3hmtó.te iS&fuudhjtcn Vijfkampers zwemmen te Soestduinen Een felle brand verwoest drie huizen Drie jaar geëischt wegens doodslag Wielrijder te water POLITIE DOET INVAL IN SPEELHOL Motorrijder rijdt tegen melkwagen Beschonken chauffeur sloeg geen acht op waarschuwing Remmen van tram weigerden Hét spoorweg pensioenfonds Bejaarde dame gewond bij botsing De Vrije Universiteit kreeg een andere plaats Ontploffing aan boord van Amerikaansch oorlogsschip De „schat van Bilbao" terug naar Spanje De leiders bedreigd Exportcredieten voor Griekenland Eindexamen R.H.B.S. Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 13 JULI 1939 binnenland Vierde woning nog juist gespaard BERKEL ENSCHOT, 13 Juli. - Gisteravond zijn drie woningen te Berkel Enschot door nog niet bekende oorzaak in de asch ge legd. Niets kon worden gered. De inboedels waren niet verzekerd Omstreeks zeven uur sloegen de vlammen uit het rieten dak van de wo ning van B. Ambacht, gelegen aan den weg naar de Berkel-steenfabrieken. In een oogwenk stond het geheele huis in lichter laaie. De brandklokkon werden geluid en van alle kanten kwamen de menschen toegeschoten. Het anders zoo rustige dorpje geraakte in rep en roer. In de omgeving van de brandende woning was men met. de motorspuit ho- zig een aardappelveld te bespuiten met loodarsenaat, ter bestrijding van den Coloradokever. Deze spuit werd onmiddellijk naar den brand gediri geerd. Inmiddels was ook de brandweer ter plaatse en met alle beschikbare middelen werd het vuur bestreden. De vlammen hadden zich int us- schen reeds medegedeeld aan de naast gelegen woningen van A. van de Boer en J. Hoogeboom en het mocht niet gelukken, de als fak kels brandende perceelen te redden Even zag het er naar uit, dat ook een vierde huis, bewoond door C. Suos aan het vuur ten offer zou vallen: men haalde daarom al het huisraad naar buiten. Nadat men twee uur lang alle krach ten had ingespannen, was het vuur ge- bluscht; de woning van de familie Suos was gespaard gebleven, doch de drie eerstgenoemde huizen waren to taal verwoest. De inboedels waren niet verzekerd, Het is reeds de tweede maal in korten tijd, dat de familie van de Boer haar bezittingen in vlammen op ziet gaan. De steekpartij bij de Steen- tilbrug te Groningen GRONINGEN, 13 Juli. Voor de vacantiekamer van de Groninger rechtbank heeft vanmorgen terecht gestaan do 32-jarige gehuwde arbei der J. J. V.. thans gedetineerd, be schuldigd van doodslag subsidiair zwars mishandeling den dood ten gevolge hebbend. Op Zaterdag 13 Mei j.l„ den eersten avond van de Groninger kermis heeft aan het Binnendamsterdiep nabij de Steentilbrug een vechtpartij plaats ge had, waarbij de werkman W. de Weerd is doodgestoken. Verdachte en de VV. hebben in een café ruzie gekregen naar aanleiding van hef, feit. dat de W, een week tevoren de vrouw van verdachte had lastig geval len. De ruzie werd op straat voortgezet, waarbij van beide zijden het mes werd getrokken. Verdachte beweerde uit zelfverdedi ging te hebben gehandeld, maar volgens verschillende getuigen, die de vechtpar tij hebben gezien, zou verdachte veeleer de aanvallende partij zijn geweest. Twee steken in buik en rug. welke een inwen dige bloeding tengevolge hadden, heb bon den flood van de W. veroorzaakt. De officier van justitie verwierp hot beroep op noodweer en eischte wegens doodslag drie jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. C. Weil, conclu. deerde tot vrijspraak, subs, optslag van rechtsvervolging. De uitspraak volgt over veertien da gen. gereden en verdronken TILBURG, 13 Juli. Gisteravond 16 uit het Wilhelminakanaal bij do Hei- kanteehebaan opgehaald het lijkje van den 12-jarigen H. Haan», uit de Hoef- etraat alhier. Het knaapje was 's mid dags met zijn rijwiel te water gereden en verdronken- Daar echter niemand het ongeluk had zien gebeuren, is men eerst enkele uren later, toen de fiets in het water ontdekt werd. gaan dreggen. De identiteit van den jongen kon eerst laat worden vastgesteld. Met lijkje is naar het St. Rllsabeth-ziekenhuis' over gebracht. doodelijk verkeersongeval te rotterdam ROTTERDAM, 13 Juli. Vanmorgen omstreeks halftien is op de Waalhaven O.Z. een ernstig ongeval gebeurd, ten gevolge waarvan de 17-jarige electriciën J. Verschoor, uit Hekelingen, is gedood. De jongeman reed op zijn motorrijwiel achter een autobus, die hij wilde pas- sceren. Van de andere zijda naderde op hetzelfde moment een militaire auto. de bestuurder van dezen wagen kon een aanrijding niet meer voorknmep. Reide voertuigen botsten niet pen hevigen slag tegen elkaar. De motorrijder werd der mate gewond, dat hij kort na aankomst in het ziekenhuis is overleden. Het motorrijwiel werd vernield. Eenentwintig personen, die roulette speelden, ge arresteerd VGRAVENHAGE, 13 Juli. De Haagsche politie heeft gisteravond omstreeks elf uur een inval gedaan in het perceel Jacob van der Does straat 84 op vermoeden, dat daar ge- legenheid werd gegeven tot hazard spel. Per overvalwagen reed nien onmiddel lijk voor de deur, welke, nadat men ge beld had, van binnen werd opengetrok ken. Onder leiding van hoofdinspecteur van der Heuvel stormde de politie naar boven, waar zij in de achterkamer van de eerste etage een groot gezelschap ge schaard vond rond oen speeltafel, waar op allo attributen voor hot roulettespel aanwezig waren. De politie kon een vol ledige roulette mot 400 fiches en een si garenkistje met ruim 87 gulden aan geld in beslag nemen. Hot geheele gezelschap bestaande uit 21 personen, waaronder vier dames, werd gearresteerd. Na ver hoor zijn deze personen in den vroegen ochtend heengezonden: de speelhuis houder echter, de 34-jarige restaurateur W. F. van der W. en de croupier, de 48-jarige kellncr G. F. van der B. uit Amsterdam, werden beiden in verzeke ring gesteld. Het bleek, dat de hoofdbe woner van het perceel, de 60-jarige L. P. D., nog twee maanden gevangenis straf (e goed had terzake van flesschen- frekkerij. Hij is vanmorgen voorgeleid en Ingesloten. Hij werd op slag gedood EINDHOVEN, IS Juli. - Heden nacht omstreeks 12 uur is op den Aalsterweg ter hoogte van huize „De Heidehoef" een doodelijk verkeers ongeluk gebeurd. Per motor keerde de 25-jarige onder wijzer J. van Tuin uit Eindhoven, die thans in militairen dienst is, naar Val- kenswaard, waar hij gedetacheerd is, terug, Door nog onbekende oorzaak is hij op een gego.ven moment tegen een voor bom rijdenden melkwagen gere den, tengevolge waarvan hij tegen den grond sloeg. Hij was op slag dood. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat het slachtoffer op het laatste moment nog een poging heeft gedaan, den wagen, die van een behoorlijk achterlicht voor zien was, te ontwijken, wat hem echter niet moer is mogen gelukken. Het lijk cn het motorrijtuig zijn door de politie in beslag genornen. ENSCHEDE, 13 Juli. Opnieuw heeft een onder invloed van Bterken drank verkeerende autobestuurder in de gemeente Enschede een onge luk veroorzaakt. Gisteravond te on geveer halfelf stonden in de Brink straat te Enschede eenige meisjes op het trottoir met elkaar te praten, toen een auto in grooten vaart om den hoek kwam. De bestuurder kon de bocht niet goed nemen, waardoor de auto tendeele op het trottoir te recht kwam. De fiets van eop der meisjes werd aan gereden en weggeslingerd, tengevolge waarvan de 34-jarige dienstbode F. E. werd geraakt. De vrouw werd ernstig gewond aan het hoofd en werd niet een hersenschudding naar het R.K. zieken huis overgebracht. De auto kon spoedig door de politie worden opgespoord. Het bleek, dat een 23-jurigo slager uit Hengelo, de bestuurder was geweest. Hij was in een der café's, die hij had be zocht, nog gewaarschuwd met de woor den; „Denk aan Lonneker". Na de aan rijding had hij zich naar het Volkspark begeven, waar hjj mot hulp van een vriend, een nanrijding had geënsceneerd. Hij had daarop in het gebouw in het Volkspark de politie opgebeld, met de mededeeling, dat iemand zijn auto had willen stelen, doch bij het wegrijden te gen een boom terecht was gekomen. De politie wist inmiddels reeds, dat deze man de bestuurder van de auto in de Brinkstraat was geweest. Men bracht hem naar het bureau over, waar hij spoedig een bekentenis aflegde. Op het politiebureau bleek, dat de slager nog onder den invloed van sterken drank verkeerde. De auto had hij van een ga ragehouder in Hengelo gehuurd. personeel van philips op reis EINDHOVEN, 13 Juli, Ook dit jaar stelt het Philips—de Jongh-optapan- ningsfondg een groot aantal leden van het personeel der Philips-fabrieken in de gelegenheid om op zeer gunstige voorwaarden een prettig reisje te ma ken, Zoo zullen er op 15 Augustus a.s. on geveer 10.000 personen in 11 extra- treinen op uit trekken, 5000 maken een uitstapje naar de Watcrtentoonstelling te Luik pn 5000 gaan per trein naar Rotterdam en vandaar per boot naar Hoek van Holland. Het gevolg was, dat de wagen doorschoot en een fietser aanreed, die ernstig ge wond werd AMSTERDAM, 13 Juli. Gister avond om elf uur is op den hoek van de Ferdinand Bolstraat en de Ceintuurbaan een ernstig ongeval gebeurd, Uit de Ferdinand Bolstraat kwam een tramstel van lijn 24. De be6tuurder wil de bij de vaste halte op den hoek van de Ceintuurbaan «toppen. De remmen weigerden echter, waardoor ook do electrische wissel gemist werd. De tram schoot door, daarbij niet rechtsaf, maar linksaf zwenkend over het spoor vaji lijn 4. Hier stonden eenige personen op het passeeren van de tram to wachten, wel ke tot hun ontsteltenis recht op hen af kwam. Een onderwijzer en een onder wijzeres kregen een duw van de tram, doch kwamen met lichte ontvellingen en den schrik vrij. Een veertigjarige heor, die zich hier, vergezeld van zijn vrouw, op de fiets bevond, kwam evenwel on der den baanschuiver van den mo torwagen terecht. De tram moest worden opgevijzeld om den ongelukkige te bevrijden. Het slachtoffer werd met een zware hersen schudding en verdere zware verwon dingen opgenomen en door den genees kundigen dienst naar het Wilhelmina- gasthuis overgebracht. Advies van de commissie- Beumer 's-GRAVENHAGE, 12 Juli. Bij gemeenschappelijke beschikking van 10/14 Juni 1038 hebben de mi* nisterg van Financiën en van Wa- terstaat een commissie van advies ingesteld omtrent de maatregelen, welke noodig zjjn ter voorziening in het tekort van het spoorwegpen sioenfonds' en te benoemen tot lid en voorzitter van bovenbedoelde commissie mr. dr. E. J. Beumer, commissaris van de N.V. Neder landsche Spoorwegen. Tot leden der commissie werden benoemd de heeren: J. Bakker, administrateur bij het de partement van Financiën, H. J. van Braambeek, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, prof, dr. ir. J. Gou- driaan Jr., lid van de directie der N.V. Nederlandsche Spoorwegen, mr. H. van Manen, lid van de directie der N.V, Ned. Spoorwegen, mr. G. van der Meulcn, se cretaris-generaal v«n het departement van Waterstaat, jhr, mr, A. W. Wichers, voorzitter van den Pensioenraad, en tot secretaris van bovenbedoelde commissie H. A. C. L. Barentsen, referendaris bij he.t departement van Financiën. Deze commissie heeft thans rapport uitgebracht. Zij meent de volgende maatregelen in overweging te moeten even: 1. De nieuw aan te stellen spoorweg ambtenaren worden gebracht onder het algemeen burgerlijk pensioenfonds, het spoorwegpensioenfonds worde ln ver band hiermede gesloten, 2. Dekking van het bestaande tekort geschiede door de uitkeering van ca. 50* jarige annuïteit aan het spoorwegpen sioenfonds', groot 16.20fi.OOO; deze 50- jarige annuïteit kan worden verlaagd tot 15.508.000, indien de tegenwoordige korting van maximum 10 op de daar voor in aanmerking gebrachte pensioe nen wordt gehandhaafd, zij kan tot 15.607.000 dalen, Indien de pensioenen tot een bedrag van ƒ500 van de bedoel* de korting worden vrijgesteld en tot 15.fi44.000, indien de peneioenen tot een bedrag van f 800 van deze korting worden vrijgesteld. 3. Voor de betaling van do onder 2 bedoelde annuïteit worde de staat bij de Wet aansprakelijk gesteld, met dien ver- stande, dat op de staatsbijdrage jaar lijks in mindering komt, wat het spoor wegbedrijf krachtens artikel lfl, 3e lid, van de statuten der N.V. Nederlandsche Spoorwogen. voor dit doel heeft kunnen opbrengen. 4. Nieuwe tekorten, welke zich nader hand mochten voordoen, worden op de zelfde wijze gedelgd als met betrekking tot het aanwezige tekort onder 3 ia voor gesteld Taxi zwenkte plotseling naar links EEMNF.S, 13 Juli, Gisteravond omstreeks elf uur is op den rijksweg AmsterdamAmersfoort onder de gemeonte Eemnes een ernstig auto ongeluk gebeurd. Een taxi uit Baarn, bestuurd door k- G. k, van de Lage Vuurache, kwam uit de richting Amsterdam en wilde, naar de bestuurder verklnarde, den lin kerberm van den weg oprijden omdat een der achterbanden gesprongen was. Uit de richting Baarn kwam echter een personenauto, bestuurd door mevrouw E. O. geb. S. uit Hilversum, die de naar links zwenkende taxi niet meer ontwij ken kop. De wagens vlogen met een hevigen klap tegen elkaar en warden ernstig beschadigd. De 74-jarige moeder van de bestuur ster, mevrouw de weduwe A. M. J. Slag- Rede Prof. F- W. Grosheide op de vergadering van de Ver- eeniging van Christelijk Hooger Onderwijs ARNHEM, 13 Juli. Hier ter stede is vandaag de 59ste algemee- ne vergadering gehouden van de vereeniging voor Christelijk hooger onderwijs. In zijn openingsrede stond de voor zitter, ds. T. Ferwerda. stil bij de moei lijkheden, die er in den kring van de Vrije Universiteit en in de gereformeer de volksgroop als geheel gerezen fijn. Die moeilijkheden vloeien vooral hier uit voort, aldus spr., dat wij- het in sommige en daaronder niet onbelang rijke punten, niet met elkander eens zijn. Dit is op zloh zelf niet zoo vreemd* do Calvinistische gedachte is moeilijk en ons menschelijk kennen cn kunnen is daartegonover zoo beperkt, dat er hlerjn al aanleiding te over is voor verschil van inzicht. Na de pauze hield prof. dr, F. W Grosheide uit Amsterdam een rede over „Voorhcon en thans". Nu de Vrije Uni versiteit den zestigjarigen leeftijd na dert, kan ook ten haren opzichte wor den gesproken van een voorheen en thans. Do Universiteit is opgericht om den Heore ook op het terrein der we tenschap eere toe te brengen. Maar zij had toch ook een zeer practised doel en juist dat practische doel is het meest naar voren gekomen. De Universiteit moest zijn en was een machtig wapen in den geestelijken strijd, die in kerk en school, in staat en maatschappij werd gestreden. Zoo heeft ons volk haar gezien en daarom heeft het haar ge steund. Daar kwam bij, dat heel die strijd zich voor een zeer belangrijk deel om den persoon van Kuvper con centreerde. Zoo was de Vrije Uni versiteit zijn werk en zijn werktuig en werd zii als zoodanig geëerd De eerste generatie is weggevallen, de tweede en de derde kan nooit zijn, wat zij is geweest. Daardoor heeft de Vrije Universiteit vanzelf een andere plaats gekregen. Zij kan alleen blijven bestaan, indien zij minder wordt ge zien in direct verband met de praktijk, indien zij inderdaad als Universiteit worrlt gezien. Dat wil zeggen, als ernst wordt gemaakt met den theoretischen geest der stichters, de Universiteit be doelt de eer Gods te zoeken op het ge bied der wetenschap. buitenland NORFOLK (Virginia), 13 Juli (Havas). Gisteren heeft zich aan boord van het Amerikaansche vliegtuigmoederschip „Hanger" een ontploffing voorgedaan, die leidde tot het uitbreken van een brand, welken men echter na drie uur meester kon worden. Verscheidene ma trozen werden gewond. De oorzaak van de ontploffing is niet bekend. Een offi cieel onderzoek zal worden ingesteld. Do brand schijnt belnngrijka schade tc hebben aangericht en mon verwacht, dat de „Ranger" in het dok zal moeten worden opgenomen. POITIERS, 13 Juli (Havas). De eerste kamer van het hof van appèl heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van de „schat van Bilbao". De rechtbank in La Rochelle had teruggave bevolen aan de banken, die de inbeslag neming tot stand hadden gebracht hij aankomst in La Rochelle in Mei 1937 van 9000 kisten kostbare voorwerpen, die door de Baskiacho rogeering naar Frankrijk waren gezonden. Het hof heeft dit vonnis bevestigd en hot onmiddellijk uitvoerbaar verklaard. Pe 9000 kisten, welker waarde worden geraamd op 13 milliard francs, gaan binnenkort naar Spanje. iersche terroristen veroor deeld LONDEN, 13 Juli (Havas). Twee Ieren, Duggan en Mac Ness*, zijn door do rechtbank te Manchester veroordeeld tot twintig jaren dwangarbeid, daar zij in het bezit waren bevonden van ont plofbare stoffen, Zii waren heiden lid van het lersche ropublikejpsche leger. ..bijbelonderzoekers» voor den rechter BERLIJN, 12 uli (Reuter).Verschei dene leden van den „internationalen bond van bijbelonderzoekers" staan op het oogenhlik voor de bijzondere recht bank te Müpchen terecht. De organisa tie, wolke in Duitschland is verboden, wordt er van beschuldigd pacifistische denkbeelden ta verspreiden en derhalve een gevaar voor don staat te zijn. hek-^Heslenfeld, ujt Bussuip, was ern stig gewond. Dokter Ruinen uit Laren, dio de eerste geneeskundige hulp ver leende. liet haar per ziekenauto naar de Majellnstichtipg te Bussum overbrengen waar hloek. dat zij een schedelbasisfrnc- tuur had opgeloopcn en do borstkas was ingedrukt, De bestuurster werd aan het hoofd gewond, terwijl de taxi-chauffeur lich te verwondingen aan de hand opliep. Zii konden op ejgen gelegenheid naar hun woningen terugkeeren. De taxi is door de politie uit Eeipnes in beslag genomen, De personenauto werd geheel vernield. De toestand van mevrouw Slaghek ia zorgwekkend. Zi| is nog steods buiten bewustzijn. Nationale Vijfkamp Kapt. v- d. Bosch en Lt. v. Kregten hebben bij de de officieren de leiding Felle strijd tusschen vaandrig Sneijers en sergt. Pückel, Wachtm. Pasma behoudt de leiding Lt- Stam maakt den snelsten tijd Hedenmorgen trokken de deelnemers, officials, etc, naar het Natuurbad Soestduinen, waar de Vijfkamp werd voortgezet met het onderdeel zwemmen. De afstand welke de deelnemers moesten afleg gen bedroeg 300 Meter, te zwemmen binnen de 8 minuten om voor een diploma in aanmerking te komen. In tegenstelling met gisteren toen een koude wind het verblijf op de Leusderheide het verre van aange naam maakte, scheen nu een stra lende zon, welke weldadig aan deed, zoodat de stemming onder de deelnemers uitstekend was. Ook de temperatuur van het water liet niets te wenschen over. Het zwemmen vormt voor de meeste deelnemers aan den V'üfkamp een han dicap. Er was slechts een kleine groep, welke behoorlijk zwom. Velen bleven boven den vastgestelden tijd van 8 mi nuten, waardoor zjj uitgeschakeld wer den vopr het diploma. Hoewel Kapt. v. d- Bosch in dit num mer als 7e olndlgde, behield hli deson danks de leiding, doch Lt. Stam die op dit nummer de eerste plaats bezette verbeterde zijn positie in het totaalklas sement aanmerkelijk en vormt nu een ernstige bedreiging voor den leider. De veldloop zal morgen de beslissing moe ten brengen. Kapt. Almekinders liet verstek gaan, terwijl Lt. de Vries, die niet op tijd aan wezig was, later alleen den afstand zwom en daarbij een tijd maakte van 6 min. 28 sec. In de groep officieren handgranaatwer- pen moest Lt, Eisma zijn eerste plaats LONDEN, 13 Juli (Reuter). Woens dag is door uitwisseling van brieven tusschen Hudson en Ziffo, den onderse cretaris van het Grieksche ministerie voor koopvaardij, een overeenkomst tot stand gekomen betreffende waarborgen van het Engclsche departement van handel in verhand piet aankoopen in het Vereenigd Koninkrijk van goederen door de Grieksche rogeering. Het te waarborgen bedrag is ongeveer 2 mil- lioen pond groot. De desbetreffende obligaties zullen een jaarlijksche rente van 5 pet. dragen en over 20 jaar af losbaar zijn. driehonderd politici gearres teerd in slowakije BRATISLAVA, 13 Juli (Havas). Wegens „corruptie" zijn driehonderd politici van het oude regiem gearres teerd, Onder hen bevinden zich Milan Hodza, de vroegere ministerpresident, V'avro Srobar, minister van Slowakije en verscheidene oud-kamerleden en se natoren. „geen leden van het condor legioen naar danzig" BERLIJN. 13 Juli. (D.N.B.) Van bevoegde Duitsche zijde wordt het be richt van de News Chronicle tegenge sproken, dat 1200 leden van het Con dorlegioen in Danzig zouden zijn aan gekomen. Men wijst er op, dat het legioen is ontbonden, de zegen „urbi et orbi" VATICAANSTAD, 13 Juli (Havas). Op verlangen van den Paus heeft de apostolisch poenitencier een decreet uit gevaardigd, waarin wordt bepaald, dat de volle aflaat, verbonden aan den ze gen „urbj et orbi" geldig is, wanneer zij wordt overgebracht door mjddel van ra dio-uitzendingen. het incident met den franschen consul te madrid MADRID, 13 Juli (Havas) De Fran- ■che consul Pigeonneau, die het slacht offer is geweest van een aanval, waarbij hij gewond werd, heeft zijn werkzaam heden gedeeltelijk hervat. Tot dusver heeft de Spaansche pers het incident verzwegen. STADSNIEUWS Voor het eindexamen R.H.B.S. slaag- den de volgende dames: F. A. Biekart, A. S. Hudig. C. J- Key, A. J. M. S. Koesman, N. Roos, A. F. Kah. W. Els- man, en de heeren: G. v. Rerkum, B. Bnumeester, C. Huetinck, C. Knol, K. van L'itert en G. J. Luiting. Afgewezen; 2 candidaten. afstaan. Bij het zwemmen bezette hij de laatste plaats, zoodat Lt. v. Kregten, die zich in het onderdeel zwemmen als tweede klasseerde, de leiding overnam. Laatstgenoemde heeft op Eisma nu 10 punten voorsprong. Winnaar bij het zwemmen werd Res. Luit. v, d Berg, die nu van de 8e plaats opschoof naar de 5e plaats. Ook hij kan Lt. v. Kregten nog ernstig bedreigen, omdat hij een zeer goede looper is. Bij de onderofficieren groep paardrij den behield wachtmeester Pasma de leiding. Hij won het zwemmen in den tijd van 5 min. 43.4 sec., met op de twee de plaats wachtmeester van Baaien, die over denzelfden afstand 6 min. 27.5 zwom. Doordat wachtmeester Quik vijf de werd, kostte hem dit de tweede plaats, welke nu bezet wordt door wachtm. van Baaien. In de andere groep verwisselen vaan drig Sneijers en Cadet, sergt. Pückel steeds van plaats. Nu heeft Pückel de leiding met 10 punten, doch Sneijers heeft eveneens 10 punten. De beslissing valt hier dus ook morgen. Sergt. Ettiger behield weliswaar de derde plaats, doch de afstand tusschen hem en de leiders is na het zwemmen vergroot. Sergt. de Voogd viel kort na den start reeds uit, wegens een blessure, waardoor hij als laatste geklasseerd werd. De jury werd gevormd door de heeren Wesseloo, Ir. Battels, kapt. Spruijten- burg, Unkraut, E- van Es, de Vries en de dames mevr. Vossen en mevr. Pol- vliet. De uitslag is: Officieren (groep paardrijden): 1. 2e lt. J. Stam 5.39.6; 2. 2e lt. A. Sta- tius Muller 5.47; 3. 2e lt. F. de Bruin 5.32.8; 4. 2e lt. F. Brouwer 8.02.5: 5. Ie lt J. P. F. v. d. Horst 6.14.7; 6. Ie lt. A. J. de Vries 6.28; 7. kapt. D. W. v. d. Bosch 7.04; 8. 2e luit. P. C. Snorn 7.46; 2e lt, N. Berghuijs 7.49.6. Het totaal klassement na vier onder* deeJen: 1. Kapt. v, d. Bosch 11 pt; 2. lt. Stam 14 pt.; 3. lt. Statius Muller 16 Pt.; 4. it. v. (1, Horst 19 pt.; 5. Lt, Snorn 22 pt.; 8. lt. de Vries, 23 pt. 7. lt. de Bruin, 23 pt.; 8. lt. Brouwer, 25 pt. 9. 1L Berghuijs, 38 pt. De uitslag officieren groep handgra- naatwerpen: 1. res. 2e lt. F. J. v. d. Berg 5.50; 2. off. adm. F. O. v. Kregten 6.19; 8. It. G. v. d. Wolf 6.24.2; 4. 2e lt. J. v. Eisen 6.51.5; 5. 2e lt. B. B. v. d Hoorn 6.54.3; 6. 2e It. A. J. v. d. Grijp 6.57.1; 7. Ie lt. C. J. L. Hamel 7-21.3; 8. Ie It. B. F. M. Wijten- burg 7.24; 9. 2e lt. M. Meijer 7.34; 10. 2e lt. F. Schouten 8.01.6; 11 2e Lt. L. A. R. de Vries Feijens 8.05.6; 12. lt. ter zee Jhr. F. E. de Koek 8.32.4; 13. 2e lt. J. J. Eisma 11.35. Het totaal klassement na vier onder* deelen is: 1. off. adm. v. Kregten 10 pt.; 2. lt. Eis ma 20 pt.; 3. lt. Jhr. de Koek. 21 pt,: 4. lt. Hamel, 21 pt. 5. res. luit. v. d. Berg 22 pt, 6. It. v. Eisen 25 pt,; 7. lt v. d. Grijp 26 pt.: 8. lt. v. d. Hoorn 28 pt.; 9. lt. v. d. Wolf 32 pt.; 10. lt. de Vries Feijens 33 pt,; 11. Jt. Wijtenburg 36 pt.; 12. lt. Meijer 42 pt.; 13. lt. Schouten 45 pt. De uitslag der onderofficieren groep paardrijden is: 1. wachtmeester Pasma 5.43,4; 2. wra. van Baaien Q.27.5; 3. wm. Kieuwenhuis 7.01.1; 4. wm. Verstraaten 7.07.8; 5. wm. Quik 7.77.8; 8. opperwm. Bouterse 8.15; 7. wm. Sala 8.28: 8. wm. Bakker, 8.567. De totaaluitslag na 4 onderdeden luidt 1. wm. Pasma 9 pt.; 2. wm. van Baaien 14 pt.; 3. wm. Quik 16 pt.; 4. wm. Nieuwenhuis 16 pt.; 5. wm. Sala 21 pt.; 6, wm. Verstraaten 21 pt.; 7. wm. Bakker, 23 pt.; 8. opperw. Bouterse 24 pt De uitslag onderofficieren groep hand- granaatwerpen luidt: l Cadet Serg. W, A. Pückel 6.22.1; 2. Vaandrig J. J. J. Snijers 6.32.8; S. serg. M. C. Weijmer 6.35.4; 4. serg. C. Sisse- laar 0.51.5: 5. wm. J. H. Joziasse 6.57,6; 6. serg.-maj. P. Procee 7.03.3; 7. serg. H. P, Ettiger 8.04.9; 8. wm. J. H. Brens. 8,31.1; 9. adj-e. o. H. A. J. Sneijer6 9.47; 10. serg.-maj. J. de Vries 9.50.2; U. Serg. E. J. de Kluyver 9.52; 12. sergt. W. H, de Voogd (uitgevallen). De totaaluitslag na 4 onderdeden Is: 1. Cadet Serg. W, A. Pückel 10 pt.; 2. vaandrig Sneijers 10 pt.; 3. serg. Etti ger 18 pt.; 4. sergt. de Kluyver 24 pt.; 5. sergt,-maj- ins.tr. de Vries 24 pt.; 6. wm. Joziasse 26 pt.; 7. adj.-o.-o. Sneijers *27 pt.; 8. sergt. Sisselaar 30 pt.; 9. sergt. Weijmer 33 pt.; 10. serg.-maj. instr. Pro cee 33 pt.; 11. wm. Brens. 35 pt.; 12. Bergt, de Voogd, 40 pt. Morgen wordt de veldloop gehouden, het laatste onderdeel van den Vijfkamp. Biutenlandseh weerovenicht Het depressiesysteem ten westen van de Britsche eilanden breidde zich ver der over Schotland, Ierland en het noordelijke deel van de Noordzee uit en veroorzaakte zwaren regenval. Te Stornoway viel in het afgelnopen et maal 40 mm„ te Aberdeen 20 mm. re gen. De zwakke storing welke, gisteren over het noorden van ons land lag, trok verder oostwaarts over Duitschland tot in Polen en bracht in dit heele gebied regenval en plaatselijk onweders. Het gebied van boegen luchtdruk over de golf van Biscaye nam geleide lijk in beteekenis af. Over bat ooste lijke alpengebied en Middep-Duitsch- land bleef een afzonderlijk 'gebied van hoogen luchtdruk over. Onder invloed hiervan klaarde het weer in ons land, België, Noordoost Frankrijk, Zwitser land ep Zuidwest Duitschland op en veroorzaakte de nachtelijke uitstraling nog lage ochtendtemperalurep ep plaat selijk nevel en mist. Het is in dit ge- hjpd thans fraai rustig weer. De depressie over Finland verplaat ste zich verder noordwaarts. Onder haar invloed blijft bet weer over bet Oostzeegebied nog buiig.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3