Kalme atmosfeer in Polen trekt de aandacht Engeland roept twaalf- duizend reservisten op Britsche begrooting aangenomen Protest inzake isoleering van fabrieken door Japan afgewezen „Wij hebben er geen belang bij Duitsche medeburgers te hinderen, maar hebben ook geen enkel motief om eigen souvereiniteit te verminderen" „Geen Anschluss van Danzig" Anti-nationaal- socialist gesteenigd Hulp aan vluchtende Chineezen Belastingen zullen meer dan 900 millioen moeten opbrengen Het bezoek van Ciano VERKOOPINQEN Achterveld Amersfoort Radio-programma s Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 14 JULI 1939 WARSCHAU, 13 Juli. (Havas). De kalme atmosfeer, die op het oogenblik in Polen heerscht, trekt bijzonder de aandacht van diplomatieke en journalistieke kringen in Warschau. De Poolsche pers wijst er nadrukkelijk op, dat de regeering nog steeds bereid is de geschilpunten te regelen, die haar van de Duitsche regeering scheiden, de kwestie-Danzig en den Corridor, langs den weg van onderhandelingen in een vreedzame sfeer, waarbij iedere unilaterale oplossing zou zijn uitgesloten. Politieke kringen in Warschau herinneren in dit verband aan de redevoering van Beck van 6 Mei j.l., waarin hij verklaarde, dat opdat het woord „vrede" een volle werkelijke waarde zou krijgen twee voorwaarden vervuld moesten worden, n.l. vreedzame bedoe lingen en vreedzame methoden van actie. Wanneer men de beide voornaamste geschilkwesties tusschen Polen en Duitschland in het licht van deze opvattingen bekijkt, worden de limieten van een eventueele regeling duidelijk afgebakend. De in politieke kringen te War schau algemeen aanvaarde opvat ting is dat ten aanzien van de corridorkwestie de Poolsche re geering bereid is, voorstellen te bestudeeren, die er toe strekken, het Duitsche verkeer door Pom- meren naar Oost-Pruisen te ver gemakkelijken, o.m. op het gebied der wegen. Maar het is natuurlijk volstrekt uitgesloten, dat de re geering ooit een vraag in overwe ging zou kunnen nemen betref fende instelling dwars door het Poolsche wojwodeschap Pomme- ren van een exterritoriale Duit sche autostrada, die volgens be richten uit Duitsche bron bijna 20 k.m. breed zou hebben moeten zijn. Het Poolsche standpunt te dien aanzien is zeer duidelijk: „Wij heb ben er preen enkel belang bij de Duitsche medeburgers te hinderen in hun verbindingen met de ooste lijke provincies. Wij hebben echter geen enkel motief om onze souverei niteit te verminderen op ons eigen gebied". Wat Danzig betreft verklaart men bo vendien, dat deze kwestie weinig ruim te laat voor een compromis. Aan den eenen kant kan de Duitsche meerder heid der Vrije Stad zich vrijelijk ont wikkelen van nationaal, cultureel en ideologisch standpunt gezien, zij bezit haar regeering en haar partijbestuur. Aan den anderen kant kan Polen de kwestie panzie slechts beschouwen door zich te stellen op het gebied „der Pool sche rechten en handelsbelangen". Het kan niet toestaan, dat deze in welk op zicht ook beperkt worden. Overigens echter zou men de mogelijkheid onder oogen kunnen zien van een compromis op juridisch plan voor een regeling van de positie van Danzig als Vrije Stad. De Poolsche regeering heeft Duitschland op 26 Maart reeds aangeboden gezamen lijk het bestaan te waarborgen van de rechten der Vrije Stad. Op dit aanbod is geen antwoord ontvangen. Ook hier zal Polen nooit toestaan, dat het gebied van Danzig geplaatst zou worden buiten de Poolsche douanezóne en nog minder dat een Anschluss van Danzig bij Duitsch land verwezenlijkt zou kunnen wor den. Zoo blijft de Poolsche regeering, 'trouw aan de politiek van vrede, in volledige overeenstemming met Engeland en Frankrijk en na de plechtige waarschuwingen van den Britschen premier aan Duitschland, steeds bereid deze problemen te bestudeeren door middel van onderhandelingen, welke zich voltrekken in ccn vreedzame sfeer. Eveneens trouw aan zijn politiek van standvastig heid weigert de Poolsche regee ring iedere onderhandeling, die het aspect aanneemt van een inti midatie- of chantagepoging van den kant van Duitschland. Zij zal nooit een duimbreed wijken in de verdediging van haar rechten en vitale belangen. Duitsche organisaties geschorst Drie Duitsche cultureele organisaties in de omgeving van Lodz. zoo meldt Ha vas, hebben haar optreden moeten sta ken op bevel van den starost van Lodz, aangezien zij illegaal een politiek van anti-Poolsche propaganda hebben ge voerd. Invloed der geestelijk heid beperkt De Danzigsche autoriteiten hebben een reeks maatregelen genomen om den invloed der geestelijkheid op de inwo ners van Datzig te beperken. De senaat der Vrije Stad heeft besloten de gods dienstlessen op de Danzigsche scholen op te heffen. Deze lessen zullen vervangen wor den door lessen in de nationaal so cialistische leer Religieuze boeken mogen noe slechts in enkele boek winkels, die daartoe een speciale vergunning hebben, verkocht wor den. Gestapo naar Danzig DANZIG, 13 Juli. fp.A.T.). Gemeld wordt, dat een nieuwe afdeeling Gesta po. ongeveer honderd man, in Danzig is aangekomen. Deze mannen zullen dienst doen bij het toezicht op de mili taire werken. vorster en Zaske bij Hitier DANZIG, 14 Juli. (Reuter), Forster en Zaske, de chef van de propaganda, zijn door Hitier ontvangen tijdens hun bezoek aan Duitschland. Beiden worden vandaag in Danzig terugverwacht. Er is niets bekend omtrent den inhoud der besprekingen, doch men gelooft, dat de nat. soc. leiders rapport hebben uitge bracht over den toestand alhier en dat er een gedachtenwisseling gevoerd is, waarbij de verklaring van Chamberlain in het Lagerhuis van Maandag j.l. ter WARSCHAU. 13 Juli. (Havas). De Poolsche bladen melden, dat de Duitsche burger Bruno Wohl, uit het Memelgebied, en zijn twaalfjari ge zoon door steenworpen gedood zijn door een bende nationaal-socia- listen. Wohl had geweigerd toe te treden tot de nationaal socialistische partij. Hij had toestemming gekre gen om zich in Zweden te vestigen. sprake is gekomen. Men venvacht hier niet, dat de besprekingen zullen leiden tot verslechtering van den toestand. Geen visa meer voor het Protectoraat WARSCHAU, 13 Juli. (Havas). De Duitsche consulaten in Polen geven geen visa meer aan Polen, die naar het protectoraat Bohemen en Moravië wil len gaan. Visa worden slechts te Berlijn verstrekt na een onderzoek door de Gestapo. Danziger V or posten antwoordt BERLIJN, 13 Juli. (Havas). Op het artikel van de „Gazeta Polska", waarin gewezen werd op de mogelijkheid, een minder ingewikkeld statuut voor Danzig in het leven te roepen, wordt thans voor het eerst commentaar geleverd door de Danziger Vorposten, het officieele or gaan der nationaal-socialistisohe partij in Danzig. Het blad stelt zich op het standpunt, dat Polen de verklaring van Hitler over het „Duitsche karakter van Danzig" niet begrepen heeft. Dit, zoo zegt het, was niet slechts een rhetori- sche formule. Het blad voegt er dan aan toe: Zeker zijn onderhandelingen moge lijk, doch zij zouden slechts zin hebben, als van den kant van Polen het voor nemen bestaat, de houding, welke hier in bestaat, dat men zich vastklampt aan de kunstmatige constructies van Ver sailles, waarvan in twintig jaren de bouwvalligheid wel is bewezen, los te laten. KINDERHOEKJE 196 .De gewone muis intusschcn was zijn redder gaan op zoeken en vond deze eindelijk gevangen in een net. in een kast opgeslotenHij begint nu het net. waarin Pam zit. door te knagen. 197 Eindelijk heeft hij het zoover doorgeknaagd, dat Pam voldoende ruimte heeft om er door te kruipen. Door de gaten en spleten waardoor de muis in de kast kwam, weet hij verder te ontsnappen. Britten worden ervan beschuldigd door Japan ge stelde voorwaarden te hebben genegeerd TOKIO, 13 Juli. (Domei). Uit China komen opnieuw berich ten binnen over wrijving tusschen Japanners en Britten. In een telegram uit Sjanghai Groote vloot- en luchtoefeningen in Augustus en September, waaraan schepen uit de reserve deelnemen LONDEN, 13 Juli. (Reuter). - In het Lagerhuis heeft Chamber lain medegedeeld, dat 12.000 bij de reserve geplaatste gepensionneer- de vlootofficieren en manschap pen tegen 31 Juli zijn opgeroepen om deel te nemen aan de vloot- en luchtoefeningen, die in Augus tus en September gehouden zul len worden. Chamberlain voegde hieraan toe, dat de Koning een revue zal houden over de reserve-vloot, die 130 schepen bevat, op 9 Augustus. In zijn mededeeling verklaarde Cham- LONDEN, 13 Juli. (Reuter). Bij de indiening van de begrooting in derde lezing heeft Sir John Simon gesproken over de financieele posi tie des lands en gezegd voor dit fi nancieele jaar ongeveer 1320 mil lioen pond sterling aan uitgaven te hebben geraamd. Daarvan zullen 942 millioen worden verkregen uit ontvangsten en 380 millioen door het opnemen van leeningen. De totale uitgaven voor de verdedi ging. die reeds waren opgegeven tot een bedrag van 580 millioen, zullen mo gelijk worden verhoogd tot 630 millioen, doch zullen in wezen 730 millioen beloo- pen. Daarom zal voor ongeveer 500 mil lioen moeten worden geleend, terwijl oorspronkelijk 380 millioen was over wogen. Het zal mogelijk zijn ongeveer 150 millioen op te nemen door de uit gifte van schatkistbiljetten. Slechts een deel van de financieele behoeften van dit jaar zullen in de vlottende schuld kunnen worden opgenomen. Daarom zal het te gelegenertijd nood zakelijk zijn den beleggers, grooten en kleinen, te vragen op zoo ruim moge lijke schaal bij te dragen aan de nieu we defensieleening. Spreker heeft het vertrouwen, dat aan dezen oproep ge hoor zal worden gegeven. Het Huis heeft vervolgens met 206 tegen 141 stemmen een motie der Labourparty verworpen, waar in werd voorgesteld het wetsont werp niet aan te nemen. Vervolgens werd het wetsontwerp in derde le zing aangenomen en doorgezonden naar het Hoogerhuis. John Simon zette uiteen, dat de be grooting voor dit jaar 1400 millioen zal beloopen en dat meer dan 900 millioen uit de belastingen zal moeten worden verkregen. Wijst mij een ander land ter wereld met onze bevolking, dat wanneer het voor dezen enormen last geplaatst, 900 millioen kan vinden uit dagelijksche belastingen. Terwijl de overblijvende 500 millioen om te leenen een veront rustend cijfer is. moeten wij erkennen, dat wij dezen grooten last zullen moe ten dragen. De rustige ontvangst van deze begrooting is het gevolg van twee dingen: 1. De wetenschap, dat het noodzake lijk is. 2. Ons volk heeft zonder eenig partij- verschil. zoowel in dit Huis als in het land een vastberadenheid, dat wij, er kome wat wil, zullen moeten vinden datgene wat noodig is voor de vrijheid, veiligheid en kracht van ons land. VOORAANSTAANDE BENDELEIDER GEARRESTEERD JERUSALEM, 13 Juli. (Havas). Tij dens politieoperaties in het dorp Adbroerieh nabij Nazareth hebben de Britsche troepen den vooraanstaanden bendeleider Mansoer Yoessef en 17 zij ner aanhangers gearresteerd. berlain, dat teneinde het grootst moge lijke voordeel te trekken uit de gecom bineerde vloot- en luchtoefeningen in Augustus en September, en teneinde daardoor de doeltreffendheid der vloot te bevorderen, regelingen worden ge troffen, waarbij schepen, die thans in de reserve zijn, zullen deelnemen aan de oefeningen. Dit besluit zal het noodig maken nog 12.000 gepensionneerde vlootofficieren en manschappen op te roepen. Zij zullen zich op 31 Juli bij de depots moeten aanmelden. De Koning zal de reserve schepen bezichtigen in Weymouth op 9 Augustus. Verwacht wordt, dat de oefenin gen ongeveer zullen duren tot de derde week in September en dat de reservisten weer naar huis zullen kunnen gaan, wanneer aan het ein- de van de maand de schepen weer in de reserve zullen zijn opgenomen. Chamberlain zeide nog, dat de revue over 130 schepen zal worden gehouden, welke zoowel slagschepen als zeer kleine oorlogsschepen zullen omvatten. Het besluit van de admiraliteit om 12.000 reservisten op te roepen, is een logisch gevolg van het besluit om het gebruikelijke verlof een maand te ver vroegen. De oefeningen van de Home- fleet zullen de bruikbaarheid der man schappen op de proef stellen en in het hijzonder de schepen, die uiteraard een langere periode in dienst zullen moeten zijn dan de oefening der militaire re serve duren zal. De diplomatieke redacteur van Reuter verneemt, dat de schepen, die uit de reserve gehaald zullen worden, omvat ten: een slagschip, een vliegtuigmoeder schip. vier kruisereskaders van vier schepen elk, een mijnenlegger, een destroyer-depotschip, vier flotiljes de stroyers en vier onderzeeërs. Men herinnert er aan, dat de admira liteit zijn toevlucht tot een gelijken oefe ningsmaatregel genomen heeft in 1924, toen een percentage reservisten opgeroe pen werd voor oefening met de home- fleet. SAN SEBASTIAN, 13 Juli. (Havas). Men meent te weten, dat Ciano morgen opnieuw een onderhoud zal hebben met Franco. Het onderhoud zou plaats vin den in het paleis Ayete, de residentie van den generalissimus. Na deze tweede gedachtenwisseling zou een communiqué worden uitgege ven. De Spaansche kruiser Almirante Cer- vera is vanmorgen met Ciano aan boord in Santander aangekomen. Na een mo nument te hebben onthuld zal Ciano zich per vliegtuig naar Vittoria bege ven, vanwaar hij per auto naar San Se bastian zal gaan. Generaal d'Avila, de Spaansche minister van defensie, verge zelt Ciano. wordt gemeld, dat de Japansche legerautoriteiten te. Sjanghai het Maandag door de Britten inge diende protest met betrekking tot de isoleering van drie onder Brit sche leiding staande fabrieken hebben afgewezen. Volgens het telegram zijn prikkel draadversperringen opgericht rond de Chuntah Spinning and Weaving Com pany Ltd, de Zoongsing Cotton Mills en de China Car and Foundry Company Ltd, die niet eerder verwijderd zullen worden aleer de Britsche autoriteiten op bevredigende wijze geantwoord zullen hebben op de Japansche nota van No vember j.l. ten aanzien van deze fa brieken. Toentertijd, aldus Domei, hadden de leiders van de Chuntah en de Zoongsing den Japanschen legerautoriteiten ver zocht toe te staan dat. veertig fabrieks arbeiders weer te werk zouden worden gesteld bij deze twee ondernemingen, die gevestigd zijn aan den noordelijken oever van de Soetsjau kreek in het on der Japansche controle staande gebied. Verklaard werd, dat het verzoek zou kunnen worden ingewilligd onder de volgende voorwaarden, welke noodig werden geacht voor de handhaving van orde en recht in het bewuste gebied. Vier voorwaarden 1. De Chineesche arbeiders der beide fabrieken mogen alleen zekere aangege ven wegen en bruggen passeeren, wan neer zij naar hun werk gaan of van hun werk terugkeeren. 2. Er mogen geen nieuwe bruggen worden gebouwd over de Soetsjau-kreek. 3. Het Britsche consulaat-generaal moet certificaten afgeven aan de arbei ders. 4. De Japansche militaire autoriteiten zullen de passen intrekken, indien de maatschappij nalaat de bovengenoemde voorwaarden in acht te nemen of indien de legerautoriteiten dat om een andere reaen noodig achten. De Britten negeerden de voorwaarden Volgens het telegram hebben de Brit ten de Japansche voorwaarden gene geerd en jonken over de Soetsjau-kreek laten varen om de Chineesche arbeiders van en naar de fabrieken te laten gaan. Ten einde de binnenkomst van anti- Japansche terroristen tegen te gaan en de orde en vrede te handhaven, hebben de Japanners onlangs de beide fabrie ken en de nabijgelegen fabriek der China Car and Foundry Cy. door een prikkeldraadversperring afgesloten. De Britsche consul-generaal heeft Maandag een protest bij de Japanners ingediend. Hij verklaarde, dat de voor waarden, gesteld in de nota van Novem ber onaanvaardbaar waren en dat de oprichting van een prikkeldraadversper ring een vijandige daad was. Japanners protesteeren Uit Tientsin wordt gemeld, dat een Britsch stoomschip zich Maan dag zou hebben gemengd in de Ja pansche inspectie van de scheep vaart op de Pai-rivier, toen het twee Chineezen oppikten, die van een geheimzinnige Jonk waren ge doken, toen Japansche ambtenaren deze jonk naderden. Het verluidt, dat de Japanners bij de plaatselijke Britsche diplomatieke amb tenaren krachtig zullen protesteeren, daar gezien is, dat de zeelieden de Chi neezen bij hun ontsnapping hebben ge holpen. De anti-Britsche stemming te Tientsin is toegenomen. 2.000 employé's van den spoorweg van Peiping naar Sjanghai- kwan hebben in het Peianingpark ver gaderd en een anti-Britsche organisatie opgericht. Uit Kaifeng wordt gemeld, dat het vertrek van Britsche onderdanen uit de provincie Honan slechts een kwestie van tijd is. Volgens dit bericht zouden de Chi neesche studenten, de Britsche scholen en het personeel en de patiënten van Britsche ziekenhuizen in deze provincie hebben verlaten. 1 Augustus. Café H. van Zandbrink, Veiling van boerenhofstede en grond. 11 uur v.m. 20 Juli. De Valk. Veiling van heeren huis en winkelpand. 8 uur nam. DE VORMING VAN EEN RESERVE KOOPVAARDIJSCHEPEN LONDEN, 13 Juli. (Reuter). Stan ley heeft in het Lagerhuis een wetsont werp ingediend betreffende financieelen bijstand aan in het Vercenigd Konink rijk ingeschreven reeders en vorming van een reserve aan koopvaardijsche pen. LICHTING VAN DE SQUALUS PORTSMOUTH, 13 Juli. (Havas). Vanmorgen zijn de lichtingswerkzaam heden begonnen bij het wrak van de Squalus, de duikboot, die 52 dagen ge leden bij Portsmouth is gezonken. ZATERDAG 15 JULI 1939 HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. VARA- uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram.muziek. (Ca. 8.16 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de cuntinu-bedrijven. 12.00 Gram.muziek. (Ca. 12.15 -Berichten). 2.00 Causerie „Door China langs onbekende wegen Landbouw- en dorpstoestanden." 2.20 Esmeralda en so liste. 3.00 Reportage. 3.30 Gram.muziek. 4.30 Filmkwartiertj'e. 4.45 VARA-orkest. 5.30 Filmland. 6.00 Orgelspel. 6.28 Berichten. 6.30 Gram.muziek. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Fe licitaties. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 8.00 Cursus „Langs steden cn dorpen. XV. Alkmaar." 8.05 Herhaling SOS-berichten. 8.07 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.20 Het VARA- orkest en solisten. 9.00 Puzzle-uitzending. 9.15 „En nu Oké!". 10.30 Berichten ANP. 10.40 Gram.muziek. 10.45 Radiotoneel. 11.00 Jack de Vries' Internationals en solist. 11.30 12.00 Gram.muziek. HILVERSUM II. 301.5M. KRO-Uitzen- ding. 8.009.15 Gram.muziek. (Ca. 8.15 Berich ten). 10.00 Gram.muziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melo- disten en solist. 1.00 Gram.muziek. (Ca. 1.15 Berichten). 1.20 KRO-orkest. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gram.muziek. 2.45 Kinder uurtje. 4.00 Gram.muziek. 5.00 R.K. Mond- accordeonvereeniging „Utile Dulci". (5.15 5.30 Gram.muziek). 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gram.muziek. 6.20 Journalistiek week overzicht. 6.45 Berichten, gram muziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Erfelijke factoren in het leven van de mensch." 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP, mededee- lingen. 8.15 Meditatie en muzikale omlijsting. 8.35 Gram.muziek. 8.45 Gevarieerd concert. 10.30 Berichten ANP. 10.40—12.00 Gram.-mu- ziek. DROITWICH. 1500 M. 11.20 Pianovoor dracht. 11.50 Het BBC-Welsch orkest en solist. 12.50 Gram muziek, 1.20 Het New Hippodro- me-orkest. 2.20 Causerie over Britsche belan gen in China. 2.35 Zang en piano. 3.20 Repor tages. 5.20 Carroll Gibbons en de Savoy Ho tel Orpheans en solisten. 6.20 Berichten. 6.50 Causerie over zeeplanten. 7.05 Het Griller strijkkwartet en solist. 7.50 Dave Frost en zijn Band en solisten. 8.20 Variété-uitzendin gen. 9.20Berichten. 9.50 Nieuws uit. Zuid- Afrika. 10.05 Het BBC-Theaterorkest en so list. 10-50 Joe Loss en z\in Band en solisten. 11.50Dansmuziek (gr.pl.). 12.1512.20 Be richten. RADIO-PARIS. 1648 M. 9.80, 10.35 en 11.25 Gram.muziek. 12.30 Zang. 1.002.20 Gram.muziek. 2.50 Chansons. 3.30 en 3.55 Gra- mofoonmuziek. 5.05 Zang. 5.50 Pianovoor dracht. 7.20 en 8.25 Gram.muziek. 8.50 Zie Brussel 484 M. 11.2012.50 Eddie Foy en zijn orkest. KEULEN. 456 M. 6.50 Gram.muziek. 7.35 Het Kur-orkest Bad Oeynhausen. 8.509.85 Het Danziger Landesorkest. 12.20 en 1.35 Het Weensch Symphonie-orkest. 2.30 Gram.mu ziek. 4.20 Hermann Hagestedt'a orkest en so listen. 6.05 Pianovoordracht. 7.10 Zang. 7.30 Voor soldaten. 8.80 Hans Bund's orkest. 11.00 Hermann Hagestedt's orkest. 12.20 Gram.mu ziek. 2.203.20 Nachtcaacert (opn.). BRUSSEL. 322 en 434 M. 322 M.: 12.20 Gram.muziek. 12.50 en 1.30 Omroeporkest. 1.50 Gram.muziek. 2.25 Gram.muziek met toe lichting. 2.45 Gram.muziek. 3.20 Programma gewyd aan de Maas 4.305.00 Gram.muziek. 6.05 Omroeporkest, soliste en gram.muziek, 7.45 en 8.20 Gram.muziek. 8.45 Folkloristisch programma. 9.05 Cabaret-programma. 10.30 Jacques Kltlger's orkest. 11.2012.20 Gram. muziek. 484 M,: 12.20 Gram.muziek. 12.50 en 1.30 José Schnyders' orkest. 1.502.15 Gram.-mu-, ziek. 3.05 Zang. 8.50 Gram.muziek. 5.35 en 5.55 „The Rectors". 6 35 Gram.muziek met toelichting. 7.35 Gram.-muziek. 8.20 Radio- tooneel. 8.50 Symphonie-concert m.m.v. solist. In de pauze: Gram.muziek. 11.00 Gram.mu ziek. 11.05 Jo Bouillon's orkest en „The Rec tors". 11.8512.20 Gram.muziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.35 Otto Dobrindt's orkest. Franz Thon met zijn solisten e. a. (9.109.30 Radiotooneel). 10 20 Berichten. 10.40 Planovoordracht. 11.05 Be richten. 11.20—12.20 Hermann Hagestedt'z orkest.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 2