Twee-jaren-plan van Nederlandsche films Tweede dag Concours van het int. hippique Robert Siodmak, Karl Lamac en Frederick Zelnik komen regisseeren Vijf werken in voorbereiding H.M. de Koningin naar Den Bosch DE WOLFHEZER BOSSCHEN De centrale vraagt een ton Amstelprijs naar Duitschland VAN RAALTE COUPON VERKOOP g ZOMERSTOFFEN VAN RAALTE Engeland tegen Nederlandsch elftal Om den Metropole Palace Cup UIT DEN U.P.D.B. 3e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 1 JULI 1939 EEN BELANGRIJK INITIATIEF Ook het U.S.O. werkt mee (Van onzen specialcn medewerker) ONS land heeft een permanen te filmproductie. Dat is het belangrijke nieuws op filmeebied van dit seizoen en het is de ver vulling van een lanagckoesterden wensch. waarvan de verwezenlij king tot nu toe nooit mogelijk is geweest. De lijn van goede films, die begonnen is bij ..Pygmalion" en die langs ..Vadertje Langbeen" naar ..Morgen gaat *t beter" liep. zal worden doorgetrokken in een productie-schema van twee jaaT, dat er in alle opzichten hoopge vend uitziet. AI mppr don eens is. nnk in ons blad, betoogd dat hpf voor rpn gunstige ont wikkeling van de Nederlandsche film noodie zon zijp nm doorloopend aan het WPrk tp hliivpn, maar in dp praktijk blppk hpf steeds weer pnodie vap dp ppne film ip de andprp to Ipvpp. F.onige jarpn ereleden was er ook eep plap voor pen b'iivpnde (HmnroducMe waaraan fnen den nanm van <-'r Ror^pr verbon den was. maar de R''o«roonbond heeft dit nroieet niet trnodrrekeurd. Daarop voleden öp drie cnoHn films van Filmex- Neerlnndia en toen van bet voorïanr be kend werd. dat een der nartiien. die deze prodnetie steunde zieb teruggetrokken bad en in F'lmstad zop herinnen met „Roefje" beeft een one-pnhlik de vrpes geheerseht. dat rle stndib'a nan de Dui- vendrechtsc'iekado wel eens langer ge sloten zonden blijven, dan gehoopt mocht worden. Het is erhter geheel anders geloo pen en het initiatief waarmee Fil- mex nu, in samenwerking met de Cinetone studio's, te voorsehiin komt rechtvaardigt goede verwachtingen. Wanneer men daarbii in aanmer king neemt, dat in Filmstad ook minstens twee films op het pro gramma staan dan heteekent dat een Nederlandsrh filmprogramma van een omvanfc zonals we zelden hebben meegemaakt De filmexproductie zal tot stand ko men onder de leiding van Rudolph Me ver, die ook de drie vorige films maakte en de regie zal worden toever trouwd aan drie buitenlanders- Ro bert Siodmak. Karl Lamac en Fried rich Zelnik. De laatste is ons welbekend uit zijn twee werken „Morgen gaat 't beter" en „Vadertje Langbeen". Robert Siodmak is de maker van bekende werken als „Mensohen am Sonntng", „DerMann. der seinen Mörder sucbt". „Stiirme der Lei- densehaft" en verder o.m. van „Kapi tein Mollenard". welke op het oogenhlik in de Rembrandt Rioscoop in Utrecht draait. Karl T.nmnc (spreek uit La- matsj) is een Tsjech, die vooral bekend is geworden door de= films, waarin Anny Ondra optrad. De spelerslijst vermeldt: Lilv Bouw meester, Fientje de la Mar. Para Hev- blom. Lies de Wind. .Tap Museh. Paul Storm, Paul Steenbergen. T.au F.zerman Nico de Jong en John Oohau. •Tan Tennissen is belast mpt de mon tage. Joon Goesink met de architectuur en Max Tak. zooals gewoonlijk met de muzipk. Voor de muzikale begeleiding zal een nieuwe methode worden ge volgd. Tot nu toe was het de ge woonte een orchest samen te stellen uit de beste musiri van alle sympho- nie. en radio-orebesten in den lande. Thans echter zullen geheele en sembles worden geëngageerd en het eerste daarvan is het Utrechtsrh S t e d e 1 ij k Orchest. dat in zijn geheel zal meewerken aan de eerste film van het nieuwe plan. Ook bet Concertgobouworchest heeft reeds principieel zijn medewerking aan een film toegezegd. ALS eerste film gaat binnenkort In de studio, een bewerking van het bekende tooneelsluk „De Spook trein". Karl Lamac zal de regie voeren en als voornaamste spelers onder zich hebben, Ficn de la Mar. Jan Musch. Sara Ileyblom, Lau Fzorman. John Go- ban en Lies de Wind. In het begin van het, komende seizoen zal deze film in roulalie komen. De tweede film die in de maand Ortoher van dit jaar ver vaardigd zal worden en met Kerstmis baar première beleeft brengt Lilv Douw meester en Paul Storm weer hij sen, in „Gekocht en betaald", een sce nario van Rudolph Rcrnaurr en Robert Kiek. Voor I.ilv Bouwmeester bevat deze film een rol. die afwijkt van het genre, waarin ze tot nu toe bekend is geworden. •Het programma voor 19i0 brengt Robert Siodmak in actie, in een werk. dat zoowel in een Nederland sche als in een Fransche bewerking zal worden opgenomen ook in de Cinetone studio's Siodmak schrijft zelf het draaihoek en wil in eon speelfilm weergeven hop de kina boom van Peru naar Java overge plant werd. dit aan de hand van de bewogen levensgeschiedenis vajj den botanicus Hasskarl. Voor dit werk, dat „Kinine" zal hpeten wordt waarschijnlijk een expeditie naar Indië uitgerust. De opnemingen begin nen in Mei 1010 en Pa til Steenbergen zal pr de hoofdrol in spelen. Verder zal in 1010 worden verfilmd „Vrouw aan boord" naar het kluchtige hoek van den Nederlandschon journa list-acteur Piet Rakker. En zelfs een historische film ontbreekt niet op het nrogrnmma. w ant reeds nu is men bezig te overwegen of een van de historische romnns uit onze literatuur niet ver filmd kan worden. Men bestudeert daar- hij de hoeken van Ferdinand van Len- nep: ..Ferdinand Huyck" of „Klaasje Zevenster" Dat zijn dp plannen van Filmex. die zonder bizondere experimenten te wil len opleveren, getuigenis afleggen van denzelfden degelijken en rustigen opzet als dp drie vorige films en waarvan men de verwezenlijking dan_ ook met helangstelling tegemoet kan zien. Een bezoek aan de tentoon stelling „Het Ned. Trekpaard" 's-HERTOGENBOSCH, 1 Juli. Op den sluitingsdag van de nationale ten toonstelling van de vereeniging „Het Npderlandsche Trekpaard" heeft H.M. 'Je Koningin van Haar hooge belang stelling voor het werk van deze ver eeniging, waarvan Zij Beschermvrouwe is, blijk willen geven, door een bezoek, •p brengen aan 's-Hertogenbosch, waar „Het Trekpaard" thans de beste dieren van het land heeft bijeengebracht. Gistermiddag heeft Zij zich per auto naar rlo hertogstad hegeven. waar de. bevolking langs dp route, welke Zij er gevolgd hepft. had plaatsgenomen en Haar een hartelijk welkom heeft be reid. Doch de grootste menigte, naar schat ting tien duizend personen, was bijeen Oft de terreinen van de veemarkt en oornamelijk rond het demonstratie terrein. De enorme tribune, welke twaalf honderd personen kan bevatten was tot op de laatste plaats bezet. Zeer vele autoriteiten waren hier aanwezig. On der hen merkten wij op jhr. mr. dr. B. G. M. van Rijckevorscl. commis saris van de Koningin in de provincie Noord-Rrabant, den commandant van het veldleger, luitenant-generaal baron van Voorst tot Voorst, den gezant van België. baron Herry, en den burge meester van den Bosch. mr. F. J. van Lanschot. Om vijf minuten over halfvier kon digde bazuingeschal de komst der Vor stin aan en even later arriveerde Zij, met haar gevolg op het demonstratie terrein. Zoodra de Koninklijke auto den in gang was gepasseerd hieven alle aan wezigen spontaan het Wilhelmus aan en juichten zij H.M. hartelijk toe. Do auto stoptp voor de tribune en na dat de Vorstin was uitgestapt wprd zij door don commissaris der Koningin be groot en vervolgens door de leden van liet bestuur der. vereeniging Een doch tertje van dpn commissaris van politie bood haar een tuil paarse orchideëen aan. Vervolgens nam H.M. die gekleed was in een korenhlnomblauwen mantel met hoerl in dezelfde tint, onder luid applaus plaats in de rijk met perzische tapijten hehnngpn eere-loge Dan ving de demonstratie aan. Don heer H. A. Hankon, vice-voorzitter van de vereeniging, viel de eer te beurt H. M. van voorlichting te mogen dienen. II.M. rie Koningin heeft de demon stratie van 'hot kourmaterianl der Ne- derlandsehe frokpaardenfokkcrij tot a-in het slot bijgewoond. Uitgeleide gedaan door den commis saris der Koningin in Nnord-Brahant en door het bestuur van de jubiloeren de vereeniging verliet Zij tegen vijf uur met Haar gevolg onder luide toe juichingen en terwijl opnieu\\ het Wil helmus werd gezongen het terrein. COÖRDINATIE GOEDERENVERVOER 's-GRAVENHAGE, 30 Juni. Het Tweede Kamerlid van Braambeek heeft een amendement ingediend op het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de wettelijke grond-dagen voor de coördinatie van het goederenvervoer, zoomede regeling van de intrekking der wet van 5 Mei 1033. In de toelichting van dit amendement wordt het volgende gezegd: Met kan voorkomen, dat een ingetrok ken vergunning opnieuw wordt ver leend. bijv. aan een andpren aanvrager. In dat geval is het billijk, dat van den nieuwen vergunninghouder de betaal de schadevergoeding geheel of gedeelte lijk kan worden teruggevorderd. Het behoud is verzekerd Men schrijft ons: Sedert eenigen tijd heeft de Ver eeniging tot Behoud van Natuurmo numenten in Nederland zich beijverd de koopsom voor de Wolfhezer hos- schen, ten bedrage van f60.000. bijeen te brengen. Ontbrak nog kor ten tijd geleden een bedrag van on geveer f10.000.—. dank zij de mede werking. welke de Vereeniging sinds dien nog van vele zijden ontving, is dit tekort thans aangezuiverd. Wij vernemen, dat het bestuur der Vereeniging aan de tegenwoordige eige naresse, de N.V. Exploitatiemaatschappii de Bilderberg en Wolfheze. medegedeeld heeft het geheele terrein, ter grootte van ongeveer 110 H.A. in koop te aan vaarden. De overdracht zal binnenkort geschieden ten kantore van notaris mr. W. Roker te Arnhem, die zich bereid verklaard heeft belangloos zijn ministe rie te verleencn. Zooals bekend is zal nu hovendien door de gemeente Renkum een erfdienstbaar heid van nipt-behouwing ten behoeve van het natuurmonument gevestigd wor den op hot landgoed de Bilderberg. Allee tezamen is derhalve het behoud an een belangrijk landschap verzekerd, in wijden kring beroemd óm zijn unieke schoonheid. Ten bate van de jeugdige werkloozen Men schrijft ons: Gij weet nu. dat met deze „Centrale" bedoeld werd de Centrale voor Werkloo. zenzorg. geslicht op initiatief van den Raad van Nederlandsche Kerken voor nractisch Christendom. De Kerken staan dus achter dit werk. Evenals de jeugd-, ociale- en vakorganisaties, die zich naar het Evangelie van de Kerk van Jezus Christus richten. Zij zijn mede de stu wende krachten. En dit werk wordt ge lragen door het geloof dat de Kerken ook practisch Christendom moeten toe passen voor de door de werkloosheid ge troffenen. Zij doet dit in 1939 niet voor het eerst. In 1932 is zij reeds met dit werk begon nen. Duizenden jonge mannen hebben den zegen van dit werk genoten. Hon derden meisjes werden opgeleid. Ook de mannen en vrouwen werden niet verge ten. Onze Koningin heeft in haar laatste radio-redevoering bijzondere belangstel- ling getoond voor het lot der werkloozen. Zij gaf U het voorbeeld in mededoogen en het verrichten van een daad. Dit vraagt de „Centrale" ook van U! Met die honderdduizend gulden kun nen we 5000 jonge werklooze mannen in de kampen plaatsen cn een groot aan tal onder hen opleiden als melker, schip per. enz. Wij willen met dit bedrag ook 100 meisjes helpen opleiden voor de ge zinnen cn huishoudelijk werk. Door dit bedrag wordt het ook moge lijk gemaakt ten minste 500 vrouwen van werkloozen te helpen uitzenden en hen eenige dagen rust te geven in hun zorg vol heslaan. Ook een 1000-tal mannen wordt de ge- egenhoid geboden een kort vacantie-leer- kamp mee te maken. Met vrijmoedigheid vragen wij Uw bij- irnee en Uw hulp. Het adres van de Centrale voor Werk- oozenzorg is Stadhouderslaan 4345 te Utrecht. Het plaatselijk comité is gevestigd bij den heer J. M. van Nings, Kromme Nieu we Gracht 39. MAN IN HET HELDERSCHE KANAAL GEREDEN EN VERDRONKEN DEN HELDER, 1 Juli. Gisteravond is op de Kerkgracht te Den Helder de 52-jarige ongehuwde J. van Leeuwen, wonende Walvischstraat. aldaar, door onbekende oorzaak met zijn fiets tegen een verkccrspaal, waaraan een roode lantaarn was bevestigd, opgereden en vervolgens in het Hcldersche Kanaal te recht gekomen. Hoewel voorbijgangers direct toescho ten om hulp te verlcenen gelukte het eerst na eenigen tijd den man met een dreg op het droge te brengen. Toepas sing van kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. DE NIEUWE BRUG IN DEN RIJKSSTRAATWEG NIEUWERSLUIS, 30 Juni. Heden ochtend werd liet ruim 5 ton wegende ijzeren geraamte van liet dek der nieu we brug in den Rijksstraatweg alhier, op zijn plaats gebracht. In verband met do beperkte ruimte er plaatse werd het gevaarte vanaf het aartuig. dat hot aanvoerde, op een ter rein bij de Spoorlaan aan wal gezet. Het transport moest nu over een afstand van ongeveer 75 meter over den Rijks straatweg plaats hebben. Onder deskundige leiding had dit ver- oer een vlot verloop, zoodat het verkeer slechts één uur stopgezet moest worden. Wij vernemen, dat. met het plaatsen an het brugdek een voornaam deel der werkzaamheden beëindigd is en dat het monteeren van den bovenbouw slechts wacht on het aanvoeren van het benoo- digde materiaal. SECRETARIAAT VAN DE NED. ORGA NISATIE VOOR DE K. v. K. Tot opvolger van den heer mr. J. G. Koopmans. die wegens zijn benoe ming tot leeraar aan de Nederlandsche Handels-Hoogeschool te Rotterdam binnenkort zijn functie als secretaris van de Nederlandsche Organisatie voor de Internationale Kamer van Koophan del zal neerleggen, is dezer dagen be noemd de heer dr. E. D. de Meester te Amsterdam. PAARDENSPORT KLOKSLAG zes uur werd heden avond begonnen met het eer ste gedeelte van het springcon cours om den Amstelprijs, het hoofd nummer op den tweeden dag van het Int. Concours Hippique. Het par cours van dit interessante spring- nummer ging over 20 hindernissen met een maximum hoogte van 1.45 M., en moest beëindigd worden bij de eerste fout van ruiter of paard (omgooien, weigering, ongehoor zaamheid, enz.) Als eerste werd geplaatst degene, die in den kortsten tijd zonder fouten het grootst aantal hindernissen had ge sprongen. terwijl in geval van een gelijk aantal hindernissen de tijd besliste. Slechts enkele ruiters slaagden erin, het geheele parcours foutloos rond te komen als eerste reed ritm. Hasse (Duitsch land) met Alant. Ilij beëindigde hot ge- 'heele parcours zonder een enkele fout, evenals zijn landgenoot Brinckmann, die met Baron 4 echter nog een aanzien lijk snelleren tijd maakte, n.l. 1031/5 sec. Maj. O'Dwyer (Ierland) deed er vervolgens 1/5 sec. langer over. Van de 18 deelnemers in dit eerste gedeelte reed verder alleen ritm. baron Sirtema van Grovestins nog een foutloos parcours, in den tijd van 129 sec. Na het eerste gedeelte vond de prijs uitreiking voor de kwaliteitsproef der jachtpaarden zware klasse plaats, waar na het tweede gedeelte van den Amstel prijs werd verreden. Res. ritm. van Schaik maakte met Lismore een leelijke tuimeling, doordat het paard bij het nemen van een der hindernissen struikelde ritm. van Schaik, die hot paard op zich kreeg, bleef liggen en ijlings schoot iedereen toe om hulp te verlcenen, doch gelukkig kon ritm. van Schaik na enkele minu ten weder opstaan zoodat alles nog goed afgeioopen scheen te zijn. In dit gedeelte brachten de deelne mers het er over het algemeen minder goed af dan in het eerste gedeelte. De 16-jarige mej. Wittmack (Denemarken) de eenige vrouwelijke deelnemer, in dit nummer, sloeg temidden van al deze sterke ruiters werkelijk een kranig figuur. In het tweede gedeelte wist geen en kele der deelnemers het verder te bren gen dan 14 hindernissen. Van de Neder landers kwam It. Gruppelaar met Peter Pan over 11 hindernissen, terwijl kap. Tonnct met Kanlaka, ritm. Sirtema met Isard en kap. Greter met Carma niet meer dan twee hindernissen haalden. Tusschen het tweede en derde gedeel te werden de prijzen uitgereikt voor de hedenmiddag gehouden keuring elegantste rijpaard (Park Hack), lichte klasse. In het derde gedeelte van het spring nummer bracht lt. de Bruine Tabouret feilloos over alle 20 hindernissen in den tijd van 118 3/5 sec., een moie prestatie, doch de tijd was in elk geval toch nog ruim 15 sec. te hoog om de Duitschc vlag van de mast te doen verdwijnen. Mej. Wittmack. thans op Mister verrichtte een keurige prestatio door 14 hindernis sen te nemen. Opvallend snel reed capt. Lewis (Ierland) met Owen Roe. Jam mer was het, dat hij de 19e hindernis omver wierp. Anders was hij ongetwij feld als een der eersten zoo niet als de eerste, geëindigd, daar zijn tijd over de 18 hindernissen 91 1/5 sec. was. Als laat ste reed lt. de Bruine met Ernica. Hij reed zeer snel, doch helaas werd de op een na laatste hindernis afgeworpen: aangezien de reeds direct in het begin gemaakte tijd van ritm. Brinckmann met Baron 4 niet verbeterd werd, werd deze winnaar. Hij won de. door het gemeentebestuur van Amsterdam aangeboden zilveren wissclbeker. Tweede werd O'Dwyer (Ierland) met Limerick Lace. derde ritm. Hasse met Alant en vierde lt. de Bruine met Ta bouret. Amstelprjjs springconcours h l'Americaine: 1. Ritm Brinckmann (Duitschland) met Baron 4, 20 hind. 103 2 sec. 2. Maj. O'Dwyer (Ierland) met Limerick Lace, 20 hind. 103.4 sec. 8. Ritm. Hasse (Duitschland) met Alant. 20 hind. 110.6 sec. 4. Lt. de Bruine (Nederland) met Ta bouret, 20 hind. 118.6 aec. 5. Ritm. Sirtema van Grovestins (Nederland) met Maurits, 20 hind., 129 sec. Jachtpaarden, kwaliteitsproef, zware klasse: 1. Paddock's Pride, lt. J. J. Gruppelaar, Amersfoort. 2. Jumpy, lt. G. Pabius. Amersfoort. 3. Top Flight, Manage Klebe. Rotterdam. 4. Iris, Rijschool (It. J. B. van Lynden),. Amersfoort. Kampioen tusschen de lichte en de zware klasse: Miss Gibbs, res. It, jhr. C. Roëll, 's-Gra- veland. Elegantste rijpaarden, lichte klasse: 1. Opal, L. v. d. Bergh, Wassenaar, ber. mevr. Vorstelman. 2. Knight Commander, It. J. J. L. baron van Lynden. Amersfoort. 3. Gidram Bibor, H. J. H. F. Modderman, Ede, ber. mevr. S- van Reedev. d. Goes. 4 Gerard, manége Klebe, Rotterdam. Elegantste rijpaarden, zware klasse: 1. Top Flight, Manége Klebe, Rotterdam, ber. pikeur van Veelen. 2. I'm Alone, «tal Duinhoeve, Wassenaar, ber. mevr. D. v Hoboken, Roderwald. 3. Brown Eyes. Oranje Manége, Schevenin gen, ber. mej. E. Pauptit. 4. Champagne, lt. J. J, L. baron van Lyn den, Amersfoort, ber. ritm. I..L. D. ba ron Sirtema van Grovestins. Kampioen tusschen de lichte en zware klasse Top Flight, Manége Klebe, Rotterdam, ber. pikeur v. Veelen OOOOOOOOOO O O OO O O O O O O Afd. Stoffen MAANDAG 3 JULI Zeer goedkoope prijzen o o o O O O O O O O Coupons O ORGAND1E-BAT1ST O O O O O O O O O O Coupons VOILE-GEORGETTE 5 o O O O O O O O O O O O O O O O O Coupons LINNEN-PERCAL Coupons WOLLEN STOFFEN Coupons ZIJDEN STOFFEN o o oooooooooooooooooooo VOETBAL Een recordpoging op Mereveld Men schrijft ons uit Utrecht: DE course^ op de renbaan Mere veld beloven morgen een bui tengewoon interessant verloop te hebben. In verband met de Metro pole Palace Cup ter waarde van drieduizend gulden zijn vele in schrijvingen binnen gekomen. Het programma bevat dezen keer geen ren en ie dus geheel gewijd aan de dravers. Aangevangen wordt met de 4e klas se. Deze course kan alleen daarom reeds interessant worden gezien de goede klasse der jonge paarden. De 3-jarige Donum Vita heeft een kansje; de Gleaner T is van best bloed maar heeft nimmer nog op de lange baan geloopen; het paard voldoet in trai ning goed.. Op 1820 staat Bob Scott, verleden jaar een goed paard. Blue Band heeft 20 M. belasting ge kregen te Groningen cn 1.31 geloopen. Boy loopt goed te Mereveld evenals Alphart. Captain Norton moet veel ver beteren om kans te maken. Wij zien als winnaar Bob Scott on voor de plaatsen Blue Band en Boy. Outsider is Donum Vita. De 2e en 3c klasse heat kan span nend worden, daar hieraan verbonden is de Metropole Palace Cup ter waarde van drie duizend gulden. Er zijn 12 paarden ingeschreven. Wij kennen slechts kans toe aan de volgende paar den: Baronesse K op 1630 M.; Claude O.Y.Y., Baronesse Spencer; Zoon Da vid Guy en Crack op 1670 M. en Bon nie s Norton op 1690 M. Geersen heeft liefst drie paarden ingeschreven maa" toch zien wij als winnaar Baronesse K met keuze Geersen voor de plaats; Outsider Y. Y. De 3e en 4e klasse handicap telt 15 inschrijvingen waaronder talrijke kansloozen. Wij zien als kanspaarderi Rob Scott, Rouwina Seott en Boyke Norton. Maakt de laatste ernst met de zaak dan kan hem den prijs moeilijk ontgaan. De tegenstand kan komen van Bob Scott. Outsider is Bouwina Scott. Als laatste langchaan nummer een 1c klasse handicap met 12 paarden. Do plaatsing van Don Mc. Elwijn is raadselachtig goed. Wij zien hierin als kanspaarden Boga, Don Mc Elwijn, Nellv Duffv en Caiuniet Donold. De anderen zijn o.i. totaal kansloos. Wordt Don Mc. Elwijn van de goede zijde ondersteund dan kqn deze hengst niet geklopt zijn (Wij wijzen hierbij op zijn stalgenoot Senator Boga). Bij zware baan is Nelly Duffy een aardige maar een groote outsider. De kortebaan telt 22 inschrijvingen. Wij wijzen op Blue Band, Bouwina Scott, Boy. Ciamphie Scott, Zonnebloem en ZooDoorioopcr. Nog" even willen wij de aandacht vestigen op de gratis prijsvraag, wel ke vele bezoekers een aardige verras sing heeft bezorgd. De muziekvereni ging Forssando geen onbekende in de siad Utrecht.zal ook Zondag wederom de courses met een aantrekkolijk pro gramma góéde muziek opluisteren. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van den Heerrijder M. Fransen uit Zeist tijdens de cour ses Zondag a.s. op Mereveld met het paard Allegheny te traenten het record draven te verbeteren. Dit record staat op naam van Han nover Peterse met een K.M.-tjjd van 1 min. 20.9 sec. WHERRY-WEDSTRIJDEN OP DEN AMSTEL AMSTERDAM. 30 Juni. Aan den vooravond van de internationale roei- wedstrijden, die morgen en overmorgen door de IIolland-Bckcr-Wedstrijdver- ceniging, den Amsterdamschcn Hoei- bond cn de roei- cn zcilvcrecniging „De Anistel" gezamenlijk op Je Boschbaan worden gehouden, zijn .op den Arnstcl wedstrijden gehouden voor wherry's, lief. parcours van 4.5 k.m. liep van „Het Kalfje" tot liet bootenlitiis van „De Am- stel". Er werd hard gestreden en vooral in het nummer twee persoons oufrigged kwam 't tot een vinnig en zeer interes sant duel tusschen Willem III en De Hoop. Met slechts één seconde voor sprong won de Willem III roeier C. Steenhuvzen. De resultaten waren: Twee pers. outrigged: 1. De Hoop (F. PasJcloup. boeg. R. W. Jongmans. slag en mej. B. van der Heyden, stuur- vrouwe), 21 min. 6 sec.; 2. Nautilus 21 min. 14 sec.; 3. Poseidon 21 min. 21 sec. Twee pers. inrigged: 1. De Hoop (H. Hansen, boeg, M. Bnngers. slag en mevr. M. Bongers-Wiardi Boekman, stuiir- vrouwe) 24 min. 8 sec.; 2. De Arnstcl 26 min. 29 sec.; 3. Poseidon 26 min. 50 sec. Een pers. outrigged: 1. Willem III (C. Steenhuyzen, mej. X., stuurvrouwe), 24 min. 24 sec.; 2. De Hoop 24 min. 25 sec. Op 8 November a.s. te Londen Naar wij van officieele zijde vernemen heeft het bestuur van den Engelschen voetbalbond een uitnoodiging gericht tot den Kó- ninklijken Nederlandschen Voet bal Bond voor het spelen van een officieelen interland wedstrijd EngelandNederland. De K.N. V.B. heeft deze uitnoodiging aan vaard. De wedstrijd zal gespeeld worden te Londen en wel op 8 No vember as. Engeland-Con tinen t TT ET Nederlandsch elftal zal op 8 November a.s. Ie Londen tegen Engeland in het veld komen, mi Zweden voor de uitnoodiging heeft bedankt. Engeland ontvangt eenmaal per jaar een nationaal elftal van het continent en hieronder vindt men de resultaten van deze wedstrijden sedert 1931. toen Spanje als eerste gast van de Britten met 7—1 in Londen verloor. 1931 Engeland- 1932 Engeland- 1933 Engeland- 1934 Engeland- 1935 Engeland- 1936 Engeland- 1937 Engeland- 1938 Engeland- 1938 Engeland- 1939 Engeland- -Spanje -Oostenrijk -Frankrijk -Italië -Duitschland Hongarije ■Tsjecho-Slow. -C ontinent ■Noorwegen -Nederland 7—1 4—3 4—1 3-2 3—0 6—2 5—4 3—0 4-0 De wedstrijd om het persoonlijk kam pioenschap van den Utr. Prov. Dambond werd voortgezet met het volgende pro gramma: Hoofdklasse (finale): X. J. NotenboomA. J. Ummels 11 Beide finalisten zijn lid van de ver eeniging „Ons Genoegen" (Utr.). Aan dezen eindstrijd neemt ook doel de heer J. van Dijk van H.D.G. (Hilver sum). ...Ie klasse (finale): C. V. BerkenboschC. Stoppelherg 11 Deze spelers zijn respectievelijk lid van A.D.V. (Amersfoort) en „Tuindorp" (Maartensdijk). In de 2e klasse is slechte één afdee- ling, zoodat hier de eindbeslissing reeds gevallen is. Kampioen is de heer D. de Jongh van „Ons Genoegen" (Utr.).' 3e klasse (finale): Ph. Hilversum—J. van Rijn 11 J. van Rijn—R. Wijnand 2—0 B. WijnandPh. Hilversum 20 De hoeren Hilversum, van Rijn en Wij nand zijn respectievelijk lid van de ver- cenigingen Wit. Zwart, Amersfoort), „Maarssen" en Damlust (Utrecht). De eindstand luidt: J. van Rijn B. Wijnand Ph. Hilversum 2 1-1-0 3 1,50 2 l-O—l 2 1.00 2 0-1-1 1 0,50 Kampioen de heer J. van Rijn. Voor do komende ronde is do paring: Hoofdklasse: J. van Dijk—X. J. Noten boom. Ie Klasse: C. StoppelhergC. V. Ber kenbosch. 2e Klasse: J. A. G. v. d. Heuvel—B. de Bruin en W. de Heus—G. Verhoeff. BEB VAN KLAVEREN EUROPEESCB KAMPIOEN? ROTTERDAM, 30 Juni. Bob van Klaveren heeft via de N.B.U. bij de I.B.U. ingeschreven voor den vacanten Europeeschen middcngewicht-litel. Waarschijnlijk zal het comité van de T.B.U. een keuze doen tusschen Tenet, Van Klaveren en Christoforidcs. Op 8 Juli zal een beslissing worden genomen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 9