Tie-Tie! (stadsnieuws] DE „ORANJE" HET SNELSTE ZOMER SPEELGOED EN SPORTARTIKELEN n ieuw parijs LmZ:".r MOTORMAILSCHIP TER WERELD Boekhandel G. G. Veenendaal EXAMENS Chr. Tamboers- en Pijpercorps „Juliana" Muziek in de stad en Soesterkwartier R. K. Voetbalclub opgericht „Bravour en Charme" in De Valk Uitvoering Melk- besluit Garnizoen Strandballen - Zwemringen Luchtbedden - Veldbedden en Slaapzakken Eindexamen R.H.B.S. Een driedaagsche proeftocht, die in alle opzichten volkomen geslaagd is Hutten met een privé-dekje 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 30 JUNI 1939 Op Zaterdag 8 Juli wordt het I2V2 jarig bestaan herdacht Vrijdag 7 Juli concert in Plantsoen-Zuid TER gelegenheid van het i2Y2- jarig bestaan van het Chr. Tam boers- en Pijperscorps „Juliana", zal op Zaterdag S Juli een pijpersmid dag worden gehouden. Hieraan zal worden deelgenomen door „Juliana" (Amersfoort). „Bern hard" (Amersfoort). „D. A. P." (Apel doorn) en „Prins Bernhard" (Vee- nendaal). In totaal zullen pl.m. 225 man aanwezig zijn. Behoudens goedkeuring van B. en W. zal van 45 uur een marsch door een gedeelte der stad gemaakt worden, waarbij de vereenigingen om beurten spe.len. Om 7 uur zal een korte marsch volgen van het Chr. Militair tehuis naar Eben Haêzer alwaar een gezellige avond zal gehouden worden. Tijdens dezen marsch spelen de corpsen tegelijk. De tamboers en hoornblazers staan dan onder leiding van den tamboer- maitre den heer L. v. Loveren. Het geheel onder leiding van den heer Joh. de Vries Pzn. Aan den vooravond van dezen dag wordt voor de V. V. V. een concert gegeven in de muziektent, Plantsoen Zuid, met medewerking van het Chr. Kinderkoor „De Zangvogeltjes", directeur de Heer H. Bijvank. Het programa luidt: le. Juliana speelt: a. „De Juliana-defileermarsch" van J. Baarda. b. „Vrij en Blij" van A. J. Scheurkogel. c. „Baniermasch" van A. J. Scheurkogel. 2. „Juliana" speelt met „de Zang vogeltjes", o. 1. van H. Bijvank: „Holland Jubelt" van J. Baarda. 3. „Juliana" speelt: a. „Zonder Zorg" van A. J. Scheurkogel. b. „Naar buiten" van A. J. Scheurkogel. c. marsch van J. Baarda. d. Korte taptoe. e. Wilhelmus. De nummers la, 2 en 3c zijn van J. Baarda eere-lid van „Juliana", de an dere nummers zijn van A. J. Scheurko gel, oprichter van het pijpercorps „Ju- bal" te Dordt. Behoudens goedkeuring van B. en W. zal „Juliana" voor en na het concert een korten marsch door de stad maken. [Vertrek 7.30 uur van het Chr. Militair tehuis aan de Lange Beekstraat. DE Oranjevereeniging Soesterkwar tier heeft zich ter gelegenheid van den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard niet onbetuigd gelaten. Gisteravond heeft zij 'n muzikale rond gang georganiseerd, waaraan het R.K. Harmonie-orkest „Wilskracht* (o.l.v. J. Wakelkamp) en het dameszangkoor 'Amicitia, dir. Kapelaan Ch. C. J. Bachg, hun medewerking verleenden. Van de Nijverheidsstraat., waar de Stoet zich opstelde, ging het via Soester- weg en Puntenburgerlaan langs de Spaarne- en Lingestraat naar het school plein. Hier werd een concert gegeven, ■waarbij vele belangstellenden aanwe zig waren. Rondom de gemeentelijke muziektent in het Plantsoen-Zuid is het gisteravond eenige uren zeer druk geweest. En die groote belangstelling heeft de stafmu- ziek van het vijfde regiment infanterie zich waardig betoond. Onder leiding van kapelmeester J. R. v. d. Glas bracht zij een uitstekend concert ten gehoore. Dank zij het mooie weer bleef het pu bliek tot en met het laatste nummer aan wezig. Het hartelijk applaus bewees wel, 'dat deze uitvoering op hoogeen prijs ge steld werd. In het gebouw Stoovestraat 14 had gisteravond een bijeenkomst plaats om te komen tot oprichting van een R.K. Voetbalclub onder leiding van den heer J. J. Stofmeel. De belangstelling was vrij groot en na een korte uiteenzetting van de voorbereidende werkzaamheden gaven 33 personen zich als lid op. Een voorloopig bestuur werd gevormd be staande uit de heeren J. J. Stofmeel. J. Feiten, R. Westerlaak, J. W. A. Ganle- voort en L. Waterloo. Na een korte be spreking werd besloten contact te zoe ken met de standsovganisatie's. KUNSTNIJVERHEIDSTENTOONSTEL- LING IN HET GILDEHUIS In het Gildehuis wordt morgenmid- dar door den voorz. van afd. 2 van het A.K.G., den heer G. Adriaans, een kunst- nijverheidstpntoonstelling geopend. Dit maal dus in afwijking van de gewone schilderijententoonstellingen een exposi tie van gebruiksvoorwerpen. De hier ten toongestelde artikelen demonstreeren op duidelijke wijze, hoe een gevoelige kun stenaarshand van het eenvoudigste ding iets schoons weet te maken. Optreden van het revue-gezel schap T.O.P. uit Utrecht voor de militairen TER gelegenheid van den ver jaardag van Z. K. H. Prins Bernhard kwamen gisteravond de manschappen van de afdeeling luchtdoel mitrailleurs in de Valk bijeen. Kapitein H. Hazelhoff van de 8e compagnie hield een korte toe spraak. In het bijzonder heette hij welkom de officieren en onderoffi cieren met. hun dames en de sol daten van het escadron pantser wagens. Spreker gaf uiting aan zijn spijt over het feit; dat den soldaten geen positieve mededeelingen over demo bilisatie gedaan kon worden. De internationale toestand liet dit ech ter allerminst toe. Tenslotte sprak kap. Hazelhoff een woord van dank aan Lou Dakman en zijn Top-revue- gezeischap, die zich volkomen be langeloos beschikbaar hadden ge steld. Zijn verwachting van een gezelligen avond zou in vervulling gaan. want nauwelijks was Lou Dakman. de lei der van de Top-Revue, op het tooneel, of de stemming was er ook. De revue „Bravour en Charme" be stond uit niet minder dan 24 taferee- len, waaraan ongeveer 45 personen me dewerkten. Als onderafdeelingen van het Top- gezelschap, belast met de verzorging van het muzikale gedeelte noemen wij de J.upinas Band voor de begeleiding en The Madjoe Bovs, een apart Kront jong en Hawaian ensemble. De medewerkers waren: Kees van Weelden, tenor; Lize Blokker,.sopraan; Betsy, Rührup, dans. Bovendien nog de komiek de Roov en vele gij'ls. In 't algemeen kan van deze opvoe ring worden gezegd, dat zij voor een dilettantengezelschap op een zeer hoog peil stond. Er werd vlot afgewerkt; wachten hoefde men tusschen de tafereelen prac- tisch niet. De schuchterheid en houterigheid, uitvloeisels van onwennigheid en oner varenheid op het tooneel, ontbraken hier zoo goed als geheel. De voordracht was los en vlot. De tenor beschikte over opmerkelijk goed stemmateriaal, vooral in de lage re tonen van zijn register. Het pleit voo de zelfcritick van Van Weelden, dat hij zich niet aan ,-,de hooge noot" te buiten ging. Want die ligt hem niet. Ook de sopraan heeft een goede voor voor de zelfcritiek van Van Weelden dat Het deed prettig aan, een gezelschap van jongelui te zien. die de revuekunst aandurven. Waar de bravour is, blijft de charme zelden uit. B. en W. maken bekend, dat zij noo- dig verklaren, dat na het inwerking treden van dit besluit, hetwelk zal plaats vinden op 1 Juli 1939, vervoer, het in voorraad hebben of behandelen van melk en/of melkproducten en van als zoodanig aangeduide waar door of voor hem: a. die een bedrijf van melk verkoopen heeft opgericht, door koop, huur, huur koop of op andere wijze heeft overgeno men, heeft verplaatst of over een ge meente, waar artikel 32 van toepassing is, heeft uigebreid, b. die een bedrijf, dat niet voldoet aan de eischen, in lid 2 van artikel 32 van het melkbesluit gesteld, door een ander doet uitoefenen, c. die in of ten behoeve van een geves tigd bedrijf van melk verkoopen al dan niet geheel afgesloten ruimten voor het in voorraad houden of behandelen van melk en/of melkproducten in gebruik heeft genomen, opgericht, ingericht of gewijzigd, Slechts mag plaats vinden, indien zijn bedrijf voldoet aan de eischen, in lid 2 van artikel 32 van het Melkbesluit ge steld. Te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen Theologie onze stadgenoot, de heer N. H. van Hensbergen. Voor het R.K. Mulo-examen diploma A te Utrecht slaagden onze stadgenooten N. Bouman, F. Faes en J. Letschert. Voor diploma B slaagde onze stadge noot W. Gooien. Voor het examen Chr. Kweekschool „Rehohoth" slaagde onze stadgenoote mej. C. Zijlstra. Het. detachement van het le Regiment Huzaren dat zal worden gedetacheerd naar Nijmegen om van 2528 Juli a s. deel te nemen aan de Internationale Vierdaagsohe afstand-marschen. zal dit jaar onder leiding staan van jlen len luitenant J. J. Simons van 3—1 R.H. TEMPERATUUR IN PESIE'S BAD De temperatuur van het water in Pesie's had was hedenmorgen 68 gr. F. of 20 gr. C. Het diploma werd behaald door: sinie de Kruijff, Fre van Lente, Herman van Lente, Jacoba Hendrika van Hogenhout, Koos Abbenos, Henk Rozenboom, Annie Lammers. Gerard Bruning, Maria de Rek en Rudi van Dijk. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. had gistermorgen op de Koninginnelaan een défilé plaats van de hier in gar nizoen liggende troepen BURGERLIJKE STAND 30 Juni. GEBOREN: Leonardus Cornelis, z. v. H. G. van Valkenhoef en H. M. Riem Vis; Johanna Hendrika Teunisje, d. v. A. S. Oldenhof en T. Hoegen; Henriëtta Jannettje, d. v. G. B. R. de Haan en W. van den Brink; Christina Jakoba Maria, d. v. L. Lans en H. Kropman. GEHUWD: J. G. Pot en Chr. W. H. Uitzinger. OVERLEDEN: Gerbrandina Wille- mina van Mastrigt, 66 j., wed. v. R. van der Pool; Maria Elisabeth Froonhof, 73 j., wed. v. P. van Regtien. üde- SANTE ZEER OUDE GENEVER f. 3.25 p.L. Al A CC A HAVIK41 MAwdA TEL. 292 u u w FANAVOND weer uren Van knal-energie, Op weg naar den weg-strijd, Naar Assen: Tie-Tie! „Parfum" van benzine Te kust en te keur, Productie van zware, Sportieve „odeur"! Al is er geen plaats in Hotel of café, Dat mag je niet missen, Naar Assen: Tê-Té! Daar snellen de „grooten" Met motor en moed, Daar krijg je een prikkel In 't rustlooze bloed! Het béste van 't beste Op motorgebied, Naar Assen! Naar Assen Daar wordt ge-Tie-Tie'd! Vannacht weer een proeve Van knal-energie, Op weg naar den weg-strijd, Naar Assen: Tie-Tie! 't Geeft vóór- en 't geeft na-pret In iedere stad, 't Geeft méér nog 't geeft brommers: „Geen óóg dicht gehad PHILIA. (Nadruk verboden). tiqswda GRAND-THéaTRE. Van Vrijdag t.m. Don derdag 6 Juli vertooning van de film „De fatale Nacht". Voorstellingen: Zondag 1.45; 4.00; 6.15 en 8.30 uur n.m. Woensdag en Zaterdag matinee om 2.30 uur. Overige avonden 8.15 uur n.m. CITY THEATER. Van Vrijdag t.m. Don derdag 6 Juli vertooning van de film „Menschen-Dierensensaties". Voorstellingen: Zondag 1.45; 4.00; 6.15 en 8.30 uur n.m. Woensdag en Zaterdag matinée om 2.30 uur. Overigè avonden 8.15 uur n.m. REMBRANDT THEATER. Vertooning van „Misdaad in Brooklyn" en „Wat leven we toch' gelukkig". FLéHlTE. Vanaf Zaterdag 24 Juni ten toonstelling „Kruik en Kan". STERHUIS. Beekenst.laan 6. Voor alle meisjes iederen avond geopend des Zon dags van 2 uur. GILDkEHUIS. Voorjaarstentoonstelling A. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9. R.K. LEESZAAL. Wjjersstraat 2. FiliaaJ Uitleenbibliotheek Edisonstraat 35. MUSEUM FLéHITE. Westsingel. Geopend dagelijks van 1012 en 14 uur. uitge- aonderd Zondags, 's Zaterdags 10—12 en 1.303 uur. (Stadgenooten hebben 's Za terdags vrijen toegang). MUURHUIZEN 1. 2430 Juni. Atelier Callenbach. Demonstratie en expositie van toegepaste kunst. CONCORDIA. 30 Juni. Amersf. Drankweer Comité. 8.15 uur. DE HOOGE WITTE. 1 Juli. Amersf. Gym- nasiastenbond L. E. A. Eindfeest 8.30 uur. BIRKHOVEN. 2 Juli. Landdag Metaal- bewerkersbond. DE VALK. 5 Juli. Vergadering Oranje vereeniging. 8.15 uur. AUTOPARK. 7 Juli. „Brulboei"-tocht. 10 uur. BAARN BAARNSCH LYCEUM. 14 Juni t.m. 5 Juli Tentoonstelling schilderijen van D. Komter. Voor het eindexamen afd. B. slaagden aan de R.H.B.S. de dames: M. E. Meinesz; M. de Vries; M. Maré- chal; M. N. Parker; Sj. Schregardus; H. A. M. Heijer; P. J. Westendorp. de heeren: K. H. Bouwman; W. R. C. Adriaansz; F. S. Barends; W. Bientjes: W. A. Brinck; W. H. Heijer; M. W. Knegt; G- B. Wentink; D. van Dijk; D. C. Hassel- man; R. E. H. Marcus; J. P. Noordijk; H. H. Pothoven; J. M. Reinboud; fTy EGEN negen uur vanmorgen is het nieuwe motormailschip Oranjevan de Stoomvaart Maatschappij Nederland van den driedaagschen technischen proef tocht in de Amsterdamsche haven teruggekeerd. De zoo zeer geslaagde proeftocht werd voor het grootste gedeelte gehouden voor de kust van Schotland, waar ter hoogte van St. Abb's Head ook de gemeten mijl werd gevaren. Meer dan twintig maal werd de „run" langs de kust gemaakt en de bereikte gemiddelde snelheid van 26,3 mijl per uur bij een gecontracteerde dienstsnelheid van 21 mijl per uur mag, zoowel voor de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij, op welker werf het schip gebouwd werd, als voor de Stoomvaart Maatschappij „Nederland", een gelukwensch waard geacht worden. Geen oogenblik hebben de drie Sulzer-motoren, elk van 12.500 p.k. tezamen een kracht ontwikkelende, welke belangrijk grooter is dan van de meeste electrische centrales in ons land, gehaperd. Steeds hooger werd het aantal asomwentelingen per minuut opge voerd totdat de maximum-snelheid was bereikt T*\E op den technischen proeftocht bereikte snelheid beteekent, dat de „Oranje" niet alleen het snelste Nederlandsche koopvaardij schip is, doch ook het snelste motormailschip ter wereld. Bovendien is het schip in machinesterkte 37.500 p.k. het negende ter wereld. Het nieuwe vlaggeschip der Stoomvaart Maatschappij „Nederland" zal derhalve naar verwacht wordt in alle omstandigheden volgens de dienstregeling, gebaseerd op een vaart van 21 mijl, varen en in staat zijn, als de weersomstandigheden tegen zijn, eventueelen achter stand in te loopen. 's Prinsen verjaardag aan boord gevierd DRIE dagen en nachten heeft de „Oranje" proefgevaren: alle technische installaties, in de machinekamer en op de brug, zoo wel als in de keuken en de andere afdeelingen van den civielen dienst, zijn aan krachtproeven on derworpen. En zij zijn alle ge slaagd. Veiligheidsinrichtingen en noodinstallaties bleken aan de hoogste eischen te voldoen. Ook een verduisteringsproef op de brug met gebruik van ultraviolet licht en fluoresceerende fosfores- ceerende materialen voor het geval dat niet met de gewone ver lichting kan worden gevaren welke verlichting ook gebruikt kan worden als niet-verblindende instrumentverlichting op schepen, slaagde volkomen. Over het algemeen waren de weers- EEN GESCHENK VOOR HET LEVEN: EEN QOEDEVULPEN Laat U zonder verplichting inlich ten door Langestr. 33 - Tel. 232 R.K. KWEEKSCHOOL O.L. VROUWE TER EEM 29 Juni. Examen nuffige handwerken. Geslaagd: de dames E. C. Héssing, Utrecht; M. C. van Kats, Amersfoort; B. B. Lippers, Amersfoort; M. J. N. van Maarseveen. Utrecht en C Nicolai, Dj ember. Afgewezen één. omstandigheden voor den proeftocht niet ongunstig: den eersten dag was het prachtig zomerweer, Donderdag was er een sterke bries uit het Zuidwesten met nu en dan een regenbuitje, waardoor de ruim vijfhonderd gasten zich meer in de pradhtige salons dan op de open prome nadedekken en bovendekken moesten ophouden en Vrijdag werd het weer na dat het 's morgens tengevolge van een flinke bries zeer frisch op de open dek ken was. voortdurend beter. Des mid dags scheen de zon. De goede stemming aan boord werd nog opgewekter waar toe ook de viering van den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard bijdroeg. De inrichting van de „Oranje" NU de „Oranje" in de vaart is zij het nog niet officieel onder de vlag van de reederij blijkt, dat de ontwerpers en bouwers er in geslaagd zijn een geheel tot stand te brengen, dat in alle opzichten niet alleen aan de eischen van de opdrachtgeefster voldoet, doch ook ten voile beantwoordt aan de wensclien van hen, die gewend zijn op comfortabele wijze een groote zeereis te maken. De 585 passagiers eerste cn tweede klasse, die de „Oranje" kan ver voeren, vinden op de bovenste van dc in totaal tien dekken een zwembad en sportdekken, elk grooter dan op de oudere schepen de sportdekken eerste en tweede klasse tezamen. Een vijftigtal luxe-hutten komen uit op het opper- promenadedek, de meeste voorzien van privé-bad of douchekamer, met groote vierkante ramen en gelegenheid voor mechanische ventilatie, een aantal ook met een privé-dekje. Alle eerste klasse hutten, ook die op de overige dekken, hebben dezelfde in richting. Er is naar gestreefd om in de beschikbare ruimte liet grootst moge lijke comfort onder te brengen. Schrijf tafels met flinke laden, toiletkastjes, nissen, waarin de passagiers hun kopje koffie kunnen zetten, een kast, die zoo wel als leg- of hangkast kan worden gebruikt en ruime bédden in de plaats van de vroegere kooien. Op de bovendekken liggen ook de prachtige kinderkamers eerste en twee de klasse, elk met. een eigen promena dedok. waarvan die der eerste klasse naar 'n ontwerp van Lion Cachet is uit gevoerd door het Amsterdamsch Ge nootschap voor Werkverschaffing aan On vol waardigen De tweede klasse hutten bieden nage noeg hetzelfde comfort als de eerste klasse passagiersverblijven met het eeni ge verschil echter, dat hierin kooien, meest twee boven elkaar, in plaats van bedden zijn geplaatst. Ook de hutten 3de klasse op het achterschip, met bijbehoorende prome nade- en sportdekken en de vierde klasse verblijven voornamelijk voor den overtocht van militairen zijn ruim ingericht en hebben alle stroo- mend water. Er is plaats voor 84 passa giers derde klasse, zoo noodig door daarvoor goed gelegen tweede klasse hutten te bestemmen voor de derde klasse, voor 147. In totaal kunnen 82 personen vierde klasse vervoerd wor den. In het voorschip is een groote eet zaal voor de Europcesche leden van de bemanning beneden den rang van offi cier met niet minder dan 110 plaatsen. Op geen der vroegere schepen was een gemeenschappelijke eetzaal welke des avonds tevens dienst doet als re creatiezaal aanwezig. In totaal be staat de bemanning uit 380 koppen. De vele salons, eetzalen, rookkamers, bars, enz. in alle klassen zijn niet alleen ruim, doch naar ontwerpen en met me dewerking van verscheidene bekende kunstenaars zeer smaakvol uitgevoerd zonder dat men van overdadige luxe kan spreken. De „social hall" in de eerste klasse, met een rood- en geelkoperen dansvloer, is ontworpen door den heer J. A. van Tienhoven en in cuba-mahonie uitge voerd door Pander. De achterwand wordt ingenomen door gezandstraald glas, voorstellend gedeelte van den die renriem naar ontwerp van Ten Houte dc Lange-Copier. In vier mozaiken pa neel cn van Goedewagen te Gouda zijn de 24 wapens van het Oranjehuis ver werkt. Het paneel in de bar van de rooksalon stelt voor het plaatsje Orange (17e eeuw), uitgevoerd in lakwerk vol gens de Japansche methode in dertig lagen. In de bibliotheek bevinden zich bas- reliefs van H.M. Koningin Emma en van H.K.H. Prinses Beatrix. Dit laatste basreliëf werd op den eer sten dag van den proeftocht door jhr. M. L. II. L. de Stuers namens het Euro- peesch personeel van de Stoomvaart maatschappij „Nederland" in Neder- landsch- en Engclsch Indië met een re de, waarin hij sprak van het saam- hoorighcidsgevoel van dit personeel voor de maatschappij, aan de directie aange boden en namens haar door den heer J. F. van Hengel aanvaard. De tweede klasse eetsalon, de grootste salon op het schip met plaats voor 340 gasten tegen 208 personen in de eetsa lon eerste klasse, is -naar een ontwerp van den Hillen door de Nederland sche Scheepsbouw Maatschappij ver vaardigd. De betimmering is van Australisch notenhout met sycamore- paneelcn. Een glasmozaik van Bogtman, o.m. voorstellende het afscheid van Phi lips II van Prins Willem van Oranje vormt een passende versiering. Gehrs. Reens ontwierpen en zijn de uitvoerders van de rooksalon in de tweede klasse. Notenhout en rundledcren paneelen vor men hier het materiaal, dat onderbro ken wordt door drie gepolichromeerde reliefs van Sumatra, Borneo en Java. Op het trapbordes C naar B-dek eerste klas se bevindt zich een marmeren relief van H. M. de Koningin naar een ontwerp van Zijl en daarboven, naar het A-dek zijn twee manneren reliefs aangebracht, ontworpen door Van der Veen, van H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard. Terug naar IJmuiden DE derde dag van den technischen proeftocht eindigde in mooi, frisch zomerweer cn met een opgewekte viering van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard. Aan den laatsten ge- nièenschappelijken maaltijd heeft de heer mr. D. A. Delprat een feestdronk gewijd aan Z. K. H., wien namens alle opvarenden van de „Oranje" een geluk- wensch-telegram werd gezonden. In de feestvreugde aan den wal werd gedeeld doordat de deelnemers aan den proeftocht gelegenheid kregen de „Oranje" ging Donderdagavond op on geveer 2200 m. afstand van dc kust voor Scheveningen voor anker het vuur werk, dat ter gelegenheid van 's Prinsen verjaardag op de pier werd afgestoken, gade te slaan. Daarna werden van dc kust af twee zoeklichten op de „Oranje" gericht, welke hét geheel verlichte schip nog meer deden afsteken tegen de duis ternis van de Noordzee. Het werd laat voordat de laatste passagiers hun kooien hadden opgezocht. De technische proefnemingen met de „Oranje." waren ten einde en gedurende ■den nacht werd naar IJmuiden gevaren. Voor de eerste maal keerde het snelste motormailschip ter wereld, geschut door de grootste zeesluizen, door het thans ver- bree.de Noordzeekanaal naar Ncerlands hoofdstad terug, waar het te ruim negen uur weer aan de kade van dc reederij meerde.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5