VOOR DE VROUW Tennis- en Strandkleeding NOG STEEDS de slanke lijn Gezelligheid in huic Laat uw kinderen rustig ontbijten Onze raadsman: de spiegel Heupmassage en gymnastische oefeningen baten de lijn en de gezondheid Prins Casimir een jonggestorven kind van Koping Willem III Schoonmaken van sportschoenen Verzorging van rozen in den zomer V ONDAG heb ik den heelen dag aan het strand doorgebracht, 'k Ben op 't stille strand geweest, op 't strand van de baders, op 't strand van de moeders en hinders en overal heb ik 't zelfde ge dacht: Waarom zijn er toch eigenlijk spiegels? Spiegels zijn er toch niet om alleen maar vriendelijk tegen 't eigen gezicht met de keurige haren te glimlachen en even een krulletje wat mooier op te draaien? Spiegels zijn er immers om onszelf kritisch te bekijken, van voren, van achteren, op zij en ten voeten uit, om daarbij goed op te nemen wat er ver keerd aan ons is en dat door middel van jurk, mantel, hoed of haardracht zooveel mogelijk te verbeteren. En ik beb me dan ook afgevraagd: Zouden al die heel dikke en heel dunne dames, die ik zag op 't strand, hun korte of lange strandbroeken ook aangetrokken hebben, als ze zich eerst eens met een kritisch oog thuis in de spiegel bekeken hadden? Wellicht pasten ze in den winkel voor een spiegel, maar dat is een heel verschil met de spiegel-thuis Want dan is er een zeer welwillende en ver- kooplustige juffrouw bij, die vertelt: Dat iedereen tegenwoordig „shorts' draagt, da.t 't de groote mode is om in een lange flanellen heerenbroek te ïoopen, dat mevrouw toch werkelijk nog heel keurige beenen heeft en dat ze er toch niet uit wil zien als een oude dame! Maar helaas is juist 't effect van de „shorts", dat de niet meër piepjonge vrouwen cr uit gaan zien als oude dames. Nu kan iedereen zien, dat haar knieën en beenen niet meer zoo spier krachtig, dun en elastisch zijn, dat ze een beetje x- of o-beeiien heeft, dat enfin nog allerlei andere onvolko menheden. want niet zoo heel veel da mes boven de twintig kunnen een kort broekje dragen; alleen zij, die veel aan sport en gymnastiek doen en daardoor een onberispelijk figuur hou den. TJ^N zooals 't op het strand gaat. zoo fj. gaat het ook op 't tennisveld. Jonge meisjes kunnen er alleraardigst uit zien in „shorts", al zullen er heel wat. volgens de dochters „belachelijke ouder- wetsche" moeders zijn. die hun dochters maar liever in een jurk zien. Want laten we niet vergeten, dat er zoo heel veel flat- teuse witte strand- en tennisiurken be staan. De mode van dit jaar met de klok kende en geplooide rokjes, met de kleurige details op de witte japonne tjes leent zich bij uitstek voor sport- jurken. Zal niet Iedere jonge vrouw dit jaar graag een witte sportjurk hebben om er iederen zomerschen dag weer een ander geheel van te maken, nu eens met een kleurige riem of geruit zijden ceintuur, dan weer met een klein bont bouquetje; nu een6 met een vroolijke bolero, dan weer met een gestreept fla nellen sportjasje. Op onze afbeelding ziet u een paar voorbeelden van tenniskleeding en iedereen kan uitzoeken wat 't beste bij haar figuur past. Links boven een sportieve jonge da me in heeren-tcnue, sportblouse met opgerolde korte mouwen en lange fla nellen broek. Lange, slanke en blonde vrouwen staat over 't algemeen deze dracht heel goed; een kleurige riem, b.v. lichtblauw of cyclamenrood, geeft t vrouwelijk cachet aan 't geheel. Sok ken en haarband in diezelfde kleur. Deze pantalons van wit of lichtgrijs flanel zijn alleen voor koude dagen practisch, anders zijn ze te warm. Daarnaast een tennisjurk met wijd- klokkende rok en zonder mouwen. De jurk kan van wit piqué of een moder ne crepe stof gemaakt worden. Witte waschzijde is niet, practisch, 't waait op bij het hard Ïoopen. De boléro kan in dezelfde tint of in een helle kleur zijn. Rechts witte shorts, een goed model met plooien en opgestikte zakken. De .Witte handgebrcide trui heeft den naam van de draagster in hel kleurige letters opgeborduui'd. Tenslotte onder op de teekening een practischc tennisjurk met wijde rok en groote kraag en zonder mouwen, die door allerlei aardige details kan wor den opgefleurd. Op onze afbeelding is het een geruite zijden ceintuur, die na tuurlijk vervangen kan worden door een riem, terwijl ook bloemen of een los jasje of cape-je er goed bij passen. Tenslotte mag men niet vergeten een haarband of zonneklep te dragen, want niets is leelijker dan een verwarde krullcbol met wijd-uitstaande „perma- néntharen" boven een .verhit gezicht. MADELEINE. Strandjas van witte, wollen stof of tricot. De eenige garneering is een hel gekleurde ceintuur, biezen aan de mouwen en wapenvormige zakken. EEN merkwaardig verschijnsel is, dat zelfs het vrouwenfi guur aan mode onderhevig is. De creteert de mode-koningin, dat de omtrek van de taille niet meer dan 60 c.m. mag zijn, dan zullen de hulpmiddelen zich onmiddellijk hiernaar richten. Men denke slechts aan de jaren, dat de wespentaille al6 maatgevend gold en men de steunende onderlaag in casu corset onmiddellijk zoo'n vorm wist te geven, dat de taillclijn ge accentueerd werd, Is de slanke jongensfiguur mode, dan zullen vele vrouwen trachten deze lijn te benaderen. Hongerkuren worden ge volgd, ten koste van de gezondheid en overtollige vetlagen verdwijnen al dan niet, totdat de lijn der molligcn eens klaps up-to-date blijkt te zijn. Menige zucht van verlichting wordt geslaakt, want de meeste vrouwen zullen toegeven, dat het een straf voor haar is om veel van alles, wat zij gaarne eten, achterwege te moeten la ten. Het is dan ook wel heel onaangenaam voor de vrouwen, wier vormen wat veel ronding vertoonen, om in theesalons en op verjaardagen „zoo'n zalig gebakje of heerlijke bonbon" te moeten laten voorbijgaan. Even wordt geweifeld, doch neen, sterk zijn en offers brengen in 'het belang der slanke lijn! Hoevelen onder ons bezwijken niet telkens opnieuw, ondanks allo goede voornemens! Alles bijeen genomen is het. dan ook inderdaad niets gemakkelijk, steeds maar dieet te moeten houden en lange wandelingen te maken, waarvoor in ve ie gevallen trouwens de tijd ontbreekt. Hoezeer het figuur zich in den loop der tijden ook gewijzigd moge hebben, dit is niet het. geval ten opzichte van de heupen, die zoo slank mogelijk ge houden moeten worden. Sedert jaren en jaren zijn beupen van meer dan normalen omvang „uit de mode" en waren nadien nimmer meer ge- wenscht. Doch Moeder Natuur schenkt geen aandacht, aan modevoor6chriften en dnarom zal iedere vrouw, die de eer ste jeugd gepasseerd is. bijzondere aan dacht aan haar heupen moeten beste den. Dieet houden is natuurlijk uitêtekend en vooral is het noodig om snoepen to laten. Aangezien het meermalen voor komt, dat zich alleen ongewenschto vctlaagjes op enkele deelen van 'het li chaam vormen, helpt dieet alleen niet steeds afdoende om deze te doen ver dwijnen. Lichaamsbeweging in den vorm van kamergymnastiek en adem halingsoefeningen werken zeer gunstig ten opzichte van de lijn en houden do spieren lenig. WTJ laten eenige heupoefeningen volgen, die regelmatig iederen morgen voor het opstaan of 's avonds vóór het. naar bed gaan, uit gevoerd moeten worden. De eerste, die wij noemen, is zeker jvel de belangrijk ste. Hiervoor gaat men op den rug cp den grond liggen met de handen onder het, hoofd en de ellebogen op den grond. Knieën ecnigszins opgetrokken en hielen tegen elkander. Langzaam rolt men het ondergedeelte van het li chaam van de cene zijde naar de ande re. Men moet bij deze rolbeweging voor al opletten, dat de hovenhelft gespannen blijft, want de draaibeweging en de massage, tegen den grond doen den heupomvarig verminderen. Men behoeft bij deze rolbewegingen 'bet aantal keeren niet te tellen en het heeft ook geen zin om een bepaald aan tal minuten voor deze oefening aan te geven. Indien men na eenige minuten voelt, dat men moe is, eindigt men, en zoo niet, dan gaat men nog even door. Zoo dra men iets gedwongen moet doen, gaat de aardigheid er af en houdt men er mede op, hetgeen niet de be doeling is, wanneer men zich ernstig voorstelt iets Ie bereiken, hetgeen slechts mogelijk is, indien men over de noodige energie blijkt te beschikken. Alhoewel deze oefening verreweg de beste is, kan men desgewenscht afwis seling aanbrengen. Men gaat naast een stoel staan, waarvan men de rug mot do linkerhand vasthoudt, daarna heft men het gestrekte rechterbeen zoo ver mogelijk omhoog en tracht dit bij iede ren volgenden keer nog hooger te bren gen. Aclvt maal herhalen, daarna op dezelfde wijze het linkerbeen op hef fen. Het is een zeer eenvoudige oefening, die niet alleen de heupen in omvang doet verminderen, doch de spieren te vens soepel maakt. Meermalen heeft heupmassage reeds succes en hiertoe bestrooit men den binnenkant van de hand met talk-poeder en masseert krachtig vanaf de heupen tot de knieën. Veertig maal aan iederen kant herhalen. Men kan de eerste beweging b.v. 's morgens doen en de beide laatste vóór het naar bed gaan. Massage heeft vooral veel succes, nadat men een bad genomen heeft, wanneer de huid nog vochtig is. De dagclijksche wandeling mag niet achterwege blijven en moet eveneens als hulpocfening beschouwd worden. Men wandele in flinke pas ongeveer een half uur, zoo mogelijk langer, terwijl het bovenlichaam strak gehouden wordt en de heupen min of meer be wegen. Tenslotte nog even eenige woorden over het dragen van corsetten, die voor al voor iets meer gezette dames tot de •onmisbare hulpmiddelen bchooren. Men moet nimmer een corset koopen, zonder het vooraf gepast te hebben. Het moet de heupen goed omsluiten, doch zit het te strak, dan protesteeren de vctlaagjes om de heupen en gaan naar omhoog, waar zij een i'ol vormen, die het middel onnoodige dikte geeft. Een goed model corset moet aan de voorzijde korter zijn dan aan de ach terzijde, terwijl de meeste dames do voorkeur geven aan een sluiting met haken en oogen. Het belang van dit hulpmiddel wordt maar al te vaak on derschat; toch draagt het er in hooge mate toe bij, om het figuur te verbe teren en te bereiken, dat de japonnen goed zitten. IN deze sombere tijden, zijn het de vrouwen, die er toe bij kunnen dra gen de omgeving wat zonniger te maken. Een eerste vereischte is een goede, ge lijkmatige stemming. Nu is niets moei lijker dan dit, dat weten wij wel. maar toch is niets onaangenamer voor onze omgeving dan wanneer wij alles even zwaar opnemen en altijd maar kla gen. Komen we er iets mee vooruit? Neen, integendeel. Niet alleen het hu meur der huisvrouw is veel waard, maar ook hare gave om het huis gezel lig te maken: hiertoe kunnen tal van kleinigheden meewerken, wij zouden haast zeggen alles wat niet slechts in de eerste plaats op praclische doeleinden is ingericht. Hoe goed doet het niet aan, als wij enkele mooie dingen die in derdaad niet kostbaar behoeven te zijn. in onze omgeving hebben, een mooie aardewerk vaas of een glazen schaal, die door hun harmonischen vorm en kleur het oog boeien. Wie wordt niet aangenaam verrast door een hos mooie slinke tulpen of andere voorjaarsbloe men, waardoor wij het nieuwe leven in huis brengen? Bloemen en planten, ze brengen zoo'n sfeer van gezelligheid met zich mede. Een tafel, gedekt met een vroolijk ge kleurd aardewerk servies, een paar bloe men in het midden, vallen de binnen komenden dadelijk op; er gaat iets van uit en al deze kleine dingen geven een sfeer van gezelligheid, die de zorgende hand van een vrouw zonder veel kos ten kan aanbrengen. Wanneer een vrouw tegen de moeite opziet, door eigen initiatief, door kleine opofferingen het leven van anderen mooier te maken, dan moet zij beginnen zichzelf voorbij te zien. Men moet slechts de oogen open hou den en alle zinnen gespannen, dan ge voelt men zelf, hoe men in eigen omge ving een gezellige sfeer kan scheppen. De vrouw, die in allerlei kleine dingen om zich heen het goede en mooie weet te zien en te waardeeren, die vrouw is ook in staat het leven in haar omge ving mooier te maken. WENKEN Sinaasappelen en citroenen, die men gebruikt bij de bereiding van zoete spij zen. moeten zorgvuldig van de pitten ontdaan worden, daar deze een bitte ren smaak aan het gerecht kunnen ge ven. Nadat de vruchten goed gewas- schen zijn, wrijft men met een klontje suiker eerst over de schil, waardoor het „smaakje" zich aan de suiker geeft, daarna Worden de vruchten uitgeperst en de pitten verwijderd. Indien men alleen het sap in een of ander gerecht moet gebruiken, ver dient het aanbeveling deze eerst nog even door een haarzeef te zeven. Is het thans het Paleis Soestdijk, waar we den gelukkigen wederopbloei van ons Oranjehuismogen aanschouwen, ruim honderd «jaar geleden was het eveneens Soestdijk, dat verscheidene lo ten aan den ouden Oranjestam zag ont spruiten. Wij lezen hieromtrent in Timotheüs o.m.: Nadat Prins Willem, de latere Koning Willem III in 1817 te Brunei was gebo ren, zag Prins Alexander in 1818 te Soestdijk het levenslicht; twee jaar later, 13 Juni 1820 werd Prins Hendrik te Soestdijk geboren. Hij zou de eerste en eenige Oranje zijn, die Neder- landscli-lndië zou bezoeken. En andermaal twee jaar later, op 21 Mei 1822 werd Kroonprins Willems vierde zoon geboren. Dit prinsje ont ving de namen Willem Alexander l're- dcrik Ernst Casimir. Daar het Hof zich de volgende maand in Amsterdam bevond, had daar in de Nieuwe Kerk de doopplech tigheid plaats. De dag, die voor deze plechtigheid was uitgekozen, was, Dinsdag 18 Juni. Dit kan natuurlijk heel toevallig zijn, doch het is evenzeer mogelijk, dat deze datum werd gekozen, omdat hieraan voor den Vader zulke roemrijke her inneringen waren verbonden. Aan zin voor de historie heeft het de Oranjes nooit ontbroken. Het was de taak van den bekenden hof-prediker J. J. Dermout, om de doopplechtigheid te verrichten. Terwijl dé Doopeling het Paleis op den Dam werd uitgedragen, daverden een-en-vijftig saluutschoten over Am sterdam. De Koning Willem I, de grootva der van de kleine Casimir met de beide Prinsen Willem en Frederik gin gen te voet. De Koningin, met haar twaalf-jarige Prinses Marianne, tante van den kleinen Prins gingen per koets. Precies te drie uur 's middags ver liet de Vorstelijke familie het Paleis De kerk was geheel gevuld met genoo- digden, terwijl de Vorstelijke personen tegenover den preekstoel plaats na men. Nog nooit was cr een Oranjeprins te Amsterdam gedoopt en het is daarom te hegrijpen, dat de Amsterdammers in hun nopjes waren over dit heugelijke feit. Toen de grootmeesteresse, Baronesse Fagel, den volgenden dag met het Prinsje naar Soestdijk terugreed, werd de koets te Diemerbrug opgehouden. Daar stond de pastoor van die plaats, die vriendelijk verzocht, of hij den jonggeborene- eens mocht zien. Natuur lijk werd dit toegestaan en met een voudige woorden sprak de pastoor zijn hartelijke wenschen en zegenbeden over het Oranjekind uit. Enkele dagen later kwam er van Soestdijk een milde gift voor de armen ran Diemerbrug. Helaas was dit Prinsje geen lang le ven beschoren. Wat al spoedig na zijn geboorte werd "gevreesd, bleek korten tijd later maar al te waar. De kleine Casimir leed aan hydrocephalic. Toen de Koninklijke Familie zich in HET eerste ontbijt is voor de kleinen, die pas naar school gaan, altijd een heel ding. Het naar school gaan is voor het kind een geheel nieuwe levensphase, die den geest en het zielclevcn der kleinen, voor al in den beginne, geheel en al in be slag neemt. Zij slapen vaak onrustig en staan daardoor moe op, waarvan weer het gevolg is, dat zij geen trek hebben in liet ontbijt, vaak wordt haastig slechts een half glas melk gedronken, waarna zij de deur uithollen, uit angst te laat te komen. De gevolgen van dit onvoldoende ontbijten blijven echter niet uit; meestal na een uur begint de leege maag zich to wreken, het kind gevoelt zich onbehagelijk, begint te geeuwen en heeft geen aandacht bij zijn werk. Komt het vrije kwartier en heeft hij een boter ham meegenomen, dan wordt deze vaak haastig naar binnen geslikt, omdat hij honger heeft, hetgeen niet anders dan nadeclig op maag- en spijsverteringsor ganen kan werken. Men moet de kinderen echter van den beginne af, dat zij naar school gaan, gewennen aan rustig en voldoende ont bijt. Hoofdzaak is, dat er tijd genoeg voor genomen wordt en het kind een kwartier vroeger opstaat om meer tijd te hebben voor zijn eten. Het moet geen haasten en vliegen zijn, zooals dit'jam mer genoeg in zoovele gezinnen voor-' komt, maar moeder moet rustig met de kinderen aanzitten, waardoor zij zich vaak kalmer gevoelen. Moeder zal er toch wel voor zorgen, dat zij niet te laat komen? Vooral op dit laatste moeten zij kunnen vertrouwen. Verder is afwisseling in het ontbijt noodig; houden de kinderen niet van melk, dan krijgen ze een kopje slappe thee met melk en suiker „kinderthee", zooals zij liet zelf vaak noemen met wit of bruin brood en als extraatje een be schuit met boter en suiker. Het ontbijt kan afwisselend genoeg zijn, zonder luxueus te zijn; soberheid is een eerste vereischte, worst of vleesch is uitgesloten voor kinderontbijt, maar witte, rose of chocolade hagelslag vin den zij heerlijk, appelstroop, zoete stroop koek of een appel op het brood valt ook in den smaak; cr is zooveel, dat wij clngcnlang variatie in de belegging vaii het brood kunnen brengen. Wat de meeste kinderen voor afwisse ling heerlijk vinden is een geroosterde boterham met boter en suiker of jam. Houden de kinderen van pap, dan is een bordje, pap met een boterham een vol doend ontbijt, men kieze afwisselend havermout, maizena, griesmeelpap enz. De meeste kinderen verveelt zoo'n bord pap iederen morgen al heel gauw en zij zitten er dan al met lange gezichten naar te kijken, alvorens ze besiuiten de inmiddels koud geworden pap op te lepelen. Voor het speelkwartier geve men de kinderen een goed gewasschen appel of een banaan mede, daar de boterham vaak vergeten wordt en de kinderen gaarne fruit eten. Een gezamenlijke ontbijttafel is dus voor kinderen aan te raden, maar men onthoude zich ervan, onder het eten aan de kinderen1 te vragen of zij bijv. het versje, dat zij moesten leeren, nog wel kennen. Men moet over het algemeen (ook niet de grooteren) aan het ontbijt léssen overhooren, dat behoort men den avond tevoren te doen. Heeft het kind goed en rustig ontbeten, dan zal het loeren' hem - minder moeilijk vallen, doordat zijn gedachten zich beter kun nen concentreeren en de resultaten zul len aanmerkelijk verbeteren. Bij tennissen, zeilen, roeien, gymnas tiek en andere sport zijn speciale, voor deze doeleinden gemaakte schoenen, veelal met gummizolen onmisbaar. Heel veel worden witte schoenen gekozen en deze moeten regelmatig schoongemaakt worden, willen zij geen te groote tegen stelling vormen met de lichte sportkleo- ding. Heel goed kan men dit doen door de schoenen af te wrijven met een brij van magnesia en een weinig benzine, maar ongevaarlijk is deze behandeling niet en zij moet ook absoluut buitens huis plaats vinden. Men kan in den handel ook speciale stecnen koopen voor het. reinigen van deze schoenen. Deze hebben echter het nadeel, dat de witte krijtachtige massa gauw loslaat en over al strepen en vlekken geeft. Een ander heel eenvoudig middel is, om de schoe nen eerst goed schoon te borstelen, ze daarna in warm zeepwater te leggen, met lauw sodawater naspoelen en in de schaduw laten drogen, nadat men de schoenen eerst, stevig met papier of an dere lappen heeft opgevuld, opdat zij in den vorm blijven; door te snel drogen in de zon zou de bovenstof licht krim pen. Zijn de schoenen droog, dan wor den ze met gips of fijn krijt bestrooid, dat voor het aantrekken met een zach- ten borstel wordt afgeveegd. het najaar van 1822 te Brussel bevond, nam de ziekte snel in hevigheid toe. Het Vorstelijk gezin had daar zijn in trek genomen in een hotel, op de plaats Royaal. Daar overleed het jeug dige prinsje reeds op Dinsdag 22 Oc tober. Hij was toen vijf maanden en één dag oud. De overlijdensakte werd opgemaakt door Louis Baron Devos de Cauwenberghe, schepen van de stad Brussel. In een gewelf van de Augustijner- kerk te Brussel, de eenige Protestant- sclic kerk, die daar destijds was, werd het. lijkje van Prins Casimir op 25 Oc tober bijgezet. In deze kerk, die vroeger het klooster van de Augustijner-monni ken was geweest, was vijf jaar te vo ren Prins Willem, de latere Koning Willem III gedoopt. Kroonprins Willem en zijn vrouw Anna Puulowna waren diep bedroefd over liet verlies van hun zoontje en met hen treurde het geheele Neder- landsche volk mee. In later jaren deed de Augustijner- kerk niet meer dienst als bedehuis, doch werd zij ingericht als gebouw voor publieke vermakelijkheden. Daar nog altijd het stoffelijk over schot van Prins Casimir daar rustte, trok deze veranderde bestemming de aandacht der autoriteiten in ons land. In 1860 kreeg onze gezant te Brussel opdracht er niet de Belgische regeering over te spreken en deze gaf dadelijk toestemming tot het overbrengen van het kistje naar Delft. Op 11 Mei 1860 had de plechtige bijzetting in den graf kelder aldaar plaats. De gedenksteen, die in Brussel het graf had gedekt, is later eveneens naar Delft overgebracht. DE liefde voor rozen, de ook thans nog onbestreden koningin der bloemen, is reeds vele eeuwen oud, maar vooral de laatste jaren is het gelukt, door zorgvuldige cultuur de mooie vormen en kleuren te krijgen, die het oog verrukken en ons stil doen zijn over de heerlijkheid dezer bloemen. Van sneeuwwit, tot diep, bijna bruin- achlig goudgeel, van het zachtste rose tot het diepste purperrood treft men allerlei nuances aan. Hoe verrukkelijk is niet de geur die tot ons komt. wan neer wij door een rozen-tuin wande len met hooge stamrozen, terwijl de klimrozen onze muren en prieclen op een sprookjesachtige wijze hegroeien ■en het kleine mosroosje bescheiden tus- schen het groen de- perken prijkt. In de buitenwijken bloeien om de hekken en lage muurtjes der tuinen de trosrozen, die weliswaar niet geuren, maar het, oog boeien door haar hoeveel heid bloemen. De mode tracht ook bij de keuze der rozen ëen woordje nieo to spreken, zoo was b.v. de rose roos „La France" voor 40 jaar een der meest be geerde soorten en heeft deze als zooda nig thans min of meer afgedaan, even als haar gelijkwaardige mededingster de gele „Maréchal niel". Nieuwe soorten zijn evenwel ge kweekt en bevredigen den meest ver fijnden smaak, maar stellen dan ook hooge eischcn. wat hare verzorging be treft, vooral in drooge dagen is rijke lijk begieten noodig. Wanneer men be merkt. dat de rozen luis hebben, is het noodig, dat zij 's avonds met een spe ciale spuit worden bespoten. Wil men eenige rozen afsnijden, dan neme men de stelen niet te lang, want hierdoor maakt men den stam minder sterk en meer dan enkele bladen moet men er niet bij afsnijden. Uitgebloeide rozen moeten, zoodra zij gaan verwelken, weggeknipt worden, hetgeen de plant ten goede komt en de bloeitijd verlengt. Wil men eenige ro zen als kamerversiering plukken, dan moet dit heel in de vroegte geschieden, •alvorens de zon op de bloemen heeft kunnen inwerken. Rozen komen het meest tot haar recht, indien zij alleen in een vaas staan, zonder andere bloemen, liever beperke men zich dus tot enkele rozen, b.v. vijf of zeven, om in het, midden op tafel fe plaatsen b.v. in een kristallen vaas. De vaas moet mooi van vorm zijn, naar boven toe wijder uitloopen, om de bloemen geheel en al tot haar recht te laten komen. NIEUWE MODELLEN ZOMERMANTELS Links: Gekleede mantel van wollen georgette of zijden crêpe met zeer aparte sluiting, zonder kraag, revers en manchetten Rechts: Sportieve jas met steek» zakken en stikselgarneering.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 11