H.M. DE KONINGIN OP DE „ORANJE" Vervanging van werkende dienstplichtigen Een bezoek van ruim een uur aan het fraaie nieuwe schip van de „Nederland" TE VEEL LINKS VAN DEN WEG GEREDEN ARBEIDER KRIJGT TWEE JAAR 'RINS BERNHARD bezoekt „Het Leger" Droeve gevolgen van den strengen vorst Vierduizend gulden verduisterd en verbrast Gasfittersexamens zijn niet gemakkelijk Burgerwacht van haar rechten vervallen verklaard Oplichter vertelde vreemde verhalen 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG S JULI 1039 AMSTERDAM, 4 Juli. Van- middag om half zes heeft H. M. de Koningin een bezoek gebracht aan de nieuwste aanwinst der Nederlandsche koopvaardijvloot, het m.s. „Oranje", lggende aan de etablissementen der Stoomvaart Maatschappij „Nederland" aan de Tavakade. Het gevolg van iWe Majesteit be- oestond uit freule D. H. van Tets, eerste hofdame van H. M. de Koningin, jhr. J. F. E. van Lennep, kamerheer in bui tengewonen dienst, majoor H. J. Phaff, adjudant van Hare Majesteit en mr. W. J. baron van Lyndcn. opperkamerheer Op de kade voor de ligplaats van het schip werd Hare Majesteit ontvangen door den heer J. F. van Hengel, direc teur der Stoomvaart Maatschappij ..Ne derland" die bij het aan boord komen van het hooge gezelschap kapitein A. B. Potjer aan Hare Majesteit voorstelde. In de hall der eerste klasse werden ervolgens de beeren D. Goedkoop Dzn., lirecteur der Nederlandsche Scheeps bouw Maatschappij en A. F. Bronsing, lirecteur der Stoomvaart Maatschappij ..Nederland" aan de Koningin voorge steld, waarna men zich naar de vesti bule eerste klasse begaf en vervolgens een bezoek bracht aan de groote mess- room van het personeel. Hierop ging men naar de eetzaal vierde klasse en verden de verblijven der bemanning be zichtigd. Daarna begaf Hare Majesteit '.ich, na eerst nog de eerste klasse eet- :aal te hebben bekeken, door de kom buizen en pantris naar de messroom der 'fficieren en de eetzaal tweede klasse Vandaar werden de hutten op de ver- chillende dekken bezichtigd en vervol- re ns de tweede klasse muziek- en rook- ;alon en de kinderkamers, waarna nog >enige hutten en luxe hutten op het promenadedek in oogenschouw werden Tenomen. Via de brug ging men dan laar het zwembad. Ten slotte waren de niddelste veranda, rook-, lees- en mu- deksalons eerste klasse en de veranda 'ezer muzieksalon aan de beurt. Hier werden Hare Majesteit eenige erverschingen aangeboden, waarna de eeren mr. D. A. Del prat en F. de Boer. lirecteuren der maatschappij „Neder- nnd" aan de Koningin werden voorge meld. Hare Majesteit toonde zich zeer vol- •aan over het bezoek en uitte herhaalde aaien Haar waardeering over het fraaie chip. Na een bezoek van ruim een uur ver- -ok Hare Majesteit te 635 uur per auto ^or Soestdijk. Wielrydster door zwaren vrachtwagen overreden en zeer ernstig gewond AMSTERDAM, 4 Juli. Op het Fre- deriksplein alhier is vanmiddag om ongeveer halfvier een ernstig verkeers ongeluk gebeurd, waarhij een twintig jarige wiel rijdster het slachtoffer is ge worden. In bewusteloozen toestand met hoogst ernstige inwendigen kneu zingen is zij naar het Wilhelmina Gasthuis overgebracht. Het meisje naderde op haar rijwiel uit de richting Hooge Sluis en hield niet voldoende rechte. Achter haar reed een zware vrachtwagen en juist toen de bestuurder van dit voertuig haar wilde passeeren, week de wielrijdster nog meer naar links uit. Zij werd go- grepen en raakte onder, het dubbele rechtcrachterwiel. Overdekt met won den en in bewusteloozen toestand werd zij door den G.G. en G.D. opgenomen. De bestuurder van den vrachtwagen treft volgens de politie geen schuld. Het drama te Losser ALMELO, 4 Juli. De fabrieksarbei der W. W. te Losser, die vorige week terecht heeft gestaan, omdat hij de pleegouders van zijn vrouw met een mes heeft aangevallen tengevolge waar van de bejaarde vrouw de B. is over leden, werd heden door de rechtbank, alhier veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf met aftrek van preventieve hechtenis, wegens mishandeling den dood tengevolge hebbende en mishan deling. De oude man is n.l. hersteld. De eisch was vier jaar gevangenisstraf. Een langdurig bezoek, waarbij de hooge gast zeer veel interesse toonde 's-GRAVENHAGE, 4 Juli. He ienmiddag heeft Z.K.H. Prins Bern- hard een langdurig bezoek gebracht aan de tentoonstelling „Het Leger", ingericht in de groote ruimten van het Houtrustgebouw Om vijf minuten voor twee arriveerde de Prins, die vergezeld werd door zijn adjudant kapitein Ch. de Roo van Al- derwerelt en door zijn particulier se cretaris jhr. mr. C. Dedel, bil den in gang van de tentoonstelling. De Prins was gekleed in uniform van kapitein der grenadiers. In de vestibule werd Prins Bomhard ontvangen door gen.-ma j. jhr. J. Th. Alting von Geusau bevelhebber van het eerste legercorps, voorzitter van de militaire commissie tot inrichting van de tentoonstelling, door gep. eeneraal-majoor K. E. Ouden dijk, voorzitter van de Koninklijke Ne derlandsche vereeniging ..Ons Leger", door de res. luitenant-kolonel W. J. M 1.inden, secretaris, en den heer P. van Rees. tweede secretaris van deze ver eeniging. Het bezoek van den prins duurde on geveer twee uur. Met zeer eroote belang stelling nam de Prins de keurig ver zorgde inzendingen in oogensëhouw, daarbij voorgelicht door de standhou ders. Het was duidelijk te zien. dat de Prins reeds zeer vele nieuwigheden, welke nog niet zoo lang in het Neder landsche leger gebruikt worden, kende van manoeuvres of van oefeningen in kleiner verband. Het spreekt vanzelf, dat het publiek, op de tentoonstelling aanwezig, den Prins «noA'M,» opmerkte, doch van op vallend -on was geon sprake, zoodat |'iRernhard rustic alle bij zonderheden kon bekijken. De Prins bleef ongeveer anderhalf uur in de groo te hallen hij de stands. Het laatste ge deelte van zijn hezoek was gewijd aan een grondige bezichtiging van het loop- gravensfelsel. dat buiten het gebouw is Ingericht Tenslotte ging Z.K.H. naar de afdee- ling zoeklichten, welke eveneens bui ten een plaats heeft gevonden, waarna de Prins in de groote vestibule a'sc.heid nam van de ontvangstcommissie welke hem tevens had rondgeleid Om tien minuten voor vier vertrok Prins Rernhard wederom per auto in de richting yan de stad AKTE EXAMENS LICHAMELIJKE OEFENING M.O. AMSTERDAM. 4 Juli. - Geslaagd de heeren A. Schuetz Cs-Gravenhage). C Nauta (Amsterdam!. P. P. Moerman (Rotterdam). A. Lagerwey (Schevenin- gen). F. A. II. Wijnen (Maastricht). APOTHEKERS ADSISTENTS- EXAMEN AMSTERDAM, 4 Juli. Geslaagd de dames F. A. M. Mietrate Haarhuis te Zenderen, C. C. Bot en A. E. Looyen, beiden te Wageningen. Links: Een openlucht-bioscoop zal deel uitmaken van de spoorwegtentoonstelling te Amsterdam. Het „doek" staat reeds opgesteld. Rechts: Het verkeer in de hoofdstad. Tusschen Muntplein en Rem brandtplein te Amsterdam is nu het één-richting-verkeer ingesteld Zoolang er geen acuut gevaar bestaat dient zooveel mogelijk rekening te worden gehouden met militaire, maar ook met sociale belangen •s GRAVEN'HAGE, 4 Juli. Op da vragen van den heer Van Vessem met betrekking tot de vervanging van wer kende dienstplichtigen door werkloozen heeft de minister van defensie als volgt geantwoord. Art. 32 van de Dienstplichtwet vol gens den gewijzigden tekst, laat buiten gewone oproeping in geval van oorlog, oorlogsgevaar en andere buitengewone omstandigheden toe, voor zoover de Kroon dit noodig acht. Bij Koninklijk Besluit van 10 April 1939 is de oproe ping noodig geacht van al het perso neel, bestemd voor buitengewone oproe ping-uitwendige veiligheid, zoodat de oproeping van ieder, die daarbij i6 in gedeeld, berust op bedoeld art. 32. Het indeelen van dienstplichtigen bij deze groep is niet een handeling, die een6 voor al heeft plaats gehad. Inte gendeel het al of niet behooren tot deze groep is in gewone omstandigheden voortdurend, dag aan dag, aan wisse ling onderhevig. Er is geen aan de wet ontleende reden aanwezig, waarom dit proces zou moeten stilstaan, nadat een oproeping heeft plaats gehad. Voor een deel en op anderen voet gaat dit proces dan ook in de tegenwoordige omstan digheden door. Zoo zijn onderscheidene dienstplichtigen, die aanvankelijk niet behoefden op te komen, alsnog opge roepen, toen dit noodig bjeek voor het bezetten van sommige posten. En zoo komt in geval van vervanging de be stemming voor de „B.O.U.V." voor den met verlof gezonden dienstplichtige te vervallen en wordt de vervanger alsnog daarbij ingedeeld. Noch de letter, noch de geest van art. 32 der Dienstplichtwet staat hieraan in den weg. Het is niet juist, dat de verdediging der grenzen in de eerste plaats aan werkloozen wordt opgedragen. Het aan tal opgeroepen werklooze dienstplich tigen bedraagt thans ongeveer 15,7 pet. van de totale sterkte der troepen, welke zijn belast met de grens- en kustbevei- liging. Maar ook al ware dat anders, dan ligt in het buitengewoon oproepen van werklooze dienstplichtigen geens zins opgesloten een discriminatie van de beveiligende taak. Bij acuut gevaar, hetwelk aanlei ding geeft tot een algemeene mobi lisatie, worden alle beschikbare krachten voor de verdediging des lands opgeroepen. Zoolang zulks niet het geval is, dient, voor zoover mogelijk, rekening te worden ge houden niet alleen met militaire maar ook met sociale belangen. Beide belangen worden gediend door buitengewoon opgeroepen dienstplich tigen, die in de burgermaatschappij noode kunnen worden gemist, te ver vangen door werklooze dienstplichti gen, die daardoor tot nuttigen arbeid worden bestemd. Het is een onjuiste stelling, dat aldus „elke andere arbeid" den voorrang zou hebben boven de mi litaire taak. Het gaat er om, dat de een in dezen t ijd de beveiligende taak slechts kan vervullen met het brengen van een groot sociaal offer, terwijl voor den ander, van een socidal offer geen of nauwelijks sprake is. Aangezien van persoonlijke vervan ging waaronder te verstaan de me thode, waarbij men zelf voor een ver vanger heeft te zorgen geen sprake is. is er reeds uit dien hoofde geen ge lijkenis met het vroeger remplacanten- stelsel. Sterker spreekt nog, dat de dienstplichtige, dio vervangen wordt, verplicht blijft tot opkomst onder de wapenen wanneer zulks noodig wordt geacht, zooals bij algemeene mobilisatie, terwijl de remplacant zijn vrijstelling van den dienstplicht had gekocht. Op de vraag of de minister bereid is, een regeling te ontwerpen ter tege moetkoming aan ernstige moeilijkheden voor de werkende dienstplichtigen, antwoordt de minister, dat dit onder werp in studie i6, waarbij wordt aan- geteekend, dat zich hierbij groote moei lijkheden voordoen. Tc Huissen wandelde dezer dagen een ooievaar rustig achter een maaimachine op het land aan. om de kikkers, zoodra deze tevoorschijn kwamen, te verschal ken ze naar het nest te brengen, waar de jongen op voedsel wachtten. Groenteboer verloor zijn voor raad en pleegde daarop 15 inbraken in twee weken 's-GRAVENHAGE, 4 Juli. De maand Maart is voor den 25-jarigen groenten- handelaar D- K. een ongeluksmaand ge weest. Zijn voorraad eroenten ging ge heel verloren ten gevolge van de vorst en de wanhoop bracht hem in een roes stemming. waarin hij tal van inbraken heeft gepleegd. Veertien dagen ongeveer gine hij avond na avond, nacht na nacht uit. liep den eenen tuin binnen, ging het huis in, nam wat weg. wan neer hij er in slaagde binnen te komen en zoo niet. dan ging hij weer verder, tot hij een woning vond. waar het hem wel gelukte. Zoo pleegde hij niet minder dan acht inbraken, terwijl het in zeven gevallen Pii pogingen bleef. Geld. sieraden, tafelzilver, gebruiks voorwerpen. alles, wat hij vond. nam hij mee. Zoo werd hij In den nacht van 24 op 25 Maart gearresteerd bij een poging tot inbraak in de Kwartellaan. Hij bekende onmiddellijk, bekende dadelijk ook de groote reeks inbraken, welke hij beeft gepleegd. Toen de politie huiszoeking srintr doen. vond zij alle gestolen voor werpen nog aanwezig, zelfs het geld was er bijna nog geheel Vandaag moest K voor de Strafkamer van de Haagsehe Rechtbank terecht staan. Niet minder dan zestien getuigen kwamen verklaren, dat er op een avond in Maart in hun of haar woning was ingebroken. Eén geval ontkende ver dachte en dat trok de officier dan ook i. Een reclasseeringsrapport over ver dachte uitgebracht, luidde gunstig. Het was de allereerste keer, dat hij zich aan een strafbaar feit schuldig ge maakt heeft. Niettemin vond de officier van Justitie mr. Cohen Tervaert. dat hij geen gedeel telijk voorwaardelijke straf kon eischen. Dan zou hij niet boven het maximum van een jaar kunnen gaan en dat achtte spr. te weinig voor deze reeks inbraken. De eisch luidde ten slotte een jaar en drie maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Herbert A. Polak, wees er allereerst op. dat de aange brachte schade niet zoo groot is geweest Dikwijls wordt er bij één inbraak meer gestolen, dan verdachte bij zijn acht in braken heeft buitgemaakt. Bovendien is alles en zelfs ook vrijwel het geld terug gevonden. Verdachte heeft werkelijk be rouw van zijn daden, die hij in een soort depressie heeft begaan en pleiter drong met klem op een clemente straf aan. Uitspraak 18 Juli. UIT DE STAATSCOURANT Bij K.B. is aan jhr. F. E. S. Testa, op zijn verzoek met ingang van 1 Juli 1939 eervol ontslag verleend uit zijne betrek king van consul der Nederlanden te Ca sablanca (Marokko), onder dankbetui ging voor de door hem aan den lande bewezen diensten. Met de waarneming van het consulaat is belast de vice-consul der Nederlanden aldaar, de heer C. Cabos. De kanselarij van het consulaat is ver plaatst naar: Rue de L'Aviation Fran- Qaise nr. 14 P.O.B. 527. De audiëntie van den minister van Waterstaat zal Vrijdag 7 dezer niet plaats hebben. De consul der Nederlanden te Port Said, de heer P. Ph. Gredy, is met ver lof van zijn post vertrokken. De heer S. C. Acfield is belast met de waarneming van het consulaat. Bij K.B. van 1 Juli 1939, is benoemd tot lid van het college van curatoren der rijksuniversiteit te Leiden: mr. Cn. C. M. A. van den Dries, raadsheer in den Hoo ien Raad der Nederlanden, te 's-Graven- ïage. Bij K.B. van 1 Juli 1939, is met ingang van 1 September 1939 aan D. Bax, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de rijks hoogere burger school te Harlingen. Bij K.B. van 1 Juli 1939 is aan J. van Gelder op zijn verzoek met ingang van 1 Juli 1939 eervol ontslag verleend als notaris te Amsterdam. Bij K.B. van 1 Juli 1939 is benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Bergen op Zoom: B. S. A. Klop, inspecteur der directe belastingen, in- oerrechten en accijnzen te Bergen op Zoom. INDEPENDENCE-DAY GEVIERD 's-GRAVENHAGE. 4 Juli. Ter gele genheid van independence-day hebben de Amerikaansche gezant en mevrouw George A. Gordon te hunnen huize aan het L^nge Voorhout gerecipieerd. Op deze ontvangst zijn gekomen o.a. de minister van Koloniën, de heer Ch. J. I. M. Weiter. dc burgemeester van Den Haag, mr. S. J. R. de Monchy. vele leden van het corps diplomatique. Her- bert Antcliffe. voorzitter van de Buiten- landsche Pcrsverceniging. dr. Jacob ter Meulen, directeur van de bibliotheek van het Vredespaleis en voorts vele Amerikanen, die hier ter stede vertoe ven en anderen, die op een of andere wijze met de Vereenigde Staten in rela tie staan. AMSTERDAM, 3 Juli. De offi cier van justitie mr. van Dullemen heeft vanmorgen twee jaar gevange nisstraf geëischt tegen een 27-jari- gen kantoorbediende, die voor de vacantiekamer van de Amsterdam- sche rechtbank moest terecht staan wegens verduistering van eenige duizenden guldens. In het tijdvak tusschen 1 April 193 en 1 April 1939 heeft deze jongeman kans gezien om zich door het verval schen van loonstaten, het plaatsen van valschc handteckeningen en dergelijke oneerlijke practijken meer, een totaal bedrag van bijna 41)00 gulden weder rechtelijk toe te eigenen ten nadeele van zijn patroon, een bekend automobielhan delaar hier ter stede. Hij heeft het geld verbrast in café's en andere amuse- menfsgelcgcnhcden, soms met 100 in een week. Er is geen aanleiding om clement te zijn zoo oordeelde de officier. Thuis deed de jongeman zich braaf voor en vertelde hij, dat hij moest werken. Hte is bovendien reeds eerder gebeurd, dat hij geld heeft verduisterd. Dat was bij een anderen patroon. Het totaal ver duisterde bedrag was toen f 1400. De zaak werd niet aangegeven. Men wilde den jongeman nog een kans geven. Hij was nog zoo jong. Toen heeft de automobielhande laar hem de helpende hand toege stoken. Een half jaar ging het goed. maar nadien is het mis gegaan. Het vertrouwen dat men na hetgeen reeds was gebeurd, toch nog in hem heeft gesteld, is diep beschaamd. Daarom eischte spr. een zoo strenge straf. De verd.diger mr. Keune zag den jongeman in den greep van een impasse. Hij drong aan op een psychiatrisch on derzock. De verdachte zoo betoogde hij is iemand, die voortdurend lei- dinar en toezicht noodig heeft. Uitspraak 13 Juli. Uit de jaarvergadering van de Vereeniging van Gas- fabrikanten in Neder land NIJMEGEN, 4 Juli. Heden werd te Nijmegen de 67ste alge meene vergadering van de Ver eeniging van Gasfabrikanten in Nederland onder groote belangstel ling geopend. Maandagavond waren de congressis ten ten stadhuize ontvangen door den plaatsvervangenden burgemeester, den lieer P. v. d. Velden. Bij de mededee- lingen kon de voorzitter er op wijzen, dat het ledental van 280 leden zoo goed als gelijk bleef. Herinnerd werd aan eenige jubilea in het afgeloopen jaar o.a, aan het 75-jarig bestaan van de Nederl.-Indische Gasmaatschappij en het 50-jarig bestaan van de Gasfabriek te Zeist, De examens hadden hun gewonen voortgang en werden technisch ook verbeterd. Van dc 168 candidaten die zich meldden voor het examen gasfit ter slaagden er 61. De verschillende afdeelingen in de vereeniging als propaganda-dienst, technische diensten, het ondersteu ningsfonds enz. werkten goed. Besloten werd een telegram van hulde te zenden aan H.M. de Koningin. Dc financicele verslagen van de ver eeniging, het ondersteuningsfonds en den propagandadienst werden goedge keurd zonder op- of aanmerkingen. De begrooting voor het dienstjaar 1940 sluitende in ontvangsten en uitgaven met. 16.035 werd goedgekeurd. De be grooting van den propagandadienst werd eveneens goedgekeurd. Ten slotte werden de verslagen van de vereeni ging, verschillende commissies enz. al gemeen goedgekeurd De penningmeester werd onder dank betuiging gedechargeerd. In de com missie voor nazien van de rekeningen en verantwoording over 1939 werden benoemd de heeren J. Doets, A. E. Stij- kel en J. Schenke, vervolgens werden verschillende wetenschapppelijke voor drachten gehouden. Dr. C. A. Lobry de Bruyn hield een interessante verhandeling over verven van gashouders. Na deze lezing werd gepauzeeerd. Ook in de Am- sterdamsche bin nenstad wordt de hengelsport druk beoefend. Belangstelling voor de vis- schers op een der grachten. Een eind gekomen aan vreem den toestand te Heemstede HAARLEM, 4 Juli. De Haar- lemsche rechtbank heeft heden de vereeniging Heemsteedsche Burger wacht van haar reohten vervallen verklaard, omdat zij afgeweken was van haar statuten. Tevens is aan de vereeniging de bevoegdheid ont nomen om burgerlijke handelingen te verrichten. De moeilijkheden van de Heemsteed sche Burgerwacht dateeren reeds van eenige dagen geleden, toen tusschen de leden en den voorzitter oneenigheid ontstond. In een bestuursvergadering besloot men den voorzitter te royeeren, doch dit besluit bleek later geen rechts geldigheid te bezitten. De voorzitter keerde terug en royeerde nu op zijn beurt een aantal leden. Intusschen had de vereeniging door het gebeurde het vertrouwen van den burgemeester ver loren. Het. bleek echter niet mogelijk om door intrekking van de gemeente lijke subsidie de vereeniging te likwi- deeren. De burgemeester trok daarop in overleg met de regeering, de verklaring in, waarin is vastgelegd, dat de Bur gerwacht zoo noodig zal worden opge roepen ter handhaving van het gezag. Hoewel de Burgerwacht hierdoor wette lijk geen Burgerwacht meer was. en ai haar rechten, zooals o.a. het dragen van wapenen, had verloren, bleef zij voort bestaan als Koninklijk goedgekeurde vereeniging. De rechtbank heeft thans aan dezen zonderlingen toestand een einde ge maakt. Er zal nu een nieuwe Burger wacht in Heemstede worden opgericht. Arts en ambtenaar liepen er in Anderhalf jaar geëischt '8 GRAVEN'HAGE, 4 Juli. Het waren ingewikkelde, doch blijk baar doeltreffende verhalen, waar mee het den 38-jarigen koopman S. S. gelukt is een Haagschen arts en een ambtenaar der P. T. T. voor belangrijke geldsbedragen op lichten. Den dokter vertelde hij, dat hij eige naar van een stuk land bij Raalte was, dat hij onderhandelingen voerde over aankoop van een ander terrein, dat hij daartoe in Den Haag vertoefde en geld noodig had om zijn hotelrekening te betalen. Aan den ambten ar P. T. T. vertelde hij, dat hij f 2.000 hypotheekbrieven had, doch dat die in het bezit waren var. een rijke barones, met wie hij een verhouding had. Hij kon met die brie ven voordeelige transacties doen. doch had daarvoor onmiddellijk contanten noodig. Bovendien vertelde hij, dat hij rijke familie had, waarop de ambtenaar hem ruim f 400.— leende. Wegens oplichting moest hij zich heden voor de Haagsehe rechtbank verantwoorden. Het bleek, dat hij reeds tienmaal veroordeeld is, om welke reden de officier van justitie thans een ge vangenisstraf van anderhalf jaar eischte. De verdediger, mr. H. A. Polak, meende, dat de oplichting niet volle dig bewezen was. Verdachte heeft aan vankelijk veel bekend, doch toen had hij verdoovende middelen tot zich ge nomen. Bovendien hebben beide per sonen hem geld gegeven, omdat zij dachten mee te profiteeren van de transacties, welke verdachte zou doen. Ten slotte deelde pleiter mede, dat verdachte lijdt aan een slepende ziek te., waardoor hij wel eens aan het fan- tnseeren gaat,, doch dat is hem niet altijd toe te rekenen. REGEERINGSDELEGATIE NAAR PAARDENTENTOONSTELLING TE PARIJS 's-GRAV ilNHAGE, 4 Juli. De Neder landsche regeering. daartoe door de Fransche regeering uitgenoodjgd, heeft dc heeren jhr. J. van Vredenburch, al gemeen voorzitter der vereeniging „Het Nederlandsche Trekpaard", cn ir. N. P. J. van Bredehoff de Vicq van Oost huizen, waarnemend rijkslandbouwcon- sulent in Frankrijk, aangewezen als re- geeringsgedelegeerden op de nationale paarden tentoonstelling, welke van 59 Juli te Parijs gehouden wordt.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6