Villa's werden trieste ruines Maatregelen tegen schade bij oorlog DE KONINGIN OP DE RAAPHORST Door wind en watergebrek werd Blaricumsche brand een ramp Drie gewonden bij blusschingswerk Auto in botsing met een tramwagen De kabinetscrisis Bouwbedrijf lijdt onder zware concurrentie Dr. H. Colijn sprak op het Zendingsfeest over de geestelijke behoeften van Indië Tragisch gevolg van veete De „Hudson" maakte een proeftocht 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 6 JULI 1939 |Nfe*iSS&, 'fS' ^3®0SW.ïf "tnWiflF*' Een donkerzwarte rollende rooksluier wees ons, toen wij op zoek naar den brand, welke volgens de sensationeele berichten, die ons van olie kanten be reikten. bij Blaricum moest woeden, het dorp Blaricum uitstoven, den weg naar het Huizer Hoogt, waar, zooals wij reeds in onze avond-editie meldden drie mo derne villa's geheel aan het vuur ten offer vielen, terwijl een vierde ternau wernood voor totale vernietiging kon worden gespaard. Op de Dwarslaan, den weg, waaraan de geteisterde villa's lagen, was het, toen wij arriveerden, een wild beweeg van menschenfiguren, die met brand slangen sjorden, om ondanks het nij pend watergebrek don nog steeds niet geheel bedwongen brand toch zoo doel treffend mogelijk te kunnen bestrijden. Behalve met het watergebrek waardoor slechts met telkens drie slangen de strijd tegen liet vuur kon worden aan gebonden, had men ook met den wind die over de vlakte kwam aanstormen, en steeds weer de waakzaamheid en den moed van de onvermoeide brandweerlie den opeischte, doordat hij den nauw- bedwongen brand telkens deed oplaaien, te kampen. De verwoesting Van de totaal uitgebrando bovenver diepingen stonden alleen de dampende zwartgeblakerde muren kaal en brokke lig overeind, zich naargeestig tegen don wolkenhemel afteekenende. Hior en daar zag men nog gedeeltelijk verkoolde meubelstukken, een linnenkast, een ta feltje, terwijl dikwijls alleen de leidin gen van de kranen van de waschtafels van het interieur herkenbaar en intact waren gebleven. Tot ver in den omtrek waren straten en tuinen met een groote hoeveelheid totaal verbrand zwart kruin melig stroo afkomstig van de nagenoeg geheel verdwenen overkappingen der landhuizen, overdekt. In ware cascades droop hier on daar het blusschingswa ter dal fjo brandweerlieden, die voor zichtig door de ruines liepen, steeds in de huizen bleven werpen, langs de ra men en wanden van de benedenverdie pingen alles overdekkend met een vuil zwarte verf. En met droevige gezichten stonden de twee schilders, die een der huizen dat binnenkort juist door een familie zou worden betrokken geheel in- en Uitwen dig hadden geverfd naar do woeste ver nieling van hun toegewijd werk te kij ken, terwijl een timmerman al zijn ge reedschap aan het vuur had moeten prijs geven. Bij het met groote energie door de brandweren aangevatte blusschingswerk zijn helaas ook eenige gewonden te he treuren geweest. De gem»ente-vcldwach ter van Laren, de heer F. Jacobs, die de overstelpende drukte op de Dwars laan regelde en voor de veiligheid van de voorbijgangers en belangstellenden had zorg gedragen, werd door een von kenregen aan het oog gewond. Hij bleef echter met een noodverband over het gekwetste oog zijn plicht doen. totdat een collega hem kwam aflossen. Ook zijn zoon werd bij het biusschine=werk door een vallend «tuk hout getroffen en aan het gelaat gewond, terwijl tenslotte een soldaat van de militaire politie oogcnblikkelljk was nitr«rukt om as»i fentle te bieden, zij het in niet ernstige mate het Slachtoffer van de uitoefenin- van zijn plicht werd. Hoe sterk de wind ter plaatse moet zijn geweest en hoe zeer het juist daar aan ia te wijten dat do brand zulk een catastrophalen omvang heeft kunnen aannemen kan men aflai len uit het feit dat de derde villa die tegenover de dub bele villa waarin de brand i* ontstaan, aan de overzijde van de Dwarslaan ia celegen. ondanks den betrekkelijk zeer -'roeten afstand reeds na een kwartier •loor hef overslaand vuur is aan/enist, en spoedig mede door het watergebrek Tröotendecls uitbrandde. De uiteraard zeer aanzienlijke schade wordt door verzekering gedekt. Nog kan worden gemeld, dat om twee uur het gevaar voor uitbreiding was geweken. De brand is begonnen In een dubbele villa in het gedeelte, dat bewoond werd door de familie Prins, die er voor «enigen tijd logeerde. De andere helft zou de volgende week' eveneens door zomergasten worden betrokken. De vlammen sloegen over op het rieten dak van de aan den overkant gelegen villa van de familie van Tetterode, wel ke evenals de twee eerstgenoemde pan den geheel is afgebrand. De vierde villa, bewoond door de familie B. J. van der Kolk, kon be houden blijven, alleen het rieten dak had vlam gevat, doch men slaagde er vrij spoedig in het vuur te dooven. Het huis heeft weinig schade gekre gen. Deze laatste villa grensde niet onmid dellijk aan het brandende huis van de familie van T.t doch was daarvan 0_ scheiden door e'én ander perceel, dat dank zij de bedekking met dakpannen, eveneens voor het vuur kon worden ge spaard. de 14-jarige Johanna Zaanen en de 18- jarige Adri Zaanen, allen wonende te Alblasserdam, welke laatste een horsen schudding hadden gekregen. De 31-jarlge mej. A. E. Zaanen bleek snijwonden in het gelaat en aan den rechterarm te hebben opgeloopen, ter wijl de 80-jarige heer J. A. Schaarman wonden aan beide armen had gekregen. Ook de tramwagen was ernstig be schadigd. De auto is voor het onderzoek in beslag genomen. Zes personen gewond, waar van er drie in het zieken huis moesten worden opgenomen Beide voertuigen zwaar beschadigd ROTTERDAM. S Juli. - Vanmorgen was een uit vijf personen bestaand ge zelschap. wonende te Alblasserdam, in een huurauto bestuurd door den 24-ja- rigen koopman P. F. v. d. Graaf, even eens wonende te Alblasserdam, op weg gegaan met bestemming Amsterdam. In Rottet-dam koos de bestuurder zijn weg vla den Oostzeedijk langs den Gerrit Jan de Jóngweg, waar ook de trambanen van lijn 15 liggen. In een bocht naderde uit de richting van de Claes de Vriese- laan een motorwagen van lijn 15, be stuurd door den 40-jarigen wagenvoer- der P. J. Chr. van Dijk. De automohist was in de meening, dat de tram linksaf zou slaan en daarom wendde hij het stuur naar links. Te laat bemerkte hij. dal de tram rechtdoor reed precies op hem aan. zoodat een botsing niet meer te voorkomen was. Met een bevigen slag botsten de heide voertuigen op elkaar. De tram greep den wagen met de rechter zijde van het voorbalcon en verniel de de gehcele rechterzijde van den auto. Het motorblok werd vrijwel vernield het dak scheurde open en alle ruiten vielen in scherven uiteen. De voorjjgink was naar achteren gedrukt en degene, die naast don chauffeur zat, werd door de glasscherven gewond. De chauffeur, die slechts zeer lichte verwondingen had opgeloopen. hood dadelijk hulp. H< bleek, dat alle vijf inzittenden gewond waren. Drie van hen moesten naar het ziekenhuis aan den Coolsingel worden vervoerd, teneinde Haar verpleegd te worden. Dit waren de 5d-|arigé mevr A. ZaanenSchaarman, die een horsen schudding en eenige verwendingen had opgeloopen, on haar helde dochtertjes Een beeld van de ruïne, die na den brand in Blaricum overbleef. 's-GRAVENHAGE. 5 Juli. De conferentie van dr. Colijn met de voorzitters van de zes Tweede-Ka merfracties heeft van vier uur tot kwart over zes geduurd. Omtrent het resultaat van deze conferentie werden geen mededee- Hngen verstrekt. Jaarvergadering van den Ned. Aannemersbond en Pa troonsbond voor de bouwbedrijven ROTTERDAM, 5 Juli. Vandaag is te Rotterdam in de Doelenzaal onder leiding van den heer G. Elf- fcrich de jaarvergadering aange- gevangen van den Nederlandschen Aannemersbond en Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Neder land, den N.A.P.B. De voorzitter zeide in zijn openings toespraak, dat de toestand wat de voor raad werk aangaat, ten opzichte van het bedrijf iets beter is dan het vorige jaar. De woningbouw ls ln 1938 ten op zichte van 1937 gestegen mot 30l/« pro cent. De aanbestedlngscljfers na aftrek van 24 millioen voor de Zuiderzeewer ken en dc Maastunnel in 1937 geven voor 1938 127 millioen aan. Alhoewel ge tracht wordt hierin verbetering te bren gen door de „erkenning" blijft het toch met dat gedeelte van het werk zeer slecht gesteld. Bij de werken, die wor den aanbesteed, blijft het aantal gega digden veel te groot, zoodat de moorden de concurrentie aanhoudt, dit is de re den waarvoor men steeds vraagt om verbetering in dezen toestand. Eener- zijds zoekt men het in de zgn. B.S.B.-re- gellng, anderzijds ln samenwerking van alleen bona fide concurrenten. De kosten van de uitvoering van bouwwerken zullen door de voorge stelde sociale voorschriften van de re- geering aanzienlijk hooger worden. Het onttrekken van werken aan het normale bedrijf voor de werkverschaf- fingspolitie wordt door. de commissie uit den bedrijfsraad behandeld en waar mogelijk voorkomen. Dc heer J. P. van Ecsteren heette als voorzitter van de Rotterdamsche nfdee- ling de vergadering welkom en gaf een beschouwing over de nieuwe bouwwer ken in Rotterdam. Het verslag van dèn algemeenen secretaris, mr. B. Bouwman geeft een stijging in het ledental van 121 aan, waardoor het aantal leden thans op 2793 gekomen if. De balans over 1938 vermeldt een voordeelig saldo van ongeveer 6700. Voorts vestigt het jaarverslag de 's-GRAVENHAGE, 5 Juli. Op het Christelijke Nationale Zendings feest, op het landgoed „De Raap horst" gehouden, heeft hedenmor gen dr. H. CoJijn gesproken over „De geestelijke behoeften van Indië." De spreker betoogde, dat het Chris tendom do eenige waarachtige syn these is fusschein het Westen en het Oosten. De vraag naar wat de geeste lijk e behoeften van Indië zijn. vindt haar antwoord in het zendingsbevel! „Gaat heen in de geheele wereld, pre dikt bet evangelie aan alle creaturen." De aanraking van de Indische volken met het Westen heeft eenerzijds een streven naar overneming van het nieuwe, anderzijds een reactie opge wekt. Er is een afkeer tegen het Westen ontstaan, waarvoor dc koloniseerende mogendheden een oplossing moeten vin den. Oost en West zullen weliswaar nooit tot een organische volkseenheid worden versmolten, doch verzoening moet mogelijk zijn en niet teruggedeinsd mag worden voor de vervulling eener goddelijke roeping. Veel wordt, bereikt door Verhooging van de stoffelijke welvaart, doch de wortelvraag is de geestelijke aanpas sing. Bij de geestelijke aanraking móet in het oog worden Rohouden, dal wij niet zijn in Noord-Europa met zijn technische ontwikkeling en zijn zoo vermaterlaHeeerd leven. De Wes- tersche invloed heeft in geestelijken zin vaak ontwortelend gewerkt. Zoo ontneemt het Wostersohe neutrale onderwijs den Oosterling wel zijn naieve religieuze voorstellingen, doch geeft hem daarvoor niets terug. De op lossing is niet te vinden in een terug grijpen naar de oude godsdiensten van Indië. De eenige werkelijke oplossing is den Indischen volken met de Wester- sche cultuur ook de wortel van die cul tuur. het christendom, te brengen. Zon der dat kan de kloof tusschen ras en ras slechts dieper worden. Wie is nu verantwoordelijk voor de verspreiding van het christendom in Indië? Zending is geen directe regeerings- zaak, zij is wel de directe roeping van het Nederlandsche volk, voor zoover dat volk gehoorzaam buigt voor het zcndingsbevel van rtrn Christus. De overheid kan positief bijdragen tot den zendingsarbeid door het weg ruimen van belemmeringen en het steu nen aan dat gedeelte der zendingswerk zaamheid, welke overeen komt met wat de overheid zelve acht tot eigen taak te behooren. Met name het zendingson- derwijs verdient dien steun, omdat het niet alleen een stuk overheidstaak over neemt, maar -ook omdat het aan een schrijnende geeslelijke behoefte tege moet komt. Daarom moet dit onderwijs over een groote mate van vrijheid be schikken. Do wijze van arbeiden zal zooveel mogelijk aangepast moeten zijn aan het arbeidsveld. Spr. besloot zijn rede als volgt: Het Christendom grondslag cn richtsnoer voor do zedelijke vorming van een door het Westen aangetast Oosten. Dat blijve de roepstem, die het Christelijk volk van Nederland steeds in de ooreti moet klinken. Met de aanvaarding van die gedragslijn verdwijnen niet alle moei lijkhcden; dan wordt mot name de bo; sing tusschen ras cn ras niet geheel op geheven, maar dan worden wel de scherpe kanten ervan afgeslepen: dan wordt wel een vruchtbare samenwerking bevorderd. Immers ook op dat pro bleem, op de botsing tusschen ras en ras, tusschen cultuur en cultuur geeft het Christendom een eigen visie. Hi leert ons. dat hef menscheiijk geslacht een eenheid vormt, wijl uit ecnen bloe de geschapen. In dc verscheidenheid van ras en cultuur doet het ons den rijkdom van Gods gedachten met de wereld aanschouwen. Het onderwij' ons terzelfder tijd. dat er. bij alle ver scheidenheid. in Christus noch Jood noch Griek is, dus ook ween Javaan of Nederlander, en het roept, ons in hi eind ook toe. dat er eenmaal een schare zal zijn uit alle talen en alle volken, die tezaam en eenstemmig den lof zulle» verkondigen van den Zaligmaker der wereld. H. M. de Koningin op het Zendingsfeest Vanmiddag heeft H.M. de Koningin een gedeelte bijgewoond van het Chris telijke Nationale Zendingsfeest op De Raaphorst. Te vier uur arriveerde Hare Majesteit op Dc Raaphorst en begaf zich te voet naar dc spreekplaats, waar dr. F. J. Fokkema, rector van de Ncderlandsche Zendingschool, zou spreken. In het gevolg van H.M. de Koningin bevonden zich freule D. H. van Tets, eerste hofdame, mr. J. H. L. J. baron S wee its de Landas Wijhorgh. kamer heer pii majoor II. J. Phaff. adjudant van H.M. de Koningin. Nadat H. M. de Koningin hel bestuur aan zich had doen voorstellen nam Zij onder hot gehoor van dr. Fókkóma plaats. aandacht op twee feiten op sociaal ter rein. N.l. de werking van den Bedrijfs raad, waarvan de samenstel ling vele moeilijkheden met zich medebracht en het nog steeds niet afkomen van de verbindend verklaring van de collec tieve arbeidsovereenkomsten, hetgeen voor. een groot deel geweten wordt aai» den weerstand van de colleRa-werkge- vers uit andere bedrijven. Er traden vijf commissarissen als lid van het hoofdbestuur af. Het waren de heeren J. H. Kreyenveld, Overijssel, G. Th. Dericks, Limburg, M. van Hooge- vest, Utrecht, C. Kakes, Noordholland- Noord en J. Lindcnberg Lczn., Zeeland. De heeren J. II. Kreyenveld, M. van Hoogevest en J. Lindenbergh werden herbenoemd, waarbij als nieuwe dis trictscommissarissen de H.H. C. Blaau- boer, N'oord-Holland-Noord, P. A. van Wijnen Jr., Zuid-Holland, Jac. van Dun, Noord-Brabant en W. H. Jeutjes, Llnr burg werden gekozen. De aftredende districtscommissarissen, H. Zanen Czn., Zuid-Holland-Zuid en H. J. L. Krete, Noard-Brabant hadden voor hun func tie bedankt. In het dagelijksch bestuur waren door het aftreden van dc heeren I. van Dun en H. A. Looycn twee vacatures ont staan, waarin de vergadering de heeren C. van Leeuwen, Rotterdam en J. W. I-Iofstraat, 's-Heerenberg heeft gekozen. Na afloop der verkiezingen vereenig- den de deelnemers zich aan een ge- meenschappelijken koffietafel. De middagvergadering Vanmiddag is in de Doelenzaal alhier het congres van den Nederlandschen Aannemersbond en Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland, de N. A.P.B., voortgezet. De heer H. A. Looyen, die zich in zijn functie van tweeden voorzitter en voorzitter van de economische commis sie, niet meer herkiesbaar had gesteld, sprak de vergadering toe. Spr. wees op de stappen, die de bond in de laatste jaren heeft genomen ten aanzien van de actie tegen aankoop van materialen door de overheid, de wet. op de ver- kcerscoördinatie. de verbetering der A.V.'s, de omzetbelasting cn de schade, tengevolge van oorlogsgevaar. Het is tc danken aan het eendrachtig samenwerken, dat er eenig terrein ge wonnen is door de inschakeling van den aannemer hij werkverschaffingswerken. Spr. erkende, dat de bond den laatstcn tijd bij haar actie: „Op voor normaal werk, elk bedrijf neme zijn eigen werk- loozen op", den wind niet. mee heeft ge had. Spr. zag het vraagstuk der werk verschaffing als een van de belangrijk ste, zoo niet het belangrijkste vraagstuk voor den eerstkomenden tijd. Reeds veel te veel heeft men de hand gelegd op normale werken om uit te voeren met werkloozen. Ruim. veel te ruim werd geld uit Den I-ïaag verstrekt, als er maar gewerkt werd. Daaraan dient onverwijld een eind te komen. Na deze rede ving men aan met het hespreken van de voorstellen van den beschrijvingsbrief. De vergadering nam een voorstel aan, waarbij het den leden van den hond verboden werd hun bemidde ling of medewerking te verleenen bii werken, uit te voeren voor an dere dan publiekrechtelijke of daar mede naar het oordeel van het hoofdbestuur gelijk te «tellen licha men, indien niet in het bestek der overeenkomst van aanneming is be paald, dat, wanneer in geval van oorlog, oorlogsgevaar en mobilisatie, de aannemer eon belangrijke scha de lijdt wegens stijging van kosten der materialen en loonen, deze door den besteder zal worden vergoed, tenzij de aannemer dezelve redelij- 'kerwljze had kunnen voorkomen. Het hoofdbestuur is gemachtigd te be palen, wanneer dit besluit in werking zal treden. Even werd de behandeling der voor stellen onderbroken voor een toespraak van don heer H. A. Looyen tot den voor zitter. den heer G. Elferich. ter gelegen heid van diens veertigjarig lidmaat schap van den bond Spr bood hom een cadeau onder couvert aan. De vergadering nam met 183 tegen 179 stemmen een bestuursvoorstel aan. hou dende aanvullende bepalingen ten aan zien van de collectieve arbeidsovereen komst met regeling betreffende de jeug dige werkkrachten. Hierover was door een commissie on der leiding van ir. J. J. G. van Hoek een rapport opgesteld. Aan de hand van dit rapport zijn de besturen der weder- zijdsehe werkgevers, en werknemersor ganisaties tot een compromis gekomen. De vergadering wordt morgen voort gezet. BATAVIA ELEGTRISCHE TRAM MAATSCHAPPIJ AMSTERDAM fl J-ili. - Amster damse!. Trustee's kantoor N.V. deelt ons mede dat in de heden gehouden vergadering van houders van 5 procent obligation ten laste van de Ratavia F.lecfrische Tram Maatschappij, het quorum ni'et ertegen woord igd was zoo dat over het voorstel geen besluit kon worden genomen. Een tweede vergade ring zal worden gehouden op 21 Juli a.s na nieuwe oproeping. ONDERSCHEIDING Bij K.R. van 1 Juli 1939 i6 aan C. Se- sink, districts-commandant der rijks- veldwncht in algemeenen dienst, wonen de te Soestdijk. vrtrlof verleend tot het aannemen van de hem geschonken on derscheiding van officier der orde van de kroon van België. TENTOONSTELLING BIJBELSCHE KUNST AMSTERDAM, fi Juli. De minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, prof. dr R. Sintemaker de BrnVne, zal Zaterdag. 8 Juli, des na- middags te drie uur de tentoonstelling van BiHWsche kunst, in het rijksmu seum openen. Vreugdevuur te vroeg ontbrand Dtnk zl] eenige baldadige Jongens in Soest SOEST. 5 Juli. - Ei'nige duizen- den personen hebben hedenavond tien uur het „vreugdevuur" meege maakt, dat door de baldadige Soes- terjeugd te vroeg ontbrand is. Reeds maandenlang lag op de Soester Eng een stapel zwaar dennen- en sparren- hout van imposante afmetingen ge reed om bij de a.s. blijde gebeurtenis ten Paleize Soest dijk ontstoken tc wor den. Twee jongens, waar nog naar gezocht wordt hadden hedenavond den grooten stapel echter reeds in brand gestoken. De vlammenzee en de rookontwikkeling waren zoo groot dat duizenden personen, niet alleen uit Soest, doch ook uit Baarn naar het vuur kwamen kijken. Zij hebben ge noten van een alleszins prachtig schouwspel, echter niet het feestcomi té. dat dicht bii den brand een ver gadering had belegd en zoodoende ter plaatse hun stapel, waaraan vele kosten waren besteed, vernield zagen. De brandweer gaf met vier stralen water doch kon zich door de ontzet tende hitte slechts beperken tot het nathouden van de aangrenzende ko renvelden. VJ Verdachte in het drama te Oosternijkerk van rechts vervolging ontslagen LEEUWARDEN, 0 Juli. In d©n avond van 31 December van het vórig jaar kwam te Oosternijkerk een tus schen den 19-jarigen landarbeider J. v, d. P. en zijn dorpsgenoot P. de Boer, reeds maandenlange neslaande veete to-t uit barsting. Deze veete was ontstaan door dat de Boer van der P. zijn meisje mis gunde. Op den bcwusten avond viel de Boer van der P. aan en trachtte hem te mishandelen. De laatste trok toen een mes. waarmede hif voorovergebogen staande om zich heen begon te slaan. Daarhli werd de Boer'in de hartstreek getroffen en op weg naar het ziekenhuis te Leeuwarden overleed hij aan Inwen dige verbloeding. Wegens zware mishandeling, den dood tot gevolg hebbende, veroordeelde de Leeuwarder rechtbank v. d. P. tot zes maanden gevangenisstraf. In hooger beroep achtte de procureur- generaal den verdachte wel schuldig, maar zeide van oordeel, te zijn, dat een beroep op noodweer hier opging. Hij vroeg daarom ontslag van rechtsvervol ging. Het Leeuwarder gerechtshof, heden uitspraak doende, achtte verdach-te schul dig aan doodslag, doch nam eveneen» noodweer aan en verklaarde daarom het gepleegde felt niet strafbaar, zoodat ver dachte van alle rechtsvervolging werd ontslagen. Een zee-sleepboot met een zeer groote actie radius ROTTERDAM, 6 Juli. Gisteren heeft op den nieuwen Waterweg en de Noordzee de officieele proeftocht plaats gehad van de motorzeesleep- boot „Hudson" in opdracht van de N.V. Internationale sleepdienst Maatschappij L. Smit en Co. ge bouwd door de N.V. Machinefabriek en scheepswerf P, Smit Jr.. De Hudson is een sleepboot van 750 i.p.k. speciaal gebouwd voor het uitvoe ren van sleepen op langen afstand. Haar actie-radius bedraagt 22000 En- gelsche mijl. dus juist den omtrek van de aarde. Od den proeftocht werd een snelheid van ruim 11 mijl gemeten. Aan boord bevonden zich een groot aantal gasten. De „Hudson" zal de volgende week haar eerste reis aanvaarden met een kraan ponton en sleepbootje op sleep touw van resp. Rotterdam en Antwer pen naar Gibraltar. De hoofdafmetingen van het schip bedragen: lengte tusschen de loodlijnen 35 M.. breedte opspanten 7.40 M en hol te 4.15 M. KINDJE OVERREDEN EN GEDOOD BEUSICHEM, 6 Juli. Van ochtend om negen uur i9 het 3H jarig dochtertje Hendrika van de familie van As alhier vlak bij de ouderlijke woning onder een vrachtauto geraakt en gedood. De vrachtwagen had aldaar hooi gelost en bij het afrijden van het erf gebeurde het ongeluk. De chauffeur had niets van de aanrij ding bemerkt. Een zusje van de kleine vond het deerlijk verminkte lijkje. AAN VERWONDINGEN OVERLEDEN NIJMEGEN. 6 Juli. De gehuwde arbeider B. J. uit Nijmegen, die eiste- ren uit de shiurkamer van een hijsch- kraan aan het havenemplacement te Nijmegen wffs gevallen en een der rug- gograatwervels had gebroken. Is in het St. Cantsius ziekenhuis te Nijmegen ann de gevolgen overleden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6