO. 8.00—12.00 VARA. 8.00 Gram.muziek, (Om 8.16 Berichten). 10.00- Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in' de Continubedrijven. 12.00 Gram.muziek. (Om 12.15 Berichten). 2.00 Causerie „Een avond in een Chineesch theater" 2.20 Esme ralda. 3.00 Reportage. 3.30 Orgelspel. 4.30 Causerie „Franscbe beeldhouwkunst". 4.50 Gram.muziek. 5.30 Filmland. 6.00 Uit de roo- de jeugdbeweging. 6.28 Berichten. 6.30 Popu lair 8ollstenconcert. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30—8.00 Causerie „De wereldconferentie der Christ. Jeugd to Amsterdam". 8.06 Her haling SOS-berichten. 8.07 Berichten ANP., VARA-Varia. 8.20 Toespraak „Het VARA- Zomerfeest te Arnhem". 8 30 VARA-orkeit. 9.00 Puzzle-uitzending. 9.15 En nu... Oké! 10.30 Berichten ANP. 10.40 Radiotooneel. 10.40 Radiotooneel. 10,55 Gram.muziek, 11-00 VARA-orkest en soliat. 11.8012.00 Orgel spel. HILVERSUM II. 301.5 M. KRO-uifcien- ding. 8.00—9.15 Gram.muziek 8.15 Berichten). 10.00 Gram.muziek. 11.15 Godsdienstig half uur. 11.45 Berichten. 12.00 Reportage. 12.40 Gram.muziek. 12.60 KRO-orkest 1.15 Ber richten). 1.30 Causerie „Luchtbescherming en rijpere jeugd". 1.60 Reportage. 2.50 Kinder uur. 3.40 Reportage. 4.20 Gram.muziek. 4.35 Vervolg kinderuur. 5.00 Gram.muziek. 5,15 Internationale sportrevue. 5.30 Gram.muziek. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gram.muziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht, 6.45 Berich ten, gram.muziek. 7.00 Berichten. 7.15 Cau serie „Volkskracht en volksweerbaarheid". 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP., mededeclingcn. 8.15 Meditatie met muzikale omlijsting. 8.36 Gram.muziek. 8.45 Gevarieerd programma. 10.30 Berichten ANP. 10.4012.00 Gram.muziek. DROITWICH. 1500 M. 11,20 Pianovoor dracht. 11.50 BBC-Northern Ireland-orkest. 12.50 Gram.muziek. 1.35 Reportage. 1.50 Or gelspel. 2.20 Variété Jgr.pl.). 3.05 Mario de Pietro en zün Estudiantlna. 3.40 Reportages. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Orgel spel. 7.40 BBC-orkest. 8.20 MuBic-Hall-Pro- gramma. 9.20 Berichten. 9.50 Uit Amerika:'. Amerikaansch overzicht. 10.05 BBC-Theater- orkest( 10.50 Grosvenor House Dansorkesfc en solisten. 11.50 Dansmuziek (gr.pl.). 12.15— 12.20 Berichten. RADIO-PARIS. 1648 M. 9.00, 10.00, 10.35, 11.20 en 12.00 Gram.muziek. 12.30 Zang. 1.00 en 12.5 Gram.muziek. 2.35 Chansons. 3.35 Zang. 3.50 Pianovoordracht. 4.05 Zang. 4-20 Parjjsch Philharmonisch orkest, Gouverné- koor en solist. 7.40 Gram.muziek. 7.50 Piano voordracht, 8.50 Uitzending uit Brazilië. 9.50 Actueele 'uitzending. 10.20 Kamermuziek. 10.50 Gram.muziek. 11.2012.50 Dansmuziek. KEULEN. 456 M. 6.50 Gram.muziek. 7.35 Kur-orkest Bod Lippspringe. 8.50 Danziger Landesorkest. 12.20 en 1.30 Omroep-Amuse- mentsorkest en solist. 2.30 Gram.muziek. 4.20 Omroepkleinorkcst en solisten. 7.10 Zang. 7.30 Voor soldaten. 8.30 Hans Bund's orkest. 11.00 Gram.muziek. 12.20 Gevarieerd concert (opn.) 2.203.20 Nachtconcert. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.muziek. 12.60 cn 1.30 Omroeporkest. 1.50 Gram.muziek. 2.25 Jazz-pianoduetten en accordeonsoli. 3.20 Programma, gewijd aan Italië. 4.20 Zang. 5.055.20 Gram.muziek. 6.05 Omroeporkest, soliste on gram.muziek. 7.45 Gram.muziek. 8.20 Hnrmonic „De Werker", mannenkoor „Lassallekring" en solisten. In de pauze: Gram.muziek, in.Sn Gram.muziek. 10.35 Cabaretprogramma 11.5012.20 Gram. muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek. 12.50 en 1.30 Radio-orkest. 1.50 en 2.55 Gram.muziek. 3.20 Brusselsch instrumentaal kwintet. 4.20 Gra- mofoonmuzlek. 5.35 en 5.55 Radio-orkest. 6-35 Omroepkoor. 6.50 en 7.85 Gram.muziek. 8.20 Waalsch cabaret. 9.05 Gram.muziek. 9.20 Om* roepsymphonie*orkeit. 10.30 Dansmuziek (gr.pb). 11.20—12.20 Gram.muziek. DEUTSCHLANDRENDER. 1571 M. 8-35 Otto Dobrindt's orkest en solisten. 10.20 Be* richten. 10.40 Fluit en cembalo. 11.05 Be richten. 11.20—12.20 Omroepdaneorkfst en •oliften«

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 2