DEMISSIONAIRE MINISTERS CONFEREEREN F Koning Leopold van België heeft een officieel bezoek gebracht aan de Luchtvaarttentoonstel ling te Brussel. De hooge gast tijdens de bezichtiging der expositie, waarbij de Koning vergezeld werd door generaal Denis De demissionaire ministers Patijn, Van Dijk, Van Buuren, Van Boeyen en Slotemaker de Bruïne verlaten het departement van Algemeene Zaken te Den Haag, waar zij Vrijdag besprekingen voerden met den kabinetsformateur, dr. H. Colijn Een tewaterlating met hindernissen. De Celebes-prauwen, die aan de kust van dit eiland der Indische Archipel te water gaan, geven den bouwers heel wat moeite, voordat het vaartuig in zijn element is 0 Paul Reynaud, de"* Fransche minister van Financiën, heeft een bezoek gebracht aan de b'eroemde .hallen" van Parijs, waar hij zich omtrent dit typisch bedrijf liet voorlichten Op den Leusderweg te Amersfoort reed Vrijdag een met leege bierflesschen geladen vrachtauto tegen een boom en kantelde, waarbij een wielrijdster doodelijk gewond werd. De plaats van het ongeval Hore Belisha, de Engelsche minister van Oorlog, werd bij zijn aankomst op Le Bourget ter bijwoning der nationale feesten, officieel begroet namens de, Fransche regeering Mijnen, welke door de Chineesche troepen in de haven van Swatow waren gelegd, werden door de Japanners na de bezetting der stad, opgeblazen. Een der explosies, gezien van de wachtpost aan den ingang van de haven Het opruimingswerk na de ernstige ont ploffingsramp te Bra- camonte in Spanje, welke zeer vele slacht offers eischte en waar bij groote materieele schade werd aange richt De Marokkaansche hoogwaardigheidsbekleders, die in Parijs vertoeven in verband met de nationale feesten, waren op het Elysée de gasten van president Lebrun tijdens een tuinfeest. - De president der Fransche republiek temidden van het interessant gezelschap De Engelsche guards, die deelnamen aan de traditioneele militaire revue ter gelegenheid van Frankrijks nationalen" feestdag, verheugden zich in de bijzondere belangstelling van de tienduizenden toeschouwers. De Britsche gasten tijdens het detiló

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 12