Butselaar in Londen uitgeschakeld Riggs wint den titel Q er eed voor de groote „Tour Nederland volwaardig in de Ronde van Frankrijk Ant. v. Schendel Hellemons Dominicus L ambrichts A lb. v. Schendel De Korver Qommers Sijen Kring-Athletiek- dag Goede resultaten bij de A.A.A. kampioenschappen Fraaie zege op Cooke Het Bilthoven- tournooi 2e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG .8 JULI 1939 v Zij wonnen de Ronde Wie zijn de grootste helden uit de v.. HOEZEER men ook aandacht kan besteden aan de kleine wieler wedstrijden, welke in het zomerseizoen hier te lande worden gereden, hoezeer men belangstelling kan toonen voor de grootere raceswelke in het buitenland worden georganiseerd, de interesse yan wielersportliefhebbers concentreert zich eenmaal in het jaar om 'de zoo hoog geprezen en veelomstreden Ronde van Frankrijk, welke ]Maandag a.s. in Parijs begint Tour de France. Ziehier de winnaars van de laatste tien jaren. 1929: Dewaele B in 1S6 uur 39 min. 8 sec. 1930: Leducq (Fr.) in 172 uur 12 min. 16 sec. 1931: Magne (Fr.) in 177 uur 10 min. 3 sec. 1932: Leducq (Fr.) in 154 uur 11 min. 49 sec. 1933: Speicher (Fr.) in 147 uur 51 min. 37 sec. 1934: Magne (Fr.) in 147 uur 13 min 58 sec. 1935: Rom. Maes (B.) in 141 uur 32 min. 1936: Sylv. Maes (B.) in 142 uur 47 min. 32 sec. 1937: Lapebie (Fr.) in 138 uur 5 min. 38 sec. 1938: Bartali (It.) in 148 uur 29 min. 1 sec. ZEKER niet ten onrechte be schouwt men de verrichtingen van de deelnemende renners met meer dan gewone belangstelling, want de Ronde van Frankrijk is zonder eenigen twijfel het voor naamste wielerfestijn, dat men zich kan denken, niet alleen, omdat in de meeste gevallen de beste weg renners naar de eereplaatsen me dedingen, maar ook omdat tijdens deze geweldige race de zwaarste eischen worden gesteld aan de krachten van de coureurs. In tegenstelling met vorige jaren zijn de renners tijdens deze Ronde 21 dagen onderweg: de ronde is ingekort Inge kort, .maar niet minder zwaar geworden. Daar zijn vlakke wegen, waar de Zuide lijke zon onbarmhartig zal branden, daar zijn moordende bergtrajecten van de Pyreneeën en de Fransche Alpen, waar de renners tot het uiterste op de proef zullen worden gesteld. Een en twintig dagen rijden rond Frankrijk.... In deze twee en dertigste ronde zal Nederland voor het eerst met een volle dige ploeg van acht renners uitkomen, maar dit is niet de eerste kennismaking .van Nederlandsche wegrenners met de moeilijkheden van de Fransche tour. Reeds gedurende enkele jaren rijden onze landgenooten mede, zij het in klein aantal en gecombineerd met buitcn- landsche renners. Het was zeer goed te begrijpen, dat in deze gemengde ploegen niet die ploeggeest kon leven, weike noo- !dig was om in de race succesvol naar voren te treden. Het gebrek aan succes heeft niet in de eerste plaats gelegen aan gemis aan kennis en doorzettings vermogen van de Nederlandsche ren ners. Verschillende omstandigheden hebben er toe medegewerkt, dat ons land thans met een volledige ploeg zal uitkomen. De voornaamste hiervan is zonder twijfel deze. dat Italië en Dmtschland in de aanstaande Ronde niet vertegenwoordigd zullen zijn. De Internationale politieke situatie heeft dit onmogelijk gemaakt. De organisato ren van de Tour zagen derhalve uit naar aanvulling van de rennersgelede ren en zij sloegen de kansen van Neder landsche renners wel zoo hoog aan, dat zij een uitnoodiging tot onze landge nooten richtten. Volledige Nederland sche ploeg f 00 kon een Nederlandsche ploeg worden samengesteld. De kern van deze ploeg van acht man wordt gevormd door de renners Albert en Anton van Schendel. die met de moeilijkheden van de Ronde uitstekend op de hoogte zijn en de taal van het land spreken, omdat zij in Frankrijk wonen. Naast hen zijn veelal jonge renners gekozen, renners, die nog een naam te ma ken hebben en die dus gaarne de geboden kansen in de Tour zullen grijpen ten koste van hun volledige krachten. Hellemons, De Korver, Lambrichts, Dominicus, Gommers en Sijen kennen de knepen van het wegrennersvak. De eerste twee waren het vorig jaai ook van de partij en hoewel zij als een lingen geen succes konden hebben, zij reden voor wat zij waard waren. Men moet zich niet voorstellen, dat in de Ronde van Frankrijk die renners schitteren, die in wedstrijden over korte afstanden overwinnaars plegen te zijn. En misschien schuilt hierin de groote taak voor de Nederlandsche deelnemers: zij zijn niet gewend aan étappenwed- strijden, omdat zij slechts nu en dan gelegenheid hebben aan zulke races deel te nemen. Het zal thans voor het begin van de Ronde van Frankrijk voor een ieder een moeilijk te beantwoorden vraag blijven of de Nederlandsche ren ner wel geschikt is voor dit zeer speciale werk. Het gaat hier niet om een kwestie van kracht van tactiek of wat ook, maar het gaat om de mentale houding van de deelnemers. Is de Nederlandsche renner in staat de ontberingen, teleur stellingen en moeilijkheden te door staan? Daarbij zal het vooral aankomen op den geest, welke in de ploeg heerscht, op de onderlinge vriendschap, op weder- zijdschen steun. De samensteller van de ploeg heeft hierop juist gelet Dat moet worden toegejuicht. Toch zouden wij niet goed doen de pogingen van onze landgenooten in deze „tour de force" met groot optimisme te volgen. Het is volkomen onmogelijk ook maar eenige voorspelling te doen. Zeker kunnen wij slechts noemen, dat onze Jongens hun beste krachten zullen ge De route van de Ronde van Frankrijk De indeeling van de Tour de France luidt als volgt: afstand start le rit 10 Juli Parijs—Caen 215 km. 10 u. 2e rit 11 CaenRennes 183 km. 8 u. 3e rit 12 RennesBrest 244 km. 8 u. 30 4e tit 13 Brest— Lorient 174 km. 11 u. 30 5e rit 14 Lorient—Nantes 207 km. 10 U. 30 6e rit 15 Nantes—Royan 251 km. 8 u. 30 16 Rust te Royan 7e rit 17 RoyanBordeaux 198 km. 11 u. 8e rit 18 Bordeaux—Pau 279 km. 4 u. 30 9e rit 19 PauT oulouse 311 km. 6 u. 20 Rust te Toulouse 10e rit 21 T oulouse—Montpellier 246 km. 6 u. He rit 22 MonipellierMarseille 212 km. 10 u. 12e rit 23 Marseille—Monaco 278 km. 6 u. 30 13e rit 24 M onaco—SospelMonaco 101 km. 7 u. 14e rit 25 MonacoDigne 175 km. 11 u. 15e rit 26 DigneBriancon 219 km. 8 u. 16e rit 27 Briancon—Annecy 294 km. 4 u. 28 Rust te Annecy 17e rit 29 AnnecyDijon 285 km. 4 u. 30 18e rit 30 Diion—Parijs 349 km. 4 u. 30 ven, opdat zijzelf en daarmede de Neder landsche ploeg succesvol zullen zijn. Dat is ten slotte het voornaamste. België favoriet DE sterkste tegenstanders zullen onze landgenooten ontmoeten in de Belgische a-ploeg en in de Fransche ploegen. Het zou ons zelfs niet verwonderen, wanneer onze Zuiderbu ren er in zouden slagen de Tour te win nen, vooral nu Frankrijk door het niet deelnemen van verschillende zeer voor aanstaande renners sterk is gehandi capt, waarbij nog komt, dat de Italia nen zooals gezegd, niet van de partij zijn. Maar zij zullen er voor moeten strij den tot het uiterste. Daarvoor zorgden de organisatoren, die Fransche regionale ploegen samenstelden, welke natuurlijk willen uitblinken in de provincie van herkomst. De Belgen zullen de strijd vol zelfver trouwen tegemoet gaan, doch in de over tuiging, dat de moeilijkheden, om tot de overwinning te komen, uitermate groot zullen zijn. Tachtig renners, verdeeld in tien ploe gen, gaan in de volgende weken een reusachtige race rijden. Van die tachtig is er een overwinnaar, maar allen star ten zij in de hoop op succes. Er zijn vele renners, die ervaring in de tour hebben opgedaan, er zijn er, die de moeilijkhe den nog slechts kunnen vermoeden. Onder deze laatste coureurs zien wij verschillende jonge Nederlanders, ster ke knapen in eigen land. maar zonder groote routine, hun strijdlust kan hen evenwel zeer ver brengen. De capaciteiten van alle renners wor den straks op de proef gesteld; er zijn vlakke weg-étappen, waar kansen liggen voor sprinters, de rouleurs hebben hun kans in de vijf tijdritten, terwijl de klim mers zich op de tien cols kunnen onder scheiden. In de organisatie van deze tour is nog een bijzonderheid ingelascht: de Pernod- orijs. Voor de klimmers, sprinters en treinloopers is een speciaal klassement ingesteld. Voor deze drie categorieën worden punten toegekend. Daaraan zijn weer extra prijzen verbonden, welke on afhankelijk zijn van de andere prijzen. Men ziet. dat inderdaad alles is ge daan om deze Ronde van Frankrijk zoo spannend mogelijk te doen zijn. En hoezeer wij hopen op een sportief verloop van den strijd, wij verwachten vooral, dat de Nederlandsche deelnemers zullen toonen, dat zij inderdaad waard zfjn in deze Tour opgenomen te worden. Het zal aankomen op snelheid en bezon nenheid, op ploeggeest en kracht. Wij zullen aan het slot van deze voor beschouwing niet trachten aan de Ne derlandsche renners plaatsen toe te ken nen in het eind-klassement volgens hun capaciteiten. Nu reeds voordat de race is begon nen, hebben wij succes: de Nederland sche deelneming als volledige ploeg. De tijd zal leeren of wij nog andere j sultaten mogen verwachten. ATHLETIEK 175 athleten zullen morgen op Birkhoven aan start, spring bak etc. verschijnen HET is niet voor de eerste maal dat de Kringkampioenschappen van den Stichtschen Turnkring te dezer stede worden gehouden- De Amersfoortsche gymnastiekveree- niging „Excelsior" geniet reeds ve le jaren het voorrecht dit athletiek- festijn te mogen organiseeren. Wel een bewijs, dat haar werk door het bestuur van den Kring ten volle ge waardeerd wordt. Nu is het een feit, dat üe hoofdleider, de heer J. J. v. d. Linde met een staf van dames en heeren het programma zoo weet in te deelen, dat het niet al leen op de minuut wordt afgewerkt, maar ook, dat de belangstelling geen moment verflauwt. Dit laatste is vooral wanneer het programma nogal uit gebreid is voor de atletiekwedstrij den van het grootste belang. De atletiekwedstrijden, welke reeds vroegtijdig des middags aanvangen, worden in de morgenuren voorafgegaan door het afnemen van K.N.G.V. athle- tiek-vaardigheidsproeven. Ongeveer 100 athleten hebben zich hiervoor opgege ven. een record aantal deelnemers voor de athletiek-vaardigheidsproeven. De deelname aan de middagwedstrijden wij verwijzen hiervoor naar het onder- slaande chronologisch overzicht is nog grooter. Niet minder dan 175 ath leten zullen aan den start, springbok etc. verschijnen om te trachten den titel van kampioen machtig te worden. Zij komen uit de navolgende vereenigin- gen: Excelsior, A.A.V. (beiden Amersfoort); Bato, Attila, Kracht en Vlugheid, U.D.A. (allen Utrecht); Kunst en Kracht (Cu- lemborg); Sport Vereent (Zuilen); Er- nos (Zeist); Soester Turnclub en „Lei- derscurus" K.N.G.V. Voor afwisseling op het terrein is eveneens gezorgd. Vroolijke muziek zal de stemming, zoowel bij de deelnemers als kijklustigen er in houden. Indien het weer zijn onmisbare medewerking verleent, verwachten wij morgen mooie wedstrijden, omdat, gezien de groote concurrentie, de prestaties zeker beter zullen zijn dan het vorige jaar. De wedstrijden worden besloten met een handbalwedstrijd tusschen vertegen woordigende ploegen van Amersfoort en Utrecht. Het programma luidt: 10.00 uur1.00 uur. Afnemen der K.N.G.V. athletiek-vaardigheidsproeven. (ongeveer 100 candidaten). 1.00 uur. Series 80 M. Juniores KI. A. 1.15 uur. Series 80 M. Juniores KI. B. Hoogspringen', heeren en juniores. Ver springen, meisjes en dames. Kogelstoo- ten, dames. 1.25 uur. Finale 60 M. meisjes KI. A. ATHLETIEK Verscheidene Nederlanders bereiken finales LONDEN, 8 Juli. Gisteren rijn in het White City stadion te Londen de A.A.A.-kampioenschappen aangevangen, waaraan ook een sterke ploeg Neder landsche athleten deelneemt. De beste prestatie werd geleverd door De Ruyter, die, zooals wij reeds mede deelden, op de mijl tegen den Engelsch- man Al ford het Nederlandsch record verbeterde, door dezen afstand af te leggen in 4 min. 18 sec. Het record stond op naam van Jan Zeegers, die het op 24 Augustus 1929 te Amsterdam met 4 min. 30.2 sec. vestig de. Al ford noteerde 4 min. 17.4 sec. Op de 220 yards wonnen Heinz Baum- garten en Osendarp respectievelijk met 22.5 en 22.3 sec. hun serie. Van Beveren werd derde in zijn serie achter Rangeley (Engeland) en Cumberbatch (Trinidad). Cumberbatch sloeg Van Beveren met slechts enkele centimeters en dit kostte onzen landgenoot de plaats in den hal ven eindstrijd, omdat daarin slechts de twee eersten van elke serie komen. In de eerste serie van den halven eindstrijd op de 220 yards won Holmes met een meter voorsprong voor den Belg Sae- lens en Heinz Baumgarten. In de tweede serie won Sweeney (Engeland) met 35 c.m. voor Osendarp en Rangeley (Enge land).. Osendarp en Baumgarten plaat sten 'zich echter in den eindstrijd. Karl Baumgarten en Butselaar kwamen op de 440 yards beiden in de volgende ronde. Karl Baumgar ten won zijn serie in 50.2 sec., terwijl Butselaar in zijn serie tweede werd achter Trodd (Engeland). In den halven eindstrijd won Baumgarten wederom zijn serie in den fraaien tijd van 49.6 sec. Butse laar werd zesde in de serie, welke door den Engelschman Pack met 49.9 sec. werd gewonnen, en is dus uitgeschakeld voor de finale. Spanjerdt kwam in den eindstrijd van het nummer hoogspringen met een sprong van 1.75 meter. De Griek Pala- miotis won het nummer hink-stap* sprong met 15.02 Meter (nieuw Grieksch record). Peters werd tweede met 14.54 meter, derde was de Engelschman Whalsten met 13.95 meter. Bouman bezette de vierde plaats op de 880 yards, welk num mer gewonnen werd door Littler (En geland). Houtman en Van der Tooien konden zich met sprongen van respectievelijk 6.53 meter en 6.67 meter niet in den eindstrijd plaatsen. Het was aanvankelijk de bedoeling, dat een ploeg, onder den naam van „De Snelvoeters" deel zou nemen aan de 4 X 440 yards, doch dit kon niet worden toegestaan, daar de athleten niet allen tot dejelfde club behooren, hetgeen ver plicht is volgens de regels der A.A.A kampioenschappen. Nieuw wereldrecord 2 Mijl HELSINKI, 8 Juli. Tijdens inter nationale atletiekwedstrijden heeft de Fin Maeki wederom een wereldrecord, thans op de twee mijl, verbeterd, door dezen afstand af te leggen in een tijd van 8 min. 53,2 sec. Het record stond sinds 30 September 1937 op naam van den Hongaarschen Athleet Szabo, die het met 8 min. 56 sec. te Boedapest ves tigde. Tuominen en Pekuri, beiden Finnen, werden respectievelijk tweede en derde met 8 min 53,5 sec. en 8 min. 54,8 sec, en bleven eveneens een stuk beneden het record van Szabo. 1.30 uur. Finale 60 M. meisjes KI. B. 1.40 uur. Finale 100 M., heeren. 1.45 uur. Series 100 M., dames. Ver springen, juniores. Discuswerpen, hee ren. 1.55 uur. 800 meter hardloopen, hee ren. 2.00 uur. Speerwerpen, juniores en heeren. Hoogspringen, dames en meis jes. Kogelstooten, juniores. 2.10 uur. 200 M. hardloopen, heeren. Balwerpen, meisjes. 2.20 uur. Finale 80 M.. Juniores KI. A. 2.30 uur. Finale 80 M.. juniores KI. B. Loting estafetteploegen (Bij den wed strijdleider). Het Wimbledon tournooi TENNIS Wimbledon sterren te Noordwijk AMSTERDAM, 8 Juli. Voor de tra- ditioneele exhibities welke morgen te Noordwijk worden gespeeld, heeft het bestuur van den N.L.T.B. het volgende programma opgesteld. Vanaf 2 uur: Smith (Amerika) tegen Kukuljevic (Zuid-Slavië), gevolgd door Mc Neill (Amerika) tegen Von Cramm (Duitschland). Daarna het gemengd dubbelspel: mej. Wheller en Smith te gen mej. Rollin Couquerque en Kukul jevic, gevolgd door het heerendubbel spel van Smith en Mc Neill tegen Von Cramm en Van Swol. Zoo neemt toch een onzer spelers aan den wedstrijd deel. NEDERLAND TE LUXEMBURG Zooals wij reeds melden zal Neder land officieel door een team op het in ternationale tafeltennis tournooi te Lu xemburg op 5 en 6 Augustus a.s. ver tegenwoordigd zijn. De spelers, waaruit dit team zal be staan zijn: C. du"Buy (Amsterdam), L. Admiraal (Hilversum), en R. Willem- stein (Rotterdam). Behalve het heerenteam wordt een tweetal dames door den' Ned. Tafel Ten nis Bond naar dit tournooi afgevaardigd en zullen uitkomen in de wedstrijden dame6-enkel en dubbelspel. Bedoelde dames zijn: mej. M. van Wijk en mej. D. Bakkenes (beiden Hilversum). Mevr. Fabyan en mej. Marble in de finale dames- dubbel LONDEN, 7 Juli (A.N.P.). Nog een dag van strijd en het internationaal tenietournooi van Wimbledon 1939 zal weer tot het verleden behooren. Het zonnetje scheen vanmiddag toen de beide Amerikanen Riggs en Cooke op het centrecourt den eindstrijd van het heerenenkelspel aanvingen. Het was voor de dertiende maal, dat deze twee tegen elkaar streden en voor den der- itenden keer overwon Bobby Riggs. Riggs sloeg zijn landgenoot in vijf sets met 2—6, 8—6, 3—6, 6—3, 6—2 en behaalde hiermede den titel van offi cieus wereldkampioen. Het duel speel de zich voornamelijk op de baseline af, waardoor het soms zeer. eentonig was. Cooke hield goed vol en deed vijf set- points in de tweede set te niet, maar moest toch een nederlaag lijden. In het dame6dubbelspel plaatsten de titelhoudsters mevr. Fabayan en mej. Marble zich in de finale, waar zij mor gen tegen mej. Jacobs en mej. York* uitkomen. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel, eindstrijd: Riggs (V.S.) sloeg Cooke (V.S.) 2—6, 8—6, 3—6, 6-3, 6—2. Heerendubbelspel, halve eindstrijd: Hare en Wilde (Engeland) 6loegen Olliff en Shayes (Eneland) 6—2, 6—4, 6-4. Damcsdubbelspel, kwarteindstrijd: Mevr. Hamer6ley en mej. Stammers (Engeland) sloegen mej. Harvey en mevr. King (Engeland) 6—1, 4—6, 6—2. Halve eindstrijd: Mej. Helen Jacob#» (V.S.) en mej. Yor- ke (Engeland) sloegen mej. Nicholl en mej. Nuthall (Engeland) 5—7, 6—4, 11—9; mej. Alice Marble en mevr. S. Fabyan (V.S.) sloegen mej. Kay Stam mers en mevr. Hammerslev (Engeland) 8-6, 6—3. Gemengd dubbelspel, kwarteindstrijd: Malfroy (Nw. Zeeland) en mej. Nut hall (Engeland) sloegen Geelhand en mevr,. Meulemeester (België). 6—3, 2—6, 64; Riggs en mej. Marble (V.S.) sloe gen Jones en mej. Sharvcy (Engeland) 5-7, 6-1, 6-3. Cooke en mevr. Fabyan (V.S.) sloe gen Russell (Argentinië) en mevr. Ham- mersley (Engeland) 5—7, 6—3, 6—3. Halve eindstrijd: Riggs en mej. Marble (V.S.) sloegen Malfroy (Nw. Zeeland) en mej. Nuthall (Engeland) 3—6, 6—2, 64. All-England Plate: Mac Neill (V.S.) 6loeg Menzel (Duitsch land) 97, 6—1. Voor het Heeren-enkelspel van het A-tournooi kwamen vandaag voor het Biltihoven-tournooi ook de vertegen woordigers van het Zuiden op de baan. Zoowel Verhulst als Jhr. B. de Roy v. Zuidewijn wonnen hun eerste partij. De als een der finalisten te beschouwen F. v. Putten had vanzelfsprekend weinig moeite met Oudegcest. Zorgde Dr. Wes- terihuis gisteren voor een verrassing door Akkersdijk te slaan, de Bilthoven- speler H. v. Ameyde liet zich door hem niet verrassen. De Amersfoorter Cesar heeft zich uitstekend geweerd tegen den Leimonidas. en Hoofdklasse-speler J. Bouman. De eerste set wist hij zelfs met 7—5 te winnen, dé twee volgenden wa ren met 64. 62 voor den Hagenaar. Voor de volledige resultaten verwijzen wij naar onderstaande uitslagen: A-tournooi Heeren-enkelspel; Ie ronde: J. Verhuist «1. W. v. Geer 64 61. 2e ronde: F. v. Putten si. W. J. Oudegeest 63 61; H. v. Ameyde sl. dr. Westerhuis 64 63; J. Bouman sl. P. Cesar 57 6—4 62; C. J. Boegheim sl. Jhr. P. J. v. Swin- deren 62 73. Dames-enkelspel. Ie ronde: Mevr. E. Kie viet sl. mej. C. Pastor 60 26 86; mej. E. Haagen Smit sl. mej. I. Lampen 60 6—8; mej. I. Jolles sl. mevr. G. C. Hoekstra 61 64. 2e ronde: Mej. I. Kiek sl. mej. G. v. d. Horst 63 75; mej. E. Hagen Smit sl. mevr. M. v. d. Liiyie 62 63; mej. I. Jol les sl. mej. B. Thonus 75 16 61. Heeren-dubbelspelle ronde: F. v. Putten en dr. Westerhuis sl. E. M. Stok en W. M. Bins 2—6 63 63. 2e ronde: Dr. H. Schamhardt en K. Gles- berts sl. N. Kloots Jr. en H. W, G. Ras 6—1 6—4. Dames-dubbelspel, le ronde: Mej. I. Jolles en mevr. E. Kieviet sl. mevr. M. v. d. Linde en mej. N.N. 2—6 6—1 6—4. Gemengd-dubbelspel, le ronde: Mej. L. Hendriks en J. A. Key sl. mevr. E. Kieviet en J. P. R. Geill 8—6 10—8; Mej. F. Moens en J. Landweer sl. mej. G. I. Sevenhuyzen en D. B Streefkerk 6—2 6—3. 2e ronde: Mej. I. Jolles en J. G. A. de Jong sl. mevr. Pannekoek en N. Paré 6—2 60: mevr. M. v. d. Linde en H. v. Ameyde sl. mej. F. Moens en J. Landweer 97 64; mej. W. Kuiler en C. J. Boegheim sl. mej. J. Cramerus en A. J. G. Verburg 36 7—5 6—4. B-tournool Heeren-enkelspel. le ronde: J. P. L. v. Manen sl. J. A. Key 64 62; J. A. v. d. Akker sl. C. J. Keyser 6—1 6—3; H. W. Knottenbelt sl. H. SchUtte 6—2 6—0; H. W. G. Ras sl. G. Over'diikink 57 97 6—4; dr. J. G. v. Manen sl. W. M. v. Geer 75 2—6 60. 2e ronde: dr. H. Schamhardt sl. J. P. R. Geill 61 61; J. P. L. v. Manen sl. N. v. d. Smit 36 6-2 6—1; J. v. d. Akker sl. mr. H. Boasson 60 60; P. J. v. Swinde- ren sl. M. Streefkerk 60 8—6. Dames-enkelspel: halve finale: mej. M. C. Vriezendorp sl. mej. G. I. Sevenhuyzen 6—3 6—0. 2.35 uur. 3000 M. hardloopen, heeren. Verspringen, heeren. 2.40 uur. Finale 100 M., dames. Kogel stooten, heeren. 3.00 uur. Polsstokhoogspringen, heeren. 3.10 uur. Series 4 X 80 M. estafette, ju niores. 3.20 uur. Finale 4 X 80 M. estafette, meisjes. 3.25 uur. Finale 4 X 100 M. estafette, heeren. 3.30 uur. Finale 4 X 100 M. estafette dames. 3.35 uur. Finale 4 X 80 M. estafette, juniores. 4.00 uur. Aanvang handbal wedstrijd AmersfoortU trech t. HUGHAN TREKT ZICH TERUG LONDEN,, 7 Juli. Onze landgenoot Hughan, die in de vierde ronde van het tournooi om de All-England Plate tegen Muspratt zou uitkomen, heeft zich teruggetrokken. Zee zeilwedstrijd begonnen Prins Bernhard bij den start HOEK VAN HOLLAND, 7 Juli. Drie kanonschoten en drie vlaggeseinen vaq den mijnenveger M2 vormden heden morgen om half tien het startsein vöor den grooten zeezeilwedstrijd Hoek van Holland—Oostende—Dover—Den Helder, welke is georganiseerd door de Konink lijke Nederlandsche Zeil- Roeivereeni- ging te Amsterdam en de Koninklijke Marine Jachtclub te Den Helder. Het weer, dat in den nacht nog regen achtig was, klaarde gelukkig in den ochtend op, het was ideaal voor een dergelijken wedstrijd, er stond een krachtige wind uit Z.Z.W. en een vrij hooge zee. De hemel, die aanvankelijk nog bedekt was, brak langzamerhand, zoodat eenigen tijd na den start de zo merzon het schoone schouwspel nog meer luister bijzette. De start van de veertien deelnemers aan de eerste etappe verliep feilloos. De Zwerver, een Bermuda-kotter van den heer W. N. H. van der Vorm, nam da delijk den kop, op korten afstand ge volgd door de Zee-Arend, een Bermuda- jol, van den heer C. Bruynzeel. Kort na den start, welke plaats had op de lijn tusschen den voor anker ge- ganen mijnenveger en de brulboei, kwam uit den Waterweg gevaren de Nymphca, een rank wit motorjacht, aan boord waarvan zich Z.K.H. Prins Bern hard bevond als gast van den heer Gou- driaan, directeur van de Zuid-Holland- sche Maatschappij tot redding van schipbreukelingen. De prins vertoefde n.l. in Hoek van Holland om een nieuwe reddingsboot dezer maatschappij in dienst te stellen. Een eindweegs werden de zeilers door het jacht vergezeld. OSTENDE, 8 Juli. Gisteravond laat waren de deelnemers aan den zeilwed strijd Hoek van HollandOstende nog niet te Ostende aangekomen, doordat zij met zeer slecht weer te kampen hadden. Vijf deelnemers hebben reeds den strijd moeten opgeven. De Johanna Louise (drs. Hüighton, Kaag) keerde naar Hoek van Holland terug, waar zij om 3.54 binnenliep. De Halve Maan (dr. Westerman, Maas) en de Aeolus (Van Hasselt, Maas) kwamen naar Hoek van Holland terug. De Agnes (Pander) kwam bij Schou wen binnen, terwijl om zeven uur de Atalanta (Ruys, Maas) te Vlissingen binnenzeilde. Van de veertien deelne mers zeilen nog negen deelnemere in den wedstrijd. Zij werden pas heden te Ostende verwacht.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 7