DENTA 3Umiht& SaAkhjbw Roemenië bewapent, maar tegen lusteloos? Uitgaven voor defensie kunnen niet omlaag AKKERM*5 Lasten worden nog meer verhoogd DE KABINETS CRISIS DE A.N.W.B. IN LIMBURG B. NIERSTRASZ f AMERIKAANSCHE studenten bezoeken ons land Qafencu was op zijn rondreis door Europa tegen iedereen even vriendelijk Prijzen bacon varkens verhoogd Kiosseiwanof's bezoek aan Berlijn ten einde Pers-oorlog tusschen Italië en Frankrijk Advertentiën WIRTJES AFWEZIG Muziekschool a. j. c. m00y A. v. d. W E G MEUBELEN of INBOEDELS A. H. van NIEUWKERK 1 15 AUGUSTUS GESLOTEN Geen ander blad In onze stad Geeft U een Maandagochtendblad Dagbladreclame is niet te vervangen Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 8 JULI 1939 OOST-1ND1E Regeering antwoordt op de beschouwingen van den Volksraad BATAVIA, 7 Juli (Aneta). In de Memorie van Antwoord op de alge- meene beschouwingen van den Volksraad betreffende de paragraaf inzake defensie komt onder meer het volgende voor: De regeering onderschrijft ten volle de Blgemeene opinie van den Volksraad dat de defensie grooten druk op de begroo ting uitoefent. Zij betoogt hierbij dat verlichting dier Basten door vermindering van de uitga ven ten behoeve van de defensie niet mo gelijk is. Integendeel: men is reeds doen de met eén verdere uitwerking van de bestaande plannen waardoor de, jaarlijks terugkeerende, lasten, nog met omstreeks twaalf millioen gulden zullen worden verhoogd. Inzake de wijze van financiering is het gtandpunt van de regeering niet gewij zigd. Het is niet doenlijk eenige mededee- Jingen te doen omtrent de definitieve vaststelling van de Nederlandsche bij drage voor de kosten der marine in In- die. Deze bijdrage is voorloopig op vijf millioen gulden gesteld. De regeering waardeert de gebleken belangstelling voor versterking van de weermacht, wel ke belangstelling haar tot steun is. Tegenover het sceptisch standpunt, door sommige leden van den Volks raad ingenomen, stelt zij de overtui ging dat het opperbestuur zijn ver antwoordelijkheid ten volle bewust is. Zij zal ook verder doen wat noo- dig is in vërband met de gespan nen internationale verhoudingen. Het zou echter niet verantwoord zijn tot vérstrekkende maatregelen te beslui ten, voordat een voldoend inzicht is (verkregen in de consequenties daarvan. Ook moet worden bedacht, dat de uit- 7~- eindelijke beslissing omtrent de uitbrei ding van de weermacht ter zee, in Ne derland berust. Hiermede is tevens de passage uit een rede van den Gouver neur-Generaal uitgesproken bij de ope ning van den Volksraad, toegelicht, waarin is gezegd, dat Indië de beslissing over plannen voor den uitbouw.van de vloot met gespannen aandacht afwacht. Ten aanzien van de practische uit oefening van het opperbevel over land en zeemacht door den Gouverneur-Gene raal in oorlogstijd zijn voorbereidingen getroffen. Het standpunt van de regeering inza ke de inheemsche militie is ongewijzigd gebleven. De troepenmacht van den Soesoehoe- nan is uitsluitend een lijf- en eerewacht en vermindering van de sterke beoogt slechts ontlasting van het budget van het zelfbestuur. De inschakeling van de particuliere in dustrie in den aanmaak van oorlogsma- terieel is over de geheele lniie aan den gang. De kosten van den staatsmobilisatie- raad bedragen rond 61.000 gulden per jaar. De regeering acht weermacht-demon straties nuttig en gewenscht. Daarmede en evenmin met de zoogenaamde vlootdagen zijn geen groote kosten gemoeid. Deze demonstraties kunnen te- vens als oefening worden aangemerkt. Zij brengen bovendien weermacht en bevolking tot. elkaar. De Koningin ontvangt mr. D. Fock 's-GRAVENHAGE, 8 Juli- De regeeringspersdienst meldt: H.M. de Koningin heeft heden voormiddag ontvangen den minis ter van staat, mr. D. Fock. Dr. H. Colijn heeft hedenmor gen op het departement van Alge- meene Zaken besprekingen ge voerd met den voorzitter van de Eerste Kamer, mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk en met het Eerste Kamerlid prof. jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman. LICHTER OMGESLAGEN Twee personen verdronken SABANG, 8 Juli (Aneta). Don derdagnacht is bij ruw weer en hooge zee een zee-lichter van de Atjeh Transport Mij. nabij Sabang omge slagen. De lichter was geladen met drums solar-olie en gezonken in diep water. Twee der opvarenden zijn verdronken. Het vaartuig werd door de „Simson" gesleept en was van Pangkalan Soesoe op weg naar Sabang. Een onderzoek naar de oor zaak van het gebeurde wordt inge steld. BINNENLAND Commissaris der Koningin ont vangt de deelnemers aan jaarlijksche samenkomst MAASTRICHT, 8 Juli. De Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. heeft voor de 56ste jaarlijksche samen komst Maastricht uitverkoren en op deze wijze zijn deelnemende le den in de gelegenheid gesteld nader met het schilderachtige Zuiden van Limburg kennis te maken. In den. avond, aan de jaarvergadering voorafgaande, werd het uit 150 dames en beeren bestaande gezelschap in het gou vernementsgebouw ontvangen door den Commissaris der Koningin en mevrouw jvan Sonsbeeck. Toen tegen 9 uur allen in de tuin- galerij bijeen waren, sprak de Commis saris, mr. dr. W. G. A. van Sonsbeeck, hartelijke woorden van welkom. Wan neer mijn vrouw en ik, aldus spreker, dit huis openstellen voor den A.N.W.B., dan wil dit zeggen, dat ons hart open is voor dezen bond. Spreker sdhetste wat de A.N.W.B. in den loop van meer dan een hal ve eeuw heeft gedaan om ons land te leeren kennen en waardeeren door zijn bevolking en daarbij is Limburg zeker niet achteraan gekomen. Alle Nederlanders behooren te waar deeren wat Edo Bergsma dien spre ker hier in het bijzonder begroette en zijn medewerkers in dien tijd hob- ren tot stand gebracht. Het was spre ker persoónlijk een genoegen reeds 40 jaren lid van den bond te zijn en hij zal dit zijn leven lang blijven. De A.N.W.B. verstrekte alleen reeds aan de Limburg- scilre grens te Eysden in een half jaar aan 10.000 toeristen de noodige iniich- tingfen. De A.N.W.B. helpt het natuur schoon beschermen dat Limburg in zoo ruime mate bezit en het was spreker een genoegen dat deze hond. die 14 jaar ge leden hier bijeen kwam. ditmaal zijn schreden weer hierheen heeft gericht. Spreker wenschtc allen deelnemers In Ljmburg eenige aangename dagen. De voorzitter van den bond, de heer H. P. J. Bloenjers, dankte namens allen den Commissaris en mevrouw Van Sonsbeeck voor dc gastvrije ontvangst en verzekerde dat het hart van allen naar dit uitzonderlijk schoone gewest is uitgegaan. Nadat vervcrschingen waren aangebo den, volgde, een rondgang door het in de jaren 1929 tot '85 naar het ontwerp van rijksbouwmeester ir. G. C. Bremer gestichte bijzonder fraaie gebouw met ambtswoning van den Commissaris. Zaterdag worden in den loop van den dag de.bezienswaardigheden van Maas tricht en omstreken in oogenschouw genomen, terwijl .in den namiddag de Jaarvergadering wordt gehouden. Oud-lid der Tweede Kamer en vice-president van de Neder- landsch-Indische Han delsbank HEEMSTEDE, 8 Juli Na een kortstondige ziekte is gisteravond te Heemstede op 77-jarigen leeftijd overleden de heer B. Nierstrasz. De heer Boudewijn Nierstrasz werd op 10 September 1861 te 's-Gravenhage geboren. Hij werd bij de marine opge leid en bezocht van 1S761879 het Ko ninklijk Instituut voor de Marine. In 1879 werd hij adelborst eerste klasse, in 1881 luitcnant-ter-zee tweede klasse. In 1883 werd hij gepensionneerd en kwam hij als adjunct-inspecteur bij de H. IJ. S. M. te Haarlem en Amsterdam. Van 1888 tot 1921 was hij directeur van de Hollandsche Stoomboot Maatschap pij te Amsterdam. In 1913 werd hij ge kozen tot lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, waarin hij tot 1918 zitting had. Daarna hoeft hij van Juli tot October 1919 nog eens zitting in de Tweede Kamer gehad. Van 1905 tot 11921 was hij lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam. De overledene was commissaris van verschillende stoomvaart maatschap pijen en vice-president van de Neder- landsch-Indische handelsbank. Het stoffelijk overschot zal Dinsdag a.s. om één uur op Oud Eik en Duinen te 's-Gravenhage ter aarde worden be steld. ROTTERDAM, 7 Juli. Aan boord van het s.s. „Volendam" der H.A.L. bevindt zich een gezelschap van 30 Amerikaansche studenten, die hier te lande een zomercursus komen volgen. Op initiatief van de professoren A. J. de Haas, econoom, en J. A. C. Fachin- ger Auer, theoloog, verbonden aan de Harvard Univeristeit te Cambridge (Mass.) en prof. dr. N. J. Polak, hoog leeraar aan de handelshoogeschool te Rotterdam, kwam op 10 Maart jl. on der voorzitterschap van jhr. mr. H. A. van Karnebeek een commissie van voorbereiding tot stand, voor een zomer cursus van Amerikaansche studenten. De bovengenoemde Amerikanen van Nederlandsche afkomst gevoelden het als een gemis, dat in Nederland de door de Amerikaansche studenten zoo zeer verlangde gelegenheid ontbrak over belangrijke vraagstukken de op vattingen te vernemen, die in verschil lende landen van Europa heerschten. Zij hebben voorts opgemerkt „dat in Amerika een groeiende belangstelling bestaat voor Nederland als internatio naal georiënteerd centrum, ook op cul tureel gebied, zoodat een zomercursus, die algemeene wetenschappelijke vraag stukken zou bieden, doen en met het Nederlandsche leven kennis zou doen maken, zeker op deelneming zou mo gen rekeningen. Na eenige maanden van -inten sieve propaganda onder de univer siteiten in de Vereenigde Staten is professor de Haas er in geslaagd tenminste dertig deelnemers voor dezen eersten zomercursus voor Amerikaansche studenten te boe ken. Intusschen slaagde de commissie van voorbereiding er in het programma der voordrachten, die zich in hoofdzaak zullen bewegen op historisch, sociaal- economisch, kunst- en koloniaal gebied samen te stellen. De Nederlandsche professoren, ver bonden aan verschillende universitei ten van ons land, zullen allen voor drachten houden in de Engelsche taal. De voordrachten worden gehouden van 12 tot 19 Juli a.s. aan de universiteit te Leiden, in het gemeentemuseum, te 's-Gravenhage en in het koloniaal in stituut te Amsterdam. Van 2 tot 26 Juli a.6. zullen o.a. in overleg met de A.N. V.V. excursies met toelichtende voor drachten worden georganiseerd, waarbij o.a. Amsterdam, Alkmaar, de Zuider zeewerken, Friesland, Groningen, Arn hem, Zeeland en Rotterdam worden be zocht. De studenten logeeren gedurende de cursus aan de universiteit te Leiden in het Palace hotel te Noordwijk. Nederlandsche studenten ingeschre ven bij de verschillende universiteiten hier te lande, zullen zich op vertoon van hun diploma in beperkt aantal kunnen laten inschrijven voor den zo mercursus. n OEMENIË blijft niet achter in den bewapeningswedstrijd, dien de volkeren van Europa on der elkaar houdenWien gelden deze onheilspellende voorzorgs maatregelen? Uit mededeelingen, welke minister-president Calines- cu onlangs aan het Parlement ver strekte, bleek dat Roemenië voor zijn bewapening van Februari 1938 tot Februari 1939 de som van 11 milliard lei heeft uitgegeven; voor de vier maandenFebruari tot en met Mei 1939 echter worden de uitgaven geschat op niet minder dan 25 milliard lei. BUITENLAND '&-GRAVENHAGE, 8 Juli Zooals be kend is het reeds gedurende eenigen tijd door bepaalde omstandigheden mo gelijk, een grootere hoeveelheid bacon van Nederland naar Engeland uit te voeren. Daar de landbouwers echter niet in voldoendo male hun baconvarkens aan de Nederlandsche veehourlerijccn- trale ter aflevering aanbieden, kon deze centrale aan deze grootere uitvoermogc- lijkheid niet geheel voldoen. Hierin heeft de minister van Economi sche Zaken aanleiding gevonden de prij zen voor baconvarkens te verhoogen, doch tevens besloten, na 8 Juli geen ge legenheid meer te geven tot het aan bieden van zware varkens aan de vee houderijcentrale in andere provincies dan in Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht De varkens, welke vóór 9 Juli reeds ter levering waren opgegeven, zul len ook in de overige provinciën, indien overigens aan de gestelde voorwaarden is voldaan, in de periode van 14 Augus tus—16 September tegen dé reeds be kend gemaakte prijzen worden afgeno men. De opgave in de drie genoemde provincies kan op de normale wijze voortgang vinden op de voorwaarden, op 17 Juni 1.1. gepubliceerd. Om geen ongfigronde verwachtingen te doen ontstaan, wordt nadrukkelijk ver meld, dat een- verdere verhooging van prijzen van baconvarkens niet zal plaats hebben. DE OPENING VAN HET ALBERT-KANAAL BRUSSEL, 8 Juli (Belga). De mi- ni&ter van openbare werken, Van der Poorten, heeft in den kabinetsraad een uiteenzetting gegeven van den stand van zaken van dc werkzaamheden aan het Albert-kanaal. De raad heeft de voorgestelde maatregelen goedgekeurd, en besloten, dat hij zich over een maand zal uitspreken over den datum van de opening. De voorzitter van den raad van be heer van do tentoonstelling te Luik, Georges Truffaut, heeft aangekondigd dat hij zijn functie zal neerleggen ten einde een campagne te voeren tegen het besluit van den minister van openbare werken om zich te verzetten tegen de opening van het Albert-kanaal geduren de den zomer. Truffaut beklaagt zich, dat hierdoor de organisatie van de ten toonstelling benadeeld wordt. ANTI-DUITSCHE BETOOGINGEN IN NICARAGUA MANAGUA, 8 Juli. (Havas). Heftige anti Duitsche betoogingen zijn giste ren in Managua voorgekomen, daar de Duitsche autoriteiten een jongen Duitschen nationaal socialist verboden hadden te trouwen met de dochter van een belangrijk functionaris der Nicara- guaansche regeering. Studenten be toogden ten teeken van protest. MEN kan zich een denkbeeld vor men van de enorme hoogte van dit bedrag, wanneer men weet, dat Roemenië in de 8 jaren, voorafgaan de aan Februari 1939, in het geheel niet meer dan 25 milliard voor zijn bewape ning heeft uitgegeven, dus iets meer dan milliard per jaar! Het is wel overbodig zeggen dat deze zware, aan de schat kist gestelde eisch de geheele begrooting in de war stuurt. Doch voor de Roemeen sche regeering staan het leger en zijn bewapening op het eerste plan. De be wapeningsmachine werkt onder hoogen druk en het resultaat is onmisken baar. Het leger wordt voorzien van nieu we stalen helmen, nieuwe geweren, nieuwe kanonnen, nieuw afweergeschut; het maakt een geheel anderen indruk dan nog slechts een jaar geleden, toen elk regiment een ander soort geweer had. Officieren en manschappen zien er veel krijgshaftiger uit, het moreel is verbeterd. De reservisten worden syste matisch met de behandeling van de nieuwe wapenen vertrouwd gemaakt. Roemenië heeft zijn wapenen al tijd voor het grootste deel van Skoda betrokken. Men had kunnen ver wachten dat na de gebeurtenissen in Tsjecho-Slowakije de leveranties door Skoda zouden zijn stopgezet. Dit is echter niet het geval geweest een aangename verrassing voor de Roemeensche regeering. Dit ie on getwijfeld een gevolg geweest van Roemenië's politieke houding, tot uitdrukking gekomen in het sluiten van het economisch verdrag met het Duitsche Rijk. Roemenië leek prijs te stellen op goede betrekkingen met Duitschland. Was het verdrag niet tot stand gekomen, dan zou het er waarschijnlijk slecht hebben uit gezien met Roemenië's bewapenings plannen. Want tot wien zou het zich hebben moeten wenden, nu elk land zoo druk met zijn eigen bewapening bezig is? De binnenlandsche oorlogsindustrie is bij lange na niet in staat, in de behoeften te voorzien. Men heeft een ammunitie fabriek, die thans met de modernste ma chines werkt en ook een vliegtuigenfa- briek, welke laatste in Mei een vliegtuig heeft afgeleverd, dat een snelheid kan bereiken van 550 km. per uur en geheel Gafencu in Roemenië is gebouwd; doch deze fa brieken spelen nog slechts, een zeer ge ringe rol. Op het oogenblik komt het er op aan, zich wapens te verschaffen, waar men ze krijgen kan. WANNEER een land zich wapent, heeft het daarmede een bedoe ling. Een aanvallende bedoeling? Dat spreekt Roemenië met de grootste beslistheid tegen. Er bestaat geen aan leiding toe. Het wil echter in staat zijn om zich te verdedigen. Het heeft her haaldelijk verklaard, dat het geen duim breed gronds zou afstaan, noch aan Hongarije, noch aan Bulgarije: en hoewel men daarvan niet spreekt ook niet aan Sovjet-Rusland, dat het oog ge vestigd houdt op Bessarabië. Nu zou men kunnen zeggen, dat Hongarije noch Bulgarije er aan denken, Roemenië aan te vallen, althans niet naar de betref fende regeeringen voorgeven. Zij drin gen wel aan op revisie, doch dan langs vreedzamen weg. Voor herziening der grensafbakening is Roemenië evenwel niet te vinden. Het is niet onwaarschijnlijk bevreesd, dat de vreedzame weg den een of ande ren dag wel eens zou kunnen worden verlaten, indien een tot de tanden ge wapend leger den aanvaller niet tot na denken stemde. Roemenië is bereid, zijn graan en petroleum aan den meestbie dende te verkoopen, doch is vastbeslo ten, zich tegen wapengeweld te verzet ten. Roemenië wenscht vast te houden aan zijn neutraliteitspolitiek, zoolang het maar eenigszins mogelijk is. Het streeft er naar, met iedereen op goeden voet te blijven, het met niemand aan den. stok te krijgen, alle ijzers in het vuur te houden. Moe en afgemat thuisgekomen? Neem vlug een "AKKERTJE"! U is dan spoedig weer frisch en fit, als door een wondert cu. de Minister van Buitenlandsche Za ken, bracht een bezoek aan Berlijn, waar hij vriendelijk werd ontvangen. Vervol gens begaf hij zich naar Londen, Brus sel en Parijs, werd er eveneens voorko mend ontvangen en bood nergens hou vast. Hij besloot zijn rondreis in Rome, hield ruggespraak met zijn Yoegoslavi- schen- en Poolschen collega, begaf zich als voorzitter van den Bond van Balkan- staten naar Ankara en Athene. De vertegenwoordigers van de Roemeensche Pers, die hem verge zelden, herhaalden steeds dezelfde vriendelijkheden aan het adres van Duitschland, Engeland, Frankrijk, enz. Wilde men hem gelooven, dan liepen de gesprekken die Gafencu met de verschillende staatslieden had, in hoofdzaak over het weer. Het Roemeensche telegraafagent- schap „Rador" heeft in het laatste half jaar zijn „démenti-machine" op de hoogste versnelling gezet. Men „démenteerde" eenvoudig alles, wat in de buitenlandsche pers Roemenië in de schoenen werd geschoven. Roemenië heeft geen oogenblik geaar zeld. de Engelsche garantieverklaring te aanvaarden. Is -dit land thans voorne mens, het terrein voorzichtig verder te verkennen, om te zien hoever het kan gaan Doch indien dit zoo is, dan dringt zich onvermijdelijk de vraag op: „Tegen wien wapent Roemenië zich?" BERLIJN, 8 Juli (D.N.B.). De Bul- gaarsche minister-president en minis ter van buitenlandsche zaken, Kiossei- vanof heeft na een officieel bezoek van drie dagen gisteren met een specialen trein de rijkshoofdstad weer verlaten. Rijksminister von Ribbentrop vergezelde den Bulgaarschen staatsman naar het station, waar talrijke persoon lijkheden afscheid van hem namen. Nader wordt nog gemeld: De besprekingen waren gekenmerkt door het hartelijk gevoel van de oude vriendschap, welke tusschen Duitsch land en Bulgarije bestaal Zij bewezen opnieuw hoezeer de natuurlijke en tra- ditioneele vriendschap der beide lan den onderling en tegenover Italië er toe bijdraagt Bulgarije als factor van orde in Zuid-Europa te versterken. In dezen zin zullen Duitschland en Bul garije hun betrekkingen in politiek, economisch en cultureel opzicht ver der verdiepen. Démenti-machine op volle kracht werkt WANNEER men Roemenië's neutra liteitspolitiek uit dit oogpunt be schouwt, vindt men er een be vestiging in van deze grondgedachte. In het begin van dit jaar was de verhou ding tegenover Duitschland vrij gespan nen. Daarin bracht het economisch ver drag een verandering ten goede. Gafen- ROME, S Juli (Havas). Een aan tal Italiaansche bladen heeft zich ver ontwaardigd uitgelaten over het feit, dat het Italiaansche blad „Regime Fas- cista" in Frankrijk verboden is. Fari- nacci, de directeur van het blad zelf, verklaart evenwel zich te verheugen over dezen maatregel, aangezien hier uit volgens hem blijkt, dat de demo cratische vrijheid, waarop men zoo prat gaat, niets is dan een „ellendige leugen'1, niettegenstaande hetgeen de kardinalen Gerlier en Verdier mogen denken. Verder verklaart hij trots te zijn te hebben bijgedragen tot het ver diepen van de kloof tusschen het fas cistische Italië en het „verjoodschte" Frankrijk. Van Fransche zijde wordt hierbij op gemerkt, dat. alle Fransche bladen, op drie dagbladen en een weekblad na, In Italië zijn verboden. TANDARTS is tof nader bericht NIET TE SPREKEN TOT 28 JULI W. C. Linschoten ARTS J. VAN VEEN Arts Koninginneweg 85 Hilversum is DINSDAG a.s. WEER TE CONSULTEEREN AMERSF00RTSCHE Einddiploma Conservatorium Julianalaan 13 OFFICIEELE CRISISPUBLICATIE OOGSTEN VAN VERVROEGDE EIGENHEIMERS. Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat aangeslo tenen C bij de Nederland sche Groenten- en Fruitcen- trale, die in het bezit zijn van een oogstvergunning voor Eigenheimers (model 1937) met als opdruk een bruine dwarsbalk, van Maan dag 10 Juli 1939 af kunnen beginnen met het rooien der door hen geteelde Eigenhei mers tot een oppervlakte, op de oogstvergunning vermeld Gevr. van 6 tot 30 Aug. VOLLEDIG PENSION voor Heer en Dame, in de omg. v.d. Infanterie Kazerne Br. ond. D 38 ROUMA Co. Amsterdam. Tandborstels, Nagelschuiers, Sponsen, Sponsenzakjes, Langestraat 23. TeL 217 WKNSCHT U publiek te verkoopen, dage lijks kunnen deze worden bijgovoegd in ons Verkoop lokaal, Beekensteinschelaan No. 10 Beëedigd makelaar Taxateur Beekensteinschelaan 10. TeL 543. ONZE KOFFERS ZIJN VOORDEELTG. MOOI EN GOED. H. E. WENSINK LANGESTRAAT 1B5. TeL 2323. Lederen JEKKERS maat 48 f 17.—; maat 50—54 I 10.50. enz. enz. Lange lederen Jas sen vanaf f 25.—. Dames mantels altijd In voorraad In swart, blauw, bruin en groen HUIB HOLSTEIJN. AMERSF. TANDHEELK. INSTITUUT DTRECBISCBEWEG II wegens vacantie <AN SPECIALE MAAND-AANBIEDIKIC SLECHTS TIJDELIJK HEERENCOSTUUM geheel gerei nigd en opge perst volgens HOEKSEMA's dry cleaning process f 1.75 HEERENHOED f 0.60 Gereinigd en gevormd CMLMISCHE REINIGING'.? INDUGIRIE "lANGE/TR.flA TEL.198 AMER/FOORT Adverteert In dit blad.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3