MARINEBEZOEK TE HAVRE. Twee Amerikaansche torpedojagers zijn op de reede van Havre aangekomen. Zij zullen daar blijven tot 21 Juli Ten behoeve van het biologisch onder- zoek omtrent de leefwijze van de zgn. Vale Vleermuis is in een der grotten van den St Pietersberg te Maastricht een stellage gebouwd De Zuid Hollandsche Provinciale Brandweerbond hield Vrijdag op het terrein ten Zuiden van het Zuiderpark te Den Haag demonstraties met brandweermateria'al, mede voor luchtbeschermingsdoeleinden Op den tractor gezeten, maakte Z. K. H. Prins Bernhard Vrijdag het uitrijden der nieuwe reddingboot .Maasvlakte" op het eiland Rozenburg mede ter gelegen heid van deofficieele indienst stelling van het nieuwe station der Zuid Hollandsche Mij. tot Redding van Schipbreukelingen en de in gebruik neming der boot Drie mijl buiten Hoek van Holland had Vrijdag de start plaats van den internationalen wedstrijd voor zeegaande jachten van Hoek van Holland naar Ostende, georganiseerd door de Kon. Roei- en Zeilvereeniging .De Maas" te Rotterdam, in Samenwerking met de Kon. Ned. Zeil- en Roeiverèeniging te Amsterdam en Kon. Marine Yachtclub te Den Helder. Eén der deel nemende vaartuigen in actie Z. K. H. Prins Bernhard woonde Vrijdag op het eiland Rozenburg de in dienst stelling van het nieuwe reddingstation der Zuid Hollandsche Mij. tot Redding van Schipbreukelingen bij. De Prins op de nieuwe reddingboot .Maasvlakte", welke tevens in gebruik genomen werd De O 10 is Vrijdag te Amsterdam aangekomen en nam ligplaats aan steiger P van de De Ruyterkade. De O 10 staat onder bevel van luitenant ter zee H. A. W. Goosens De Keizer van Annam was deze week met zijn echtgenoote de gast van president Lebrun, met wien zij op het Elysée te Parijs het noenmaal gebruikten. De gebruikelijke eerbewijzen werden bij aankomst en vertrek der gasten gebracht Prinses Josephine Charlotte van België opende te Brussel den grooten kinderspeeltuin .Reine A'strid". De Prinses bij de kleinen Aan boord_van de .Nymphea" volg de Z. K. H. Prins Bernhard Vrijdag ter hoogte van Hoek van Holland den start voor den zeilwedstrijd naar Ostende

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 12