KABINETSCRISIS IN ONS LAND. Vele nieuwsgierigen hadden zich in verband met de ministercrisis voor het departement van Algemeene Zaken te Den Haag verzameld Een overzicht van het défilé tijdens het bezoek van H. M. de Koningin aan c stelling van .Het Nederlandsche Trekpaard" te Den Bosch V~ V De .speech day" op de Engelsche Harrow-school ging met de traditioneele plechtigheden gepaard, waarbü de leerlingen weer getooid waren met de typische stroohoed. Het appél bij den aanvang H. M. de Koningin bezocht Vrijdag do tentoonstelling van de ver.eniging .Het Nederlandsche Trekpaard* te Den Bosch. De vorstin reikte den eersten prijs, een gouden medaille, uit voor de kampioensmerrie -Contessa" met veulen De tentoonstelling .Het Leger" is in de Houtrusthallen te Den Haag geopend. Een overzicht van de expositie, waarop de meest moderne militaire bewapening te bezichtigen is bracht Vrijdag een bezoek aan de jubileum-tentoon stelling van .Het Neder landsche Trekpaard" in de veemarkthallen te 's Her togenbosch Op het sloependek van het nieuwe m.s. .Oranje", waarvan de proefvaart resultaten hebben uitgewezen, dat dit vaartuig het snelste motorschip ter wereld is De .Geus" werd aan boord van de .Oranje geheschen op den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard, toen het schip zijn proefvaart op de Noordzee maakte Belgische provincie Brabant, het Zuiden der provincie Antwerpen en een gedeelte van Bel gisch Limburg is het Boerenfront in staking gegaan, waardoor gebrek aan melk heerscht. De bevolking is genood zaakt op primitieve wijze in de melk- verstrekking en de bereiding van melk producten te voorzien Werd de .Oranje" niet gestuurd op de proefvaart? Ja,: maar door een automatische stuurinrichting, waardoor op de lange trajecten een roerganger overbodig is. Naast het stuurrad kapitein B. A. Potjer Snelheids-impressie bij de training voor de T.T.-races op het circuit van Drente. Een der rijders in actie. Reeds bij de training werden zeer hooge snelheden genoteerd

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6